Chcete vědět, co se odehrává venku? Chytrá WiFi meteostanice vám to řekne
Samozřejmě, že spousta lidí se spokojí s klasickým teploměrem, avšak pokud máte rádi technologie a přesné informace, pak je pro vás WiFi meteostanice jasnou volbou. Díky tomu, že je připojená k internetu jsou data velmi přesná, a tak budete vědět, co se venku právě děje. Existuje i profesionální meteostanice WiFi, která je vhodná například pro sportovce, zahrádkáře nebo zemědělce, kde může být opravdu užitečným pomocníkem.
- WiFi meteostanice přináší aktuální informace o teplotě, vlhkosti, srážkách apod.
- Můžete si snadno naplánovat své aktivity s předstihem díky několikadenní předpovědi.
- Chytrá meteostanice se dá snadno spárovat i s dalšími chytrými zařízeními ve vaší domácnosti.
- Některé modely dokonce dokážou měřit kvalitu vzduchu přímo v místnosti.
- Veškeré informace umožňuje domácí bezdrátová meteostanice sledovat v mobilní aplikaci.
- Modely jsou kompatibilní jak s operačním systémem Android, tak i iOS.
Venkovní vs. vnitřní chytrá meteostanice
Zaujala vás chytrá meteostanice? Pak je třeba si zvolit, zda požadujete vnitřní, nebo venkovní model. Vnitřní modely zvládnou měřit teplotu uvnitř prostoru, případně také sledovat kvalitu vzduchu. Potěší vás snadná instalace, kompaktní design a možnost obecně sledovat vnitřní prostředí. Naopak venkovní WiFi meteostanice měří veličiny, které souvisí s vnějším prostředím. Dostanete komplexní informace o venkovním počasí, které můžete využívat k různým účelům.
Některé chytré meteostanice dokonce nabízí kombinaci vnitřní a venkovní jednotky, a tak můžete sledovat vnitřní i venkovní podmínky.
Co všechno dokáže měřit domácí bezdrátová meteostanice?
Domácí bezdrátová meteostanice toho zvládne opravdu hodně.
Drtivá většina zařízení je schopna měřit veličiny jako:
- teplotu vzduchu,
- vlhkost vzduchu,
- tlak vzduchu,
- kvalitu ovzduší.
Dražší modely umožňují měření a zobrazení těchto údajů:
- Předpověď počasí na další dny,
- úroveň CO2,
- měření rychlosti a směru větru,
- množství srážek za určité období (hodina, den, týden, měsíc),
- pokročilé zobrazení a práce s daty – tabulky, grafy a jejich export,
- venkovní senzor pro měření veličin i venku,
- možnost dokoupení přídavných modulů – například srážkoměru nebo modulu pro měření veličin i v jiné místnosti.
i
Jaké další funkce má meteostanice s připojením na internet ?
WiFi meteostanice zobrazuje také další údaje, jako jsou například čas, datum, kalendář, fáze měsíce nebo východ a západ slunce/měsíce. Kromě toho může mít i další funkce, jako je budík, opakované buzení, indikace slabé baterie, alarm měřených veličin či paměť minimálních a maximálních hodnot.
Displej u WiFi meteostanice může vypadat všelijak
Co se týče displeje, WiFi meteostanice může vypadat opravdu různě. V první řadě si můžete zvolit typ displeje, nejčastěji se jedná o LCD, VA nebo LED displej. Dále pak také to, zda bude barevný, nebo třeba podsvícený – u některých modelů lze také nastavit kontrast či jas. V neposlední řadě si také může zvolit úhlopříčku displeje, která se pohybuje cca od 1,5 do 8,4". Některé modely však displej vůbec nemají a veškeré údaje sledujete z vašeho chytrého zařízení v mobilní aplikaci, zde se jedná o designové kousky, které zapadnou do vaší domácnosti.
Chytrá meteostanice může vypadat přesně podle vašich představ.
WiFi meteostanice s malým displejem
WiFi meteostanice s velkým displejem
WiFi meteostanice bez displeje
Je pro vás lepší domácí bezdrátová meteostanice na zeď, nebo na stůl?
Dále si můžete vybrat, zda bude domácí bezdrátová meteostanice stát na stole, poličce či kdekoliv jinde, nebo bude viset na zdi. Modely na zeď šetří místo, jsou pevněji uchycené, informace máte v úrovni očí a mají moderní vzhled – naproti tomu vyžadují vrtání do zdi a nemůžete je jen tak přemístit. WiFi meteostanice na stůl jsou flexibilní, snadno se instalují a můžete je snadno přenášet. Naproti tomu zabírají místo a jsou náchylnější k poškození.
Dosah čidla je klíčovým faktorem pro správné fungování celého zařízení. Jedná se o to, jak daleko od základní jednotky můžete umístit senzor tak, abyste stále přijímali spolehlivá data. WiFi meteostanice má dosah bezdrátového čidla od 50 do 300 m.
Chytrá meteostanice lze připojit dvěma způsoby
Jakým způsobem se připojuje chytrá meteostanice? Dvěma způsoby.
- Chytrá meteostanice s Bluetooth je levnější, nevýhodou je menší dosah, nemožnost dálkové správy a větší náchylnost k rušení.
- Wi-Fi meteostanice má větší dosah než Bluetooth. Některé modely podporují i dálkovou správu (ovládání) přes internet.
WiFi meteostanice se dá napájet několika způsoby
Napájení bývá nejčastěji síťové, nebo bateriové. Bateriové je výhodné v tom, že nepotřebujete elektrickou zásuvku, avšak musíte pravidelně kontrolovat stav baterií a měnit je. U síťového napájení vám odpadá starost s výměnou baterií, některé modely mají také více funkcí a vyšší přesnost měření.
i
Nezapomínejte ani na design: Domácí bezdrátová meteostanice se musí také líbit
Neméně důležitý je také design. Domácí bezdrátová meteostanice je k dostání v různých provedeních, aby si vybral každý svého pomocníka do interiéru. Najdete zde klasiku, jako je bílá, černá, šedá nebo stříbrná, ale pro odvážlivce je tady také například růžová.
Skrýt popis