Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Elektronické fantasy

0
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací na stránce.
Pokud máte dotaz, či požadavek, využijte zákaznické podpory.
Chybí Vám něco? Je něco uvedeno špatně?

Nejprodávanější

1.
Poslední tango v Havaně Ihned ke čtení
Elektronická kniha - Další volné pokračování jednoho z nejprodávanějších titulů Františka Kotlety, a to knihy Příliš dlouhá swingers party. - autor František Kotleta, 300 stran
199,-

2.
Páté roční období Ihned ke čtení
Elektronická kniha - První díl dystopické fantasy trilogie oceněné nejprestižnější žánrovou cenou Hugo. - ze série Zlomená země, autor N.K. Jemisinová, 432 stran
219,-

3.
Jádro Ihned ke čtení
Elektronická kniha ze série Démonská série, autor Peter V. Brett, 752 stran
349,-

Další nejprodávanější
Značky a parametry

Doporučujeme

Host
(39)

Ostatní značky

Albatros (3)
Albatros Media Slovakia (41)
Albatros Media Slovakia s.r.o. (1)
Alpress (8)
Argo (69)
Artis Omnis (16)
Baronet (13)
BB/art (1)
BELTFILM, s.r.o. (2)
BETA - Dobrovský (6)
Brána (3)
Brokilon (47)
Broklin (1)
CooBoo (40)
Cosmopolis (2)
CPress (2)
Crew (3)
Čas (1)
David Kaps (1)
Deus (1)
Domino (3)
Druhé město (1)
Druska Books (10)
Egmont (27)
Egmont ČR (4)
Egmont ČR, s. r. o. (1)
E-knihy hned (1)
E-knihy jedou (17)
En Face (1)
Epocha (73)
Eva Hölzelová (1)
Fantázia media (1)
Fantom Print (200)
Fortuna Libri (1)
Fragment (54)
Freetim(e)publishing (2)
Gorgona (1)
Gorgona Books (3)
Grada (1)
Greenberg (4)
Hydra (5)
Indeart (1)
Ing. Miroslav Žamboch - EF (3)
Jakub Bouda (1)
Jakub Trpiš (1)
Jan Šuba - Makniha.cz (1)
Jonathan Livingston (4)
Jota (13)
KKnihy.cz (1)
Kniha Zlín (1)
Laser - books, s.r.o. (10)
Leonardo (13)
Lukáš Vik (2)
Má kniha.cz (7)
Marenčin PT (1)
Martin Koláček - E-knihy jedou (15)
Martin Koláček – E-knihy jedou (10)
Martin Šternberg (1)
MEA2000 o. z. (2)
Mgr. Tomáš Zahradníček - TZ-on (1)
Motto (3)
Mystery Press (1)
Mytago (11)
Nakladatelství ČAS (1)
Nakladatelství Galatea, s.r.o. (1)
Nakladatelství Nuridius (2)
Netopejr (3)
Nová vlna (1)
Palmknihy (3)
Paseka (3)
Paulínky (1)
Pavel Dobrovský - BETA s.r.o. (3)
Pavel Dobrovský – BETA s.r.o. (1)
Petr Miškovský (1)
Petr Vyhlídka (2)
Petrklíč (2)
Pistorius a Olšanská s.r.o. (1)
Plus (4)
Polaris (38)
Práh (1)
Proboston - probooks.cz (1)
Royen Trade, s.r.o. (2)
Skleněný můstek s.r.o. (15)
Spolek přátel krásného slova (1)
Talpress (51)
Tomáš Houška (1)
Tribun EU (2)
Triton (45)
Triton + EF (11)
Triton, Argo (1)
Viking (11)
Vlado Ríša (16)
WALES (3)
XB-1 (5)
XYZ (1)
Zoner Press (3)
Autor
Juraj Červenák (30)

Juraj Červenák

(* 16. června 1974, Žiar nad Hronom, Československo)

Juraj Červenák, známý také pod pseudonymem Thorleif Larssen, je slovenský spisovatel a publicista. Proslavil se rovněž jako autor knižních fantasy sérií a získal mnoho ocenění, například Cenu Istron, Cenu Fantázie a Ceny Akademie sci-fi, fantasy a hororu.

V roce 1994 vydal první díl ságy o Conanovi, poté napsal několik fantasy cyklů, jako je Černokněžník (například knihy Krvavý oheň a Vládca vlkov), Bohatýr, Bivoj (např. tituly Bivoj běsobijceBivoj válečník) a Dobrodružství kapitána Báthoryho (např. Strážcové Varadínu či Ďáblova pevnost).

Napsal také několik samostatných románů. Jedním z nich je i hrdinské fantasy Sekera z bronzu, rouno ze zlata, v němž se hlavním hrdinou stává trójský princ Podarkés z doby bronzové a zlaté. V roce 2010 vyšla další kniha, sbírka povídek a novel, Kámen a krev, která je plná historicko-dobrodružných příběhů čerpajících ze slovanských mýtů a středoevropské historie. Třetí samostatnou knihou je fantasy western Chřestýš Callahan, jenž zavádí čtenáře do arizonského pohraničí – ráje banditů, nájemných vrahů, šlapek, lovců skalpů a indiánských hrdlořezů.

John Flanagan (21)
Markus Heitz (18)
Petra Neomillnerová (17)
Andrzej Sapkowski (16)

Andrzej Sapkowski

(* 21. 6. 1948, Polsko)

Andrzej Sapkowski je polský spisovatel, známý především jako tvůrce povídek a románové série o zaklínači Geraltovi z Rivie a princezně Ciri. Jako jeden z nejpopulárnějších autorů slovanské fantasy je velmi oblíbený také v České republice, na Slovensku, v Rusku, Německu, Portugalsku, ve Francii, Švýcarsku i Španělsku. Jeho příběhy se staly předlohou pro filmové i seriálové zpracování, ale na jejich základě vznikla také velmi rozšířená RPG hra pro PC a konzole.

V roce 1999 vyšly nové přeložené geraltovské povídky Zaklínač I - Poslední přání, které se skládají z příběhů ze Stříbrného meče, Věčného ohně, Meče osudu, doplněné kompletní povídkou Hlas rozumu a přiloženou černobílou mapou světa podle Stanislava Komárka. Později vyšlo také pokračování - Zaklínač II. - Meč osudu, Zaklínač III. - Krev elfů, Zaklínač IV. - Čas opovržení, Zaklínač V. - Křest ohněm, Zaklínač VI. - Věž vlaštovky a Zaklínač VII. - Paní jezera.

Jedním z posledních titulů je samostatný román s názvem Zaklínač - Bouřková sezóna (2014), v němž se autor opětně navrací ke svému nejpopulárnějšímu hrdinovi – Zaklínači Geraltovi.

L. J. Smith (16)
Richard A. Knaak (15)
Brandon Sanderson (14)
R. A. Salvatore (14)
Vladimír Šlechta (12)
Rick Riordan (11)
Robert Jordan (11)
Ing. Miroslav Žamboch (10)
Sarah J. Maasová (10)
Steven Erikson (10)
Ilona Andrews (9)
Jana Rečková (9)
Lucie Navrátilová (9)
Stephen King (9)

(* 21. září 1947, Portland, Maine)

Stephen Edwin King je přední americký spisovatel a jeden z čtenářsky nejvyhledávanějších autorů hororů a temných fantasy příběhů současnosti. Své čtenáře ohromuje už od konce 70. let, na kontě má již přes 40 knižních titulů a neustále si získává nové příznivce. Je držitelem mnoha významných ocenění a na motivy jeho románů byla natočena celá řada kultovních snímků a televizních seriálů.

Na filmových adaptacích se často podíleli známí herci a režiséři, jako například Stanley Kubrick nebo Frank Darabont, kteří dodali Kingovým mrazivě tajemným a dramatickým příběhům ojedinělou atmosférů. Mezi nejúspěšnější filmové snímky lze uvést například Carrie, Osvícení, Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle a mnoho dalších. Sám Stephen King si vyzkoušel práci režiséra i epizodního herce.

Mimo oblíbenou knižní fantasy sérii Temná věž (The Dark Tower) a knižní bestsellery, jako Prokletí Salemu, Řbitov zviřátek nebo Misery, se velkého úspěchu dočkal také novější titul Doktor spánek (2013, česky 2014), který je přímým pokračováním na román Osvícení.

Terry Pratchett (9)

(28. 4. 1948 – 12. 3. 2015)

Sir Terry Pratchett, celým jménem Terence David John Pratchett, je přední anglický autor žánru fantasy. Terryho díla spojují čtenáře po celém světě napříč všemi věkovými generacemi až dodnes. V roce 1998 získal čestný Řád britského impéria v hodnosti Officer za službu literatuře. Královna Alžběta II. jej v roce 2009 jmenovala rytířem, proto smí před jménem používat titul sir.

Nejvíce se proslavil knižní sérií Úžasná Zeměplocha (Discworld), která dohromady zahrnuje 40 knih, povídek, map a dalších publikací. Ohromná humoristická sága o promyšleném fiktivním světě, který se nachází na hřbetě želvy, obsahuje všechny moderní prvky fantasy literatury. Současně paroduje známá díla předních tvůrců fantasy, ale obohacuje dílo také o motivy z mytologie, folklóru a pohádek. Patří sem knihy - Muži ve zbrani (2014), Těžké melodično (1998), Magický prazdroj (1995) a mnohé další.

Mezi další významná díla patří například série příběhů Johnnyho Maxwella, který vidí mrtvé, mimozemšťany a spoustu dalších divných věcí. Kromě fantasy napsal také několik sci-fi příběhů, jako je například Odvrácená strana slunce (The Dark Side of the Sun, 1976) či Strata (1981).

Vlado Ríša (9)
František Kotleta (8)

(* 1981, Bruntál)

František Kotleta je současný český spisovatel a představitel sci-fi literatury. O jeho skutečné existenci se však vedou nejrůznější teorie a spory. Kotletův autorský styl je velmi podobný tvorbě Jiřího Kulhánka, ke kterému bývá často přirovnáván.

Své čtenáře si získal trilogií s názvem Bratrstvo krve o upírovi Janu Bezzemkovi. Ten musí čelit invazi z vesmíru a postavit se Kartanům, kteří se rozhodli ovládnout planetu Zemi a její obyvatele zotročit.

Příznivce kontroverzní fantastiky zaujme také dvojdílným románem Perunova krev 1 a Perunova krev 2. Knihy jsou plné napětí, zbraní, kontaktních soubojů a nechybí v nich ani erotika a vytí vlkodlaků.

Chloe Neill (8)
Jaroslav Mostecký (8)
Larry Correia (8)
Gav Thorpe (7)
George R.R. Martin (7)
Jim Butcher (7)
Petr Heteša (7)

(* 1959, Česká republika)

Petr Heteša je český autor, jehož tvorba zasahuje do oblasti sci-fi a prostředí počítačových her. V jeho dílech se odehrávají nesmiřitelné boje plné akce, napětí a zvratů, které přitahují ke čtení nejednoho fanouška kyberpunkové literatury. Ještě před revolucí si ve spolupráci s Karlem Veverkou připisuje na své konto povídky Nečistá hra, Těšíme se na vás nebo novelu Sítě, kanály a stoky.

Dalším úspěšným počinem Petra Heteši byla v 90. letech povídka Gython ze sbírky Základna 2: Let na měsíc, do které přispěl například i Ondřej Neff. Z nového tisíciletí pochází Spousta času na smrt, který je o Cybrainovi, napůl obřím biologickém počítači. Démoni jsou věční je akční titul, v němž hlavní hrdina bojuje o život.

Do prostředí zdevastované čtvrti vás zavede Nevermore Baltimore a prosperující město New Chrome, v němž se odehrává napínavý konflikt mezi softwarem a drogami, vám představí Sex, drogy & cyb’n’roll z roku 2012. Zajatci Minecraftu je o dvou kamarádech Davidu a Lukáši, kteří jsou vtrženi do děje této světoznámé hry.

Stavy nestavy, bytosti nebytosti je soubor povídek o lidech z města i vesnice a jejich interakcích s anděly a démony. Napínaví Vetřelci z Minecraftu na motivy světoznámé počítačové hry zcela pohltí každého milovníka akce, nebezpečí, humoru a překvapivých zvratů ve věku od 10 do 15 let. Neméně zajímavou je dech beroucí fantasy Z deníku ohnivé démonky o krásné dívce Vivian, která má magické schopnosti.

Ransom Riggs (7)

Ransom Riggs

(* Maryland, USA)

Ransom Riggs je americký spisovatel, autor scénářů, fotograf, redaktor magazínu mentalfloss.com a příležitostný tvůrce kratších filmových snímků.

Vyrůstal na farmě na východním pobřeží Marylandu a také v malém domku na pláži na Floridě. Už od dětství se věnoval psaní vlastních povídek, fotografování i natáčení autorských snímků. Později vystudoval anglický jazyk a literaturu na Kenyon College a poté úspěšně absolvoval filmová studia na Kalifornské univerzitě v Los Angeles.

První velkou příležitost získal od společnosti Quirk Books, pro kterou měl za úkol napsat knihu o známém detektivovi Sherlocku Holmesovi. V roce 2009 tak vyšla první kniha s názvem The Sherlock Holmes Handbook: The Methods and Mysteries of the World's Greatest Detectiv. Na velký čtenářský úspěch pak navázal temným fantasy románem Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (česky 2012), který vznikl na základě autorovy obliby v rustikálních fotografiích a bizarních příbězích.

V roce 2014 se na pultech českých knihkupectví objevilo i druhé pokračování románu s názvem Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město. Děsivý příběh deseti podivných dětí je opět protkán dobovými fotografiemi a vytváří neočekávaný čtenářský zážitek.

Vilma Kadlečková (7)

Vilma Kadlečková

(* 27. května 1971, Praha)

Vilma Kadlečková je přední česká autorka scifi a fantasy próz, příznivkyně československého fandomu a spoluautorkou hry Dračí doupě. Pracovala také jako redaktorka v nakladatelství Harlequin a z domova vykonává pozici překladatelky. Za své literární dílo obdržela několik ocenění, jako je například cena O nejlepší fantasy, O stříbřitělesklý halmochron, Huňáč zelený, Cena Karla Čapka aj.

Od 90. let se věnovala scifi sérii Legendy o Argenitu, která zavádí čtenáře do budoucí historie vesmíru, kde se vyskytuje unikátní nerost s psychotronickými schopnostmi – Argenit. Po tomto cyklu se autorka na nějakou dobu odmlčela a s vydáváním opět začala až od roku 2007.

V současnosti vychází nová scifi pentalogie s názvem Mycelium. První díl, Mycelium I: Jantarové oči (2013), mapuje nový svět na planetě Össe, kde se začalo využívat tamní myceliální technologie. Dále vyšlo čtenářsky úspěšné pokračování Mycelium II: Led pod kůží (2013), Mycelium III: Pád do temnot (2014) a Mycelium IV: Vidění (2014).

Zdeněk Žemlička (7)
Ben Aaronovitch (6)
Jiří Pavlovský (6)
Keri Arthur (6)
kolektiv autorů (6)
Leigh Bardugo (6)
Miroslav Žamboch (6)


(* 13. ledna 1972 Hranice)


Miroslav Žamboch je současný český autor, který se věnuje převážně fantasy literatuře a science fiction.

,,Miluji příběhy. Existují dobré a špatné příběhy, žádné jiné dělení není podstatné.“

Jeho prozaickou prvotinou je povídka Zpověď válečníka (1995), s níž vyhrál v soutěži O nejlepší fantasy, a se kterou okamžitě získal přízeň českých čtenářů. Povídka je inspirovaná jednou z písní skupiny Lucie.

Napsal také několik rozsáhlých knižních sérií, jako je například Líheň, Koniáš, Bakly - Bez slitování, Agent John Francis Kovář (Prokletí legendy: Dámská hra) či Agent X-Hawk 01. Často se jedná o napínavé romány, novely a povídkové cykly, ve kterých vystupují známí hrdinové, ale objevují se i nové postavy a charaktery. Narazit můžete také na upíry, vlkodlaky, čaroděje, ale i tajné agenty a nemilosrdné zabijáky. Ponořte se do příběhů plných napětí, akce, nečekaných momentů, tajemství a zbraní.

Oliver Bowden (6)
Peter V. Brett (6)
Rob Thurman (6)
Alex Drescher (5)
Anthony Ryan (5)
J. R. R. Tolkien (5)

J. R. R. Tolkien

(* 3. ledna 1892 – 2. září 1973)
 

John Ronald Reuel Tolkien je považován za zakladatele žánru moderního fantasy. Kultovní anglický spisovatel byl významným jazykovědcem, znalcem staré angličtiny, severštiny a zároveň profesorem na Univerzitě v Oxfordu. V roce 1972 získal od královny Alžběty II. Řád britského impéria.

Od roku 1916 pracoval na svém celoživotním díle, mytologickém cyklu Kniha ztracených příběhů, později nazvaném Silmarillion (česky 2012). Syn Christopher Tolkien jej vydal až po smrti svého otce.

Knižní debut o mýtické Středozemi uvedl v roce 1937 pod názvem Hobit aneb cesta tam a zase zpátky (česky 1978). Čtenáři byli poprvé seznámeni se zcela svébytným fantazijním světem, který měl vybudován vlastní historii, mytologii, jazyk i hierarchii jednotlivých říší.

Na nebývalý úspěch navázal trilogií Pán prstenů, která se skládá z dílů - Společenstvo Prstenu, Dvě věže a Návrat krále. Syn Christopher Tolkien se dále podílel na vydání tragických pověstí z pera jeho otce, které nesou název Húrinovy děti.

Tolkienovy knihy se rovněž dočkaly zfilmování, na kterém se podílel novozélandský režisér Peter Jackson. Dva z těchto titulů nabízíme i jako audioknihy – Pán prstenů: Společenstvo Prstenu a Hobit: Neočekávaná cesta

Jeaniene Frost (5)
Kevin Hearne (5)
MUDr. Jana Rečková (5)
Nalini Singh (5)
Patricia Briggs (5)
Pavel Korněv (5)
Pavel Renčín (5)
Stanislav Hoferek (5)
A.G. Howardová (4)
Dan Abnett (4)
Douglas Adams (4)
Dušan D. Fabian (4)
Hanina Veselá (4)
Charlie Greenberg (4)
Christie Golden (4)
Christopher Paolini (4)
Jakub Ćwiek (4)
Jan Dobšenský (4)
Jan Rampas (4)
Jiří W. Procházka (4)
Karolina Francová (4)
Kim Harrison (4)
Marissa Meyerová (4)
Marja Holecyová (4)
Mark Lawrence (4)
Natalja Ščerba (4)
Ondřej S. Nečas (4)
Rachel Caine (4)
Richard D. Evans (4)
S. D. Perry (4)
Simon R. Green (4)
Stephenie Meyerová (4)
Lynn Flewelling (4)
Jack Yeovil (4)
Amanda Hockingová (3)
Barb & J.C. Hendee (3)
Brent Weeks (3)
Brian McClellan (3)
Brian Staveley (3)
Dana Garguláková (3)
Daniela Mičanová (3)
David Ferring (3)
David Gaider (3)
Gabriella Poole (3)
Ian C. Esslemont (3)
Ian Tregillis (3)
J. R. Ward (3)
Jakub Glofák (3)
Jarosław Grzędowicz (3)
Jiří Mazurek (3)
Jon Sprunk (3)
Kate A. Boormanová (3)
Luke Scull (3)
Madeleine Rouxová (3)
Marc Gascoigne (3)
Marie Lu (3)
Matthew Farrer (3)
Michael J. Sullivan (3)
Michal Tesař (3)
Myke Cole (3)
Neil McIntosh (3)
Nora Roberts (3)

Nora Roberts

(* 10. října 1950, Maryland, USA)

Eleanor Marie Robertson, známá také pod pseudonymy Nora Roberts, J. D. Robb, Jill March či Sara Hardesty, je americkou autorkou detektivních románů a milostných příběhových próz pro ženy. Její knihy se staly světovými bestsellery, získaly mnoho významných ocenění (např. ceny Rita) a mnohé se dočkaly se i filmového zpracování.

Než se Eleanor stala známou spisovatelkou, musela si projít těžkými kariérními začátky. Začala psát v roce 1979, ovšem její rukopisy byly zprvu odmítané a nedoceněné. Debutovala tedy až v roce 1981 románem s názvem Irský plnokrevník.

V současnosti je velmi plodnou autorkou. V českém překladu vyšly pod uměleckým pseudonymem Nora Roberts tituly určené převážně ženským čtenářkám, jako jsou například romány – Spojeni osudem (2008), Sedmé znamení (2012), Zahráváš si s ohněm (2012), Nebezpečné útočiště (2012), Pohanský kámen (2013), Krajina světla (2013), Rudý šál (2014) či Dům na útesu (2014) a mnohé další.

Otomar Dvořák (3)
Richelle Mead (3)

Richelle Mead

(* 12. listopad 1976, Michigan, USA)

Richelle Mead je americkou autorkou fantasy literatury, která je určená především pro dospívající mládež. Již od dětství se zajímala o mytologii a folklór. V současnosti se plně věnuje psaní knih.

Jednou z nejúspěšnějších upírských ság je právě Vampýrská akademie (česky 2009). Hlavními hrdinkami jsou Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose, které musí čelit nebezpečným Strigojům a ochránit svět vampýrů. Tato kniha se stala také předlohou pro filmovou adaptaci. Na první díl navazují další pokračování, jako je Mrazivý polibek (česky 2010), Stínem políbená (česky 2010), Krvavý slib (česky 2010), Spoutáni magií (česky 2010) a Poslední oběť (česky 2011).

Na úspěch ságy Vampírská akademie navázala autorka volným pokračováním s názvem Pokrevní pouta (2011). Tato série má rovněž šest dílů.

Další úspěšnou fantasy sérií je Sukuba. Stejně jako předchozí ságy má 6 dílů a je napsaná v ich formě, z pohledu nadpřirozené bytosti Georginy Kincaidové, sukuby ze Seattlu. Jednotlivé díly nesou názvy – Sukuba 1: Trápení, Sukuba 2: Na vrcholu, Sukuba 3: Sny, Sukuba 4: Žár, Sukuba 5: Stíny a Sukuba 6: Odhalená.

Čtenářsky populární se stala také fantasy série Věk X, která se přibližuje scifi. Hlavními hrdiny jsou detektiv Justin March a pretoriánka Mae Koskinenová. Příběh se odehrává v blíže neurčené budoucnosti, která je ohrožena náboženskými extrémisty. Zatím byly vydány dva díly, a to Věk X: Šachovnice bohů a Věk X2: Nesmrtelná koruna.

Robert Holdstock (3)
Samantha Shannonová (3)
Sandra Regnier (3)
Sara Raaschová (3)
Sergej Lukjaněnko (3)
Siri Pettersenová (3)
Stacia Kane (3)
Štěpán Kopřiva (3)

Štěpán Kopřiva

(* 13. 3. 1971, Praha)

Štěpán Kopřiva je český scénárista, režisér a autor komiksových libret, které jsou žánrově na pomezí mezi fantasy, hororem a thrillerem.

Po úspěšném ukončení studií na Střední škole polygrafické v Praze napsal několik drobných próz a románů. Za povídku Dutý plamen obdržel v roce 1996 cenu Karla Čapka. Dále napsal několik filmových scénářů, jako například pro filmy Byl jsem mladistvým intelektuálem, Choking Hazard i pro český televizní seriál Místo nahoře. Je jedním ze spoluzakladatelů populárního komiksového časopisu a nakladatelství CREW, které se specializuje především na tvorbu pro dospělé.

Audio vydavatelství Walker & Volf s.r.o. vydalo 24. června 2014 jedno z nejbrutálnějších děl české fantastiky, dnes již kultovní horor Asfalt (2009) od mága české hororové literární scény Štěpána Kopřivy. Brutálně-satirický horor ASFALT byl nejprve vydán jako rozsáhlý román, pro velkou popularitu se však dočkal mluveného zpracování a byl rozdělen na dvě audioknihy -  Asfalt I. Poslední tři týdny a Asfalt II. Efektivní brutalita.

V roce 2014 vyšel také krvelačný román s názvem Aktivní kovy, který vypráví příběh bývalého superzabijáka galaktické armády.

Tahereh Mafi (3)
Taran Matharu (3)
Václav Vágenknecht (3)
Veronica Rothová (3)

Veronica Rothová

(* 19. srpna 1988, New York)

Veronica Rothová je americká spisovatelka sci-fi prózy pro dospívající mládež, známá především jako autorka trilogie Divergence. Všechny tři díly se staly světovými bestsellery, obdržela za ně prestižní ocenění New York Times bestseller, cenu Goodreads za nejoblíbenější knihu roku 2011 a v roce 2012 vyhrála soutěž Nejlepší kniha Young Adult Fantasy & Science Fiction.

Debutovala prvním dílem trilogie s názvem Divergence (2012), kterým si získala miliony čtenářů po celém světě. Následovalo pokračování Rezistence (2012) a Aliance (2014). Na přechozí úspěch navázala sbírkou povídek Čtyřka - Divergentní povídky, v níž seznamuje fanoušky ságy s dějem, který předchází Divergenci.

Populární série se rovněž stala inspirací pro filmové zpracování, na němž se podílel režisér Neil Burger. Stejnojmenný snímek se objevil na plátnech kin v roce 2014 a zahrála si v něm i slavná herečka Kate Winslet.

Victoria Schwabová (3)
Lucie Lukačovičová (3)
Nathan Long (3)
Adam Andres (2)
Alexandra Pavelková (2)
Aliette de Bodardová (2)
Amanda Quick (2)
Amy Alward (2)
Ari Marmell (2)
Becca Fitzpatricková (2)
Daniel Abraham (2)
Dáša Hábová (2)
David Eddings (2)
Frank Rehfeld (2)
František Novotný (2)
Františka Vrbenská (2)
George R. R. Martin (2)

(* 20. září 1948 v Bayonne, New Jersey)

George Raymond Richard Martin je známý americký spisovatel čtenářsky úspěšných románových serií a novel, které spadají do žánru sci-fi a fantasy. Za své knihy získal spisovatelská ocenění Hugo a Nebula, cenu Brama Stokera či World Fantasy Award.

Kult příznivců kolem spisovatele George R. R. Martina se utvořil především po vydání prvních dílů epické ságy Píseň ledu a ohně (A Song of Ice and Fire), podle které byl následně natočen divácky populární seriál kabelové televize HBO. Sám autor se podílí i na scénářích.

Dosud nedokončená sága zahrnuje díly – Hra o trůny, 2000 (A Game of Thrones, 1996), Střet králů, 2001 (A Clash of Kings, 1999), Bouře mečů, 2002 (A Storm of Swords, 2000), Hostina pro vrány, 2006 (A Feast for Crows, 2005) a Tanec s draky, 2012 (A Dance with Dragons, 2011). Nový díl ponese název Vichry zimy (The Winds of Winter), ale zatím je uveřejněno jen několik kapitol.

Napínavá sága si získává čtenáře i diváky po celém světě. Podobně jako u slavných dramat Williama Shakespeara zde figurují hlavní hrdinové s tragickými osudy, láska je vždy předem odsouzená k zániku a do rozepře se dostává tvrdá pravda a milosrdná lež.

Je také autorem novel o rytířích a oblíbených povídkových sbírek, jako je například Píseň pro Lyu, 2002 (A Song for Lya, 1976), Zpěvy hvězd a stínů, 2006 (Songs of Stars and Shadows, 1977), Rytíř Sedmi království (A Knight of the Seven Kingdoms, 2014) a mnohých dalších.

Chad Corrie (2)
J. D. Rinehart (2)
Jaime Reed (2)
Jan Galeta (2)
Jan Kravčík (2)
Jan Kšanda (2)
Jan Pilát (2)
Jan Poláček (2)
Jan Štainbruch (2)
Jana Heffernanová (2)
Jeff VanderMeer (2)
Jiří Dittrich (2)
John Ringo (2)
Juliana Baggottová (2)
Kat Richardson (2)
Katarína Soyka (2)
Kristina Hlaváčková (2)
Leandra Sold (2)
Lenka Dostálová (2)
Libor Machala (2)
M.T. Majar (2)
Marcela Remeňová (2)
Mariam Petrosjanová (2)
Martin Moudrý (2)
Martina Šrámková (2)
Michail Achmanov (2)
Neil Gaiman (2)
Ondřej Neff (2)

Ondřej Neff

(* 26. dubna 1945, Praha)

Ondřej Neff je český spisovatel science-fiction, novinář a vydavatel internetového deníku Neviditelný pes a webzinu věnovaného digitální fotografii DigiNeff. Je synem spisovatele Vladimíra Neffa. Vystudoval Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy, kde získal titul PhDr. Působil v Československém rozhlase a na různých místech také jako fotograf, šéfredaktor (časopis Ikarie) nebo třeba redaktor deníku Mladá fronta DNES.

Ondřej Neff je všestranný autor v oblasti publicistiky a kultury a jednou z nejvýraznějších osobností české science-fiction. Jeho první knihy byly věnovány zejména mládeži. K žánru sci-fi se dostal přes svého oblíbeného autora Julese Vernea, o němž napsal také monografii Podivuhodný svět Julese Vernea.

Nejúspěšnějším Neffovým románem je Tma, katastrofická fantazie, která získala v roce 1998 ocenění Akademie science fiction, fantasy a hororu. Autor v ní vykresluje společenské katastrofy, jež by nastaly, kdyby v jediný okamžik na celém světě přestal fungovat elektrický proud. Z dalších jeho sci-fi jmenujme například Jádro pudla, Čtvrtý den až na věky, trilogie Milénium (Milénium - Země ohrožená, 1. díl), Zepelín na Měsíci, Bůh, s. r. o., Hvězda mého života nebo třeba Rekvalifikační kurz.

Paul O. Courtier (2)
Peter McLean (2)
Petr Urban (2)
Petr Vyhlídka (2)
Petra Stehlíková (2)
Radovan Kolbaba (2)
Renata Gavenčiaková (2)
René Balický (2)
Sabaa Tahirová (2)
Seanan McGuire (2)
Tanya Huffová (2)
Tereza Matoušková (2)
Tom Pollock (2)
Tomáš Mestek (2)
Valerie Theriel (2)
Vasilij Mahaněnko (2)
Victoria Aveyardová (2)
Vladimir Vasiljev (2)
Zbyněk Holub (2)
Adéla Vaňková (2)
Barbora Beránková (2)
George MacDonald (2)
Jiří Grim (2)
Petra Lukačovičová (2)
Jitka Lamplotová (2)
Graham McNeill (2)
Nik Vincent (2)
A. G. Howardová (1)
Adam Christopher (1)
Adam Kováčik (1)
Alaksej Šein (1)
Alexander Stainforth (1)
Alice Broadway (1)
Alwyn Hamiltonová (1)
Alžběta Bílková (1)
Amy Tinterová (1)
Andy Jones (1)
Andy Knocker (1)
Aneta Špičáková (1)
Anna Day (1)
Anna Šochová (1)
Antoine Rouaud (1)
Antonín Thurnwald (1)
Arnulf Krause (1)
autorov kolektív (1)
Bc. Martin Koláček (1)
Blanka Jehlíková (1)
C. J. Daugherty (1)
C. J. Redwine (1)
Cecilia Randall (1)
Clark Ashton Smith (1)
Cole Courtney (1)
Dakh Hunter (1)
Dalibor Vácha (1)
Danielle Paige (1)
Darek Šmíd (1)
Darynda Jonesová (1)
Denny Newman (1)
Dmitrij Rus (1)
Edwin Abbott (1)
Eliška Richterová (1)
Elly Blake (1)
Emily Henryová (1)
Eric Lanser (1)
Eva Hölzelová (1)
Gail Z. Martin (1)
Gary Russell (1)
Gena Showalterová (1)
Guillermo Del Toro (1)
Háta Kreisinger Komňacká (1)
Henrik Fexeus (1)
Hermann Hesse (1)
Howard Phillips Lovecraft (1)
Charlie Human (1)
Charlie Jane Andersová (1)
Cherie Priestová (1)
Chris Pierson (1)
Christopher Blanc (1)
Christopher Golden (1)
Ian Cameron C. Esslemont (1)
Isaac Marion (1)
Ivana Kuglerová (1)
J.R. Ward (1)
Jackie Decker (1)
Jakub Bouda (1)
Jakub Hrdoun (1)
Jakub Mařík (1)
Jakub Trpiš (1)
Jakub Volšanský (1)
James Goss (1)
James Islington (1)
James R. Hannibal (1)
Jamie Thomson (1)
Jan Č. Galeta (1)
Jan Hlávka (1)
Jan Knoulich (1)
Jan Urban (1)
Jana Bělíková (1)
Jana Jůzlová (1)
Jane Reindl (1)
Janiel Kaffe (1)
Jaroslav Velinský (1)
Jason Segel (1)
Jenny Nowak (1)
Jess Rothenbergová (1)
Jiří Kulhánek (1)

Jiří Kulhánek

(* 31. prosince 1967, Brandýs nad Labem)

Jiří Kulhánek je český autor velmi populárních próz, které se ocitají na pomezí mezi žánry science fiction a fantasy. V roce 1996 obdržel ocenění Akademie science fiction, fantasy a hororu pro nadějného nováčka. Záměrně se straní zájmu médií i fanoušků, neposkytuje příliš rozhovory ani jakékoliv osobní informace.

Jako spisovatel debutoval v roce 1994, když v literárním časopise Ikarie publikoval povídku Je 7:00, pro dnešek nejvyšší čas zabít svého prvního policajta. V témže roce vydal první sbírku s názvem To je přece nesmysl. Do hlubšího podvědomí čtenářů se dostal však až díky románu Vládci strachu, který vyšel v roce 1995 a získal nebývalý ohlas.

Na mimořádný úspěch pak navázal čtenářsky úspěšnými knižními sériemi – Noční klub I a II, Cesta krve I a II, Divocí a zlí I IV. V roce 2006 vydal sci-fi román Stroncium o postapokalyptické budoucnosti. Zatím posledním vydaným titulem je kniha Vyhlídka na věčnost (2011), která byl již v prvním týdnu po uvedení v knihkupectvích téměř rozebrána.

Jiří Mikulík (1)
Jiří Štangl (1)
Jitka Hejtmancová (1)
John Crunch (1)
Josef Bolf (1)
Julie Kagawa (1)
Julie Nováková (1)
Justin Richards (1)
Kai Meyer (1)
Karin Tidbecková (1)
Kateřina Plachá (1)
Kathy Reichs (1)
Kelley Armstrong (1)
Kelly Barnhillová (1)
Kendare Blakeová (1)
Kevin Sands (1)
Kiera Cassová (1)
Klára Kuldásková (1)
Kristen Ciccarelli (1)
Kristýna Pacovská (1)
L.J. Smith (1)
Lada Jánská (1)
Lauren Beukesová (1)
Lenka Vyoralová (1)
Lenona Štiblaríková (1)
Leon da Costa (1)
Leona Škodová (1)
Leonard Medek (1)
Leoš Kyša (1)
Liane Merciel (1)
Lin Carter (1)
Lisa J. Smith (1)


(* 4. září 1965, Fort Lauderdale, Florida)


Lisa Jane Smithová je populární americká spisovatelka, vystupující pod uměleckým pseudonymem LJ Smith. Proslavila se jako autorka úspěšných knižních sérií pro mládež. Její knihy jsou považovány za světové bestselery a některé byly přeloženy do více než pětatřiceti jazyků.

Debutovala románem s upíří tématikou nazvaným Probuzení (The Awakening, 1991, česky 2009), který byl adresován především mladým čtenářům. Jednalo se o první díl v současnosti nejoblíbenější a nejuznávanější ságy Upířích deníků (The Vampire Diaries). Rozsáhlá fantasy série s prvky romance se dočkala také filmového zpracování.

Na popularitu upíří ságy navázala trilogií Stefanovy deníky (Stefan's Diaries), pojednávající o událostech, které se odehrály ještě před dějem Upířích deníků. Jedná se tedy o jakousi podsérii.

Magické společenství čarodějek a čarodějů je přiblíženo v trilogii Tajný kruh (The Secret Circle), jejíž první díl s názvem Zasvěcení (The Initiation) byl vydán v roce 1992. U nás se objevil v českém překladu až v roce 2011. Mezi další oblíbené série patří například trilogie Temné vize (Dark Visions) - Odhalení (2011), Posedlost (2012), Vášeň (2012), sága Říše Temnot (Night World) a jiné.

Lisa McMann (1)
Liu Ken (1)
Ludvík Souček (1)
Lukáš Vavrečka (1)
M. R. Carey (1)
Marcus Pelegrimas (1)
Marek Dobeš (1)
Marek Dvořák (1)
Marie Rutkoski (1)
Martin Antonín (1)
Martin Bečan (1)
Martin Benča (1)
Martin Jurík (1)
Martin Kolář (1)
Martin Koutný (1)
Martin Sládek (1)
Mary E. Pearsonová (1)
Mary Ellen Pearsonová (1)
Mary Evans (1)
Melinda Salisbury (1)
Michael Miller (1)
Michal Ajvaz (1)
Michal Špaček (1)
Mike Philip (1)
Mike Resnick (1)
Mike Tucker (1)
Míla Linc (1)
Miloš Urban (1)

Miloš Urban

(* 4. října 1967, Sokolov)

Miloš Urban je přední český spisovatel, redaktor a překladatel. Napsal několik úspěšných románů, novel a povídek, které byly přeloženy do němčiny, španělštiny, holandštiny, maďarštiny, ruštiny a italštiny. Je známý také jako autor divadelních her.

Po studiích na Filosofické fakultě UK v Praze se věnoval práci redaktora v nakladatelství Mladá fronta a od roku 2001 byl zaměstnán jako šéfredaktor v nakladatelství Argo. V jeho prózách se odráží prvky anglického literárního stylu, sám studoval angličtinu a několik let pobýval ve Spojeném království.

V roce 2001 získal za ,,zelený román“ Hastrman cenu Magnesia Litera za nejlepší knihu roku v kategorii próza. Na předchozí literární úspěch pak navázal o rok později politickou publikací Paměti poslance parlamentu s podtitulem Sexyromán. Prestižní ocenění Magnesia Litera se odnesl také za knihu Stín katedrály (2005). Téhož roku vyšlo volné pokračování románu Stín katedrály s názvem Santiniho jazyk, v němž autor pátrá po tajemství univerzální věty. V roce 2006 pak přichází na pulty knihkupectví titul Pole a palisáda, který přináší novou, ryze autorskou verzi pověsti o Libuši a Přemyslovi.

Do Prahy před koncem 19. století přivede čtenáře román Lord Mord (2008), v němž je sledován osud lehkomyslného, zhýralého a zchudlého hraběte Arca. Tato kniha se umístila na 3. místě v kategorii Krásná literatura soutěže Nejkrásnější české knihy roku 2008.

Román Boletus Arcanus (2011) vypráví příběh mladého nakladatelského redaktora Gregora Martyho, který bojoval s podivuhodnou drogou a málem nad ní zvítězil. V roce 2012 vyšel román z doby konce Rakouska-Uherska s názvem Praga Piccola (2012) a jednou z posledních knih Miloše Urbana je i noir příběh Přišla z moře (2014), jenž je koncipován jako odpověď současným krvavým krimi thrillerům.

Morgan Kass (1)
N.K. Jemisinová (1)
Neda Gial (1)
Nick Kyme (1)
Nik Perumov (1)
Olga Chmurovičová (1)
Ondřej Jireš (1)
Ondřej Netík (1)
Ondřej Štindl (1)
Oskar Fuchs (1)
Patrick Weekes (1)
Pavel Mareš (1)
Peter Kreeft (1)
Peter S. Beagle (1)
Petr Schink (1)
Petr Totek (1)
Petra Kubašková (1)
Petra Lehárová (1)
Petra Machová (1)
Petra Slováková (1)
Radka Strejciusová (1)
Rachel Hartman (1)
Ray Bradbury (1)
Ree Soesbee (1)
Robert Beatty (1)
Robert Fulghum (1)
Robert J. King (1)
Robert J. Mrazek (1)
Robert Jackson Bennett (1)
Robert Kirkman (1)
Roman Turčany (1)
Rosamund Hodgeová (1)
S. D Perry (1)
Samuel W. Tasanowski (1)
Scott Hawkins (1)
Sergej Vasiljevič Lukjaněnko (1)
Shannon Haleová (1)
skupina autorů (1)
Stacey Kade (1)
Stanislav Brabec (1)
Stephanie Garberová (1)
Steven Lochran (1)
Sylvain Reynard (1)
Švec Bohuslav (1)
Terry Shaft (1)
Timothy Keller (1)
Tomáš Benda (1)
Tomáš Houška (1)
Tomáš Němec (1)
Tui T. Sutherland (1)
Ursula K. Le Guinová (1)
Václava Molcarová (1)
Veronika Savarijová (1)
Veronika Valent (1)
Vlas Michal (1)
Zbyněk Kučera Holub (1)
Zdík Dušek (1)
Morho (1)
Rachel Dunne (1)
Albert Kudělka (1)
David Glockner (1)
G. Willow Wilsonová (1)
Henrich H. Hujbert (1)
Jay Bonansinga (1)
Jeff Grubb (1)
Jiří Šedý (1)
Karolína Kahounová (1)
Kenneth Grahame (1)
Lucia Droppová (1)
Lucia Lackovičová (1)
Lukáš Hrdlička (1)
Marián Kubicsko (1)
Markéta Veselá (1)
Martin Friedrich (1)
Martin Šust (1)
Matt Forbeck (1)
Max Brooks (1)
Miloš Zvrškovec (1)
Miroslav Hokeš (1)
Pavel Skalický (1)
Petr K. Piech (1)
Petr Miškovský (1)
Rafał Dębski (1)
Stefan Spjut (1)
Stella Gemmell (1)
Tomáš Jurkovič Procházka (1)
Vladimír Medek (1)
Zdenka Sidonie Pšeničková (1)
Zuzana Hloušková (1)
Tereza Mikulová (1)
Ondřej Borz (1)
Aleš Votava (1)
Martin Šternberg (1)
Zuzana Lipowská (1)
Robert Erwin Howard (1)
James Wallis (1)
Oscar Balderrama (1)
Lauren Certo (1)
L JSmith (1)
Jitka Komendová (1)
Michael Cunningham (1)
Miro Sparkus (1)
Michal Ružička (1)
Michal Preisler (1)
Pierre Pevel (1)
Kameron Hurley (1)
Janko Iša (1)
Margaret Peterson Haddix (1)
Richard Brenkuš (1)
Marie Margotka (1)
Alice Scarling (1)
Aleksandar Žiljak (1)
Dominika Kurcinová (1)
Sylvie Hasalíková (1)
Susan Griffith (1)
Graham Hancock (1)
Roman Schachinger (1)
Nnedi Okoraforová (1)
Jazyk
cs (785)
cs,de (1)
cz (177)
česky, slovensky (2)
sk (85)
česky (1)
Počet stran
0 stran
2 006 stran

Rok vydání
254
2027

Série
Conan (17)
DragonRealm (15)
Kolo času (13)
Upírske denníky (12)
Kladivo na čaroděje (11)
Zaklínač (10)
Forgotten Realms (9)
Malazská Kniha padlých (9)
Hraničářův učeň (9)
JFK (8)
Vlčice (7)
Krvavé pohraničí (7)
Úžasná Zeměplocha (7)
Bratrstvo (7)
Skleněný trůn (7)
Upíři z Chicaga (6)
Warhammer (6)
Tina Salo (6)
Ulldart - Doba Temnoty (6)
Kal a Niko Leandrosovi (6)
Kate Daniels (6)
Peter Grant (6)
Upírske denníky - Stefanove denníky (6)
Příhraničí (5)
Vodná planéta (5)
Dragon Age (5)
Noční lovci (5)
Lovci monster (5)
Trpaslíci (5)
Assassin's Creed (5)
Kroniky železného druida (5)
Strážkyně Riley Jenson (5)
Harry Dresden (5)
Sirotčinec slečny Peregrinové (5)
Hledači duchů (4)
Psyové / měňavci (4)
Resident Evil (4)
Strážci Pečeti (4)
Warhammer - Genevieve Dieudonné (4)
Mark Stone - Kapitán Služby pro dohled nad primitivními planetami (4)
Dobrodružství kapitána Báthoryho (4)
Moire a Desmond (4)
Černokňažník (4)
Lhář (4)
Rachel Morgan (4)
Legendy alfů (4)
Mistborn (4)
Odkaz Dračích jezdců (4)
Mariotovi dediči (4)
Mycelium (4)
Noční běžci (4)
Mercedes Thompson (4)
Stín krkavce (4)
Neverwinter (4)
Chrám Oka osudu (4)
Černokněžník (3)
Downside (3)
Malazská říše (3)
Vlčí věk (3)
Vznešení mrtví II (3)
Warhammer - Černá srdce (3)
Warhammer - Konrad (3)
Warhammer - Otroci Temnoty (3)
Warhammer - Stefan Kumansky (3)
Warhammer 40 000 - Poslední šance (3)
Warhammer 40 000 - Shira Calpurnia (3)
Černý Rogan (3)
Klopp Yggred (3)
Stín (3)
Upíři z Morganville (3)
Guild Wars (3)
Bakly (3)
Stínové operace (3)
Zaklínačka Lota (3)
Akadémia temna (3)
Měsíční kroniky (3)
Pán ledové zahrady (3)
Kronika Cartera Kana (3)
Píseň ledu a ohně (3)
Světlonoš (3)
Stopařův průvodce Galaxií (3)
Městské války (3)
Temné bratrstvo (3)
Les Mytág (3)
Šepotání (3)
Havraní kruhy (3)
Pán prstenů (3)
Grimnoirské kroniky (3)
Prachmistři (3)
Bohovia Olympu (3)
Hlídka (nové vydání) (3)
Stmívání (3)
Trilogie Kruh (3)
Temná věž (3)
Summoner (3)
Výjimeční (3)
Tomáš Kosek (3)
Cesta Rudé tanečnice (2)
Edessa (2)
Jidáš (2)
Legendy o Bruncvíkovi (2)
Minecraft (2)
Mladí vyvolení (2)
Modrá krev (2)
Mrakodrapový trůn (2)
Roztříštěná (2)
Roztříštěná říše (2)
Ulthuan (2)
Warcraft (2)
Zúčtovatelé (2)
Boj o Domhan (2)
Cybrain (2)
Bivoj (2)
Ken Wood (2)
Čierny Rogan (2)
Dračí řád (2)
Vlci (2)
Trpaslíci II (2)
Kallenie (2)
Kate Danielsová (2)
Šerochodec (2)
Letopisy Vukogvazdské družiny (2)
Krevní pouta (2)
Perunova krev (2)
Knihy Jihozemě (2)
Milkweed Triptych (2)
Čistý (2)
Kostičas (2)
Asylum (2)
Kronika Netesaného trůnu (2)
Kronika Cambion (2)
Smrtná zima (2)
Panův tajemný odkaz (2)
Kroniky Kaninu (Příběhy ze světa Tryllů) (2)
Osm světů (2)
Koniáš (2)
Světla v temnotách (2)
Spálený muž (2)
Cesta šamana (2)
Jižní Zóna (2)
Dobrodružství Riyria (2)
Aforkalypsa (1)
Alfa & Omega (1)
Brokilon Alternativa (1)
Cesta za spásou (1)
Cyklus Gordonova země (1)
Druhá kniha Archivu Bouřné záře (1)
Grafomág (1)
Husitská trilogie (1)
Charkanaská trilogie (1)
Charley Davidson (1)
InCryptid 2 (1)
Kniha a meč (1)
Koruna tří (1)
Legenda o Drizztovi (1)
Lektvar (1)
Navždy (1)
Nejtemnější síly (1)
Pragocalypsa (1)
Prvních 100 (1)
Psyové / měňavci 4 (1)
Rudá královna (1)
Sága o Vladu Draculovi (1)
Serafína (1)
Valhalla (1)
Válka Červené královny (1)
Warhammer 40 000 (1)
Bratrstvo černé dýky (1)
Kulhavý bůh (1)
Údolí Žalozpěvu (1)
Archiv Bouřné záře (1)
Bratrstvo krve (1)
Fantázia (1)
Kroniky karmínových kamenů (1)
Skineři (1)
Kodex Alera (1)
Démonská série (1)
Reset (1)
Nekromantovy kroniky (1)
Le Vieux-Staré časy (1)
The Walking Dead (1)
X-Hawk (1)
Mechanické století (1)
Virus (1)
Ve službách královny (1)
Kapitán Stein a notář Barbarič (1)
Vesmírný kapitán (1)
InCryptid (1)
Mince a dýka (1)
Florentská trilogie (1)
Magnus Chase a bohové Asgardu (1)
Škoricovník (1)
Medzi nebom a zemou (1)
Nora Greyová (1)
Noční škola (1)
Apollónův pád (1)
Magická Paříž (1)
Dcery světla a temnoty (1)
Světoborci (1)
The Divine Cities (1)
Griša (1)
SPAD (1)
Naslouchač (1)
Jiskra v popelu (1)
Draconis Memoria (1)
Sníh nebo popel (1)
Nocte (1)
Paměti lovce monster (1)
Bůh války (1)
Letopisy Pozůstalých (1)
Snové písně (1)
Bílý Jasmín (1)
Tri temné koruny (1)
Ohnivé krídla (1)
Všemi dary obdarovaná (1)
Typ
E-kniha (35)
Zobrazit položky
Poslední tango v Havaně
Elektronická kniha - Další volné pokračování jednoho z nejprodávanějších titulů Františka Kotlety, a to knihy Příliš dlouhá swingers party. - autor František Kotleta, 300 stran

Tento týden zakoupilo 47 zákazníků
Poslední tango v Havaně - František Kotleta
Nové
199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK27744
Zaklínač I. - Poslední přání
Elektronická kniha - Kultovné série Andrzeje Sapkowského patří mezi to nejlepší z fantasy žánru - ze série Zaklínač, autor Andrzej Sapkowski, 342 stran

149,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK10173
Rázová vlna
Elektronická kniha - Závěr akční postapokalyptické trilogie nejoblíbenějšího současného českého autora. - autor František Kotleta

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK24850
Věž úsvitu
Elektronická kniha - Bonusový příběh k bestsellerové sérii Skleněný trůn s Chaolem Westfallem jako hlavním hrdinou . - ze série Skleněný trůn, autor Sarah J. Maasová, 664 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK26618
Příliš dlouhá swingers party
Elektronická kniha - Akční fantasy jízda plná démonů, prastaré magie, zombií, čarodějek a sexu - autor František Kotleta, 414 stran

179,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK11578
Mycelium V: Hlasy a hvězdy
Elektronická kniha ze série Mycelium. Cena Akademie SFFH za rok 2016 v kategorii Nejlepší původní čes. nebo slov. kniha. - autor Vilma Kadlečková, 452 stran

238,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK19945
Zaklínač - Bouřková sezóna
Elektronická kniha - Andrzej Sapkowski se na stránkách samostatného románu vrací ke svému nejpopulárnějšímu hrdinovi zaklínači Geraltovi - ze série Zaklínač, autor Andrzej Sapkowski, 358 stran

179,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK11432
Ve stínu Říše
Elektronická kniha - Připravte se na popkulturní blitzkrieg, jaký jste ještě nezažili! Antologie fantastických povídek od autorů jako František Kotleta, Petr Stančík, Petr Schink, Jan Kotouč a dalších..., 597 stran

299,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK24734
Dvůr mlhy a hněvu
Elektronická kniha - Druhý díl jedinečné fantasy trilogie Dvůr trnů a růží - autor Sarah J. Maasová, 664 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK21423
Dvůr křídel a zmaru
Elektronická kniha - Třetí díl fantasy série Dvůr trnů a růží. - autor Sarah J. Maasová, 720 stran

219,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK26030
Hra o trůny
Elektronická kniha - Zima se blíží. Dnes již klasická slova, která nejlépe vystihují epickou ságu George R. R. Martina Píseň ledu a ohně. - autor George R. R. Martin, 800 stran

388,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK24617
Páté roční období
Elektronická kniha - První díl dystopické fantasy trilogie oceněné nejprestižnější žánrovou cenou Hugo. - ze série Zlomená země, autor N.K. Jemisinová, 432 stran

Tento týden zakoupilo 19 zákazníků
Páté roční období - N.K. Jemisinová
Nové
219,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK27997
Faja
Elektronická kniha - Druhý díl fenomenální série Naslouchač. Návrat do temného světa, kde se na pravdu a naději téměr zapomnělo. - autor Petra Stehlíková, 440 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK21623
Jádro
Elektronická kniha ze série Démonská série, autor Peter V. Brett, 752 stran

349,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK26412
Zaklínač II. - Meč osudu
Elektronická kniha - Kultovní fantasy série - ze série Zaklínač, autor Andrzej Sapkowski, 400 stran

169,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK10525
Králova klec
Elektronická kniha - autor Victoria Aveyardová, 504 stran

219,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK25428
Vlci
Elektronická kniha - Fantasy novela Františka Kotlety, jejíž děj předchází kultovní trilogii Bratrstvo krve - ze série Bratrstvo krve, autor František Kotleta

109,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK17223
Mráz nebo noc
Elektronická kniha - Angra je naživu, Rozklad se šíří po světě a nikdo už není v bezpečí. Závěrečný díl bestsellerové trilogie. - ze série Sníh nebo popel, autor Sara Raaschová, 328 stran

Mráz nebo noc - Sara Raaschová
Nové
189,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK27753
Pastýřská koruna
Elektronická kniha - Pastýřská koruna je poslední knihou Terryho Pratchetta ze série Úžasná Zeměplocha - knihy o Toničce Bolavé, autor Terry Pratchett, 272 stran

150,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK25389
Kartosský gambit
Elektronická kniha ze série Cesta šamana, autor Vasilij Mahaněnko, 320 stran

189,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK26648
Ledová Citadela
Elektronická kniha ze série Příhraničí, autor Pavel Korněv, 352 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK26463
Královna ohně
Elektronická kniha - Dokonalé zakončení mistrovské fantasy trilogie Stín krkavce - Anthony Ryan, 688 stran

249,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK18911
Vyvolená
Elektronická kniha ze série Bratrstvo černé dýky, autor J.R. Ward, 520 stran

269,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK25209
Zaklínač VII. - Paní jezera
Elektronická kniha - Kultovní fantasy Ságy o Zaklínači- ze série Zaklínač, autor Andrzej Sapkowski, 560 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK11391
e-knihyNejlepší knihy 2017 podle redaktorů Alzy Nabízíme vám minirecenze šesti knižních titulů z roku 2017, které naši redaktoři v Alza.cz vyhodnotili...

Zadejte název zboží

Poznámka (odkaz, PartNumber apod.):

Před 3 hodinami objednal David, Brno
 
Likario Ihned ke čtení
124,-Před 3 hodinami objednal Vlastimil, Praha 5
Před 4 hodinami objednala Gabriela, Sulice
Před 4 hodinami objednal Michal, Praha 5 - Hlubočepy
Před 4 hodinami objednala firma, Praha 4
Před 4 hodinami objednala firma, Praha 4
Před 4 hodinami objednala Zuzana, Praha 1
Před 5 hodinami objednala firma, Teplice 1
Před 6 hodinami objednal Michal, Rudná
 
Prohnilé město Ihned ke čtení
219,-Před 6 hodinami objednal Aleš, Stříbro
Před 6 hodinami objednal Pavel, Ivančice
 
Stíny minulosti Ihned ke čtení
165,-Před 6 hodinami objednal Martin

Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB1
Váš osobní asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzace
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi