MPLA322909

Kreativní tvoření pro děti

Zobrazit katalog
Cena
-
Dostupnost
Stav zboží
Hodnocení od zákazníků
Značka
Vhodné od
0,08 let
15 let
-
Nejnovější objednávky
Filtrovat

Kreativní tvoření pro děti zabaví na dlouhé hodiny celou rodinu. Při umělecké činnosti se mohou vaše ratolesti kreativně vyřádit, nebo naopak přesně postupovat podle daného návodu. Všelijaké tvoření děti doslova zbožňují. Poradíme vám, jak vybrat ideální kreativní sadu právě pro vaše dítě.

Pokračovat

Aktivní vyrábění s dětmi prospívá celé rodině

Vyrábění s dětmi není jen prostředkem, jak efektivně vyhnat nudu z domu. Kreativní činnost je pro děti velmi přirozená a má nepopiratelně pozitivní vliv na jejich zdravý vývoj. Umělecká činnost je prospěšná i pro teenagery a dospělé jedince. Společné tvoření je ideální způsob, jak kvalitně strávit společný čas.

 • Tvoření podporuje rozvoj jemné motoriky.
 • Je to nenásilný způsob, jak naučit děti soustředění a trpělivosti.
 • Přirozeně podporuje dětské sebevědomí.
 • Rozvíjí individuální kreativitu a podporuje originální přístup.
 • Učí novým dovednostem a technikám.
 • Společné tvoření s dětmi utužuje rodinné vztahy.

i

Na tvoření s dětmi není nikdy pozdě

Děti začínají projevovat zájem o malování zpravidla okolo 2 let věku (některé děti i dříve). Již v tomto věku byste svého mini umělce měli v jeho pokusech o kresbu podporovat. Máte starší dítko nebo teenagera? Tvoření s dětmi je prospěšné v každém věku pro dítě i rodiče.

Podle jakých kritérií můžete vybírat vyrábění pro děti?

Vyrábění pro děti vybírejte s ohledem na aktuální věk dítěte. Věková hranice je vždy uvedena v popisu produktu a vyjadřuje náročnost dané kreativní sady. Umělecké potřeby pro starší děti mohou obsahovat malé komponenty a ostré předměty. Dále můžete vybírat dle ročního období nebo pohlaví.

 • Tematické vyrábění s dětmi (Vánoce, Velikonoce, Halloween atd.) vám umožní vytvořit originální výzdobu pro každé roční období (podzim, zima, jaro, léto) a významné svátky.
 • Kreativní sady pro dívky obsahují umělecké potřeby pro vyšívání, pletení a výrobu šperků či dalších dívčích doplňků. Nebo se jedná o set výtvarných potřeb laděných v dívčích barvách.
 • Kreativní sady pro kluky jsou orientované na chlapecké zájmy, jako je tvorba a zdobení dopravních prostředků, robotů, nářadí atd. Mohou být také laděné v typicky chlapeckých barvách.

Kreativní tvoření pro děti
Vybírat můžete i z obrovské nabídky kreativních sad, které obsahují hned několik druhů tvoření pro děti bez ohledu na jejich pohlaví.

Kreativní tvoření pro děti od 2 let až po teenagery

Kreativní tvoření pro děti od 2 let zpravidla obsahuje set potřeb, které jsou vyrobené z nezávadných materiálů a neobsahují žádné malé části. Pokud pořizujete kreativní sadu pro batole nebo dítě předškolního věku, vždy se řiďte doporučením výrobce. U starších dětí (10 let a více) je věková hranice spíše orientační. Při nákupu pro starší děti zohledněte také jejich zručnost a nadání, aby pro ně byla kreativní sada dostatečnou výzvou.

Jaký druh vyrábění pro děti zvolit?

Nabídka různých kreativních sad a pomůcek je v dnešní době velmi bohatá. Zábavné umělecké potřeby seženete pro děti všech věkových kategorií. Pokud i vás vyrábění pro děti nadchne a budete si chtít tvořit i vy sami, můžete si pořídit populární antistresové omalovánky pro dospělé. Z čeho můžete vybírat?

Oblíbená kreativní sada malování podle čísel

Malování podle čísel je kreativní sada, která malému umělci umožní vytvořit impozantní dílo, které si s pýchou vystaví v pokojíčku. Součástí sady je zpravidla plátno, pastelky, akrylové nebo vodové barvy. Dítě si může vybarvit různé motivy (zvířata, květiny, města atd.) jednoduše podle rozpisu čísel.

Diamantové malování je trendy sada na vyrábění

Diamantové malování nebo také kamínkování je kreativní sada na vyrábění, které propadly nejen děti různé věkové kategorie, ale také mnozí dospělí. S pomocí třpytivých kamínků vytvoříte úchvatné obrazy a motivy různých velikostí (dle náročnosti), které si můžete ihned pověsit na stěnu.

i

Pořiďte si na vyrábění s dětmi kvalitní pomůcky

Preferujete vyrábění s dětmi podle jejich nebo vaší fantazie? Bez pevně dané předlohy můžete libovolně experimentovat, zkoušet nové techniky, materiály a různé druhy barev. K realizaci vašeho uměleckého potenciálu potřebujete jen výtvarné potřeby.

Sháníte kreativní sady pro nejmenší? Zkuste prstové barvy

Prstové barvy jsou ideálním uměleckým startem pro nejmenší děti od 2 do 3 let. Tyto roztomilé kreativní sady jsou naprosto bezpečné. Vaše batole s nimi může kreslit na papír prstem nebo společně vytvoříte otisk jeho ručičky či nožičky. Užijete si spoustu zábavy, a navíc si vytvoříte originální dekoraci.

Batolata zabaví nejen prstové barvy, ale také malování vodou, u kterého se ale vůbec neumažou. K malování jim stačí pouze štětec, voda a speciální obrázek.

Kreativní sady pro zdobení praktických a dekorativních předmětů

Kreativní sady umožní vašim dětem vyzkoušet si více dekoračních technik na různých materiálech. Papír nebo plátno nejsou jedinou možností, jak se mohou vaše děti umělecky realizovat. Čas od času to chce změnu.

 • Malování na kamínky je ideální letní tvoření pro děti i jejich rodiče. Krásně ozdobené kamínky jsou originální zahradní dekorací. Kvalitní kreativní sada obsahuje vše potřebné včetně krásných kamínků.
 • Malování na hrnky je kreativní sada, díky které si děti samy ozdobí hrnek na čokoládu nebo jakýkoliv jiný oblíbený teplý či studený nápoj. Dětmi malovaný hrnek je také skvělým dárkem pro pyšné prarodiče.

Vyrábění s dětmi - zima
Prstové barvy

Vyrábění s dětmi - 3 roky
Malování vodou

Kreativní sada pro dívky
Náramky a korálky

Nejpopulárnější kreativní sady pro dívky

Menší i větší parádnice ocení kreativní sady pro dívky, které se zaměřují na výrobu různých šperků, náramků, náušnic, prstýnků a jiných nezbytných ozdůbek. Holčičkám jistě udělá radost kreativní sada plná barevných rtěnek, očních stínů a tvářenek. Malé slečny se mohou nazdobit přesně podle svých představ.

 • Dětské šminky a malovátka jsou šetrnou alternativou běžných kosmetických přípravků pro ženy. Malé holčičky tak mohou před zrcadlem bezpečně napodobovat maminku a užít si u toho spoustu zábavy.
 • Korálky a výroba náramků je vyrábění pro děti, které si libují v různých ozdůbkách a nadšeně je tvoří nejen pro sebe, ale také pro své kamarádky a rodinu. S pomocí kreativní sady si vyrobí celé sety šperků.
 • Vyšívání a pletení rozvíjí jemnou motoriku a učí děti trpělivosti. Klasické kreativní sady obsahují jehly a jehlice. Pořídit dětem můžete i jednoduchý pletací přístroj, který celý proces výrazně usnadňuje.

i

Co vyrábět s dětmi z papíru? Úspěch zaručí papírové kreativní sady

Papírové kreativní sady pro kluky a holky obsahují různé vystřihovánky pro děti všech věkových kategorií. Šikovné děti si mohou postavit třeba detailní modely dopravních prostředků nebo staveb. Holčičky zase mohou libovolně převlékat papírovou panenku.

