Dedikovaná grafická karta (GPU) je nepostradatelnou součástí každého počítače zaměřeného na vyšší grafický výkon. Využijete ji při hraní her, úpravách videa, modelování nebo na jakékoliv jiné zpracování grafiky. Výběr správné grafické karty může být tak trochu oříšek. Existuje totiž hned několik klíčových parametrů, které byste měli zvážit. Nezoufejte však, s výběrem vám poradíme. Čtěte dále a vyberte si GPU přesně podle vašich představ.
Pokračovat
Grafická karta, GPU, grafika, grafárna – kdy nestačí ta integrovaná
Grafická karta (lépe řečeno grafický čip) je v mnoha případech, zejména pak u notebooků, integrovaná přímo v procesoru. Toto All-in-One řešení je efektivní, úsporné, kompaktní, avšak ne zrovna výkonné. Pokud si tedy pořizujete počítačovou sestavu pro hraní her, úpravu multimédií nebo jiné graficky náročné úkony, lepší volbou je externí/dedikovaná grafická karta. Podívejte se na shrnutí výhod externích GPU níže.
Externí vs. interní GPU – proč dát přednost externí
Externí grafická karta je základem každé herní počítačové sestavy, která vyžaduje vysoký grafický výkon.
Editoři, tvůrci či modeláři by rovněž měli sáhnout po externí GPU. Editační programy, Photoshop, AutoCADy a podobné programy těží z vysokého výkonu.
Externí grafická karta umožňuje zvýšit výkon i u zařízení s integrovanou grafikou, aniž by bylo nutné upgradovat celý počítač.
Externí grafika může zvýšit výkon a plynulost celého systému, protože odebere zátěž procesoru.
NVIDIA GeForce RTX 4090
AMD Radeon RX 6900 XT
Na co se zaměřit ještě před výběrem nové grafické karty?
Před výběrem nové grafické karty je důležité zvážit několik klíčových faktorů, aby karta správně fungovala s vaším počítačem. Prvním krokem je zkontrolovat fyzickou velikost karty a ujistit se, že se vejde do vaší PC skříně. Dále je nutné ověřit, zda má váš zdroj napájení dostatečnou kapacitu a potřebné konektory. Nezapomeňte také zjistit, zda má vaše základní deska správné rozhraní (například PCIe), a ověřte
kompatibilitu s procesorem, aby grafická karta nebyla výkonem procesoru omezována.
Zjistěte, jak velká grafická karta se vejde do vaší PC skříně.
Zjistěte, jaké grafické karty vaše základní deska podporuje.
Ověřte si výkon vašeho počítačového zdroje a zda má dostatek kapacity pro napájení nové GPU.
Pokud vás zajímají výkonné či herní grafické karty, ujistěte se, že máte dostatečně výkonný procesor.
i
Jaká bude ideální grafická karta k vašemu procesoru? Na internetu naleznete několik stránek (vyhledávejte například heslo "Bottleneck calculator"), na kterých můžete CPU a GPU vzájemně porovnat a zjistit, do jaké míry se k sobě hodí.
Grafika a její nejdůležitější parametry
Každá grafika (grafická karta), ať už se jedná o kancelářskou, herní, NVIDIA nebo AMD, má několik klíčových parametrů, které byste při výběru měli zvážit. Jedná se o VRAM, taktovací frekvenci GPU, počet grafických jader, šířku paměťové sběrnice, TDP nebo architekturu GPU. Se všemi vás seznámíme blíže.
Neexistuje žádný předepsaný rozměr grafické karty, proto se může stát, že se vám nevejde do skříně. Širší karty mohou také zabírat více PCI Express slotů. Pokud tedy vybíráte novou grafickou kartu, ujistěte se, že máme dostatečně velkou počítačovou skříň.
Grafické karty a velikost VRAM
Kapacita paměti grafické karty je důležitá pro hladký chod programů a her s velkými detaily. Čím vyšší kapacita paměti bude, tím náročnější aplikace nebo hry vaše grafika zvládne. Operační paměť GPU se udává v gigabytech.
4–6 GB mají grafické karty určené pro kanceláře, multimediální počítače či nenáročné herní stroje.
6–12 GB nabízí široká řada grafických karet. Od multimediálních přes herní až po profesionální.
12 a více GB mají zpravidla nejvýkonnější herní či profesionální grafické karty určené pro náročné uživatele.
Frekvence paměti grafické karty
Grafická karta využívá svou vlastní operační paměť, jejíž rychlost zásadně ovlivňuje výkon. Vyšší frekvence paměti umožňuje rychlejší přesun dat mezi jádrem a RAM. S každou další generací paměti GDDR se frekvence zdvojnásobuje. Novou kategorii tvoří vrstvené paměti HBM, které jsou integrovány přímo do grafického čipu.
Typ paměti
GDDR5
GDDR5X
GDDR6
GDDR6X
HBM2
HBM3
Propustnost
32 GB/s
48 GB/s
64 GB/s
84 GB/s
256 GB/s
665 GB/s
Napětí
1,35 – 1,55 V
1,35 V
1,25 V
1,35 V
1,2 V
0,4 V
i
Jaký je rozdíl mezi pamětí typu GDDR a HBM?
Paměti typu HBM bodují především velmi vysokou propustností (díky široké sběrnici), nízkou spotřebou a také menšími nároky na místo než paměti typu GDDR. Jejich nevýhodou je však složitější instalace na GPU. V současné době GDDR6 a GDDR6X do jisté míry vyrovnávají rozdíly v propustnosti, navíc vítězí i díky snazšímu nasazení, z hlediska efektivity však paměti typu HBM stále
nemají konkurenci.
Paměťová sběrnice – šířka a propustnost
Čím je sběrnice širší, tím více dat se za jeden takt dostane z paměti zpět do jádra a naopak. Pro typy pamětí GDDR je šířka sběrnice od 64 do 512 bitů a pro HBM2 se šířka pohybuje od 2 048 do 4 096 bitů. Obrovský skok v šířce sběrnice je způsoben technologií HBM, která svým provedením umožňuje velkou propustnost dat.
Grafická karta se nejčastěji napájí přes sběrnici PCI Express. Výkonnější karty však často vyžadují přídavné napájení ze zdroje. Při výběru zkontrolujte, jestli má váš zdroj v počítači stejný nebo vyšší výkon, jako je doporučený výkon zdroje uvedený v parametrech grafické karty.
i
TDP (Thermal Design Power) je maximální spotřeba karty při provozu v reálných podmínkách, například při hraní her, zpracování 3D grafiky a podobně. Podle maximální spotřeby grafické karty výrobci dimenzují chlazení.
GPU a rozhraní pro jejich připojení k základní desce
Abyste mohli GPU (grafickou kartu) osadit do počítače, musí jí odpovídat slot na základní desce. Všeobecně používaným standardem je z tohoto ohledu PCI Express formátu x16. Tomuto parametru věnujte zvýšenou pozornost, předejdete tím komplikacím s kompatibilitou či samotnou instalací grafické karty.
Grafické karty PCIe 5.0 vs. 4.0
PCI Express 5.0 představuje další významný krok v evoluci rozšiřujících slotů pro počítače. Navazuje na předchozí verzi PCI Express 4.0 a přináší několik zásadních vylepšení. Jaké jsou tedy hlavní výhody, které PCIe 5.0 oproti PCIe 4.0 přináší?
PCI Express 5.0 dosahuje propustnosti až 32 GT/s na jednu linku, což je dvojnásobek oproti PCIe 4.0.
5.0 nabízí také dvojnásobnou šířku pásma (až 64 GB/s) v konfiguraci x16, což je ideální pro nejnovější generace grafických karet a dalších komponentů.
PCI Express 5.0 je zpětně kompatibilní s PCIe 4.0, což poskytuje flexibilitu při upgradu komponentů.
Generace PCIe v tabulkovém porovnání
Generace PCIe
PCIe 3.0
PCIe 4.0
PCIe 5.0
Rok vydání
2010
2017
2019
Propustnost na linku
8 GT/s
16 GT/s
32 GT/s
Propustnost x16
16 GB/s
32 GB/s
64 GB/s
Šířka pásma
1 GB/s
2 GB/s
4 GB/s
Zpětná kompatibilita
Ano
Ano
Ano
Chlazení aneb grafická karta v roli topinkovače
Pokud vybíráte výkonnější grafickou kartu nebo jste citliví na hlučné ventilátory, nezaměřujte se pouze na číselné parametry, ale také na kvalitu a dimenzování chladiče. Multimediální grafické karty pro menší skříně a jiné prostorově náročné instalace zase snadno vyfiltrujete parametrem „jednoslotový chladič“ (low-profile).
Pasivní chlazení (bez ventilátoru) je bezproblémové u slabších multimediálních grafik. Výkonnější vyžadují dobře řešené odvádění teplého vzduchu ze skříně, tudíž se pro herní ani profesionální grafiky nehodí.
Aktivní chlazení je cenově výhodná a spolehlivá varianta grafické karty nehledě na její typ (určení).
Vodní chlazení je vhodné pro fanoušky extrémního taktování a nejvýkonnějších grafických akcelerátorů. Není ovšem ideální jej instalovat do malých skříní.
i
Perfektně tiché pasivně chlazené grafické karty
Pasivně chlazené grafické karty nenabízí brutální výkon ani nejmodernější technologie karet řad RTX. Jsou však dostatečně výkonné pro běžné činnosti a díky absenci větráků jsou také naprosto tiché. Hodí se tak do kancelářských či nenáročných domácích sestav.
Grafické karty podle výrobce – dva giganti, jeden nováček
NVIDIA a AMD jsou americké technologické společnosti, a ještě do nedávna jediní relevantní výrobci dedikovaných grafických karet. Obě společnosti lákají zákazníky na špičkové parametry, futuristické technologie, inovativní patenty, výkonný software, širokou nabídku a mnoho dalších výhod. Nováčkem je v segmentu grafických karet Intel, který relativně nedávno představil vlastní grafické karty Intel Arc.
Grafické karty NVIDIA
Grafické karty NVIDIA naleznete ve všech kategoriích. Zvolit tak můžete špičkové karty NVIDIA GeForce® RTX™, herní GeForce® GTX, kancelářské a multimediální GeForce GT či profesionální varianty řady Quadro. GPU NVIDIA přináší celou řadu unikátních funkcí a technologií, od moderní architektury přes ray-tracing až po renderování DLSS s využitím umělé
inteligence.
Herní grafické karty NVIDIA GeForce RTX
Grafické karty NVIDIA GeForce RTX jsou určené pro náročné uživatele a nejvýkonnější herní sestavy. Každá nová generace GPU řady RTX boří zavedené rekordy a představuje nové jedinečné funkce, architektury i technologie. Nejnovější grafiky patří do řady RTX 40.
Řada grafických karet
NVIDIA RTX 40
NVIDIA RTX 30
NVIDIA RTX 20
Rok představení
2022
2020
2018
Architektura
Ada Lovelace
Ampere
Turing
Výrobní proces
TSMC 4nm
Samsung 8nm
TSMC 12nm
CUDA jádra
Až 18 432
Až 10 752
Až 4 608
Paměť (VRAM)
Až 24 GB GDDR6X
Až 24 GB GDDR6X
Až 11 GB GDDR6
Ray tracing jádra
3. generace
2. generace
1. generace
Tensor jádra
4. generace
3. generace
2. generace
DLSS
DLSS 3.0
DLSS 2.0
DLSS 1.0
Maximální spotřeba (TDP)
Až 600 W
Až 450 W
Až 250 W
PCIe verze
PCIe 4.0
PCIe 4.0
PCIe 3.0
Chcete poznat naprostou grafickou špičku? Nekompromisní výkon, podporu AI a nejmodernější technologie přináší grafické karty NVIDIA RTX 40.
GPU NVIDIA GTX – výkon za skvělou cenu
GPU NVIDIA GTX patří mezi cenově dostupné varianty, které potěší hráče, ale i editory či profesionální tvůrce. V porovnání s řadou RTX zaostávají z hlediska technologické výbavy i maximálního výkonu, pořád se ale jedná o více než schopné grafiky, které zvládnou i novější herní tituly či komplexní grafické editory.
Profesionální grafika? Vsaďte na NVIDIA Quadro
NVIDIA Quadro jsou grafické karty určené pro nejnáročnější profesionální sestavy, od kterých se vyžaduje maximální spolehlivost, nekompromisní výkon a nepřetržitý provoz. Skvěle se hodí pro 3D modelování, simulace, animace nebo třeba renderování.
i
Nabídku společnosti NVIDIA doplňují dostupné grafické karty pro kancelářské či domácí sestavy GeForce GT.
Unikátní funkce a technologie grafických karet NVIDIA
Grafické karty NVIDIA patří z hlediska technologií a funkcí mezi skutečné inovátory. GPU řady RTX a Quadro nepřestávají udivovat nejen výkonem a spolehlivostí, ale právě také důrazem na posouvání technologických hranic. Jaké jsou tedy současné technologické funkce a vychytávky grafických karet NVIDIA?
Ray-tracing je technologie, která simuluje realistické osvětlení, stíny a odrazy pro vyšší vizuální kvalitu ve hrách a aplikacích.
DLSS (Deep Learning Super Sampling) je funkce využívající AI k upscalingu obrazu, která umožňuje zvýšit výkon a zachovat vysokou kvalitu i při nižším rozlišení.
NVIDIA Reflex optimalizuje odezvu systému pro rychlejší a přesnější odezvu, což přináší hráčům výhodu v rychlosti reakcí.
GeForce Experience je výkonný a funkcemi nabitý software umožňující detailní nastavení grafické karty.
Grafické karty AMD
Grafické karty AMD Radeon jsou rovněž dostupné napříč všemi kategoriemi a připravené na všechny typy úkonů – od hraní nejnovějších her ve vysokém rozlišení přes editaci videí až po náročné 3D modelování. V nabídce naleznete špičkové herní grafiky AMD Radeon RX a modely Radeon PRO určené pro pracovní stanice.
AMD Radeon RX – grafické karty pro náročné uživatele
Grafické karty AMD Radeon RX nabízí vysoký výkon a vizuální zážitky, které vás vtáhnou do jakéhokoliv herního světa. Unikátní architektura AMD RDNA, podpora DirectX 12 Ultimate a DirectX Raytracingu, VRS či kódování AV1, to jsou funkce a technologie, které dělají z grafických karet AMD vyrovnané soupeře karet NVIDIA.
Řada grafických karet
AMD Radeon RX 7000
AMD Radeon RX 6000
Rok představení
2022
2020
Architektura
RDNA 3
RDNA 2
Výrobní proces
TSMC 5nm
TSMC 7nm
Počet stream procesorů
Až 12 288
Až 5 120
Paměť (VRAM)
Až 24 GB GDDR6
Až 16 GB GDDR6
Ray tracing jádra
2. generace
1. generace
Infinity Cache
Až 96 MB
Až 128 MB
PCIe verze
PCIe 5.0
PCIe 4.0
Maximální spotřeba (TDP)
Až 355 W
Až 300 W
AMD Radeon PRO
AMD Radeon PRO je řada profesionálních grafických karet navržená pro náročné pracovní úlohy, jako jsou 3D modelování, tvorba obsahu, vizualizace, CAD a další profesionální aplikace. Tyto grafiky poskytují vysoký výkon, stabilitu a optimalizaci pro profesionální software, jako jsou Adobe, Autodesk a další.
Unikátní funkce a technologie grafických karet AMD
Grafické karty AMD nezůstávají pozadu ani z hlediska technologických inovací či modernizace oblíbených funkcí. Seznamte se s nejoblíbenějšími nebo nejdůležitějšími funkcemi a vychytávkami, které grafické karty AMD přináší.
Infinity Cache je mezipaměť, která zvyšuje propustnost a snižuje odezvu, což zlepšuje výkon grafických karet při náročných úlohách, jako je hraní her a rendering.
Smart Access Memory (SAM) je technologie, která umožňuje procesorům AMD Ryzen přístup k celé grafické paměti GPU, což zvyšuje výkon a efektivitu.
AMD RDNA jsou architektury, které přináší vysokou energetickou efektivitu a maximální herní výkon.
AMD EyeFinity je technologie umožňující připojení dvou či více monitorů k jedné kartě.
Intel Arc jsou grafické karty společnosti Intel určené pro náročné hráče, grafiky i designery. Přináší špičkový upscaling XeSS, futuristický kodek AV1, nejnovější DirectX 12, technologii propojení více karet Intel Deep Link a mnoho dalších špičkových vlastností a vychytávek. GPU Intel můžete vybírat z několika kategorií – Arc A7XX pro maximální výkon, Arc A5XX
pro skvělý poměr ceny a výkonu a Intel Arc A3XX pro méně náročné uživatele.
Porovnání grafických karet Intel Arc v tabulce
Vlastnost
Intel ARC A770
Intel ARC A750
Intel ARC A580
Intel ARC A380
Rok představení
2022
2022
2022
2022
Architektura
Xe-HPG
Xe-HPG
Xe-HPG
Xe-HPG
Výrobní proces
Intel 6nm
Intel 6nm
Intel 6nm
Intel 6nm
Počet renderovacích jednotek
32
28
16
8
Paměť (VRAM)
Až 16 GB GDDR6
Až 8 GB GDDR6
Až 8 GB GDDR6
Až 6 GB GDDR6
Maximální spotřeba (TDP)
Až 300 W
Až 225 W
Až 150 W
Až 75 W
Ray tracing jádra
Ano
Ano
Ano
Ano
PCIe verze
PCIe 4.0
PCIe 4.0
PCIe 4.0
PCIe 4.0
i
Mezi unikátní funkce a vlastnosti, které grafiky Intel Arc přináší, patří technologie škálování obrazu s AI XeSS (Xe Super Sampling) nebo funkce Intel Deep Link, která umožňuje synergii mezi integrovanými a dedikovanými GPU pro zvýšení výkonu a efektivity.
Grafické karty podle určení a využití
Stále nevíte, podle čeho se při výběru grafické karty rozhodnout? Nezáleží vám na výrobci, ale máte jasnou představu o tom, jak budete grafickou kartu využívat? Připravili jsme pro vás rozdělení do několika základních kategorií, které vám může výběr GPU zjednodušit.
Herní grafické karty
Herní grafické karty využijete na hraní moderních her ve Full HD až 4K nebo na zpracování 3D grafiky a videa. Jedná se o řady NVIDIA GeForce RTX, GTX a AMD Radeon RX. Pokud jste fanoušky PC tuningu, případně chcete vaši herní sestavu doslova rozzářit, v nabídce je nejedna herní grafika s RGB osvětlením.
Vysoký výkon.
Velká operační paměť.
Kvalitní chlazení.
Propracovaný design.
Podpora zobrazení na více monitorech.
Vysoká cena.
Vyšší spotřeba energie.
Profesionální grafické karty
Profesionální grafické karty jsou určeny do výkonných pracovních stanic, kde běží nejrůznější grafické programy. Vymezují je řady NVIDIA Quadro a AMD Radeon PRO, jejich největší výhoda je v rychlosti provádění Double-precision výpočtů, kde není žádné umělé omezení rychlosti jako u herních
GPU.
Maximální výkon a spolehlivost.
Ideální pro grafické a CAD/CAM/CFD aplikace.
Podpora zobrazení na více monitorech.
Vysoká cena.
Profesionální grafická karta v herních benchmarcích mnohdy dosahuje i lepších výsledků než nejlepší herní grafická karta. Platíte ale za funkce, které při hraní her nevyužijete, tudíž poměr cena/výkon není pro hráče moc výhodný.
Kancelářské a multimediální grafické karty
Kancelářské a multimediální grafické karty pomohou tam, kde integrovaná grafická karta už nestačí. Hodí se do běžných počítačů v domácnostech a kancelářích. Vystačí na kancelářské aplikace, surfování na internetu, streamování videí, sledování filmů a hraní nenáročných her. Své zástupce v této kategorii má NVIDIA i AMD.
Vyšší výkon než integrovaná grafická karta.
Nízká pořizovací cena.
Menší rozměry.
Nižší spotřeba.
Nevhodné ke hraní novějších her.
Nižší výkon.
Grafická karta pro 4K nebo VR
Toužíte po hraní her či práci s profesionálními nástroji ve vysokém rozlišení? V takovém případě se hodí grafická karta s dostatečným výkonem a kvalitní funkční výbavou. Vyberte si v přehledné a bohaté kategorii Grafické karty pro 4K. Pokud vás zajímá i virtuální realita, vsaďte na
VR-Ready grafické karty.
V široké nabídce grafických karet různých výrobců je snadné se ztratit. Pokud vám však nějaká grafická karta padla do oka a chcete vědět, jak si vede v porovnání s ostatními, odpověď naleznete mezi články na téma Porovnání grafických karet.
Rozhraní grafické karty pro připojení k monitoru
Pro bezproblémové připojení k monitoru je důležité zjistit, jaké výstupy má váš monitor. Z analogových se používá konektor VGA, z digitálních pak DVI, HDMI nebo novější USB-C a DisplayPort (DP). Digitální rozhraní má kvalitnější obraz, vyšší rozlišení, současný přenos zvuku (HDMI, DP, USB-C), a dokonce i ethernet (HDMI).
VGA
DVI
DisplayPort
HDMI
Grafické karty a taktování – jaké jsou možnosti?
Vyšší taktovací frekvence grafického jádra (GPU) a pamětí zajistí vyšší výkon ve hrách. Pokud se nebudete pouštět do extrémního uživatelského přetaktování, vystačíte si se základním továrním ventilátorem, který je na kartě od výrobce. Jaké jsou tedy možnosti taktování grafických karet?
Automatické přetaktování (Boost) se používá při požadavku na maximální výkon, kdy si grafická karta navyšuje frekvenci jádra sama.
Tovární přetaktování zvolte, pokud se do taktování sami pouštět nechcete, ale přesto byste z grafické karty rádi vymáčkli něco navíc. Vše zvládnete v aplikaci od výrobce a nemusíte se bát, že něco pokazíte. Poznáte je podle přívlastku OC, SC, Gaming X a podobně.
Uživatelské přetaktování provádí uživatel sám pomocí specializovaného softwaru. Je vhodné spíše pro nadšence a vyžaduje následné testování.
i
Grafika a příslušenství
Každá grafika, ať už herní nebo kancelářská, vyžaduje kvalitní příslušenství. Pouze kvalitní kabeláž či chlazení zajistí, že s vámi vaše nová GPU vydrží skutečně dlouho. Navštivte proto kategorii Příslušenství pro grafické karty.
Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše. Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.
Vašim požadavkům nevyhovuje žádné zboží. Zkuste prosím pozměnit své volby.
Zrušit filtr
Grafické karty
ASUSASUS Cashback: Získejte až 6 030 Kč za nákup komponent!Dochází vašemu hernímu počítači dech? V tom případě máte ideální šanci na citelný upgrade s vybranými produkty značky ASUS. Například jde o základní desky, grafické karty, PC skříně a vodní chladiče. V maximální šíři lze získat cashback až ve výši 6 030 Kč. Akce začíná...
Nejste-li zas až tak náročným hráčem počítačových her a své oblíbené počítačové hry hraje především v základním rozlišení 1 920 x 1 080p (FHD), zajímavou volbou by pro vás pak mohly být grafické karty Radeon RX 7600 z tábora červených. Jedním takovým Radeonem je...
Tou druhou nejpokročilejší edicí grafických karet, kterou se může společnost GAINWARD ve své nabídce pochlubit, jsou grafické karty herní řady PHOENIX. Některé grafické karty této řady se ve svém jménu mohou pochlubit také přídomkem GS (Golden Sample), které značí...
Grafické kartyNejlepší grafické karty GeForce RTX 4070 Ti SUPERLíbí se vám výkon grafických karet GeForce RTX 4070 Ti SUPER a plánujete si jednu pořídit do svého herního PC? Pak byste rozhodně neměli přehlédnout tento článek. V jeho aktualizaci, kdy do našeho seznamu otestovaných grafických karet nově přibyla také Gainward RTX 4070...
Patříte-li mezi náročnější hráče počítačových her, kteří při výběru nové grafické karty preferují nejen samotný výkon, ale také nadstandardní provozní vlastnosti a značku renomovaného výrobce k tomu, pak byste při svém výběru určitě neměli přehlédnout grafickou kartu...
Jste-li příznivci survival budovatelských strategií, pak se jistě nemůžete dočkat pátku 20. září 2024, kdy bude po odkladu konečně vydána počítačová hra Frostpunk 2. Právě k této příležitosti známý výrobce grafických karet SAPPHIRE vydal v omezené sérii také tematicky...
Zkuste naše cookiesMy, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies a další údaje k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a dalších údajů vč. jejich předání pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informacíMéně informací
Na našem webu používáme:
Technické cookies
Ty jsou nezbytně nutné pro fungování webu a jeho funkcí, které se rozhodnete využívat. Bez nich by náš web nefungoval, např. by nebylo možné se přihlásit k uživatelskému účtu.
Funkční cookies
Tyto cookies nám umožňují zapamatovat si Vaše základní volby a vylepšují uživatelský komfort. Jde například o zapamatování si jazyka či umožnění zůstat trvale přihlášen.
Cookies sociálních sítí
Tyto cookies nám umožňují komfortně Vás propojit s Vaším profilem na sociálních sítích a například Vám umožnit sdílet produkty a služby s přáteli a rodinou.
Personalizace obsahu
Tyto cookies nám umožní zobrazit Vám obsah a reklamy dle údajů, které jsou o Vás dostupné tak, abychom se co nejlépe strefili do Vašich potřeb. Jde zejména o to, jaký obsah jste si zobrazili, či na jakém zařízení na naše stránky přicházíte.
Nepersonalizovaná reklama
Tyto cookies nám umožňují zobrazovat Vám obecnou reklamu na produkty a služby.
Personalizovaná reklama
Díky těmto cookies Vám my a ?naši partneři? můžeme nabídnout relevantní produkty a služby na míru a to na základě Vašich nákupů, Vašeho chování a Vašich preferencí.
Měření publika
Tyto cookies nám umožňují optimalizovat naše stránky pro Vaše komfortní používání a to na základě toho, jak je používáte. Cílem je zapamatovat si či předpokládat Vaše volby. Jde například o využívání funkcí, jejich umístění, chování na stránce.
Cookies třetích stran
Tyto cookies jsou cookies třetích stran, přičemž Víc se o nich a o našich partnerech můžete dozvědět zde.
Udělením souhlasu se zpracováním cookies budou na Váš přístroj, který k prohlížení webu používáte, nainstalovány výše uvedené cookies (kliknutím na tlačítko "Rozumím" obě kategorie, případně si můžete vybrat jen jednu z kategorií kliknutím na tlačítko "Nastavení"). Technické cookies instalujeme na Vaše zařízení vždy, tedy i bez Vašeho souhlasu, protože bez nich by náš web nefungoval.
Svůj souhlas se zpracováním cookies můžete odvolat. V souvislosti se zpracováním cookies ze strany naší společnosti máte dále práva na: přístup ke cookies, výmaz cookies, úpravu, doplnění a opravu cookies, omezení zpracování a právo podat stížnost k ÚOOÚ. Více o Vašich právech.