Čističky vzduchu

Zobrazit katalog
Cena
-
Dostupnost
Stav zboží
Hodnocení od zákazníků
Vzduchový výkon
4,5 m3/h
1476 m3/h
-
Doporučená velikost místnosti
7 m2
800 m2
-
Maximální hlučnost
19 dB(A)
69 dB(A)
-
Funkce
Typ filtru
HEPA
(242)
Uhlíkový
(188)
Prachový
(62)
UV záření
(54)
Antibakteriální
(49)
Nejnovější objednávky
Filtrovat

Jak se zbavit všudypřítomného prachu, pylu, roztočů, plísní a bakterií? Čističky vzduchu odstraní různé nečistoty a alergeny z ovzduší vašich domácností. Vybírejte podle typu nečistot, jichž se chcete zbavit, a velikosti místnosti, kde bude přístroj používán. Podle čeho dále zvolit správný model?

Pokračovat

Čističky vzduchu, zvlhčovače a ionizátory vám pomohou se volně nadechnout

Problém se špatným ovzduším má každé větší město. Pokud žijete v prašném prostředí a chcete se alespoň doma volně nadechnout, jsou pro vás čističky vzduchu, zvlhčovače a ionizátory správnou volbou. Tyto elektrické spotřebiče ze vzduchu odstraní kromě prachu také pyl, bakterie a další nečistoty.

 • Vyfiltrují ze vzduchu prach, pyl, roztoče i toxiny.
 • Zabijí plísně, kvasinky, viry a bakterie.
 • Odstraní nepříjemný zápach kouře.
 • Zvlhčí suchý vzduch.
 • Uleví alergikům.

i

Spásou jsou čističky vzduchu pro alergiky a astmatiky, ale samozřejmostí by měly být i pro každého, kdo má doma malé dítě, kterému čistý vzduch prospěje při vývoji a ochrání jej před zdravotními problémy.

Jednotlivé čističky vzduchu mají svá specifika

Čističky vzduchu můžete vybírat podle toho, jaký máte doma problém. Všechny samozřejmě čistí vzduch, ale každá má ještě něco navíc. Vybírat můžete ze tří kategorií, ale existuje třeba i čistička vzduchu s ionizátorem a zvlhčovačem, která v sobě kombinuje vše, co by se vám mohlo hodit.

Chytré čističky vzduchu můžete ovládat odkudkoliv

Chytré čističky vzduchu vás budou zajímat, pokud máte rádi moderní technologie, neboť je lze ovládat pomocí mobilní aplikace (iOS i Android) odkudkoliv, i když jste v práci, nebo ve vaně. Snadno telefon s přístrojem propojíte prostřednictvím WiFi – stačí si nastavit, kdy se má čistička vzduchu vypnout/zapnout, případně nastavit další funkce, jako je rychlost čištění, stav filtrů nebo aktuální stav vzduchu v domě.


Chytré čističky vzduchu

Čističky vzduchu Siguro v sobě kombinují nejnovější technologie, krásný design a výborný poměr ceny a výkonu. Přesvědčte se sami.

Domácí solné jeskyně jsou ideální při dýchacích obtížích

Domácí solné jeskyně jsou perfektní při dýchacích obtížích, neboť zaručí čistý a dezinfikovaný vzduch. Jednoduše vám doma vytvoří plnohodnotné ovzduší solné jeskyně. Obsahují solné ionty, které si poradí i s bakteriemi, viry i alergeny. Přístroj umožňuje skvělou relaxaci a navozuje psychickou pohodu.

Čistička vzduchu podle typu filtrace

Filtry do čističek vzduchu mohou být různé – každý může být vhodný na jiné nečistoty. Většinou se kombinuje několik filtrů. Neplatí ale, že víc filtrů znamená čistší vzduch. Některé totiž dělají skoro tu samou práci, jen jiným způsobem. Nejběžnější jsou čističky vzduchu s HEPA filtrem, ale není jediný:

 • HEPA filtr zachycuje všechny pevné částice, bakterie, viry, plísně a roztoče s účinností dosahující téměř 100 %. Filtr je ale potřeba pravidelně měnit.
 • Ionizátor vzduchu (generátor záporných iontů) neutralizuje alergeny. Urychluje shlukování prachových částic a zvyšuje tak účinnost filtrace.
 • Fotokatalytický filtr zničí bakterie, viry i nebezpečné toxiny (benzen, toluen, formaldehyd), vedlejším produktem reakce je ale ozon.
 • Vodní filtr zachytí prach, mikroby a pomůže zvlhčit vzduch. Vodní čistička vzduchu má nižší účinnost, ale ušetříte za výměny filtrů.
 • Prachový předfiltr zachytí větší prachové částice a pomáhá tak chránit HEPA filtr před zanesením.
 • Elektrostatický filtr umí zachytit stejné nečistoty jako HEPA filtr a je navíc omyvatelný.
 • Plazmový ionizátor rozkládá viry, bakterie, plísně, kvasinky, smog a těkavé látky.
 • Uhlíkový filtr odstraní zápach a jedovaté výpary (čpavek, ocet, oxid siřičitý atd.).
 • UV sterilizační lampa zabije všechny běžné viry a bakterie.

Pro ty, kdo chtějí ušetřit, je určitě vhodnější elektrostatická čistička vzduchu s omyvatelným filtrem. Ta se ale právě kvůli nutnosti čištění nedoporučuje k používání alergikům.

Čistička vzduchu s ionizátorem a UV lampou

Čistička vzduchu s ionizátorem a UV lampou vás spolehlivě zbaví všech mikrobů i prachu a přispěje k vaší lepší náladě.

Na co dalšího se při výběru čističky vzduchu zaměřit?

Při výběru čističky vzduchu je potřeba zohlednit několik základních parametrů, jako je výkon, hlučnost, její spotřeba a v neposlední řadě cena filtrů.

Velikost místnosti a vzduchový výkon

Vzduchový výkon udává, kolik m³ vzduchu pročistí zařízení za 1 hodinu chodu. Měl by odpovídat velikosti největší místnosti, v níž ji hodláte používat. Vypočítáte jej tak, že objem místnosti v m³ vynásobíte číslem 2,5 (u alergiků 4).

Nebojte se koupit čističku s výkonem vyšším, než je potřeba. Ta totiž poběží na nižší otáčky a bude tak tišší a úspornější. Slabá čistička bude naopak hučet a vzduch dobře nevyčistí.

Hlučnost čističky vzduchu

Čistička vzduchu s ventilátorem dokáže hučet stejně jako pračka nebo mixér. Ty výkonnější budou samozřejmě hlučnější. Dobré je vybírat čističky vzduchu, u nichž hlučnost nepřekračuje snesitelných 50 dB. Možností je taky čistička s elektrostatickým filtrem, tu prakticky neuslyšíte.

i

Mnohé modely běžně mívají tichý režim pro noční chod se sníženou hlučností 30 dB.

Cena a životnost filtrů

Čistička vzduchu je sama o sobě nemalá investice. Připravte se ale také na to, že náhradní filtry vás vyjdou na další stovky až tisíce korun. Jejich životnost se však naštěstí (zejména podle výkonu) pohybuje většinou mezi 6 a 12 měsíci.

Důležitá je také spotřeba energie

Při každodenním provozu spotřebuje čistič vzduchu nemalé množství energie. Jeho spotřebu poznáte podle příkonu, jež výrobci uvádí jak při minimálním, tak při maximálním výkonu. Obecně se můžete řídit poučkou – čím nižší příkon, tím méně energie zařízení spotřebuje a vy zaplatíte nižší sumu za provoz.

Co musí umět dobrá čistička vzduchu? Testů na internetu najdete opravdu spoustu, ale jak se v tom vyznat? S výběrem té nejlepší vám také poradí náš přehledný článek s videem.

Čistička vzduchu s ionizátorem Siguro

I design může hrát při výběru roli. Čistička vzduchu nemusí vypadat jen jako další bílý spotřebič. Může z ní být hezký bytový doplněk.

Jaké další funkce může čistička vzduchu nabídnout?

Každá lepší čistička vzduchu má digitální displejčasovač. Samozřejmostí bývá také regulace výkonu, jež nabízí zpravidla tři výkonnostní stupně. Co dalšího můžete očekávat? Veškeré funkce čističky vzduchu si můžete najít v našem parametrickém filtru.

 • Indikátor výměny filtru řekne, kdy je třeba výměna.
 • Dětský zámek čističku ochrání před nenechavýma rukama.
 • Noční režim vypne displej a sníží hlučnost čističky vzduchu na minimum.
 • Automatický režim nastaví optimální výkon čističky podle kvality vzduchu.
 • Dálkové ovládání (pomocí ovladače nebo telefonu) usnadní práci s čističkou.
 • Senzor kvality ovzduší vám ukáže kvalitu vzduchu v pokoji a řekne, zda zařízení funguje správně.

Jaké čističky vzduchu pro alergiky?

Nejlepší čistička vzduchu pro alergiky je ta s HEPA filtrem, který z ovzduší odstraní alergeny o velikosti až 0,3 mikronu. Vzduch v místnosti by měla přefiltrovat alespoň třikrát za hodinu. Čistička vzduchu s UV lampou vás zbaví většiny běžných bakterií a virů.

Čistička vzduchu pro kuřáky

Pro kuřáky je nejvhodnější čistička vzduchu s ionizátorem a uhlíkovým filtrem, která odstraní zápach i z nábytku a stěn. Jako čistič vzduchu do auta pro odstranění bakterií, formaldehydu, toluenu i nepříjemného cigaretového zápachu může posloužit také ozonový generátor.

Čističky a zvlhčovače vzduchu – rozdíl

Zvlhčovač (nebo naopak odvlhčovač) není to samé, co čistička vzduchu. Smyslem zvlhčovače je optimalizovat vlhkost vzduchu v místnosti. Ta by se měla pohybovat mezi 40 a 65 %. Příliš suchý vzduch dráždí sliznice a může vést k častějšímu onemocnění. Ve velké vlhkosti zas naopak hrozí bujení plísní.

Jak zjistíte, že bude potřeba kombinovaná čistička vzduchu se zvlhčovačem? Test vlhkosti si můžete udělat pomocí vlhkoměru, který mívají všechny běžné digitální domácí teploměry.

Kde by měla být čistička vzduchu umístěna?

Aby mohla čistička vzduchu správně fungovat, je třeba ji v pokoji správně umístit. Co to znamená?

 • Nejlepší místo pro ni je uprostřed pokoje.
 • Ideální je postavit ji do ložnice nebo tam, kde trávíte většinu dne.
 • Zařízení pro čištění vzduchu by mělo být umístěno ve výšce pasu.
 • Nezapomínejte pravidelně větrat. Čističku ale zapínejte až po větrání.
 • Nedávejte ji do pokoje, kde často větráte, a už vůbec ne přímo k otevřenému oknu.
 • Čistička vzduchu je účinná pouze v uzavřené místnosti. Celý byt nebo dům vám nevyčistí.
 • Pokud ji chcete používat ve více místnostech, rozhodně se vám bude hodit čistička vzduchu s kolečky.

Nezapomeňte také na příslušenství k čističkám vzduchu

Příslušenství k čističkám vzduchu zahrnuje jak filtry, UV lampy, žárovky, ionizátory, senzory kvality vzduchu, stojany a držáky na zeď, čističe a montážní sady, tak i doplňky, jako jsou esenciální oleje či dekorační sady.

i

Čistička vzduchu by měla být umístěna vždy mimo dosah dítěte a domácích mazlíčků. Jaká je ta nejlepší čistička vzduchu? Recenze vám napoví. Nebo se podívejte na náš článek Nejlepší čističky vzduchu.

Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.

Nejprodávanější

1.
Čistička vzduchu - výkon 300 m³/h, příkon 27 W, doporučená velikost místnosti do 36 m², hlučnost od 15 do 50 dB(A), HEPA filtr, s turbo módem, nočním režimem, vhodná pro alergiky a chytrá, indikace kvality ovzduší, ovládání mobilní aplikací, senzor prachu součástí, rozměry 48,6 × 27,3 × 27,3 cm (V׊×H)
5 999,-

2.
Levoit Core300S SMART Skladem > 5 ks
Čistička vzduchu - výkon 195 m³/h, příkon 26 W, doporučená velikost místnosti do 41 m², hlučnost od 22 do 48 dB(A), antibakteriální, HEPA, uhlíkový, prachový filtr, s časovačem, regulací výkonu, nočním režimem, automatickým režimem, vhodná pro alergiky a chytrá, ovládání mobilní aplikací, kompatibilní s Wi-Fi, displej, dálkové ovládání, dětský zámek a dotykový panel součástí, rozměry 36 × 22 × 22 cm (V׊×H)
4 290,-

3.
Čistička vzduchu - výkon 210 m³/h, příkon 20 W, doporučená velikost místnosti do 25 m², hlučnost od 20 do 54 dB(A), filtr pevných částic, filtr s UV lampou, filtr s oxidem titaničitým, HEPA, uhlíkový, prachový, katalytický filtr, s časovačem, regulací výkonu, automatickým režimem, ionizací vzduchu, vhodná pro alergiky a chytrá, indikace kvality ovzduší, ovládání mobilní aplikací, kompatibilní s Wi-Fi, senzor prachu, displej, UV sterilizační lampa, dětský zámek, omyvatelný filtr a dotykový panel součástí, rozměry 53,5 × 34,7 × 17,5 cm (V׊×H)
-28 %
2 799,-
1 990,-

Další nejprodávanější
323 položek
Naše značka TOP kvalita za super cenu
3,1 46×
Siguro FC-H350W All Comfort 5in1
Ochlazovač vzduchu - 5 funkcí - ochlazuje, topí, čistí, ventiluje i zvlhčuje, vytápí na konkrétní teplotu a tu nadále udržuje, HEPA filtr, výkon 110 W, 7l nádržka na vodu, 4 rychlosti, displej, dálkové ovládání, oscilace a nastavitelný úhel sklonu, časovač, chladicí nádobky, které lze namrazit v mrazáku a následně vložit do vody, rozměry 346×314×823mm
+Dárek Služba AlzaPlus+ roční členství jako dárek v hodnotě 299,-
Super cena
4 999,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SGR_FC_H350W
Lidovka Levné, ale dobře hodnocené
4,7 80×
Levoit Core300S SMART
Čistička vzduchu - výkon 195 m³/h, příkon 26 W, doporučená velikost místnosti do 41 m², hlučnost od 22 do 48 dB(A), antibakteriální, HEPA, uhlíkový, prachový filtr, s časovačem, regulací výkonu, nočním režimem, automatickým režimem, vhodná pro alergiky a chytrá, ovládání mobilní aplikací, kompatibilní s Wi-Fi, displej, dálkové ovládání, dětský zámek a dotykový panel součástí, rozměry 36 × 22 × 22 cm (V׊×H)
Super cena
4 290,- Ušetříte 100,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LEVCV814
Zlatá střední cesta Dobrý poměr cena/výkon
4,4 12×
Dyson Pure Cool TP00
Čistička vzduchu - výkon 1476 m³/h, příkon 56 W, doporučená velikost místnosti do 40 m², maximální hlučnost 62 dB(A), HEPA, uhlíkový filtr, s časovačem, regulací výkonu, vhodná pro kuřáky a vhodná pro alergiky, ovládání dálkovým ovladačem, dálkové ovládání součástí, rozměry 102 × 20 × 20 cm (V׊×H)
Zlevněno -6 %
8 590,- 9 199,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: DYSCV449
Pro náročné Kvalita bez kompromisů
5,0
Dyson Purifier Hot+Cool Gen1 HP10
Čistička vzduchu - příkon 2250 W, doporučená velikost místnosti do 40 m², maximální hlučnost 59,8 dB(A), HEPA filtr, s oscilací, časovačem, regulací výkonu, nočním režimem, automatickým režimem, vhodná pro kuřáky a vhodná pro alergiky, indikace kvality ovzduší, ovládání dálkovým ovladačem, filtr zachycuje pevné nečistoty a mikroorganismy, délka kabelu 180 cm, senzor prachu a displej součástí, rozměry 76,5 × 24,8 × 24,8 cm (V׊×H), hmotnost 5,75 kg
14 890,-
Skladem 3 ks
Objednací kód: DYScs09
Philips Series 1000i AC1715/10 - Čistička vzduchu Varianty
4,8 38×
Philips Series 1000i AC1715/10
Čistička vzduchu - výkon 300 m³/h, příkon 27 W, doporučená velikost místnosti do 36 m², hlučnost od 15 do 50 dB(A), HEPA filtr, s turbo módem, nočním režimem, vhodná pro alergiky a chytrá, indikace kvality ovzduší, ovládání mobilní aplikací, senzor prachu součástí, rozměry 48,6 × 27,3 × 27,3 cm (V׊×H)
5 999,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: PHICV261
4,4 39×
Tesla Smart Air Purifier Pro M
Čistička vzduchu - výkon 210 m³/h, příkon 20 W, doporučená velikost místnosti do 25 m², hlučnost od 20 do 54 dB(A), filtr pevných částic, filtr s UV lampou, filtr s oxidem titaničitým, HEPA, uhlíkový, prachový, katalytický filtr, s časovačem, regulací výkonu, automatickým režimem, ionizací vzduchu, vhodná pro alergiky a chytrá, indikace kvality ovzduší, ovládání mobilní aplikací, kompatibilní s Wi-Fi, senzor prachu, displej, UV sterilizační lampa, dětský zámek, omyvatelný filtr a dotykový panel součástí, rozměry 53,5 × 34,7 × 17,5 cm (V׊×H)
Zlevněno -28 %
1 990,- 2 799,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: TESCV020
4,4 17×
Tesla Smart Air Purifier Pro XL
Čistička vzduchu - výkon 510 m³/h, příkon 60 W, doporučená velikost místnosti do 61 m², hlučnost od 20 do 67 dB(A), filtr pevných částic, filtr s UV lampou, filtr s oxidem titaničitým, HEPA, uhlíkový, prachový, katalytický filtr, s časovačem, regulací výkonu, automatickým režimem, ionizací vzduchu, vhodná pro alergiky a chytrá, indikace kvality ovzduší, ovládání mobilní aplikací, kompatibilní s Wi-Fi, senzor prachu, displej, UV sterilizační lampa, dětský zámek, omyvatelný filtr a dotykový panel součástí, rozměry 71 × 46 × 23 cm (V׊×H)
Zlevněno -48 %
3 599,- 6 990,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: TESCV044
Philips Series 2000 AC2959/53 - Čistička vzduchu Varianty
4,5
Philips Series 2000 AC2959/53
Čistička vzduchu - výkon 330 m³/h, příkon 46 W, doporučená velikost místnosti do 39 m², hlučnost od 30 do 65 dB(A), HEPA filtr, s regulací výkonu, nočním režimem, automatickým režimem, indikace kvality ovzduší, ovládání mobilní aplikací, displej a dětský zámek součástí, rozměry 65,2 × 33 × 33 cm (V׊×H)
8 499,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: PHICV166
4,2 38×
TruSens čistička vzduchu Z-2000
Čistička vzduchu vhodná pro alergiky, Externí SensorPod měří kvalitu vzduchu v místnosti a řídí čističku, patentovaný Pure Direct systém rychle a efektivně distribuuje vzduch do celé místnosti. 360° DuPont™️ HEPA filtrace zachycuje prach, bakterie, viry, plísně, alergeny, pachy, kouř a dráždivé úlomky chlupů domácích zvířat ze všech směrů, UV lampa ničí mikroorganismy a bakterie, numerická a barevná indikace kvality vzduchu, tichý a noční režim, časovač, indikátor výměny filtrů, omyvatelný pre-filter, uhlíkový a HEPA filtr,ECARF certifikace, pro místnost 35m²
Cenová bomba
4 389,- Ušetříte 1 910,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: TRUCV726
4,3 17×
Tesla Smart Air Purifier Pro L
Čistička vzduchu - výkon 360 m³/h, příkon 30 W, doporučená velikost místnosti do 43 m², hlučnost od 20 do 65 dB(A), filtr pevných částic, filtr s UV lampou, filtr s oxidem titaničitým, HEPA, uhlíkový, prachový, katalytický filtr, s časovačem, regulací výkonu, automatickým režimem, ionizací vzduchu, vhodná pro alergiky a chytrá, indikace kvality ovzduší, ovládání mobilní aplikací, kompatibilní s Wi-Fi, senzor prachu, displej, dálkové ovládání, UV sterilizační lampa, dětský zámek, omyvatelný filtr a dotykový panel součástí
Zlevněno -30 %
2 499,- 3 599,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: TESCV037
4,8 26×
Winix Zero
Čistička vzduchu - výkon 390 m³/h, příkon 70 W, doporučená velikost místnosti do 99 m², hlučnost od 27,8 do 60 dB(A), antibakteriální, HEPA, uhlíkový, prachový filtr, s časovačem, regulací výkonu, nočním režimem, automatickým režimem, ionizací vzduchu, vhodná pro alergiky, indikace kvality ovzduší a výměny filtru, senzor světla, senzor prachu, omyvatelný filtr a dotykový panel součástí, rozměry 60 × 38 × 20,8 cm (V׊×H)
+Dárek Filtr do čističky vzduchu Winix v hodnotě 1 689,-
5 990,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: WINCV332
4,9 15×
Levoit Core200S SMART
Čistička vzduchu - výkon 170 m³/h, příkon 26 W, doporučená velikost místnosti do 35 m², hlučnost od 24 do 45 dB(A), antibakteriální, HEPA, uhlíkový, prachový filtr, s časovačem, regulací výkonu, nočním režimem, vhodná pro alergiky a chytrá, ovládání mobilní aplikací, kompatibilní s Wi-Fi, displej, dálkové ovládání, dětský zámek a dotykový panel součástí, rozměry 32 × 20,5 × 20,5 cm (V׊×H)
3 190,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LEVCV190
5,0
Levoit Vital 200S PRO SMART
Čistička vzduchu - výkon 416 m³/h, příkon 50 W, doporučená velikost místnosti do 88 m², hlučnost od 24 do 54 dB(A), uhlíkový, prachový filtr, s nastavitelným osvětlením, automatickým vypnutím, časovačem, nočním režimem, automatickým režimem, vhodná pro kuřáky, vhodná pro alergiky a chytrá, indikace kvality ovzduší a výměny filtru, ovládání na těle, hlasem, mobilní aplikací, kompatibilní s Google Assistant , Amazon Alexa a Google Home, 1 filtr, filtr zachycuje pevné nečistoty,mikroorganismy a zápachy, délka kabelu 180 cm, senzor prachu, digitální kontrolní panel, omyvatelný filtr a dotykový panel součástí, rozměry 50,2 × 39,6 × 21,7 cm (V׊×H), hmotnost 6 kg
6 290,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LEVCV420
4,7 10×
Winix Zero Pro
Čistička vzduchu - výkon 470 m³/h, příkon 90 W, doporučená velikost místnosti do 120 m², hlučnost od 26,4 do 56 dB(A), antibakteriální, HEPA, uhlíkový, prachový filtr, s časovačem, regulací výkonu, nočním režimem, automatickým režimem, ionizací vzduchu, vhodná pro alergiky, indikace kvality ovzduší a výměny filtru, senzor světla, senzor prachu, omyvatelný filtr a dotykový panel součástí, rozměry 60 × 41,5 × 24,5 cm (V׊×H)
8 490,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: WINCV356
4,7 18×
Xiaomi Smart Air Purifier 4
Čistička vzduchu - výkon 400 m³/h, příkon 30 W, doporučená velikost místnosti do 48 m², hlučnost od 32,1 do 63 dB(A), uhlíkový filtr, s časovačem, nočním režimem, automatickým režimem, ionizací vzduchu, chytrá, indikace kvality ovzduší a výměny filtru, ovládání hlasem, mobilní aplikací, filtr zachycuje toxické látky, displej a dotykový panel součástí, rozměry 55,5 × 25 × 25 cm (V׊×H)
4 789,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: XIAMI120
5,0
Levoit VITAL 100S PRO SMART
Čistička vzduchu - výkon 243 m³/h, příkon 32 W, doporučená velikost místnosti do 52 m², hlučnost od 23 do 52 dB(A), filtr pevných částic, HEPA, uhlíkový, prachový filtr, s automatickým vypnutím, regulací výkonu, nočním režimem, automatickým režimem, vhodná pro kuřáky, vhodná pro alergiky a chytrá, indikace kvality ovzduší a výměny filtru, ovládání na těle, hlasem, mobilní aplikací, kompatibilní s Google Assistant a Amazon Alexa, 3 filtry, filtr zachycuje pevné nečistoty,mikroorganismy a zápachy, dálkové ovládání, digitální kontrolní panel, omyvatelný filtr a dotykový panel součástí, rozměry 40,6 × 32,1 × 16 cm (V׊×H), hmotnost 3,9 kg
4 289,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LVTci22
Philips Series 1000i AC1715/11 - Čistička vzduchu Varianty
4,8 38×
Philips Series 1000i AC1715/11
Čistička vzduchu - výkon 300 m³/h, příkon 27 W, doporučená velikost místnosti do 36 m², hlučnost od 15 do 50 dB(A), HEPA, uhlíkový filtr, s nočním režimem, vhodná pro alergiky, indikace výměny filtru, ovládání mobilní aplikací, kompatibilní s Wi-Fi, 3 filtry, filtr zachycuje pevné nečistoty a mikroorganismy, délka kabelu 180 cm, displej a dotykový panel součástí, rozměry 48,6 × 27,3 × 27,3 cm (V׊×H), hmotnost 3,78 kg
7 629,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: PHICV483
3,0
Rohnson R-9916W Genius 16 Wi-Fi ION & UV-C + prodloužená záruka na 5 let
Odvlhčovač vzduchu - doporučená velikost místnosti 100 m², odvlhčovací kapacita 16 l/den, objem nádoby 6,5 l, hlučnost 38 dB, čištění vzduchu, regulace výkonu, časovač, anti-freeze, ionizace, displej, automatické odvlhčování, systém „turbo“ pro sušení prádla, indikace plného zásobníku a dotykový panel, hmotnost 13 kg
6 799,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: ROHod25
4,6 31×
Xiaomi Smart Air Purifier 4 Compact EU
Čistička vzduchu - výkon 230 m³/h, příkon 27 W, doporučená velikost místnosti do 27 m², hlučnost od 18,3 do 58,9 dB(A), HEPA filtr, s časovačem, nočním režimem, vhodná pro kuřáky, vhodná pro alergiky a chytrá, indikace kvality ovzduší, ovládání mobilní aplikací, filtr zachycuje pevné nečistoty,zápachy a toxické látky, displej a dětský zámek součástí, rozměry 35,5 × 22 cm (V׊)
2 399,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: XIAMI123
4,4
Levoit Core Mini - čistička vzduchu a aromaterapie 2v1
Čistička vzduchu - výkon 78 m³/h, příkon 7 W, doporučená velikost místnosti do 17 m², hlučnost od 25 do 45 dB(A), antibakteriální, HEPA, uhlíkový, prachový filtr, s regulací výkonu, nočním režimem, vhodná pro alergiky, ovládání na těle, aroma difuzér, displej a dotykový panel součástí, rozměry 26,4 × 16,4 × 16,4 cm (V׊×H)
1 790,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: LEVCV368
Philips Dual Scan Series 4000i AC3854/51 - Čistička vzduchu Varianty
4,5 20×
Philips Dual Scan Series 4000i AC3854/51
Čistička vzduchu - výkon 610 m³/h, příkon 60 W, doporučená velikost místnosti do 73 m², hlučnost od 18 do 57 dB(A), HEPA, uhlíkový filtr, s nočním režimem, automatickým režimem, vhodná pro alergiky, indikace kvality ovzduší, ovládání mobilní aplikací, kompatibilní s Wi-Fi, senzor prachu, displej a dotykový panel součástí, rozměry 71,8 × 31 × 31 cm (V׊×H)
11 999,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: PHICV264
4,8 24×
SENCOR SHA 8400WH-EUE3
Čistička vzduchu - výkon 178 m³/h, příkon 55 W, doporučená velikost místnosti do 25 m², hlučnost od 30 do 55 dB(A), filtr s UV lampou, HEPA, uhlíkový filtr, s ionizací vzduchu, vhodná pro alergiky, UV sterilizační lampa součástí, rozměry 40,9 × 32,4 × 16,2 cm (V׊×H)
1 999,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SENCV017
5,0
Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro
Čistička vzduchu - výkon 500 m³/h, příkon 50 W, doporučená velikost místnosti do 60 m², hlučnost od 33,7 do 64 dB(A), uhlíkový filtr, s nastavitelným osvětlením, regulací výkonu, nočním režimem, ionizací vzduchu, chytrá, indikace kvality ovzduší a výměny filtru, ovládání hlasem, mobilní aplikací, displej a dotykový panel součástí, rozměry 68 × 27,5 × 27,5 cm (V׊×H)
6 399,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: XIAMI121
4,7 69×
Rohnson R-9600 PURE AIR
Čistička vzduchu - výkon 320 m³/h, příkon 80 W, doporučená velikost místnosti do 60 m², hlučnost od 29 do 48 dB(A), filtr s UV lampou, antibakteriální, HEPA, prachový, katalytický, formaldehydový filtr, s časovačem, regulací výkonu, nočním režimem, automatickým režimem, ionizací vzduchu, displej, dálkové ovládání, UV sterilizační lampa a dětský zámek součástí, rozměry 65 × 36 × 20 cm (V׊×H)
4 999,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: ROHCV001

Čističky vzduchu

čistička vzduchuAirthings – chytré monitory a senzory kvality vzduchu, kterým můžete důvěřovat Produkty Airthings provádí podrobný monitoring kvality vzduchu a účinně napomáhají se zlepšením ovzduší ve vaší domácnosti. To vede k lepšímu soustředění, zklidnění alergií i zlepšení spánku, celkově tedy zajišťují zdravější a bezpečnější domov.
Zakupte jeden z vybraných modelů čističek, robotických nebo tyčových vysavačů značky Hoover. Zaregistrujte ho na stránkách výrobce do 14 dnů od data nákupu a získejte garanci vrácení peněz ve lhůtě 50 dní od samotného nákupu. 
Seznamte se s produkty značky Venta, díky kterým se ovzduší našich domovů i kanceláří stává čistějším a zdravějším. Pračky, čističky a zvlhčovače vzduchu Venta pracují s nejmodernějšími technologiemi, které jsou schopny redukovat prachové a pylové částice, a vy tak...
Ivona HroníkováMořská čistička vzduchu Beurer MK 500 (RECENZE) V domácí recenzi jsme vyzkoušeli čističku vzduchu Beurer MK 500, která nabízí unikátní patentovanou metodu vytváření mořského ovzduší a je tak skvělým pomocníkem pro lidi, které trápí astma a alergie.
Prozkoumej naše poznatky, které ti pomohou s výběrem té správné čističky vzduchu. Více se dozvíš v našem článku.
V domácí recenzi jsme pro vás otestovali čističku vzduchu Rowenta PU8080F0 Pure Home, která se dle parametrů řadí mezi nejlepší na trhu. Jak si vedla během dvouměsíčního testování v domácnosti, kterou obývá alergik? Pomohla vyčistit vzduch natolik, aby zmírnila projevy...
Více článků Všechny články

Čističky vzduchu

Čistička vzduchu funguje na principu soustavy filtrů, přes které je nasáván vzduch z místnosti. Dochází k filtraci vzduchu, který je následně vyčištěný vypouštěn do prostoru. Pro svou schopnost zbavení vzduchu různých nečistot a tím eliminaci vdechování škodlivých látek, jsou čističky vzduchu vyhledávaným zařízením v domácnostech, kancelářích, školách i ve zdravotnických zařízeních. Podobně jako zvlhčovač vzduchu má tedy i čistička vzduchu příznivý dopad na lidské zdraví

Jak funguje čistička vzduchu?

Čistička vzduchu odstraňuje veškeré polétavé částice a v závislosti na provedení je schopná zachytit i bakterie, viry a další škodliviny. Využívá k tomu sadu filtrů včetně HEPA filtru. Ionizátor plní svou úlohu při uvolňování záporných iontů, které na sebe vážou částice prachu, pylu, kouře nebo zvířecích alergenů. Ionizátor napomáhá k jejich zachycení na filtru a celkově má příznivý vliv na naše zdraví. 

Výkon čističek vzduchu

Před koupí čističky vzduchu doporučujeme zaměřit se také na její výkon s ohledem na místo použití. Méně výkonnější čističky svou práci odvedou dobře i v malých místnostech, pro větší prostory však zvažte výkonnější čističku vzduchu. Kvalitní čističky vzduchu nabízí například společnost Bionaire. Vynikají spolehlivostí i moderním designem.

Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.
Podívejte se na produkty seřazené podle ceny od nejlevnějšího v kategorii levné čističky vzduchu Produkty seřazené od nejdražšího po nejlevnější hledejte v kategorii nejdražší čističky vzduchu Zboží seřazené dle prodejnosti od nejvíce po nejméně prodávané najde v kategorii nejprodávanější, nejlepší čističky vzduchu Produkty řazené dle hodnocení uživatelů od nejlepšího najdete v čističky vzduchu recenze
P-DC1-WEB14
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací