Dvouletá záruka pro firmy Dyson

Kingdom Come: Deliverance – The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon (RECENZE) – Krátký příběh o lásce

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Dnes tu pro vás máme recenzi zacílenou na v pořadí druhé DLC pro Kingdom Come: Deliverance, The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon, jež se zaměřuje na rozšíření příběhové stránky úspěšného českého RPG. Co na nové osudy Jana Ptáčka říkáme a zda nás spolu s bezplatnou aktualizací Tournament zaujaly více než první, mírně nadprůměrný balíček, si můžete přečíst v následujících odstavcích naší recenze.


• Žánr: RPG • Multiplayer: Ne • Vývojář: Warhorse studios • Vydavatel: Warhorse studios, Deep Silver • Platformy a Datum vydání: PC, PS4 a Xbox One (16. října 2018) • Homepage: www.kingdomcomerpg.com/cs • Čeština: Ano (oficiální)


Obsah recenze Kingdom Come: Deliverance – The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon (PC)

 1. (UPDATE): DLC nebylo krátké, vyšlo jen se zásadní chybou
 2. The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon se plně zaměřuje na osud zamilovaného Jana Ptáčka
 3. V průběhu řešení milostných pletich se můžete vrhnout do víru boje
 4. The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon představuje spolu s DLC Tournament slušný balíček
 5. Recenze Kingdom Come: Deliverance – The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon: závěrečné hodnocení
 6. HW nároky pro Kingdom Come: Deliverance PC

(UPDATE) DLC nebylo krátké, vyšlo jen se zásadní chybou

• Update: 26. 10. 2018 • Autor: Ondřej Zeman

Když jsem se poprvé podíval na Steam a viděl řadu negativních hodnocení zacílených na The Amorous Adventures do Kingdom Come: Deliverance, byl jsem vskutku překvapen. Osobně jsem totiž hraním této expanze strávil citelně delší dobu než většina kritiků. Třebaže příběh nebyl z nejdelších, rozhodně to nebylo extrémně krátké vyprávění, za něž by si tvůrci zasloužili takový výprask. Problém však nakonec podle všech informací nebyl v samotném DLC, nýbrž v jeho technickém stavu.

Pokud jste v průběhu hraní datadisku zabili nesprávnou osobu, jednoduše se vám nespustila sekvence rozvíjející dějovou linku, což v praxi vedlo k jejímu rapidnímu zkrácení kritizovanému šestaosmdesáti procenty uživatelů Steamu. Nově vydaná aktualizace 1.7.1 by měla tento nedostatek zcela odstranit spolu s bugy nakupenými kolem expanze Tournament a dalšími nedostatky.

Moc nechápu, jak je možné, že tvůrci vypustí expanzi mezi hráče bez toho, aby ji otestovali na sto procent. Hodně vtipné je, že takováto situace nastala u studia, které vede častý kritik jiných herních projektů. Snad k nám další DLC do Kingdom Come: Deliverance nedorazí v podobném stavu jako The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon, jež nejeden kupující dohrál díky přítomnosti zásadní chyby během necelých dvou hodin. A když už tedy náhodou bude disponovat podobným nedostatkem, dozvíme se o něm dříve, než se vůbec pustíme do hraní.

The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon se plně zaměřuje na osud zamilovaného Jana Ptáčka

• Recenze: 19. 10. 2018 • Autor: Ondřej Zeman

V rámci hlavní příběhové linie Kingdom Come: Deliverance jste měli možnost s Janem Ptáčkem absolvovat nejedno divoké dobrodružství. Přestože jej nešlo zpočátku považovat za ideálního společníka, časem se z něj stal kumpán, s nímž jste mohli kdykoliv počítat. Nyní však podobně jako řada jiných mužů upadl do osidel lásky, která jej nutí k činům, jež by za normálních okolností nespáchal. Jakožto správný přítel mu musíte v rámci The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon pomoci získat srdce jeho vyvolené, po jejímž objetí by se měl znovu vrátit nohama na pevnou zem.

Kingdom Come: Deliverance – The Amorous Adventures – Kostky (vlastní gameplay)

Hra v kostky byla v The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon vylepšena novým typem kostek.

Na samém začátku tohoto příběhu vás zamilovaný Jan pověří nalezením náhrdelníku, kterým by chtěl vyzdobit šíji své milé. Bohužel pro něj ho prohrál v kostkách, a jakožto správný šlechtic se nerad baví s neurozenou chátrou, takže vysílá po stopě výherce šperku vás, což je od něj vskutku ušlechtilé. Přestože linka The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon vypadá zpočátku hodně jednoduše, po několika minutách hraní začne zápletka nabírat slušné tempo. Nalezením v kostkách zdatného hráče totiž vaše cesta nekončí, nýbrž teprve začíná, protože hledanou cennost nedobrovolně předal lapkům. Ti si na dobré mravy moc nepotrpí, a pokud od nich šperk budete chtít získat, nezbude vám nic jiného, než se dostat do jejich ležení a nalézt způsob, jak ho od nich vymámit.

Tábor banditů je už na první pohled dosti nepřístupným místem. V případě, že patříte mezi hráče s truhlicí plnou drahého šatstva, peněz a notnou dávkou štěstí, máte možnost se do něj vypravit v převleku za šlechtice toužícího po zábavě a vzrušení, jež mu může dopřát jedině turnaj v kostkách. Jedincům, jenž nemají finance, je umožněno převléct se do tmavé výstroje a vyrazit v noci do ležení na lup. Ne každý samozřejmě holduje hazardu či loupežím. Pro ty, jimž úplně nevoní vysoké sázky a náhoda, tu mají Warhorse Studios cestu cti, na jejímž začátku vytáhnete z pochvy meč a pustíte se boje se značnou přesilou tvořenou převážně kriminálními živly. Ty většinou disponují výstrojí rytířů nebo členů vyšších společenských vrstev, takže se nebude jednat o nic snadného.

Kingdom Come: Deliverance – The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon; gameplay: stráž Kingdom Come: Deliverance – The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon; gameplay: oběšenec Kingdom Come: Deliverance – The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon; gameplay: mrtvá těla

Obrázek 1: Strážného je možné přesvědčit k tomu, aby vám umožnil zúčastnit se turnaje místních hazardních hráčů. Obrázek 2: Ne každý je v táboře lapků vítán. Obrázek 3: Když vše nejde podle plánu, je možné i v DLC The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon sáhnout k násilí.

Návrh této dějové linky je hodně povedený. Osobně vítám hlavně rozsáhlé množství cest, jimiž se člověk při jejím plnění může vydat. Stejně tak jsem popravdě nadšen z toho, že vás Kingdom Come: Deliverance do odstartování The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon vyloženě nenutí, fakticky se do ní lze pustit třeba po zakončení hlavního děje, kdy s vámi Jan Ptáček kvůli nalezení milované bytosti odmítá odjet až do okamžiku, než se jí vyzná ze svých citů. Druhá expanze je v tomto ohledu navržena rozhodně lépe než Kingdom Come: Deliverance – From the Ashes, jež šetřivějším jedincům nabízelo minimální herní dobu a chudáky naopak frustrovalo příliš vysokými cenami jednotlivých budov, jež leckdy stály stejnou částku jako několik kvalitních koní či plná plátová zbroj.

V průběhu řešení milostných pletich se můžete vrhnout do víru boje

Třebaže jsem se vám v minulém odstavci rozhodl prezentovat jen etapu v táboře banditů, rozhodně se nejedná o celý rozsah dějové linky přidané v rámci The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon. Příběh mladého milovníka kromě tohoto propracovaného úkolu nabízí také řadu menších linek, jež dle mého názoru nejsou vůbec špatné, nemyslím si však, že dosahují stejné úrovně jako pasáž s bandity. Celkový návrh tohoto DLC se podle mého povedl. Ve finále mu lze vytknout jen kratší herní dobu. Pokud netoužíte po experimentování, zaručeně vám patnáct hodin slibovaných tvůrci nenabídne. Namísto nich dostanete čtyři hodinky zábavy, za něž milovníci klasických datadisků tvůrce rozhodně nepochválí, protože jistě očekávali, že jim bude k dipozici dán podstatně delší zážitek.

Kingdom Come: Deliverance – The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon; gameplay: podzemí Kingdom Come: Deliverance – The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon; gameplay: hádka Kingdom Come: Deliverance – The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon; gameplay: herold

Obrázek 1: K cíli vede v Kingdom Come: Deliverance – The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon řada cest. Obrázek 2: Těšit se v tomto datadisku můžete na velmi povedené dialogy. Obrázek 3: Herold vám vysvětlí pravidla a podmínky, jež je nutné splnit k tomu, abyste uspěli v turnaji.

Situaci do jisté míry zachraňuje update Tournament, který byl do Kingdom Come: Deliverance vypuštěn spolu s The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon. Po nainstalování této aktualizace se v Ratajích objeví turnajové kolbiště spolu s heroldem – u toho se nyní můžete přihlásit do dlouho slibovaného turnaje, jehož koncept je navržen dosti kvalitně. Účastníkům je v něm dána k dispozici veškerá potřebná výstroj, čímž se tvůrci mistrně vyhnuli tomu, že by hráč svou zbrojí a zbraněmi převyšoval své oponenty, nebo by oni naopak zastiňovali výbavou jej.

Samotný turnaj je následně rozdělen do řady kol, ve kterých proti sobě jednotliví účastníci bojují. Počet kol je samozřejmě definován počtem zúčastněných. V každé části klání musíte protivníka porazit vždy dvakrát. Když se vám i oponentovi podaří jednou vyhrát, budete proti sobě postaveni ještě v rozhodujícím střetu, v němž si na rozdíl od předchozích fází nebudete moci zvolit zbraň, se kterou budete bojovat. Volba je v tomto utkání na panu Hanušovi, jenž vám vybere smrtící hračku dle svého uvážení. Vítězné vavříny si spolu s penězi a unikátní zbrojí nakonec odnese ten, který se dostane až do finále, v němž porazí stejně zdatného soka. Jakožto fanoušek lukostřelby jsem v něm moc neexceloval, přesto se mi jeho koncept hodně líbil.

Kingdom Come: Deliverance – The Amorous Adventures – Masakr (vlastní gameplay)

Po navlečení plátové zboje vás v Kingdom Come: Deliverance jen tak něco nezastaví.

The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon představuje spolu s DLC Tournament slušný balíček

Po mírně nadprůměrném DLC From the Ashes nám vývojáři z Warhorse Studios servírují slušný příběhový datadisk, jenž si je díky zajímavým úkolům a kvalitně napsanému příběhu schopen do jisté míry obhájit cenu, kterou za něj jeho tvůrci požadují. Celek bohužel stejně jako první expanze do Pillars of Eternity 2: Deadfire nedisponuje zrovna nejdelší herní dobou, což mu v mých očích dosti škodí. Částečně tento nedostatek naštěstí zachraňuje zmíněné spektrum možností a bezplatná aktualizace Tournament, v níž si milovníci soubojů užijí spoustu zábavy.

Nově vydaná expanze The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon je obstojným kouskem, který by rozhodně neměl chybět v herní knihovně správného fanouška Kingdom Come: Deliverance. Datadisk cílí především na milovníky propracovaných příběhů toužících po slušném spektru voleb a zajímavé zápletce. Pečlivě zvážit by měli jeho koupi především hráči, pro něž není děj prioritou, a spíše holdují delšímu hernímu zážitku a stabilní dávce akce, na níž se s vysokou pravděpodobností můžeme těšit až v DLC Band of Bastards, jež bude po příběhu o milostných trablích Jana Ptáčka následovat na konci tohoto či začátku příštího roku.

Tato recenze byla napsaná pro verzi PC.

Recenze Kingdom Come: Deliverance – The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon: závěrečné hodnocení

        Hodnocení 69 % GEM
Hlavní parametry: Hratelnost
67 %
 Audiovizuální zpracování
95 %
 Znovuhratelnost
75 %
Kingdom Come: Deliverance – The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon; recenze

Klady

 • Kvalita příběhu zaměřeného na Jana Ptáčka
 • Rozsáhlé spektrum voleb
 • Humorná zápletka

Zápory

 • Kratší herní doba
 • Pro někoho vyšší cena
Ondřej Zeman

Ondřej Zeman

Mé jméno je Ondřej Zeman. Herní žurnalistice se věnuji už více než sedm let, během nichž jsem měl možnost vypracovat se z herního blogera na plnohodnotného žurnalistu na serveru Zing.cz, ze kterého jsem po čase odešel na Alza Magazín. I když jsem hrdým vlastníkem konzole Nintendo Switch, mou největší vášní je hraní na PC, kde jsem měl možnost zrecenzovat už více než dvě stovky různě kvalitních titulů. Slabost mám primárně pro tahová RPG, indie projekty, propracované FPS a komplexní strategie.

HW nároky pro Kingdome Come: Deliverance PC


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7 64-bit Windows 7 64-bit
Procesor Intel Core i5-2500K 3.3GHz / AMD Phenom II X4 940 Intel Core i7-3770 4-Core 3.4GHz / AMD FX-8350
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 NVIDIA GeForce GTX 1060 / Radeon RX 580
DirectX DirectX 11.0 DirectX 11.0
Operační paměť 6 GB 8 GB
HDD 30 GB 30 GB

S jakým herním PC na Kingdome Come: Deliverance?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza GameBox Lite GTX1050

Minimální požadavky:

Alza GameBox Lite GTX1050

Alza GameBox GTX1070Ti

Doporučené požadavky:

Alza GameBox GTX1070Ti

Alza GameBox GTX1080Ti

Pro náročné:

Alza GameBox GTX1080Ti

i Mohlo by vás zajímat
4,8 41×
Kingdom Come: Deliverance - Speciální edice - PS4
Hra na konzoli - edice obsahuje DLC Poklady minulosti. Realistické RPG ze středověkých Čech nabídne kvalitní příběh z pera osvědčených tvůrců dobrých her, inovativní soubojový systém, alchymii, středověké bitvy a mnohé další kratochvíle.
699,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: MSX0803
Vytisknout
P-DC1-WEB17
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací