Během svátku 28.10. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.
vega vega

Banování a blokování na Twitchi je zase o něco účinnější (NOVINKA)

Zobrazit katalog

• Autor: Jiří Fait

Pokud je něco na streamovací platformě Twitch konstantní, pak to bude jeho chat, který se téměř vždy promění v gejzír emotikonů, troll postů, nadávek a někdy i urážek. Konstruktivní diskuze v něm téměř neexistuje a dříve nebo později se v chatu objeví někdo, kdo na streamera vybalí opravdovou (rasistickou nebo sexistickou) nechuťárnu, načež schytá ban. Jenže pro většinu uživatelů Twitche to není nijak zásadní překážka.

Twitch; screenshot: Shadowban

Ban = ban na IP adresu

Jednou cestou, jak se vyhnout toxickému chatu, je prostě chatovací okno zavřít, jakmile začne streamer vysílat. Pokud si ale chce vytvářet stabilní a aktivní komunitu, tato možnost nepřichází v úvahu. Chat sice ve větší míře bývá stokou troll zpráv bez kontextu, jenže tohle už tak nějak ke Twitchi patří a spousta lidí si už ani chat nedovede představit bez konstantního breptání.

Twitch vcelku potichu oznámil několik změn, jež by mohly pomoct v nekonečném boji s trolly v chatu. Tak například místo toho, aby byla osoba pouze „umlčena“ (ale stále přítomná na kanálu streamera), bude teď její blokace znamenat v podstatě úplné „zničení“. Buřič bude neviditelný pro všechny na kanálu, odebraný z listu followerů streamera a neuvidí v chatovacím okně žádné zprávy, jak uvádí společnost Twitch v tweetu níže. Bloknutý uživatel nebude moci re-follownout streamera, poslat mu soukromou zprávu, poslat žádost o přátelství nebo hostovat jeho stream.

Jak si navíc všiml Devin Nash, což je CMO (vedoucí marketingu) společnosti N3rdfusion, společnost Twitch učinila další kroky k tomu, aby provinilcům zabránila banu se vyhnout třeba tím, že si ihned založí nový účet. Jde o tzv. „shadowbanning“ uživatelovy IP adresy. V praxi to znamená, že i kdyby si zabanovaný jedinec vytvořil dodatečný účet na Twitchi, nikdo jej neuvidí. A snažit se jinak obejít ban IP adresy už zabere o něco více práce, hlavně pokud máte statickou IP adresu.

Společnost Twitch rovněž představila funkci „Mod View“, což je skvělá pomůcka hlavně pro moderátory streamů, která slibuje hlavně usnadnění moderování snad ve všech ohledech. Být moderátorem je tak trochu nevděčná práce – vždycky se totiž najdou potížisté, kterým jde jen o provokování, takže cokoli, co usnadní hlídačům pořádku práci, je podle mě vítanou pomůckou.

• Zdroje: Kotaku, Twitter

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB23
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi