Přezutí na zimní pneumatiky: Od kdy musí být a jak postupovat?

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Začátkem zimního období návštěvnost pneuservisů vždy vzroste o desítky procent. Pokud jste se ještě neobjednali, pravděpodobně budou mít okolní servisy již plno a bude nutné se spolehnout na vlastní zručnost. V našem článku najdete nejen tipy a triky, ale také návod, jak přezout zimní pneumatiky. A víte vůbec, jak je to s povinností mít zimní pneumatiky v roce 2023?

Zimní silnice

Jak přezout na zimní pneumatiky – OBSAH

  1. Povinnost zimních pneumatik v ČR pro rok 2023
  2. Nové, nebo použité zimní pneumatiky?
  3. Jak přezout na zimní pneumatiky – tipy a triky
  4. Máte zimní pneumatiky na samostatných discích?
  5. Proč přezout na zimní pneumatiky?
  6. Jak přezout na zimní pneumatiky – NÁVOD
  7. Jaký je správný tlak v zimních pneumatikách?
  8. Máme zimní pneu přezuté, ještě ale není hotovo
  9. Jak vybrat kvalitní zimní pneumatiky?
  10. Naše tipy pro správnou údržbu letních i zimních pneumatik
  11. Co jsou celoroční pneumatiky a jak je vnímá zákon?
  12. Zimní pneumatiky v létě? Vyšší spotřeba i horší jízdní vlastnosti

Povinnost zimních pneumatik v ČR pro rok 2023

Povinnost používat zimní pneumatiky platí v České republice již několik let. Zákonem stanovené období mezi 1. listopadem a 31. březnem má však svá specifika a povinnost zimního obutí platí v těchto případech:

  • Řidič má povinnost použít zimní pneumatiky, pokud se na komunikaci nachází sníh, led nebo námraza.
  • Zimní pneumatiky musí být vždy na všech čtyřech kolech vozidla.
  • Řidič má povinnost použít zimní pneumatiky v případě, že lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat sníh, led nebo námrazu na vozovce.
  • Povinné zimní obutí v období od začátku listopadu do konce března na některých komunikacích přikazuje dopravní značka „Zimní výbava“. Jedná se o problematické úseky se zvýšeným rizikem výskytu sněhu, ledu nebo námrazy.

Praxe je však taková, že většina řidičů přezouvá pneumatiky během října a dubna. Je to bezpečné, zároveň nemusíte řešit počasí a ani se nedopustíte přestupku.

i Kdy přezout na letní gumy v roce 2024?
Povinnost používání zimních pneumatik platí do 31. března, a to v případě nepříznivých klimatických podmínek. Je-li pěkné počasí, můžete přezout o několik dní dříve a zákon neporušíte.

Vysvětlení takové formulace zákona pro povinnost používání zimních pneumatik je jednoduché a pro některé, zejména spořivé řidiče, může být opravdu přínosné. V případě teplého podzimu opravdu nemusíte zbytečně opotřebovávat dezén zimních pneumatik, a naopak při brzkém příchodu jara už můžete používat letní sadu pneumatik, aniž byste snižovali kvalitu náchylnějších zimních. Při takovém jednání ale vždy sledujte předpověď počasí.

Jak je to s povinností zimních pneumatik v zahraničí?

V zahraničí se povinnost používání zimních pneumatik může od českého zákona lišit. Vyrážíte-li na cestu nebo na dovolenou za hranice, určitě se podívejte na zákony zemí, kterými budete projíždět. V této kapitole se zaměříme na sousední státy.

Zimní pneumatiky v Rakousku
V Rakousku, Čechy oblíbené alpské zemi, platí povinnost zimní výbavy až do 15. dubna za obdobných podmínek jako v ČR.

Povinnost zimních pneumatik v Rakousku

V Rakousku se povinnost přezutí na zimní pneumatiky řídí zákonem. Ten nařizuje povinné zimní obutí v období od 1. listopadu do 15. dubna v případě zimních podmínek. Výklad zákona je tedy podobný tomu našemu. V Alpách buďte vybaveni sněhovými řetězy.

Povinnost zimních pneumatik v Německu

V Německu není nijak stanovené období pro povinné zimní obutí, avšak zimní pneu musíte mít na vozidle v případě, že se na vozovce nachází sníh, led nebo námraza. Za zimní obutí se považují i celoroční pneumatiky typu M+S. Na některých alpských úsecích musíte mít ve vozidle sněhové řetězy. Tyto úseky jsou označené dopravní značkou.

Povinnost zimních pneumatik na Slovensku

Ani na Slovensku není pro povinné zimní obutí určené časové rozmezí. Zimní obutí je však povinné při nepříznivých klimatických podmínkách, a tak, zejména při cestě do Tater, používejte bezpečnou sadu pneumatik.

Povinnost zimních pneumatik v Polsku

V Polsku je používání zimních pneumatik pouze doporučené. Raději ale i v této zemi sázejte na bezpečí a od listopadu do března do Polska nevyrážejte bez zimních pneumatik.

Nové, nebo použité zimní pneumatiky?

Nové zimní pneumatiky mají hloubku dezénu 7–8 mm. Zákon stanovuje minimální hloubku na 4 mm. Pokud je hloubka nižší, stav pneumatiky je považován za nebezpečný a guma se nesmí na vozidle v zimních podmínkách používat. Proto doporučujeme používat nové nebo kvalitní zánovní pneumatiky. Opotřebení gumy závisí na intenzitě jejího používání. Při běžném ježdění vydrží zimní pneumatiky minimálně dvě sezóny. Koupě použité pneumatiky se vyplatí řidičům, kteří jezdí v zimě minimálně a kolo málo opotřebují.

Zimní pneumatiky – řetězy
K zimním pneumatikám se hodí přibalit i řetězy. Nikdy nevíte, do jakých obtíží se sněhem se můžete dostat.

Kvalitu zimních pneu si můžete jednoduše zjistit sami. Hloubku dezénu snadno změříte třeba pravítkem. Měřte na několika místech pneumatiky.

Na kvalitu pneumatiky má vliv také její stáří. Kdy byla vyrobena, si můžete jednoduše ověřit přímo na jejím plášti, kde najdete kód DOT. Ten může mít až 12 znaků, přičemž poslední čtyři označují datum výroby. 3020 tedy znamená, že pneumatika byla vyrobena ve třicátém týdnu roku 2020. Obecně se nedoporučuje používat pneumatiky staré 10 a více let, samotné pláště však ztrácejí své původní fyzikální vlastnosti již po pěti až šesti letech, aniž by byly použity. 

U pneumatik pravidelně kontrolujte hloubku dezénu, kterou můžete ovlivnit správným používáním gum.

Zimní pneumatiky v létě
Kvalitu zimních pneumatik negativně ovlivňuje i jejich stáří.

Jak přezout na zimní pneumatiky – tipy a triky

Jak přezout na zimní pneumatiky? Ač to tak nevypadá, nejedná se o nic složitého. Na celou operaci si vyčleňte alespoň hodinu času a vezměte si k srdci několik našich základních tipů a triků. 

  • Pořiďte si kvalitní výbavu, kterou budete používat vždy na podzim a poté opět na jaře. Při správném výběru vám nářadí přežije klidně i několik automobilů.
  • Vyberte si den se solidní předpovědí počasí, protože v dešti nebo ve sněhové vánici půjde přezouvání pomalu. Pokud však přezouváte svůj vůz v garáži, máte o starost méně.  
  • Nezapomeňte si vzít rukavice, pracovní oblečení (montérky či tepláky, nebo staré triko a kalhoty). Myslete i na to, že potřebujete také podložku pod sebe, případně karton nebo nějakou starou deku či jinou textilii.
  • Pro samotnou manipulaci je nutné zvolit rovný a pevný povrch (asfalt, dlažba, beton). Určitě ne hlínu, protože hrozí nestabilita, případně se vám do ní nářadí (hever), kola nebo i vůz zaboří.
  • Ať vás ani nenapadne měnit dvě kola současně. Sice to zní lákavě vzhledem k úspoře času, ale rozhodně to není bezpečné pro auto, a už vůbec ne pro vás.
  • Vždy používejte jen nepoškozené šrouby i matice, přičemž pokaždé kontrolujte, aby závity šroubů byly čisté a bez rzi. Na závity nepoužívejte oleje ani maziva.
iZimní výbava, to nejsou jen škrabky, rozmrazovače či sněhové řetězy. U nás najdete vše potřebné, takže vás teploty pod nulou nezaskočí.

Máte zimní pneumatiky na samostatných discích?

Od 1. listopadu by měl mít váš vůz přezuté zimní pneumatiky. Zákon sice hovoří o současné podmínce souvislé vrstvy sněhu, ledu nebo námrazy, ale riskovat se určitě nevyplatí. Máte-li zimní pneumatiky na samostatných discích, nemusíte nutně zajíždět do specializovaného servisu. Pokud je nemáte, jejich pořízení se rozhodně vyplatí. Jednorázová investice několika tisíc korun vám v budoucnu ušetří fronty v pneuservisech.

Hydraulický hever
Pořízením hydraulického zvedáku si při přezouvání zimních pneumatik ušetříte spoustu nezáživné práce.

Proč přezout na zimní pneumatiky?

Mimo zákonné povinnosti je to otázka bezpečí a stability na silnici. Rozdíl mezi letní a zimní pneumatikou je nejen ve směsi materiálu, z něhož je vyrobena (a proto i využití při odlišných teplotách), ale rovněž v tvrdosti pneumatiky a typu dezénu. U zimní pneumatiky je oproti té letní materiál měkčí, dezén jemnější a mezi bloky mají zimní pneumatiky jemné lamelování. Zimní pneu navíc obsahuje modifikovaný oxid křemičitý a přírodní oleje, které ovlivňují a navyšují adhezi. Přezutí pneumatiky je vždy značnou úsporou vaší kapse, jelikož šetříte letní pneumatiky a také těm zimním navyšujete dobu jejich použití a životnost.

i Z článků s tematikou auto-moto by vás také mohlo zajímat:
  1. Základní pomůckou pro výměnu pneumatik je hever. A jaký hever vlastně vybrat? Běžně používané jsou hydraulické nebo nůžkové zvedáky. Stabilitu vozu zdviženého heverem pak zajistí podpěry.
  2. Před samotnou výměnou prostudujte manuál k vozidlu, abyste neudělali nějakou zbytečnou chybu.
  3. Přichystejte si k ruce všechno nářadí a nástroje tak, abyste na ně při výměně dobře dosáhli.
  4. Zatáhněte ruční brzdu a zařaďte jedničku nebo zpátečku, abyste zabránili nechtěnému pohybu vozidla. Vlastníte-li vůz s automatem, je správnou polohou P.
  5. Správné místo, kam pod auto umístit zvedák, zjistíte podle značek na bočním prahu auta.
  6. Dokud je auto ještě na zemi, povolte šrouby o půl otáčky, po nadzdvižení je to již obtížnější.
  7. Zasuňte hever a vůz zvedněte tak, aby bylo kolo ve vzduchu. Stačí jen lehce nad povrchem.
  8. Vyšroubujte šrouby (šrouby povolujte do kříže, a to ideálně po dvou, maximálně třech otáčkách) a kolo sundejte.

    i

    Zde je namístě použít aku vrtačku nebo nárazový šroubovák na kola s napájením ze zapalovače či teleskopické klíče na kola . Každá možnost vám ušetří námahu a celou manipulaci se šrouby usnadní.

  9. Sundejte kolo a položte je pod auto, tím zajistíte, že při smeknutí z heveru vůz nedopadne až na tvrdý povrch.
  10. Nasaďte kolo, přičemž dejte pozor na směrové pneumatiky. Ty se nasazují tak, aby šipka vyobrazená na dezénu mířila po směru jízdy.
  11. Kolo správně nasaďte a šrouby utáhněte tak, aby se neviklalo.
  12. Vyjměte vyměněné kolo zpod auta.
  13. Spusťte vozidlo na zem a ještě šrouby pevně dotáhněte.
  14. Postup bodů 6 až 13 opakujte u zbylých třech kol vašeho automobilu.
  15. Dobře si ukliďte nářadí a veškeré pomůcky. Na uložení pneumatik, které nebudete půl roku potřebovat, použijte obaly a stojany.
  16. Dobré je co nejdříve zkontrolovat tlak v pneumatikách. Pokud je váš vůz vybaven systémem na kontrolu tlaku ve vozidle, máte vyhráno. V opačném případě tak učiňte přenosným kompresorem.
  17. Také je nutno dojet na nejbližší čerpací stanici a zrevidovat tlak vzduchu v pneumatice a dotažení všech matic.
Nůžkový hever
Pokud nemáte hydraulický hever, k přezutí na zimní pneumatiky poslouží i nůžkový.

Jaký je správný tlak v zimních pneumatikách?

Existuje nějaká obecná univerzální hodnota tlaku vzduchu v pneumatikách? Tlak se odvíjí od konstrukce vozidla, ale i od toho, jaké máte pneumatiky, tedy jejich typ a velikost. Doporučený tlak uvádí i jednotliví výrobci pneumatik, za normálních jízdních podmínek se ale pohybuje kolem hodnoty 2,3 baru. Je-li vozidlo více zatíženo, hodnota tlaku v pneumatikách se může lišit. 

Kde najít údaje o správném tlaku v pneumatikách?

Kde ale všechny tyto údaje najít? Hodnotu tlaku v pneumatikách při běžném používání i větším zatížení lze vyčíst z uživatelské příručky k danému vozu i z karoserie vozu (vnitřní strana dvířek palivové nádrže, pojistková skříňka, dveře řidiče). Rychlou pomocí je také internet. Správnou hodnotu tlaku snadno najdete na stránkách výrobce automobilu, ale i v celé řadě dalších databází, které tyto údaje přehledně ukládají na jednom místě.

Jak často kontrolovat tlak v pneumatikách?

Odborníci doporučují ověřovat tlak v pneumatikách každé dva týdny. Ideálním stavem je kontrolovat si tlak v pneumatikách při každém tankování. Ostatně benzínová stanice nabízí pro tuto kontrolu ideální podmínky. Pečlivější kontrole se pak věnujte jednou do měsíce. Pamatujte ale, zběžná vizuální kontrola stavu pneumatiky není zcela ideální. Dovede odhalit jen větší závady typu defektu nebo nepravidelně sjetého vzorku. Jak na pečlivější kontrolu tlaku?

Šroubovák na kola; aku vrtačka
Servis navštivte při jakýchkoliv potížích, i pokud nemáte zimní pneumatiky na samostatných discích.

Co je to TPMS neboli Systém na kontrolu tlaku?

Systém na kontrolu tlaku se značí TPMS (z anglického Tire Pressure Monitoring System) a od 1. 11. 2014 je povinným vybavením všech nových vozidel v EU. Nevztahuje se ale na vozy již provozované, proto v případě, že máte starší auto, doporučujeme kromě využití přenosného kompresoru ještě kontrolu u čerpací stanice, abyste měli v zimních pneumatikách vždy správný tlak.

TPMS je možno mít ve voze ve dvou různých verzích, a to TPMS nepřímý a TPMS přímý. Každý má svá specifika, ale oba vás upozorní na nesprávně dohuštěné pneu nebo i defekt, a to za pomoci čidel v kolech (u přímého TPMS) nebo systému ABS a ESP (nepřímý TPMS). Ty monitorují tlak v pneumatice a vysílají informace do centrální řídicí jednotky, kde se na panelu zobrazí tlak vzduchu a jeho výchylky.

Přímý systém TPMS mají vozy značek Renault, Ford, Opel, Citroën, Kia, Hyundai, Toyota, Peugeot. Nepřímým disponují pro změnu vozy spadající pod koncern Volkswagen. Tedy i Škoda, BMW, Seat, Audi a další.

i Na uložení pneumatik, které nebudete půl roku potřebovat, použijte obaly a stojany.
pneumatiky; servis
K přezutí zimních pneumatik mají v servisu spoustu vybavení i zkušeností, pokud se na to tedy přeci jen necítíte sami, klidně jejich služeb využijte.

Máme zimní pneu přezuté, ještě ale není hotovo

Pokud si myslíte, že výměnou pneumatik vše skončilo, čtěte pozorně dál. Při první jízdě se zimními pneumatikami pozorně sledujte chování auta. Případné vibrace, divné zvuky od kol či mírné otřesy v řízení neberte na lehkou váhu. S největší pravděpodobností to znamená nedostatečné vyvážení ráfku. A jelikož doma nejspíše nemáte profesionální vyvažovačku, zajeďte do servisu. Tam mohou odhalit i případné závady na podvozku. Preventivně byste měli servis navštívit zhruba jednou za dva roky.

i V naší nabídce najdete nejen pneumatiky pro osobní automobily, ale také dodávkové pneumatiky a pneumatiky pro SUV a Offroad.

Jak vybrat kvalitní zimní pneumatiky?

Výběr pneumatik se řídí několika hlavními kritérii. Zejména je nutné si zjistit správný rozměr pneumatiky pro daný typ vozidla. Dále se musíte rozhodnout, jak často a za jakých podmínek budete pneumatiky, resp. vozidlo používat. Zamyslete se i nad svým stylem jízdy. Vždy dodržujete předpisy, nebo občas šlápnete na plyn? Samozřejmě také zvažte, jaké jsou vaše finanční možnosti. V našem průvodci Jakou vybrat zimní pneumatiku pak najdete další rady, jak při výběru správně postupovat.

Výše jsme již zmínili, že podstatnou část rozhodování o tom, jaké zimní pneumatiky si pořídit, hraje i cena. Ta ale odráží i kvalitu. Proto jsme pro vás zimní pneumatiky rozdělili do tří kategorií:

  • Nejlevnější zimní pneumatiky mohou být napodobeninami dražších modelů. Rozdíl v ceně mezi nimi bývá kolem pěti set korun. Levné obutí ztrácí zejména na přilnavosti. Vozidlo se stává hůře ovladatatelným, což může být na kluzké zimní vozovce skutečný problém. Nejlevnější pneumatiky se prodávají za 800 až 900 Kč za kus.
  • Zimní pneumatiky s nejlepším poměrem cena/výkon jsou spolehlivými výrobky renomovaných firem, užívají však levnějších materiálů. Představují kvalitní zimní pneumatiku pro běžné řidiče, kteří nepotřebují s autem cestovat dlouhé vzdálenosti. Pokud tedy auto používáte pro běžné denní dojíždění do práce a pohybujete se převážně po městě, budou pro vás pneumatiky střední třídy vhodnou volbou. Pořídíte je od tisíce korun cca do 1 800 Kč.
  • Nejdražší zimní pneumatiky logicky nabízejí tu nejvyšší kvalitu materiálů i provedení. Tyto výrobky několikrát absolvovaly test zimních pneumatik a vždy se umístily na předních místech v žebříčcích „nejlepší zimní pneumatika“. Jsou spolehlivé, technologicky promyšlené a nabídnou maximálně pohodlnou a hlavně bezpečnou jízdu. Navíc se nejedná o žádné napodobeniny, ale výrobky od renomovaných výrobců. Kvalitní zimní pneumatika je něco, za co je dobré si připlatit. Dáte za ně již více než 2 000 za kus, investice se však rozhodně vyplatí.

Naše tipy pro správnou údržbu letních i zimních pneumatik

  • Využijte toho, že máte sundaná kola, a zkontrolujte stav opotřebení brzdového obložení a dalších dostupných dílů.
  • Maziva používejte pouze s citem a výhradně jen u zarezlých šroubů.
  • Tlak v letních i zimních pneumatikách pravidelně kontrolujte. Přenosný měřič tlaku můžete vozit v kufru nebo v přihrádce.
  • Jednou za čas navštivte pneuservis. Vyváží vám tam pneumatiky a odhalí případné závady na podvozku.
  • Z důvodu rovnoměrného opotřebení je dobré pravidelně měnit přední pneumatiky za zadní. Označte si proto, kam která pneumatika patří.
  • Ochranu kol před odcizením a nepovolenou demontáží zajistíte použitím bezpečnostních matic.
  • Zkuste změnu a ozdobte své auto novými poklicemi. K dispozici jsou různé designy ve stříbrných, šedých i černých provedeních.
Zimní pneumatiky v létě
Ani staré zimní pneumatiky raději v létě nedojíždějte, fungují totiž hůř než letní.

Co jsou celoroční pneumatiky a jak je vnímá zákon?

Celoroční pneumatiky, označované také jako univerzální pneumatiky jsou kombinací toho nejlepšího ze zimních a letních pneumatik. Celoroční pneumatiky jsou ideální do míst s malou nadmořskou výškou, kde je zima měrnější a do městských podmínek, kde sníh a led na vozovkách zůstává jen několik dní. Jejich výhodou je úspora peněz i času - odpadá povinnost půlroční výměny pneumatik. U celoročních pneumatik je však nutné počítat s mírně vyšší cenou oproti běžným pneumatikám také tím, že se jedná o kompromis mezi letní a zimní pneumatikou, proto nejsou vhodné pro sportovní styl řízení. Celoroční pneumatiky s označením M+S dovoluje zákon o provozu na pozemních komunikacích používat i v období, kdy jsou povinné zimní. Musí však splňovat minimální hloubku dezénu 4 mm.

Zimní pneumatiky v létě? Vyšší spotřeba i horší jízdní vlastnosti

Zimní pneumatiky nepoužívejte v létě, a to ani za účelem dojetí. Teplé počasí totiž ovlivňuje jejich tvrdost a na suchém povrchu se rychleji opotřebovávají. Důvodem je rozdílné složení směsi. V případě zimních pneumatik platí, že ty jsou navrženy pro teploty do 7 stupňů Celsia.

Jaké jsou hlavní nevýhody zimních pneumatik v létě? 

  • Delší brzdná dráha,
  • horší ovladatelnost vozu (výraznější naklánění a vyšší riziko smyku),
  • vyšší spotřeba (kvůli vyššímu valivému odporu zimních pneumatik),
  • vyšší hlučnost,
  • rychlejší opotřebení dezénu.

Nic není černobílé. Ač používat zimní pneumatiky v létě nedoporučujeme, za některých podmínek jsou navzdory vyšším teplotám lepší. O jaké situace se jedná? 

  • Při prudkém dešti – zimní pneumatiky dokážou díky svému drážkování zabránit aquaplaningu zpravidla lépe než letní pneu.
  • Při znečištění silnice – s pozemní komunikací zaneřáděnou blátem či štěrkem si poradí zimní pneumatika lépe.

Zimní pneumatiky v létě – Pokuta v ČR zatím nehrozí

V České republice aktuálně (2023) zimní pneumatiky v létě pokutovány nejsou. V některých zemích za zimní pneu v létě ale pokuta hrozí. Například v Itálii jsou sankce až do výše cca 50 000 Kč.

A co zimní pneumatiky v létě z pohledu pojišťoven?

Ač použití zimních pneumatik v létě v ČR není pokutováno, nevhodné obutí vozidla může mít vliv na výši pojistného plnění. Jedná se o případy, kdy použití nevhodných pneumatik bylo v příčinné souvislosti se vznikem nehody, případně kdy kvůli použití zimních pneumatik došlo k navýšení rozsahu škody.

Přezout na zimní pneu zvládnete i sami – tedy za předpokladu, že máte pneumatiky na samostatných discích. Teď už víte, jaké povinnosti se s výměnou pneumatik pojí a kdy byste měli zimní obutí na autě mít.

3,9 53×
COMPASS Klíč na kola křížový 17-19-21-23
Klíč na kola - křížový, velikost klíče 17 mm, 19 mm, 21 mm a 23 mm, délka 350 mm
189,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: AUPR110
3,0
COMPASS Šroubovák razový na kola 12 V
Rázový utahovák elektrický, uchycení typu vnější čtyřhran 1/2", točivý moment 340 Nm
1 049,-
Skladem 1 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: AUPR167
3,7
COMPASS Pojistné matice kol G M12x1,50 kuželové sedlo
Bezpečnostní matice kol ochraňují kola před demontáží běžným nářadím. Sada 4 kusy + unikátní klíč.
255,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: AUPR256
4,1 65×
COMPASS Návlek na pneu 4ks
Obal na pneu na 4 pneumatiky pro 13" - 16"
389,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: AUPR3334
3,1 14×
COMPASS Klíč na kola 17-19/21-23 mm TÜV, GS skládací
Klíč na kola - křížový, velikost klíče 17 mm, 19 mm, 21 mm a 23 mm, délka 350 mm
326,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: AUPR1469
4,7 81×
COMPASS Podpěra 3000kg 275-410mm 2ks - GS/TUV
Podpěra pod auto - velmi stabilní díky čtyřem nohám, nastavitelná výška, jisticí mechanismus
769,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: AUPR3342a
4,2 145×
COMPASS Klíč na kola 17-19/21-23 mm TÜV, GS
Klíč na kola - teleskopický a s pogumovanou rukojetí, křížový, velikost klíče 17 mm, 19 mm, 21 mm a 23 mm, nastavitelná délka od 350 do 510 mm
319,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: AUPR1883
4,6 171×
COMPASS Hydraulický pojízdný hever 2t - GS/TUV
Hever - hydraulický, pojízdný, nosnost 2000 kg, výška zdvihu od 135 do 330 mm, hmotnost 8,5 kg
979,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: AUPR101
4,2 37×
COMPASS Klíč na kola 17-19 mm TÜV, GS
Klíč na kola - teleskopický a s pogumovanou rukojetí, zahnutý, velikost klíče 17 mm a 19 mm, nastavitelná délka od 350 do 510 mm
265,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: AUPR111
4,6 64×
COMPASS WINTER ÖNORM X90 3,0mm 9mm NYLON BAG
Sněhové řetězy - pro osobní auto, rychloupínací, křížová stopa, průměr oka 9 mm, maximální zatížení 1,8 t, 2 ks v balení
674,-
Skladem 1 ks u dodavatele
Objednací kód: AUPR319
4,2 77×
COMPASS Pneuměřič 2in1
Měřič tlaku pneumatik - digitální, měřená jednotka BAR a PSI, tlak od 0 do 8 bar, kroužek k zavěšení v balení, materiál kontrukce plast, na baterie CR2032 (jsou součástí balení)
199,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: AUPR15983
4,3 87×
COMPASS Pneuměřič METAL 7 bar
Měřič tlaku pneumatik - analogový, měřená jednotka kg/cm² (ATM), tlak od 0,5 do 7,5 bar, materiál kontrukce kov
119,-
Skladem > 20 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: AUPR258
4,5 42×
COMPASS stojan na pneumatiky
Stojan na pneumatiky pro až 4 disky s pneumatikami o velikosti 13" - 17", do šířky 225 mm
Cenová bomba
559,- Ušetříte 131,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: AUPR810
4,5 47×
COMPASS WINTER ÖNORM V 5117 X80 3,0mm 9mm NYLON BAG
Sněhové řetězy - pro osobní auto, rychloupínací, křížová stopa, průměr oka 9 mm, maximální zatížení 1,8 t, 2 ks v balení
Super cena
595,-
Skladem 1 ks u dodavatele
Objednací kód: AUPR318
4,8
COMPASS SUV-VAN ÖNORM V 5117 vel. 247
Sněhové řetězy - pro dodávku, SUV, rychloupínací, křížová stopa, průměr oka 16 mm, maximální zatížení 7,5 t, 2 ks v balení
1 549,-
Skladem 1 ks
Objednací kód: AUPR328
4,0 11×
COMPASS WINTER ÖNORM V 5117 X60 3,0mm 9mm NYLON BAG
Sněhové řetězy - pro osobní auto, rychloupínací, křížová stopa, průměr oka 9 mm, maximální zatížení 1,8 t, 2 ks v balení
549,-
Skladem 2 ks u dodavatele
Objednací kód: AUPR316
4,7 98×
COMPASS Hustilka ruční SUPER PUMP s manometrem
Hustilka dílenská, pro DV (klasický), FV/SV (galuskový) a AV (autoventilek) ventilek, maximální tlak 8 bar, délka 530 mm, hmotnost 1040 g
559,-
Skladem > 10 ks
Objednací kód: AUPR2594
4,4 14×
COMPASS GRIP PRO BLACK 16"
Poklice na kola 16", paprskové, černá barva, ABS plast, sada 4ks
869,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: AUPR121f
4,6 36×
COMPASS Zakládací klín skládací
Klín celokovový k zabezpečení vozidla, či tažného zařízení proti pohybu.
od  143,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: AUPR810a
4,9
COMPASS SPIDER 14"
Poklice na kola 14", paprskové, černo-stříbrná barva, ABS plast, sada 4ks
759,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: AUPR127
3,5 13×
FOX RING SILVER/BLACK 15"
Poklice na kola 15", paprskové, černo-stříbrná barva, ABS plast, sada 4ks
749,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: AUPR4127m
4,5 42×
STORM BLACK 15"
Poklice na kola 15", paprskové, černá barva, ABS plast, sada 4ks
519,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: AUPR4127h
Nexen WinGuard Snow G3 195/65 R15 91 T - Zimní pneu Doprava
zdarma
5,0 18×
Nexen WinGuard Snow G3 195/65 R15 91 T
Zimní pneu - pro osobní auta, rychlostní index T (do 190 km/h), nosnostní index 91 (do 615 kg), hlučnost 72 dB (třída 3), přilnavost na mokru B, úspora paliva E, bezdušová (TL), DOT max. 2 roky stáří, 95% do jednoho roku
1 350,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: pne01581
Vytisknout
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací