Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Dobrodružství, western

0
Značky a parametry
65. pole (3)
Akcent (4)
Akropolis (1)
ALBATROS (1)
Alpress (11)
Argo (2)
Artis Omnis (1)
Aspekt (1)
ATLANTIS (1)
Banshies (1)
BB/art (2)
Brána (1)
Cooboo (2)
CPress (3)
Dauphin (1)
Dokořán (1)
Domino (1)
Eddica (1)
Elka Press (1)
Enribook (1)
Fantom Print (1)
Fontána (1)
Formát (1)
Fragment (1)
Galén (1)
IFP Publishing (2)
JS (2)
Knižní klub (5)
Labyrint (1)
Malvern (1)
Marenčin PT (1)
MAŤA (1)
Millennium Publishing (2)
Mladá fronta (1)
MOBA (2)
MONTANEX (1)
Motto (1)
Nakladatelství Josef Vybíral (1)
Nakladatelství Romeo (1)
Naše vojsko (7)
ODEON (1)
OLDAG (1)
Olympia (3)
OMEGA (10)
Paseka (1)
Plot (1)
ROZMLUVY (1)
SnowMouse (1)
Synergie Publishing SE (1)
ŠMIDT VILÉM (1)
T & M (5)
Triáda (1)
Triton (2)
Volvox Globator (1)
Vydavateľstvo Európa (2)
Vyšehrad (1)
XYZ (2)
YOLI (1)
Autor
Wilbur Smith (8)

Wilbur Smith

(* 9. 1. 1933, Severní Rhodesie, Zambie)

Wilbur Smith, celým jménem Wilbur Addison Smith, je anglicky píšící spisovatel, autor dobrodružných románů z afrického prostředí. Některé jeho tituly se rovněž dočkaly filmového zpracování, jako je například snímek Planoucí pobřeží (1991), Lovci diamantů (2001) aj.

Světový úspěch zaznamenala zejména sága vyprávějící o starověkém Egyptě – Řeka bohů (I – IV), jejíž první díl poprvé vyšel v originále v roce 1993. Mezi další populární tituly, které byly přeložené do českého jazyka, patří například romány Píseň slonů (1991), Lovci diamantů (1995), Diamantová cesta (2002), Bludný kruh (2013) či napínavý příběh zaoceánské lodi s názvem Nenasytný jako moře (2014).

Knihy Wilbura Smithe si získaly čtenáře po celém světě. Dobrodružné romány vynikají autentickým vylíčením afrických reálií a místních obyvatel, krásami exotické krajiny, tajemnou mytologií a strhujícími zápletkami.

Karel May (6)
Jules Verne (5)
Arthur Conan Doyle (3)
Clive Cussler (2)
Cormac McCarthy (2)

Cormac McCarthy

(* 20. červenec 1933, Rhode Island, USA)

Cormac McCarthy, vlastním jménem Charles McCarthy, je americký romanopisec, autor několika scénářů a dramat. Jeho dílo je často přirovnáváno k tvorbě Williama Faulknera a žánrově bývá zařazováno k westernu i postapokalyptickému románu. V roce 2007 získala jeho kniha Cesta Pulitzerovu cenu. Filmová adaptace románu Tahle země není pro starý (2005) byla v roce 2009 ohodnocena čtyřmi Oskary. Je také držitelem ceny National Book Award za titul Všichni krásní koně (česky 2008).

V roce 1985 publikoval román Krvavý poledník aneb Večerní červánky na západě, který se umístil na 3. místě v anketě deníku New York Times o nejlepší americký román posledních 25 let.

Jednou z mnoha populárních knih se rovněž stal román v divadelní formě – Vlak Sunset Limited (česky 2013). V podobě divadelní hry sklízel Vlak Sunset Limited v roce 2006 velký úspěch na Broadwayi a v Chicagu.

Román Konzultant (2013) je zatím jednou z posledních vydaných knih. Příběh uznávaného právníka, který vstoupí do obchodu s drogami, se také stal předlohou pro vznik stejnojmenného filmového snímku uznávaného režiséra Ridleyho Scotta.

James Fenimore Cooper (2)
Martin Sichinger (2)
Edgar Allan Poe (2)
Edgar Allan Poe

(* 19. ledna 1809, Boston, USA – 7. října 1849, Baltimore, USA)

Edgar Allan Poe byl americký prozaik a básník. Psal fantastické a mystické příběhy a je považován za zakladatele detektivního a hororového žánru. V jeho tvorbě můžeme spatřit i prvky sci-fi.

Po smrti matky a otcově opuštění se tříletého sirotka Edgara ujala rodina Allanů, po kterých přijal jméno. Poe vystudoval literaturu a již během studia měl problémy s alkoholem, dluhy a depresemi. Poe byl nevyrovnaná osobnost, v důsledku čehož se potýkal s problémy v práci. Byl však inteligentní a zdvořilý. Zabýval se také mimo jiné mysticismem, což se projevilo v jeho díle.

Poe je autorem mnoha povídek a básní. Jeho dílo inspirovalo řadu pozdějších autorů, například Arthura Conana Doyla. Autorovým životním dílem a mistrovským kouskem je báseň Havran. Je o samotářském muži, který prožívá muka z horečky a vzpomínek na zemřelou dívku Lenoru. Vydává také hororovou povídku Zánik domu Usherů a svou nejslavnější prózu, Jáma a kyvadlo (audiokniha), o člověku odsouzeném inkvizicí na smrt za kacířství. V knize Zlatý Skarabeus Poe ukazuje, že spousta zdánlivě nevysvětlitelných náhod hraničících až s magií může mít prosté logické a racionální vysvětlení.

Edgar Allan Poe byl 3. října 1849 nalezen opilý na jednom baltimorském chodníku. Okamžitě byl převezen do nemocnice, kde však po 4 dnech zemřel na překrvení mozku. 

V naší nabídce najdete i mnoho audioknih s díly E. A. Poea.

Louis L´Amour (2)
Bernard Cornwell (1)

(* 23. února 1944, Londýn, Anglie)

Bernard Cornwell je britský autor historických románů. Jako dítě byl dán do adopce a vyrostl v Essexu v rodině Wigginsů. Vlastní diplom z Londýnské univerzity, v počátcích své kariéry působil jako učitel. Později pracoval 10 let v BBC, kde se dostal až na pozici ředitele zpravodajské televize v Severním Irsku. V roce 1979 se přestěhoval do USA, odkud pocházela jeho manželka. Jelikož nedostal pracovní povolení, začal psát.

Do povědomí čtenářů se dostal svými thrillery ze současnosti a historickými romány. V nich popisuje významné okamžiky anglických a amerických dějin. Známé jsou jeho příběhy anglického vojáka Richarda Sharpa z období napoleonských válek. Mnoho knih z tohoto období se dočkalo filmového zpracování.

Bernard Cornwell je autorem také tetralogie o americké občanské válce Kronika Nathaniela Starbucka, kam patří Rebel, Zrádce, Prapor a Masakr. Trilogie Kronika válečníkova se věnuje Artušovské Británii a tetralogie Hledání svatého grálu (1356) je zasazena do 14. století do období stoleté války. Série příběhů z doby Alfréda Velikého (Smrt králů, Pohanský pán nebo Prázdný trůn) nás zavede do 9. století.

David Michie (1)

David Michie

David Michie je mezinárodně uznávaný spisovatel a autor několika světových bestsellerů, ve kterých se zabývá především tematikou lidské empatie, duševní harmonie, meditování a budhismu. Jeho knihy byly přeloženy do 25 jazyků a vyšly už ve více než 30 různých zemích.

Narodil se v Zimbabwe, žil 10 let v Londýně a v současnosti bydlí se svou ženou v Austrálii. Posledních pět let se věnoval také pořádání duchovních a meditačních seminářů na univerzitách a v neziskových organizacích, které pravidelně navštěvuje pestrá škála zájemců. Je také klíčovým řečníkem na mnoho národních konferencích, jako je například Happiness & Its Causes Conference  v Sydney a Australian Meditation Conference v Melbourne. Vyšla o něm řada působivých článků v hlavních novinách a časopisech, například v The Times of India, The Daily Telegraph nebo The Australian.

V České republice vyšel v roce 2013 román Dalajlamova kočka, ve kterém je vylíčen každodenní život kočky žijící v blízkosti duchovního vůdce. Příběh je plný humorných situací, životních moudrostí a čtenáře zábavnou formou seznamuje se základními myšlenkami buddhismu. Na úspěch této knihy autor později navázal volným pokračováním půvabného vyprávění kočky Jeho Svatosti Dalajlamy, které nese název Dalajlamova kočka a umění příst (česky 2014).

Rovněž je autorem mnoha meditativních knih. Jednou z nich je i publikace Pospěš si a medituj (česky 2014), jež informuje laiky o základních principech buddhismu a zábavnou formou poučuje o meditaci.

Edgar Wallace (1)
František Niedl (1)

(* 7. dubna, 1949, České Budějovice)

František Niedl je českým autorem historických románů a povídek. Jeho díla si kromě knižních vydání můžeme čas od času poslechnout v rozhlase nebo přečíst v novinách. Původní profesí elektrotechnik si v minulostí prošel několika profesemi a v současné době se kromě literární činnosti věnuje také jachtingu.

Niedl je milovníkem literatury a historie celý život, do světa literatury však vstoupil až v roce 1989 románem Skleněný vrch. V něm popisuje osudy automobilového závodníka Petra Machara, který se po osudové nehodě vyrovnává s životem na invalidním vozíku. Následuje postkatastrofická sci-fi Slunce na útěku a historické romány Čtvrtý králův pes, Čas vlků a S vlčí hlavou v erbu.

Pro milovníky první a druhé světové války jsou určeny Poslední batalion, Past nebo Útěk do pekel o arogantním profesionálním karbaníkovi a boxerovi Pavlu Venclovi, který utíká na Západ. Kniha nabitá dějem a vzrušení vtáhne čtenáře do děje a nenechá ho vydechnout do posledního řádku. Niedl je také autorem velmi zdařilých detektivních thrillerů Pohled šelmy, Štvanice nebo Platnéř: Temné uličky pražské z prostředí Starého Města.

Charles Martin (1)
Jack London (1)
James Aitcheson (1)
James Rollins (1)

James Rollins

(* 20. 8. 1961, Chicago, Illinois)

James Rollins je uměleckým pseudonymem amerického veterinárního lékaře, Jamese Paula Czajkowskeho. V současnosti je autorem řady světových bestsellerů a jeho thrillery byly přeloženy do více než 40 jazyků.

Čtenářsky populární se stala zejména série Sigma Force, která vypráví příběhy fiktivní divize programu U. S. Darpa. Hlavní členové jsou trénovaní v bojových dovednostech a zároveň vynikají vědeckými vědomostmi. Soustředí se na vyšetřování a zabezpečování tajných informací, které mohou ohrozit Spojené státy. Součástí této ságy jsou například tituly Boží oko (česky 2014), Nevinná krev (česky 2014), Písečná bouře (česky 2014) aj.

Spolu s Grantem Blackwoodem sepsali také román Počátek zkázy (česky 2014) z nové průlomové série s hlavními hrdiny kapitánem Tuckerem Waynem a jeho spolehlivým vojenským psem Kainem, které čtenáři již znají z dobrodružství Sigma Force.

Jan Novák (1)
Jan Žáček (1)
Jana Juráňová (1)
Josef Urban (1)
Julian Barnes (1)
Karl May (1)
Lauren Oliverová (1)
Robert Ludlum (1)


(25. května 1927, New York – 12. března 2001, Naples, USA)


Robert Ludlum je populární americký autor 27 detektivních povídek, které se staly světově uznávanými bestselery. Odhaduje se, že bylo vydáno více než 290 milionů kopií jeho knih přeložených do 33 jazyků. Některé knihy vydával pod uměleckými pseudonymy Jonathan Ryder a Michael Shepherd.

Mezi jeho nejznámější díla patří Agent bez minulosti (The Bourne Identity, 1980), Bourneův mýtus (The Bourne Supremacy, 1986) a Bourneovo ultimátum (Bourneovo ultimátum, 1990). Všechny tři knihy a mnohé další se dočkaly také filmové adaptace.

Realisticky vykreslené příběhy Roberta Ludluma jsou plné napětí, komplikovaných zápletek a touhy po dosažení spravedlnosti. Hrdinové jsou obyčejní lidé, kteří bývají zapleteni do složitých životních situací a mnohdy musí čelit útokům tajných organizací a zločineckých gangů. Zachránit je může jen vlastní statečnost a odvaha čelit zlu.  Autor často vycházel z nejrůznějších konspiračních teorií minulosti i současnosti.

Robert Merle (1)
Simona Mahlerová-Šustková (1)
Veronika Matysová (1)
Yossi Ghinsberg (1)
Zane Grey (1)
James Welch (1)
Howard Pyle (1)
Laura Hillenbrandová (1)
Leoš Šedo (1)
Otakar Batlička (1)
Vladimír Hulpach (1)
Nathaniel Philbrick (1)
John Biggins (1)
Počet stran
0 stran
784 stran

Rok vydání
1992
2018

anglicky (1)
slovensky (6)
česky (102)
Zobrazit položky
Jedna želva za druhou
Kniha – autor John Green, 176 stran, česky,

Jedna želva za druhou - Kniha
-10%
-10% 299,-
269,- bez DPH 245,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít dnes.
Objednací kód: FKP0261506
Bourneovo ultimátum
Kniha – autor Robert Ludlum, 680 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá

Bourneovo ultimátum - Kniha
-60%
-60% 249,-
99,- bez DPH 90,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 10 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP206046
Kouzelník ze Lhasy: Novic. Kvantový fyzik. A prastaré tajemství.
Kniha – autor David Michie, 304 stran, česky, pevná s přebalem matná

Kouzelník ze Lhasy: Novic. Kvantový fyzik. A prastaré tajemství. - Kniha
-20%
-20% 289,-
231,- bez DPH 210,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP187229
Hora mezi námi: Co kdyby váš život závisel na cizím člověku?
Kniha – autor Charles Martin, 328 stran, česky, pevná s přebalem lesklá

Hora mezi námi: Co kdyby váš život závisel na cizím člověku? - Kniha
-14%
-14% 299,-
258,- bez DPH 234,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP242232
Pouštní včela
Kniha – autor Veronika Matysová, 224 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá

Pouštní včela - Kniha
-14%
-14% 249,-
215,- bez DPH 196,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP229809
Strážkyně podsvětí
Kniha – 24 stran, česky, brožovaná bez přebalu matná

Strážkyně podsvětí - Kniha
-23%
-23% 289,-
221,- bez DPH 201,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP0261099
Ztracen v džungli
Kniha – autor Yossi Ghinsberg, 296 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá

Ztracen v džungli - Kniha
-23%
-23% 279,-
215,- bez DPH 195,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP0260774
Smrt krále Šumavy: Do nitra hor, po dávných stezkách, ke starým příběhům
Kniha – autor Martin Sichinger, 240 stran, česky, pevná s přebalem matná

Smrt krále Šumavy: Do nitra hor, po dávných stezkách, ke starým příběhům - Kniha
-21%
-21% 229,-
180,- bez DPH 164,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP120142
Satan a Jidáš III: Supové Mexika III
Kniha – autor Karel May, 456 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá

Poslední 4 kusy za tuto cenu
Satan a Jidáš III: Supové Mexika III - Kniha
-75%
-75% 399,-
99,- bez DPH 90,-
Koupit
Skladem 4 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP185300
Džungle
Kniha – autor Clive Cussler; Jack Du Brul, 304 stran, česky, pevná bez přebalu matná

Džungle - Kniha
-19%
-19% 299,-
242,- bez DPH 220,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP130514
Krajina pistolníků
Kniha – autor Louis L´Amour, 240 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá

Krajina pistolníků - Kniha
-22%
-22% 249,-
194,- bez DPH 176,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP144495
Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka
Kniha – autor Rudolf Krautschneider, 272 stran, česky, pevná, plátěný potah

Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka - Kniha
-25%
-25% 348,-
262,- bez DPH 238,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP165956
Vinnetou mezi Beduíny: Supové Mexika II
Kniha – autor Karel May, 384 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá

Poslední 2 kusy za tuto cenu
Vinnetou mezi Beduíny: Supové Mexika II - Kniha
-24%
-24% 299,-
228,- bez DPH 208,-
Koupit
Skladem 2 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP175493
Poslední šumavská pastvina
Kniha – autor Martin Sichinger, 328 stran, česky, pevná s přebalem lesklá

Poslední šumavská pastvina - Kniha
-23%
-23% 268,-
207,- bez DPH 188,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP207231
Predátor
Kniha – autor Wilbur Smith, 406 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá

Predátor - Kniha
-25%
-25% 349,-
263,- bez DPH 239,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP227771
7 dní hříchů
Kniha – autor Josef Urban, 160 stran, česky, pevná bez přebalu matná

7 dní hříchů - Kniha
-12%
-12% 249,-
218,- bez DPH 198,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP131458
Vyzvědač
Kniha – autor James Fenimore Cooper, 472 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá

Vyzvědač - Kniha
-15%
-15% 99,-
84,- bez DPH 77,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP173241
Poslední Mohykán
Kniha – autor James Fenimore Cooper, česky, pevná bez přebalu lesklá

Poslední Mohykán - Kniha
-15%
-15% 249,-
212,- bez DPH 192,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP173232
Na kometě
Kniha – autor Jules Verne, 224 stran, česky, pevná s přebalem matná

Na kometě - Kniha
-15%
-15% 299,-
254,- bez DPH 231,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP184711
Cech objevitelů
Kniha – autor Kevin Costner; Jon Baird; Rick Ross, 784 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá

Cech objevitelů - Kniha
-15%
-15% 599,-
509,- bez DPH 463,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP212500
Tahle země není pro starý
Kniha – autor Cormac McCarthy, 200 stran, česky, pevná s přebalem lesklá

Tahle země není pro starý - Kniha
-12%
-12% 268,-
236,- bez DPH 215,-
Koupit
Skladem 5 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP74936
Robinson Crusoe
Kniha - autor Vladimír Hulpach, 304 stran, česky, Pevná s přebalem lesklá

Robinson Crusoe - Kniha
-67%
-67% 299,-
99,- bez DPH 90,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP0135424
Bosambo
Kniha – autor Edgar Wallace, 280 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá

Bosambo - Kniha
-60%
-60% 249,-
99,- bez DPH 90,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP168266
Slunce na útěku
Kniha – autor František Niedl, 140 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá

Slunce na útěku - Kniha
-73%
-73% 259,-
69,- bez DPH 63,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 10 ks
Můžete mít út 21.8.
Objednací kód: FKP198474

Horké novinky týdne

-22%
Winnetou IV.
450 Kč 351 Kč

Zadejte název zboží

Poznámka (odkaz, PartNumber apod.):


Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB1
Váš osobní asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzace
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi