Alzaboxy Q1 Stellar Blade

The Mandalorian – Jakým směrem by se mohla ubírat druhá sezóna? (TÉMA)

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

První hraný seriál ze Star Wars univerza se pro své kvality stal oprávněně hitem a také jedním z důvodů, proč si pořídit předplatné streamovací služby Disney+. Ze show Mandalorian se radovali kritici i fanoušci, první série ale za sebou nechala několik nedořešených záležitostí, které zřejmě budou hlavními tématy druhé sezóny. Na co všechno bychom se tedy eventuálně mohli těšit?

Mandalorian; wallpaper: konceptualní umění

The Mandalorian 2. sezóna – Obsah článku

  1. Kam nás Mandalorian zavede v druhé sezóně?
  2. Dozvíme se pravou identitu Baby Yody?
  3. Jakou roli bude hrát Moff Gideon a jeho Darksaber?
  4. Dočkáme se propojení s původní trilogií?
  5. Dobrodružství Mandaloriana bude pokračovat letos v říjnu

Kam nás Mandalorian zavede v druhé sezóně?

• Téma: 12. února 2020 • Autor: Štěpán Lenk

Seriál The Mandalorian je plný skvělé akce, napínavých příběhů, výborných efektů a rozmanitých prostředí, zároveň je ale i fascinujícím náhledem do světa Star Wars, jelikož toto univerzum vykresluje ze zcela jiné perspektivy. Výjimečně se totiž nesoustředí na souboj Jediů se Sithy, dokonce se zde ani nepropírá legendární Síla. Příběh se totiž odehrává přibližně 5 let po událostech Epizody 6 – Návrat Jediho, tedy v éře pádu Impéria a zrození Nové republiky.

Síla, Jediové a Sithové už jsou zde vlastně jen legendy, které si nikdo moc nepamatuje. Chaos způsobený pádem imperiální diktatury využívají ke svým účelům nejrůznější prospěcháři, skupinky, zastánci bývalých i nově vznikajících řádů nebo ti, co se prostě jen snaží přežít. Mezi takové patří i titulní hrdina Mandalorian, nebo zkráceně „Mando”, málomluvný lovec odměn a příslušník prastarého řádu válečníků, jehož aktuální politický stav galaxie moc nezajímá.

The Mandalorian – Official Trailer 2 | Disney+ | Streaming Nov. 12

Pro jistotu přikládáme trailer k první sezóně podařeného seriálu Mandalorian, který jsme ale samozřejmě už všichni viděli. Že ano?

Seriál díky zaměření právě na postavu samotářského Manda ukazuje tu ošuntělou část galaxie, které se dosavadní filmy a seriály ze světa Star Wars věnovaly spíše okrajově. Možná díky drsnější a částečně realističtější atmosféře show sklidila tak pozitivní ohlasy, které jsou teď možná slyšet ještě silněji ve světle poněkud rozporuplně přijaté Epizody 9: Vzestupu Skywalkera. Společnost Disney ale do tohoto díla zřejmě vkládá velké naděje, jelikož o existenci druhé sezóny Mandaloriana bylo rozhodnuto téměř paralelně s premiérou té první.

Pokračování dobrodružství jednoho potulného Mandaloriana dorazí už letos říjnu, poslední odvysílaný díl první série ovšem skončil hodně otevřeně a další vývoj příběhu vykreslil jen velmi hrubými obrysy, což jistě mnoho fanoušků nechává v nervozitou prostoupeném očekávání. Abychom tedy tu nejistotu trochu zmírnili, pojďme se podívat na to, jaká tajemství druhá série téměř jistě odhalí. Náš článek je ale nevyhnutelně plný spoilerů, pokud jste tedy doposud první sezónu Mandaloriana ještě neviděli a plánujete to, ve svém vlastním zájmu toto okno prohlížeče zavřete. Byli jste varováni, takže jdeme na to.

Dozvíme se pravou identitu Baby Yody?

Že v seriálu půjde především o osud dítěte stejného druhu jako je mistr Yoda, to asi kromě tvůrců tušil jen málokdo. Titulní Mandalorian v podání Pedra Pascala měl za tučnou odměnu najít a doručit bývalým příslušníkům Impéria jistý balíček, kdo ale mohl předvídat, že v tom balíčku bude nemluvně sotva 50 let (to není překlep) staré? Mando sice zásilku doručil, pod nablýskanou helmou se ale nakonec přeci jen pohnulo svědomí a nebohé stvoření bylo proto nutné zachránit. Tímto aktem ovšem porušil pravidla cechu lovců odměn, čímž si na svou hruď pověsil obří terč a ještě obřejší (z češtiny jsem měl vždycky jedničky) odměnu na svou hlavu. A tak se příběh Mandaloriana a jeho svěřence dal do pohybu.

Mandalorian; screenshot: Baby Yoda
Přiznejte si to. Jeden pohled na Baby Yodu a už tajete jako zmrzlina vystavená žáru obou sluncí na planetě Tatooine.

Nevinný klouček s roztomilým kukučem známý pouze jako „Dítě”, jenž strávil značnou část stopáže ve svém levitujícím kočárku, se téměř okamžitě stál miláčkem diváků a nezničitelnou popkulturní ikonou, které se nedalo uniknout. Internet této bytosti, která je klíčovou postavou celé show a nepřímo i základním hybatelem děje, dal přezdívku „Baby Yoda” (které už se nikdy v životě nezbaví), čímž se zrodil celosvětový fenomén. 

A jakkoli je zajímavé sledovat dopad této příšerky na současnou popkulturu, ještě zajímavější bude mapovat její osud v druhé sezóně Mandaloriana. Po „Dítěti” najednou pátrá téměř celá galaxie, což je fascinující hlavně z toho důvodu, že divák nemá nejmenší ponětí, co je vlastně zelený capart zač a proč je tak důležitý. Dlouhou dobu se spekulovalo, že se jedná o klon mistry Yody, tato teorie se ale nakonec zřejmě jeví jako lichá, jelikož na konci první série Mando a Baby Yoda odlétají hledat jeho domovskou planetu a další příslušníky jeho druhu. 

Jenže jak planetu hodlají najít? Létat vesmírem křížem krážem, zastavovat se na každém větším měsíci a doufat ve šťastnou náhodu asi nebude efektivní. Jako první tedy v druhé sezóně zcela nepochybně přijde na řadu sběr informací. Nebude to ale nic jednoduchého, jelikož tento druh je v univerzu Star Wars extrémně vzácný a kromě mistra Yody je známo jen několik málo dalších jedinců, kteří jsou už pravděpodobně po smrti. Dokonce se ani neví oficiální název této rasy, pokračování seriálu Mandalorian tedy přislibuje opravdu zásadní prohlubování mytologie a osvětlení desítky let starých záhad. 

Mandalorian; screenshot: kokpit lodi Silver Crest
Jaká dobrodružství čekají na dvojici Mandalorian/Baby Yoda v hlubokém vesmíru?

Jakou roli bude hrát Moff Gideon a jeho Darksaber?

Moff Gideon (v podání Giancarla Esposita) je zatím hlavním záporákem seriálu, který ovšem po většinu času tahal za nitky ze stínů a osobně se ukázal až v posledních dvou dílech. Na první pohled sice vypadal jako prohnaný imperiální důstojník, který po strhující potyčce s Mandalorianem ztroskotal ve svém TIE Fighteru a zahynul. O to více bylo šokující, když se z hořícího vraku Gideon prosekal na svobodu pomocí legendárního Darksaberu, z čehož musela nejednomu fanouškovi Star Wars explodovat hlava.

Mandalorian; screenshot: Moff Gideon
Moff Gideon v seriálu Mandalorian zdaleka neřekl své poslední slovo.

Tento unikátní světelný meč s černou čepelí je totiž pevně propojený s mytologií samotných Mandalorianů. Jako symbol planety Mandalore jej stvořil muž zvaný Tarre Vizsla, první Mandalorian, který se kdy stal rytířem Jedi. Každý, kdo tento meč vlastní, se stává Mand’alorem – vůdcem všech Mandalorianů – jeho získání ale není nic jednoduchého, musíte totiž nejdřív porazit jeho současného majitele. Což je téměř nadlidský úkol, když čelíte perfektně vycvičenému Mandalorianovi se světelným mečem v ruce. 

Po smrti Tarrea Vizsly Darksaber několikrát změnil majitele, až jej nakonec získala mandalorianská válečnice Bo-Katan Kryze, což mohli diváci vidět v animovaných seriálech The Clone Wars a Rebels. Jak se ovšem Darksaber dostal do rukou právě Moffa Gideona, to je zatím záhadou. Teoreticky by se mohlo jednat o další exemplář, důležitost tohoto předmětu je ale založená právě na jeho unikátnosti, takže k této variantě se příliš nepřikláníme. Jak tedy Gideon k Darksaberu přišel? To bude bezpochyby jedním z témat druhé sezóny Mandaloriana.

Mandalorian; screenshot: Bo-Katan Mandalorian; screenshot: Katee Sackhoff
Herečka Katee Sackhoff by si teoreticky mohla zopakovat roli válečnice Bo-Katan, které už propůjčila svůj hlas v animovaných seriálech.

Bo-Katan by se ale v seriálu mohla objevit, byť třeba pouze v rámci nějakého flashbacku. V animovaných seriálech totiž této postavě propůjčila hlas herečka Katee Sackhoff, kterou můžete znát třeba z kultovního díla Battlestar Galactica či několika epizod komiksového  TV seriálu The Flash. Vsadím se, že fanoušci by neměli nic proti tomu, aby si Katee roli válečnice Bo-Katan zopakovala, navíc bychom se dočkali i hrané verze tohoto charakteru a ještě silnější propojení s animovanými seriály. 

Dočkáme se propojení s původní trilogií?

Existuje nějaká šance, že bychom v seriálu Mandalorian mohli vidět nějaké konkrétní propojení s filmy? Vlastně ano. Režisér a producent Jon Favreau ve svém tweetu naznačil, že se ve druhé sezóně objeví rasa Gamorreanů, jejíž zástupci strážili palác Jabby The Hutta v Epizodě 6 – Návrat Jediho. Tím by ale propojení s celovečerními snímky mohlo teprve začínat.

Jak už jsem zmiňoval v předchozích kapitolách, na konci první sezóny Mandalorian a Baby Yoda odletěli do hlubokého vesmíru pátrat po původu tohoto záhadného „Dítěte“, případně po dalších zástupcích této rasy. Toto hledání je podle mého názoru musí zaručeně přivést na stopu mistra Yody. Ten už je ovšem několik let tak trochu po smrti, Mando se tedy bude muset obrátit na někoho jiného. A kdo o něm má v období, ve kterém se seriál Mandalorian odehrává, nejvíce informací? Muž, kterého Yoda ještě před pár lety trénoval, aby mohl porazit Darth Vadera a celé Impérium - Luke Skywalker.

Mandalorian; screenshot: Luke Skywalker
Objeví se legendární mistr Jedi Luke Skywalker v seriálu Mandalorian? Nebo je to nereálné a jedná se pouze zhmotněné fanouškovské představy?

Z Lukea by tou dobou už mohl být ostřílený mistr snažící se obnovit zapomenutý řád Rytířů Jedi, což by určitě každý fanoušek Star Wars chtěl vidět, když už ne na stříbrném plátně, tak alespoň v TV. Mark Hamill, představitel Luka Skywalkera, by si tuto ikonickou roli určitě rád zopakoval, navíc se neorientuje pouze na celovečerní filmy a v nejrůznějších seriálech objevuje poměrně často. Samozřejmě, jedná se o spekulace nejhrubšího zrna, kdyby se ale seriál The Mandalorian opravdu vydal touto cestou, budou jistě nejen mé vnitřní nerdometry na podzim hlásit nadměrně vysoké hodnoty. 

Dobrodružství Mandaloriana bude pokračovat letos v říjnu

Jestli se ale druhá sezóna Mandaloriana opravdu bude ubírat směrem naznačeným v tomto článku, to se dozvíme až v průběhu letošního října, kdy se tato vysoce hodnocená a očekávaná TV show vrátí na streamovací službu Disney+. Jakmile se dozvíme nějaké konkrétní detaily o průběhu natáčení, vývoje příběhu či nových potvrzených postavách, budeme vás nepochybně informovat.

• Zdroje: Star Wars The Mandalorian, Star Wars Fandom, Twitter, vlastní

i Mohlo by vás zajímat
iPodívejte se na všechny články z herní sekce. Další novinky ze světa her, esportu a technologií naleznete na facebooku a instagramu Alza Gaming.
5,0
Star Wars Mandalorian - The Child Sketch - tričko
Tričko - znáte z Star Wars
459,-
Skladem dle varianty
Objednací kód: GMERCHb682nad
Vytisknout
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací