Lidé

Alza už dávno není firmou o 20 zaměstnancích. Dnes je nás více než 3000 a rádi bychom ti některé z nás představili.

Tomáš Havryluk

Místopředseda představenstva

Položil jsem ještě jako programátor základy celého IT a přišel s inovacemi jako platební PayBoxy. Ze studenta jsem se během 7 let vypracoval na pozici místopředsedy představenstva. Odtud řídím veškeré strategické projekty – od HR až po internetový marketing.

Honza Deutsch

Strategic Business Advisory

Začínal jsem v Alze na HR oddělení, ze kterého jsem se po krátké době přesunul po bok předsedy představenstva. Zde jsem se jako business asistent staral o to, aby byly dokončeny všechny projekty a vedení mělo všechny podklady a volné ruce v rozhodování všeho důležitého napříč firmou. Aktuálně vedu celou kancelář, která se skládá z dvou menších týmů. Jeden se stará o chod našeho oddělení a druhý má na starosti různé globální projekty napříč celou firmou.

Martin Němeček

Head of EU Operations

Po 6 letech v zahraničí jsem v roce 2018 nastoupil do Alzy, kde zařizuji, že představenstvo dostává vše úplně hotové. Díky tomu se podílím na projektech napříč celou společností – od expanze do zahraničí až po kontrolu hospodaření.

Miroslav Kövary

Ředitel prodejní sítě a provozní ředitel logistiky

Míra se během osmi let vypracoval z manažera malé prodejny na ředitele dvou největších oddělení v Alze a nezpomaluje. Pokud chceš zažít opravdovou jízdu, rád Tě uvítá ve svém týmu.

Sára Zajíčková

Teamleader CX

V Alze jsem od roku 2017, kdy jsem nastoupila jako operátor. Za dobu co jsem v Alze jsem se posunula na vedoucího oddělení stížností a dalších dvou malých oddělení. Během mé cesty se mi podařilo získat spoustu zkušeností a zdokonalovat své schopnosti.

Lenka Bartizalová

Manažer CC

V Alze jsem od září roku 2019 a s nadšením musím říci, že dynamika kterou Alza má, mě prostě nadchla. Baví mě tu rychlost, se kterou můžeme věci měnit, baví mne tu lidé, kteří jsou prima. A společně, jako jeden tým, děláme všechno pro to, abychom zákazníkům poskytli ty nejlepší, pětihvězdičkové služby. Hledáme další nadšence, tak neváhej a přidej se ke mě do týmu 😊

Lukáš Janeček

Manažer reklamací

Na reklamačním oddělení pracuji jako Manažer reklamací. V Alze mě nejvíce baví různorodost práce. Každý den se setkám s novou výzvou, kterou rád přijímám. Spolu s mým týmem se snažím na jedné straně o maximální zákaznickou spokojenost a týmovou soudržnost na straně druhé. Ve volném čase se věnuji sportu – hraji fotbal a tenis. Musím říct, že jsem hodně soutěživý typ, který se nespokojí s prohrou a chce každý zápas vyhrát. Soutěživost sice není podmínka pro vstup do mého týmu – vítám ale aktivitu, nadšení a hlavně pozitivní myšlení :).

David Petráš

Manažer Monetizace

V Alze pracuji od roku 2018, z pozice reklamačního technika jsem se postupně vypracoval na zástupce teamleadera RMA, o rok později Supervizora RMA a nyní v Alze pracuji jako Manager Monetizace. Aktuálně vedu tým sedmdesáti zaměstnanců a mám na starost monetizační část reklamačního oddělení, kde s mým týmem hledáme nové majitele pro použité a vrácené zboží. V Alze mě baví různorodost práce, každý den řeším nové výzvy a příležitosti podílet se na zajímavých projektech.

Adam Forgáč

Manažer montáží PC

V roce 2017 jsem začal na řadové pozici technika montáže. Postupně jsem prošel pozicemi servisní technik a alza individualista. Nyní zastávám pozici Manažera montáží PC. Od svých techniků vyžaduji maximální profesionalitu v oboru a spolehlivost. Mám rád pohotovost a kromě své celoživotní „lásky“ k počítačům nedám na svůj tým dopustit.

Ondřej Hnát

Sales&Purchasing Director

Ondra se po svém letitém působení na roli divizního ředitele posunul na řízení celého našeho oddělení Sales&Purchasing. Jako ředitel zodpovídá za obrat v nižších desítkách mld. Kč a společně s oddělením, které má dnes už téměř 200 členů posouvá Alzu ještě blíže k naplnění naší mise a vize.

Juraj Matúšek

Division Director

Juraj se za čtyři roky v Alze vypracoval od Product Managera, přes Business Unit Managera až na pozici Division Director. Pod palcem má kategorie jako jsou mobilní telefony, nositelná elektroniky, televizory a další. Je detailista a potrpí si na preciznosti. Pokud právě netelefonuje nebo neřeší byznys, nejčastěji ho najdete ponořeného do článků různého charakteru.

Zbyněk Chládek

Division Director

Zbyněk k nám do Alzy přišel v říjnu 2018 jako PM na MDA. Po 4 měsících si převzal jako BUM vedení teamu Drogerie a kosmetiky, hodinek, parfémů, šperků a baby. Celkem team čítá 14 lidí, kteří se starají o komplet product management těchto kategorií. Nyní si přebírá jako divizní ředitel SPD i sport. Před Alzou Zbyněk pracoval na rozličných rolích v obchodním oddělení firem jako P&G či Coca-Cola. Ve volném čase se věnuje rodině, čte a jde se proběhnout a jezdí na kole.

Klára Blažková

Marketing Director (interim)

Klára začala v Alze jako junior a díky své chuti neustále na sobě pracovat a učit se ukázala krásné kariérní možnosti u nás a je součástí vedení oddělení marketingu. Vede desítky lidí a řídi největší kampaně společně s Monikou Jančovou.

Martina Šnajdrová

PPC a social media specialistka

Jejím revírem jsou sociální sítě, její úsměv je odzbrojující… Martina, slovenská PPC specialistka, je velkou milovnicí Instagramu, focení a západů slunce. Svůj den si nedokáže představit bez čokoládového croissantu.

Jana Mňahončáková

Senior specialista online MKT

Dlouholetý maskot IMKT oddělení a předák mini týmu specialistů, se kterými pečuje o nové segmenty. Nejvíc času tráví s LEGO kostičkami a jinými Alza Hračkami, se studenty VŠE, kde je ambasadorem předmětu Online marketing, a interním vzděláváním.

František Nadymáček

Teamleader B2B oddělení

Po letech ve státní správě, kde jsem řídil akvizice strategických projektů, lítal po světě, byl členem dozorčích rad státních podniků, jsem našel štěstí Alze. Za rok jsem z ní udělal největšího e-tail dodavatele do státní správy a školství. Baví mě rozvoj týmu a věřím, že další rok zas posuneme laťku B2B výš.

Jan Rajdl

Business Development Manager

Dává vizi a směr našim vlastním značkám a produktům. Jeho práce se tak neobejde bez kreativity, inovací a hlavně odvahy. Miluje cestování a přírodu. Když zrovna nepřemýšlí, jak něco ještě vylepšit, rád se projede po trailu na kole.

Ondřej Šimek

Business Development Manager

Ondra má za sebou skoro deset let zkušeností s privátními značkami. U nás buduje vlastní značku pro malé domácí spotřebiče a domácí potřeby. Rád cestuje, sportuje a nebo poslouchá gramofonové desky.

Jan Pípal

Business Development Manager

Honza má v Alze na starosti tým Marketplace, který se stará o zapojování nových dodavatelů do partnerského prodeje. Baví ho IT a sport, a to jak aktivně, tak pasivně. Do svého týmu hledá posilu se zájmem o svět marketplace, která mu pomůže rozvíjet Alza Marketplace.

Jakub Krejčíř

Chief Financial Officer

Kuba začínal v Big4, pak pokračoval ve finančním plánování firmy kótované na NASDAQ, aby zakotvil v Alze. Baví ho přemýšlet nad byznysovými problémy a hledat vazby provozních a strategických rozhodnutí na výsledky firmy. V Alze je tato záliba jeho denní pracovní náplní.

Patrik Jankovský

Ředitel IT

Z pozice ředitele IT jsem odpovědný za jeho metodické vedení a řízení všech businessových strategických projektů, a to zejména v provozní a supportní části firmy. Když zrovna nevymýšlím jak se přiblížit k objednávce myšlenkou nebo doručení teleportem, tak trávím čas s rodinou, sportem nebo s knihou.

Martin Jakubec

Project Manager

Do Alzy nastoupil jako reklamační technik. Za ta léta se postupně stal vedoucím montáží PC, vedoucím servisních služeb a zakládal Facility oddělení. V současnosti má jako projektový specialista zodpovědnost za technickou stránku velkých projektů, uvádí v život nové vize, atypické i bláznivé nápady.

Vojtěch Geryk

Showroom manager

Vojta má na starosti oddělení Showroom managementu. Zajišťuje přípravu koncepčních návrhů nových prodejen a showroomů. Zodpovídá za design i za celkové provedení všech prodejních míst v ČR, ale i našich poboček v EU. Tohle vše a mnoho dalšího musí fungovat i po finanční stránce.

Martina Brixí

HR Division Director

Žena v černém, která pro mimozemšťana Alzu loví pozemské talenty. Miluje hudbu, běh a mrkev na tisíc způsobů. Zahlídnete-li Martinu bez úsměvu, nejspíše ještě nestihla ranní kávu.