Lednice

Zobrazit katalog
Cena
-
Dostupnost
Stav zboží
Hodnocení od zákazníků
Energetická třída lednice
A
(40)
B
(33)
C
(125)
D
(234)
E
(627)
F
(68)
G
(6)
Typ lednice
Kombinovaná
(744)
Monoklimatická
(162)
Chladicí vitrína
(30)
Absorpční
(6)
Malá
(36)
Typ modelu lednice
Samostatně stojící model
(944)
Vestavný model
(182)
Barva lednice
Bílá
(377)
Stříbrná
(322)
Černá
(178)
Žádná
(94)
Šedá
(62)
Nejnovější objednávky
Filtrovat

Výběr lednice je ovlivněn nejen designem, ale především funkcemi a technickými vlastnostmi. Zaměřte se proto na parametry, jako je spotřeba, užitný objem nebo hlučnost. Na které typy lednic můžete v nabídce narazit? A jaké další požadavky byste měli při výběru chladničky mít? Přečtěte si více.

Pokračovat

Výběr lednice podle velikosti a typu

Vzhledem k tomu, že každý z nás má jiné požadavky a žije v jiném typu domácnosti, uzpůsobuje se těmto kritériím i výběr vhodného typu chladničky. V první řadě je třeba vědět, zda zvolíte samostatně stojící nebo vestavný model. Poté už se zaměřte na jednotlivé typy.

 • Lednice s mrazákem jsou nejpraktičtějším typem chladničky s mrazákem umístěným v horní nebo spodní části. Co se týče designu, velikosti a funkcí, nabídka je u tohoto nejoblíbenějšího typu lednic skutečně bohatá.
 • Lednice bez mrazáku díky jeho absenci poskytují větší objem chladicího prostoru. Hodí se zejména do domácností, které využívají samostatný mrazák.
 • Americké lednice jsou nadstandardně prostorné spotřebiče s oddělenou skříní chladničky a mrazáku. Mohou být dvou, tří i čtyřdveřové a vybírat lze ze samostatně stojících i vestavných variant.
 • Vinotéky jsou určené výhradně pro skladování vína, kterému vytvoří to nejlepší prostředí. Udávají kapacitu obvykle v počtu uskladnitelných lahví s možností vychlazení různých druhů vín.
 • Lednice na nápoje poslouží ke stylovému uskladnění zákusků nebo limonád na baru, v obchodě a dalších provozech.
 • Malé ledničky mají menší objem. Jsou k dispozici i jako malé kombinované ledničky s mrazákem. Skvěle se hodí do kanceláří a hotelových pokojů, kde není potřeba skladovat tolik jídla najednou.
 • Vestavné ledničky jsou klasické kombinované lednice, které po zabudování splynou s kuchyňskou linkou. Při výběru je důležité dbát na přesné rozměry pro vestavbu.
 • Lednice s no frost funkcí zamezují vzniku námrazy rovnoměrnou cirkulací chladného vzduchu. Nabízí nižší energetickou náročnost a delší čerstvost potravin.
 • Retro ledničky jsou stylovým doplňkem domácnosti. Na výběr jsou různé barevné i typové provedení. Perfektně se hodí nejen na chalupu, ale i do moderních domácností.
 • Přenosné lednice můžete využít buď jako klasické s izolací nebo jako ledničky do auta. Ideální jsou pro všechny cestovatele, turisty i řidiče z povolání.

Smart lednice nejen pro milovníky technologií

Smart lednice nabídnou spoustu pokročilých funkcí. Můžete je například ovládat přes chytrý telefon a na dálku upravovat teplotu chlazení nebo aktivovat expresní mrazící režim. V případě potíží umí některé smart lednice provést autodiagnostiku, zjistit příčinu problémů a případně vše zase uvést do normálu. Moderní chytré lednice nabízí praktické funkce pro nižší spotřebu a vyšší efektivitu, například sledují stav zásob, vytváří nákupní seznamy a hlídají čerstvost potravin.

Výběr lednice podle vlastností

Ledničky podle vlastností můžete vybírat dle rozměrů, funkcí nebo barvy. Zvolte si například oblíbené ledničky tiché, s výrobníkem ledu nebo nejrůznější barevné varianty přes černé či stříbrné a nerezové.

Hodila by se vám lednička na bar? Koukněte na naši kategorii Gastro profi

Máte provozovnu nebo bar a hodila by se vám lednička v podobě minibaru na limonády nebo vitrína na zákusky? Navštivte naši kategorii Gastro profi, ve které najdete vše potřebné pro váš podnik.

Pro všechny lednice u nás najdete i hromadu užitečného příslušenství.

Užitný objem ledničky

Nejdůležitějším parametrem pro výběr ledničky je užitný objem. V závislosti na životním stylu rodiny je ideální chladnička se zhruba 70 litry chladicího prostoru a 25 litry prostoru v mrazáku na osobu.

 • Pro páry a jednotlivce se hodí malá lednička s výškou 140–170 cm.
 • Pro 3-4člennou domácnost doporučujeme větší lednice s výškou 180 cm a více.
 • Pro početnější domácnost je ideálním řešením prostorná americká lednice.

Pozornost věnujte i počtu a uspořádání polic a zásuvek uvnitř lednice, protože ty mají na užitný prostor značný vliv.

Co ovlivňuje naplnění lednice?

Obecně doporučujeme využívat alespoň 70 % z užitného objemu lednice. V takovém případě je chladnička nejúspornější. Naopak při využívání 90 % a více hrozí, že nebudou všechny potraviny řádně zamrazeny.

U lednice s mrazákem rozlišujte pojmy mrazicí výkon a výkon mrazení

Mrazicí výkon lednice s mrazákem určuje, kolik potravin zvládne mrazák zamrazit za den, zatímco výkon mrazení udává, jak silně je chladnička schopna potraviny zamrazit.

Jak je to s hlučností lednice?

Lednice patří k méně hlučným domácím spotřebičům, na druhou stranu však běží neustále, tudíž i slabý hluk může být rušivý. Hlučnost můžete ovlivnit prostředím, ve kterém je spotřebič umístěn. Méně hlučnější se bude zdát lednice stojící v těsné blízkosti tlumicích prvků – koberec, závěsy a podobně.

 • Lednička s hlukem do 35 dB se vyznačuje takřka neslyšitelným provozem.
 • Lednička s hlukem nad 35 dB může při běžné práci v kuchyni a v noci působit rušivým dojmem.

i

Hlučnost běžně nepřesahuje 50 dB, což zhruba odpovídá rozhovoru v kanceláři. Vždy se také ujistěte, že lednice stojí na všech nožkách, v opačném případě by mohla rezonovat.

Kdy oceníte možnost změny otevírání dveří lednice?

Každá kuchyně je jiná – někomu se může hodit lednice s levým otevíráním, jinému s pravým. Výrobci tento detail řeší možností změny otevírání dveří, což se může hodit i v případě rekonstrukce.

Zda vámi vybraná lednička takovou změnu umožňuje, se dozvíte z produktového popisku, případně můžete použít parametrický filtr. Pokud máte svého oblíbeného výrobce, u nás lze vybírat lednice i podle značky.

Jaké technologie můžete u lednice využít

Spektrum výběru chladničky dle užitých funkcí a technologií je dnes velice pestré. Většina z nich slouží k úspoře energie, rychlejšímu chlazení a ničení bakterií.

 • MultiAirflow se stará o stálé proudění chladného vzduchu a rovnoměrnou teplotu v prostoru ledničky.
 • Ionizátor ledničky zajišťuje mikroklima prodlužující čerstvost potravin.
 • Twin cooling značí dvojitý chladicí systém se dvěma výparníky pro chladničku a mrazák zvlášť.
 • Everfresh je speciální vakuový systém chladničky, který uchová potraviny déle čerstvé.
 • Antibakteriální povrch potahuje vnitřní stěny chladničky a ničí bakterie a plísně.
 • Dávkovač vody a ledu se obvykle nachází v přední straně dveří. Je to žádaná vlastnost amerických ledniček.
 • Nulová zóna slouží ke skladování ovoce, zeleniny nebo sýrů. Bývá v dolní části lednice, kde je nižší teplota.
 • Super chlazení a mrazení krátkodobě a prudce sníží teplotu lednice či mrazáku při vkládání nových potravin.
 • Ventilace zajišťuje rozvod studeného vzduchu uvnitř lednice a udržuje všude stejnou teplotu. Předchází tedy tomu, aby se v horní části lednice držel teplý vzduch a ve spodní chladnější.
 • Ice maker je označení pro výrobník ledu, který je praktickým doplňkem. Některé lednice skrze něj vyžadují připojení na vodu (a současně umožňují čepování chladné vody), jiné disponují vyjímatelnou nádobou.
 • Prázdninový režim udržuje stabilní teplotu uvnitř lednice. Zároveň výrazně snižuje spotřebu během období, kdy jste pryč a lednička se dlouho neotevírá.
 • Metalcooling je kovová zadní vrstva lednice, která zajišťuje účinnější chlazení.
 • Statické chlazení je chladicí systém, při kterém se sice námraza uvnitř lednice objevuje, ale je ihned roztavena a odvedena do speciálního otvoru. Taková chladnička vyžaduje pravidelné manuální odmrazování.
 • 6. smysl je senzorová technologie ovlivňující výkon kompresoru lednice. Zajišťuje zachování ideální teploty pro skladování potravin a prodlužuje tak jejich čerstvost a trvanlivost.
 • Plasma sterilizátor díky iontům s pozitivním a negativním nábojem odstraňuje nežádoucí bakterie a zápach a uchovává potraviny déle čerstvé.
 • Výparník je prostor lednice, do kterého se dostává kapalina z výměníku (chladicí plyn se ve výměníku vlivem kondenzace změní na kapalinu). Ve výparníku se pak kapalina kvůli snížení tlaku začne odpařovat.
 • Displej může být součástí moderních lednic. Slouží nejen k zobrazení důležitých informací, ale také ke snazšímu ovládání ledničky.
 • Indikace otevřených dveří vás akusticky upozorní na nedovřená dvířka lednice.

moderní lednice
Úsporné LED osvětlení lednice

lednice malá
Nulová zóna lednice

Lednice No Frost / Total No Frost / Low Frost – jaký je mezi nimi rozdíl?

Lednice dnes disponují nejrůznějšími beznámrazovými technologiemi, díky kterým je nemusíte vůbec odmrazovat nebo alespoň ne tak často. S jakými označeními se můžete setkat?

 • No Frost (samoodmrazování) díky cirkulaci vzduchu zamezuje vzniku námrazy v mrazáku, který není potřeba odmrazovat. V lednici ale bývá zvýšená vlhkost a kapky vody se mohou držet na stěnách v zadní části.
 • Total No Frost systém pokrývá celý spotřebič, mrazák ani lednici není potřeba vůbec odmrazovat.
 • Lednice s funkcí Low Frost vyžaduje manuální odmrazování, avšak ne tak často, jako obyčejná lednička.

Při výběru lednice se zaměřte na její energetickou náročnost

Energetická náročnost lednice je klíčovým faktorem při výběru, jelikož přímo ovlivňuje spotřebu elektrické energie a následné provozní náklady. Moderní lednice jsou navrženy tak, aby byly co nejúspornější, což se odráží ve snížené spotřebě energie i v nižším dopadu na životní prostředí. Výběr lednice s nižší energetickou náročností tak představuje nejen ekonomickou, ale i ekologickou volbu.

Vybrat si v bohaté nabídce kvalitní spotřebič může být těžké. S výběrem vám ale může pomoci Dtest, který označuje ty nejlepší lednice. Podívejte se na oceněné lednice do kategorie Lednice se Značkou kvality dTest.

O spotřebě lednice vás bude informovat energetický štítek

Energetický štítek lednice slouží k poskytování důležitých informací nejen o energetické účinnosti a spotřebě elektrické energie. Energetické štítky jsou rozděleny do kategorií označených písmeny od A až G, kde A označuje nejúspornější spotřebiče a G naopak ty nejméně úsporné. Energetický štítek také obsahuje další užitečné informace, jako je roční spotřeba energie v kWh, úložný objem lednice či hlučnost v decibelech. Podívejte se na lednice dle energetické třídy.

Pokud si stále nejste jisti, jaká chladnička je pro vaši domácnost nejvhodnější, podívejte se na návod, jak vybrat lednici. Pomoci vám mohou také zkušenosti zákazníků. Co říkají na lednice recenze?

Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.
1 137 položek
Naše značka TOP kvalita za super cenu
4,5 46×
SIGURO TT-D160W Thrifty + 12 let záruka na kompresor
Malá lednice - s mrazicí přihrádkou, celková kapacita 90 l, objem chladicí části 82 l, objem mrazicí přihrádky 8 l, energetická třída E, klimatická třída N/ST, volitelná strana otevírání dveří, 2 police lednice, 1 výsuvný šuplík na čerstvé potraviny, 1 přihrádka mrazáku, 3 poličky ve dveřích, LED osvětlení, manuální regulace teploty, bílá barva, 83,1 × 47,4 × 44,7 cm (vך×h), hmotnost 19 kg, 3 roky záruka
Super cena
3 999,-
Skladem > 5 ks
Vyneseme. Namontujeme. Vyber si čas.
Info
Objednací kód: SGR_TT_D160W
Lidovka Levné, ale dobře hodnocené
4,7 24×
BEKO Beyond B5RCNA365HW
Lednice - s mrazákem, energetická třída D, objem ledničky 210 l, objem mrazáku 106 l, volitelné umístění pantů, 3 police, 3 přihrádky v mrazáku, 2 chladicí okruhy, displej, LED osvětlení, prázdninový režim a indikace otevřených dveří chladničky, rozměry 186,5 × 59,5 × 66,5 cm (V׊×H)
8 999,-
Skladem > 5 ks
Vyneseme. Namontujeme. Vyber si čas.
Info
Objednací kód: BECHL185
Zlatá střední cesta Dobrý poměr cena/výkon
LG GBP62PZNAC - Lednice Doprava
zdarma
4,7 15×
LG GBP62PZNAC + 10 let záruka na kompresor
Lednice - s mrazákem, energetická třída A, objem ledničky 277 l, objem mrazáku 107 l, panty vpravo, 3 police, 3 přihrádky v mrazáku, 1 chladicí okruh, dětský zámek a nulový náběh dveří, rozměry 203 × 59,5 × 67,5 cm (V׊×H)
21 990,-
Skladem > 5 ks
Vyneseme. Namontujeme. Vyber si čas.
Info
Objednací kód: LGCHL107
Pro náročné Kvalita bez kompromisů
SAMSUNG RS68A884CB1/EF - Americká lednice Doručení na
prodejnu zdarma
4,8 20×
SAMSUNG RS68A884CB1/EF + 20 let záruka na kompresor
Americká lednice - dvoudveřová, energetická třída C, objem ledničky 409 l, 4 police, 4 přihrádky v mrazáku, 2 chladicí okruhy, displej, LED osvětlení, antibakteriální těsnění, prázdninový režim a indikace otevřených dveří chladničky, rozměry 178 × 91,2 × 71,6 cm (V׊×H)
Cena s CashBack 29 490,-
34 490,-
Skladem > 5 ks
Vyneseme. Namontujeme. Vyber si čas.
Info
Objednací kód: SACHL128
4,7
BEKO B5RCNA366HG
Lednice - s mrazákem, energetická třída C, objem ledničky 210 l, panty vpravo, 3 police, 3 přihrádky v mrazáku, 2 chladicí okruhy, displej, LED osvětlení, prázdninový režim a nulový náběh dveří, rozměry 186,5 × 59,5 × 66,3 cm (V׊×H)
12 490,-
Skladem > 5 ks
Vyneseme. Namontujeme. Vyber si čas.
Info
Objednací kód: BECHL194
GORENJE NRS9182VB - Americká lednice Doručení na
prodejnu zdarma
4,7 26×
GORENJE NRS9182VB + 15 let záruka na motor PowerDrive po registraci + sleva 80% na malý spotřebič
Americká lednice - dvoudveřová, energetická třída E, objem ledničky 371 l, objem mrazáku 191 l, 5 polic, 1 chladicí okruh, displej, LED osvětlení, dětský zámek, prázdninový režim a indikace otevřených dveří chladničky, rozměry 179 × 91 × 68 cm (V׊×H)
Koupit s kódem GORENJE15 17 162,-
20 190,-
Skladem > 5 ks
Vyneseme. Namontujeme. Vyber si čas.
Info
Objednací kód: GORCHL091
4,8 17×
HAIER HCR3818ENMM + 5 let záruka + 20 let záruka na kompresor po registraci
Americká lednice - čtyřdveřová, energetická třída E, objem ledničky 311 l, objem mrazáku 156 l, 3 police, 6 přihrádek v mrazáku, 2 chladicí okruhy, displej, LED osvětlení a nulový náběh dveří, rozměry 181,5 × 83 × 65 cm (V׊×H)
17 190,-
Skladem > 5 ks
Vyneseme. Namontujeme. Vyber si čas.
Info
Objednací kód: HALED065
SIGURO BF-J140Y Arctic - Lednice Varianty
4,6 96×
SIGURO BF-J140Y Arctic + 12 let záruka na kompresor
Lednice - s mrazákem dole, celková kapacita 173 l, objem chladicí části 121 l, objem mrazící části 52 l, energetická třída D, volitelná strana otevírání dveří, nerezová madla, 2 police, výsuvný šuplík na čerstvé potraviny, 3 poličky ve dveřích, 3 přihrádky v mrazáku, LED osvětlení, manuální regulace teploty, indikace otevřených dveří chladničky, klimatická třída N/ST, rozměry 142,5 × 49,5 × 56 cm (V׊×H), hmotnost 39 kg, 3 roky záruka, 12 let záruka na kompresor
Super cena
6 999,-
Skladem > 5 ks
Vyneseme. Namontujeme. Vyber si čas.
Info
Objednací kód: SGR_BF_J140Y
LG GBP62SWNBC - Lednice Doprava
zdarma
4,9 14×
LG GBP62SWNBC + 10 let záruka na kompresor
Lednice - s mrazákem, energetická třída B, objem ledničky 277 l, objem mrazáku 107 l, panty vpravo, 3 police, 3 přihrádky v mrazáku, 1 chladicí okruh, nulový náběh dveří, rozměry 203 × 59,5 × 67,5 cm (V׊×H)
18 790,-
Skladem > 5 ks
Vyneseme. Namontujeme. Vyber si čas.
Info
Objednací kód: LGCHL110