Divizní ředitel/ředitelka pro řízení logistických center (CZ)

Obrat skupiny Alza.cz stále roste, rostou i počty oddělení a jednotlivých týmů a organizační struktura doznává změn. Proto hledáme zkušeného divizního ředitele/divizní ředitelku logistiky, který/á se postará o bezproblémový chod logistických center.

Jde o zásadní provozně-strategickou pozici, která reportuje přímo řediteli logistiky a provozní sítě. V aktuálním okamžiku zahrnuje provoz 4 logistických center, starost o cca 1000 zaměstnanců a dozor nad náklady ve výši 1 miliardy CZK. 

Vhodný kandidát/vhodná kandidátka se ztotožňuje s naší vizí: "Objednávka myšlenkou a doručení teleportem".


Co Vás ve zkratce čeká v roli Divizního ředitele/ředitelky?

 • Budete připravovat makro strategii logistiky a dbát na dodržení všech jejích částí. Ve spolupráci s vedoucími logistických center ji budete naplňovat. Budete plánovat a koordinovat všechny aktivity spojené s řízením toků v logistickém řetězci společnosti.
 • Každé logistické centrum ve Vaší kompetenci bude obratově, personálně a provozně na jedničku. Dokážete si pohlídat čísla a včas říct, kdyby něco nefungovalo podle plánu. (Pro představu v jednom logistickém centru pracuje přibližně 250 lidí mimo sezónu a rozlohou hovoříme o ploše cca. 40 000 m2)
 • Pravidelně se budete věnovat přípravě Vašich cílů i cílů Vašich podřízených na kvartální bázi (pojem KPI vám musí být známý, např. režijní náklady či kvalita expedice), jejich pravidelné kontrole a aktualizaci. Vaše cíle = cíle celé Alzy. Vaše cíle = způsob řízené svěřených oblastí.
 • Budete aktivně čelit výzvám, které logistika v jedničce e-commerce přináší a spolupracovat s ostatními odděleními firmy, kteří se s logistikou aktivně potkávají. Typicky s prodejní sítí a odděleními v poprodejních zákaznických službách nebo dopravách. Budete navrhovat změny k lepšímu. Pokud se Vám něco nebude líbit, pustíte se do toho. Oblastí na seberealizaci budete mít dostatek.
 • Budete se detailně adaptovat, vyzkoušíte si, co všechno logistika a obory blízké znamenají v praxi.
 • Budete operovat v pozici, která

Proč by Vás taková pozice měla oslovit? Proč Vás práce u nás bude bavit?

 • Protože jsme jednička v tom, co děláme a máme za sebou řadu úspěšných let. Po jedné z nejtěžších sezón nejen pro Alzu, ale pro celý e-commerce trh, jsme rok 2020 uzavřeli s nejrychlejším růstem za poslední dekádu a dosáhli jsme obratu 37,3 miliardy korun (1,412 mld. eur). Důležité je, že jsme nejen rostli na všech trzích, kde působíme (v ČR o 23 %, na Slovensku o 36 %, v Maďarsku o 27 %, v Rakousku o 250 % a v Německu o 236 %), ale také že všechny naše EU aktivity byly loni v zisku.
 • Protože nasloucháme zkušeným a velmi rychle implementujeme jejich rady.
 • Protože dokážeme ocenit pracovité a umožňujeme jim, aby se vyhoupli do vedení Alzy.
 • Protože u nás mají manažeři možnost přímo ovlivňovat co se kolem nich děje a neztrácet čas i energii.
 • Protože nás baví logistika a momentálně ji dáváme prioritu.
 • Protože u nás panuje svoboda projevu, všichni jsme sobě navzájem parťáky a vzájemně se podporujeme.
 • Protože poskytujeme zaměstnanecké slevy, od prvního dne na všechny produkty v naší nabídce.
 • Protože absolvujete intenzívní interní školení a můžete se pravidelně vzdělávat.

Na co byste si měl/a odpověď ano, abyste byl/a vhodným kandidátem?

 • Máte reálnou několikaletou zkušenost s řízením logistického centra případně větších projektů v logistice – vysoká míra samostatnosti je pro Vás přirozená.
 • Zkušenost divizního ředitele logistiky už máte také, anebo si přejete ji získat.
 • Umíte řídit velké oddělení a management máte doslova pod kůží. V krizových situacích si z Vás Vaši podřízení mohou vzít příklad.
 • Jste proaktivní, rád/a hodně pracujete, umíte být trpělivý/á a nebojíte se větších výzev.
 • Nastavit cíle Vám nečiní problém a dosahovat výsledků jejich prostřednictvím Vám není cizí.
 • Firemní čísla jsou Vaše záliba, umíte je analyzovat a vyhodnocovat z nich závěry. Logické myšlení Vám říká pane/paní. Máte jednoznačnou orientaci na efektivitu a rentabilitu.
 • V Excelu dokážete víc než jen kontingenční tabulky.
 • Ovládáte anglický jazyk (min. B2), jakýkoliv jiný jazyk je výhodou.
 • Služební cesty a cestování do zveřejněných logistických center a centrály v Praze Vám nebudou činit problém (služební auto k dispozici).
 • Před řediteli logistiky a bordem umíte nést zodpovědnost za výsledky přidělených center.

Na pozici Divizní ředitel/ředitelka pro řízení logistických center (CZ) v průběhu výběrového řízení potkáte

Jiránková Zuzana

Jestli hledáte někoho, kdo skutečně miluje lidi a rád se o ně stará, pak je to Zuzka. A proto celý svůj život zasvětila HR a řízení byznysu. Má téměř tři dekády manažerských zkušeností, které nadšeně předává. Kromě toho zbožňuje literaturu, studia náboženství a svou rodinu. V Alze řídí HR v provozech.

Premus Marek

Marek má to štěstí, že může pečovat o celý HR tým, který dle jeho názoru patří k nejlepším v rámci České republiky. Dále zodpovídá za HR projekty vedoucí k rozvoji zaměstnanců souběžně s růstem společnosti. Pravděpodobně ho potkáte, pokud chcete pracovat na pozici ve vedení firmy. Radost mu udělá každý skvělý talent s obchodním duchem a zájmem o technologie, který ocení výjimečnost práce v Alza.cz

Havryluk Tomáš

Z pozice CEO řídím strategické projekty napříč firmou a společně s mým týmem se snažím přiblížit náš byznys k "objednávce myšlenkou, doručení teleportem." K tomu potřebuji dostatek chytrých a nadšených lidí, kteří naší misi a vizi vdechnou život a změní svět obchodu.

Kövary Miroslav

Víte co přináší Alza lidem jako jsem já? Kariérní příležitost, na kterou se "NE" neříká. Alza mi ukazuje, jak se dělá opravdu velký business. Kvalitně, efektivně a rychle. Alza je o změnách, o tempu a o výsledcích. Proto jsme jednička na trhu tak dlouho. Moje historie? V roce 2014 jsem nastoupil na pozici vedoucího prodejny v Plzni a po 19 měsících na pozici regionálního manažera mi Alza dává další velkou výzvu. Rok na to jsem přešel na pozici manažera prodejní sítě a od 1. 1. 2019 jsem v pozici ředitele prodejní sítě. U nás se na historii neptáme. U nás se ptáme na budoucnost.
Hall office park
U Pergamenky 2
Praha 17000

Mám zájem

Zaujala Vás nabídka práce na pozici: Divizní ředitel/ředitelka pro řízení logistických center (CZ)? Neváhejte a dejte nám o sobě vědět.

(Pdf, Docx, Doc, Html, Ods, Zip, Rar)

Správce os. údajů je Alza.cz a.s., IČO 270 82 440. Vaše os. údaje zpracováváme k tomu, abychom danou pozici (a případně i jinou pozici) obsadili vhodným kandidátem. Vámi poskytované osobní údaje (vč. životopisu) jsou nezbytné pro rozhodnutí o uzavření případné pracovní smlouvy (právní základ zpracování).