Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

EA výprodej - Hidden empty L EA Výprodej - Hidden empty P

PGA Tour 2K21 (RECENZE) – Návrat na green

Zobrazit katalog

• Autor: Jakub Němec

Golf patří ke sportům, které si může užít téměř každý. Vezmete do ruky hůl a pokoušíte se odpálit míček daným směrem. Jednoduchá, uklidňující a zároveň vysoce motivující aktivita se dostává čím dál více do hledáčku širší populace, takže si zaslouží také svou digitální podobu. Počítačoví hráči dříve mohli okusit sérii Tiger Woods PGA Tour od EA či The Golf Club od HB Studios, které se nyní postaralo o vytvoření PGA Tour 2K21 pod křídly společnosti 2K. Prospěla studiu změna?

PGA Tour 2K21; screenshot: logo
Alza Magazín

PGA Tour 2K21 (hra) | PGA Tour 2K (IP)

Sportovní hra PGA Tour 2K21 je součást herní série PGA Tour 2K. Titul vyvíjí HB Studios a vydává společnost 2K Sports. Hra vychází  21. 8. 2020 na PC, PS4, Xbox One, Switch a Stadii bez české lokalizace a obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Recenze 

PGA Tour 2K21 (RECENZE PS4) – Obsah článku

 1. Trojkou dřevem přesně na fairway
 2. Polovičatá licence
 3. Pevný švih je základ
 4. Grafika neurazí
 5. Nejlepší golf na trhu, ale...
 6. Recenze PGA Tour 2K21: závěrečné hodnocení
 7. HW nároky pro PGA Tour 2K21 PC

Trojkou dřevem přesně na fairway

Golf vnímá docela velká část populace jako sport elit, který si normální lidé nemohou dovolit. Přestože se toto stigma pomalu, ale jistě boří, nálepku jakési snobárny této relaxační zábavě jen tak nikdo neodpáře, i když její popularita neustále roste (společně s počtem hřišť). Otevírání dvířek do golfové společnosti nepřispívají jen ikony sportu jako Tiger Woods, Phil Mickelson nebo Rory McIlroy, ale také počítačové hry, které vycházejí s železnou pravidelností. Na přelomu tisíciletí byla v neotřesitelné pozici série PGA Tour od společnosti EA, která však pomalu upadla v zapomnění. Štafetu po něm převzal The Golf Club od HB Studios, ovšem bez širší podpory licencí.

PGA Tour 2K21; screenshot: Jim Furyk
Jim Furyk patří k největším sympaťákům mezi profesionály a proslavil se svým neortodoxním švihem. V PGA Tour 2K21 jej dostanete za rivala.

Právě tito tvůrci přijali nabídku od velkého vydavatele 2K, aby další výlet na fairwaye a greeny vyšel pod jejich patronátem, a tak vznikl titul PGA Tour 2K21. V zásadě se nic nemění – stále se svým hráčem korzujete po travnatém prostranství, odpaluje míček směr jamka a vyhýbáte se všem nástrahám jako vysoké trávě, písčitým bunkerům či vodním plochám, abyste zahráli co nejmenší počet ran. Nejdříve se pomocí driveru, dřev, hybridů a želez přibližujete k jamkovišti, abyste následně nastudovali profil greenu a stočili svůj míček do cílové destinace. Vedle klasických turnajů poměříte síly ve variantách jako Alternate Shot, Stableford, Four Ball či Skins s náležitě upravenými pravidly.

Nic převratného od PGA Tour 2K21 nečekejte, protože jde o docela konzervativní titul, který si nepotrpí na třeskuté eskapády jako z arkádového projektu Everybody’s Golf. Tvůrci z HB Studios se soustředili na realismus, jádro hry tvoří precizní odpaly pomocí páčky ovladače a počítání se všemi vnějšími proměnnými, především s větrem. Své dovednosti představíte vedle přátelských zápasů také v PGA, severoamerické nejvyšší lize golfu. Do ní nastoupíte se svým hráčem, proklestíte si cestu přes nižší soutěže a tzv. Q School, abyste měli šanci dosáhnout na metu nejvyšší – FedExCup.

PGA Tour 2K21 Gameplay | Alza Magazin (Gameplay, PS4 Pro, No Commentary)

Při odpalování v PGA Tour 2K21 se musíte zaměřit na přesnost švihu a jeho tempo. Jakékoliv vychýlení z optima znamená zakroucení míčku mimo fairway a potenciální problémy.

Polovičatá licence

Ve volné hře, případně v soutěžení online, si budete užívat patnáctku licencovaných hřišť včetně všech jejich záludností bez pozastavení, protože si v klidu procházíte sami za sebe jednotlivé jamky a snažíte se pouze zlepšit svůj handicap. Jenže v režimu kariéry narazíte na největší mantinely PGA Tour 2K21. V průběhu sezóny PGA totiž narazíte na spoustu podivností způsobených slabšími licencemi na hráče a turnaje. Roztodivné názvy samotných akcí vem čert (sice si nezahrajete na Masters, zúčastníte se „The Players“), protože smutnější situace nastane při pohledu do pole účastníků.

Jmenný seznam sice ukazuje všechny ikony současné PGA, ale ve skutečnosti se potkáte pouze s pouhým tuctem licencovaných hráčů (práva na PGA nezahrnuje samotné účastníky soutěže, podobně jako v tenise jsou všichni hráči „sami za sebe“). Při opakovaných záběrech, které z vašeho pohledu pouze rozmělňují průběh turnajů, si budete připadat jako na kamarádském setkání několika lidí, protože budete sledovat dvanáctku hvězd a jejich údery. Na ostatní, nelicencované hráče se samozřejmě nedostane. Co víc, tvůrci „posílili“ s nimi spolupracující hráče, takže do čela se stále tlačí Justin Thomas (to je v pořádku), Matt Kuchar, Jim Furyk nebo Sergio Garcia, ale Dustin Johnson, Jon Rahm nebo Webb Simpson na ně pravidelně ztrácí.

PGA Tour 2K21; gameplay: Justin Thomas PGA Tour 2K21; gameplay: bez licence PGA Tour 2K21; gameplay: Cameron Champ
Do detailu zpracovaní hráči kontrastují v PGA Tour 2K21 s nelicencovanými hvězdami, které se objevují pouze v tabulce pořadí.

Podobnou rozpolcenost zažijete také při sestavování výbavy svého avatara. V rámci oblečení rozhodujete mezi levnější „vývojářskou“ variantou značek nebo několika světovými dodavateli sportovního zboží jako Under Armour, Adidas či Ralph Lauren Polo, ale vše ve velmi omezeném množství (manekýni ostrouhají). To samé platí také pro hole v bagu, protože opět nejsou zastoupeni všichni světoví výrobci. Některou výbavu máte k dispozici od začátku, jinou kupujete za vnitřní měnu pomalu vydělanou absolvováním turnajů a další dostanete jako odměnu od sponzorů, pokud splníte některé z jejich náročných výzev. Škoda, že se tvůrcům nepodařilo získat více licencí, protože PGA Tour 2K21 by tak získal na atraktivitě.

Pevný švih je základ

V jádru hratelnosti totiž žádný větší problém nevidím a můžu ubezpečit všechny milovníky digitálního golfu, že si PGA Tour 2K21 užijí, i když s několika výhradami. Provádění základního švihu je velmi přirozené, takže po kalibraci páčky na své parametry a dostatečném tréninku bude ukrajovat metry k jamce jako nic. K dispozici vám bude řada stylu úderů, jež můžete kombinovat s holemi a dosáhnout tak kýžené pozice na hřišti. Pomoci vám může také zobrazení předpokládaného místa prvního dopadu míčku. V zásadě se tak pro někoho může PGA Tour 2K21 proměnit v 3D puzzle, v němž „pouze“ řešíte, jak dostat míček na green. Jestli to bude přímá rána či zvolíte vhodnou boční rotaci, již záleží na vás.

PGA Tour 2K21 Weird Putt | Alza Magazin (Gameplay, PS4 Pro, No Commentary)

K největším šílenostem PGA Tour 2K21 patří patování z fairwaye, k němuž se občas uchýlí i profesionálové. Jen u toho asi nebudou provádět pohyby pořádného odpalu…

Pochválit musím také patování, tedy samotnou hru v jamkovišti. Vodící linky vám pomohou představit si tvar a rychlost greenu, po němž chcete poslat míček do cílové destinace. V rámci každého úderu je vám k dispozici jakási vodící linka, která vám ukáže, kam by míček v aktuálním nastavení při přesně trefené ráně šel. Následně poupravíte postavení svého hráče a realizujete úder doufajíc, že jste dráhu patu odhadli přesně. Mnohem méně jsem spokojen s krátkou hrou v okolí greenu, protože se po ranách wedgemi chová míček dost nečekaně a těžko se odhaduje délka rány.

Ještě horší je situace v kritických momentech, když zabrousíte do písku, vysoké trávy nebo hustšího porostu, protože zkrátka netušíte, jak bude hra reagovat. Dle komentátorů hluboce zabořený míček do bunkeru jsem v pohodě odpálil driverem, stejně tak z křovisek bez ohledu na větve, jež by měly ovlivnit dráhu letu. Hodně nevyzpytatelně se chovají stromy, jež někdy působí jako pevná překážka a jindy jako prostupná kulisa, jíž míček bez problému prosviští. A jak jsem se vztekal, když balónek při dopadu na odvrácený svah skočil do jeho směru, jako by dopadl na trampolínu, raději rozepisovat nebudu. Abych vše shrnul, chování míčku mimo fairway by chtělo ještě odladit.

PGA Tour 2K21; gameplay: 3D modely, baráky PGA Tour 2K21; gameplay: prostředí PGA Tour 2K21; gameplay: dráha míčku
PGA Tour 2K21 střídá velmi pěkné záběry a technické vychytávky jako sledování dráhy míčku s nevzhlednými „papírovými“ budovami.

Grafika neurazí

S obdobným hodnocením se musí spokojit také audiovizuální stránka. Z hlediska samotných jamek je vše v naprostém pořádku. Pokocháte se krátce sestřiženou trávou, vyseknutými řízky trávníku a efekty rozprsklého písku při úderu z bunkeru, stejně jako rotací míčku podle úderu a síly větru. Jenže jakmile se rozhlédnete po okolí, nebude věřit vlastním očím. Fanoušci působí jako staticky tleskající panáci a domy jako kulisy z papíru, které se na hřiště moc nehodí. Na ještě větší kontrasty narazíte, když navštívíte fanouškovská hřiště, jež vytvořili jiní uživatelé v relativně zdařilém editoru, kde můžete utopit hodiny navrhováním svého vysněného resortu.

Ze zvukové stránky nejdříve zaregistrujete nic neříkající melodie připomínající podkladovou hudbu z velkých nákupních center, jež přímo na hřišti vystřídají cvrlikající ptáci a hlasy komentátorů, kteří se po dvou hodinách začínají neuvěřitelně opakovat (po dvacáté hlášce „chtělo by to odraz doleva“ jsem se s těmi dobráky rozloučil natrvalo). Audiovizuální stránka je zkrátka prodchnuta několika obočí zvedajícími rozhodnutími, která z pohledu hráče nebyla zrovna šťastná. Přesto jsem za přibližně dvacet pět hodin pobytu v PGA Tour 2K21 nenarazil na závažnější technický problém v offline, ani online režimech, takže hladkému průběhu hraní nic nebrání.

PGA Tour 2K21; screenshot: mapa
PGA Tour 2K21 vám nabídne tu pravou golfovou atmosféru se vším všudy.

Nejlepší golf na trhu, ale...

Pokud si v současné době toužíte zahrát digitální golf, nemáte na výběr nic lepšího než PGA Tour 2K21, což ovšem neznamená, že by nebylo co zlepšovat. Během kariéry narazíte na relativně málo licencovaných hráčů (kteří se postupně stanou vašimi rivaly), při hraní z nekomfortních pozic nepocítíte tlak situace, narazíte na šílenosti jako sdílené první místo na konci turnaje a audiovizuální zpracování okolí hřišť nekoresponduje s rokem 2020. Na druhou stranu máte k dispozici 15 oblíbených hřišť, editor na tvorbu vlastních resortů, zábavně pojatou mechaniku úderů a skvělou hru v jamkovišti. Fanoušci golfu si tak PGA Tour 2K21 vycházející 21. srpna na PC, PS4, Xbox One, Switch a Google Stadia pravděpodobně užijí, i když s výhradami.

Tato recenze byla napsaná pro PS4 verzi hry. Kopii pro recenzi poskytla společnost Cenega.

• Zdroje: Vlastní

Recenze PGA Tour 2K21: závěrečné hodnocení

        Hodnocení 72 % Alza Magazín
Verdikt:

PGA Tour 2K21 potěší všechny fanoušky digitálního golfu díky licencovaným hřištím a podařeným mechanikám při práci s holí. Navíc můžete své dovednosti donekonečna porovnávat s ostatními hráči online, což nahradí relativně strohou kariéru. Škoda několika zbytečných nedodělků a absence širšího spektra současných hvězd světového golfu, které zbytečně sráží kvality PGA Tour 2K21.

PGA Tour 2K21; recenze

Klady

 • Mechanika švihu holí a letu míčku
 • Zpracování čtení greenu
 • Licencovaná hřiště
 • Výzvy v podobě sponzorských smluv a rivality s hráči
 • Možnost navrhnout vlastní hřiště
 • Vysoká znovuhratelnost díky multiplayeru

Zápory

 • Strohá kariéra
 • Krátká a záchranná hra
 • Občas podivné odrazy míčku
 • Malé pokrytí hráčských licencí
 • Grafické zpracování mimo hřiště
 • Zvuková stránka
Alza Magazín, banner, slim 2020

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství sledujte také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Jakub Němec

Jakub Němec

Hraní počítačových a deskových her patří k mému životnímu stylu už více než dvacet let, protože mě baví prozkoumávat nápadité příběhy a světy, které můžu sám ovlivnit, případně si rád zablbnu ve sportovních a závodních titulech. O svých dojmech z návštěv těchto fantaskních míst neomezených možností píšu s různě dlouhými přestávkami přes třináct let, z toho poslední tři roky pro Alza Magazín.

HW nároky pro PGA Tour 2K21 PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7x64 / Windows 8.1x64 / Windows 10x64 Windows 7x64 / Windows 8.1x64 / Windows 10x64
Procesor Intel Core i5-760 @ 2.80GHz Intel Core i5-4670 CPU @ 3.40GHz
Grafická karta AMD Radeon HD 5770 / NVIDIA GTX 650 1GB AMD Radeon HD 7850 / NVIDIA GTX 660 2GB
DirectX Verze 11 Verze 11
Operační paměť 4 GB RAM 8 GB RAM
Pevný disk 12 GB volného místa 12 GB volného místa

• Zdroj: store.steampowered.com (2. 9. 2020)

S jakým herním PC na PGA Tour 2K21?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza GameBox Ryzen GTX1650 SUPER

Základní sestava:

Alza GameBox Ryzen GTX1650 SUPER

Alza GameBox Core RTX3060Ti

Optimální sestava:

Alza GameBox Core RTX3060Ti

Alza GameBox Core RTX3070

Sestava pro náročné:

Alza BattleBox Core RTX3080 Cougar

i Mohlo by vás zajímat
PGA Tour 2K21 - Xbox One - Hra na konzoli
-41%
PGA Tour 2K21 - Xbox One
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: sportovní, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold - hra nabídne všech 15 hřišť PGA Tour přesně naskenovaných pomocí nejmodernější technologie a 12 reálných hráčů

-41% 1 699,-
999,- bez DPH 826,-
Koupit
Akční cena
Skladem 3 ks
Můžete mít zítra od 20:00
Objednací kód: MXO746
PGA Tour 2K21 - PS4 - Hra na konzoli
-41%
PGA Tour 2K21 - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: sportovní, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus - hra nabídne všech 15 hřišť PGA Tour přesně naskenovaných pomocí nejmodernější technologie a 12 reálných hráčů

-41% 1 699,-
999,- bez DPH 826,-
Koupit
Akční cena
Skladem 3 ks
Můžete mít zítra od 20:00
Objednací kód: MSX845
NHL 20 - PS4 - Hra na konzoli
-42%
NHL 20 - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, české titulky, žánr: sportovní, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus V tomto ročníku se dočkáme reálnějších soubojů i vylepšení pohybu celého těla. Novinkou je i Battle Royal Mód a nepřeberné možnosti úprav hráčů, stadionů, vybavení nebo oblečení.

-42% 1 299,-
749,- bez DPH 619,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes do 22:30
Objednací kód: MSX652
FIFA 20 - PS4 - Hra na konzoli
-40%
FIFA 20 - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, české titulky, žánr: sportovní, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus - Zažijte kompletně změněné standardní situace (pokutové kopy, přímé kopy) a autentický pouliční fotbal v rámci EA SPORTS VOLTA . Hráči si tak budou moci zahrát 3v3, 4v4, 5v5 a nebo profesionální FUTSAL. Volta fotbal nabídne velkou škálu možností jak upravit hráče/hráčku, od oblečení, až po účesy nebo oslavná gesta.

-40% 1 249,-
749,- bez DPH 619,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes do 22:30
Objednací kód: MSX641
UFC 4 - PS4 - Hra na konzoli
-44%
UFC 4 - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: sportovní, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus - Vytvořte si vlastní legendu, která je formována Vašim vlastním bojovým stylem, osobností a úspěchy. Nezáleží na tom, jak nebo kde hrajete, v UFC 4 jste vždy ve středu každého boje.

-44% 1 799,-
999,- bez DPH 826,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes do 22:30
Objednací kód: MSX870
DiRT Rally 2.0 - Game of the Year Edition - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, klíč pro PS Store, žánr: sportovní a závodní, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus, která nabádá k tomu usednout za volant nejsilnějších terénních vozidel, vyjet na ty nejikoničtější rallye trasy na planetě a celou dobu mít na paměti, že byť jen sebemenší chybička vás může stát konec závodu. Závodit v dlouho očekávané hře můžete jak sami, tak i v online módech a pravidelných výzvách.

699,- bez DPH 578,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes do 22:30
Objednací kód: MSX586
Just Dance 2020 - Xbox One
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: sportovní, dětská a party, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold

1 299,- bez DPH 1 074,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes do 22:30
Objednací kód: MXO622
Skater XL: The Ultimate Skateboarding Game - Xbox One
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: sportovní - Hrajte jako skatingové ikony Tiago Lemos, Evan Smith, Tom Asta nebo Brandon Westgate a staňte se skateboardingovým profesionálem. Čeká na Vás přes 60 skutečných skejtových míst, která propojují náměstí, školy, bazény, budovy, vozové parky a chodby.

od 799,- bez DPH 660,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít zítra od 8:15
Objednací kód: MXO750
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB28
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi