Během svátku 28.10. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.
vega Guardians of Galaxy - Hidden empty P

Restart karetní hry Artifact nenechá hráče prodávat ani kupovat karty (NOVINKA)

Zobrazit katalog

• Autor: Ondřej Zeman

Karetních her v průběhu minulých let nevyšlo málo, jen hrstka z nich se však udržela až do dnešních dní. Mezi ty méně úspěšné se bohužel pro společnost Valve zařadil také jejich na počátku velmi ambiciózně vyhlížející Artifact, který v současnosti hrají asi dvě stovky hráčů. Na čem přesně tento kousek ztroskotal, jak to vypadá s jeho restartováním a čím se bude nová verze od té původní lišit, vám řekneme v naší novince.

Artifact; screenshot: cover
Alza Magazín

Artifact (hra) | Dota (IP)

Digitální karetní hru Artifact vyvíjí a vydává společnost Valve Corporation. Artifact vyšel 28. 11. 2018 na PC bez českého překladu. Hra obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: | Recenze Artifact

Budoucnost Artifact nevypadá vůbec zle

Na první pohled se zdál být Artifact neskutečně ambiciózním projektem, celek totiž v době vydání nabízel rozsáhlou škálu karet umožňujících hráči využít v bitvách desítky různých strategií. Problém byl v tom, že jste se k novým přírůstkům do vašeho balíčku nedostali jinak než za použití kreditky, s jejíž pomocí jste si mohli koupit hrdiny a monstra od ostatních hráčů, kteří prodávali určité kousky za zrůdné ceny. Jen málokomu se taková politika líbila, protože většina očekávala, že po zainvestování určité částky jejich výdaje skončí, což byla bohužel dosti mylná představa. Valve na nedostatky své karetní hry nebylo schopné v době vydání aktivně reagovat, kvůli čemuž se počty hrajících začali razantně snižovat. Následovalo ticho, po němž přišli vývojáři s vyjádřením plným slibů, jimž po zpackaném startu nikdo moc nevěřil.

Artifact - Red-Green-Blue Deck Win I Alza Magazín (Gameplay)

Základní myšlenka Artifact nebyla vůbec zlá, vše však ztroskotalo na špatně navržené politice získávání karet.

Podle krátkého příspěvku na oficiální stránce hry však tvůrci zřejmě plánují změny. Spektrum inovací, se kterými chtějí vylepšit Artifact, je skutečně rozsáhlé. Dle nedávno vypuštěného blogu Artifact Beta 2.0 se počítá s myšlenkou možnosti sledovat všechny bitevní linie současně, aby měl hráč lepší přehled o celkové situaci. V rámci elementární mechaniky se však nic nezmění. Za velkou novinku však lze rozhodně považovat skutečnost, že karty už nadále nepůjde prodávat. Získávat je budeme primárně skrze postup hrou, jelikož minimálně podle aktuálních tvrzení Valve nebude karty ani balíčky momentálně prodávat.

Jak však bude Artifact vydělávat na svůj provoz, mi díky tomuto výroku není úplně zřejmé, společnost ovšem podle všeho na určitých formách monetizace pracuje. Reálně je možné, že půjde cestou Riotu, který se ve svém Legends of Runeterra zaměřil primárně na prodej kosmetických doplňků měnících herní plochu, či mazlíčka, jenž na vás při zápasech kouká. Celkově jde vidět, že Valve ještě Artifact zcela neodepsalo, tak snad mu chystané inovace pomohou.

• Zdroje: steampowered.com

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB02
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi