Nabídka práce v odděleníFinance

10 volných míst

Běžní lidé vidí jen čísla.
My v nich čteme přání zákazníků.

fotografie zaměstnanců oddělení Finance

Účtárna

Zde vedeme účetnictví české Alzy i dalších tří zahraničních. Ve spolupráci s IT oddělením se snažíme o co největší automatizaci, ale zároveň víme, že na konci dne je potřeba si dost věcí odmakat po staru a ani ten nejlépe nastavený robot nám zatím nepomůže.

Treasury

Staráme se o to, aby každá platba odešla i přišla na správné místo, nezávisle na platební metodě, ani na zemi prodeje. Nastavujeme pravidla a procesy pro automatické zpracování plateb, zbytek zpracováváme ručně.

Controlling

My jsme oči managementu. Přes čísla hlídáme a sledujme vše, co se ve firmě děje, odhalujeme a také předvídáme problémy. Navrhujeme procesní inovace, abychom se i nadále zlepšovali a zůstali jedničkou na trhu.

Finanční služby

Splátky, pojištění, prodloužená záruka, Třetinka a program pronájmu elektroniky NEO. Toto vše v Alze spadá přímo pod naše oddělení. Služby rozvíjíme a řídíme na základě čísel, ale víme, že za každým řádkem v tabulce je živý zákazník, který je nejdůležitější.

Volná pracovní místa v oddělení: Finance

Tohle jsme my

Všichni se sem nevejdeme, tak ti představíme alespoň některé z nás.

 • Jaroslav Kříž

  Jarda Kříž

  Hlavní účetní

  Přišel do Alzy před 7 lety a dnes je šéfem účtárny. Jeho heslem bylo "účtárna na čudlík", vedl totiž vývoj účetních modulů. Nerad chodí na pohovory, kde láká dobrodruhy na jízdu s námi. Dopředu jim říká, že tady se to mění pod rukama, a to, co se naučili jinde, jim u nás stačit nebude.

 • Alena Voronina

  Alena Voronina

  Treasury manažer

  Do Alzy ji nalákala možnost dělat mezinárodní treasury v Praze. Od začátku si převzala vznikající oddělení Treasury a postupně do něj přenesla procesy do té doby roztříštěně přes celou firmu. Od té doby se počet zemí, kde máme účty, zdvojnásobil a stejně tak i měny, které denně obsluhujeme. A to se vzájemně násobí.

 • Jiří Ponrt

  Jirka Ponrt

  Finanční ředitel

  Alza do svých 9 mld Kč žádného finančního ředitele nepotřebovala, takže Jirka je vlastně první. Kromě financí vede ještě B2B obchodní oddělení a během svého působení v Alze také dočasně dva roky vedl Sales & Purchasing oddělení.

 • Jiří Kovanda

  Jirka Kovanda

  Startup manager

  Do Alzy ho přivedla chuť po změně. A po 4 letech práce v malém startupu se přechod do 20miliardové Alzy zdál být změnou dostatečně zajímavou. Jirka v Alze rozvíjí a stará se o služby Třetinka a NEO.

 • Petr Hošek

  Petr Hošek

  Vedoucí inventarizace

  Petrova kariéra v Alze začala už před 15 lety. Je příkladem toho, že i ze skladníka se dá vypracovat na vedoucího inventurního oddělení, kde aktuálně vede kolem 30 kolegů. U Petra si dejte pozor na detaily, protože na nich si dává nejvíce záležet.

 • Pavla Vrbková

  Pavla Vrbková

  Interní auditor

  Začala v Alze před necelým rokem. Jednou nohou už byla v bezpečnostním sboru, ale do Alzy ji nakonec zlákala vidina řešení různorodých rizik a odhalování nečestných podvodníků. V tomhle bodě se nemýlila, protože i když je svět růžový, o případy tu není nouze. Pavla zastřešuje nastavení interních kontrolních pravidel a řešení podvodů.

Proč s námi pracovat?

 • Pod rukama nám projde každá koruna z 20 miliard obratu Alzy.
 • 100 milionů řádků nám ročně přibude v účetnictví.
 • Inovace pro nás nejsou jen prázdné slovo,
  vymýšlíme inovace nejen pro sebe, ale i pro další oddělení.
 • Stále hledáme způsoby, jak zefektivnit naši práci na Financích přes sílu IT.
 • Práce našeho oddělení má přirozené přesahy do celé firmy.
 • Stále ladíme a zkoušíme nové věci.
 • Víme, že úspěch od neúspěchu oddělují stovky detailů.

Naskočte k nám

Nevybrali jste si nebo chcete pozici šitou na míru

(Pdf, Docx, Doc, Html, Ods, Zip, Rar)

Správce os. údajů je Alza.cz a.s., IČO 270 82 440. Vaše os. údaje zpracováváme k tomu, abychom danou pozici (a případně i jinou pozici) obsadili vhodným kandidátem. Vámi poskytované osobní údaje (vč. životopisu) jsou nezbytné pro rozhodnutí o uzavření případné pracovní smlouvy (právní základ zpracování).