Jednoduché vyrábění s dětmi

Nemáte čas na přípravu a následný úklid? Existuje celá řada zábavných aktivit, které připravíte i uklidíte během pár minut. Vyrábění s dětmi nemusí být časově náročné. Sázkou na jistotu jsou omalovánky pro dětisamolepky, které využijete nejen doma, ale i na cestách. Vybírat můžete z nekonečného množství různých tradičních a moderních motivů. Vděčná jsou také razítka, která si po otisknutí mohou děti vybarvit pastelkami.

Starší děti ocení vyškrabovací obrázky. Tato jednoduchá sada na vyrábění obsahuje ostrý nástroj na vyškrabávání, proto není vhodná pro menší děti.

Fantazii vašeho dítěte podpoří také kreativní hračky

Kreativní hračky jsou zajímavou alternativou pro všechny děti každého věku. Osloví nejen všestranně nadané malé umělce, ale jsou vhodné i pro děti, které nerady tvoří s tradičními výtvarnými pomůckami. Skvělými příklady jsou extrémně populární slizy, modelování z různých hmot nebo mozaiky. Děti nemusí vždy nutně vytvořit veledílo. Přínosný je i samotný proces tvorby, který má prokázané terapeutické účinky.

Malířská sada - výtvarné potřeby
Výtvarné potřeby

Kreativní sada pro děti od 10 let
Diamantové malování

Kreativní sada na tvoření - výroba mýdla
Výroba mýdla

Výroba mýdel pro děti je nevšední kreativní sada

Výroba mýdel pro děti nadchne celou rodinu bez rozdílu věku. Tato kreativní sada vám umožní vyrobit si vlastní mýdla nejen pro děti, ale i pro dospělé. Kvalitní sada na vyrábění obsahuje přírodní ingredience, praktické pomůcky, formy a také podrobný návod, díky kterému vám půjde tvorba mýdel pěkně od ruky.

Praktické tvoření pro děti do auta

Vybrat tvoření pro děti předškolního věku do auta může být oříšek. Než dorazíte na místo má dítko jen polovinu pastelek. Menší děti navíc rády tvoří i mimo nachystaný papír. Tento problém skvěle řeší magnetické tabulky. Děti mohou donekonečna kreslit a mazat, aniž by potřebovaly jakékoliv jiné výtvarné pomůcky.

Děti s chutí ozdobí i samy sebe. Dočasné tetování nabízí široký výběr motivů.

Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.

Nejprodávanější

1.
3D pero s funkcí kreslení, maximální teplota trysky 40 °C, tiskový materiál PCL, průměr filamentu 3mm, 72ks filamentů v balení, hmotnost 0g, rozměr 35mm×135mm×3mm (V׊×H)
1 389,-

2.
Modelovací hmota - měkká, lehce tvarovatelná, nebarví, nešpiní a nevysychá, vícebarevná, vhodná od 2 let, 20 kusů v balení
529,-

3.
Filament pro 3D pera - materiál ABS, průměr 3mm, vhodná teplota tisku až do 200°C
2 389,-

Další nejprodávanější
18 027 položek
4,6 19×
3Doodler 3D Pero Start+ a 72 náplní + 12 šablon
3D pero s funkcí kreslení, maximální teplota trysky 40 °C, tiskový materiál PCL, průměr filamentu 3mm, 72ks filamentů v balení, hmotnost 0g, rozměr 35mm×135mm×3mm (V׊×H)
1 389,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: D3Oa001
5,0
3Doodler Create+ a 75 náplní a 5 šablon
Filament pro 3D pera - materiál ABS, průměr 3mm, vhodná teplota tisku až do 200°C
2 389,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: D3Ob006
4,8 63×
Play-Doh - Balení tub
Modelovací hmota - měkká, lehce tvarovatelná, nebarví, nešpiní a nevysychá, vhodná od 2 let, 4 ks v balení, není možné si zvolit konkrétní variantu produktu
159,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HRAa6929
4,9 13×
Play-Doh Barbecue gril
Modelovací hmota - téma potraviny, červená barva, vhodná od 3 let, 1 kus v balení
Cenová bomba
519,- Ušetříte 79,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HRAbz15904
5,0 38×
Play-Doh Velké Balení 20 ks
Modelovací hmota - měkká, lehce tvarovatelná, nebarví, nešpiní a nevysychá, vícebarevná, vhodná od 2 let, 20 kusů v balení
529,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HRAif11626
5,0
FIMO soft sada 24 barev Basic
Modelovací hmota - měkká, lehce tvarovatelná, do trouby a netoxická, vhodná od 8 let, hmotnost 600 g, 24 kusů v balení
od  444,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HRAif14141
4,5 19×
Totum náramky Tlapková patrola
Sada na výrobu šperků - s korálky, vhodná od 3 let, balení obsahuje přívěšek, doplňky, korálky a šňůrky, navlékací korálky
269,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HRAif4393
4,8 17×
Ledové království II vyrob si náramky
Sada na výrobu šperků - s korálky, vhodná od 5 let, balení obsahuje přívěšek, korálky, šňůrky a návod, navlékací korálky
269,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HRAb0412
3,8 17×
Sada laků na nehty
Zkrášlovací sada pro malé slečny, vhodná od 5 let
269,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HRAbz06802
4,6
Make-up s laky na nehty
Zkrášlovací sada pro malé slečny, vhodná od 5 let
279,-
Skladem 1 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HRApta0462
4,5 17×
Loom I Do - náramky z gumiček
Sada na výrobu šperků - s gumičkami, s korálky, vhodná od 6 let, balení obsahuje gumičky, korálky a návod
469,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HRAkc04121
4,5 10×
Kinetic sand Přírodní tekutý písek 1,4 kg
Kinetický písek - hmotnost 1400 g, hnědá barva, vhodný pro děti od 3 let
349,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HRAif0020
5,0 10×
Šperkovnice - Květinová skřínka hrající
Šperkovnice - dětská, dřevěná, box (klasická), se zrcátkem, 2 patra, 3 zásuvky, rozměry 8 × 14,5 × 14,5 cm (V׊×H), růžová barva
369,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HRAa5346
4,6 10×
Tlapkova patrola - vyrob si náramky
Sada na výrobu šperků - s korálky, vhodná od 3 let, balení obsahuje doplňky a šňůrky, navlékací korálky
199,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HRAmm00104
4,7 21×
Výroba mýdel - Moře
Výroba mýdel pro děti - motiv moře, miska, mýdlový základ, návod, rukavice, tyčinky na promíchávání, vůně, 4 barvy v balení, červená, modrá, průhledná a žlutá barva, na výrobu 12 mýdel, pro děti od 5 let, rozměry 20 × 25 × 7 cm (V׊×H)
299,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HRAa1248
4,9 14×
Maped Color Peps Prstové barvy, 4x80ml
Prstové barvy - pro děti, vhodné od 1 roku
Super cena
od  160,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HRAif5120
5,0
Play-Doh Sada pro nejmenší Malý kuchař
Modelovací hmota - v uzavíratelném balení a nelepí, téma potraviny, bábovky, forma, prkýnko, lis a kráječ součástí balení, bílá, červená, oranžová, zelená a žlutá barva, vhodná od 3 let, hmotnost 255 g
459,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HRAls2218
4,4 10×
Dřevěné navlékací korálky v krabičce
Korálky - navlékací, balení obsahuje 70ks korálků, materiál: dřevo, vhodné od 3 let
269,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HRAa6102
4,7 15×
Šperkovnice - Zrcadlo Princess
Šperkovnice - dětská, dřevěná, se zrcátkem, 1 patro, 1 zásuvka, rozměry 25 × 16 × 8 cm (V׊×H), růžová barva
369,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HRAa5342
4,2 24×
Play-Doh Bláznivé kadeřnictví
Modelovací hmota - měkká, lehce tvarovatelná, nebarví, nešpiní a nevysychá, téma kadeřník, tvořítko součástí balení, vícebarevná, vhodná od 3 let
459,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HRAbz15902
4,9 12×
Teddies Malování na kameny/oblázky svítící ve tmě s barvami se štětci s doplňky
Kreativní sada - pro malování na kamínky, sada obsahuje vše potřebné včetně kamínků, pro děti od 3 let
309,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HRAkc03275
4,7 36×
Play-Doh Zubař Drill'n fill
Modelovací hmota - měkká a lehce tvarovatelná, téma zubař, tvořítko součástí balení, bílá, červená, stříbrná, zelená a zlatá barva, vhodná od 3 let, 6 kusů v balení
489,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HRAbz15901
4,6 15×
SES Moje první prstové barvy 4 x 150 ml
Prstové barvy - pro děti, vhodné od 1 roku, v kelímku, určené na papír, hypoalergenní, šetrné k životnímu prostředí, zdravotně nezávadné a bez lepku, vodou ředitelné, aplikace prsty, kalíšek součástí balení, 4 barvy v balení, objem jedné barvy 150 ml, rozměry balení 20 × 30 cm (V׊)
279,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: HRAif1385
5,0
Malování vodou Příroda
Malování vodou pro děti - kniha, motiv zvířátka, opakovatelné použitelné, 10 obrázků, štětec součástí balení, vhodné od 2 let, rozměry 22,5 × 26,5 cm (V׊)
Cenová bomba
194,- Ušetříte 29,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FKP0385123

Kreativní tvoření pro děti

dětské hračkyCo jsou kreativní hračky? Kreativní hračky jsou určené pro všechny tvořivé děti a jejich rodiče. Do této obsáhlé kategorie patří všechny kreativní pomůcky, sady a stavebnice. Děti mohou během tvoření postupovat dle návodu, nebo naopak popustit uzdu své fantazie.
Jemná motorika je důležitým faktorem ve vývoji dětí. Zahrnuje precizní pohyby rukou a prstů a je nezbytná pro psaní, kreslení, stříhání a další každodenní aktivity. Dobře vyvinutá jemná motorika má pozitivní vliv na kognitivní a sociální dovednosti dítěte.
Didaktické hračky jsou speciálně navržené hračky, které mají za cíl nejen bavit děti, ale také rozvíjet jejich dovednosti a schopnosti. Tyto hračky jsou nápomocné při učení a vývoji dětí v různých oblastech, včetně motoriky, kognitivních schopností, sociálních...
dětské hračkyNejen sladkosti: Velikonoční nadílka plná her a zábavy od Mattela Svátky jara se nezadržitelně blíží a s nimi i otázka, čím děti mile překvapit. Raději než kupu sladkostí jim pořiďte nějakou pěknou hračku od Mattela – na výběr mají holky i kluci a nezapomněli jsme ani na nejmenší.
Umění má prokazatelně pozitivní účinky na lidskou psychiku. Rozvíjejte váš talent i této nepříznivé době. Absolvujte kurzy hraní na hudební nástroje online, malujte, nahrávejte zábavná videa. Všechny kreativní nápady si můžete jednoduše uložit v aplikaci OneNote....
Více článků

Kreativní tvoření pro děti

V kategorii Kreativní tvoření pro děti máme právě teď na Alza.cz celkem 18027 produktů.
Podívejte se na produkty seřazené podle ceny od nejlevnějšího v kategorii levné kreativní tvoření pro děti Produkty seřazené od nejdražšího po nejlevnější hledejte v kategorii nejdražší kreativní tvoření pro děti Zboží seřazené dle prodejnosti od nejvíce po nejméně prodávané najde v kategorii nejprodávanější, nejlepší kreativní tvoření pro děti Produkty řazené dle hodnocení uživatelů od nejlepšího najdete v kreativní tvoření pro děti recenze
P-DC1-WEB06
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací