Nabídka práce v odděleníObsahová redakce

6 volných míst

Produktové texty, obrázky, videa, články, kód i grafika. To vše prochází pod rukama našeho týmu. A to v pěti různých jazycích.

fotografie zaměstnanců oddělení Obsahová redakce

Obsahová správa katalogu produktů

Ladíme náš web, aby zákazníci vždy našli vše, co potřebují. Spravujeme katalog produktů, zakládáme parametry, přidáváme obrázky a plníme web dalším obsahem. Nejsme ale superhrdinové, se vším nám pomáhají desítky externistů. A co je nejlepší – naše práce je hned vidět.

SEO a analytika

SEO je naše prostřední jméno. Analyzujeme různé části webu, zpracováváme analýzy klíčových slov a optimalizujeme naše stránky pro vyhledávače. Na oslavy růstu pozic ve vyhledávačích zveme Pandu i Penguina a každý nový uživatel nám dělá radost.

Správa vendorského obsahu

Každý máme na starost určité obchodní partnery, tedy značky, a ladíme spolu s nimi obsah, který se u nás na Alze zobrazuje. Jednotlivé úpravy ale zásadně neděláme kvůli hezkým očím našich dodavatelů, ale jsou podpořené analýzami, které v týmu zpracováváme.

Překlady

Slovenština, angličtina, němčina, maďarština – náš tým přeloží všechno, na co si jen vzpomeneš. Staráme se o obsah na zahraničních doménách a spolupracujeme při tom s desítkami externistů. A jako bonus se při spolupráci vzájemně učíme jazyky. #legjobb

Grafika a kódování

Jsme partička, která si nejenže sama vše nakreslí, ale zároveň rovnou přivede k životu díky HTML/CSS. Až u nás na webu tedy narazíte na jakýkoliv kreativní obsah, velmi pravděpodobně je to naše práce. A navíc – jako jediní z celé redakce máme vlastní kancelář.

Srovnávače

Šest zemí, přes dvacet různých cenových srovnávačů. Nezalekneme se automatizace feedů, bidovacích robotů, ani správy milionových rozpočtů. Neustále vymýšlíme, jak se zviditelnit v dalších zemích tak, aby všechna čísla svítila zeleně a ROI nám zvesela rostla.

Volná pracovní místa v oddělení: Obsahová redakce

Tohle jsme my

Je nás hodně, tak představíme alespoň některé z nás.

 • Jakub Kalina

  Jakub Kalina

  Teamleader Content EU specialistů

  Jakub řídí celý lokalizační tým, pod který spadají všichni naši slovenští, němečtí a maďarští kolegové, kteří se starají o překlady našich webů v jiných zemích. Volný čas věnuje v posledních letech převážně rodině, ale rodičovské zkušenosti zúročuje i v práci při krocení mladých a nadšených kolegů. Průměrný věk je totiž u nás pouhých 26 let.

 • Ondřej Chaloupecký

  Ondřej Chaloupecký

  Teamleader Content specialistů

  Milovník změn, který rád přijímá nové výzvy. Automatizuje, co se dá, přesto ale dobře ví, že bez šikovných lidí se ve svém týmu content specialistů neobejde. Všechny stroje a nástroje je totiž třeba pořád chytře řídit a vylepšovat. Dobrou náladu a pozitivní energii Ondra čerpá především ve flexibilní pracovní době, proto jej vídáme v práci často až po poledni.

 • Klára Kouřimská

  Klára Kouřimská

  Teamleader SEO specialistů

  Perfekcionistka, která se se svým týmem SEO specialistů nevzdá, dokud všechny naše stránky nebudou na prvních pozicích ve vyhledávačích i cenových srovnávačích. Pracovní nadšení vyvažuje množstvím snědené Kinder čokolády, což pak kompenzuje ve volném čase, kdy hraje volejbal a cestuje napříč Afrikou.

 • Marek Říha

  Marek Říha

  Teamleader grafiků/kodérů

  Detailista, který zpozoruje každý nevzhledný pixel a nikdy se nespokojí se současným stavem věci. Vede malý tým grafiků/kodérů, který ale tvoří samé velké věci. Jeho věčně usměvavá a ochotná tvář se však mění okamžikem spuštění FIFY nebo Counter-Strike. Vůbec totiž neumí prohrávat.

 • Jakub Lučan

  Jakub Lučan

  Teamleader externistů

  Legenda všech nováčků. Málokdy ho někdo spatří, přitom ale koriguje desítky externistů, zvládá vše najednou a zásadně načas. Se svým týmem píše produktové popisky, ladí parametry a je vždy tam, kde je třeba další pomocné ruky. A to i ve volném čase, kdy hledá parťáky na hraní VR her.

 • Jozef Grela

  Jozef Grela

  Teamleader Content SK specialistů

  Hlavní mozek našeho slovenského webu, jehož život se v Alze aktuálně točí kolem nastavování procesů a řízení překladů do dalších jazyků. Vede skupinu talentovaných korektorů a optimalizátorů obsahu, ve volném čase ale svůj tým místy „zneužívá“ i na kreativní chvíle poezie a hraní Super Mario her.

 • Liběna Kubíková

  Liběna Kubíková

  Content SEO specialistka

  Umělecky založená duše, která miluje hudbu, cestování a dobré jídlo. V práci se ale podílí na mnoho nových projektech, a tak zasněný pohled vyměňuje za ten nadšený, protože všechno, při čem se může učit novým věcem, ji neskutečně baví. Mimoto ještě spravuje obsah a ladí SEO v holčičí sekci drogerie a kosmetiky.

 • Adam Holeček

  Adam Holeček

  Teamleader Vendor specialistů

  Nadšenec, který krotí Google Analytics a snaží se spočítat přínos veškerého obsahu, který se svým týmem pro jednotlivé značky vytváří. Neexistují pro něj věci, které nezvládne, pouze ty, které se zatím nenaučil. Možná proto taky boří statistiky množství vypité kávy na osobu.

8 670 napsaných popisků produktů za měsíc

106 300 vyplněných parametrů za měsíc

100 napsaných článků za měsíc

40 zrecenzovaných produktů za měsíc

20 MIO roztříděných klíčových slov

1 200 odehraných her stolního fotbálku za rok

Projekty, na které jsme pyšní

 • AI – Umělá inteligence

  Proč? Komplexní článek, který zodpoví vše o problematice AI. Na klíčové slovo „umělá inteligence“ vyskakuje v TOP3 v Google.

 • Pro zdraví

  Proč? Zdraví máme všichni jen jedno a Alzák dobře ví, že zákazník chce mít všechno přehledně na jednom místě.

 • Herní zóna

  Proč? Uvědomujeme si, že každý sortiment má svoji cílovou skupinu, které obsah na stránkách musíme přizpůsobit.

 • Televize LG

  Proč? Chceme zákazníkům usnadnit výběr a hned jim poradit, podle čeho mají vybírat. Představit jim důležité technologie, aby se hned na první stránce mohli rozhodnout, co opravdu chtějí.

 • Automatický robot nad feedy

  Máme tisíce produktů, které bychom ve více než 20 cenových srovnávačích museli spravovat ručně. Vyvinuli jsme tak automatického robota, který řeší optimalizaci za nás.

 • KAKS

  Klasifikační analýzy klíčových slov jsou základem každé naší práce. Potřebujeme znát, co uživatelé hledají, abychom se mohli efektivně rozhodovat, jak se mají jmenovat naše kategorie nebo jakým obsahem plnit náš web.

Proč u nás pracovat?

 • Je nás sice už 30, ale na nic si nehrajeme, fungujeme jako jeden tým.
 • Vždy najdeš parťáka. Pro nový projekt i pro kamarádský pokec nebo fotbálek.
 • Máme tady sportovní nadšence, gaming mastery,
  nespoutané umělce i typické ajťáky
  .
 • Učíme se jeden od druhého. A pořád je co šrotit, věř nám.
 • Rádi se sejdeme na společnou snídani nebo jiný dýchánek. Hlavně, že tam je jídlo.
 • Svoji práci můžeš hned vidět na webu. Takže aby všichni viděli, jaký jsi borec,
  můžeš to do minuty nasdílet na Facebook. Ale samozřejmě to neděláme, že jo.

Naskočte k nám

Nevybrali jste si nebo chcete pozici šitou na míru

(Pdf, Docx, Doc, Html, Ods, Zip, Rar)

Správce os. údajů je Alza.cz a.s., IČO 270 82 440. Vaše os. údaje zpracováváme k tomu, abychom danou pozici (a případně i jinou pozici) obsadili vhodným kandidátem. Vámi poskytované osobní údaje (vč. životopisu) jsou nezbytné pro rozhodnutí o uzavření případné pracovní smlouvy (právní základ zpracování).