Semtex - Hidden empty L Fifa 22 - Hidden empty P

Final Fantasy VII Remake: Intergrade: Intermission (RECENZE) – A co na to Yuffie?

Zobrazit katalog

• Autor: Jiří Fait

Pět let poté, co byl oznámeno na E3 2015, Square Enix konečně vydalo dlouho očekávaný Final Fantasy 7 Remake. Hra celkově splnila očekávání, vysloužila si výborné ohlasy kritiků a většina fanoušků ji vřele přijala. A teď, když (pro některé) dorazila konzole PlayStation nové generace, si titul můžeme vychutnat znovu díky Final Fantasy 7 Remake Intergrade, exkluzivní verzí akčního RPG pro PS5, ve které nalezneme i kratší DLC s novou hlavní postavou.

Final Fantasy VII Remake: Intergrade: Intermission; screenshot: cover

zdroj: Square Enix

Alza Magazín

Final Fantasy VII Remake: Intergrade: Intermission (hra) | Final Fantasy (IP)

Intermission je akční RPG a DLC pro Final Fantasy VII Remake: Intergrade, součást herní série Final Fantasy. Titul vyvíjí a vydává studio Square Enix. Hra vychází 10. 6. 2021 na PS5 bez české lokalizace a multiplayeru. | Homepage


Články: | Recenze

Final Fantasy VII Remake: Intergrade: Intermission (RECENZE PS5) – Obsah článku

 1. Jak se hraje Intergrade na PS5?
 2. Yuffie – lovkyně materií a „roztomilá nindža“ v jednom
 3. Soubojový systém s čerstvým nátěrem
 4. Yuffie v další epizodě, jinak budeme zlí
 5. Recenze Final Fantasy VII Remake: Intergrade: Intermission: závěrečné hodnocení

Jak se hraje Intergrade na PS5?


Final Fantasy 7 Remake Intergrade nabízí v podstatě stejný zážitek jako verze hry pro PS4, ovšem s plynulejší hratelností, ostřejšími vizuálními prvky a několika scénami navíc. Přináší to nejlepší z Final Fantasy 7 Remake na PS5 se smysluplnými vylepšeními, ale to znamená, že si s sebou nese i „nedostatky“ originálu. Například pokud vám nesedly vedlejší úkoly ve vydání pro PS4, stále jsou ve Final Fantasy 7 Remake Intergrade ve srovnání s obsahem hlavního příběhu poměrně nudné a některé působí jen jako výplň, které má uměla natáhnout čas. Jak už jsem ale zmínil ve své původní recenzi, některé alespoň doplňují příběh a dění kolem vás, takže se o žádný velký průšvih nejedná.

Final Fantasy VII Intergrade - Scorpion Sentinel I Alza Magazin (Gameplay, PS5, No Commentary)

Scorpion Sentinel je první velký boss ve Final Fantasy VII Remake. Nováčkům může mírně pocuchat Cloudovy natužené vlasy, ale my jsme se s ním už (poměrně) hravě poradili.

zdroj: vlastní

Anebo pokud patříte mezi skalní fanoušky původního Final Fantasy VII, kterým moc nevoněl příběhový směr Remaku a doufali jste , že se třeba ředitel hry Tetsuya Nomura a jeho tým náhle rozhodnou celou linku „vrátit na starou kolej“, rozhodně zde budete zklamáni – Final Fantasy VII Intergrade a jeho příběhové DLC Intermission ukazují, že se nového příběhu budou držet. Každopádně Final Fantasy 7 Remake je téměř ve všech směrech fenomenální zážitek s rychlým a zábavným bojovým systémem, nádhernými vizuálními prvky a skvělým soundtrackem, díky čemuž velmi rychle zapomenete na jakékoli drobné nedostatky.

Final Fantasy VII Remake: Intergrade: Intermission; gameplay: Cloud Final Fantasy VII Remake: Intergrade: Intermission; gameplay: dveře

Cloud vypadá skvěle, a i když se to občas nezdá, je si toho vědom a díky PS5 verzi mu jeho natupírovaná kštice drží ještě lépe. Jen Barret v pozadí to nedokáže tolik ocenit.

zdroj: vlastní

Ti, kteří upgradují z Final Fantasy 7 Remake PS4 na PS5, ocení nový foto režim, a poté, co si vyzkoušíte souboje hry při 60 fps, bude těžké se vrátit k verzi pro PS4. Je trochu zklamáním, že Final Fantasy 7 Remake Intergrade ve moc nevyužívá haptickou zpětnou vazbu ovladače DualSense nebo adaptivní spouštěče, ale celkově skok na PS5 stojí za to.

Yuffie – lovkyně materií a „roztomilá nindža“ v jednom


Vylepšení systému PS5 jsou tedy ucházející, ale skutečným prodejním bodem pro fanoušky Final Fantasy 7, kteří by si místo osmého dohrání Remaku dali něco nového, je nové Yuffie DLC, aka Intermission. Tato dvoukapitolová expanze není součástí bezplatného upgradu, obdržíte ji pouze při nákupu Final Fantasy 7 Remake Intergrade na PS5 nebo je k dispozici jako samostatné stažení za cca 20 euro. Pokud jde o příběh samotný, můžete jej proběhnout za pár (přibližně 5) hodin, ale Yuffie DLC má celkově překvapivé množství dodatečného obsahu.

Final Fantasy VII Remake: Intergrade: Intermission; gameplay: Yuffie

Yuffie je typickým příkladem nindži z minulosti. Tedy až na tu temperamentní povahu. A příliš nápadný oděv. A fakt, že je to vlastně teprve teenagerka, která navíc umí sesílat kouzla. Prostě typický nindža. 

zdroj: vlastní

Intermission se odehrává přibližně v polovině příběhu základní hry a Yuffie zde figuruje jako hlavní postava. V původním Final Fantasy 7 (1997) byla Yuffie volitelným členem party, takže si někteří fanoušci mohou položit otázku, kolik toho na stůl skutečně může přinést a jestli bude mít na to, aby mohla sama nést celé DLC na svých bedrech. Jak se ale ukázalo, Yuffie je jednoduše jedna z nejzábavnějších postav z celého obsazení Final Fantasy 7 Remake.

Final Fantasy VII Intermission - Scarlet

Yuffie je sice jediná hratelná postava v Intermission, ale když se ona a její parťák Sonon „sesynchronizují“, dosáhne jejich efektivita v boji brutálních hodnot. Stačí jen vědět co, jak a kdy mačkat.

zdroj: vlastní

Zatímco Cloud Strife ve Final Fantasy 7 Remake „trpí“ většinu hry zádumčivostí a napjatou málomluvností, Yuffie má doslova temperamentní osobnost a je energická až na půdu. Její dialogy jsou zábavné na poslech, a ne vždy je zatěžuje spousta hlubokých rozprav ohledně lore světa Final Fantasy VII. Yuffie také dokazuje, že má jako postava překvapivý rozsah, díky čemuž jsem se stal svědkem některých vážných, emotivních momentů spolu se spoustou těch vyloženě praštěných.

Soubojový systém s čerstvým nátěrem


Yuffie nabízí nový zážitek i co se soubojů týče. Její přerostlý šuriken (nindža hvězdice) lze použít jako zbraň na blízko i na dálku – přičemž je třeba měnit způsob, jakým přistupujete k jednotlivým nepřátelům, pokud chcete uspět. Zatímco v základní hře Final Fantasy 7 Remake je velké zaměření na Materii a kouzla, Yuffiiny přirozené schopnosti (Abilities) jsou skutečnou hvězdou v DLC a naučit se je efektivně využívat je klíčem k vítězství v tužších bitvách.

Final Fantasy VII Remake: Intergrade: Intermission; gameplay: souboj Final Fantasy VII Remake: Intergrade: Intermission; gameplay: jutsu

Podobně jako v základním Final Fantasy VII Remake, i zde můžete využívat kouzla Materií, ale Yuffie exceluje hlavně v používání základních schopností, které navíc může kombinovat se svým partnerem.

zdroj: vlastní

Obrovský rozdíl mezi Final Fantasy 7 Remake a Intermission DLC spočívá v tom, že Yuffie je jediná hratelná postava v boji. Její partner Sonon se do party připojí poměrně brzy, ale nebudete nad ním moci převzít plnou kontrolu. Můžete mu pouze zadat, jaké schopnosti použít a podobně, ale nelze mezi Yuffie a Sononem přepínat, jako tomu bylo s Aerith, Barretem, Cloudem a Tifou v hlavní hře.

Final Fantasy VII Remake - Intermission - Ramuh boss I Alza Magazin (Gameplay, PS5, No Commentary)

Ramuha můžete získat coby summona hned v počátku hry, ale doporučuju si nejdříve vylepšit (popřípadě získat nové) zbraně, protože tenhle elektrizující dědula vám rozhodně nedá svou duši zadarmo.

zdroj: vlastní

Ovšem přestože Sonona nelze ovládat, stále má svůj vlastní ukazatel zdraví, schopnosti a zbraně, které lze využívat, takže je mnohem aktivnějším účastníkem než třeba takový Red XIII ve hře Final Fantasy 7 Remake. Sonon navíc do soubojů přidává další vrstvu „gameplay hloubky“, protože si hráči mohou zvolit „synergii“ a kombinovat útoky s Yuffie, jenž pak vypadají a také účinkují jinak. Navíc se Sonon bez keců obětuje, pokud půjde Yuffie k zemi, takže vlastně funguje jak lektvar Phoenix Down zdarma.

Yuffie v další epizodě, jinak budeme zlí


I když vás zde bude asi zajímat hlavně příběh, stojí za zmínku, že nové DLC má také zábavný vedlejší obsah. Celá první kapitola se odehrává ve slumech Sektoru 7, kde jsou hráči vybízeni k plnění dodatečných úkolů, prozkoumávání města a k vyzkoušení nové minihry Fort Condor, což je překvapivě zábavná auto-chess strategie. Prozkoumáním veškerého obsahu, který DLC nabízí, si v pohodě vyžádá další 2 až 3 hodiny hraní.

DLC pro Yuffie ve hře Final Fantasy 7 Remake Intergrade se jednoduše vyplatí, zejména pro zaryté fanoušky hry Final Fantasy 7 Remake. Je tak ale velká škoda, že nedostatek konzolí PS5 brání tolika lidem si toto DLC vyzkoušet – Intermission je sice exkluzivní pro PS5, přesto zde není žádná „průkopnická“ herní mechanika, který by vyžadovala vyšší výkon, jenž poskytuje konzole nové generace – o to větší zklamání to pro majitele PS4 je.

Final Fantasy VII Remake: Intergrade: Intermission; gameplay: Sonon, Yuffie Final Fantasy VII Remake: Intergrade: Intermission; gameplay: duo

Vzhledem k tomu, že Yuffie byla v původním Final Fantasy VII pouze volitelná vedlejší postava, mohlo by se stát, že si svůj Remake „debut“ již odbyla a příště jí už neuvidíme. Snad to tak nebude.

zdroj: vlastní

Pokud k tomu ale dostanete příležitost, měli byste rozhodně dát Yuffie šanci. Není to bezvýznamná výplň, jak některé DLC balíčky bývají, ale spíše poskytuje podstatný nový příběhový obsah a jde o parádní zábavu již od prvního spuštění. Pokud jde o základní hru: pokud již vlastníte verzi pro PS4, můžete se těšit alespoň na bezplatný upgrade na systém PS5. Rozhodně bude zajímavé sledovat, jak a jestli se Yuffie a Sonon objeví v druhé epizodě Final Fantasy VII Remake. Příběh už byl, oproti originálu, pozměněn hodně, takže se rozjařené bojovnice dočkáme snad i příště.

• Zdroje: Vlastní


Final Fantasy VII Remake: Intergrade: Intermission (RECENZE)


Závěrečné hodnocení

Tato recenze byla napsaná pro PS5 verzi hry. Kopii pro recenzi poskytl český distributor Cenega Czech.

        Hodnocení8/10 VELMI DOBRÁ
Verdikt:

Pokud ještě nemáte dost Final Fantasy VII Remaku a toužíte po dalším obsahu, který by zaplnil díru vzniklou čekáním na druhou část příběhu, Yuffie toto místo s přehledem zacelí. Příběhové DLC se jednoduše povedlo a upgrade zdarma na PS5 pro vlastníky PS4 verze je rovněž dobrý důvod, proč opět zabřednout do příběhu Clouda Strifa a jeho ekoteroristických společníků. Nicméně, ne že bychom byli nevděční, ale teď už bychom prosili Part 2!

Final Fantasy VII Remake: Intergrade: Intermission; recenze

Klady

 • Grafické vylepšení
 • Yuffie
 • Kombinace při soubojích
 • Kvalitní příběh, který nepůsobí jako filler
 • Opět parádní soundtrack
 • Dodatečné scény v základním Final Fantasy VII Remake
 • Překvapivě zábavná minihra Fort Condor

Zápory

 • Nevyužitý systém haptické odezvy u ovládače DualSense
 • Pokud se vám nezdály vedlejší úkoly, nepřijdete jim na chuť ani teď
 • Nemožnost zahrát si příběhové DLC s Yuffie na PS4
Alza Magazín, banner, slim 2020

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Jiří Fait

Jiří Fait

Jmenuji se Jiří Fait a dalo by se říct, že videohry jsou motorem mého života už od doby, co se mi poprvé dostala pod ruku kuličková myš. Takže jsem vlastně takový herní „boomer“ a jsem na to patřičně hrdý. Kromě sportu, který pod jhem EA a 2K přišel o duši, nepohrdnu téměř žádným žánrem, pokud mě příběh dané hry udrží před monitorem. Na poli herní žurnalistky ze sebe pořád oklepávám nezkušenou zelenou trávu, ale o to větší zábava je krůček po krůčku se posunovat kupředu.

i Mohlo by vás zajímat
Final Fantasy VII - PC DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: RPG

329,- bez DPH 272,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE004932
Final Fantasy XVI - PS5
Hra na konzoli - PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční

Předp. cena
1 999,- bez DPH 1 652,-
Předobjednat
Očekáváme listopad 2021
Objednací kód: PSV0021
Final Fantasy VIII Remastered - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční

499,- bez DPH 412,-
Koupit
Akční cena
Můžete mít zítra od 8:00
Skladem 5 ks
Objednací kód: MSX947
Final Fantasy XII The Zodiac Age - Nintendo Switch
Hra na konzoli - Nintendo Switch, krabicová verze, žánr: akční - Rozsáhlý HD remaster oblíbeného JRPG Final Fantasy XII.

899,- bez DPH 743,-
Koupit
Akční cena
Můžete mít zítra od 16:00
Skladem 5 ks
Objednací kód: NSW521
FINAL FANTASY X/X-2 HD Remaster - PC DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: RPG

211,- bez DPH 174,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE005180
Final Fantasy XIV: A Realm Reborn 60 days time card - PC DIGITAL
Herní doplněk / DLC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: RPG, pro uplatnění je vyžadována základní hra

1 133,- bez DPH 936,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE004937
PlayStation 5
Herní konzole - k TV, SSD 825 GB, Blu-ray (4K), možnost hraní ve 4K, menu v češtině, 1x herní ovladač - V současné chvíli bohužel z důvodu celosvětové nedostupnosti neznáme konkrétní termín naskladnění zboží. Veškeré objednávky budou odbavovány postupně podle termínu vytvoření předobjednávky.

Předp. cena
13 490,- bez DPH 11 149,-
Předobjednat
Přijímáme předobjednávky
Objednací kód: MSX005
PlayStation 5 Digital Edition
Herní konzole - k TV, SSD 825 GB, bez mechaniky (nepřehrává fyzické disky), možnost hraní ve 4K, menu v češtině, 1x herní ovladač - V současné chvíli bohužel neznáme konkrétní termín naskladnění zboží z důvodu celosvětové nedostupnosti. Veškeré zakázky jsou odbavovány postupně podle termínu vytvoření. Předpokládané dodání produktu očekáváme v průběhu roku 2022.

Předp. cena
10 790,- bez DPH 8 917,-
Předobjednat
Přijímáme předobjednávky
Objednací kód: MSX005DE
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB24
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi