vega Nintendo akce - Hidden empty P

Total War: Three Kingdoms – The Furious Wild (Mini RECENZE) – Střet dvou odlišných světů

Zobrazit katalog

• Autor: Ondřej Zeman

Historické díly série Total War jsou často kritizovány kvůli nedostatečně pestré škále jednotek, které v nich můžete nalézt. Nejinak tomu bylo i u Total War: Three Kingdoms, které bylo sice skrze expanze vylepšováno, avšak žádné z DLC nepřinášelo v tomto ohledu skutečně zásadní novinky. Zvrat má po této stránce nastat díky zatím největšímu datadisku The Furious Wild. Jak na tom ve skutečnosti je, vám řekne naše recenze.

Total War: Three Kingdoms – The Furious Wild; wallpaper: cover
Alza Magazín

Total War: Three Kingdoms – The Furious Wild (hra) | Total War (IP)

The Furious Wild je real time a tahová strategie a DLC pro Total War: Three Kingdoms, třináctý díl herní série Total War. Titul vyvíjí studio Creative Assembly a vydává společnost Sega. Hra vychází 3. 9. 2020 na PC s českou lokalizací (text). Hra obsahuje multiplayer. | Homepage


Články: The Furious Wild – Recenze | Mandate of Heaven – Recenze | Eight Princes – Recenze | Total War: Three Kingdoms – Recenze | Total War: Three Kingdoms – Tipy |

Total War: Three Kingdoms – The Furious Wild (Mini RECENZE PC) – Obsah článku

 1. Total War: Three Kingdoms – The Furious Wild vám otevírá nepřístupnou jižní džungli
 2. V neprostupné džungli zažijete skutečný Total War
 3. DLC The Furious Wild je nejvýraznější dosud vydanou expanzí pro Total War: Three Kingdoms
 4. Mini Recenze Total War: Three Kingdoms – The Furious Wild: závěrečné hodnocení
 5. HW nároky pro Total War: Three Kingdoms – The Furious Wild PC

Total War: Three Kingdoms – The Furious Wild vám otevírá nepřístupnou jižní džungli

Historie nám mnohokrát ukázala technologicky značně nevyrovnané války, jež proti sobě stavěly na jedné straně muže vybavené pazourky, zatímco druhá disponovala ručnicemi či dokonce opakovacími puškami. V Total War: Three Kingdoms – The Furious Wild máme možnost spatřit další ze značně nevyvážených konfliktů. Do bitvy o Čínu se totiž v této expanzi pouští vedle relativně vyspělých frakcí z originální hry také nesmírně zaostalé jižní kmeny obohacující základní paletu uskupení o čtyři nové hráče, jež nemají takové možnosti jako jejich konkurenti ze severu. Jedná se totiž o vůdce domorodých vesnic, které jsou na tom po stránce vývoje dosti podobně jako v 16. století Aztékové nebo lidé sídlící v nitru Amazonského pralesa.

Total War: Three Kingdoms – The Furious Wild; gameplay: deska
Technologický strom národů z The Furious Wild je vystavěn na principu volby, některé výdobytky si díky tomu neotevřete, protože si je zablokujete reformou, která jejich výzkum zakazuje.

Jeden by si řekl, že v porovnání s již zavedenými hráči Total War: Three Kingdoms nemají aktéři The Furious Wild, co nabídnout. Pravda je však jiná. Technologie totiž nejsou tím, nač pánové a paní jižních kmenů sází. Jejich esem je silné pouto s přírodou a víra ve věci, které považuje vyšší šlechta bojující své žabomyší války na císařském dvoru za nereálné. Každý z nových účastníků boje o císařský trůn disponuje unikátní specializací. Vládkyně Ču-Žung je kupříkladu vášnivou vyznavačkou ohnivých božstev propůjčujících jí a jejím věrným schopnosti, s jejichž pomocí výrazně snižují morálku nepřátelských sil. Na zvířátka orientovaný král Mu-Iu je naopak postavou vkládající svou důvěru především ve válečné slony, takže se prakticky jedná o čínskou verzi Hannibala Barky.

V neprostupné džungli zažijete skutečný Total War

Zatímco většina primárních scénářů Total War: Three Kingdoms vám nabídla relativně klidný start snad za každou z postav, The Furious Wild na to jde už od začátku pěkně zostra, protože všichni vůdci jsou doslova obklopeni ambiciózními oponenty. První tahy se navíc odehrávají v hluboké džungli, což v praxi znamená, že jak vy, tak i vaši soci budete nuceni na svém expanzivním tažení překonávat nesmírně nepřístupný terén znásobující délku případných konfliktů, jelikož za pár kol se k nepřátelům rozhodně nedostanete. Abych řekl pravdu, počáteční náročnost mě velmi příjemně překvapila. Nečekal jsem totiž, že bych se ještě mohl u kampaně zapotit, nebo že bych byl dokonce nucen dlouhodobě plánovat své kroky, bez čehož jsem se tu neobešel.

Total War:Three Kingdoms: The Furious Wild - The Clash of two worlds I Alza Magazín (Gameplay)

Armády původních frakcí Total War: Three Kingdoms sází podobně jako římské legie především na morálku, zatímco domorodé kmeny z The Furious Wild na svou divokost.

Zklamán jsem nakonec nebyl ani fází po sjednocení kmenů. Frakce The Furious Wild jsou totiž natolik specifické, že ve finále hráč nebojuje o osud Číny jen se zástupci jižních národů, ale také s těmi vyspělými, díky čemuž se značně navyšuje znovuhratelnost a redukuje stereotyp. Už totiž nestojíte pouze proti jedné kultuře, ale rovnou proti několika hráčům stavějícím úplně odlišná vojska a sázejícím na jinou taktiku, což mi vlastně v Total War: Three Kingdoms už od začátku neskutečně chybělo. Základ mi totiž nabízel relativně omezenou škálu jednotek a taktik, jež se mi vcelku rychle zajedla, přestože elementární myšlenka nebyla ve své podstatě vůbec špatná. Snad se časem dočkáme dalších DLC kráčejících ve stopách The Furious Wild.

The Furious Wild je nejvýraznější dosud vydanou expanzí pro Total War: Three Kingdoms

Když jsem DLC The Furious Wild viděl poprvé, moc nadšený jsem z něj nebyl. Přišlo mi totiž, že zvířátka a oheň uctívající kmeny nejsou nic pro mě. Po několika hodinách boje v neprostupné džungli neodpouštějící sebemenší pochybení však musím uznat, že se jedná o skutečně solidní expanzi dodávající Total War: Three Kingdoms unikátní kulturu, kterou tato hra kvůli nedostatečné variaci jednotlivých frakcí potřebovala od počátku jako sůl. Nabídnuti jsou vám tu čtyři specifičtí vůdci, řada nových jednotek a bezpočet zajímavých mechanik, díky nimž si tento datadisk zamilujete. Za sebe bych mu vytkl pouze nedostatečně diplomatickou umělou inteligenci a polovičaté bitevní mapy, které mohli vývojáři navrhnout tak, aby více evokovaly boj v neprostupném pralese.

Kopii pro recenzi poskytla distributorská společnost Cenega.

Total War: Three Kingdoms – The Furious Wild; gameplay: sloni Total War: Three Kingdoms – The Furious Wild; gameplay: oheň Total War: Three Kingdoms – The Furious Wild; gameplay: tygři
Pestrá škála nových jednotek navyšuje celkovou znovuhratelnost Total War: Three Kingdoms, jen je trošku škoda, že sloni nemají menší morálku obdobně jako tomu bylo v Total War: Rome II.

• Zdroje: Vlastní

Mini Recenze Total War: Three Kingdoms – The Furious Wild: závěrečné hodnocení

        Hodnocení 87 % Alza Magazín
Verdikt:

Total War: Three Kingdoms – The Furious Wild je pořádná expanze, která je dle mého srovnatelná s Total War: Warhammer 2 – Rise of the Tomb Kings či jinými obdobně bohatými balíčky. Ujmout se v ní můžete obyvatel divokého jihu, který si taktéž činí nárok na císařskou korunu. Pokud vám základní hra nepřišla dostatečně pestrá, určitě do tohoto DLC jděte.

Total War: Three Kingdoms – The Furious Wild; Mini recenze

Klady

 • Nové frakce sázející na zastaralé technologie
 • Pestrá škála čerstvých jednotek
 • Vyšší náročnost
 • Střet dvou odlišných kultur

Zápory

 • Nepříliš kreativní obléhací bitvy
 • V rámci diplomacie často nelogicky jednající AI
Alza Magazín, banner, slim 2020

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Ondřej Zeman

Ondřej Zeman

Mé jméno je Ondřej Zeman. Herní žurnalistice se věnuji už více než sedm let, během nichž jsem měl možnost vypracovat se z herního blogera na plnohodnotného žurnalistu na serveru Zing.cz, ze kterého jsem po čase odešel na Alza Magazín. I když jsem hrdým vlastníkem konzole Nintendo Switch, mou největší vášní je hraní na PC, kde jsem měl možnost zrecenzovat už více než dvě stovky různě kvalitních titulů. Slabost mám primárně pro tahová RPG, indie projekty, propracované FPS a komplexní strategie.

HW nároky pro Total War: Three Kingdoms – The Furious Wild PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core 2 Duo E8400 3.0GHz / AMD Phenom 8750 Triple-Core Intel Core i5-6600 3.3GHz / AMD Ryzen 5 2600X 6-Core 3.6GHz
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 650 Ti / Radeon HD 7850 NVIDIA GeForce GTX 970 4GB / Radeon R9 FURY X 4GB
DirectX DirectX 11.0 DirectX 11.0
Operační paměť 4 GB 8 GB
Pevný disk 60 GB 60 GB

• Zdroj: game-debate.com (1. 9. 2020)

S jakým herním PC na Total War: Three Kingdoms – The Furious Wild?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza Gamebox Ryzen Starter

Základní sestava:

Alza Gamebox Ryzen Starter

Alza GameBox Core RTX2060 Super

Optimální sestava:

Alza GameBox Core RTX2060 Super

Alza Gamebox Ryzen RTX3070

Sestava pro náročné:

Alza Gamebox Ryzen RTX3070

i Mohlo by vás zajímat
TOTAL WAR: Three Kingdoms - Yellow Turban Rebellion DLC (PC) Steam DIGITAL
Herní doplněk / DLC - elektronická licence, klíč pro Steam, české titulky, žánr: Strategie, pro uplatnění je vyžadována základní hra

229,- bez DPH 189,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE004755
TOTAL WAR: Three Kingdoms - Reign of Blood DLC (PC) Steam DIGITAL
Herní doplněk / DLC - elektronická licence, klíč pro Steam, české titulky, žánr: Akční a Strategie, pro uplatnění je vyžadována základní hra

76,- bez DPH 63,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE004754
Total War: Rome II Desert Kingdoms Culture Pack DLC (PC) DIGITAL
Herní doplněk / DLC - elektronická licence, klíč pro Steam, české titulky, žánr: Strategie, pro uplatnění je vyžadována základní hra

229,- bez DPH 189,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE002832
Total War: ROME II - Emperor Edition (PC) DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, české titulky, žánr: strategie

1 530,- bez DPH 1 264,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE001381
Total War: Shogun 2 - Fall of the Samurai
Herní doplněk / DLC - elektronická licence, klíč pro Steam, české titulky, žánr: Akční a Strategie, pro uplatnění je vyžadována základní hra

765,- bez DPH 632,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE000390
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Alza pro Firmy Jak nakoupit
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi