Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Očekávané novinky v audioknihách

0

PŘEHRÁT VIDEO

Jak na audioknihy: rady a tipy

Jak na audioknihy: rady a tipy
 
 
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací na stránce.
Pokud máte dotaz, či požadavek, využijte zákaznické podpory.
Chybí Vám něco? Je něco uvedeno špatně?
Značky a parametry
AlzaMedia (2)
Jan Melvil Publishing (1)
Kristián (1)
Mladá fronta (1)
OneHotBook (8)
ProgresGuru (5)
Radioservis (1)
Supraphon (1)
Tympanum (10)
Autor
Terry Pratchett (2)
David Walliams (1)
Paulo Coelho (1)

Paulo Coelho

(* 24. srpna 1947, Rio de Janeiro)

Paulo Coelho je známý brazilský autor psychologických románů a zároveň jeden z nejčtenějších spisovatelů posledních desetiletí. V roce 2002 se stal členem Brazilské literární akademie. Jeho knihy jsou k dostání ve 168 zemích světa a je možné si je přečíst až v 73 jazycích.

Dříve než se stal spisovatelem, pracoval jako dramatik, novinář, televizní scenárista a písňový textař brazilských zpěváků. Jako mladý musel čelit těžkému životnímu osudu a svou cestu za úspěchem poté včlenil i do některých svých příběhů.

Nejúspěšnějším knižním bestsellerem Paula Coelha je bezesporu román Alchymista (1998, česky 1999), díky kterému byl Coelho zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako autor nejpřekládanější knihy.

Významným dílem je také autobiografický příběh o neobyčejné cestě katolického poutníka do Santiaga de Compostela s názvem Poutník - Mágův deník (1987, česky 2002), kde se Coelho inspiroval vlastními zážitky z duchovní pouti.

V současnosti vychází román Nevěra (česky 2014) o mladé redaktorce Lindě, která se pod vlivem sexuálního chtíče odhodlá k manželské zradě.

Stephen King (1)

(* 21. září 1947, Portland, Maine)

Stephen Edwin King je přední americký spisovatel a jeden z čtenářsky nejvyhledávanějších autorů hororů a temných fantasy příběhů současnosti. Své čtenáře ohromuje už od konce 70. let, na kontě má již přes 40 knižních titulů a neustále si získává nové příznivce. Je držitelem mnoha významných ocenění a na motivy jeho románů byla natočena celá řada kultovních snímků a televizních seriálů.

Na filmových adaptacích se často podíleli známí herci a režiséři, jako například Stanley Kubrick nebo Frank Darabont, kteří dodali Kingovým mrazivě tajemným a dramatickým příběhům ojedinělou atmosférů. Mezi nejúspěšnější filmové snímky lze uvést například Carrie, Osvícení, Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle a mnoho dalších. Sám Stephen King si vyzkoušel práci režiséra i epizodního herce.

Mimo oblíbenou knižní fantasy sérii Temná věž (The Dark Tower) a knižní bestsellery, jako Prokletí Salemu, Řbitov zviřátek nebo Misery, se velkého úspěchu dočkal také novější titul Doktor spánek (2013, česky 2014), který je přímým pokračováním na román Osvícení.

Vlastimil Vondruška (1)

Vlastimil Vondruška * 9. května 1955, Kladno

PhDr. Vlastimil Vondruška, CSc. je český historik, publicista a autor historických detektivních příběhů. Za literární činnost získal v roce 1987 Cenu literárního fondu, roku 2005 byl oceněn Zlatou stuhu v kategorii Literatura faktu a populárně naučná literatura pro mládež a v letech 2006 a 2007 obdržel také Cenu čtenářů nakladatelství MOBA.

Roku 1979 úspěšně zakončil studium historie a národopisu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a poté se několik let věnoval vědecké práci v Československé akademii věd, kde spolupracoval s Ústavem pro etnografii a folkloristiku. V 80. letech byl ředitelem historické části Národního muzea a od 90. let začal společně se svou ženou podnikat v oblasti výroby kopií historického skla.

Oblibu k psaní získal už v mládí, nyní je autorem více než 50 vědeckých studií, mnoha historických románů pro dospělé a několika populárních a oceňovaných knížek pro děti a mládež. Je také ve spolupráci s Českým rozhlasem, kde pravidelně vystupuje a představuje posluchačům zajímavé události z českých dějin a života lidí ve středověku.

Své čtenáře si v současnosti získal zejména historickou ságou z doby vlády Přemyslovců: Přemyslovská epopej I - Velký král Přemysl I. Otakar, Přemyslovská epopej II - Jednooký král Václav I.,Přemyslovská epopej III - Král rytíř Přemysl II. Otakar a Přemyslovská epopej IV. - Král básník Václav II. Velmi populární jsou také cykly historických detektivek z dávných časů minulých (Hříšní lidé Království českého, 1995), dále napínavé prózy z 16. století (Letopisy královské komory I –VIII, 2006–2013) a od roku 2002 pravidelně vychází čtenářsky poutavý cyklus s královským prokurátorem Oldřichem z Chlumu z doby vlády krále Přemysla Otakara II.

Ivan Kraus (1)
John Green (1)
Ladislav Špaček (1)
Miloš Urban (1)

Miloš Urban

(* 4. října 1967, Sokolov)

Miloš Urban je přední český spisovatel, redaktor a překladatel. Napsal několik úspěšných románů, novel a povídek, které byly přeloženy do němčiny, španělštiny, holandštiny, maďarštiny, ruštiny a italštiny. Je známý také jako autor divadelních her.

Po studiích na Filosofické fakultě UK v Praze se věnoval práci redaktora v nakladatelství Mladá fronta a od roku 2001 byl zaměstnán jako šéfredaktor v nakladatelství Argo. V jeho prózách se odráží prvky anglického literárního stylu, sám studoval angličtinu a několik let pobýval ve Spojeném království.

V roce 2001 získal za ,,zelený román“ Hastrman cenu Magnesia Litera za nejlepší knihu roku v kategorii próza. Na předchozí literární úspěch pak navázal o rok později politickou publikací Paměti poslance parlamentu s podtitulem Sexyromán. Prestižní ocenění Magnesia Litera se odnesl také za knihu Stín katedrály (2005). Téhož roku vyšlo volné pokračování románu Stín katedrály s názvem Santiniho jazyk, v němž autor pátrá po tajemství univerzální věty. V roce 2006 pak přichází na pulty knihkupectví titul Pole a palisáda, který přináší novou, ryze autorskou verzi pověsti o Libuši a Přemyslovi.

Do Prahy před koncem 19. století přivede čtenáře román Lord Mord (2008), v němž je sledován osud lehkomyslného, zhýralého a zchudlého hraběte Arca. Tato kniha se umístila na 3. místě v kategorii Krásná literatura soutěže Nejkrásnější české knihy roku 2008.

Román Boletus Arcanus (2011) vypráví příběh mladého nakladatelského redaktora Gregora Martyho, který bojoval s podivuhodnou drogou a málem nad ní zvítězil. V roce 2012 vyšel román z doby konce Rakouska-Uherska s názvem Praga Piccola (2012) a jednou z posledních knih Miloše Urbana je i noir příběh Přišla z moře (2014), jenž je koncipován jako odpověď současným krvavým krimi thrillerům.

Rudolf Křesťan (1)
Marie Doležalová (1)
Dennis Lehane (1)
Charles Duhigg (1)
Ben Aaronovitch (1)
Anthony Ryan (1)
Daniel Kahneman (1)
Neil Gaiman (1)
Simon Sinek (1)
Irvine Welsh (1)
Arto Paasilinna (1)
John Grisham (1)
Eliška Hašková Coolidge (1)
Mijamoto Musaši (1)
Dan Ariely (1)
Robert Cialdini (1)
James M. Barrie (1)
Bianca Bellová (1)
Eric Berne (1)
Ota Kars (1)
Martin Rajniš (1)
Magdalena Šebestová (1)
Chloe Benjaminová (1)
Interpret
Jiří Lábus (2)
Jan Zadražil (2)
Eva Josefíková (2)
Jan Hyhlík (1)
Jaromír Meduna (1)
Kajetán Písařovic (1)
Miroslav Černý (1)
Pavel Soukup (1)
Tereza Dočkalová (1)
Zuzana Slavíková (1)
Gustav Bubník (1)
Ivan Lupták (1)
Jan Kolařík (1)
Jiří Schwarz (1)
Jitka Smutná (Kitty) (1)
Marie Doležalová (1)
Milena Steinmasslová (1)
Pavel Rímský (1)
Tomáš Kobr (1)
Martin Pechlát (1)
Martin Písařík (1)
Tereza Hofová (1)
Aleš Háma (1)
Délka
6 h
30 h

Ocenění
Magnesia Litera (1)
Kategorie
Zahraniční literatura (22)
Audioknihy (14)
Česká literatura (8)
Osobní rozvoj (6)
Fantasy a sci-fi (5)
Společenská próza (5)
Detektivky, thrillery (3)
Dobrodružné romány (3)
Humor, satira a komedie (3)
Vzpomínky a biografie (3)
Pohádky (1)
Populárně naučná (1)
Pro děti (1)
Série
Stín krkavce (audio) (1)
Úžasná Zeměplocha (audio) (2)
Jazyk
cz (22)
česky (8)
Zobrazit položky
Myšlení, rychlé a pomalé
Audiokniha MP3 - Převratná audiokniha o tom, jak přemýšlíme. - Daniel Kahneman,

Předp. cena
599,-
Hlídat
Očekáváme říjen 2018
Objednací kód: AK1A782
Pán věže
Audiokniha MP3 - Druhý díl trilogie Stín krkavce. Tváří v tvář hrozbě musí i ta nejzdráhavější ruka nakonec pozvednout meč. - Anthony Ryan, čte Ivan Lupták, Pavel Soukup,

Pán věže
Nové
Předp. cena
349,-
Hlídat
Očekáváme září 2018
Objednací kód: AK1A986
Před-svědčování
Audiokniha MP3 - Revoluční způsob, jak ovlivnit a přesvědčit. - Robert Cialdini,

Předp. cena
399,-
Hlídat
Očekáváme říjen 2018
Objednací kód: AK1A957
Malý miliardář
Audiokniha MP3 - Joe je boháč je nejbohatší dvanáctiletý kluk v celé Británii. A přece mu něco důležitého chybí: kamarád… - David Walliams, čte Jiří Lábus,

Malý miliardář
Nové
Předp. cena
299,-
Hlídat
Očekáváme 1. listopadu 2018
Objednací kód: AK1B066
Jmenuju se Tomáš
Audiokniha MP3 - Životní příběh dětského herce Tomáše Holého. - Ota Kars, čte Aleš Háma,

Jmenuju se Tomáš
Nové
Předp. cena
319,-
Hlídat
Očekáváme 1. listopadu 2018
Objednací kód: AK1B063
Šepot podzemí
Audiokniha MP3 - Další případ ze světa nejúspěšnější městské fantasy uplynulého desetiletí! - Ben Aaronovitch, čte Tomáš Kobr,

Šepot podzemí
Nové
Předp. cena
299,-
Hlídat
Očekáváme listopad 2018
Objednací kód: AK1B026
Hastrman
Audiokniha MP3 - Příběh člověka ve zvířeti a zvířete v člověku. - Miloš Urban, čte Jan Kolařík,

Hastrman
Nové
Předp. cena
299,-
Hlídat
Očekáváme září 2018
Objednací kód: AK1B024
Jezero
Audiokniha MP3 - Cenami ověnčený příběh chlapce, který se odhodlal potopit až na samé dno. - Bianca Bellová, čte Tereza Hofová,

Jezero
Nové
Předp. cena
299,-
Hlídat
Očekáváme 1. listopadu 2018
Objednací kód: AK1B023
Lídři jedí poslední
Audiokniha MP3 - Proč některé týmy drží pohromadě a jiné se rozpadají. - Simon Sinek, čte Gustav Bubník,

Předp. cena
369,-
Hlídat
Očekáváme říjen 2018
Objednací kód: AK1A958
Osvícení
Audiokniha MP3 Stephen King,

Předp. cena
299,-
Hlídat
Očekáváme září 2018
Objednací kód: AK1A375
Firma
Audiokniha MP3 - Zní to až příliš dobře, aby to mohla být pravda. - John Grisham, čte Martin Písařík,

Předp. cena
349,-
Hlídat
Očekáváme září 2018
Objednací kód: AK1A864
Stará dáma vaří jed
Audiokniha MP3 - Humoristický román oblíbeného finského spisovatele. - Arto Paasilinna,

Předp. cena
299,-
Hlídat
Očekáváme září 2018
Objednací kód: AK1A862
Trainspotting
Audiokniha MP3 - Historky partičky narkomanů ze skotského sídliště. - Irvine Welsh,

Předp. cena
299,-
Hlídat
Očekáváme září 2018
Objednací kód: AK1A861
Stráže! Stráže!
Audiokniha MP3 ze série Úžasná zeměplocha - Terry Pratchett, čte Jan Zadražil,

Stráže! Stráže!
Nové
Předp. cena
299,-
Hlídat
Očekáváme září 2018
Objednací kód: AK1A985
Čarodějky na cestách
Audiokniha MP3 ze série Úžasná zeměplocha - Terry Pratchett, čte Zuzana Slavíková,

Čarodějky na cestách
Nové
Předp. cena
299,-
Hlídat
Očekáváme září 2018
Objednací kód: AK1A984
Jak drahé je zdarma
Audiokniha MP3 - Proč se při rozhodování chováme iracionálně a jak to napravit? - Dan Ariely,

Předp. cena
369,-
Hlídat
Očekáváme říjen 2018
Objednací kód: AK1A956
Síla zvyku
Audiokniha MP3 - Proč děláme to, co děláme, a jak to změnit. - Charles Duhigg, čte Jiří Schwarz,

Předp. cena
399,-
Hlídat
Očekáváme říjen 2018
Objednací kód: AK1A955
Kniha pěti kruhů
Audiokniha MP3 - Život a doba legendárního japonského samuraje Mijamoto Musaši. - Mijamoto Musaši, čte Jan Hyhlík,

Předp. cena
199,-
Hlídat
Očekáváme říjen 2018
Objednací kód: AK1A949
Pět amerických prezidentů, česká babička a já
Audiokniha MP3 - Vzpomínky Eliška Haškové Coolidge, významné Češky, která se dokázala prosadit ve vrcholném politickém prostředí v USA. - Eliška Hašková Coolidge, čte Jitka Smutná,

Předp. cena
339,-
Hlídat
Očekáváme 1. listopadu 2018
Objednací kód: AK1A948
Jedna želva za druhou
Audiokniha MP3 - Novinka od autora bestselleru Hvězdy nám nepřály. - John Green, čte Eva Josefíková,

Předp. cena
299,-
Hlídat
Očekáváme září 2018
Objednací kód: AK1A906
Věštba
Audiokniha MP3 - Strhující příběh o moci osudu a volby, o kouzlu vyprávění, podstatě víry a síle rodinných pout. - Chloe Benjaminová, čte Tereza Dočkalová,

Věštba
Nové
Předp. cena
399,-
Hlídat
Očekáváme 1. listopadu 2018
Objednací kód: AK1B070
Hipík
Audiokniha MP3 - V částečně autobiografickém románu se Coelho vrací do svého mládí, do bouřlivé doby přelomu 60. a 70. let. - Paulo Coelho, čte Martin Pechlát,

Hipík
Nové
Předp. cena
349,-
Hlídat
Očekáváme 1. listopadu 2018
Objednací kód: AK1B069
Máme rádi víno
Audiokniha MP3 - Úsměvné vyprávění o víně a vinařích. - Ivan Kraus, Rudolf Křesťan, Ladislav Špaček,

Máme rádi víno
Nové
Předp. cena
212,-
Hlídat
Očekáváme 1. listopadu 2018
Objednací kód: AK1B067
Bratrstvo křišťálu
Audiokniha MP3 - Dobrodružný historický román s detektivní zápletkou. - Vlastimil Vondruška, čte Eva Josefíková,

Bratrstvo křišťálu
Nové
Předp. cena
299,-
Hlídat
Očekáváme 1. listopadu 2018
Objednací kód: AK1B065
audiokniha rokuSoutěž o nejlepší audioknihu roku 2017 zná své vítěze! Soutěž O2 Audiokniha roku 2017 zná své vítěze! Pokud máte rádi mluvené slovo, přečtěte si náš článek a...

Zadejte název zboží

Poznámka (odkaz, PartNumber apod.):


Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB19
Váš osobní asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzace
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi