Nabídka práce v odděleníFinance

5 volných míst

Běžní lidé vidí jen čísla.
My v nich čteme přání zákazníků.

fotografie zaměstnanců oddělení Finance

Účtárna

Zde vedeme účetnictví české Alzy i dalších tří zahraničních. Ve spolupráci s IT oddělením se snažíme o co největší automatizaci, ale zároveň víme, že na konci dne je potřeba si dost věcí odmakat po staru a ani ten nejlépe nastavený robot nám zatím nepomůže.

Cash Operations

Staráme se o to, aby každá platba odešla i přišla na správné místo, nezávisle na platební metodě, ani na zemi prodeje. Nastavujeme pravidla a procesy pro automatické zpracování plateb, zbytek zpracováváme ručně.

Controlling

My jsme oči managementu. Přes čísla hlídáme a sledujme vše, co se ve firmě děje, odhalujeme a také předvídáme problémy. Navrhujeme procesní inovace, abychom se i nadále zlepšovali a zůstali jedničkou na trhu.

Finanční služby

Splátky, pojištění, prodloužená záruka, Třetinka a program pronájmu elektroniky NEO. Toto vše v Alze spadá přímo pod naše oddělení. Služby rozvíjíme a řídíme na základě čísel, ale víme, že za každým řádkem v tabulce je živý zákazník, který je nejdůležitější.

Interní audit

Chceme jednat korektně – uvnitř i navenek. Proto dohlížíme, jak nad dodržování interních pravidel ze strany zaměstnanců, tak i nad vztahy se třetími stranami. Udržování fair play je hlavním heslem pro naši práci.

Bezpečnost a kontrola

Staráme se o fyzickou i technickou bezpečnost na našich provozovnách s cílem eliminovat rizika, ztráty a protiprávní jednání. Proto vybavujeme naše objekty nejmodernějšími technologiemi a optimalizujeme veškeré bezpečnostní procesy.

Volná pracovní místa v oddělení: Finance

Tohle jsme my

Všichni se sem nevejdeme, tak ti představíme alespoň některé z nás.

 • Jaroslav Kříž

  Jarda Kříž

  Head of Accounting

  Přišel do Alzy před 7 lety a dnes je šéfem účtárny. Jeho heslem bylo "účtárna na čudlík", vedl totiž vývoj účetních modulů. Nerad chodí na pohovory, kde láká dobrodruhy na jízdu s námi. Dopředu jim říká, že tady se to mění pod rukama, a to, co se naučili jinde, jim u nás stačit nebude.

 • Jiří Ponrt

  Jirka Ponrt

  Chief Financial Officer

  Alza do svých 9 mld Kč žádného finančního ředitele nepotřebovala, takže Jirka je vlastně první. Kromě financí vede ještě B2B obchodní oddělení a během svého působení v Alze také dočasně dva roky vedl Sales & Purchasing oddělení.

 • Jiří Kovanda

  Jirka Kovanda

  Head of Customer Financial Services

  Do Alzy ho přivedla chuť po změně. A po 4 letech práce v malém startupu se přechod do 20miliardové Alzy zdál být změnou dostatečně zajímavou. Jirka v Alze rozvíjí a stará se o služby Třetinka a NEO.

 • Petr Hošek

  Petr Hošek

  Head of Inventory Audit

  Petrova kariéra v Alze začala už před 15 lety. Je příkladem toho, že i ze skladníka se dá vypracovat na vedoucího inventurního oddělení, kde aktuálně vede kolem 30 kolegů. U Petra si dejte pozor na detaily, protože na nich si dává nejvíce záležet.

 • Pavla Vrbková

  Pavla Vrbková

  Interní auditor

  Začala v Alze před necelým rokem. Jednou nohou už byla v bezpečnostním sboru, ale do Alzy ji nakonec zlákala vidina řešení různorodých rizik a odhalování nečestných podvodníků. V tomhle bodě se nemýlila, protože i když je svět růžový, o případy tu není nouze. Pavla zastřešuje nastavení interních kontrolních pravidel a řešení podvodů.

 • Jakub Krejčíř

  Jakub Krejčíř

  Head of Controlling

  Kuba začínal v Big4, pak pokračoval ve finančním plánování firmy kótované na NASDAQ, aby zakotvil v Alze. Jako vedoucí Controllingu dohlíží, že je Alza řízená přes čísla. Baví ho přemýšlet nad byznysovými problémy a hledat vazby provozních a strategických rozhodnutí na výsledky firmy. V Alze je tato záliba jeho denní pracovní náplní.

 • Nikol Varvařovská

  Nikol Varvařovská

  Teamleader

  V Alze pracuje od začátku roku 2017. Začala jako týmař na Call centru. A protože má ráda výzvy, ujala se projektu Alza Neo, který byl v plenkách. Dnes vede dokonce celé oddělení, které spravuje tento velmi úspěšný projekt. Ve volném čase lyžuje, kempuje v přírodě a ráda cestuje :-)

 • Jan Hubík

  Jan Hubík

  Fraud and Risk Manager

  Honzu k nám přivedla možnost nastavit od základů procesy a systémy, které Alzu chrání před finančními podvody a riziky. Nastavuje riskové modely platebních bran, ladí skóring zákazníků a hází klacky pod nohy útočníkům. Rád drží krok s technologickými novinkami a vyžívá se v datové analýze. Je nadšenec do kryptoměn a digitální bezpečnosti.

Proč s námi pracovat?

 • Pod rukama nám projde každá koruna z 20 miliard obratu Alzy.
 • 100 milionů řádků nám ročně přibude v účetnictví.
 • Inovace pro nás nejsou jen prázdné slovo,
  vymýšlíme inovace nejen pro sebe, ale i pro další oddělení.
 • Stále hledáme způsoby, jak zefektivnit naši práci na Financích přes sílu IT.
 • Práce našeho oddělení má přirozené přesahy do celé firmy.
 • Stále ladíme a zkoušíme nové věci.
 • Víme, že úspěch od neúspěchu oddělují stovky detailů.

Naskočte k nám

Nevybrali jste si nebo chcete pozici šitou na míru

(Pdf, Docx, Doc, Html, Ods, Zip, Rar)

Správce os. údajů je Alza.cz a.s., IČO 270 82 440. Vaše os. údaje zpracováváme k tomu, abychom danou pozici (a případně i jinou pozici) obsadili vhodným kandidátem. Vámi poskytované osobní údaje (vč. životopisu) jsou nezbytné pro rozhodnutí o uzavření případné pracovní smlouvy (právní základ zpracování).