Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Naše pobočky jsou od zítra otevřené pouze pro výdej objednávek. Využijte bezpečného nakupování z pohodlí domova nebo zkuste jeden z našich Alzaboxů.

NHL21 - Hidden empty L vega

Moving Out – Stěhováci bez hranic (RECENZE)

Zobrazit katalog

• Autor: Štěpán Lenk

Snili jste od malička o práci stěhováka, ale rodiče z vás chtěli mít kardiologa, takže si na sále během zašívání prasklých chlopní často představujete, že stěhujete rozkládací pohovku do třetího patra v domě bez výtahu? Pokud jste odpověděli ano, máme pro vás dobrou zprávu. Vývojáři z DevM Games a SMG Studio vás totiž ve svém titulu Moving Out nechá stát se zaměstnancem stěhovací služby. Bude to ale víc zábava, anebo dřina?

Moving Out; screenshot: key art
Alza Magazín

Moving Out (hra)

Simulaci Moving Out vyvíjí DevM Games a SMG Studio a vydává společnost Team17 Digital. Hra vychází 28. 4. 2020 na PCPS4, Xbox One a Switch bez české lokalizace. Hra obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Recenze

Moving Out (RECENZE Switch) – Obsah článku

 1. Moving Out – stěhovákem snadno a (hlavně) rychle
 2. Fyzikální zákony zhoubou stěhováka jsou
 3. Stěhováci stejnej chleba maj
 4. Barevný svět Moving Out
 5. Zabaleno, naloženo
 6. Recenze Moving Out: závěrečné hodnocení
 7. HW nároky pro Moving Out PC

Moving Out – stěhovákem snadno a (hlavně) rychle

Pokud jste někdy přemýšleli o tom, jak vypadá běžný den zaměstnance stěhovací služby, ale nechtěli jste to zkoušet na vlastní kůži, jelikož zvedání těžkých předmětů je samo o sobě poněkud nepříjemnou činností (ano, do posilovny nechodím), rozhodně nepřestávejte číst!

V Moving Out si totiž toto povolání můžete bezstarostně vyzkoušet z pohodlí svého gauče a bez rizika propocených triček a natržených svalů. A navíc přitom můžete beztrestně vymlátit tolik oken, kolik jen chcete. Což je zárukou zábavy samo o sobě. Ale hezky popořadě.

Po zapnutí Moving Out se okamžitě stáváte zaměstnancem stěhovací firmy Smooth Moves. Nemusíte nikam posílat životopis, natož podstupovat přijímací pohovor, prostě si v roztomilém editoru navrhnete ze spousty bláznivých možností svoji postavičku, projedete krátkým tutoriálem a můžete rovnou do fachy. Což je oproti reálnému životu příjemná změna.

Moving Out - Announcement Trailer - Nintendo Switch

Oficiální trailer stěhovacího simulátoru Moving Out.

V rušném městečku zvaném Packmore pak už (v jednom až čtyřech hráčích na jednom zařízení) jezdíte od zakázky k zakázce a stěhujete jednotlivé obyvatele, kteří se rozhodli tuto lokalitu opustit a jít za lepším. A protože počet lidí, kteří se z tohoto města stěhují pryč, není zrovna malý, začnete po chvíli přemýšlet, jestli Packmore náhodou nestojí vedle atomové elektrárny těsně před výbuchem, nebo jej zakladatelé omylem nevybudovali na místě starého indiánského pohřebiště. Ale to jen tak fabuluji.

Vaším cílem je v Moving Out co nejrychleji vystěhovat dané obydlí, to jest posbírat všechny zabalené a nezabalené věci, a v časovém limitu je pěkně vyskládat na stěhovací náklaďák. Že to nezní příliš složitě, natož zábavně? Opak je pravdou, a to dokonce v obou případech. V Moving Out je totiž, stejně jako na základní škole, vaším největším nepřítelem fyzika.

Fyzikální zákony zhoubou stěhováka jsou

V Moving Out totiž nestačí jen popadnout gauč a trmácet se s ním k východu. Všechny objekty ve hře totiž podléhají gravitaci, setrvačnosti a dalšími fyzikálním zákonům, se kterými budete muset počítat. Krabice a další objekty se vám tak budou kutálet ze schodů, pokud je opustíte, padat z náklaďáku, když je tam naskládáte špatně, a tak podobně.

Na druhou stranu můžete objekty házet a i chytat, často je tedy lepším řešení postel prostě vyhodit z okna, než se trmácet s těžkým kusem nábytku přes úzké chodby. A jestli právě přemýšlíte nad tím, jak se dá otevřít okno, aby jím prolezl gauč a nepoškodilo se, má odpověď je: nijak. Stěhováci případné škody neřeší – takhle už to bylo, když jsme sem přijeli, a na všechno ostatní je tu pojistka.

Hned po vašem po příjezdu na zakázku se tak okamžitě rozehrává strhující orchestr chaosu a demolice. Na chození dveřmi není čas, efektivnější je proskočit oknem do ložnice a rovnou začít tou skleněnou dírou vyhazovat krabice ven na trávu. S vytahováním spotřebičů ze zásuvky si nemá cenu dělat hlavu, nedej bože když při stěhování shodíte obraz ze stěny, nebo omylem převrátíte nějaký stůl. Vše je dovoleno, hlavně když se to stihne včas naložit.

Musím říci, že navzdory vcelku jednoduché hratelnosti je Moving Out po čertech zábavná hra, jejíž „fun factor” exponenciálně roste s počtem hráčů, kteří se společnými silami snaží do malého nákladního auta narvat, co se dá. Větší kusy nábytku totiž v multiplayeru neunesete sami a musíte je nosit ve dvou, je tedy nutné své pohyby koordinovat navzájem. To je ale poměrně obtížné, jelikož vaše postavička chodí (záměrně) jako trotl a kvůli setrvačnosti (zase ta fyzika) je místy náročné rychle zatočit nebo vybrat zatáčku.

A když se s ostatními hráči tísníte na jednom gauči, pokřikujete na sebe, kibicujete se a za ohlušujícího třeskotu skla a demolovaného interiéru se řítíte s posledním gaučem v rukách, zatímco z časového limitu ubíhají zbývající vteřinky, budete se prostě skvěle bavit. Ano, přináší to určité stresové okamžiky a je zde i určité riziko tiché domácnosti po vypnutí hry, ovšem tomu pocitu, kdy na náklaďák hodíte poslední krabici, korba se zavře a vyrazíte na další zakázku, tomu se prostě vyrovná jen máloco.

Moving Out; screenshot: zabaleno
Všechno naloženo, můžeme jet!

Stěhováci stejnej chleba maj

I když je Moving Out ve více lidech ohromně zábavné, kvůli poměrně jednoduché náplni (přeci jen je to stěhování krabic furt dokola) se však určitého stereotypu tak docela nevyvaruje. Hra od toho naštěstí úspěšně odvádí pozornost, a díky spoustě prostředí, tedy typů běžných domů, skladů, kancelářských budov, honosných sídel nebo třeba farem, si během hraní ani moc často neuvědomíte, že vlastně děláte pořád jedno a to samé.

Tento fakt pak pomáhají skrýt i jednodušší puzzly a nástrahy v jednotlivých úrovních, jako jsou pobíhající zvířata, která vám utečou z náklaďáku, pokud jim z již naložených věcí nepostavíte uvnitř provizorní ohrádku. Level s pobíhající drůbeží a další hospodářskou havětí pak dal vzniknout legendární hlášce mojí ženy („Já držím prase, vy naložte koryto!”), která vlastním tělem udržela na korbě neustále unikajícího čuníka, abychom mohli se zbytkem týmu v klidu odstěhovat poslední položku na seznamu.

Během hraní vás ale neminou ani všemožná tlačítka otevírající dveře, jezdící pásy, padající mosty, nebo třeba duchové (ano vážně, duchové), kteří se vám stěhování budou snažit překazit. Naštěstí stačí jedna dobře mířená facka a nechají vás na chvíli na pokoji. A věřte mi, neznáte lepší pocit než vlepit pořádnou facku duchovi.

Hratelných úrovní je v Moving Out celá řada, a i kdybyste je nakrásně všechny prošli, můžete se libovolně vracet a snažit se o lepší čas, případně plnit vedlejší úkoly typu rozbij všechna okna/nerozbij žádná okna/nenech se srazit autem/rozbij vitrínu s trofejemi a tak podobně. O nedostatku herní náplně tedy nemůže být řeč.

Moving Out; gameplay: hodně krabic Moving Out; gameplay: bonusové objectivy Moving Out; gameplay: mapa
61 věcí na vystěhování už je solidní číslo, parta stěhováků z firmy Smooth Moves se ale nebojí ničeho.

Stereotyp tak nejvíce pocítíte právě při hře pro jednoho hráče. Hra je navíc paradoxně i lehčí, jelikož musíte odtahat méně věcí a všechny unesete svépomocí, osobně bych tedy ocenil možnost si kdykoli povolat na pomoc kamaráda stěhováka přes online kooperaci, Moving Out touto funkcí bohužel neoplývá.

Barevný svět Moving Out 

Čím ale Moving Out oplývá zcela určitě, je solidní audiovizuální stránka. Z okolních screenshotů jste si určitě všimli, že se zde vše nese ve značně odlehčeném duchu a styl hry tomu odpovídá do posledního puntíku právě zabalené vázy po babičce. Pěkná barevná grafika jen podtrhuje groteskoidní charakter celé hry, přičemž neoblomně veselou atmosféru ještě umocňuje energická elektronická hudba jako z 80. let.

Technická stránka je rovněž v pořádku, během testování na Switchi jsem nenarazil na žádné cukání či propady počtu snímků za vteřinu, drobnou výtku mám ale vůči kameře, která se v případě, kdy se od sebe jednotliví hráči příliš vzdálí a nevejdou se na obrazovku, oddaluje a snímá hru z větší výšky. Což je zcela legitimní řešení situace, místy ovšem došlo k takovému oddálení obrazu, že jsem horko těžko rozeznával, která z těch blech tahajících krabice z místnosti do místnosti jsem vlastně já. Což lehce zamrzelo i přesto, že se ve své podstatě nejedná o nic zásadního.

Moving Out; screenshot: frogger
Jedna úroveň v mnoha ohledech připomínala legendárního Frogger. Že by pocta videoherní klasice?

Zabaleno, naloženo

Celkově vzato ovšem Moving Out tvoří sympatický balíček, respektive krabici (kdybychom měli použít stěhovácký slang), ve které je zabalena zábavně ztřeštěná hratelnost, skvělý lokální multiplayer, spousta map, roztomilý vizuál a trocha toho stereotypu, jež o sobě dá nejvíce vědět při sólo hře.

Pokud jste si ale někdy přáli skočit na pár hodin do bot stěhováků, máte jedinečnou možnost, navíc si neuženete kýlu a nemusíte si dělat starosti s pár rozbitými okny. A vyraženými dveřmi. Moving Out je téměř ideální párty hrou, kterou můžete vytáhnout v jakékoli fázi večera (nebo dne) a sklidíte úspěch. Ovšem běda tomu, kdo ten gauč nedokáže naložit na náklaďák včas. Něco takového se mezi stěhováky prostě neodpouští.

Moving Out vychází 28. dubna 2020 pro PC, PS4, Xbox One a Nintendo Switch.

Tato recenze byla napsaná pro Switch verzi hry.

• Zdroje: Vlastní

Recenze Moving Out: závěrečné hodnocení

        Hodnocení 80 % Alza Magazín
Verdikt:

Moving Out od studií DevM Games a SMG Studio je povedený simulátor zaměstnance stěhovací služby, který se nebere vážně a jeho zábavný potenciál nejvíce vynikne během hry více hráčů. Pokud je vaším životním snem v co nejkratším časovém úseku naložit na nákladní auto co nejvíce kusů nábytku, aniž byste si dělali hlavu se škodami na majetku, tohle je hra přesně pro vás.

Moving Out; recenze

Klady

 • Zábavná hratelnost
 • Skvělý lokální multiplayer až pro 4 hráče
 • Spousta misí v podobě zakázek
 • Různorodé úrovně
 • Solidní grafika a hudba

Zápory

 • Určitá míra stereotypu
 • Online multiplayer by neuškodil
Alza Magazín, banner, slim 2020

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Štěpán Lenk

Štěpán Lenk

Jmenuji se Štěpán Lenk a videohry jsou součástí mého života takřka od nepaměti. Myslel jsem, že z toho časem vyrostu a tuto zábavu nahradí jiné, dospělejší aktivity, ale zatím se tak naštěstí nestalo. Mým milovaným žánrem jsou RPG a upřednostňuji hratelnost před grafickým zpracováním.

HW nároky pro Moving Out PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7 SP1 (64-bit) / Windows 10 (64-bit) Windows 10 (64-bit)
Procesor Intel Core2 Duo E8400 / AMD Phenom II X2 550 Intel Pentium G4600 / AMD FX-4350
Grafická karta Intel UHD 630 / Radeon Vega 8 GeForce GTX 750 / Radeon R9 270X
DirectX DirectX 12.0
Operační paměť 4 GB 4 GB
Pevný disk 1 GB

• Zdroj: https://store.steampowered.com/ (29. 4. 2020)

i Mohlo by vás zajímat
Moving Out - PS4 - Hra na konzoli
-6%
Moving Out - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, krabicová verze, žánr: akční a dětská - bláznivý simulátor stěhování, který posouvá gaučovou kooperaci na úplně novou úroveň

637,- s kódem 1020ONADNES15
749,- bez DPH 619,-
Koupit
Slevový kód
Pro uplatnění slevy zadejte kód v košíku
Podrobnosti
Skladem 3 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: MSX805
Moving Out - Xbox One
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: akční a dětská - bláznivý simulátor stěhování, který posouvá gaučovou kooperaci na úplně novou úroveň

799,- bez DPH 660,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: MXO715
Overcooked! + Overcooked! 2 - Double Pack - Xbox One
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: dětská - Připravte se na dvojitou porci kooperativního vaření!

599,- bez DPH 495,-
Koupit
Skladem 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: MXO700
Overcooked! + Overcooked! 2 - Double Pack - Nintendo Switch
Hra na konzoli - Nintendo Switch, krabicová verze, žánr: dětská - Připravte se na dvojitou porci kooperativního vaření!

849,- s kódem 1020ONADNES15
999,- bez DPH 826,-
Koupit
Slevový kód
Pro uplatnění slevy zadejte kód v košíku
Podrobnosti
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: NSW654
Overcooked! + Overcooked! 2 - Double Pack - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, krabicová verze, žánr: dětská - Připravte se na dvojitou porci kooperativního vaření!

679,- s kódem 1020ONADNES15
799,- bez DPH 660,-
Koupit
Slevový kód
Pro uplatnění slevy zadejte kód v košíku
Podrobnosti
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes do 1:40
Objednací kód: MSX763
Overcooked DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: akční Steam

299,- bez DPH 247,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE001221
Overcooked! 2 - Night of the Hangry Horde (PC) Steam DIGITAL
Herní doplněk / DLC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: Akční, pro uplatnění je vyžadována základní hra

219,- bez DPH 181,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE004565
Overcooked! 2 - Season Pass (PC) Klíč Steam
Herní doplněk / DLC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: Akční, pro uplatnění je vyžadována základní hra

429,- bez DPH 355,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE004163
Overcooked! 2 - Too Many Cooks Pack (PC) Klíč Steam
Herní doplněk / DLC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: Akční a Dětská, pro uplatnění je vyžadována základní hra

66,- bez DPH 55,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE004162
Overcooked! 2 (PC) DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: dětská

539,- bez DPH 445,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE003510
Overcooked! 2 - Surf and Turf (PC) Klíč Steam
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: akční a dětská

129,- bez DPH 107,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE004161
Overcooked! 2 - Campfire Cook Off (PC) Klíč Steam
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: akční

129,- bez DPH 107,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE004146
Overcooked: Gourmet Edition (PC) DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: simulátor

379,- bez DPH 313,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE003720
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
WEB2
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi