Rychlé dárky do obálky Být hraví nás baví!

Články v kategorii Těhotenské potřeby a příprava na porod

Zobrazit katalog
Létání v těhotenství. Je bezpečné?

Létání v těhotenství. Je bezpečné?

Letecká doprava je dnes zcela běžná a dostupná, ať už létáme za odpočinkem, nebo pracovně. Ale možná si kladete otázku, jak je to s létáním v těhotenství. Zda létání nepředstavuje riziko pro vaše nenarozené dítě. Cestování letadlem se nemusíte obávat ani když jste těhotná. Většina lékařů považuje létání pro zdravou těhotnou ženu za bezpečné až do konce 8. měsíce. Přesto byste měla být obezřetná, a hlavně v prvním trimestru zvažte cestu podle toho, jak se cítíte. Pojďme se spolu podívat na vše, co byste měla vědět o létání v těhotenství, než se vydáte na cestu.

Přečíst více
Preeklampsie – nemoc ohrožující matku i plod

Preeklampsie – nemoc ohrožující matku i plod

Preeklampsie je závažné onemocnění způsobující až 20 % předčasných porodů. Týká se výhradně těhotných žen a souvisí s poruchou funkce placenty. O tom, co konkrétně preeklampsie je, jaké jsou její projevy a které ženy spadají do rizikové skupiny blíže informuje náš článek.

Přečíst více
Těhotenství týden po týdnu

Těhotenství týden po týdnu

Souhrnný průvodce jednotlivými týdny těhotenství vás postupně seznámí s průběhem celého těhotenského období, měsíc za měsícem, týden po týdnu. Dozvíte, co je pro konkrétní týden těhotenství charakteristické, jak probíhá vývoj miminka i jaké změny se odehrávají v matčině těle. Kromě toho pro vás máme mnoho užitečných rad a tipů, jak celé těhotenské období i samotný porod zvládnout co nejlépe, abyste si mohla v klidu užívat krásné období plné změn a toužebného očekávání.

Přečíst více
Jak správně kojit (TIPY A TRIKY)

Jak správně kojit (TIPY A TRIKY)

Pro všechny nastávající maminky přinášíme užitečné informace na téma kojení. Zjistěte výhody kojení pro matku a dítě, seznamte se s pojmy jako laktace, kolostrum a první přisátí miminka. Poradíme vám, jak správně kojit, jak úspěšně nastartovat kojení, jak vypadá správná technika kojení i jaké polohy při kojení můžete zvolit. Kojící těhulky se dozví vše o kojení v těhotenství a neopomeneme ani téma antikoncepce v těhotenství.

Přečíst více
Káva v těhotenství – neškodný požitek, nebo hazard?

Káva v těhotenství – neškodný požitek, nebo hazard?

Těhotná žena by měla dbát na zdravou životosprávu a měla by se vyhýbat rizikovým potravinám a nápojům. Patří káva do skupiny zakázaných nápojů? Jste milovnicí kávy a zajímá vás, zda může její pravidelná konzumace ovlivnit vývoj plodu? V tomto článku najdete odpovědi na všechny nejčastější otázky týkající se pravidelné konzumace kávy v těhotenství.

Přečíst více
Do kdy kojit a jak ukončit kojení

Do kdy kojit a jak ukončit kojení

Jak ukončit kojení a kdy je vlastně správný čas pro zastavení laktace? Tento proces s sebou obvykle přináší spoustu nejistoty a ve vztahu matka-dítě se většinou jedná o velký boj končící pláčem. Ovšem jde to, jen je potřeba vědět, jak na to. S tím, jak ukončit noční kojení a jak odstavit od kojení novorozence, roční dítě či dvouleté dítě, vám pomůžeme. Máme pro vás několik tipů a věříme, že některé z nich zafungují a konec kojení tak proběhne jen s pár slzičkama. Přečtěte si vše, co vás zajímá o ukončení kojení a zastavení laktace. 

Přečíst více
Co v těhotenství raději vynechat a čeho se vzdávat nemusíte?

Co v těhotenství raději vynechat a čeho se vzdávat nemusíte?

Právě jste obdržela tu radostnou zprávu o klíčícím novém životě u vás v bříšku a záplava radosti střídají obavy, co teď? Jak mu, zatím malému semínku, nevědomky neublížit? Připravili jsme pro vás článek s kompletními informacemi, co můžete během těhotenství dělat, co nedělat, co můžete jíst a čemu se vyhnout. Solárium a opalování v těhotenství, sex s těhotenským bříškem na začátku i na konci těhotenství, barvení vlasů, jak na zvedání těžkých věcí a zda je možné podstoupit rentgen v těhotenství. Na vše pro vás máme odpovědi.

Přečíst více
Jóga pro těhotné – cviky pro jednotlivé trimestry

Jóga pro těhotné – cviky pro jednotlivé trimestry

Čekáte miminko a bojíte se dělat namáhavá cvičení? Bolí vás záda? Chcete si ulevit od nateklých nohou? Už jste slyšely o gravid józe? Máte spoustu otázek, na které jste nenašla odpovědi? Snažily jsme se pro vás zjistit vše o gravid józe a odpovědi naleznete v následujícím článku. Těšit se můžete i na videa gravid jógy pro každý trimestr. 

Přečíst více
Sedm vitamínů a látek, které by těhotné ženě neměly chybět

Sedm vitamínů a látek, které by těhotné ženě neměly chybět

V dnešním článku jsme si posvítili na vitamíny a minerály, o kterých by měla každá nastávající maminka vědět. Jaké vitamíny pro těhotné jsou vhodné v 1. trimestru, jaké ve 2. trimestru a kterým vitamínům se v těhotenství naopak vyhnout? Přečtěte si náš článek zaměřený na 7 nejdůležitějších vitamínů a minerálních látek pro těhotné. Objevte spolu s námi všechny důležité vitamíny a zpříjemněte si celé těhotenství tím, že vaše tělo bude mít vše potřebné.

Přečíst více
Těhotenství týden po týdnu: 31. týden

Těhotenství týden po týdnu: 31. týden

Přicházíme s další kapitolou našeho seriálu a tentokrát se zaměříme na 31. týden těhotenství. Kromě klasických informací o tom, jak probíhá 31. týden těhotenství, jak pokračuje vývoj miminka, i jak se třicátý první týden těhotenství cítí nastávající maminka, se seznámíte s různými alternativami porodních poloh a nabídneme vám přehledný seznam věcí pro čerstvě narozené miminko, které vám jistě přijdou vhod.

Přečíst více
Těhotenství týden po týdnu: 28. týden

Těhotenství týden po týdnu: 28. týden

Přivítejme společně 28. týden těhotenství, kterým vstupujete do posledního, třetího trimestru. O tom, že vše začíná být pěkně náročné, není pochyb. 28. týden těhotenství jako by odstartoval raketový růst vašeho bříška nejen dopředu, ale i do stran, takže například takové zavazování bot pro vás bude představovat nadlidský úkol. Vždy je však lepší dopředu vědět o tom, co vás čeká, a být na vše připravena. A od toho jsme tu my a náš seriál Těhotenství týden po týdnu. Opět se vám pokusíme sdělit veškeré důležité informace pro 28. týden těhotenství, které se týkají o vývoje vašeho miminka o průběhu vašeho těhotenství.

Přečíst více
Těhotenství týden po týdnu: 26. týden

Těhotenství týden po týdnu: 26. týden

Jistě vás zajímá, co nového přinese 26. týden těhotenství pro vás i vaše miminko. Možná se podivíte, jak se malý zvědavec snaží prozkoumávat své tělíčko, jak se mu zdokonaluje sluch, i nad tím, že právě 26. týden těhotenství se rozhoduje, zda vaše miminko bude pravák, nebo levák. Pro vás znamená dvacátý šestý týden těhotenství další postupné přibývání na váze spojené s klasickými těhotenskými obtížemi. Poradíme vám, jak nejlépe se s nimi vypořádáte, abyste si i 26. týden těhotenství naplno užila.

Přečíst více
Těhotenství týden po týdnu: 24. týden

Těhotenství týden po týdnu: 24. týden

Dvacátý čtvrtý týden těhotenství ukončuje šestý měsíc gravidity a kromě jiného znamená také přechod do posledního, třetího trimestru. Miminko krásně roste, a jelikož má v děloze ještě dostatek prostoru, může ho využít dle libosti k různým akrobatickým kouskům i ke zkoumání vlastního tělíčka. Některé budoucí maminky už zaznamenají obtíže s narůstajícím bříškem, případně s různými zdravotními komplikacemi doprovázejícími 24. týden těhotenství. Abyste byla připravena na vše, s čím se můžete 24. týden těhotenství setkat, připravili jsme pro vás další díl našeho seriálu Těhotenství týden po týdnu.

Přečíst více
Těhotenství týden po týdnu: 23. týden

Těhotenství týden po týdnu: 23. týden

Dvacátý třetí týden těhotenství probíhá před koncem 6. měsíce a jde ještě o relativně klidné období, ve kterém si můžete naplno užívat aktivní pohyby miminka. Vaše děťátko již 23. týden těhotenství začíná rozeznávat zvuky, a je proto důležité na něj často mluvit nebo mu zpívat. Budoucí maminku může překvapit častější zadýchávání způsobené zvětšující se dělohou i jiné těhotenské projevy typické pro dvacátý třetí týden těhotenství, na které jsme se zaměřili v našem průvodci.

Přečíst více
Těhotenství týden po týdnu: 22. týden

Těhotenství týden po týdnu: 22. týden

Dvacátý druhý týden těhotenství je příjemné období, ve kterém počínáte vstupovat do druhé poloviny vaší gravidity. Většina maminek si 22. týden těhotenství pochvaluje. Mezi hlavní radostné události patří první pohyby děťátka, které se už dají bezpečně rozeznat od předchozích letmých náznaků. 22. týden těhotenství se také naplno rozvíjí mimika vašeho děťátka a jeho obličejík začíná postupně vypadat jako tvář novorozence. Co pěkného vás 22. týden těhotenství čeká a čeho je třeba se v tomto období vyvarovat?

Přečíst více
Těhotenství týden po týdnu: 21. týden

Těhotenství týden po týdnu: 21. týden

Překulila jste se přes 20. týden těhotenství, a tak můžete směle vkročit do dalšího. Čím vás překvapí a jaké novinky přinese 21. týden těhotenství? Jak bude pokračovat vývoj vašeho miminka a bude pro vás rostoucí bříško 21. týden těhotenství zátěží, která vás začne omezovat v běžných denních činnostech? Důležité informace i užitečné rady k tomuto období vám přináší další díl našeho seriálu Těhotenství týden po týdnu.

Přečíst více
Těhotenství týden po týdnu: 20. týden

Těhotenství týden po týdnu: 20. týden

Nacházíte se přesně uprostřed těhotenství a jistě vás zajímá, co je pro 20. týden týden těhotenství typické. Opět vám prozradíme, jak pokračuje vývoj vašeho miminka, i čím je dvacátý týden těhotenství charakteristický pro budoucí maminku. Blíže jsme si posvítili na téma koupání v těhotenství, povíme si, jak je důležitá psychická pohoda v těhotenství a popíšeme vám, jak probíhá druhý ultrazvukový screening. Je tu opět další díl plný cenných rad a informací z našeho seriálu Těhotenství týden po týdnu, tentokrát zaměřený na 20. týden těhotenství.

Přečíst více
Těhotenství týden po týdnu: 18. týden

Těhotenství týden po týdnu: 18. týden

Pokud vás zajímá, jak probíhá 18. týden těhotenství a jaké změny v něm můžete očekávat, přečtěte si následující článek. Dozvíte se v něm, co je pro osmnáctý týden těhotenství typické, jakým způsobem se vyvíjí vaše miminko i jaké zdravotní komplikace vás mohou 18. týden těhotenství nepříjemně překvapit. Přinášíme mnoho rad i doporučení pro všechny nastávající maminky, které brzy vstoupí do 18. týdne těhotenství.

Přečíst více
Těhotenství týden po týdnu: 16. týden

Těhotenství týden po týdnu: 16. týden

Jak probíhá 16. týden těhotenství a jaké změny se odehrávají ve vašem těle? Je již možné cítit první pohyby miminka nebo určit pohlaví miminka? Jaká vyšetření a testy čekají budoucí maminku a jak ovlivňují průběh těhotenství hormony? V našem článku se dozvíte veškeré důležité informace, které souvisí s tématem 16. týden těhotenství. 

Přečíst více
Těhotenství týden po týdnu: 15. týden

Těhotenství týden po týdnu: 15. týden

Dozvíte se, jaké novinky si pro vás připravil 15. týden těhotenství i jak postoupil vývoj vašeho miminka. Zaměříme se na správné držení těla v těhotenství a poradíme vám, jaká fyzická aktivita je vhodná pro 2. trimestr. Na závěr vám doporučíme navštívit obchody s těhotenskou módou, abyste se i v těhotenství cítila stylově a trendy.

Přečíst více
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB24
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi