Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Rychlé dárky do obálky Efektivní práce z domova

Alza.cz podpořila slavičínský Strom přání

Společnost Alza.cz byla již potřetí v řadě partnerem slavičínského Stromu přání, kam přispěla několika dárky ke splnění dětských vánočních přání.

Datum: 20.1.2011

Další ročník charitativní akce Strom přání Leja salonu pro dětské domovy Bojkovice a Smolina se opět vydařil. Dosáhlo se nevídaného úspěchu, každému dítěti se povedlo splnit hned dvě přáníčka – přání snů i skromnější přáníčko. Pro oba dětské domovy se tak i letos slavičínský Strom přání stal jedním z hlavních zdrojů dárků pro děti k Vánocům.

Děti z obou dětských domovů si původně namalovaly 2 dárečky (přání snů a skromnější přáníčko), přičemž už splněním jednoho z nich by jim Ježíšek udělal velikou radost. Ve městě Slavičín pak bylo v Leja Salonu (K Hájenkám 312, Slavičín) umístěno album s těmito obrázky. Bylo na lidech – Ježíšcích, aby si vybrali, který z dárku si mohou dovolit pořídit a přinést pod Strom přání.

„Dárky předčily naše očekávání,“ říká dojatá ředitelka Dětského domova Smolina Ludmila Chalánková. Nejen lidem ze Slavičína a okolí, ale také ze Zlína se podařilo dětem splnit všechna přáníčka a také hodně věcí navíc. „Chtěli bychom velmi poděkovat všem hodným lidem nejen z okolí Slavičína, protože víme, že dárky pro naše děti lidé posílali organizátorům do Leja salonu z celé ČR,“ dodává ředitelka.

Děti se tak na Štědrý den radovaly z dárků, které by jim jejich rodiče pořídit nemohli. Menší holčičky si přály bárbínky s domečky, větší kosmetiku a MP4 přehrávače, u menších chlapců vedla autíčka a u těch větších sportovní potřeby a přehrávače hudby. Mezi nejtajnější a současně nejnákladnější sny patřily dotykové mobilní telefony, žehličky na vlasy nebo lega.

„Za organizátory akce můžu říct, že máme na Ježíška jediné přání, a to aby těchhle akcí nebylo zapotřebí. Záleží to ale jen na našich zákonodárcích, protože Česko kvůli současné legislativě upřednostňuje ústavní péči nad profesionální pěstounskou péčí v náhradní rodině,“ přeje si organizátorka projektu Markéta Smílková a dodává: „všem lidem, všem sponzorům a mediálním partnerům moc děkujeme za jejich velkorysost!“

Základním rysem akce je její průhlednost – dárky jsou důsledně evidovány a díky video a fotodokumentaci lidé přesně vědí, co se s jejich dárečkem stalo. Vše je umístěno v galerii na webu Leja salonu http://lejasalon.weebly.com/ a také na jeho profilu na facebooku. Od přinesení dárečku pod Strom přání až po převezení a předání dárku v domovech.

Akce má za cíl nejen motivovat k pomoci dětem v dětských domovech ve vlastním regionu, ale i poukázat na to, že děti, o něž se rodiče z různých důvodů starat nemohou, žijí v ústavní péči, která nedokáže nahradit zázemí domova, které by jim mohla dopřát náhradní rodina profesionálních pěstounů, jak je tomu běžně v zahraničí.

  

0
Vytisknout

Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB23
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi