vega vega

Stronghold: Warlords v nových záběrech z hraní ukazuje systém vojevůdců (NOVINKA)

Zobrazit katalog

• Autor: Ondřej Zeman

Na PAX East 2020 si někteří novináři mohli otestovat řadu her, mezi nimiž nescházel ani nejnovější zástupce relativně oblíbené RTS série Stronghold: Warlords. Přestože tato akce skončila už na začátku měsíce, vývojáři z FireFly Studios se rozhodli do světa záběry z dema vypustit až v těchto dnech. Co vše na nich bylo možné spatřit, a jak se nám jejich titul zamlouvá, vám řeknou následující řádky.

Stronghold: Warlords; screenshot: hrad
Alza Magazín

Stronghold Warlords (hra) | Stronghold (IP)

Real-time strategie Stronghold Warlords je dalším pokračováním herní série Stronghold. Titul vyvíjí a vydává společnost FireFly Studios. Hra vychází 9. 3. 2021 na PC bez české lokalizace a obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: Vše, co vímeRecenze

Každý vůdce vám má ve Stronghold: Warlords co nabídnout

Na každé mapě Stronghold: Warlords podle informací prezentovaných ve videu vždy najdeme několik lordů, kteří ovládají její jednotlivé části. Vedle vyloženě nepřátelských vojevůdců se na ní budou nacházet také vůdci menších frakcí, jejichž aktivita není minimálně v ukázaném demu nikterak valná. Prakticky jsou to jen oběti čekající na hráčův vpád, či diplomatické vyjednávání, po němž s ním aktivně začnou spolupracovat. Elementární myšlenka těchto velitelů je však jasná, ve finální verzi hry to budou s vysokou pravděpodobností pilíře, o něž opřete expanzi své říše. Všichni totiž budou obdařeni speciálními benefity, kterými vás po sjednání dohod, nebo případném obsazení, podpoří.

Stronghold: Warlords - Military Campaign Demo (PAX East 2020)

Pokud vám prezentovaná mapa Stronghold: Warlords připadá malá, nebojte se, finální verze má obsahovat daleko větší bojové zóny.

Někteří vám za určitý počet diplomatických bodíků, generovaných speciálními budovami, poskytnou suroviny potřebné k expanzi, jiní naopak dodají unikátní jednotky, k nimž se za normálních okolností nedostanete. V demu je to kupříkladu jednorázový vrhač raket, který je nesmírně efektivní vůči budovám. Za sebe musím říct, že se mi tato myšlenka skutečně líbí, stejně tak mi vyhovuje prezentovaná hratelnost, na níž však bude jistě potřeba ještě zapracovat. Jediné, u čeho jsem se skutečně zastavil, byla UI.

Uživatelské rozhraní, které je prezentováno na vypuštěných záběrech, mi totiž přijde trošku zastaralé. Dalo by se říct, že mi v mnohém připomíná RTS starého ražení, z čehož popravdě moc nadšen nejsem, protože ovládání starších strategií bylo už v jejich éře občas náročnější. Upřímně kvůli zmíněné skutečnosti doufám v to, že tento aspekt projde v rámci vývoje Stronghold: Warlords ještě určitými změnami, díky nimž si hráči nebudou připadat, jako kdyby hráli minimálně dekádu starý projekt, což by kompletu jistě neprospělo. Zda však tvůrci přistoupí k inovacím, je otázkou, na kterou nelze úplně jasně odpovědět, je tu ale příslib, že může dojít ke změnám.

Stronghold: Warlords; screenshot: bitva
Bitvy budou v Stronghold: Warlords impozantní.

Vzhledem k tomu, že Stronghold: Warlords aktuálně nemá stanoveno přesné datum vydání, jsou případné změny pravděpodobné. Dle slibu vývojářů by měl dorazit na PC už tento rok, moc tomu ovšem nevěřím, jelikož komplet není ve stavu, kdy by jej tvůrci mohli vypustit. Je však možné, že světu prezentují zatím jen ukázky z některé ze starších verzí své hry, vůbec neodpovídající tomu, co za pár měsíců dostaneme.

• Zdroje: YouTube (fireflyworlds)

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Stronghold Crusader HD (PC) DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: strategie

199,- bez DPH 164,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE001382
Stronghold 2: Steam Edition (PC) DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: strategie

369,- bez DPH 305,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE002589
Stronghold Collection (PC) DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: strategie

360,- bez DPH 298,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE002956
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi