Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Elektronické dobrodružství a detektivky

0

Nejprodávanější

1.
Malý miliardář Ihned ke čtení
Elektronická kniha - autor David Walliams, 236 stran
148,-

2.
Elektronická kniha ze série Fiorella, autor Vlastimil Vondruška, 352 stran
199,-

3.
Lovci mamutů Ihned ke čtení
Elektronická kniha - autor Eduard Štorch
79,-

Další nejprodávanější
Značky a parametry

Doporučujeme

Apostrof
(2)
Argo
(15)
Indeart
(7)
Jota
(4)

Ostatní značky

Albatros (44)
Albatros Media Slovakia (26)
Alpress (1)
Bambook (7)
Baronet (6)
BB/art (3)
Carpe Diem (2)
Cooboo (6)
CPress (14)
David Laňka - No Limits (1)
Edika (2)
Egmont (1)
Egmont ČR (1)
E-knihy jedou (2)
Fantom Print (1)
Fragment (34)
Grada (17)
JHuslík (4)
Junák - svaz skautů a skautek (2)
KNIHA ZLIN (1)
Kniha Zlín (2)
Lukáš Vik (1)
Machart (1)
Martin Koláček - E-knihy jedou (3)
Martin Koláček – E-knihy jedou (4)
Matik Liberec (2)
MEA2000 o. z. (1)
Mediaplex (1)
Miroslav Krejčí (1)
Mladá fronta (2)
Moba (4)
Nakladatelství ČAS (2)
Palmknihy (2)
Richard - Lunter - KICOM (1)
Tribun EU (2)
Triton (2)
XYZ (7)
Autor
Ivona Březinová (6)
Zuzana Pospíšilová (6)
Erin Hunterová (5)
Veronika Válková (5)
Eric Luper (4)
Ilka Pacovská (4)
Jorn Lier Horst (4)
Sue Mongredien (4)
Vlastimil Vondruška (4)

Vlastimil Vondruška * 9. května 1955, Kladno

PhDr. Vlastimil Vondruška, CSc. je český historik, publicista a autor historických detektivních příběhů. Za literární činnost získal v roce 1987 Cenu literárního fondu, roku 2005 byl oceněn Zlatou stuhu v kategorii Literatura faktu a populárně naučná literatura pro mládež a v letech 2006 a 2007 obdržel také Cenu čtenářů nakladatelství MOBA.

Roku 1979 úspěšně zakončil studium historie a národopisu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a poté se několik let věnoval vědecké práci v Československé akademii věd, kde spolupracoval s Ústavem pro etnografii a folkloristiku. V 80. letech byl ředitelem historické části Národního muzea a od 90. let začal společně se svou ženou podnikat v oblasti výroby kopií historického skla.

Oblibu k psaní získal už v mládí, nyní je autorem více než 50 vědeckých studií, mnoha historických románů pro dospělé a několika populárních a oceňovaných knížek pro děti a mládež. Je také ve spolupráci s Českým rozhlasem, kde pravidelně vystupuje a představuje posluchačům zajímavé události z českých dějin a života lidí ve středověku.

Své čtenáře si v současnosti získal zejména historickou ságou z doby vlády Přemyslovců: Přemyslovská epopej I - Velký král Přemysl I. Otakar, Přemyslovská epopej II - Jednooký král Václav I.,Přemyslovská epopej III - Král rytíř Přemysl II. Otakar a Přemyslovská epopej IV. - Král básník Václav II. Velmi populární jsou také cykly historických detektivek z dávných časů minulých (Hříšní lidé Království českého, 1995), dále napínavé prózy z 16. století (Letopisy královské komory I –VIII, 2006–2013) a od roku 2002 pravidelně vychází čtenářsky poutavý cyklus s královským prokurátorem Oldřichem z Chlumu z doby vlády krále Přemysla Otakara II.

Ana Galánová (3)
David Walliams (3)
Eduard Štorch (3)
Jill Hucklesby (3)
Jill Murphy (3)
Marcus Emerson (3)
Markéta Prášková (3)
Martina Drijverová (3)
Petra Braunová (3)
Bobbie Peers (2)
Dana Šianská (2)
Frauke Scheunemannová (2)
Helena Brožíková (2)
Holly Webbová (2)
Chris Priestley (2)
Ivana Peroutková (2)
James Patterson (2)
Jan Matzal Troska (2)
Jill Hathaway (2)
Jill Murphyová (2)
Jindřiška Mendozová (2)
Jon Claydon (2)
Josef Hendrych (2)
Lincoln Peirce (2)
Mark Twain (2)
Miloš Urban (2)

Miloš Urban

(* 4. října 1967, Sokolov)

Miloš Urban je přední český spisovatel, redaktor a překladatel. Napsal několik úspěšných románů, novel a povídek, které byly přeloženy do němčiny, španělštiny, holandštiny, maďarštiny, ruštiny a italštiny. Je známý také jako autor divadelních her.

Po studiích na Filosofické fakultě UK v Praze se věnoval práci redaktora v nakladatelství Mladá fronta a od roku 2001 byl zaměstnán jako šéfredaktor v nakladatelství Argo. V jeho prózách se odráží prvky anglického literárního stylu, sám studoval angličtinu a několik let pobýval ve Spojeném království.

V roce 2001 získal za ,,zelený román“ Hastrman cenu Magnesia Litera za nejlepší knihu roku v kategorii próza. Na předchozí literární úspěch pak navázal o rok později politickou publikací Paměti poslance parlamentu s podtitulem Sexyromán. Prestižní ocenění Magnesia Litera se odnesl také za knihu Stín katedrály (2005). Téhož roku vyšlo volné pokračování románu Stín katedrály s názvem Santiniho jazyk, v němž autor pátrá po tajemství univerzální věty. V roce 2006 pak přichází na pulty knihkupectví titul Pole a palisáda, který přináší novou, ryze autorskou verzi pověsti o Libuši a Přemyslovi.

Do Prahy před koncem 19. století přivede čtenáře román Lord Mord (2008), v němž je sledován osud lehkomyslného, zhýralého a zchudlého hraběte Arca. Tato kniha se umístila na 3. místě v kategorii Krásná literatura soutěže Nejkrásnější české knihy roku 2008.

Román Boletus Arcanus (2011) vypráví příběh mladého nakladatelského redaktora Gregora Martyho, který bojoval s podivuhodnou drogou a málem nad ní zvítězil. V roce 2012 vyšel román z doby konce Rakouska-Uherska s názvem Praga Piccola (2012) a jednou z posledních knih Miloše Urbana je i noir příběh Přišla z moře (2014), jenž je koncipován jako odpověď současným krvavým krimi thrillerům.

Pavla Horáková (2)
Roderick Gordon (2)
Steve Hockensmith (2)
Svatopluk Hrnčíř (2)
Václav Řezáč (2)
Věna Hrdličková (2)
Barbora Kyšková (2)
Petr Tobiáš (2)
Ilona Fišerová (2)
Lesley Gibbes (2)
Lauren Tarshisová (2)
Adolf Branald (1)
Alena Arbterová (1)
Ashley Elston (1)
Barbora Vajsejtlová (1)
Becca Fitzpatricková (1)
Blanka Čapková (1)
Dagmar Galas (1)
Dana Zahoříková (1)
Daniel Defoe (1)
Daniel Leo Vopustil (1)
Daniel Šmíd (1)
Daniela Krolupperová (1)
David Laňka (1)
David Lewman (1)
Diana Mašlejová (1)
Eliot Schrefer (1)
Eva Papoušková (1)
Fenimore James Cooper (1)
Gordon Korman (1)
Guy Bass (1)
Heather Pettyová (1)
Charles Gilman (1)
Chris Colfer (1)
Jack London (1)
Jamie Thomson (1)
Jan Krůta (1)
Jan Poláček (1)
Jan Smolík (1)
Jaromír Jindra (1)
Jason Segel (1)
Jaume Copons (1)
Jeff Kinney (1)
Jelínková Michaela Mlíčková (1)
Jiří Glet (1)
Jiří Chalupa (1)
Jiří Šebela (1)
Jiří W. Procházka (1)
Jitka Saniová (1)
Jo Nesbo (1)

Jo Nesbo* 29. března 1960, Oslo

"Jo Nesbo se může stát dalším Munchem nebo Ibsenem... a jestli existuje na světě spravedlnost, bude jednou Harry Hole stejně slavný jako Harry Potter." CNN

Jo Nesbo, král severské krimi, je současný norský spisovatel a hudebník. Za své romány získal řadu literárních ocenění, jeho knihy byly přeloženy do 35 jazyků a vyšly ve 140 zemích.

Narodil se do rodiny knihovnice a vášnivého čtenáře. Od dětství jej kromě fotbalu zajímala také hra na kytaru a rocková hudba. Společně s mladším bratrem založili kapelu Di Derre a dobyli norskou rockovou scénu s rekordním počtem prodaných alb a až 180 odehranými koncerty ročně.

Psaní se začal naplno věnovat až v roce 1997, kdy mu vyšel první detektivní román Netopýr (Flaggermusmannen), v němž poprvé představil postavu velmi osobitého a svérázného kriminalisty Harryho Hola. Kniha okamžitě sklidila obrovský úspěch a její autor za ni obdržel cenu Rivertonprisen za nejlepší literární počin s kriminální tematikou.

Ohlas vzbudily také další knihy ze série s detektivem Harrym Holem - Švábi (Kakerlakkene), Červenka (Rodstrupe), Nemesis (Sorgenfri), Pentagram (Marekors), Spasitel (Frelseren), Sněhulák (Snomannen), Levhart (Panserhjerte), Přízrak (Gjenferd) a Policie (2013).

Mladší čtenáře si získal humornou sérií knih s hlavním hrdinou doktorem Proktorem: Doktor Proktor a prdící prášek (2007). Originálně a vtipně ilustrované příběhy jsou plné humoru, fantazie a bláznivých situací, které zaujaly děti a mládež po celém světě.

Joelle Charbonneau (1)
Karel May (1)
Karuna Riazi (1)
Kevin Brooks (1)
Klára Smolíková (1)
Kristína Baluchová (1)
Kristina Ohlssonová (1)

Kristina Ohlssonová

(* 2. 3. 1979, Švédsko)

Kristina Ohlssonová je švédská spisovatelka, politoložka a analytička v Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OSCE) na švédském ministerstvu zahraničních věcí a na švédském Policejním prezidiu. Jako odborník napsala také několik teoretických prací o izraelsko-palestinském konfliktu a zahraniční politice EU.

Debutovala v roce 2009 detektivním románem Nechtění (Askungar). Její druhý román s názvem Sedmikrásky (2010) byl nominován na nejlepší švédský detektivní román roku. Na úspěch předchozích děl navázala tituly Andělé strážní (2014), Oběti ráje (2014) a Davidovy hvězdy (2015).

Detektivní případy Kristiny Ohlssonové se staly čtenářsky populární po celém světě. Záhadné vraždy vyšetřuje legendární komisař Alex Recht, kterému je nápomocen kriminalista Peder Rydh a Fredrika Bergmanová, jejímž záměrem bylo původně stát se houslistkou.

Lauren St Johnová (1)
Lenka Rožnovská (1)
Lisa Heathfieldová (1)
Lisa Yeeová (1)
Louis Pergaud (1)
Lucie Dvořáková (1)
M.A. Larson (1)
Maggie Stiefvater (1)
Marek Hladký (1)
Marek Toman (1)
Margit Auerová (1)
Markéta Vydrová (1)
Martina D. Moriscoová (1)
Milan Valenta (1)
Miloslav Stingl (1)
Miroslav Adamec (1)
Miroslav Krejčí (1)
Otakar Batlička (1)
Pavla Šmikmátorová (1)
Pavlína Jurková (1)
Petr Heteša (1)

(* 1959, Česká republika)

Petr Heteša je český autor, jehož tvorba zasahuje do oblasti sci-fi a prostředí počítačových her. V jeho dílech se odehrávají nesmiřitelné boje plné akce, napětí a zvratů, které přitahují ke čtení nejednoho fanouška kyberpunkové literatury. Ještě před revolucí si ve spolupráci s Karlem Veverkou připisuje na své konto povídky Nečistá hra, Těšíme se na vás nebo novelu Sítě, kanály a stoky.

Dalším úspěšným počinem Petra Heteši byla v 90. letech povídka Gython ze sbírky Základna 2: Let na měsíc, do které přispěl například i Ondřej Neff. Z nového tisíciletí pochází Spousta času na smrt, který je o Cybrainovi, napůl obřím biologickém počítači. Démoni jsou věční je akční titul, v němž hlavní hrdina bojuje o život.

Do prostředí zdevastované čtvrti vás zavede Nevermore Baltimore a prosperující město New Chrome, v němž se odehrává napínavý konflikt mezi softwarem a drogami, vám představí Sex, drogy & cyb’n’roll z roku 2012. Zajatci Minecraftu je o dvou kamarádech Davidu a Lukáši, kteří jsou vtrženi do děje této světoznámé hry.

Stavy nestavy, bytosti nebytosti je soubor povídek o lidech z města i vesnice a jejich interakcích s anděly a démony. Napínaví Vetřelci z Minecraftu na motivy světoznámé počítačové hry zcela pohltí každého milovníka akce, nebezpečí, humoru a překvapivých zvratů ve věku od 10 do 15 let. Neméně zajímavou je dech beroucí fantasy Z deníku ohnivé démonky o krásné dívce Vivian, která má magické schopnosti.

Petr Kopl (1)
Pett Gry (1)
Pia Hagmarová (1)
Randi Barrow (1)
René Balický (1)
Robert Fulghum (1)
Robin Dix (1)
Robin Hawdon (1)
Robin Stevensová (1)
Ružena Smatanová (1)
Sarah Mlynowski (1)
Tamsyn Murrayová (1)
Tom Llewellyn (1)
Tui T. Sutherland (1)
Ulrike Rylance (1)
Valentina Montevecchi (1)
Varian Johnson (1)
Věra Krpálková (1)
Vítězslav Welsch (1)
Vladimír Stanislav (1)
Vojtěch Otčenášek (1)
Zdeněk K. Slabý (1)
Zdeňka Študlarová (1)
Armand Baltazar (1)
Petra Štarková (1)
Richard Dübell (1)
Anna Mastníková (1)
Bob Pflugfelder (1)
M.V. Kratochvíl (1)
Martina Horňáková (1)
Michal Cihlář (1)
Michal Kolezsar (1)
Pablo Pino (1)
Pete Williamson (1)
Petr Válek (1)
Rudolf Mertlík (1)
Stephan Pastis (1)
Zuzana Seye (1)
Alberto Vojtěch Frič (1)
R. S. Buckingham (1)
Lily Small (1)
Tobias Bungter (1)
David O'Doherty (1)
Michael Byrne (1)
Libor Kvapil (1)
Martin Šinkovský (1)
Marie Petrovová (1)
Radka Havlenová (1)
Helena Rückerová (1)
Lauren Tarhisová (1)
Sara Pennypackerová (1)
Alexander McCall Smith (1)
Chris Callaghan (1)
Gareth P. Jones (1)
Barry Hutchison (1)
Tania Del Rio (1)
Michael Petrowitz (1)
Anne Nesbet (1)
Jennifer Li Shotzová (1)
Agnieszka Stelmaszyk (1)
Jazyk
cs (101)
cs,en (1)
cz (110)
en (1)
sk (28)
Počet stran
0 stran
616 stran

Rok vydání
1998
2018

Série
Fiorella (4)
Čarodějnice školou povinné (4)
Nick a Tesla (2)
Robin Kyber (2)
Soudce Óoka (2)
Podzemie (2)
Desivé splynutie (2)
Horseland (1)
Klára (1)
Minecraft (1)
Timmy Nezdárek (1)
William Wenton (1)
Hrobaříci (1)
Temný pán (1)
Horror School (1)
Tajná dvojka A + B (1)
Doktor Proktor (1)
Typ
E-kniha (17)
Zobrazit položky
Malý miliardář
Elektronická kniha - autor David Walliams, 236 stran

148,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EKK0242
Lovci mamutů
Elektronická kniha - autor Eduard Štorch

79,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK17490
Fiorella a dům ztracených duší
Elektronická kniha ze série Fiorella, autor Vlastimil Vondruška, 352 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK22211
Čarodějnice školou povinné 1
Elektronická kniha - autor Jill Murphy, Jill Murphyová, 104 stran

99,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK13674
Stačí jen chtít
Elektronická kniha - autor Joelle Charbonneau, 272 stran

149,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK21362
Záhada mloka
Elektronická kniha - autor Jorn Lier Horst, 152 stran

Záhada mloka - Jorn Lier Horst
-70%
-70% 149,-
45,-
Koupit
Akční cena
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK13255
Příběhy o soudci Óokovi
Elektronická kniha ze série Soudce Óoka, autor Věna Hrdličková, 85 stran

120,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK1871
Robinson Crusoe
Elektronická kniha - autor Daniel Defoe, 160 stran

179,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK14045
Poplach v Kovářské uličce
Elektronická kniha - autor Václav Řezáč, 112 stran

90,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK11049
Rájem i peklem
Elektronická kniha - autor Otakar Batlička, 120 stran

69,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK22051
Deník malého poseroutky
Elektronická kniha ze série Deník malého poseroutky, autor Jeff Kinney, 224 stran

Deník malého poseroutky - Jeff Kinney
Nové
149,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK27981
Doktor Proktor a konec světa. Možná…
Elektronická kniha - autor Jo Nesbo, 304 stran

Doktor Proktor a konec světa. Možná… - Jo Nesbo
-10%
-10% 219,-
198,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK13012
Fiorella a hřbitov upírů
Elektronická kniha - autor Vlastimil Vondruška, 312 stran

179,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK13191
Volání divočiny
Elektronická kniha - autor Jack London, 103 stran

90,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK8751
Santiniho jazyk
Elektronická kniha - autor Miloš Urban, 400 stran

148,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EKK0220
Fiorella a záhada mrtvého netopýra
Elektronická kniha - autor Vlastimil Vondruška, 304 stran

179,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK13344
Knoflíková válka
Elektronická kniha - autor Louis Pergaud, 216 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK13551
Dědečkův velký útěk
Elektronická kniha - autor David Walliams, 464 stran

198,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK21185
Smrt kouzelného džina
Elektronická kniha - autor Ilka Pacovská, 336 stran

129,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK14485
Ostrov zasvěcení
Elektronická kniha - autor Ilka Pacovská, 352 stran

129,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK14483
Dobrodružství Toma Sawyera
Elektronická kniha - autor Mark Twain, 214 stran

111,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK16188
Princezna Bojovnice
Elektronická kniha - autor M.A. Larson, 259 stran

198,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK21183
Fiorella a Bratrstvo křišťálu
Elektronická kniha - autor Vlastimil Vondruška, 296 stran

179,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK13190
Kouzelná aktovka
Elektronická kniha - autor Daniela Krolupperová, Vlasta Baránková, 80 stran

99,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK14449

Elektronické dobrodružství a detektivky

e-knihyNejlepší knihy 2017 podle redaktorů Alzy Nabízíme vám minirecenze šesti knižních titulů z roku 2017, které naši redaktoři v Alza.cz vyhodnotili...

Zadejte název zboží

Poznámka (odkaz, PartNumber apod.):

Před 1 dnem objednal David, Praha 10 - Vršovice
 
Lovci mamutů Ihned ke čtení
79,-Před 2 dny objednal Karel, Trnava u Zlína
 
Stačí jen chtít Ihned ke čtení
149,-Před 2 dny objednal Radovan, Přerov
 
Malý miliardář Ihned ke čtení
148,-Před 3 dny objednala Věra, Praha 5 - Hlubočepy
Před 3 dny objednala firma, Strančice
 
Malý miliardář Ihned ke čtení
148,-Před 3 dny objednal Jan, Rudná u Prahy
 
Lovci mamutů Ihned ke čtení
79,-
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB20
Váš osobní asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzace
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi