SEO Specialist

Online marketing

Jedeme na vlně internetu. PPC, CTR, CPT i ROI jsme zařadili do svých slovníků. Každý z nás jsme unikát, dohromady nerozlučný tým s Alza duší.

Řídíme obsah na celém webu a zároveň ho optimalizujeme tak, abychom si udrželi pozici jedničky na trhu. Nejsme sice obchodníci, ale na naší práci závisí, kolik lidí přivedeme k nám na web a zda u nás najdou všechny důležité informace a nakoupí.

Aktuálně do našeho SEO content týmu hledáme specialisty na obsah, kteří se chtějí naučit něco nového, podílet se na velkých projektech a nezaleknou se nových výzev. Uplatnění u nás najdou jak šikovní absolventi / junioři, tak i zkušení SEO specialisté, kteří se již v oboru pohybují nějaký ten pátek.Představujeme si někoho, kdo se neutopí v hromadě zadaných úkolů a současně se kritickým okem podívá na zaběhnuté procesy a pravidla a přijde s návrhy, jak co nejrychleji a nejefektivněji posunout náš web zase o pár levelů výš. Troufneš si?

Co bude tvá náplň práce? 📊

 • Nejvíce času budeš věnovat zpracování analýz klíčových slov a vylepšování obsahu v segmentu, na který budeš dohlížet. Tvým úkolem tak bude optimalizovat a rozšiřovat jeho obsah, a to všechno vždy s ohledem na naše zákazníky.
 • Mezi tvé hlavní úkoly bude patřit tvorba obsahové strategie pro svěřený segment, čímž budeš přímo ovlivňovat růst jeho obratu.
 • Budeš mít také možnost nahlédnout do technického SEO, linkbuildingu, uživatelského contentu a mnoha dalších projektů, které máme na starosti.
 • Mezi nástroje, které budeš používat, patří třeba Google Analytics, Google AdWords, Ahrefs, Google Search Console, Marketing Miner a mnohé další.
 • Každý u nás má na starost svoji část webu, o kterou se naplno stará a ladí ji k dokonalosti. Budeš tak v kontaktu s odděleními Nákupu, Marketingu a mnoha dalšími a naplňovat společné cíle.
 • Bez analytiky a reportingu se u nás neobejdeš, takže Excel, GA a Marketing Miner budou tví dobří kamarádi.

Jak jsme si tě vysnili? 👩‍💻

 • Máš povědomí o tom, co je SEO a jak to celé funguje. I když jsi v oboru úplný nováček, zkusíš se před pohovorem mrknout na základní pojmy, ať poznáme, že máš o téma opravdový zájem.
 • Už jsi někdy pracoval/a na vytváření webového obsahu. Na psaní textů u nás máme zkušené copywritery, ale jelikož řídíme jejich práci, musíme jim být dobrými parťáky.
 • Dovedeš pracovat v týmu a je na tebe spoleh, nebojíš se strategických rozhodnutí.
 • Dokážeš myslet analyticky a nezalekneš se vyhodnocování své práce a určování si priorit.
 • Když se před tebou otevře Excel, neutečeš. Funkce pro tebe nejsou stres, ale nejlepší kamarád.
 • Komunikace, organizace, samostatnost – vše máš v malíku!
 • Nerozhoduješ se na základě pocitu, ale umíš si ke svým rozhodnutím zajistit ta správná data.

Malé (ale významné) plus u nás získáš, pokud:

 • Znáš základy HTML a GA.
 • Víš, jak funguje webová analytika v praxi.
 • Už ses pohyboval v oblasti SEO a digital marketingu.
 • Víš, co je to analýza klíčových slov a umíš pro ni připravit data a dále s ní pracovat v praxi.
 • Zvládáš angličtinu nebo jiný cizí jazyk na komunikativní úrovni.

A proč do toho s námi jít? 💚

 • Skvělá příležitost pracovat pro lídra na trhu na plný úvazek.
 • Možnost se přímo podílet na rozvoji největšího e-shopu v ČR.
 • Cenná zkušenost a praxi v oblasti SEO, ale i celého digital marketingu.
 • Baví tě víc on-page nebo máš radši off-page? Tvůj rozvoj bude v velké části na tobě, my Tě v něm ale moc rádi podpoříme!
 • Poznáš tu spoustu inspirativních a nadšených lidí, se kterými se rád/a potkáš i po práci.
 • Máme kanceláře s živými stromy, fotbálkem, solnou jeskyní, posilovnou, hodně z nás tu jezdí na gyroboardu a meetingy probíhají hlavně na kavárně.
 • Samozřejmostí jsou i další benefity jako zaměstnanecké slevy, jazykové kurzy, MultiSport benefit a AktivPass karty, stravenky, 5 Whatever days, uLékaře.cz, finanční odměny k pracovním výročím a mnoho dalších.
 • Máme standardní 4 týdny dovolené a k tomu dalších 5 Whatever Days.

Víš, které zvíře nepatří mezi ostatní na obrázku, a proč to tak je?

Setkal/a ses s pojmem SEO poprvé?

 • Pokud ses dozvěděl/a o SEO až z našeho inzerátu, nevadí. Do týmu hledáme i zapálené kolegy, kteří mají rádi výzvy. Ukaž nám, že se dokážeš naučit základy SEO. Můžeš googlit, načítat… stačí si prostě nastudovat základy, vypracovat úkol a na pohovoru ukázat, že chceš. Dáváme příležitost i naprostým juniorům, které ale téma zaujme a dají do pohovoru maximum.

Co se bude dít po odeslání životopisu nebo LinkedIn profilu?

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je 1156949.svg.

Po reakci Vám pošleme ještě více informací.
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je 3078954.svg.

První kolo je úkol na doma.
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je 3094834.svg.

První setkání je s HR a Team Leaderem.
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je casestudy.svg.

Druhé kolo s HR a Heads of SEO & Content.
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je 2303913.svg.

Pokud vše klapne, pošleme nabídku.
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je 3076084.svg.

Vždy dostanete feedback.

S kým se potkáte během výběrového řízení?

           

Anika Rychlíková

HR Specialist

Sama jsem v Alze nováčkem – proto se do Vás dokážu velmi dobře vcítit. 😊 Hledala jsem společnost, kde se budu moci rychle učit, mít možnost růst a být mezi inspirativními lidmi – to Alza 100% splnila a ráda bych tuto možnost zprostředkovala i Vám. Mým úkolem je najít pro oddělení Digital Marketingu ty nejlepší budoucí zaměstnance a poskytnout komplexní péči těm stávajícím. A s tak skvělými manažery (Vašimi případnými nadřízenými), jaké v Alze máme, je to hračka. 😊

           

Klára Kouřimská

Head of SEO & Content

V Alze jsem začínala v roce 2014 na oddělení Financí, ale brzy jsem pochopila, že controlling a účetnictví pro mě nebudou to pravé. Až na oddělení Online marketingu jsem poznala, co mě baví a čím se chci zabývat. Aktuálně vedu oddělení SEO a Content marketingu, kde se se skvělým a zkušeným týmem staráme o veškerý obsah, který u nás na webu vidíte. Svůj volný čas pak ráda trávím hraním volejbalu, objevováním nových deskových her a cestováním.

         

Ondřej Chaloupecký

Head of SEO & Content

Mám rád změny a zároveň rád přijímám nové výzvy.
Na práci v SEO & Content týmu mě baví především široké spektrum témat. Nastavení strategie na základě analýzy dat, sledování a optimalizace nákladů nebo spolupráce s UX týmem a s tím spojené kroky pro zlepšování konverzního poměru. Baví mě kombinace šikovných lidí přemýšlejících nad automatizací procesů. Dobrou náladu a pozitivní energii čerpám především ve flexibilní pracovní době, možnosti práce z domova a při cestování po světe.

           

Adam Šťastný

SEO & Content Team Leader

 

Karel Brabec

SEO & Content Team Leader

Místo výkonu práce