AD homeoffice PET

Zdravé sezení bez bolestí zad? S aktivní kancelářskou židlí Spinergo a Topstar Sitness

Zobrazit katalog

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

Trápí vás bolavá záda? Vězte, že v tom nejste sami. Bolesti zad patří mezi nejčastější zdravotní problémy Čechů. Příčinou bývá sedavé zaměstnání, kde trávíme několik hodin denně na nevhodné židli shrbení nad klávesnicí. Strnulí v jedné poloze si ani neuvědomuje, jak moc je naše páteř zatěžována, zatímco naše svaly ochabují. Řešení je přitom jednoduché. Aktivní kancelářské židle Spinergo a Topstar Sitness. Tyto zdravotní židle s balančním systémem zajistí správné držení těla, zabrání poškození páteře a posílí svaly. Dopřejí vám stoprocentní pohodlí a podpoří i vaší koncentraci a dobrou náladu.

Ergonomické kancelářské židle Spinergo a Topstar

Zdravé sezení se židlemi Spinergo a Topstar – OBSAH

 1. Rizika nesprávného sezení
 2. Jak správně sedět?
 3. Aktivní židle Spinergo a Topstar Sitness vás zbaví bolestí zad
 4. Jak fungují aktivní židle?
 5. Židle Spinergo Move and Stop – nejvyšší komfort pro vás a vaše záda 
 6. Topstar Sitness – balanční kancelářské židle pro zdravé a pohodlné sezení
 7. Topstar Sitness Half Ball – stolička a cvičební pomůcka zároveň
 8. Rada na závěr

Rizika nesprávného sezení

Při nesprávném sezení na nevhodné židli si zaděláváme na různé zdravotní problémy. Svaly nepracují, páteř je nepřiměřeně zatěžována. To způsobuje bolesti bederní či krční páteře, bolesti hlavy, ramen a šíje. Špatným prokrvováním trpí i dolní končetiny a hrozí riziko křečových žil. Strnulá a často nepřirozená poloha na židli snižuje i náš pracovní výkon, neboť se mnohem hůře koncentrujeme a jsme rychleji unaveni. Správná židle je proto nevyhnutelností, a to pro všechny věkové kategorie.

Jak správně sedět?

Jak tedy správně sedět, abyste předešli bolesti zad a dalším zdravotním problémům nebo abyste se jich dokonce zbavili, pokud jimi již trpíte?

Nevyhnutelností pro zdravé sezení je správná ergonomická židle, která se vám přizpůsobí a samozřejmě správný sed, kdy základem jsou vzpřímená a narovnaná záda s optimálním prohnutím bederní páteře a správná poloha nohou, aby bylo umožněno volné proudění krve do obou končetin.

 • Záda by měla být opřená v celé své délce, aby nebyla přetěžována. Je třeba sedět v celé hloubce sedáku, přičemž když se posadíte až dozadu, sedák by měl končit zhruba ve ¾ stehen, aby nedocházelo k omezování prokrvení. Některé židle umožňují naklonit sedák směrem dopředu, což je skvělá funkce pro prokrvení žilního systému nohou a jako prevence křečových žil. Pokud má židle bederní opěrku, je třeba ji nastavit na bedra. 
 •  
 • Hlava by měla být vzpřímená, ideálně opřená o nastavitelnou opěrku. 
 •  
 • Nohy by měly být opřené o podlahu celým chodidlem. V žádném případě je nepřekřižujte, omezujete tím jejich prokrvování. U končetin platí pravidlo pravého úhlu, takže kotníky, kolena i kyčel by měli svírat úhel 90 stupňů. 
 •  
 • Ruce by měly být opřené o područky, jejichž výšku nastavíte tak, aby přirozeně navazovaly na výšku stolu. Opět zde platí pravidlo pravého úhlu. Předloktí by mělo být opřené o područky v úhlu 90 stupňů a ruka by pohodlně měla přecházet až na stůl ke klávesnici.

Ale pozor, v jedné pozici nemůžete sedět celý den. Sedíte-li totiž strnule delší dobu, začnete pociťovat celkovou tělesnou a duševní únavu, vaše tělo trpí a vy ztrácíte koncentraci. Změna polohy je proto velmi důležitá.

i Již dávno neplatí, že bolesti zad postihují pouze starší lidi. I osoby mladších ročníků, ba dokonce i studenti či děti, se potýkají s bolestí zad a hlavy v důsledku každodenního sezení na nesprávné židli. Pokud tedy zařizujete pracovní místo pro své dítě nebo pro svého teenagera, určitě se nechte inspirovat článkem Jak vytvořit dětské pracovní místo.

Aktivní židle Spinergo a Topstar Sitness vás zbaví bolestí zad

I když sedíte ve správné poloze na židli, která je anatomicky dobře tvarovaná, sedíte strnule v jedné poloze, tj. sedíte pasivně. A právě to je problém dlouhodobého sezení. Vaše záda se nepohybují, protože jsou jednak zafixována ve stejné poloze a jednak vám židle ani moc pohybu nedovoluje. V takovém případě dochází k ochabování svalů, k poruchám držení těla, k přetěžování páteře, k bolestem v křížové oblasti, k bolestem ramenních a šíjových svalů a snížení jejich hybnosti. Pouhé statické sezení je pro naše záda velmi škodlivé.

Aktivní židle Spinergo a Topstar Sitness umožňují aktivní sezení neboli sezení v pohybu, při kterém můžete různě měnit polohu zatímco židle kopíruje pohyby vašeho těla a zajistí správnou polohu pánve a vzpřímený sed. Neustále tak posilujete svaly zad, břicha a hlubokého stabilizačního systému, což vede k odstranění potíží a k jejich prevenci.

i Sezení a pohyb na židli s patentovaným balančním mechanismem Body-balance-tec či Move and Stop nás neustále „nutí” udržovat rovnováhu a nepřetržitě zapojovat a posilovat hluboké stabilizační svaly uložené ve středu těla (core). Docílíte tak zcela přirozenou cestou správného držení těla, odstranění potíží s bolestmi zad, krční páteře, ale také kyčlí, kolenou a ramen. 

Jak fungují aktivní židle?

Aktivní sezení umožňují židle s balančním systémem Move and Stop značky Spinergo nebo mechanismem Body-balance-tec značky Topstar. Od běžných židlí se tyto liší především speciálním sedákem, který se díky patentované technologii může pohybovat do všech stran.

Tyto dvě technologie jsou ovšem rozdílné v benevolenci sedáku a možností aretace.

 • U systému Move and Stop má sedadlo větší rozsah a pohybuje se velmi podobně jako gymnastický míč. Má možnost aretace.
 • Sedadlo s mechanismem Body-balance-tec má menší benevolenci a pro svůj pohyb vyžaduje aktivitu (pohyb) sedícího. Nemá možnost aretace. Malé změny v pohybu nemají na sedadlo vliv, začne se naklánět až když se sedící pro něco natáhne či nakloní.
Patentovaný Move&Stop systém
Unikátní patentované a klinicky testované řešení Move and Stop pro vaše zdravá záda.

Takovéto dynamické sezení na sedáku, který je umístěn na kulovém čepu má terapeutický vliv na svalstvo. Vede k systematickému procvičování vnitřního stabilizačního systému, břicha, zad, podporuje správné držení těla a zabraňuje poškození páteře. Neustálý dynamický pohyb, který si ani neuvědomujete, zvyšuje obsah kyslíku v krvi, čímž se zvyšuje vaše koncentrace a výkonnost. Soustavným pohybem a aktivitou nohou stimulujete také krevní oběh dolních končetin a účinně tak předcházíte křečovým žilám nebo embolii. 

Sezení ve třech dimenzích s patentovaným balančním systémem, který vám umožní pohyb i relaxaci.

 • Nastavení sklonu židle směrem dopředu – extrémním nastavením sklonu židle směrem dopředu simulujete sezení na gymnastickém míči. Těžiště váhy těla se posouvá směrem dopředu a automaticky dochází k přizpůsobení se úhlu sklonu sedací plochy správným směrem. Je tak zajištěné správné držení těla. Přesunutí těžiště zpátky směrem dozadu současně zvedá i sedací plochu. Pro páteř a meziobratlové ploténky znamená tato extrémní flexibilita sklonu sedáku velkou úlevu.
 • Pohyb do stran – i při práci u psacího stolu se potřebujete pořád pro něco nahnout, naklonit, natáhnout. Na vaše pohyby reaguje aktivní židle kopírující vaše změny poloh. Máte tak mnohem větší možnost pohybu než na běžné židli, zvyšuje se i váš akční rádius na pracovním stole. Navíc, aniž byste si to uvědomovali, stále zapojujete a posilujete zádové i břišní svalstvo. Díky područkám odpadá současně i nepříjemný tlak na stehna při extrémních sklonech do stran.
 • Pohyb dozadu – ať už telefonujete nebo se potřebujete zamyslet, aktivní židle Topstar Sitness s flexibilním zádovým opěradlem a sedákem vám poskytne doslova relaxační balancování, které podpoří vaše tělesné i psychické zdraví. Možnost zhoupnutí opěradla uvolní tělo, aniž by ztratilo optimální pozici. Opěradlo si můžete zafixovat v několika různých polohách a citlivost nastavit dle hmotnosti sedícího.
Sezení na židli s balančním systémem
Anatomicky dobře tvarovaná židle s patentovaným balančním systémem udržuje vaši páteř ve správné poloze, posiluje vaše zádové i břišní svalstvo, ulevuje ploténkám. Má rovněž pozitivní vliv na vaši psychiku a koncentraci.

Kombinujte aktivní sezení s pasivním

Ideální a zdraví prospěšné je kombinovat aktivní sezení s pasivním. Balanční mechanismus je dobré využívat v pravidelných intervalech, např. každé 2-3 hodiny na 20 minut. Rozdíl poznají okamžitě vaše záda, ale také vaše psychika. Budete se totiž i cítit mnohem lépe než při strnulém, statickém, několikahodinovém sezení.

Židle Spinergo Move and Stop – nejvyšší komfort pro vás a vaše záda

Společnost Spinergo vyvíjí a vyrábí produkty té nejvyšší kvality, které jsou spojením inovativní technologie, snadného použití a elegantního designu. Židle Spinergo se systémem Move and Stop jsou certifikované jako zdravotní židle. Jsou otestované v rámci klinických studií, jejichž výsledky jednoznačně potvrzují přínos aktivního sezení jako prevenci chorob pohybového aparátu především u osob se sedavým zaměstnáním. 

Spinergo Business

Kancelářská židle Spinergo Business představuje zdravé sezení pro ty nejnáročnější. Tato zdravotní židle s Move and Stop mechanismem je ideální pro dlouhodobé sezení na pracovišti i v domácí kanceláři. Unikátní technologie působí jako prevence bolesti zádových a krčních svalů, snižuje již existující bolesti zad a potíže s tím spojené, posiluje břišní a zádové svalstvo, zlepšuje držení těla. Židle Spinergo Business je určená pro zákazníky, kteří preferují dynamické sezení, ale zároveň kladou velký důraz na elegantní design a luxus.


Spinergo Office

Ergonomická konstrukce židle Spinergo Office s Move and Stop mechanismem zajistí dokonalé přizpůsobení se anatomické stavbě vaší páteře. Vaše sedavé zaměstnání již nebude mít negativní dopad na vaše záda a svalstvo. Zdravotní židle Spinergo Office vyniká skvělým poměrem ceny a výkonu a je ideální pro široké použití jak v kancelářích, tak v domácnostech.

Topstar Sitness – balanční kancelářské židle pro zdravé a pohodlné sezení

Německá společnost Topstar je renomovaný výrobce těch nejmodernějších a nejkvalitnějších kancelářských židlí, křesel a dětských židlí. Ve svém portfoliu nabízí také různá alternativní řešení sezení, která podporují zdraví a kondici zákazníků.

Se svojí řadou židlí Topstar Sitness, vybavenou patentovaným mechanismem Body-Balance-Tec, je Topstar jedním z prvních průkopníků v oblasti aktivních kancelářských židlí s balančním systémem.

Topstar Sitness

Kancelářská židle Topstar Sitness s Body-Balance-Tec kloubem představuje zdravé sezení i relaxaci v té nejlepší kvalitě. Synchronní mechanismus je nastavitelný dle hmotnosti sedícího a je zajistitelný v několika pozicích. Židle Topstar Sitness je vybavena velmi pohodlným sedákem pohyblivým do stran. Dokonalý komfort rovněž zajišťují ergonomicky tvarovaný a výškově nastavitelný opěrák a výškově i hloubkově nastavitelná opěrka hlavy potažená jemnou vlněnou tkaninou. Stačí si vybrat vhodnou barevnou kombinaci.

i Váháte, zda má cenu investovat do nové kancelářské židle? Možná vám pomůže naše recenze kancelářských židlí

Topstar Sitness Half Ball – stolička a cvičební pomůcka zároveň

Všichni, co máme sedavé zaměstnání, víme, že po několikahodinové práci za psacím stolem přicházíme do stavu, kdy už nevíme, jak si sednout. Ztuhlé svaly, bolavá záda, únava či nervozita. Pomoci může výrazná změna sedu, kterou poskytne právě stolička Topstar Sitness Half Ball.

Topstar Sitness Half Ball
Stolička Topstar Sitness Half Ball uleví zádům i hýždím, procvičí břišní svaly a dodá potřebnou vzpruhu. Pomůže i od případných bolestí zad a tuhnutí svalů pravidelným protahováním a cvičením, které lze provádět přímo na židli a při sezení.

Topstar Sitness Half Ball je fitness kancelářská židle určená k sezení, relaxaci i sportu. Využívá benefitů sezení na gymnastickém míči, a to díky nafouknutému půlmíči, který lze jednoduše vyndat a použít ho jako cvičební pomůcku. Židle Topstar Sitness Half Ball vás nutí sedět rovně a zapojit svaly. Její tvar podporuje prokrvování dolních končetin. Je výškově nastavitelná, takže není problém, aby ji využívalo více lidí v kanceláři. 

Topstar Sitness Half Ball
Topstar Sitness Half Ball nabízí možnost zdravého sezení, protažení a posilování
i Pokud hledáte řešení problémů, které sebou nese vaše sedavé zaměstnání, přečtěte si více o stoličce Topstar Sitness Half Ball v naší recenzi. Najdete v ní mimo jiné také tipy na cviky a relaxaci po delším sezení. 

Rada na závěr

Pokud svoji náplň práce vykonáváte převážně vsedě u psacího stolu, je potřeba to kompenzovat. I se zdravotní židlí je dobré dělat si přestávky, protáhnout se, dojít si udělat čaj nebo kafe. Odpočine si vaše tělo, mysl i oči. A pokud do svého života aktivně zapojíte i sport, bude to ideální. Ovšem ne vždy je na to čas. Snažte se tedy alespoň chodit pěšky kdykoliv a kamkoliv to jen půjde, o víkendu vezměte rodinu na procházku do lesa, večer si chvíli zacvičte u televize. Prospěje to nejen vašemu tělu, ale také psychice. Budete se cítit lépe a budete mít i více energie.

Nerezignujte na vaše potíže s bolavými zády. Díky dynamickému sezení na židlích Spinergo a Topstar se z nezdravého a statického sezení stane sezení aktivní, které udrží v kondici vaše tělo i mysl.


   

4,5
TOPSTAR Sitness 45 antracitová
Kancelářská židle - balanční a otočná se synchronní mechanikou, nosnost 110 kg, sedák s balančními prvky a s nastavitelnou výškou, bederní opěrka, opěrák s nastavitelným sklonem, područky s možností nastavení výšky, plastová kolečka, kovová konstrukce, materiál potahu textil a síťovina, šířka 65 cm, nutná montáž
10 890,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: EPS001b
5,0
TOPSTAR Sitness Half Ball červená
Balanční stolička - červená barva, sedák s balančními prvky, kovová a otočná konstrukce, textilní a síťovinové potažení, hliníkový materiál nohou, plastová kolečka, šířka sedáku 40cm, výška sedáku od 53cm do 66cm, nosnost až 110kg
4 606,-
Skladem 1 ks u dodavatele
Objednací kód: EPS003b
3,0
SPINERGO Office černá
Kancelářská židle - balanční a otočná s asynchronní mechanikou, nosnost 150 kg, sedák s balančními prvky a s nastavitelnou výškou, bederní opěrka, opěrák s nastavitelným sklonem, područky s možností nastavení výšky, plastová kolečka, kovová konstrukce, materiál potahu textil a síťovina, šířka 45 cm
14 490,-
Skladem 1 ks
Objednací kód: EPS004a
2,7
SPINERGO Business černá
Kancelářská židle - balanční s asynchronní mechanikou, nosnost 140 kg, sedák s balančními prvky, bederní opěrka, opěrák s nastavitelným sklonem, područky s možností nastavení posunu dopředu / dozadu, výšky, rotace vrchní části, kovová kolečka, kovová konstrukce, materiál potahu síťovina, šířka 49 cm, nutná montáž
18 790,-
Skladem 3 ks
Objednací kód: EPS006
4,6
TOPSTAR Sitness 15 černá
Kancelářská židle - balanční a otočná s asynchronní mechanikou, nosnost 110 kg, sedák s balančními prvky a s nastavitelnou výškou, bederní opěrka, opěrák s nastavitelným sklonem, područky s možností nastavení výšky, plastová kolečka, kovová konstrukce, materiál potahu textil a síťovina, materiál nohy plast, šířka 65 cm, nutná montáž, hmotnost 21 kg
7 999,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: EPS003p
4,4 12×
TOPSTAR Sitness 45 červená
Kancelářská židle - balanční a otočná se synchronní mechanikou, nosnost 110 kg, sedák s balančními prvky a s nastavitelnou výškou, bederní opěrka, opěrák s nastavitelným sklonem, područky s možností nastavení výšky, plastová kolečka, kovová konstrukce, materiál potahu textil a síťovina, šířka 65 cm, nutná montáž
10 890,-
Skladem 3 ks
Objednací kód: EPS001a
4,4 12×
TOPSTAR Sitness 45 zelená
Kancelářská židle - balanční a otočná se synchronní mechanikou, nosnost 110 kg, sedák s balančními prvky a s nastavitelnou výškou, bederní opěrka, opěrák s nastavitelným sklonem, područky s možností nastavení výšky, plastová kolečka, kovová konstrukce, materiál potahu textil a síťovina, šířka 65 cm, nutná montáž
10 890,-
Skladem 3 ks
Objednací kód: EPS001d
5,0
TOPSTAR Sitness Half Ball modrá
Balanční stolička - modrá barva, sedák s balančními prvky, kovová a otočná konstrukce, textilní a síťovinové potažení, hliníkový materiál nohou, plastová kolečka, šířka sedáku 40cm, výška sedáku od 53cm do 66cm, nosnost až 110kg
4 889,-
Skladem 3 ks
Objednací kód: EPS003e
2,7
SPINERGO Business šedá
Kancelářská židle - balanční a otočná s asynchronní mechanikou, nosnost 140 kg, sedák s balančními prvky a s nastavitelnou výškou, bederní opěrka, opěrák s nastavitelným sklonem, područky s možností nastavení posunu dopředu / dozadu, výšky, rotace vrchní části, plastová kolečka, plastová a kovová konstrukce, materiál potahu síťovina, šířka 49 cm, nutná montáž
18 790,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: EPS006b
4,4 12×
TOPSTAR Sitness 45 tmavě modrá
Kancelářská židle - balanční a otočná se synchronní mechanikou, nosnost 110 kg, sedák s balančními prvky a s nastavitelnou výškou, bederní opěrka, opěrák s nastavitelným sklonem, područky s možností nastavení výšky, plastová kolečka, kovová konstrukce, materiál potahu textil a síťovina, šířka 65 cm, nutná montáž
10 275,-
Skladem 1 ks u dodavatele
Objednací kód: EPS001g
4,4 12×
TOPSTAR Sitness 45 bordó
Kancelářská židle - balanční a otočná se synchronní mechanikou, nosnost 110 kg, sedák s balančními prvky a s nastavitelnou výškou, bederní opěrka, opěrák s nastavitelným sklonem, područky s možností nastavení výšky, plastová kolečka, kovová konstrukce, materiál potahu textil a síťovina, šířka 65 cm, nutná montáž
10 275,-
Skladem 1 ks u dodavatele
Objednací kód: EPS001f
4,4 12×
TOPSTAR Sitness 45 oranžová
Kancelářská židle - balanční a otočná se synchronní mechanikou, nosnost 110 kg, sedák s balančními prvky a s nastavitelnou výškou, bederní opěrka, opěrák s nastavitelným sklonem, područky s možností nastavení výšky, plastová kolečka, kovová konstrukce, materiál potahu textil a síťovina, šířka 65 cm, nutná montáž
10 890,-
Na objednávku – termín upřesníme
Objednací kód: EPS001e
5,0
TOPSTAR Sitness Half Ball zelená
Balanční stolička - zelená barva, sedák s balančními prvky, kovová a otočná konstrukce, textilní a síťovinové potažení, hliníkový materiál nohou, plastová kolečka, šířka sedáku 40cm, výška sedáku od 53cm do 66cm, nosnost až 110kg
6 149,-
Na objednávku – termín upřesníme
Objednací kód: EPS003d
3,0
SPINERGO Office oranžová
Kancelářská židle - balanční a otočná s asynchronní mechanikou, nosnost 150 kg, sedák s balančními prvky a s nastavitelnou výškou, bederní opěrka, opěrák s nastavitelným sklonem, područky s možností nastavení výšky, plastová kolečka, kovová konstrukce, materiál potahu textil a síťovina, šířka 45 cm
14 490,-
Na objednávku – termín upřesníme
Objednací kód: EPS004d
3,0
SPINERGO Office vínová
Kancelářská židle - balanční a otočná s asynchronní mechanikou, nosnost 150 kg, sedák s balančními prvky a s nastavitelnou výškou, bederní opěrka, opěrák s nastavitelným sklonem, područky s možností nastavení výšky, plastová kolečka, kovová konstrukce, materiál potahu textil a síťovina, šířka 45 cm
14 490,-
Na objednávku – termín upřesníme
Objednací kód: EPS004c
Vytisknout
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací