Filtrace k bazénu čistí vodu od mechanických nečistot, a dopomáhají tak ke zvýšení kvality vody v bazénu. K dispozici jsou dva základní druhy filtrace. Kartušová filtrace je vhodná pro malé bazény. Písková je pak ideální pro všechny typy a rozměry zahradních bazénů. Přečtěte si, která pro vás bude vhodnější.
Pokračovat
Jaká bude ta pravá filtrace k bazénu?
Filtrace k bazénu existují ve dvou variantách, ačkoli častěji se dnes už setkáte s variantou s pískem, která je sice dražší, ale zato účinnější. Při výběru se řiďte především objemem bazénu a výkonem filtrace.
Malý objem zvládne bazénová kartušová filtrace
Bazénová kartušová filtrace je vhodná při občasném používání a do malých bazénů o průměru do 4 m nebo s objemem do 8 m3. Voda prochází přes kartuš (vložku v podobě papírové harmoniky), na níž ulpí i velmi drobné nečistoty. Nevýhodou je, že se snadno zanese. Proto je potřeba ji měnit i vícekrát během jedné sezóny.
Je finančně dostupná.
Je dostačující pro malé bazény.
Má malý výkon.
Je nutné ji často čistit.
Výkonná bazénová písková filtrace
Bazénová písková filtrace funguje na principu pročištění vody křemičitým pískem. Mezi hlavní výhody pískové filtrace patří snadná údržba, dlouhá životnost a vysoká účinnost. Vhodná je do bazénů s pevnou konstrukcí s průměrem 4 m a více a tam, kde chcete připojovat další příslušenství.
Je nenáročná na údržbu.
Šetří používání chemie.
Můžete k ní zapojit další příslušenství.
Její pořízení je finančně náročnější.
i
Bazénová filtrace na slanou vodu je odolnější
Pokud máte nebo plánujete v bazénu slanou vodu, musí k ní být také vhodná bazénová filtrace na slanou vodu. Její čerpadlo je odolné působení soli. Filtrační nádoba bude totožná s ostatními druhy filtrací, tu sůl nepoškodí.
Kartušová filtrace k bazénu
Písková filtrace k bazénu
Další příslušenství, které filtrace k bazénu potřebují
Filtrace k bazénu je třeba doplnit nezbytnostmi, kterými jsou skimmer – ten nasává vodu do filtrace, pak také hadice k propojení a filtrační vložky do kartušových filtrací, které je nutné vyměňovat při jejich zanesení.
Při zanesení filtrace k bazénu vyměňte vložky
Filtrační vložky do kartušové filtrace k bazénu je třeba měnit, a to i několikrát během sezóny. Interval záleží na četnosti používání bazénu, kvalitě vody i na péči věnované vložce samotné. Časté čištění prodlužuje životnost.
Čistší vodu udrží skimmery
Skimmery jsou nezbytným vybavením bazénů, protože sbírají nečistoty, které se vznášejí na hladině vody předtím, než se usadí. Vzniká tak méně řas a mikrobů. Ze skimmeru se voda čerpá do filtrace, kde se čistí.
Napojení filtrace k bazénu zajistí hadice
Hadice se využívají k napojení nejen filtrace k bazénu. Jsou v nabídce v různých průměrech a délkách, můžete si je i nastavovat. Hadice černé barvy vodu ohřívají – hodí se tak třeba k solární sprše.
Každá filtrace k bazénu obsahuje návod, který vám prozradí její správné umístění i zapojení.
Jakou filtraci do bazénu vybrat?
Přemýšlíte, jakou filtraci do bazénu pořídit? Výkon bazénové filtrace je podstatný parametr. Určuje, jak rychle a účinně vyčistí vodu v bazénu. Je důležité, aby výkon odpovídal velikosti bazénu a objemu vody. Filtrace by měla vodu přefiltrovat za zhruba 6 – 8 hodin, při vyšším vytížení a velmi teplém počasí dokonce za 3 – 4 hodiny.
Je nutné znát objem bazénu
Objem bazénu je při výběru filtrace klíčový. Je to také jeden z parametrů, který výrobce uvádí. Pokud si číslo nepamatujete, můžete si ho snadno spočítat. U hranatých bazénů stačí vynásobit délku, šířku a výšku vody (V = a × b × c). U kruhových je to náročnější, zde musíte vynásobit π (3,14) výškou vody a poloměrem bazénu na druhou (V = π × v × r2). U atypických tvarů je vše samozřejmě složitější.
i
Jak převést výsledek na litry a hektolitry?
Objem počítejte v metrech, výsledek vám vyjde v metrech krychlových (kubíkách). Pak stačí vynásobit 10 a máte objem v hektolitrech, při násobení 1 000 bude výsledek v litrech.
Filtrace bazénu musí mít potřebný výkon
Výkon filtrace bazénu je důležitý pro to, aby fungovala tak, jak má, tedy udržovala vodu dostatečně čistou. Spočítejte si, jaký je potřebný výkon vzhledem k objemu vody v bazénu.
Celkový objem bazénu vydělte číslem 4.
Výsledkem je tzv. "kubíkový" výkon čerpadla, ten udává průtok vody za hodinu.
Výkon čerpadla musí být minimálně stejný, spíše o něco vyšší než vypočítané číslo.
Chcete ušetřit při koupi filtrace k bazénu? Bazar vám při výběru pomůže.
Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše. Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.
Písková filtrace - pro bazény se sladkou vodou, do objemu 35 m³, průtok vody 8 m³/h, pro hadice o průměru 32 mm a 38 mm, 6cestný ventil, kompatibilní s solinátorem, hmotnost pískové náplně 75 kg, příkon 550 W, hmotnost 18600 g
Písková filtrace - pro bazény se sladkou vodou, do objemu 35 m³, průtok vody 6 m³/h, pro hadice o průměru 32 mm a 38 mm, 6cestný ventil, kompatibilní s ohřevem a vysavačem, hmotnost pískové náplně 20 kg, příkon 400 W, rozměry 53 × 53 × 53 cm (V׊×H), hmotnost 13700 g
Písková filtrace - pro bazény se sladkou vodou, do objemu 40 m³, průtok vody 8 m³/h, pro hadice o průměru 38 mm, 6cestný ventil, kompatibilní s ohřevem a vysavačem, hmotnost pískové náplně 30 kg, příkon 550 W, rozměry 72 × 52,5 × 75,5 cm (V׊×H), hmotnost 16300 g