Představenstvo

Udáváme směr e-commerce.

Představenstvo

Řídí

Je statutárním orgánem. Přísluší mu obchodní vedení společnosti, v čemž není vázáno žádnými pokyny a je tedy i vrcholným orgánem obchodního vedení společnosti.

Rozhoduje a zodpovídá

Kompletně zodpovídá za všechno dění ve společnosti (zejména za hodpodářský výsledek). Definuje globální strategii a schvaluje projektové rozpočty, investice i odměny.

Komunikuje

Synchronizuje všechna oddělení v jejich spolupráci a pomáhá s plněním cílů. Zároveň je informováno o veškerém dění. S řediteli diskutuje globální strategii.

Petr Bena

Místopředseda představenstva

Po 24 letech strávených v americké korporaci, z toho 13 let mimo ČR, jsem měl touhu vyzkoušet e-commerce, a tak jsem v roce 2016 naskočil do Alzy do oddělení Sales & Purchasing. To jsem do roka a do dne dostal komplet na starosti, čtyři roky pak působil v roli Sales & Purchasing ředitele. Krátce po nástupu do Alzy jsem se stal „otcem zakladatelem“ trainee programu, který dnes běží ve většině oddělení, kdy čerství absolventi bez zkušeností mají možnost začíst svoji kariéru v Alze a rychle růst. Rozběhl jsem spolupráci s VŠE, kdy Alza učí „E-Commerce B2C“. Spolu s kolegy jsme nejen vyrostli obrat ze 14 na 37 mld., ale podařilo se nám snížit míru reklamovanosti produktů na třetinu původních hodnot nejen lepším výběrem produktů a práce s nimi, ale i s využitím AI, což pak vedlo k vyšší zákaznické spokojenosti. Stejně tak jsme rozběhli Alza privátní značky, z čehož je dnes multimiliardový byznys. Od poloviny roku 2020 jsem místopředseda představenstva a spoluřídím tak úspěšnou společnost, jakou Alza je. Jsem nadšeným a zarputilým běžcem a je to právě běžecká upřímnost a cílevědomost (běh neokecáš), kterou aplikuju i v profesním životě. Alza mě baví, protože dává příležitost něco velkého vytvořit (říkám tomu, že je vhodná pro budovatelské typy), baví mě také pro svoji rychlost a pragmatičnost a možnost se neustále něco nového učit. Jsou tady chytří kolegové a mám prostě rád tu intelektuální challenge. Baví mě to unikátní spojení byznysu a informačních technologií a jejich použití k hledání nových způsobů obchodování.

Tomáš Havryluk

Místopředseda představenstva

Tomáš patří mezi služebně nejstarší manažery Alzy, se kterou začal spolupracovat už jako student doktorského studia na FEL ČVUT v roce 2007. Několika hodinové konzultace nad vývojem interního infomačního systému se postupně změnily v práci na plný úvazek, a Tomáš tak za více než 15 let svého angažmá v Alze stál u zrodu mnoha projektů a inovací, díky kterým se celá firma neustále posouvá a roste. Je ztělesněním podnikatelské filozofie Alzy, kdy technologie a svět internetu mění a posouvají svět byznysu. V Alze zakládal IT oddělení, ve kterém postupně vykrystalizovalo samostatné oddělení online marketingu. S růstem firmy, rostla potřeba náborů nových kolegů, která ho vedla k založení HR oddělení. Během sedmi let se vypracoval na člena nejužšího vedení firmy jako místopředseda představenstva a v této roli dosud působí. Vedl a realizoval řadu projektů, které nastavily nové standardy nejen české e-commerce. Zasloužil se o zrod payboxů umožňujících samoobslužné bezhotovostní i hotovostní platby na pobočkách, a stál i u začátků doručování objednávek do samoobslužných výdejních AlzaBoxů. Z pozice předsedy představenstva vede zejména strategické projekty firmy, ale také všem týmům připomíná, že vše jde dělat ještě lépe a neustále vylepšovat.

Takový je i sám vůči sobě. Ve volném čase rozvíjí své potápěčské vzdělání studiem i praxí, prohlubuje své jazykové znalosti a při čtení prokládá krásnou literaturu rozvojovými tituly.

Honza Deutsch

Strategic Business Advisory

Začínal jsem v Alze na HR oddělení, ze kterého jsem se po krátké době přesunul po bok předsedy představenstva. Zde jsem se jako business asistent staral o to, aby byly dokončeny všechny projekty a vedení mělo všechny podklady a volné ruce v rozhodování všeho důležitého napříč firmou. Aktuálně vedu celou kancelář, která se skládá z dvou menších týmů. Jeden se stará o chod našeho oddělení a druhý má na starosti různé globální projekty napříč celou firmou.

Petra Dupalová

Business Asistentka

Po 5 leté zkušenosti ze zahraničí jsem se rozhodla vrátit do ČR. V Alze je to jedna velká jízda a pracovat společně s vedením je skvělá příležitost pro rozvoj a zároveň disciplína dotahovat věci do konce. V našem týmu se podílím na projektech napříč celou společností, např. od expanze do zahraničí po zefektivnění firemních procesů, které ještě zlepší zákazníkův zážitek. Proto hledáme někoho, kdo nám pomůže analyzovat evropské trhy a trendy a navrhovat řešení, které nás přiblíží ještě o kousek blíže k našemu mottu: Objednat myšlenkou, doručit teleportem.

Vojta Melecký

Business Asistent

Od nástupu do Alzy na podzim 2021 působím v roli Business Asistenta představenstva, která mi umožňuje pracovat na tématech jak strategických (zahraniční expanze nebo nové zákaznické programy), tak operativních (product management, datové analýzy). Po zkušenostech ze zahraničí a consultingu mě na Alze udivila schopnost kombinovat rychlost start-upu, řízení komplexní organizace a nápomocnost schopných kolegů, což je za mě ta správná směs pro růst firmy i jednotlivců.

Petra Zikmundová

Asistentka vedení společnosti

Ahoj! Pracuji v Alze jako asistentka vedení společnosti. Starám se od A do Z o chod kanceláře na generálním ředitelství. Každý můj pracovní den vypadá úplně jinak, a tak nemusím mít strach ze stereotypu. Potrpím si na pořádek a ve všem hledám řád. Nejoblíbenější aktivitou je horská cyklistika, běh a výlety s kamarády!

Martin Štěpánek

Asistent vedení společnosti

Od mého prvního dne v Alze v prosinci roku 2020 je moje působení zde jedna velká jízda! Nastoupil jsem na pozici Asistent vedení společnosti, kde zastřešuji tolik činností, že by to vydalo na celou knihu. K hlavním činnostem patří zajištění provozního chodu Generálního ředitelství a zajištění maximálního supportu předsedovi představenstva. Na své pozici uplatňuji a zúročuji svou vášeň pro nové technologie, když se například starám o naše vozy Tesla. Takže pokud se nebojíš výzev a máš chuť něco měnit, tak tě rádi přivítáme mezi sebou u leadera české e-commerce. #WeAreAlza

Lucie Holubová Krajcová

CSR Specialist

V Alze pracuji již od roku 2008. Nastoupila jsem na pozici asistentky předsedy představenstva, kde jsem působila celých 9 let. Zkušenost k nezaplacení. Součástí této práce byla i charitativní činnost a jsem moc ráda, že mi Alza během rodičovské dovolené, ale i nyní, na poloviční úvazek umožnila pokračovat právě v oblasti CSR. Díky tomu můžu říct, že moje práce na pozici CSR Specialist je Dream Job, kdy můžu skrze dary z Alzy rozdávat radost a poznávat zajímavé lidi z různých oborů.

Veškerý můj volný čas zabere můj syn, ale to je také zkušenost k nezaplacení. Ráda čtu a několik let se učím italsky. Italština se mi stala jakousi obsesí.
A proč bys měl v Alze pracovat i TY? Je to tu prostě fajn. Fajn lidi, otevřený přístup, nové technologie, přátelství. Pracujeme a musíme pracovat jako ďas, ale smějeme se u toho, je tu pohoda.