Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká
Super Mario World bundle - Hidden empty L vega

Watch Dogs: Legion Online (DOJMY Z HRANÍ) – Se svými parťáky v Londýně

Zobrazit katalog

• Autor: Jakub Němec

V našlapaném konci roku 2020 jsme se dočkali hned trojice her od francouzské společnosti Ubisoft – Assassin's Creed Valhalla, Immortals Fenyx Rising a Watch Dogs: Legion. Právě poslední jmenovaný titul bude brzy obohacen o multiplayerový mód, který jsme měli příležitost vyzkoušet. V rámci redakční bandy jsme se potulovali ulicemi Londýna a vyzkoušeli řadu aktivit, o nichž se dočtete na následujících řádcích.

Watch Dogs: Legion Online; wallpaper: cover

zdroj: Ubisoft

Alza Magazín

Watch Dogs: Legion (hra) | Watch Dogs (IP)

Akční adventura Watch Dogs: Legion je součástí herní série Watch Dogs. Titul vyvíjí studio Ubisoft Toronto a vydává společnost Ubisoft. Hra vychází 29. 10. 2020 na PC, PS4, Xbox One a Stadii, 10. 11. 2020 na Xbox Series X/S a 19. 11. 2020 na PS5. Titul bude od 9. března 2021 obsahovat multiplayer a neobsahuje českou lokalizaci. | Homepage


Články: Recenze | Dojmy z hraní (multiplayer)

Watch Dogs: Legion Online (DOJMY Z HRANÍ PC) – Obsah článku

  1. Multiplayer nepřichází s ničím revolučním
  2. Svůj režim si najde každý
  3. Stále dost práce na technickém stavu
  4. HW nároky pro Watch Dogs: Legion PC

Multiplayer nepřichází s ničím revolučním


Ulice virtuálního Londýna nejsou bezpečné. V nočních hodinách se totiž u svých počítačů schází parta alzáckých redaktorů, aby podrobila testu online kooperaci ve Watch Dogs: Legion. Ta nepřináší žádné velké změny v hratelnosti, která se nese v podobném duchu jako původní hra pro jednoho hráče, o níž si můžete přečíst v naší recenzi. Přesto je vše trochu jiné. V původním titulu by vás totiž těžko jen tak někdo trolil tím, že do vás bude najíždět svým skútrem, neposlal by proti vám celou skvadru policejních jednotek, aby se po bondovsku vypařil, nebo by vám nepřivodil infarkt tím, že odpálí nálož hned vedle vaší postavy. Multiplayer odjakživa staví na kooperaci a interakci hráčů, kteří uvažují a jednají jinak než umělá inteligence.

Watch Dogs: Legion Online; gameplay: šipky

S kamarády si můžete ve Watch Dogs: Legion Online dát i pivko a porovnat své síly v šipkách.

zdroj: vlastní

Herní zážitek tím pádem roste či klesá na základě toho, s kým se do kooperace pouštíte. Já tak můžu mluvit o štěstí, protože můj hackerský gang splňoval ty nejvyšší parametry. Na začátku seance jsme si najali své první postavy (vše probíhá v podobném duchu jako v singleplayeru, včetně odlišné výbavy postav a jejich specifických vlastností), podstoupili nutné zlo v rámci jejich módního vyšperkování u místního trhovce a podnikli projížďku známým Londýnským okem. Poté už jsme se vrhli do víru velkoměsta sužovaného militantní organizací Albion a jejich posluhovači. Konečně se dostavil pocit, že jsem součástí větší organizace DedSec bojující proti nesvobodě a bezpráví, což se mi při osamoceném pobíhání v původní hře mockrát nestalo.

Svůj režim si najde každý


Kromě příběhové kampaně vám Watch Dogs: Legion v multiplayer nabídne téměř vše, co byste našli v ulicích Londýna původní hry. Můžete plnit vedlejší aktivity, projíždět se městem či se pustit do singlových misí, abyste získali zdroje na vylepšování svých postav či jejich rekrutování (to v online verzi probíhá pomocí kreditového systému). My jsme se však pochopitelně ponořili do kooperačních módů, z nichž jsme v rámci testovací verze měli k dispozici tři možnosti: klasické Co-op mise, mise v rámci tzv. Tactical Ops módu a Spiderbot arénu.

Watch Dogs: Legion Online; gameplay: létání Watch Dogs: Legion Online; gameplay: střelba

Plnění kooperačních misí na známých místech z původní hry nabízí ve Watch Dogs: Legion celou škálu nových postupů, jak se nepřátelům dostat na kobylku.

zdroj: vlastní

Vezměme to popořadě. Kooperační likvidace nepřátel probíhá podle klasického ubisoft mustru, takže mi v hlavě několikrát vytanula jména jako The Division 2 nebo Ghost Recon Breakpoint. Tím ani tak nemyslím samotnou hratelnost (ta se drží Watch Dogs linky, tedy vedle palných zbraní využíváte i technických udělátek a plížení), ale průběh mise. Takže nejdříve jsme sundali pár pěšáků, spustili hackovací proces, odrazili jsme vlny nepřátel, pár minibossů a pak už proběhl závěrečný souboj. Design misí ničím zvláštním nevynikal a umělá inteligence nepřátel se stále drží spíše ve slabším průměru, takže neproběhla žádná herní nirvána.

Mnohem zajímavější byl mód Tactical Ops, který nejenže nabídl vlastní příběhovou linku a silnější nepřátele, ale také nás potěšil svou nápaditostí. V rámci plnění mise se totiž musel náš tým rozdělit na dvě skupiny, odděleně splnit různé úkoly, abychom se nakonec sešli na jednom místě, kde vše vyvrcholilo epickou přestřelkou. V tomto režimu se dá vytušit potenciál, jenž by v plné verzi multiplayeru mohl přilákat hráče, kteří se bavili v příběhové části hry. Navíc s dobře organizovanými kamarády si můžete připadat spíš jako elitní vojenská jednotka ovládající high-tech hračky svým mobilem. Například možnost napíchnutí kamer jedním hráčem, který dává instrukce svému spolubojovníkovi k efektní a tiché likvidaci nepřítele, funguje báječně.

Watch Dogs: Legion Online – Spiderbot Arena (Gameplay)

Spiderbot Arena byla nejpříjemnějším překvapením v rámci módů pro Watch Dogs: Legion Online.

zdroj: vlastní

Posledním režimem, jenž jsme mohli v rámci testování Watch Dogs: Legion Online vyzkoušet, je Spiderbot Arena a jak název napovídá, jde o lítou řež robotických potvůrek ve velmi omezeném prostoru. Tahle frenetická akce nás překvapila svou intenzitou a potenciální zábavností. Během pár minut vystřílíte bezpočet nábojů, musíte být neustále v pohybu a sbírat vylepšení svých zbraní. Nelze tvrdit, že Spiderbot Arena má nakročeno k profesionálním zápasům, je důvodem ke koupi titulu nebo je převratným počinem v rámci akčního žánru, ale jedná se o poctivou arkádovku se zábavným potenciálem. Jen mám trochu obavu, aby se rychle neohrála – bude tedy záležet na vývojářích, jak se budou o tento mód starat.

Stále dost práce na technickém stavu


Čas strávený v online verzi Watch Dogs: Legion docela příjemně ubíhal, ale nemyslím si, že by se multiplayer stal tak velkým tahákem, aby si kvůli němu pařani pořizovali celý titul. Vyzdvihnout musím Tactical Ops mise a Spiderbot Arenu (protože cvakající nožičky vašeho robůtka jsou strašně cool), ale s klidným svědomím můžu říct, že existují i lepší volby pro kooperační střílečku. Herní náplň by tak měla vyhovovat především fanouškům „chytrých“ řešení situace pomocí hackování, což je pro herní sérii Watch Dogs typické.

Watch Dogs: Legion Online; gameplay: slunce

Ve Watch Dogs: Legion Online jsme při testování narazili na nádherné vizuální efekty a rozplizlé textury v jednom okamžiku.

zdroj: vlastní

Během testu nás navíc sužovaly mnohé technické problémy, na jejichž odstranění tvůrci určitě pracují. Především neustálé přiřazování lidí do party, kterou nám nabourávali jiní hráči (např. po odejití z mise) bylo hodně otravné, stejně jako občasné pády hry (musím ovšem připomenout, že jsme testovali verzi ve vývoji, takže situace se k dnešku pravděpodobně změnila). Z pohledu chodu připomínky nemám, protože titul běžel podobně hladce jako v singleplayeru, takže jsem si mohl stále užívat Londýn blízké budoucnosti (i když občas se rozmázly textury). Ostatně v blízké době (konkrétně od 9. března) bude moci vyzkoušet multiplayerový režim i široká veřejnost, protože by se měl zdarma zpřístupnit všem vlastníkům Watch Dogs: Legion, který je momentálně k dostání na platformách PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X a Google Stadia.

Tyto dojmy z hraní byly napsány pro PC verzi hry.

• Zdroje: Ubisoft, vlastní

Jakub Němec

Jakub Němec

Hraní počítačových a deskových her patří k mému životnímu stylu už více než dvacet let, protože mě baví prozkoumávat nápadité příběhy a světy, které můžu sám ovlivnit, případně si rád zablbnu ve sportovních a závodních titulech. O svých dojmech z návštěv těchto fantaskních míst neomezených možností píšu s různě dlouhými přestávkami přes třináct let, z toho poslední tři roky pro Alza Magazín.

HW nároky pro Watch Dogs: Legion PCMinimální 1920x1080 (ray-tracing off) Doporučené 1920x1080 (ray-tracing off) Doporučené 2560x1440 (ray-tracing off) Ultra 3840x2160 (ray-tracing off) Doporučené 1920x1080 (ray-tracing on) Doporučené 2560x1440 (ray-tracing on) Ultra 3840x2160 (ray-tracing on)
Operační systém Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core i5-4460 3.2 GHz / AMD Ryzen 5 1400 3.2 GHz Intel Core i7-4790 3.6 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz Intel Core i7-9700 3.0 GHz / AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz Intel Core i7-9700K 3.6 GHz / AMD Ryzen 7 3700X 3.6 GHz Intel Core i5-8400 2.8 GHz / AMD Ryzen 5 2600 3.4 GHz Intel Core i7-9700 3.0 GHz / AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz Intel Core i9-9900K 3.6 GHz / AMD Ryzen 7 3700X 3.6 GHz
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 970 / GeForce GTX 1650 NVIDIA GeForce GTX 1060 / GeForce GTX 1660 Super NVIDIA GeForce RTX 2060 Super NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti / GeForce RTX 3080 NVIDIA GeForce RTX 2060 NVIDIA GeForce RTX 3070 NVIDIA GeForce RTX 3080
Operační paměť 8 GB 8 GB 16 GB 16 GB 16 GB 16 GB 16 GB
Pevný disk 45 GB 45 GB 45 GB 45 GB (+20 GB HD Texture Pack) 45 GB 45 GB 45 GB (+20 GB HD Texture Pack)

• Zdroj: Ubisoft (22. 2. 2021)

S jakým herním PC na Watch Dogs: Legion?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza GameBox Core GTX1650

Základní sestava:

Alza GameBox Core GTX1650

Alza GameBox Core RTX3070

Optimální sestava:

Alza GameBox Core RTX3070

Alza BattleBox Core RTX3080 Helios

Sestava pro náročné:

Alza BattleBox Core RTX3080 Helios

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

Watch Dogs Legion - PS5
Hra na konzoli - PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční - Nový díl hackerské akce Watch Dogs má přídomek Legion a odehrává se v dystopickém Londýně blízké budoucnosti.

1 799,- bez DPH 1 487,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: PSV0025
Watch Dogs Legion Ultimate Edition - PS4 - Hra na konzoli
-13%
Watch Dogs Legion Ultimate Edition - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus Ultimate Edition obsahuje: Plnou hru a digitální obsah - Seasson Pass + Ultimate Pack (Urban Jungle Pack, 4 weeks VIP status, London Dissident Pack)

-13% 2 999,-
2 599,- bez DPH 2 148,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: MSX642u
Watch Dogs Legion Resistance Edition - PS4 - Hra na konzoli
-17%
Watch Dogs Legion Resistance Edition - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus Resistance Edition obsahuje: Plnou Hru a digitální obsah Resistant Pack (Postava Lynx +1 week VIP status )

-17% 1 699,-
1 409,- bez DPH 1 164,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes do 1:55
Objednací kód: MSX642r
Watch Dogs Legion - PS4 - Hra na konzoli
-12%
Watch Dogs Legion - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus Nový díl hackerské akce Watch Dogs má přídomek Legion a odehrává se v dystopickém Londýně blízké budoucnosti.

-12% 1 599,-
1 409,- bez DPH 1 164,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: MSX642
Watch Dogs Legion - Xbox One - Hra na konzoli
-6%
Watch Dogs Legion - Xbox One
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold Nový díl hackerské akce Watch Dogs má přídomek Legion a odehrává se v dystopickém Londýně blízké budoucnosti.

-6% 1 699,-
1 599,- bez DPH 1 321,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:10
Objednací kód: MXO600
Watch Dogs Legion Gold Edition - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus - Gold edition obsahuje základní hru + Season Pass

2 499,- bez DPH 2 065,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: MSX642g
Watch Dogs Legion Gold Edition - Xbox - Hra na konzoli
-19%
Watch Dogs Legion Gold Edition - Xbox
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold - Gold edition obsahuje základní hru + Season Pass

-19% 2 499,-
2 019,- bez DPH 1 669,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: MXO600g
Watch Dogs Legion Resistance Edition - Xbox One
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold Resistance Edition obsahuje: Plnou Hru a digitální obsah Resistance Pack (Postava Lynx +1 week VIP status )

1 699,- bez DPH 1 404,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: MXO600r
Watch Dogs Legion Limited Edition - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus - Limited Edition obsahuje: Plnou Hru a digitální obsah London Dissident Pack (3 jedinečné masky pro vaší postavu)

1 699,- bez DPH 1 404,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes do 1:55
Objednací kód: MSX642l
Watch Dogs Legion Ultimate Edition - Xbox One - Hra na konzoli
Watch Dogs Legion Ultimate Edition - Xbox One
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold Ultimate Edition obsahuje: Plnou hru a digitální obsah - Seasson Pass + Ultimate Pack (Urban Jungle Pack, 4 weeks VIP status, London Dissident Pack)

2 999,- bez DPH 2 479,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:10
Objednací kód: MXO600u
Watch Dogs Legion - Hra na PC
-13%
Watch Dogs Legion
Hra na PC - krabicová verze, klíč pro Uplay, žánr: akční Nový díl hackerské akce Watch Dogs má přídomek Legion a odehrává se v dystopickém Londýně blízké budoucnosti.

-13% 1 499,-
1 299,- bez DPH 1 074,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes do 1:55
Objednací kód: WG1145
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB17
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi