Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Take advantage of free shipping! Add the code PLATIMONLINE in your shopping cart for orders over 1000CZK without VAT.

Nabíječky autobaterií udrží akumulátor v kondici i pro zimní starty

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Chcete-li udržet baterii svého automobilu v dobré kondici po dlouhou dobu, je důležité o ni řádně pečovat. Pokud necháte autobaterii vybít hluboko pod pracovní napětí, může dojít ke zkratu a jejímu nevratnému zničení. Naštěstí jsou tu nabíječky autobaterií, které vám umožní udržovat napětí autobaterie v optimálním rozsahu a z dlouhodobého hlediska vám ušetří peníze za novou baterii.   

Nabíjení autobaterií

Autonabíječky prodlouží životnost baterie – OBSAH

 1. Péče o autobaterii: Pozor si musí dát hlavně sváteční řidiči
 2. Baterie trpí nejvíce během zimy: Pravda, nebo mýtus?
 3. Udržovací nabíječka, nezbytný pomocník motoristy
 4. Dobíjení autobaterií pomocí autonabíječky
 5. Rychlost nabíjení autobaterie
 6. Správné napětí autobaterie a hustota elektrolytu
 7. Jak oživit vybitou autobaterii?
 8. Jak na nabíjení motobaterie?
 9. Užitečné tipy na závěr

Péče o autobaterii: Pozor si musí dát hlavně sváteční řidiči

K pohodlnému nastartování vašeho vozidla je nezbytné, abyste měli autobaterii ve správné kondici. Péče o akumulátor není žádná věda, stačí jen dodržet několik osvědčeným pravidel a nemusíte se obávat, že během zimy svůj vůz nenastartujete. Autobaterii je potřeba pravidelně dobíjet, ať už jízdou, nebo uměle pomocí nabíječky. Starší baterii pak pravidelně kontrolujte. Pokud jezdíte málo, pomůže vám udržovací nabíječka a v nejhorším případě můžete situaci řešit pomocí startovacích kabelů nebo speciální nabíječky.

Péče o autobaterii
Autobaterie vyžadují péči. Jak se dozvíte níže, kromě nabíječky využijete i digitální multimetr.

Baterie trpí nejvíce během zimy: Pravda, nebo mýtus?

Mezi motoristy koluje mýtus, že baterie nejvíce trpí během zimy. Skutečnost je ale taková, že až během chladného období se ukážou komplikace, na které bylo zaděláno během celého roku. Doopravdy akumulátor nejvíce zatěžuje horko během léta a teprve v zimě, kdy je potřeba roztočit studený motor, se mohou projevit pomalu nastřádané potíže. V chladných měsících je totiž vnitřní odpor motoru při startování daleko větší než během léta.

Udržovací nabíječka: Nezbytný pomocník nejen pro sváteční řidiče

Pokud správně pracuje alternátor, baterie se dobíjí automaticky při jízdě. Jistě se však najde řada motoristů, kteří potřebují auto, ale každodenní ježdění se jim nevyplatí ekonomicky ani časově. Nejen v takových případech je výborným pomocníkem udržovací nabíječka, která za pár stokorun ohlídá vše potřebné, protože udržuje akumulátor v kondici i v době, kdy vůz stojí.

Nabíječky autobaterií - garáž
Při dlouhých zimních odstávkách se nabíječka autobaterie náramně hodí.

Nabíječku připojíte pomocí klipsů na autobaterii nebo případně zástrčkou do 12V zásuvky automobilového zapalovače (připojení do rozvodu vozu), takže si ani nemusíte umazat ruce o špinavou kapotu. Celý proces nabíjení a vybíjení navíc probíhá automaticky podle stavu autobaterie.

Udržovací nabíječka ochrání baterii při dlouhém odstavení vozidla

Sváteční motoristé nechávají svůj vůz často dlouhé měsíce bez nastartování, a to zejména přes zimu a její nepříznivé podmínky. Najdou se ale i jiné důvody, proč vůz nějaký čas nejezdí. V každém případě je dlouhodobé stání vozidla pro autobaterii zkouškou. Abyste předešli komplikacím po dlouhé odstávce, mějte akumulátor připojený na udržovací nabíječku.

! Pozor však na stav samotné autobaterie. Pokud je vybitá, udržovací nabíječka ji nezachrání. Tento přístroj pouze udržuje baterii v požadovaném stavu. O tom, jak oživit starou autobaterii, se dočtete na konci článku.

Uplatnění udržovací nabíječky při cestování na krátké vzdálenosti

Udržovací nabíječka najde své uplatnění i u motoristů, kteří sice jezdí často, ale na krátké vzdálenosti. Typicky se jedná o cestování po městě. Autobaterie při takovém cestování nemá možnost kvalitně se dobít a dochází k takzvané sulfataci. Udržovací nabíječka zajistí správné dobíjení akumulátoru, a tím zamezí zatvrdnutí síranu, který by jinak mohl poškodit články.

Dobíjení autobaterií pomocí autonabíječky

Jak dobíjet klasickou údržbovou baterii

Aktuálně na trhu dominují automatické nabíječky, u kterých nemusíte nic složitě nastavovat. Před dobíjením autobaterie však vždy zkontrolujte, zda nabíječka podporuje typ vaší autobaterie, zejména máte-li autobaterie typu AGM/GEL. Následně již stačí připojit červenou svorku na kladný pól, černou na záporný a můžete začít nabíjet. Po ukončení nabíjení nejprve vypněte nabíječku a teprve poté odejměte svorky.

Autonabíječka Compass
Automatická nabíječka Compass pro autobaterie.

Pokud máte doma ještě starší typ manuální nabíječky, dobíjejte autobaterii vždy maximálně jednou desetinou celkové kapacity baterie. U autobaterie s kapacitou 60 Ah bude nabíjecí proud tedy 6 A po dobu potřebnou k dobití autobaterie.

Jak dobíjet gelovou bezúdržbovou autobaterii

Pro dobíjení gelových autobaterií je vhodné použít automatickou nabíječku, protože dobíjecí proud nesmí překročit 20 % kapacity článku. Automatická dobíječka ohlídá vše potřebné. Před samotným nabíjením nebo koupí nabíječky zkontrolujte, zda přístroj podporuje typ vaší autobaterie, zvláště využíváte-li moderní autobaterie s elektrolytem typu AGM/GEL.

Výběr autobaterie
Fyzickému vybírání autobaterie odzvonilo. V kategorii autobaterie na Alza.cz si můžete navolit přesný typ vašeho vozidla a vyfiltrovat si tím jen akumulátory, které s ním jsou kompatibilní.

Zvolíte-li dobíjení klasickou nabíječkou, dobíjejte stejně jako v případě klasických autobaterií jednou desetinou kapacity baterie. Tím zajistíte, že akumulátor nebude poškozen a nedojde k vysychání gelu.

Kladnou koncovku baterie připojte ke kladné červené svorce a totéž proveďte se zápornou koncovkou a svorkou černé barvy. Až poté zapněte nabíječku. Po dokončení procesu nabíjení nejprve vypněte nabíječku a teprve následně odpojte svorky. Při jakémkoliv podezření na závadu baterie ukončete nabíjení. Jedná se zejména o situace, kdy je baterie horká nebo z ní vytéká kyselina.

Solární nabíječka autobaterií
Autobaterie lze nabíjet i solární energií.

Pro všechny nabíjecí postupy platí, že dobíjení musí probíhat v dobře větraném prostoru a po seznámení s bezpečnostními pravidly od výrobce. Při nabíjení nemanipulujte s otevřeným ohněm a používejte ochranné pracovní prostředky, zejména rukavice. Po nabití nechte vůz ještě minimálně 2 hodiny stát a teprve poté jej nastartujte.

Rychlost nabíjení autobaterie: Rychlost na úkor šetrnosti

Existují dva základní typy nabíjení – pomalé a rychlé. Samotná rychlost je závislá na velikosti nabíjecího proudu a na typu autobaterie. Ne každý akumulátor je vhodný pro rychlé nabíjení.

Nabíječka autobaterie Colentris.
Autonabíječka Colentris 7.5A.

Pomalé nabíjení (Normal Charge)

Jde o nejšetrnější způsob nabíjení akumulátoru. Dobíjecí proud je velmi malý, a proto je nutná dlouhá doba dobíjení, která je závislá na kapacitě autobaterie. Baterie je při procesu nabíjení nejméně namáhána, a proto jde o doporučený způsob, jak baterii efektivně a bezpečně dobít.

Rychlé nabíjení (Fast Charge)

Výhodou tohoto procesu je úspora času při dobíjení. Akumulátor je oživen za několik hodin, a tak nemusíte čekat např. celý den na jeho dobití. Před nabíjením si ale ověřte, zda je vaše autobaterie pro tento rychlý způsob nabíjení vhodná.

i Existuje ještě ultrarychlé nabíjení (Quick Charge), které trvá pouze 1–2 hodiny. Na ultrarychlé nabíjení ale není většina autobaterií konstruována.

Jak zjistit kladný a záporný pól autobaterie?

Někdy je označení kladného a záporného pólu špatně čitelné nebo chybí úplně. V takovém případě vám poslouží multimetr. Nastavte si měření napětí, červený (+) měřicí hrot (svorku) zapojte do zdířky VmA a černý (−) do zdířky COM nebo GND (zem). Pokud červený měřicí hrot přiložíte na kladný pól baterie (červená +) a současně černý přiložíte na záporný pól baterie (černá −), přístroj vám ukáže číselnou hodnotu s kladným znaménkem (např. +12 V).

Multimetr RETLUX digitální
Digitální multimetr RETLUX.

Testery autobaterií

Pokud chcete vědět o své autobaterii víc, než kde má jaký pól, pomůžou vám testery autobaterií. S jejich pomocí snadno zjistíte stav jejího nabití i funkčnost nabíjecího okruhu. Některé pokročilé modely umožňují též provádění zkoušek funkčnosti alternátoru nebo testů při startování. O zjištěném stavu vás mohou informovat různě: dle modelu analogově, digitálně i pouhými LED diodami.

Správné napětí autobaterie a hustota elektrolytu

Napětí autobaterie dokáže změřit většina automatických nabíječek i voltmetrů. U klasické údržbové olověné baterie s tekutým elektrolytem můžete měřit napětí baterie rovněž podle hustoty elektrolytu. Slouží k tomu hustoměr.

Nabití Napětí Hustota elektrolytu Akce
100 % 12,6 V a více 1,26–1,28 g/cm3
75 % 12,4–12,54 V 1,24–1,25 g/cm3
50 % 12,24–12,4 V 1,21–1,24 g/cm3 nutné dobití
25 % 11,88–12,18 V 1,1–1,18 g/cm3 nutné dobití
Compass Hustoměr akumulátoru
Hustoměr pro akumulátory.

Jak oživit vybitou autobaterii?

V případě oživování vybité autobaterie máme tři základní možnosti, jak postupovat. Všechny tři uvedené postupy jsou šetrné jak k autobaterii, tak k vozidlu samotnému. U současných moderních vozů se nedoporučuje startování při roztlačení vozu. To je sice technicky možné, hrozí ale poškození katalyzátoru, nebo dokonce motoru vozidla.

Oživení autobaterie pomocí kabelů
Startování s použitím kabelů poskytnutých jiným vozem je osvědčeným způsobem oživení autobaterie.

Startování pomocí kabelů

Klasickým způsobem je pomoc od druhého řidiče. Postupujte tak, že nejprve pomocí startovacích kabelů připojíte červenou svorku na kladný pól vybitého akumulátoru a poté na stejný pól pomocného akumulátoru. Dále připojte černou svorku na záporný pól pomocné autobaterie a druhý konec uchyťte k bloku motoru startovaného vozidla. Poté nastartujte pomocné vozidlo, které necháte běžet na volnoběh a následně zkuste nastartovat vůz s vybitým akumulátorem. Jestliže se vám nepodaří do patnácti vteřin nastartovat, zkuste to za minutu znovu. Pokud se vám ani poněkolikáté nepodaří vůz rozběhnout, obraťte se na servis nebo zkuste autobaterii nabít.

! Pro každou baterii je důležité, aby byla vybalancovaná. Balancování znamená udržování stejné hodnoty napětí ve všech článcích akumulátoru, a proto je potřeba u klasických baterií doplňovat destilovanou vodu. Moderní bezúdržbové baterie se balancují pasivně tak, že se kondenzovaná voda znovu přeměňuje na kapalinu, a tím se udržuje napětí v článcích v rovnováze.

Nabití autobaterie

Osvědčenou možností je dobití pomocí autonabíječky. Postup jsme popsali výše. Nevýhodou je, že automobil nemůžete použít okamžitě, ale až po ukončení procesu nabíjení.

Připojení nabíječky autobaterií
Některé nabíječky lze k autobaterii připojit i skrze 12V zásuvku vozu.

Použití nabíječky s možností startování vybité baterie

Jde o velmi efektivní možnost, jak nastartovat svůj vůz. Nepotřebujete k tomu druhý automobil ani nemusíte ztrácet čas čekáním na plné dobití. Autonabíječky s možností startování vybité baterie fungují podobně, jako kdyby bylo auto startováno jiným vozem pomocí kabelů, a tak jakmile ho nastartujete, můžete vyrazit do ulic. Mějte na paměti, že po takovém startu musíte ujet větší vzdálenost, aby se baterie přirozeně dobila. Poté akumulátor raději plně nabijte na nabíječce.

Jak na nabíjení motobaterie?

V základu platí stejné náležitosti jako v případě autobaterií. S automatickými nabíječkami odpadají starosti s vícestupňovým nabíjením a nemusíte řešit, jak dlouho nabíjet baterii do motorky. Moderní nabíječky s elektronickou regulací si to nejdůležitější ohlídají za vás. Nemůže se tedy stát, že bude docházet k přebíjení baterie či příliš rychlému nabíjení, a tím ke snižování životnosti a výdrže motobaterie.

Nabíjení baterie motocyklu
Nabíjení baterie pro motorku se od nabíjení autobaterie příliš neliší.

Při pořizování nabíječky je důležité zkontrolovat, že je nabíječka vhodná pro motorky a konkrétní typ akumulátoru. Při delší nečinnosti kontrolujte napětí baterie a průběžně dobíjejte. Stejně jako u autobaterie může při příliš vysokém vybití dojít ke znehodnocení akumulátoru.

Nabíječka motobaterie
Nabíječka pro motocyklové akumulátory.

Užitečné tipy na závěr

 • V horkých letních dnech je autobaterie nejnáchylnější k samovybíjení. Vydáte-li se tedy na letní dovolenou automobilem, nezapomeňte si přibalit i autonabíječku, například solární.
 • Nabíječky s funkcí záchrany baterií dokážou oživit zcela vybitou baterii vysokými proudovými pulsy. Používají se v případě, že u baterie pokleslo napětí pod úroveň, při níž dokážou běžně nabíječky zahájit dobíjení. 
 • Pokud klasická autobaterie neobsahuje dostatek elektrolytu, dolijte jej destilovanou vodou až k vyznačené horní rysce.
 • Pokud vám auto nestartuje vůbec, pomůžou vám startovací stanice nebo třeba startovací kabely.

Udržet baterii v dobré kondici není žádná věda. Stačí se o ni po celou dobu její životnosti starat a na případné nepříjemnosti být připraven. Proto mějte k dispozici kvalitní autonabíječku a ve vozidle startovací kabely.


COMPASS Nabíječka gelových akumulátorů mikroprocesor 1A 6/12V PB/GEL max. 120Ah
Nabíječka autobaterií automaticky rozpozná, je-li připojen 6V nebo 12V akumulátor, při zapojení 12V akumulátoru lze zvolit režim nabíjení standardní nebo zimní

COMPASS Nabíječka gelových akumulátorů mikroprocesor 1A 6/12V PB/GEL max. 120Ah - Nabíječka autobaterií
-22%
-22% 700,-
549,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na 3 prodejnách
Objednací kód: AUPR1193
COMPASS Nabíječka mikroprocesor 3,8A 6/12V PB/GEL LCD display
Nabíječka autobaterií 6V nebo 12V, napájení 230V, určeno pro akumulátory o kapacitě 4 - 120 Ah, stabilní nabíjecí proud 3,8 A, vysoká účinnost (75%)

COMPASS Nabíječka mikroprocesor 3,8A 6/12V PB/GEL LCD display - Nabíječka autobaterií
-30%
-30% 1 139,-
799,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 3 prodejnách
Objednací kód: AUPR152
COMPASS Nabíječka 8A 6V/12V - GS/TUV
Nabíječka autobaterií 6/12V 8A, napájení 220V. Pro akumulátory 6/12V 15-80Ah, max. nabíjecí proud 8A

COMPASS Nabíječka 8A 6V/12V - GS/TUV - Nabíječka autobaterií
-22%
-22% 899,-
699,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 4 prodejnách
Objednací kód: AUPR148
COMPASS Clona FROST na čelní sklo 240 x 71cm
Plachta na auto rozměr 240 x 71cm, proti mrazu chrání čelní sklo před námrazou, sněhem a ledem. voděodolná impregnace

COMPASS Clona FROST na čelní sklo 240 x 71cm - Plachta na auto
-14%
-14% 139,-
119,-
Koupit
Skladem > 20 ks
Můžete mít ihned na 6 prodejnách
Objednací kód: AUPR236b
COMPASS Digitální tester autobaterie
Tester autobaterie čas (t) 10 s ; napětí (V) 8,5-25 ; stejnosměrné napětí (V) 12/24 ; proud při studeném startu CCA (A) 150-1400 ; jmenovitý prou (A) 100 ; typ akumulátoru WET

COMPASS Digitální tester autobaterie - Tester autobaterie
-13%
-13% 799,-
699,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: AUPR1207a
COMPASS Ochranná plachta L292x147x51cm NYLON
rozměr 292x147x51cm, prodyšná, (materiál NYLON), optimálně zabraňuje tvoření námrazy na sklech automobilu, vhodná i proti znečištění vozu

COMPASS Ochranná plachta L292x147x51cm NYLON - Plachta na auto
-15%
-15% 350,-
299,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na 2 prodejnách
Objednací kód: AUPR238
Compass Rozmrazovač oken DM 750ml -35°C
Rozmrazovač se švýcarskou výrobní technologií, zrychlený účinek až do -35°C, mechanický aplikátor, 750ml

99,-
Koupit
Skladem > 20 ks
Můžete mít ihned na 5 prodejnách
Objednací kód: AUPRA4661
COMPASS Nabíječka akumulátorů s mikroprocesorem 4,2A 6/12V PB/GEL max. 120Ah
6 nebo 12V, napájení 230V, určeno pro akumulátory o kapacitě 4 - 120 Ah, nabíječka automaticky rozpozná, je-li připojen 6V nebo 12V akumulátor

COMPASS Nabíječka akumulátorů s mikroprocesorem 4,2A 6/12V PB/GEL max. 120Ah - Nabíječka autobaterií
-34%
-34% 990,-
649,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 5 prodejnách
Objednací kód: AUPR151
COMPASS Nabíječka mikroprocesor 15Amp 12/24V PB/GEL LCD display
Nabíječka autobaterií mikroprocesorová, pro nabíjení 12V a 24V údržbových i bezúdržbových akumulátorů, po ukončení nabíjení se zapne udržovací režim, nabíjecí proud až 15 A (7,5 A)

COMPASS Nabíječka mikroprocesor 15Amp 12/24V PB/GEL LCD display - Nabíječka autobaterií
-15%
-15% 1 750,-
1 490,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 2 prodejnách
Objednací kód: AUPR07887
COMPASS Škrabka s košťátkem WILLY
s košťátkem z masivního plastu-48cm

COMPASS Škrabka s košťátkem WILLY - Škrabka na led
-24%
-24% 170,-
129,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na 6 prodejnách
Objednací kód: AUPR308c
COMPASS Měnič napětí 12/230V 300W
Měnič napětí 12V > 230V, 300W (max 600W), + USB, připojení přes CL adaptér (max 250W) nebo přímo na baterku

COMPASS Měnič napětí 12/230V 300W - Měnič napětí
-12%
-12% 790,-
699,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 3 prodejnách
Objednací kód: AUPR03741
COMPASS Vyhřívaný potah 12V Teddy
Vyhřívaný potah do auta s termostatem, univerzální velikost, ovládaní teploty na přívodním kabelu, napájení 12 V

COMPASS Vyhřívaný potah 12V Teddy - Vyhřívaný potah do auta
-43%
-43% 700,-
399,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na 2 prodejnách
Objednací kód: AUPR048
COMPASS X60 3,0mm 9mm NYLON BAG
Sněhové řetězy rychloupínací, určeno pro osobní automobily, sada 2 ks

COMPASS X60 3,0mm 9mm NYLON BAG - Sněhové řetězy
-17%
-17% 550,-
459,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na 12 prodejnách
Objednací kód: AUPR316
COMPASS Nůžkový hever 1500 kg - GS/TUV
nůžkový, nosnost 1500kg, zdvih 75 - 3650mm

COMPASS Nůžkový hever 1500 kg - GS/TUV - Hever
Více než98%spolehlivost
-11%
-11% 390,-
349,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na 10 prodejnách
Objednací kód: AUPR102
COMPASS MULTI - USB, voltmetr, teploměr
Nabíječka do auta 12V, či 24V, Displej na čelní straně adaptéru zobrazuje střídavě teplotu ve voze a aktuální napětí, dodávající autobaterie, výstup 5V=2,1A (2100mA)

COMPASS MULTI - USB, voltmetr, teploměr - Nabíječka do auta
Více než98%spolehlivost
299,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na 6 prodejnách
Objednací kód: AUPR1465b
COMPASS Vesta výstražná oranžová EN 20471:2013
Vesta velikost XL, 2 reflexní pruhy po celém obvodu, zapínání pomocí suchého zipu

COMPASS Vesta výstražná oranžová EN 20471:2013 - Vesta
-31%
-31% 115,-
79,-
Koupit
Skladem > 20 ks
Můžete mít ihned na 13 prodejnách
Objednací kód: AUPR273
COMPASS Hasicí přístroj práškový 1 kg ABC
Hasicí přístroj práškový s držákem, ideální do automobilu, hmotnost 2,3kg, objem 5,89l, velikost 8,5 x 30 cm, rozsah funkčních teplot -30°C – + 60°C

COMPASS Hasicí přístroj práškový 1 kg ABC - Hasicí přístroj
Více než99%spolehlivost
-23%
-23% 390,-
299,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na 6 prodejnách
Objednací kód: AUPR094
COMPASS Startovací kabely 600A/4m
Startovací kabely délka 4m, max proud 600A, ze 100% mědi

COMPASS Startovací kabely 600A/4m - Startovací kabely
-26%
-26% 950,-
699,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: AUPR265c
COMPASS Kompresor KLASIK 12V
vybavený měřičem tlaku s celokovovým adaptérem pro klasický autoventilek, napájení 12V

COMPASS Kompresor KLASIK 12V - Kompresor
-11%
-11% 290,-
259,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na 2 prodejnách
Objednací kód: AUPR112
COMPASS Trafo 220/12V
Měnič napětí 230V > 12V, 120W, 10A, napájení z 230V

COMPASS Trafo 220/12V - Měnič napětí
-10%
-10% 890,-
799,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 3 prodejnách
Objednací kód: AUPR03742
COMPASS Tester autobaterie a alternátoru 12V
LED, je určen pro autobaterie a dobíjecí soustavy (alternátoru) automobilů s napětím 12V, vhodný pro všechny typy olověných akumulátorů, svorky pro přímé připojení k akumulátoru, má 3 základní měřící funkce: test autobaterie, test alternátoru a test autobaterie při startování

COMPASS Tester autobaterie a alternátoru 12V - Tester autobaterie
-16%
-16% 190,-
159,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: AUPR158
COMPASS Tester autobaterie zátěžový ANALOG
měřící proud při zátežovém testu 100A, provozní napětí 6/12V, rozsah napětí 0-16V, proud při studeném startu 200-1000A

COMPASS Tester autobaterie zátěžový ANALOG - Tester autobaterie
-8%
-8% 649,-
599,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: AUPR1206a
CTEK CTX Battery sence
Tester autobaterie bezdrátový indikátor stavu baterie pomocí mobilní aplikace

CTEK CTX Battery sence - Tester autobaterie
-15%
-15% 1 590,-
1 349,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: AUPR4073
CTEK MXS 5.0 new
Nabíječka autobaterií napětí 12V, nabíjecí proud 5A, doporučený rozsah kapacity aku k nabíjení 1,2-110Ah/160 Ah, teplotní čislo, 5 let záruka

CTEK MXS 5.0 new - Nabíječka autobaterií
-22%
-22% 2 290,-
1 790,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 21 prodejnách
Objednací kód: AUPR4043
CTEK MXS 5.0 Test&Charge
Nabíječka autobaterií a komplexní tester v jednom, napětí 12V, nabíjecí proud 5A, doporučený rozsah kapacity aku k nabíjení 1.2-110Ah/160 Ah, 5 let záruka

CTEK MXS 5.0 Test&Charge - Nabíječka autobaterií
-10%
-10% 2 890,-
2 590,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 4 prodejnách
Objednací kód: AUPR4044
CTEK MXS 5.0 Polar
Nabíječka autobaterií napětí 12V, nabíjecí proud 5A, doporučený rozsah kapacity aku k nabíjení 1.2-110Ah/160 Ah, 5 let záruka

CTEK MXS 5.0 Polar - Nabíječka autobaterií
-15%
-15% 2 590,-
2 199,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 2 prodejnách
Objednací kód: AUPR4045
CTEK CT5 start/stop
Nabíječka autobaterií napětí 12V, nabíjecí proud 3.8 A, doporučený rozsah kapacity aku k nabíjení 14-110Ah/130 Ah, 5 let záruka

CTEK CT5 start/stop - Nabíječka autobaterií
-7%
-7% 1 690,-
1 579,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 2 prodejnách
Objednací kód: AUPR4046
CTEK MXS 7.0
Nabíječka autobaterií napětí 12V, nabíjecí proud 7A, doporučený rozsah kapacity aku k nabíjení 14-150Ah/250 Ah, 5 let záruka

-3% 3 090,-
2 990,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: AUPR4048
CTEK MXS 10
Nabíječka autobaterií napětí 12V, nabíjecí proud 10A, doporučený rozsah kapacity aku k nabíjení 14-200Ah/300 Ah

CTEK MXS 10 - Nabíječka autobaterií
-8%
-8% 3 690,-
3 390,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 2 prodejnách
Objednací kód: AUPR4049
CTEK Konektor komfort M6
Příslušenství k montáži na baterii s indikací stavu baterie, baleno v krabičce

CTEK Konektor komfort M6 - Příslušenství
Více než99%spolehlivost
-21%
-21% 290,-
229,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na 2 prodejnách
Objednací kód: AUPR4071
CTEK Konektor "cig-plug"
Příslušenství pro nabíjení přes cigaretovou zásuvku ve voze, baleno v krabičce

CTEK Konektor "cig-plug" - Příslušenství
Více než99%spolehlivost
-11%
-11% 290,-
259,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: AUPR4062
CTEK Konektor komfort M6
Příslušenství k montáži na baterii pomocí oček, baleno volně

CTEK Konektor komfort M6 - Příslušenství
-27%
-27% 190,-
139,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na 2 prodejnách
Objednací kód: AUPR4065
CTEK Konektor komfort - prodlužovací
Příslušenství v délce 2,5 m

CTEK Konektor komfort - prodlužovací - Příslušenství
Více než99%spolehlivost
389,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: AUPR4075
CTEK MXS 3.8
Nabíječka autobaterií napětí 12V, nabíjecí proud 0.8/3.8A, doporučený rozsah kapacity aku k nabíjení 1.2-80/130Ah, 5 let záruka

CTEK MXS 3.8 - Nabíječka autobaterií
-10%
-10% 1 590,-
1 429,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: AUPR4042
CTEK CT5Powersport
Nabíječka autobaterií napětí 12V, nabíjecí proud 2.3A, doporučený rozsah kapacity aku k nabíjení 5-40Ah, volba režimu AGM a recond, možnost nabíjení BMW s CANBUS prostřednictvím konektoru CT5 cig-plug, 5 let záruka

CTEK CT5Powersport - Nabíječka autobaterií
-16%
-16% 1 890,-
1 590,-
Koupit
Skladem 2 ks
Můžete mít dnes
Objednací kód: AUPR2473
CTEK XS 0,8
Nabíječka autobaterií napětí 12V, nabíjecí proud 0.8A, doporučený rozsah kapacity aku k nabíjení 1.2-32Ah/100Ah, 5 let záruka

CTEK XS 0,8 - Nabíječka autobaterií
-23%
-23% 1 290,-
999,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes
Objednací kód: AUPR4041
CTEK Konektor komfort M8 s indikací
Příslušenství k montáži na baterii s indikací stavu baterie, baleno v krabičce

CTEK Konektor komfort M8 s indikací - Příslušenství
Více než98%spolehlivost
-7%
-7% 290,-
269,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít dnes
Objednací kód: AUPR4072
0
Vytisknout
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací na stránce.
Pokud máte dotaz, či požadavek, využijte zákaznické podpory.
Chybí Vám něco? Je něco uvedeno špatně?
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB19
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi