Krásné Vánoce Nákupy Ona Dnes 18.10.-24.10.2021

Vůně a parfémy

Vůně je velmi individuální záležitostí a na každém se může rozvonět jinak. Nemáte-li možnost vyzkoušet si ji osobně v parfumerii, nebo má být parfém dárek, můžete se rozhodovat na základě oblíbených vonných složek. Přečtěte si, jaké parfémy najdete v nabídce a čím se od sebe liší.

Pokračovat

Vyberte si parfém, který bude ladit s vaší osobností

Výběr parfému hodně záleží na vlastních preferencích, pro každého však existuje vůně, která podtrhne osobitost. Jako první si musíte určit, jaký druh vůně máte rádi. Dále pak kolik hodláte do parfému investovat a zda hledáte vůni pro slavnostní příležitost či každodenní nošení.

Z jakých 3 částí se parfémy skládají?

Všechny parfémy mají 3 části – hlavu, srdce a základ. Každá z nich obsahuje několik vonných složek a esencí, jež jsou zastoupené v rozdílné intenzitě. Postupně se uvolňují a vyprchávají, a díky tomu se parfém v průběhu hodin mění. Všechny tři části se musí harmonicky doplňovat a společně ladit.

 1. Hlava se po nanesení rozvoní jako první a odezní většinou do 15 minut. Skládá se z takzvaných vysokých tónů, většinou se jedná o svěží, květinové a ovocné složky.
 2. Srdce udává charakter vůně. Rozvoní se až za pár minut po aplikaci a dle intenzity vydrží vonět zhruba 2–4 hodiny. Jedná se o střední tóny, které většinou zahrnují květinové či ovocné složky.
 3. Základ parfému obsahuje přísady, které se uvolňují pomalu a zůstávají nejdéle intenzivní. Plně rozvinutý je základ zhruba 2 hodiny po aplikaci. Často jde o dřevité tóny, pižmo, ambru či vanilku.

V nabídce máme dámské a pánské parfémy i voňavky pro děti

Správně vybraná vůně by měla podtrhnout vaši jedinečnost. Vybírejte proto v základu podle toho, zda se jedná o parfémy pro ženy, nebo pro muže. Zvláštní kategorií jsou pak voňavky děti.

 • Dámské parfémy zahrnují vůně pro romantické, sportovní i elegantní ženy. Každý parfém dodá své nositelce sebejistotu a odvážnost, stačí jen správně vybrat a žena bude spokojená.
 • Pánské parfémy podtrhnou šarm každého muže. V nabídce máme vůně pro elegány, sportovní i svobodné a nespoutané muže, a to pro slavnostní příležitosti i každodenní nošení.
 • Voňavky pro děti jsou speciální kategorií. Najdete zde svěží a sladké vůně pro děti, které mívají typicky hravý flakón, jenž upoutá pozornost malých ratolestí.

Parfémy, toaletní vody či kolínské se od sebe liší intenzitou vůně

Parfémy dle intenzity vůně rozdělujeme do několika kategorií. Každá z nich se od sebe liší procentuálním podílem parfémové kompozice a koncentrovaného líhu. Čím vyšší je podíl vonných složek, tím déle vůně vydrží, a tím je také dražší. Použití dané vůně se odvíjí od příležitosti či ročního období.

Parfém (P)

Parfém neboli Extrait de parfum je nejkoncentrovanější vůní s podílem vonných látek 15–40 %, čemuž odpovídá i vyšší cena. Skrze svou kvalitu mají takto označené vůně typicky hustší konzistenci, a tak se neaplikují pomocí rozprašovače. Pár kapek jen nanesete na kůži, kde vydrží dle kvality vonět až 10 hodin. Jsou považovány za luxusní, proto je většinou seženete v elegantním líbivém flakónku.

Skutečně pravé parfémy, které vydrží vonět i do druhého dne, se příliš moc nevyrábí. U nás se označení parfém navíc vžilo pro jakékoliv voňavky. Při výběru proto pečlivě sledujte označení a procentuální podíl vonných látek.

Parfémovaná voda (EdP – Eau de Parfum)

Parfémovaná voda neboli Eau de Parfum (EdP) představuje směs parfémovaného oleje na bázi alkoholu, která obsahuje 8–15 % vonných látek. Po parfému je to druhá nejkoncentrovanější vůně a její cena je skrze nižší obsah vonných složek také o něco nižší. Stále se však jedná o intenzivní vůni s výdrží až 8 hodin.

Toaletní voda (EdT – Eau de Toilette)

Toaletní voda neboli Eau de Toilette (EdT) obsahuje 4–8 % vonných látek. Skrze nižší koncentraci je levnější než parfémované vody a má také menší zhruba 3hodinovou výdrž. Z toho důvodu je vhodné ji aplikovat častěji v průběhu dne. Toaletní vody dnes patří k nejrozšířenějším a jsou vhodné na každý den.

Kolínská voda (EdC – Eau de Cologne)

Kolínská voda neboli Eau de Cologne (EdC) obsahuje zhruba jen 3–5 % vonných látek a má kratší výdrž než toaletní či parfémovaná voda. Používá se nejčastěji na obličej, není to však pravidlem. Intenzita vůně rychle vyprchá a zůstane jen lehké svěží aroma. Dnes se již nejedná o pouze ryzí mužskou záležitost, k dostání jsou také unisex či dámské kolínské vody.

Olejové parfémy (CPO)

Olejové parfémy obsahují až 60 % vonných esencí, naopak ale neobsahují žádný alkohol. Vyznačují se smyslnou a intenzivní vůní. Zajímavé je, že se vždy přizpůsobí osobní vůni nositele, tím pádem na každém člověku voní trochu jinak. Vůni olejových parfémů ovlivňuje také okolní teplota vzduchu. Nanášejí se pouze na pokožku a voní intenzivně několik hodin až dní. Osobité a výrazné vůně dokonale podtrhnou vaši osobnost.

i

Pokud máte rádi smyslné a výrazné vůně, vsaďte na orientální a arabské parfémy. Exotické arabské parfémy vydrží intenzivně vonět i několik hodin. Orientální olejové parfémy mají tisíciletou tradici. Jsou typické pro Střední východ, Severní Afriku a Indii.

Parfémy a jejich složení – jaké vůně existují?

Parfémy podle složení a typu vůně máme přehledně seřazeny na jednom místě. Každá jednotlivá ingredience má svou typickou charakteristiku, která předurčuje, pro jakou příležitost je daná vůně vhodná. Milujete svěží, či květinově dřevité vůně? Podívejte se, pro jakou příležitost se dané tóny hodí.

Typ vůně Pro koho je určena Na jakou příležitost Charakteristika
Květinová Převážně pro ženy, mladší slečny Pro běžný den i do společnosti Typické je aroma růže, konvalinky, hyacintu, pomerančových květů, jasmínu aj.
Jemně květinová Převážně pro ženy, mladší slečny Pro běžný den i na letní dny Velmi svěží, jemnější než květinová, svůdná.
Ovocná Pro muže i ženy Pro běžný den i na letní dny Aroma broskve, ananasu, meruňky, černého rybízu, jablka apod.
Citrusová Pro muže i ženy Pro běžný den i dny, kdy jste hodně aktivní

Typické je lehce nahořklé, ale osvěžující aroma citrónu, pomeranče, limetky, bergamotu aj.

Kořeněná Převážně pro muže Na běžný den i do společnosti Tóny skořice, koriandru, růžového pepře, kardamomu, jalovce apod.
Orientální (arabské) Pro muže i ženy

Na večer a zimní období

Výraznější, kořeněná vůně, často v ní najdete aroma vanilky, ambry, pižma aj.
Jemně orientální Pro muže i ženy Na večer a zimní období Jemnější než orientální, méně intenzivní, ale stále velice specifická.
Květinově orientální Převážně pro ženy

Do společnosti i na večer Snoubí intenzivní tóny orientu s jemnými květinovými tóny.
Dřevitá Pro muže i ženy  Pro běžný den i na večer Tóny cedrového, santalového, růžového dřeva, pačuli aj.
Vlhká dřevitá Pro muže i ženy 

Pro běžný den i na večer Dřevitý základ, květinové a ovocné tóny.
Suchá dřevitá Pro muže i ženy 

Pro běžný den i na večer Dřevitý základ a kořeněné tóny.
Dřevitá orientální Pro muže i ženy 

Pro běžný den i na večer Kombinuje prvky dřevitých a orientálních vůní.
Aromatická Převážně pro muže

Pro běžný den i na večer Vůně protkána dřevitými i citrusovými tóny.
Vodní Pro muže i ženy

Pro běžné i letní dny Svěží vůně ovoce, moře a vodních květů.
Fougere Převážně pro muže

Pro běžný den i do společnosti Tóny levandule, bergamotu, pačuli, kumarinu aj.
Zelená Pro muže i ženy

Pro běžný den Vůně citrusů, zeleného čaje, mechu, jasmínu apod.

Stále váháte, která vůně je ta pravá? Přečtěte si našeho průvodce Jak vybrat parfém.

Luxusní a niche parfémy – originální vůně pro ty, kteří hledají něco výjimečného

Originální parfémy se vám vryjí pod kůži a každou chvilku s jejich opojnou vůní si budete doslova užívat.

 1. Luxusní parfémy zahrnují vůně nejznámějších a nejoblíbenějších značek, které jsou na trhu k dostání. Najdete zde stálice, které pro svou oblíbenost značka neustále vyrábí.
 2. Niche parfémy jsou tady pro všechny, kteří hledají mimořádné vůně. Skládají se ze vzácných ingrediencí pocházejících ze všech možných koutů světa a hodí se pro slavnostní příležitosti.

Parfémy a vůně si můžete vybrat i podle země původu

Při výběru se můžete orientovat také podle země původu dané vůně. K dostání jsou orientální arabské parfémy, zaoceánské americké či řecké z Balkánu. Mezi velmi oblíbené pak patří také:

Nenechte si ujít ty nejnovější parfémy

Nejnovější parfémy zahrnují poslední trendy a novinky na trhu. Chcete-li být aktuální, prohlédněte si, co právě teď frčí za vůni. V nabídce najdete nové parfémy pro muže i pro ženy.

i

Nejlepší parfémy se prodávají nejvíce

Nejprodávanější parfémy mají jedno společné – jsou velmi oblíbené. A protože si myslíme, že si zasloužíte to nejlepší, parfémy jsme pro vás seřadili od nejprodávanějšího po ten nejméně prodávaný. Přehledně se tak můžete podívat, který parfém je aktuálně oblíbený.

Parfémy v dárkové sadě – udělejte radost svým blízkým

Dárkové sady parfémů udělají radost doslova každému. Kromě flakónku s vůní sada často obsahuje také tělový či pleťový krém (případně krém nebo vodu po holení), který podpoří celkové rozvinutí vůně. Výjimkou není ani praktický plnitelný rozprašovač, do kterého je možné si část parfému odstříkat.

Pořiďte si svůj oblíbený parfém výhodně

Voňavky v akci jsou jednou z možností, jak pořídit váš vysněný parfém levně. V případě, že z nabídky nevyberete, ale přesto chcete nakoupit výhodně, zvolte parfém v co největším balení. K dostání jsou leckdy i téměř půllitrové flakónky, které vám při správném skladování vydrží i několik let.

Objemné parfémy vám nemusí překážet – pořiďte si plnitelný flakón

Dózy na parfémy jsou tady pro případ, že byste si chtěli vzít voňavku s sebou do kabelky či batohu. Díky malému plnitelnému rozprašovači můžete mít vůni kdekoliv s sebou, aniž by vám překážela.

i

Provoňte si každičký kousek domácnosti

Krásné vůně dokáží navodit příjemnou atmosféru. Provoňte své okolí a pořiďte si:

Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.

Nejprodávanější

1.
HUGO BOSS Boss Bottled EdT Skladem dle varianty
Toaletní voda pánská , typ hlavní vůně: dřevitá
669,-

2.
DIOR Sauvage Parfum Skladem dle varianty
Parfém pánský, hlavní typ vůně: aromatická
2 109,-

3.
CALVIN KLEIN Euphoria EdP Skladem dle varianty
Parfémovaná voda dámská, hlavní typ vůně: orientální
539,-

Další nejprodávanější
1 386 položek
od 2 109,-
Detail
Skladem dle varianty
Objednací kód: KPFC1781nad
2 859,-
Koupit
Můžete mít dnes do 2:25
Skladem > 5 ks
Objednací kód: KPFC1781
HUGO BOSS Boss Bottled EdT Toaletní voda pánská
od 669,-
Detail
Skladem dle varianty
Objednací kód: KPFB196nad
PACO RABANNE 1 Million EdT 100 ml Toaletní voda pánská
1 599,-
Koupit
Můžete mít dnes do 2:25
Skladem > 5 ks
Objednací kód: KPFC053
CHLOÉ Chloé EdP Set 180 ml Dárková sada parfémů
1 679,-
Koupit
Můžete mít dnes do 2:25
Skladem > 5 ks
Objednací kód: KPFC810
CHLOÉ Chloé EdP - Parfémovaná voda Varianty
CHLOÉ Chloé EdP Parfémovaná voda
od 1 019,-
Detail
Skladem dle varianty
Objednací kód: KPFD747nad
DIOR J'adore EdP Parfémovaná voda
od 1 539,-
Detail
Skladem dle varianty
Objednací kód: KPFB381nad
689,-
Koupit
Můžete mít dnes do 2:25
Skladem > 5 ks
Objednací kód: KPFB844
CALVIN KLEIN Euphoria EdP Parfémovaná voda
od 609,-
Detail
Skladem dle varianty
Objednací kód: KPFA317nad
909,-
Koupit
Můžete mít dnes od 8:00
Skladem > 5 ks
Objednací kód: KPFA317
od 679,-
Detail
Skladem dle varianty
Objednací kód: KPFC403nad
DIOR Fahrenheit EdT - Toaletní voda pánská Varianty
DIOR Fahrenheit EdT Toaletní voda pánská
od 1 389,-
Detail
Skladem dle varianty
Objednací kód: KPFB362nad
GIORGIO ARMANI My Way EdP - Parfémovaná voda Varianty
GIORGIO ARMANI My Way EdP Parfémovaná voda
od 1 829,-
Detail
Skladem dle varianty
Objednací kód: KPFC2276nad
od 899,-
Detail
Skladem dle varianty
Objednací kód: KPFA606nad
CHLOÉ Chloé EdP 75 ml - Parfémovaná voda
Varianty
CHLOÉ Chloé EdP 75 ml Parfémovaná voda
1 589,-
Koupit
Můžete mít dnes do 2:25
Skladem > 5 ks
Objednací kód: KPFC666
GIORGIO ARMANI Sí EdP Parfémovaná voda
od 1 289,-
Detail
Skladem dle varianty
Objednací kód: KPFH371nad
1 039,-
Koupit
Můžete mít dnes do 2:25
Skladem > 5 ks
Objednací kód: KPFC1907
DIOR Fahrenheit Le Parfum EdP 75 ml Parfémovaná voda pánská
2 439,-
2 359,-
Koupit
Můžete mít dnes do 2:25
Skladem > 5 ks
Objednací kód: KPFC1021
DIOR J'adore EdP 100 ml Parfémovaná voda
2 709,-
Koupit
Můžete mít dnes do 2:25
Skladem > 5 ks
Objednací kód: KPFB381
od 1 189,-
Detail
Skladem dle varianty
Objednací kód: KPFG910nad
CALVIN KLEIN Man EdT 100 ml - Toaletní voda pánská
Varianty
CALVIN KLEIN Man EdT 100 ml Toaletní voda pánská
459,-
Koupit
Můžete mít dnes do 2:25
Skladem > 10 ks
Objednací kód: KPFA377
od 2 189,-
Detail
Skladem dle varianty
Objednací kód: KPFC570nad
2 479,-
Koupit
Můžete mít dnes do 2:25
Skladem > 5 ks
Objednací kód: KPPF201a
DIOR Sauvage EdT - Toaletní voda pánská
Varianty
DIOR Sauvage EdT Toaletní voda pánská
1 719,-
od 1 549,-
Detail
Skladem dle varianty
Objednací kód: KPPF137nad

Vůně a parfémy

Vyzkoušeli jsme pro vás: pánská toaletní voda HUGO BOSS Boss No. 6 Bottled Toaletní voda pro muže HUGO BOSS Boss No. 6 Bottled je určena pro současné moderní muže, kteří rádi...
Toaletní voda Giorgio Armani Acqua di Giò je určena ženám, které mají rády svěží květinové vůně, přírodu a...
Parfémová voda Calvin Klein Euphoria se řadí mezi exkluzivní vůně, které oslavují ženskost, smyslnost a...
Vyzkoušeli jsme pro vás: parfémovaná voda Lancôme La Vie Est Belle Parfémovaná voda Lancôme La Vie Est Belle je luxusní dámská vůně, jejíž ambasadorkou se stala slavná...
Parfém je jedním z nepostradatelných doplňků ženy. Podtrhuje její charisma a dodává jí na kráse...
Parfém je pro mnoho žen nádherným startem dne, kdy rozstříknou na svou kůži oblíbený parfém. Některé z&...
Více článků

Vůně a parfémy

Objevte svět podmanivých vůní a parfémů, které z vás udělají neodolatelnou ženu či muže. Vyberte si parfém pro každodenní nošení nebo vůni pro zvláštní příležitosti. Zde najdete pánské parfémy, dámské parfémy i unisex parfémy, které nejsou striktně vymezené vůči žádnému z pohlaví. Parfémy prestižních značek zahrnují parfémy Calvin Klein, parfémy Versace, Guess parfémy, parfémy Hugo Boss, DKNY, Gucci, Dolce & Gabana a mnoho dalších. Prodej parfémů online vám umožňuje jejich nákup z pohodlí domova. Pořiďte si některou z mnoha dárkových sad parfémů a obdarujte své blízké jedinečnou vůní!

Parfémy pro ženy

Parfémy pro ženy jsou stejně jedinečné jako nositelky, pro které jsou určeny. Dívka na prahu dospělosti, elegantní dáma nebo kosmopolitní žena. Každá z nich je jiná a její osobnosti dá naplno vyniknout rozdílný typ vůně. Pro mladší dívky se hodí svěží, citrusové nebo květinové kolínské a toaletní vody. Eleganci a šarm zralé ženy podtrhnou parfémované vody a parfémy.

Parfémy pro muže

Používání parfému je v dnešní době pro muže samozřejmostí. Parfém dovede zvýraznit jedinečnost osobnosti muže a doplnit příležitost, pro kterou je určen. Proto do zaměstnání a na běžné nošení sáhněte po kvalitní lehčí, jiskřivé vůni, díky které na své okolí zapůsobíte svým sebevědomím a rozhodností. Na večer můžete zvolit těžší typy parfémů pro muže. Jejich omamné vůně podpoří tajemnou a smyslnou atmosféru noci a dodají svému nositeli na sebevědomí a osobitosti. Zároveň platí, že i levné parfémy mohou ve finále vonět lépe, než parfémy světových značek.

Parfémy testery

Parfémy levně! – Parfémové testery se hojně používají v parfumériích, kde slouží zákazníkům pro vyzkoušení vůně. Hodí se však i pro osobní potřebu. Od klasického parfému se liší svým balením, krabička buď chybí úplně, nebo bývá dodávána bez potisku. Některé lahvičky testerů nemají uzávěr rozprašovače. Tomu je také uzpůsobena cena, která může být až o 75 % nižší. Složení testeru a parfému v klasickém provedení se nijak neliší a vůně je identická. Za cenu levného parfému tak můžete mít kvalitní parfém od věhlasné značky.

Oblíbené parfémy – Hugo Boss, Giorgio Armani, Chanel

Parfémy Hugo Boss jsou známé svým elegantním designem a vytříbenými vůněmi určenými pro nezávislé jedince, kteří se nebojí vystoupit z řady. Hugo Boss podtrhne originalitu, smyslnost a jedinečnost svého nositele.

Giorgio Armani vstoupil do světa vůní se svým prvním parfémem v roce 1982. Od té doby má na svém kontě nespočet jedinečných toaletních vod a parfémů, jejichž šarm a jiskrnost jsou stejně podmaňující jako slunné italské podnebí odkud Giorgio Armani pochází.

Chanel je proslavený svými parfémy, které evokují eleganci, vkus pro módu a hravý městský styl. Značka rozpoutala revoluci na poli vůní svým nadčasovým parfémem Chanel No.5, který i po téměř 100 letech od svého uvedení na trh patří mezi celosvětově nejprodávanější vůně.

Jaký druh parfému je pro vás vhodný?

Nejslabší vůní na trhu je kolínská, hodí se pro horké dny. O něco více vonných látek obsahuje toaletní voda, která je vhodná pro běžné nošení. Parfémovaná voda je ideální na zvláštní příležitosti, na večer či v zimním období, kdy vůně lépe vynikne. A nejsilnější vůní a podílem s nejvíce vonnou parfémovou kompozicí se vyznačuje parfém. Parfém si vezměte v zimním období nebo na speciální příležitosti. 

Nezaměnitelné vůně pro váš jedinečný styl

Zde naleznete levné parfémy předních světových značek i ty nejlepší parfémy výjimečných vůní. Vůně parfémů si vybírejte dle příležitosti, pro kterou je voňavka určena, a dle své intuice. Platí, že levné parfémy neznamenají nutně nižší kvalitu. Parfémy užívejte na dobře prokrvených místech, tedy za ušima, na krku, zápěstí či mezi prsy. Objevte orientální vůně s těžší a smyslnou kompozicí nebo třeba cypřišové parfémy, které vám dodají eleganci. Jako parfémy pro obě pohlaví, tedy unisex parfémy, jsou vhodné citrusové vůně s citrusovými složkami, jako jsou pomeranč, citron nebo třeba limetka. Slaďte parfém s vaším stylem a dejte vyniknout vaší osobnosti.

Tipy pro výběr parfémů

 • Ideální způsob, jak vyzkoušet vůni parfému, je aplikovat ho přímo na kůži a počkat alespoň 20 sekund, než se vůně rozvine
 • Nejlepší doba pro výběr vůně je ráno, kdy náš čich ještě není unaven
 • Stejný parfém může mít u různých lidí odlišnou vůni. Ta závisí na vlastnostech pokožky, která je u každého specifická
 • V létě je vhodné používat spíše lehčí sladké a ovocné vůně. Naopak v zimě, kdy jsme zahaleni do několika vrstev oblečení, lépe vynikne výraznější kořeněná vůně, například s nádechem orientu

Nakupujte parfémy světoznámých značek levněji. Sledujte slevové akce na levné parfémy nebo vyzkoušejte parfémové testery, díky kterým můžete levně zakoupit originální značkové vůně.

Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.

Zadejte název zboží

Poznámka (odkaz, PartNumber apod.):

Podívejte se na produkty seřazené podle ceny od nejlevnějšího v kategorii levné vůně a parfémy Produkty seřazené od nejdražšího po nejlevnější hledejte v kategorii nejdražší vůně a parfémy Zboží seřazené dle prodejnosti od nejvíce po nejméně prodávané najde v kategorii nejprodávanější, nejlepší vůně a parfémy Produkty řazené dle hodnocení uživatelů od nejlepšího najdete v vůně a parfémy recenze

Výhodné pořízení elektroniky bez provozních starostí.

Tisíce produktů ihned k odběru na našich pobočkách.

Rozbalené, zánovní a použité zboží

Nakup zboží ve více lidech a získej parádní slevu!

Kontaktujte nás na WhatsAppu

Kontaktujte nás na Messengeru


Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi