Select the item on the page that has the error

Take advantage of free shipping! Add the code ZAPLATIMONLINE in your shopping cart for orders over 2000CZK without VAT.

Vážení zákazníci, rádi bychom Vás varovali před podvodnou SMS, která informuje o losování výhry. Tato SMS není zasílána společností Alza.cz. Prosíme, na tuto SMS nereagujte.

Nesem vám 15 000 Kč Probuď v sobě hráče

Stíny nad zálivem (NOVINKA) – psychothriller na léto

Catalogue
Stíny nad zálivem (NOVINKA) – psychothriller na léto

Article

Aktualizováno

Tajemství, lži, podrazy a nečekané zvraty – to vše slibuje knižní novinka od Lucy Clarkeové. Psychologický thriller Stíny nad zálivem sleduje osud dvou matek, které záhadně přijdou o své syny. Sháníte knížku na léto? Nechte se od Clarkeové přenést na bouřlivé pobřeží jižní Anglie.

Stíny nad zálivem

Co si má člověk počít, když všichni kolem lžou?

Dvě protagonistky a zároveň vypravěčky, Sarah a Isla, byly odmala nerozlučnými kamarádkami. Vše dělaly spolu, sdílely plány do budoucna, a dokonce i své syny, Jacoba a Marleyho, porodily v tentýž rok. Z nich se pak (po vzoru jejich matek) stali nejlepší kamarádi. Obě rodiny trávily každé léto v chatkách na pláži Sandbanks, která se nachází na tichém, řídce obydleném poloostrově na jihu Anglie. Idylický život i dlouholeté přátelství mezi Sarah a Islou ovšem utrpí ránu, když si chlapci jdou jednoho dne zaplavat, ale vrátí se jen jeden z nich.

Přesně sedm let po tragickém utonutí Marleyho bez vysvětlení zmizí i druhý chlapec, nyní sedmnáctiletý Jacob. Zoufalá matka Sarah se směle pustí do pátrání. Pídí se po stopách, jež by mohly vést k nalezení jejího syna, a začíná jí docházet, že vše není tak, jak to vypadá. Ba co víc, zdá se, že každý v této navenek harmonické komunitě něco skrývá. Souvisí spolu obě zmizení? Nebo šlo v Marleyho případě skutečně jen o nešťastnou nehodu? Jak je možné, že na místě, kde každý ví, co se kde šustne, si v ten nejkritičtější okamžik nikdo ničeho nevšimne? Kdo a proč tají, co se tehdy doopravdy stalo?

iLucy Clarkeová náruživě cestuje a miluje čerstvý vzduch. Vystudovala anglickou literaturu a ve své chýši na pláži v jižní Anglii už napsala čtyři romány, z nichž tři vyšly i v češtině: Poslední nádech, Modrá a nově také Stíny nad zálivem.

Přátelství, ztráta a žárlivost

Clarkeová mistrně stupňuje napětí. Příběh se rozjíždí velmi pozvolna a čtenář může mít pocit, že v tomto klidném koutku země se nemůže nic neobvyklého stát. Dvě tragédie v rozmezí sedmi let tuto představu roztříští a čtenáře smete vlna lží a tajnůstkářství. Zároveň nejde o pouhý „detektivní“ příběh o hledání ztraceného syna a rozkrývání záhad. Román Stíny nad zálivem je především psychologická sonda, která jde až na dřeň lidské mysli a jejích pohnutek, rodinných a přátelských vztahů tváří v tvář ztrátě a žárlivosti.

i Mohlo by vás zajímat

Čtete rádi napínavé příběhy, které samou zvědavostí ani odložit nemůžete? Pak by vás knižní novinka Lucy Clarkeové neměla minout!

0
Print
Try new Alza Premium My Alza Log In About Shopping
WEB3
We will call you and advise you professionally
+420 225 340 120
Order inquiry
Question about the product
Please enter your telephone:
Call me