Během svátku 28.9. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.
Semtex - Hidden empty L Fifa 22 - Hidden empty P

Warhammer: Vermintide 2 – Chaos Wastes (Mini RECENZE) – Výlet za bohy Chaosu

Zobrazit katalog

• Autor: Jiří Fait

Akční FPS krysí vyvražďovačka Vermintide 2 od švédských Fatshark se již pyšní několika přídavky, které zahrnovaly jednu či dvě mapy, kosmetický balíček, anebo novou herní třídu. Většinou jste za ně museli zaplatit a kvalita nebyla vždy na vysoké úrovni (Winds of Magic). Chaos Wastes je naštěstí (většinou) na druhé straně kvalitativní palisády (a zadarmo). Jak to vypadá se zbytkem obsahu tohoto DLC, naleznete v dnešní recenzi.

Warhammer: Vermintide 2 – Chaos Wastes; wallpaper: cover

zdroj: Fatshark

Alza Magazín

Warhammer: Vermintide 2Chaos Wastes (hra) | Warhammer (IP)

Chaos Wastes je FPS a další DLC pro Warhammer: Vermintide 2 zasazeného do univerza Warhammer. Titul vyvíjí a vydává studio Fatshark. DLC vychází 20. 4. 2021 na PC a později pravděpodobně také na PS4 a Xbox One bez české lokalizace a obsahuje multiplayeru. | Homepage


Články: | Mini Recenze

Warhammer: Vermintide 2 – Chaos Wastes (Mini RECENZE) – Obsah článku

 1. Vermintide 2 ve stylu rogue-lite
 2. Expedice do pokřiveného světa magie
 3. Je Chaos Waste dostatečně chaotický?
 4. Mini Recenze Warhammer: Vermintide 2 – Chaos Wastes: závěrečné hodnocení
 5. HW nároky pro Warhammer: Vermintide 2 – Chaos Wastes PC

Vermintide 2 ve stylu rogue-lite


Žánry rogue-lite a rogue-like se v posledních letech stávají docela běžnými, ať už coby samostatné tituly, anebo jako další režimy v rámci již zavedených her. Samotný Vermintide 2 lze označit jako „Left 4 Dead zasazený do univerza Warhammer s důrazem na vynikající boj zblízka“ a jde o mix, který dodnes funguje velmi dobře. Ale brát tento formát a přetvořit ho do struktury rogue-lite? Nesnadný, ale ne nemožný úkol.

Nepomáhá ani to, že Chaos Wastes přichází po expanzi Winds of Magic z roku 2019, která defacto rozdělila komunitu jak v mínění, tak i v rámci matchmakingu. Ať už jste toto DLC milovali nebo nenáviděli, Winds of Magic zjevně vrazil klín do středu hráčské základny i proto, že jste za něj museli platit. Nový datadisk Chaos Wastes má sice rovněž separátní matchmaking, je však zdarma pro všechny, což mu připisuje body k dobru (i když se sluší zmínit, že za nové zbraně budete muset zaplatit).

Warhammer: Vermintide 2 - Chaos Wastes | Official Trailer

15 nových map, rogue-lite mód do hry, a to vše zdarma? Fatshark si zřejmě snaží napravit pověst po nemastné, neslané expanzi Winds of Magic.

zdroj: Fatshark

Zatímco DLC Winds of Magic svou cenovkou vytvořilo nezdravou propast ve zbývající populaci hráčů, Chaos Wastes je zdarma pro všechny se základní hrou. Na rozdíl od Winds of Magic, který pouze „přeskupil“ stávající kampaň namísto toho, aby nabídl nové mapy, Chaos Wastes obsahuje 15 čerstvých úrovní spojených dohromady a tvoří tak zbrusu nové (a parádně podivné) oblasti, které jsou jen zřídka podobné tomu, co už jste někde viděli.

Expedice do pokřiveného světa magie


Když se vydáte na expedici v Chaos Wastes, zobrazí se vám mapa obsahující zóny, které mají různé modifikátory k překonání. Ty po zdolání nabídnou permanentní buffy či svatyně s prospěšnými požehnáními do dalších výprav. Vy a váš tým budete na konci každé zóny hlasovat o trase, kterou plánujete podniknout k dosažení konečné arény (nebo dechberoucí Citadely Věčnosti). Pokud vyčistíte závěrečnou oblast, znamená to vítězství, jestliže ale parta padne (wipe), celá expedice selže.

Do expedice se přenesou pouze vaše talenty a zbraně ze základní hry a tyto zbraně budou sníženy na běžnou (bílou) kvalitu. Při výpravách budete nacházet tzv. Pilgrim‘s Coins, které lze vyměnit na oltářích buď za náhodné požehnání, anebo vylepšení vašich zbraní. Tyto mince může sebrat každý člen party, ale (díky Sigmarovi!) nejsou společné a utrácíte je každý sám za sebe.

Warhammer: Vermintide 2 – Chaos Wastes; screenshot: město Warhammer: Vermintide 2 – Chaos Wastes; screenshot: svahy

Lokace jsou zde zvládnuty na jedničku a málokdy se vám stane, že byste stejný formát (budovy, objektu) viděli dvakrát.

zdroj: Fatshark

Koncept je zde jednoduchý: postup závisí na tom, jak dobře vyvažujete utrácení svých mincí. Boony (buffy) udělují různé vylepšení a stejně jako v případě jiných rogue-lites, některé kombinace jsou vyloženě OP (příliš silné). Boony jsou drahé a náhodně vybrané. Můžete hromadit Pilgrim's Coins pro svatyně, které jsou rozhozené po mapě, ale tím přijdete o upgrade vašich zbraní, které jsou jediným zdrojem tradiční síly (Power) a vlastností v Chaos Wastes. Vylepšení zbraní zase není tak drahé jako boony (alespoň na začátku), ale možná nenaleznete oltář schopný vylepšit zbraň, jež zrovna potřebujete. Často najdete oltář, který zvýší vzácnost a sílu, ale vymění dosavadní zbraň za jinou.

Warhammer: Vermintide 2 – Chaos Wastes; gameplay: volby

Svou expedici si dobře rozmyslete, jestliže chcete dojít až na konec během jediného sezení. Může vás to stát moře času.

zdroj: vlastní

Do toho přidejte jedinečné lektvary Chaos Wastes, které nabízejí několik šílených buffů (jako jsou nekonečné bomby na krátkou dobu), a stane se z vás polobůh mezi ostatními smrtelníky. Žádné dvě expedice nejsou stejné, a to částečně kvůli upgradům a bláznivé kombinaci požehnání, a hlavně díky tomu, jak se úrovně spojují v různých kombinacích mezi jednotlivými expedicemi. Tím propůjčují Chaos Wastes ten dokonalý „tak ještě jeden další“ pocit, na který dobré rogue-lite tituly spoléhají.

Je Chaos Waste dostatečně chaotický?


Pokud je zde něco, co mě na nejnovější expanzi Vermintide 2 zklamalo, byl to nedostatek (nebo spíše absence) nových nepřátel. Ve Winds of Magic jsme dostali Beastmeny a v Chaos Wastes? No, tady jsme utřeli. Což je obzvláště podivné vzhledem k tomu, že čtyři bohové Chaosu hrají velkou roli v expanzi, aktivně „proklínají“ některé zóny a obecně vám ztěžují průchod. I prostou obměnu barvené palety stávajících nepřátel, jako jsou Chaos Warriors, bych ocenil – teď to vypadá, že Nurgle je jediným Bohem chaosu se skutečnými přívrženci ve Vermintide 2.

Warhammer: Vermintide 2 – Chaos Wastes; gameplay: výměna Warhammer: Vermintide 2 – Chaos Wastes; gameplay: zbraň

Utratíte mince za vylepšení zbraní, schopností nebo boony? Rozhodnutí je na vás, ale doporučujeme uvažovat dopředu.

zdroj: vlastní

Kromě této výtky je Chaos Wastes skutečně vynikající rogue-lite doplněk ke kooperativnímu simulátoru vraždění krys od Fatsharku. O to více se těším na jejich nadcházející Warhammer 40 000: Darktide, pro který Chaos Wastes možná funguje jako takový skromný beta test. Skutečnost, že Chaos Wastes je zcela zdarma, usnadňuje doporučení jak hráčům začínajícím s Vermintide 2, tak i těm, kteří se vracejí po delší přestávce.

Základní Warhammer: Vermintide 2 je k dispozici na PC, Xbox One a PlayStation 4 (a Xbox Series X/S a PlayStation 5 přes zpětnou kompatibilitu). Chaos Wastes vyšlo 20. dubna 2021 na PC.

• Zdroje: Vlastní


Warhammer: Vermintide 2 – Chaos Wastes (Mini RECENZE)


Závěrečné hodnocení

Tato recenze byla napsaná pro PC verzi hry.

        Hodnocení8/10 VELMI DOBRÁ
Verdikt:

Za sebe toto DLC vřele doporučuji: Jde o skvělou zábavu zdarma a jedná se o podstatné zlepšení oproti Winds of Magic. Tak doufejme, že se později dočkají i majitelé konzolí.

Warhammer: Vermintide 2 – Chaos Wastes; Mini recenze

Klady

 • DLC je zdarma
 • 15 nových map
 • Rogue-lite prvek ve Vermintide funguje výborně
 • Nárůst hráčské komunity

Zápory

 • Absence nových nepřátel
 • Za nové zbraně si musíte připlatit
Alza Magazín, banner, slim 2020

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Jiří Fait

Jiří Fait

Jmenuji se Jiří Fait a dalo by se říct, že videohry jsou motorem mého života už od doby, co se mi poprvé dostala pod ruku kuličková myš. Takže jsem vlastně takový herní „boomer“ a jsem na to patřičně hrdý. Kromě sportu, který pod jhem EA a 2K přišel o duši, nepohrdnu téměř žádným žánrem, pokud mě příběh dané hry udrží před monitorem. Na poli herní žurnalistky ze sebe pořád oklepávám nezkušenou zelenou trávu, ale o to větší zábava je krůček po krůčku se posunovat kupředu.

HW nároky pro Warhammer: Vermintide 2 – Chaos Wastes PCMinimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7/8(8.1)/10 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core i5-2300 2.80 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz Intel Core i7-3770 3.5 GHz / AMD FX-8350 4 GHz
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 460 / AMD Radeon HD 5870 NVIDIA GeForce GTX 970 nebo 1060 / ATI Radeon R9 series
DirectX DirectX 11.0 DirectX 12.0
Operační paměť 6 GB 8 GB
Pevný disk 85 GB 85 GB

• Zdroj: Steam (27. 4. 2021)

S jakým herním PC na Warhammer: Vermintide 2 – Chaos Wastes?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza GameBox Core GTX1660 Super

Základní sestava:

Alza GameBox Core GTX1660 Super

Alza BattleBox Core RTX3060 Gungnir

Optimální sestava:

Alza BattleBox Core RTX3060 Gungnir

Alza BattleBox Ryzen RTX3070 Corsair

Sestava pro náročné:

Alza BattleBox Ryzen RTX3070 Corsair

i Mohlo by vás zajímat
Warhammer: Vermintide 2 - Back to Ubersreik (PC) DIGITAL
Herní doplněk / DLC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: Akční, pro uplatnění je vyžadována základní hra

219,- bez DPH 181,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE004011
Warhammer: Vermintide 2 - Shadows Over Bögenhafen (PC) DIGITAL
Herní doplněk / DLC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: Akční, pro uplatnění je vyžadována základní hra

219,- bez DPH 181,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE003615
Warhammer: Vermintide 2 (PC) DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: akční

659,- bez DPH 545,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE002893
Warhammer: Vermintide 2 - Collector's Edition (PC) DIGITAL
Hra na PC - elektronická licence, klíč pro Steam, žánr: akční

989,- bez DPH 817,-
Koupit
Ihned ke stažení
Objednací kód: MVE002892
Alza BattleBox Core RTX3070 TUF
Herní PC Intel Core i7 10700F Comet Lake 4.8 GHz, NVIDIA GeForce RTX 3070 8GB, RAM 32GB DDR4 + Intel Optane 32 GB, SSD 1000 GB + HDD 2 TB, Bez mechaniky, Wi-Fi, HDMI a DisplayPort, 4× USB 3.2, typ skříně: Midi Tower, Windows 10 Pro

+ ZDARMA Promo elektronický klíč GeForce RTX Battlefield 2042 Bundle - nutno uplatnit do 14.12.2021
+ ZDARMA Internet Security Bitdefender

-11% 54 990,-
48 990,- bez DPH 40 488,-
Koupit
Můžete mít dnes od 8:00
Skladem > 5 ks
Objednací kód: sklSCL3070m
Alza Gamebox Ryzen RX 6700 XT
Herní PC AMD Ryzen 5 5600X 4.6 GHz, AMD Radeon RX 6700 XT 12GB, RAM 16GB DDR4, SSD 1000 GB + HDD 2 TB, Bez mechaniky, Wi-Fi, HDMI a DisplayPort, 4× USB 3.2, 2× USB 2.0, typ skříně: Midi Tower, Windows 10 Home

+ ZDARMA Promo elektronický klíč - akční bundle her pro vybrané Alza Gaming PC - hra Far Cry 6 vychází 7.10.2021, nutno uplatnit do
+ ZDARMA Internet Security Bitdefender

-7% 45 990,-
42 990,- bez DPH 35 529,-
Koupit
Můžete mít dnes od 9:15
Skladem > 5 ks
Objednací kód: sklRB4a7t6
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB27
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi