NHL 22 - Hidden empty L Far Cry 6 - Hidden empty P

Cyberpunk 2077 se v celé své kráse ukáže na next-genu až později (NOVINKA)

Zobrazit katalog

• Autor: Filip Němec

Polské studio CD Projekt potvrdilo, že máme počítat s již dříve oznámeným vydáním hry v září a zároveň již z předchozích zpráv víme, že autoři plánují bezplatný Xbox Series X update, který umožní majitelům Xbox One verze spustit hru také na next-gen konzoli od Microsoftu. Pokud ale budete chtít okusit vylepšenou Series X verzi Cyberpunku 2077, budete si muset počkat. Více informací v dnešní novince.

CYberpunk 2077; screenshot: cover
Alza Magazín

Cyberpunk 2077 (hra) | Cyberpunk 2077 (IP)

Akční RPG Cyberpunk 2077 vyvíjí studio CD Projekt RED a vydává společnost CD Projekt. Hra vychází 10. 12. 2020 na PC, PS4, Xbox One a  Stadii. Titul bude v den vydání hratelný i na PS5 a Xbox Series X/S, plnohodnotná next-gen verze však dorazí až v roce 2021. Cyberpunk 2077 vychází s oficiálním českým překladem (text) a neobsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Vše, co víme | Recenze | Tipy | Korporace a gangy v Cyberpunku 2077 – Kdo ovládá Night City? (TÉMA)

Obsah článku

  1. Cyberpunk 2077 v plnohodnotné next-gen verzi až později
  2. Na oznámení next-gen verze je zatím brzy
  3. Bezplatný patch i pro PlayStation 5?

Cyberpunk 2077 v plnohodnotné next-gen verzi až později

Microsoft v únoru oznámil, že jednou z technologií Xboxu Series X bude tzv. Smart Delivery, což je do jisté míry vylepšená verze již fungujícího systému cross-buy, jež dovoluje koupit vybraný titul například na Xbox One, ale zároveň mít možnost tutéž hru spustit také na PC. Smart Delivery umožní hrát zakoupené Xbox One hry posléze také na Xboxu Series X, aniž byste si je museli znovu kupovat, samozřejmě ale nepůjde o vlastnost všech her. Očekávat je lze u všech Microsoft exkluzivit, u ostatních titulů bude záležet na dobré vůli vývojáře či vydavatele.

K takovým dobrým duším se ihned po oznámení funkce Smart Delivery připojilo studio CD Projekt, které na Twitteru potvrdilo, že majitelé Xbox One verze Cyberpunk 2077 dostanou zdarma Xbox Series X upgrade. Podle magazínu VideoGamesChronicles (odkazujícího se na aktuální zprávu pro investory a související telekonferenci) plánují v CD Projektu, slovy viceprezidenta firmy pro rozvoj byznysu Michala Nowakowského, „výrazně vylepšenou“ verzi hry určenou pro Xbox Series X a PlayStation 5 – ty však nebudou k dispozici hned při vydání nových konzolí.

Cyberpunk 2077; wallpaper: auto
Studio prozatím nevydalo žádná specifika next-gen verze. Máme čekat „jen“ lepší rozlišení a vyšší framerate, nebo podstatně vyšší výkon dovolí i něco úplně nového?

Na oznámení next-gen verze je zatím brzy

Zástupce CD Projektu byl dotázán, jestli bude Cyberpunk 2077 dostupný na nových konzolích současně s jejich vydáním, nebo si firma vezme nějaký čas navíc. „Co se konzole od Microsoftu týče, potvrdili jsme upgrade (bezplatný Xbox Series X upgrade pro majitele Xbox One verze, pozn. redakce) a cross-gen dostupnost, což znamená, že budete moci hrát na next-genu od prvního dne,“ řekl Nowakowski. Zároveň ale dodal, že plnohodnotná next-gen verze to nebude. „Nicméně, co se opravdové, plnohodnotné next-gen verze týče, ta přijde později. Neoznámili jsme kdy a zatím k tomu nemám více co říct.“

Pokud si tedy koupíte Xbox One verzi, hned s vydáním Xboxu Series X by měl být dostupný zdarma stažitelný patch, díky němuž budete moci hrát Cyberpunk 2077 také na Xboxu Series X, ale vypadá to spíše na podporu ve stylu zpětné kompatibility. Pravděpodobně nás tedy čekají dva patche – jeden umožňující hrát Cyberpunk 2077 na Series X ve stejné podobě jako na Xboxu One a druhý, jež vyjde později. Ten by měl zlepšit grafické zpracování, framerate a možná přidat i další technologická vylepšení.

Bezplatný patch i pro PlayStation 5?

Nowakowski také dodal, že nemůže podat více informací také kvůli Microsoftu, který má pravděpodobně více detailů oznámit jako první a to stejné se týká také PlayStationu. „Zatím zde není žádné oficiální vyjádření PlayStationu, takže nemůžeme nic potvrdit ani vyvrátit,“ řekl Nowakowski na konto PlayStation 5 verze s tím, že musí nejdříve promluvit Sony, načež oni celou situaci rádi okomentují.

CD Projekt během včerejšího dne zveřejnil finanční výsledky za loňský rok, ve kterém se firmě dařilo velmi dobře. Prezident studia Adam Kiciński zároveň ubezpečil fanoušky, že s vydáním hry naplánovaném na 17. září máme rozhodně počítat. Pokud se tak skutečně stane, bude zajímavé sledovat, kdy se dočkáme oné plnohodnotné next-gen verze a samozřejmě také v čem bude lepší. Cyberpunk 2077 by měl vyjít 17. září 2020 na PC, PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia a také prostřednictvím streamovací služby GeForce Now.

• Zdroje: videogameschronicle.com

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB24
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi