Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká
Produkty ihned k odběru Maxi Světový týden kojení - ucho

Vitamíny a minerály

0

Vitaminy a minerály jsou nezbytné pro to, aby lidský organismus správně fungoval. Někdy se může stát, že tělo nedokáže přijímat dostatek těchto živin ani z pestré stravy, a tak je člověk musí doplňovat. Existuje celá řada vitaminů, z nichž každý má jiný přínos. Co všechno byste měli zohlednit při výběru? Poradíme vám.

Pokračovat

4 důvody, proč byste měli doplňovat vitaminy a minerály

Vitaminy a minerály jsou zcela zásadní pro správné fungování metabolismu. Lidské tělo si ve většině případů není schopno tyto látky samo vyprodukovat a mnohdy se také stává, že jejich příjem z běžné potravy je nedostatečný. Je tedy nutné dbát na pestrou stravu, a případně tyto živiny doplňovat pomocí suplementů.

 1. Vitaminy a minerály se podílejí na zpracování a využití cukrů, tuků a bílkovin ze stravy.
 2. Jsou nepostradatelnou součástí lidského organismu, jelikož zajišťují správnou funkci orgánů.
 3. Zaručují správný průběh veškerých biochemických reakcí a metabolických procesů v lidském těle.
 4. Jejich užívání napomáhá při zvýšené fyzické či psychické zátěži, únavě či některých onemocněních.

To, že vašemu organismu chybí vitaminy a minerály, se projeví až v případě, kdy je jich nedostatek. Základem by tedy měla být prevence v podobě pestré stravy a doplňků.

Pro koho jsou doplňky stravy určeny? Rozlišujeme vitaminy pro děti, dospělé a seniory

Doplňky stravy byste měli vybírat s rozumem, jelikož každá skupina potřebuje jiné živiny. Vitaminy pro ženy a muže obsahují látky pro správný vývoj organismu a udržení celkového zdraví. Seniorům pak vitaminy dodávají komplexní živiny pro aktivní a energický život. Zvláštní pozornost je potřeba věnovat dětem, těhotným a kojícím.

Vitaminy pro děti podporují zdravý vývoj dítěte

Vitaminy pro děti podporují normální růst a vývoj dítěte. V prvních měsících života jsou důležité vitaminy K a D. V předškolním věku je pak potřeba podporovat dětskou obranyschopnost pomocí vitaminů B a C. U adolescentů se vzhledem k fyzické a psychické zátěži zvyšuje spotřeba vitaminů A, B, C i D.

i

Aby vitaminy pro děti vašim ratolestem chutnaly, mají většinou podobu gumových bonbónů. Nejedná se však o mlsání, ale o doplňky stravy, tudíž dávejte pozor na nadměrné užívání.

Vitaminy pro těhotné udrží v kondici maminku i dítě

Vitaminy pro těhotné dbají na dostatečný přísun živin pro správný vývoj plodu a psychickou i fyzickou pohodu matky. Jedná se o kyselinu listovou, vitamin B, C a D. Je vhodné užívat i minerály jako železo, hořčík, jód nebo vápník. Vitaminy v těhotenství můžeme doporučit, lepší ale je, když je začnete brát již před plánovaným početím.

Vitaminy pro kojící ženy zlepšují kvalitu mateřského mléka

Vitaminy pro kojící ženy mohou mít pozitivní vliv na kvalitu a složení mateřského mléka, kterou běžnou stravou nezvýšíte. Současně dodají mamince potřebné látky, které kojením ztrácí. Patří sem především vitaminy B12, D, K a kyselina listová. Ženy by neměly zapomenout ani na dostatek železa, jódu, vápníku či zinku.

Nejlepší komplexní vitaminy a minerály v jednom alias multivitaminy – ano, či ne?

Multivitaminy jsou přípravky obsahující nejlepší komplexní vitaminy a minerály ve vyváženém poměru, který odpovídá doporučené denní dávce. Nespornou výhodou je pohodlnost při užívání, avšak některé obsažené látky spolu mohou nevhodně interagovat, a snižovat tak vstřebávání. Volte tedy multivitamin s co nejméně složkami.

Hledáte vitaminy na vlasy, nehty či podporu imunity?

Podle toho, k čemu konkrétně chcete vitaminy využívat, se tyto látky dělí do mnoha kategorií. Potřebujete vitaminy na vlasy, nehty či podporu imunity?

 • Prevence je důležitá v každém věku. Pokud například víte, že vaše strava neobsahuje všechno, co by měla, jsou pro vás vitaminy vhodné. Často jsou využívané především vitaminy na imunitu.
 • Zdravotní obtíže mohou potkat každého z vás. Vitaminy se zaměřují na konkrétní obtíže – velmi oblíbené jsou zejména vitaminy na růst vlasů, křeče či například vitaminy na nehty.
 • Péče o zdraví, jako je podpora spánku či regenerace organismu, je také častým důvodem, proč lidé sahají po vitaminových doplňcích. Myslete však na to, že pestrá strava je základ.

Vitaminy a minerály jsou dostupné v různých formách

Vitaminy a minerály jsou k dostání v různých formách. Obecně je seženete v tekuté podobě nebo ve formě tablet.

 • Tablety jsou výhodné v tom, že neobsahují žádné nadbytečné přísady, jako jsou například sladidla. Mohou se klasicky polykat, cucat nebo i žvýkat, přičemž výjimkou nejsou ani šumivé tablety do vody.
 • Sirupy/kapky se polykají buďto na lžičce, nebo se kapou do vody. Obsažené účinné látky se snadno vstřebávají a jsou vysoce koncentrované v malém objemu.

i

Můžete se setkat i s vitaminy ve formě prášku či granulátu, které jsou buďto rozpustné ve vodě, nebo si je můžete přidat například do jogurtu či jiného pokrmu.

Dále se zaměřte na to, jak rychle se vitaminy uvolňují do organismu

Vitaminy se mohou do organismu uvolňovat dvojím způsobem. Přípravky s rychlým uvolňováním vám poskytnou optimální dávku okamžitě (například vitamin C, E), což oceníte zejména při únavě či zátěži. Naopak přípravky s postupným uvolňováním dodávají tělu účinné látky po dobu až 24 hodin.

Čím se liší vitaminy rozpustné ve vodě a v tucích?

Rozlišujeme, zda jsou vitaminy rozpustné ve vodě, nebo v tucích. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

 • Vitaminy rozpustné ve vodě jsou charakteristické tím, že je lidský organismus neukládá, ale při nadměrném příjmu je vyloučí močí. Patří sem především tyto vitaminy: B1, B2, B6, B9, B12, C a H.
 • Vitaminy rozpustné v tucích jsou podmíněny dostatečným příjmem zdravých tuků ze stravy. Stopové množství se může ukládat v lidském těle, a proto může dojít k předávkování. Jedná se o vitaminy A, D, E a K.

Jak vitaminy užívat? Vždy dodržujte doporučenou denní dávku

Ačkoliv se jedná o tělu prospěšné látky, tak vitaminy nelze užívat neomezeně. Vždy dodržujte doporučenou denní dávku (DDD), která je uvedena na obalu. Přípravky zapíjejte čistou vodou a nejlépe i s trochou jídla, které zamezuje dráždění žaludku. Vyhněte se podávání na noc, mohla by vás pálit žáha.

Vitamin Jednotka DDD
A µg 500
B1 mg 1,1
B2 mg 1,4
B5 mg 6
B6 mg 1,4
B9 µg 200
B12 µg 2,5
C mg 80
D µg 5
E mg 12
K µg 75

1 miligram (mg) = 1 000 mikrogramů (µg, mcg, mikrog)

Nezbytnými živinami nejsou jen vitaminy, ale i minerály, které bývají rovněž obsaženy ve stravě. Patří sem hořčík, vápník, fosfor, jód a zinek.

Pro zdravý zrak a podporu imunity volte vitamin A

Vitamin A přispívá především k udržení zdravého zraku, pokožky, pohlavních buněk a normální funkci imunitního systému – nedostatek tohoto vitaminu může způsobovat ztrátu chuti, zastavení růstu, poruchy imunity a může vést až k šerosleposti. Provitaminem je také beta-karoten, který udržuje normální stav pokožky.

Vitamin B je přínosem pro vaše nervy i pokožku

Vitamin B se člení do dalších podskupin, z nichž každá má specifický přínos pro lidský organismus. Společný mají přínos pro nervovou soustavu či energetický metabolismus, ovšem pomáhají také pokožce či sliznicím. Celá tato skupina patří mezi vitaminy rozpustné ve vodě.

 • Vitamin B1 pomáhá při vypětí nervů, podporuje činnost srdeční soustavy, zlepšuje paměť a posiluje chuť k jídlu. V lidském těle se neukládá a při nadměrném pití alkoholu či kávy se jeho množství v těle snižuje.
 • Vitamin B2 je důležitý pro zdravý stav pokožky, posiluje nehty, podporuje růst vlasů a přispívá ke správné činnosti oběhové a nervové soustavy. Snižuje také míru únavy, bolest svalů a vyčerpání.
 • Vitamin B6 reguluje hormonální aktivitu, snižuje míru vyčerpání a podporuje imunitní systém. Může do jisté míry působit jako prevence proti kardiovaskulárním nemocem. Jeho nedostatek způsobuje křeče či záněty.
 • Vitamin B9 (kyselina listová) napomáhá správnému vývoji plodu a krvetvorbě. Chrání před srdečním onemocněním a také snižuje riziko rakoviny. Patří mezi vitaminy pro těhotné, ale je vhodný i pro starší osoby.
 • Vitamin B12 se podílí na procesu dělení buněk či tvorbě červených krvinek, snižuje míru únavy a podporuje imunitní systém. Nachází se především v masu, a tak by jej měli užívat zejména vegetariáni a vegani.
 • i

  Jak poznat, že máme nedostatek vitaminu B? Mezi klasické projevy patří především nesoustředěnost, únava, pocit brnění, svalové křeče nebo nechutenství.

  Mezi nejznámější a nejvyužívanější patří vitamin C

  Vitamin C je oblíbený pro své antioxidační schopnosti, podporuje tvorbu kolagenu, pomáhá vstřebávat železo a celkově posiluje imunitu. Jeho nedostatek se projevuje jako únava nebo bolest kloubů, ovšem v těhotenství může dojít až k preeklampsii či předčasnému odloučení plodového vaku – měl by tedy patřit mezi vitaminy pro těhotné.

  Je možné předávkování vitaminem C? Jeho přebytečné množství vylučujeme močí, tudíž k tomu nemělo dojít. Při nadměrném užívání se ale mohou dostavit křeče, průjem či nevolnost.

  Vitamin D má na starosti výživu kostí a kloubů – důležitý je tedy zejména pro děti

  Vitamin D patří mezi vitaminy rozpustné v tucích. Je významný pro správný růst a vývoj kostí, zubů a kloubů. Z tohoto důvodu je důležité zařadit jej mezi vitaminy pro děti, jelikož se jeho nedostatek může projevit změknutím kostí. Dalším přínosem je pak podpora imunitního systému a lidského těla celkově.

  • Vitamin D3 je jediný vitamin, který si tělo vyrábí ze slunečního záření. Vzhledem k množství ochran proti slunci kvůli obavám z rakoviny kůže má však většina lidí nedostatek vitaminu D.

  Vitamin E má za úkol posílit vaše srdíčko

  Vitamin E může do určité míry působit jako prevence proti různým onemocněním srdce a doporučuje se i při neplodnosti. Uvádí se také, že vitamin E pomáhá zpomalovat stárnutí a urychluje léčbu popálenin.

  i

  V žádném případě si nepleťte doplňky stravy a léky. Doplňky stravy jsou zdroje látek, které mají za úkol doplňovat tělu potřebné vitaminy a minerály, které tělo nedokáže vyrobit nebo je nelze získat z běžné stravy. Oproti tomu léky mají léčebné či preventivní účinky.

  Vitamin H působí příznivě proti kožním onemocněním

  Vitamin H je skvělým pomocníkem při kožních onemocněních. Podporuje také činnost nervového systému a pohlavních sliznic. Bonusem je pak růst a kvalita nehtů a vlasů. Při nedostatku vitaminu H můžete trpět únavou.

  Pro zdravé zuby a krev využijte vitamin K

  Vitamin K je výborným pomocníkem při nadměrném menstruačním krvácení, napomáhá při spalování tuků a může působit i jako prevence proti zubním kazům. Jeho nedostatek se projevuje poruchami srážlivosti a řídnutím kostí. Je vhodné jej zařadit také mezi vitaminy pro kojící, jelikož je ho v mateřském mléce menší množství.

  • Vitamin K1 je vyráběn rostlinami. Využívá se především při poruchách srážlivosti krve a působí i jako vitamin na játra. Je obsažen v listové zelenině a v některých rostlinných olejích.
  • Vitamin K2 je produkován bakteriemi v zažívacím traktu, což znamená, že jej tělo dokáže v malé míře samo vyrobit. Je důležitý pro mineralizaci kostí, buněčný růst a také metabolismus buněk.

  Při doplňování potřebné dávky živin nezapomeňte také na své domácí mazlíčky. Vitaminy pro psy zaručují pevné kosti, krásnou srst, pevné drápky a zdravé a odolné klouby.

Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací na stránce.
Pokud máte dotaz, či požadavek, využijte zákaznické podpory.
Chybí Vám něco? Je něco uvedeno špatně?

Nejprodávanější

1.
Amix Nutrition Vitamin C 1000mg, 100cps Skladem > 10 ks a na 26 prodejnách
Vitamín C, 100 kapslí, bez příchuti
od 129,-

2.
Extrifit Omega 3-6-9 100cps Skladem > 10 ks a na 2 prodejnách
Omega 3 obsahuje kombinaci omega 3, 6 a 9 mastných kyselin a vitamín E
339,-

3.
Amix Nutrition B-Complex + vit.C, 90tbl Skladem > 10 ks a na 4 prodejnách
Vitamín B1, B2, B3, B5, B6, B12, C, E, vápník, zinek a biotin, 90 tablet
279,-

Další nejprodávanější
466 položek
Superželezo forte 30tbl. - Doplněk stravy
-35%
Superželezo forte 30tbl.
Doplněk stravy – použitá forma železa je velkou předností tohoto přípravku, protože čistá forma železa v jeho elementární podobě je velmi šetrná pro náš organismus v porovnání se železem ve formě solí, železo a folát (kyselina listová) přispívají ke správné funkci imunitního systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání, k normální krvetvorbě - od 3,47 Kč/ks

-35% 159,-
od 104,- bez DPH 90,-
1 balení
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít dnes do 4:45
Objednací kód: FAVSUP520
ProbioLact forte No 12 30cps. - Doplněk stravy
-13%
Varianty
ProbioLact forte No 12 30cps.
Doplněk stravy – nová generace biofilmových probiotik (12 resp. 14 kmenů) v kombinaci s prebiotiky (inulin z čekanky) a vitamínem D, který přispívá ke správné funkci imunitního systému, 10 miliard bakterií v 1 speciální neželatinové enterosolventní tobolce, český patent - 7,97 Kč/ks

-13% 274,-
239,- bez DPH 208,-
1 balení
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: FAVPRO487
Colostrum forte 180g - Doplněk stravy
-13%
Varianty
Colostrum forte 180g
Doplněk stravy – granulované kolostrum s prebiotiky, koncentrovaná síla protilátek - 1,88 Kč/ks

-13% 389,-
339,- bez DPH 295,-
1 balení
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: FAVCOL401
TEREZIA MAGNESIUM + vitamin B6 a meduňka cps.30
Doplněk stravy s vysokou vstřebatelností doplněný o vitamin B6 a meduňku, magnesium příznivě ovlivňuje činnost svalů, uvolňuje napětí, v kombinaci s vitaminem B6 a meduňkou má příznivý vliv na nervovou soustavu - od 2,97 Kč/ks

od 89,- bez DPH 77,-
1 balení
Koupit
Skladem > 20 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: TERVIT648
Penco X-RIDE 50tbl
Energetické tablety bez příchuti; kofein a taurin

269,- bez DPH 234,-
1 ks
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: SPTpen0029
Chytré miminko superfolin 2 MAMA tbl.60+cps.60 - Doplněk stravy Varianty
Chytré miminko superfolin 2 MAMA tbl.60+cps.60
Doplněk stravy pro těhotné a kojící ženy, s vysokým obsahem folátů (600µg QUATREFOLIC a 400µg kyseliny listové), 100µg jódu a 250mg DHA. Balení na 2 měsíce. - 6,58 Kč/ks

789,- bez DPH 686,-
1 balení
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: ONASU090
Magnesium citrát complex 30 sáčků
Doplněk stravy který obsahuje hořčíkový komplex s vysokou biologickou dostupností doplněný o zinek a selen. - od 5,63 Kč/ks

od 169,- bez DPH 147,-
1 balení
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: ONAMA023
Kyselina listová plus 30tbl.
Doplněk stravy – kyselina listová a vitamín B6 přispívají k normální krvetvorbě, správné funkci imunitního systému, normální psychické činnosti a k snížení míry únavy a vyčerpání, vhodné i v těhotenství - od 3,97 Kč/ks

od 119,- bez DPH 103,-
1 balení
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: FAVKYS366
MAGNETRANS 375 mg 50 tyčinek granulátu - Doplněk stravy
-17%
Varianty
MAGNETRANS 375 mg 50 tyčinek granulátu
Doplněk stravy denní dávka hořčíku v jedné tyčince - od 2,63 Kč/ks

-17% 159,-
od 131,- bez DPH 114,-
1 balení
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: STAMA684
Superželezo 30tbl. - Doplněk stravy
-27%
Superželezo 30tbl.
Doplněk stravy – použitá forma železa je velkou předností tohoto přípravku, protože čistá forma železa v jeho elementární podobě je velmi šetrná pro náš organismus v porovnání se železem ve formě solí, železo a folát (kyselina listová) přispívají ke správné funkci imunitního systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání, k normální krvetvorbě - od 3,05 Kč/ks

-27% 125,-
od 92,- bez DPH 80,-
1 balení
Koupit
Skladem > 20 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: FAVSUP103
RAKYTNÍČEK veganské želé MARACUJA 90ks
Doplněk stravy skvělá chuť díky obsahu 20 % ovocné šťávy, obsahují 9 vitaminů a rakytník pro podporu imunity, neobsahují konzervační látky, sladidla, ani přidaná barviva, vhodné pro vegany - 2,32 Kč/ks

209,- bez DPH 182,-
1 balení
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: TERRAK945
Allnature Vitamín C 1000 mg 60 kapslí
Doplněk stravy – vitamín C přispívá k normální funkci imunitního systému, ke snížení únavy a vyčerpání - od 2,82 Kč/ks

od 169,- bez DPH 147,-
1 balení
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: ALNVITC097
Chytré miminko methylfolát 2 s DHA tbl.60tbl + cps.60 - Doplněk stravy Varianty
Chytré miminko methylfolát 2 s DHA tbl.60tbl + cps.60
Doplněk stravy pro těhotné a kojící ženy, s 800µg folátů (methylfolát a kyselina listová), 100µg jódu a 250mg DHA + vitamíny a minerály. Balení na 2 měsíce. - 5,33 Kč/ks

639,- bez DPH 556,-
1 balení
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: ONACH014
Larypront šalvěj 24tbl. - Doplněk stravy
-18%
Varianty
Larypront šalvěj 24tbl.
Doplněk stravy – s přírodním zdrojem lysozymu, enzymu, který narušuje stěny bakterií a tím je ničí - od 5,61 Kč/ks

-18% 165,-
od 135,- bez DPH 117,-
1 balení
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: FAVLAR629
Vitamín B12 30tbl.
Doplněk stravy – důležitý pro tvorbu červených krvinek, ke snížení míry únavy a vyčerpání, ke správné činnost nervové soustavy a psychické činnosti, pro správnou funkci imunitního systému a pro proces dělení buněk - od 4,30 Kč/ks

od 129,- bez DPH 112,-
1 balení
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít dnes do 4:45
Objednací kód: FAVVIT950
Chytré miminko superfolin 2 MAMA tbl.30+cps.30 - Doplněk stravy Varianty
Chytré miminko superfolin 2 MAMA tbl.30+cps.30
Doplněk stravy pro těhotné a kojící ženy, s vysokým obsahem folátů (600µg QUATREFOLIC a 400µg kyseliny listové), 100µg jódu a 250mg DHA, která přispívá normálnímu vývoji mozku a očí plodu. - 7,65 Kč/ks

459,- bez DPH 399,-
1 balení
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: ONASU076
TEREZIA B-komplex Super Forte+ tbl.20
Doplněk stravy vitaminy B podporují energetický metabolismus, činnost nervové soustavy, přispívají k normálnímu stavu pokožky a sliznic - od 3,25 Kč/ks

od 65,- bez DPH 57,-
1 balení
Koupit
Skladem > 20 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: TERBKO860
HEMOPLUS+Kys.listová cps.50+10
Doplněk stravy 100% přírodní rostlinné složení pro podporu krvetvorby, vitaminy B2, B6, B9, vitamin B12 přispívá k tvorbě červených krvinek a hemoglobinu, vysoký obsah železa pro optimální přenos kyslíku v krvi - 4,32 Kč/ks

259,- bez DPH 225,-
1 balení
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: TERHEM863
ImuSeZin 60tbl. - Doplněk stravy
-11%
ImuSeZin 60tbl.
Doplněk stravy – příznivě ovlivňuje obranyschopnost organismu, speciálně vyvinutý přípravek pro osoby nadměrně ohrožené stresem a působením volných radikálů - 4,15 Kč/ks

-11% 279,-
249,- bez DPH 217,-
1 balení
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: FAVIMU360
Barny´s Kolostrum s beta-glukany cps.30 - Doplněk stravy
-9%
Barny´s Kolostrum s beta-glukany cps.30
Doplněk stravy – pro imunitu a podporu přirozené obranyschopnosti, pro ještě lepší účinek je kolostrum obohaceno o patentované bioaktivní beta-glukany Yestimun® + vitamin C, selen a zinek - 7,83 Kč/ks

-9% 259,-
235,- bez DPH 204,-
1 balení
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: BARkol874
Allnature Vitamín C prášek Premium 250 g
Doplněk stravy – vitamín C přispívá k normální funkci imunitního systému, ke snížení únavy a vyčerpání - od 0,72 Kč/ks

od 179,- bez DPH 156,-
1 balení
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: ALNVITC103
RAKYTNÍČEK želatinky ORIGINÁL 70 ks - Doplněk stravy
-14%
RAKYTNÍČEK želatinky ORIGINÁL 70 ks
Doplněk stravy skvělá chuť díky obsahu 20 % ovocné šťávy, obsahují 9 vitaminů a rakytník pro podporu imunity, neobsahují konzervační látky, sladidla, ani přidaná barviva - od 2,56 Kč/ks

-14% 209,-
od 179,- bez DPH 156,-
1 balení
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: TERRAK306
Přírodní vitamín E 30tbl.
Doplněk stravy – silné antioxidační účinky, vitamín E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem, obsahuje přírodní tokoferoly, bioaktivní tokotrienoly - od 3,97 Kč/ks

od 119,- bez DPH 103,-
1 balení
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: FAVPRI106
ProbioLact forte No 12 10cps.
Doplněk stravy – nová generace biofilmových probiotik (12 resp. 14 kmenů) v kombinaci s prebiotiky (inulin z čekanky) a vitamínem D, který přispívá ke správné funkci imunitního systému, 10 miliard bakterií v 1 speciální neželatinové enterosolventní tobolce, český patent - od 10,50 Kč/ks

od 105,- bez DPH 91,-
1 balení
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít dnes od 8:00
Objednací kód: FAVPRO470

Vitamíny a minerály

zdravíCo jsou probiotika a proč je naše tělo potřebuje? Probiotika neboli zdraví prospěšné bakterie posilují funkci imunitního systému, zlepšují trávení i duševní...
Vždy je lepší dbát na dostatek vitamínů a minerálů průběžně než pak řešit jejich nedostatek, když se tělo...
Oslabená imunita je problémem mnoha a lidí, z nichž většina ani netuší, že jejich imunitní systém...
zdravá výživaJak zůstat na Home office ve formě? Práce z domu neboli Home office je stále využívanější možností práce, kterou nadšeně vítají hlavně maminky...
Více článků

Vitamíny a minerály

V kategorii Vitamíny a minerály máme právě teď na Alza.cz celkem 466 produktů.

Zadejte název zboží

Poznámka (odkaz, PartNumber apod.):


Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
P-DC1-WEB22
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi