Aktuální rychlost doručení Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-2 dny 0-2 dny 1-2 dny 0-1 den 2-4 dny 2-4 dny

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Rozmazli se_2 Versace

Fotonávod: Jak namalovat perfektní oční linky

Zobrazit katalog

Nalíčit dokonalou oční linku, která bude lichotit vašemu oku, závisí nejen na volbě tužky, ale i postupu, jak horní a dolní oční linky namalovat. Existuje mnoho typů očích linek. Které budou slušet vám? Vybírat je třeba podle typu očí, ale také podle příležitosti, kdy budete oční linky nosit. Pozornost také věnujte výběru správné konzistence očních linek.

Jaká konzistence je nejlepší

Můžete použít gel, obyčejný stín, fix nebo klasickou tužkou. Velmi oblíbené jsou tekuté oční linky, které se skvěle hodí pro mladší i starší víčko a docílíte s ní maximálně výrazné barvy. Dalším oblíbencem je fix, který opět nabízí vysokou intenzitu barvy a pohodlnou aplikaci. Další výhodou je úzký, špičatý a dlouhý hrot, díky kterému se snadno dostanete co nejblíže k linii přírodních řas.

Tvar štětce 

Pokud se rozhodnete pro produkt, u kterého chybí aplikátor, je potřeba si pořídit štětec s velmi úzkým chlupem a hranou. Vyvarujte se příliš širokým štětcům, čím užší, tím lepší. Ideální je zkosený štětec.

Foto postup a linka ve třech krocích

1, Jak nalíčit horní linky - základní varianta

Začněte ve vnitřním koutku oka a snažte se vést fix co nejblíže nad horními řasami. Postupujte po částech. Veďte fix od vnitřního koutku pouze do středu víčka. Zkontrolujte váš výtvor, případně dolaďte a teprve pak pokračujte. Pamatujte, že méně je vždy více a zpětné obtahování nepřehánějte. Doplnit můžete vždy, ale ubrat na intenzitě jde jen těžko.

Oční linka - první krok

2. Líčení vnějšího koutku

Pokračujte od středu oka směrem k vnějšímu koutku. Fixou malujte krátkými tahy opatrně těsně nad řasami. Jakmile dojdete k vnějšímu koutku, zastavte se, opět se vraťte k tomu, co jste již vytvořili. Jestliže nejste spokojeni s tvarem nebo vidíte, že na některém místě černá barva chybí, opatrně doplňte. Dejte pozor, ať v této fázi nezakončíte linku směrem dolů, nesmí na pohled klesat pod vnější koutek, měla by končit přesně u jeho konce. Zbytečně byste tím vytvořili efekt spadeného víčka.

Malování oční linky - druhý krok

3. Jak vytvořit výsledný tvar oční linky

Poslední krok je nejdůležitější, během něj tvoříte vlastně výsledný tvar. Přiložte hrot fixu na místo, kde jste skončili a veďte jej směrem nahoru. Vůbec se nebojte zvolit úhel, který bude opravdu hodně šikmý. Linka musí vést nahoru, aby lichotila oku a opticky ho zvětšila. V tomto kroku je opravdu velice důležité ruku odlehčit a neudělat příliš tlustý konec.

Malovaní oční linky - třetí krok

Nyní zbývá pouze vše spojit tak, abyste vytvořili trojúhelník, který následně vyplníte, a oční linka je hotova.

Malování oční linky - závěrečný krok

Oční linky a tvar očí

Tento styl líčení není vhodný pro ženy s vnější částí oka směrem dolů, tzv. spadené víčko. V takovém případě se lince raději vyhněte a pohrajte si spíše s očními stíny. Pokud máte oči malé, je pro vás toto líčení ideální. Zvětšíte je výraznou linkou, protáhlou hodně směrem do vnější strany. Naopak velké zmenšíte silnou a krátkou, zakončenou těsně ve vnějším koutku.

Dolní oční linky

Pro dramatičtější pohled můžete také dokreslit dolní oční linky. Spodní linka opticky zmenšuje oko, proto je možné ji vynechat či vykreslit jen jemně a přímo pod řasami, na hraně oka. Rozhodně nedoporučujeme tučnou spodní oční linku. 

Typy očních linek a trendy

Kromě klasického tvaru můžete zkusit i další možnosti. Velmi populární je okřídlená oční linka, která vytváří ve vnějším koutku efekt křídla, což dodává očím sex-appeal. Velké oči si mohou dovolit výrazně orámovat celé oko, včetně spodní linky. Výraz vašich očí nabyde na dramatičnosti, jde o ideální líčení na večer a focení.

Nebojte se experimentovat, máte-li pocit, že černá je pro vás už trochu nuda. Vyzkoušejte fialovou, modrou nebo zelenou. Oblíbeným světovým trendem je kombinace rozjasňujícího očního stínu a barevné linky. Zajímavou variantou je dvoubarevná oční linka, nejblíž k oku volte černou, nad kterou nakreslete linku jakékoliv barvy, které bude slušet vašim očím. 

Trendy očních linek

Článek pro vás připravila autorka blogu Ilovemakeup.cz
179,-
Koupit
Můžete mít dnes od 18:00
Skladem 5 ks
Objednací kód: KSDE0647
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Alza pro Firmy Jak nakoupit
P-DC1-WEB22
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi