Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Očekávané novinky

0
Značky a parametry

Doporučujeme

Host
(13)

Ostatní značky

Akropolis (1)
Argo (4)
Domino (7)
Druhé město (2)
Epocha (2)
Jota (1)
Kalich (1)
Kniha Zlín (1)
Labyrint (1)
Metafora (1)
Mladá fronta (2)
Motto (1)
OMEGA (1)
Panteon (1)
Portál (1)
Prostor (1)
Autor
Aleš Palán (1)
Antonio G. Iturbe (1)
Arne Dahl (1)

Arne Dahl

(* 11. 1. 1963, Švédsko)

Jan Arnald, známý pod uměleckým pseudonymem Arne Dahl, je populární švédský spisovatel a novinář. Proslavil se jako autor severské krimi a jeho knihy se dočkaly také velmi úspěšného televizního zpracování. Za svou tvorbu získal několik významných ocenění, jako je například cena Deutscher Krimi Preis, The Swedish Crime Writing Award či Best Swedish Crime Novel Award. Dahlovy thrillery byly přeloženy nejméně do 10 jazyků.

Od roku 2009 začala v českém překladu vycházet kriminální série, v jejímž čele stojí elitní vyšetřovací tým Paula Hjelmema a Kerstin Holmové. V prvním díle s názvem Misterioso (2009) odhaluje pátrací tým vraždu tří obchodníků, kteří byli po pečlivém rituálu popraveni dvěma výstřely do hlavy.

Pokračování Zlá krev (česky 2010) zavádí stockholmskou vyšetřovací skupinu do Ameriky, kde musí vypátrat sériového vraha, jenž trýzní své oběti bolestivým rituálem. Na pultech našich knihkupectví se dále objevily díly této úspěšné ságy thrillerů s názvy - Až na vrchol hory (2013), Evropské blues (2013) a Velké vody (2014).

Elena Ferrante (1)
Eric Rickstad (1)
Evžen Boček (1)

Evžen Boček, povoláním kastelán na zámku v Miloticích, je současný český autor humoristické prózy. Ve svých knihách často tématizuje šlechtu a prostředí českých zámků. Zdrojem humoru bývají generační, sociální i kulturní rozdíly a prokreslení aristokratičtí hrdinové.

Debutoval Deníkem kastelána (1999), při jehož tvorbě se inspiroval vlastními profesními zážitky. Příběh vypráví o hrdinovi, který opouští velkoměsto a odjíždí na poklidný venkov, aby zachránil svou rodinu a našel smysl života.

Za román Poslední aristokratka získal ocenění Miloslava Švandrlíka za nejhumornější knihu roku 2012. Hlavní postavou je potomek šlechtického rodu, František Antonín hrabě Kostka z Kostky, který žije v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se vrací do Čech, kde zdědí zámek i jeho personál. A právě zde se rozjíždí série nečekaných komických situací a hlášek, které pobavily nejednoho čtenáře. Kniha je pokračováním čtenářsky úspěšného románu Aristokratka ve varu, kde se rovněž setkáváme se šlechtičnou Marií Kostkovou z Kostky i s bláznivými zaměstnanci „nejchudšího“ zámku v Čechách.

František Kotleta (1)

(* 1981, Bruntál)

František Kotleta je současný český spisovatel a představitel sci-fi literatury. O jeho skutečné existenci se však vedou nejrůznější teorie a spory. Kotletův autorský styl je velmi podobný tvorbě Jiřího Kulhánka, ke kterému bývá často přirovnáván.

Své čtenáře si získal trilogií s názvem Bratrstvo krve o upírovi Janu Bezzemkovi. Ten musí čelit invazi z vesmíru a postavit se Kartanům, kteří se rozhodli ovládnout planetu Zemi a její obyvatele zotročit.

Příznivce kontroverzní fantastiky zaujme také dvojdílným románem Perunova krev 1 a Perunova krev 2. Knihy jsou plné napětí, zbraní, kontaktních soubojů a nechybí v nich ani erotika a vytí vlkodlaků.

George R. R. Martin (1)

(* 20. září 1948 v Bayonne, New Jersey)

George Raymond Richard Martin je známý americký spisovatel čtenářsky úspěšných románových serií a novel, které spadají do žánru sci-fi a fantasy. Za své knihy získal spisovatelská ocenění Hugo a Nebula, cenu Brama Stokera či World Fantasy Award.

Kult příznivců kolem spisovatele George R. R. Martina se utvořil především po vydání prvních dílů epické ságy Píseň ledu a ohně (A Song of Ice and Fire), podle které byl následně natočen divácky populární seriál kabelové televize HBO. Sám autor se podílí i na scénářích.

Dosud nedokončená sága zahrnuje díly – Hra o trůny, 2000 (A Game of Thrones, 1996), Střet králů, 2001 (A Clash of Kings, 1999), Bouře mečů, 2002 (A Storm of Swords, 2000), Hostina pro vrány, 2006 (A Feast for Crows, 2005) a Tanec s draky, 2012 (A Dance with Dragons, 2011). Nový díl ponese název Vichry zimy (The Winds of Winter), ale zatím je uveřejněno jen několik kapitol.

Napínavá sága si získává čtenáře i diváky po celém světě. Podobně jako u slavných dramat Williama Shakespeara zde figurují hlavní hrdinové s tragickými osudy, láska je vždy předem odsouzená k zániku a do rozepře se dostává tvrdá pravda a milosrdná lež.

Je také autorem novel o rytířích a oblíbených povídkových sbírek, jako je například Píseň pro Lyu, 2002 (A Song for Lya, 1976), Zpěvy hvězd a stínů, 2006 (Songs of Stars and Shadows, 1977), Rytíř Sedmi království (A Knight of the Seven Kingdoms, 2014) a mnohých dalších.

Graham Masterton (1)
Jeffery Deaver (1)


(* 6. května 1950, USA)

Bývalý novinář, lidový zpěvák a právník, autor třiceti dvou románů, je v současnosti špičkou mezi autory světových bestsellerů. Jeho knihy se prodávají ve 150 zemích světa a byly přeloženy do více než dvaceti pěti jazyků.

Svou první knihu napsal již v 11 letech. Proslavil se však až sérií kriminálních románů s ochrnutým kriminalistou Lincolnem Rhymem. Prvním díl série s názvem Sběratel kostí (The Bone Collector, 1997) zaznamenal obrovský úspěch a stal se předlohou pro stejnojmenný snímek s Angelinou Jolie a Denzelem Washingtonem.

Kromě úspěšných kriminálních sérií a několika povídkových knih s detektivní tématikou je autorem populárních románů, jako Hořící drát (česky 2010), Zahrada bestií (Garden of Beasts, 2004), Příští oběti (česky 2010) a mnohých dalších.

Jo Nesbo (1)

Jo Nesbo* 29. března 1960, Oslo

"Jo Nesbo se může stát dalším Munchem nebo Ibsenem... a jestli existuje na světě spravedlnost, bude jednou Harry Hole stejně slavný jako Harry Potter." CNN

Jo Nesbo, král severské krimi, je současný norský spisovatel a hudebník. Za své romány získal řadu literárních ocenění, jeho knihy byly přeloženy do 35 jazyků a vyšly ve 140 zemích.

Narodil se do rodiny knihovnice a vášnivého čtenáře. Od dětství jej kromě fotbalu zajímala také hra na kytaru a rocková hudba. Společně s mladším bratrem založili kapelu Di Derre a dobyli norskou rockovou scénu s rekordním počtem prodaných alb a až 180 odehranými koncerty ročně.

Psaní se začal naplno věnovat až v roce 1997, kdy mu vyšel první detektivní román Netopýr (Flaggermusmannen), v němž poprvé představil postavu velmi osobitého a svérázného kriminalisty Harryho Hola. Kniha okamžitě sklidila obrovský úspěch a její autor za ni obdržel cenu Rivertonprisen za nejlepší literární počin s kriminální tematikou.

Ohlas vzbudily také další knihy ze série s detektivem Harrym Holem - Švábi (Kakerlakkene), Červenka (Rodstrupe), Nemesis (Sorgenfri), Pentagram (Marekors), Spasitel (Frelseren), Sněhulák (Snomannen), Levhart (Panserhjerte), Přízrak (Gjenferd) a Policie (2013).

Mladší čtenáře si získal humornou sérií knih s hlavním hrdinou doktorem Proktorem: Doktor Proktor a prdící prášek (2007). Originálně a vtipně ilustrované příběhy jsou plné humoru, fantazie a bláznivých situací, které zaujaly děti a mládež po celém světě.

John Sandford (1)
Jonas Jonasson (1)

Jonas Jonasson

* 6. července 1961, Švédsko

Jonas Jonasson je švédský novinář a spisovatel. Úspěch zaznamenal především jako autor humoristických románů.

Jeho románová prvotina o vynalézavém důchodci Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (Hundraaringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009) byla přeložena do 40 jazyků a v roce 2010 se stala nejprodávanější knihou ve Švédsku. Získal za ni řadu literárních ocenění a na její motivy byl natočen divácky úspěšný stejnojmenný snímek.

"Rozhodně mě ovlivnil Švejk. Když na něj přijde, nemůžete jistě říct, jestli to byl nejhloupější člověk první světové války, nebo jestli byl jediný, kdo rozuměl, o co tehdy šlo. To samé se dá říct o Allanovi." Jonas Jonasson

Podobný čtenářský ohlas získala také jeho druhá kniha – Analfabetka, která uměla počítat (Analfabeten som kunde räkna). Humoristický román se opět točí kolem postavy nevšedního hlavní hrdiny, konkrétně černošské dívky Nombeko Mayeki, je plný neočekávaných momentů a situačního humoru s prvky ironie.

Lisa Jackson (1)
M. R. Carey (1)
Marie Svatošová (1)
Paul Finch (1)
Peter F. Hamilton (1)
Peter May (1)

Peter May

(* 20. 12. 1951, Glasgow, Scotland)

Peter May je skotský spisovatel, oblíbený televizní scénárista a novinář, který momentálně žije i tvoří ve Francii. Když ve dvaceti sedmi letech vydal první román The Reporter (1978), byl požádán, aby jej přepsal do podoby scénáře pro seriál BBC. Od té doby se věnuje televizní tvorbě. Má na kontě více než tisíc položek, včetně seriálů The Standard a Machair. V poslední době obohacuje svět literatury strhujícími krimi romány a thrillery, již jsou populární po celém světě a u kterých trne napětím nejeden čtenář.

Současným světovým bestsellerem je kriminální trilogie Ostrov Lewis. První román z trilogie odehrávající se v Mayově rodném Skotsku nese název Skála (podle originálu The Blackhouse) a vyšel v roce 2009. Po vydání v září 2011 figuroval osm týdnů na britském žebříčku bestsellerů, byl prezentován v prestižním Richard and Judy Book Club, zvítězil v anketě o nejoblíbenější knihu podzimu 2011 a BBC plánuje natočit jeho filmovou verzi.

V září 2012 vyšel druhý díl s názvem Muž z Ostrova Lewis (The Lewis Man) a v lednu 2013 závěrečný díl trilogie
Šachové figurky (The Chessmen). Knihy se neustále drží v žebříčcích a jsou nadšeně přijímány světovým tiskem, recenzní ohlasy plné superlativů vycházejí v nejprestižnějších denících a jejich literárních přílohách.

Radka Denemarková (1)

Radka Denemarková

(* 14. března 1968, Kutná Hora)

Radka Denemarková je česká autorka, německá překladatelka, scenáristka a dramaturgyně v pražském Divadle Na zábradlí. Externě působí i jako vyučující tvůrčího psaní na Literární akademii Josefa Škvoreckého. Její knihy byly dosud přeloženy do 17 jazyků.

Debutovala v roce 2005 románem A já pořád kdo to tluče. Jedná se o groteskní příběh dvou lidí, který se odehrává na prknech divadla. Za druhou prozaickou knihu s názvem Peníze od Hitlera obdržela cenu Magnesia Litera za prózu roku 2006. Groteskně ponurý román vypráví o osudu Gity Lauschmanové, která se navrátila z koncentračního tábora. V Polsku byla tato kniha nominována na cenu Angelus (2009), v Německu získala Usedomskou literární cenu (2011) a Cenu Georga Dehia (2012).

V roce 2014 vyšla kniha Příspěvek k dějinám radosti, v níž je tematizováno těžké téma znásilnění. Jedná se opět o groteskní román s hlubokým podtextem, jenž věrohodně zaznamenává nepřízeň lidského osudu.

Radka Třeštíková (1)
S. J. Bolton (1)
Sarah Pinborough (1)
Keith Hansonová; Kevin Hanson; Luke Humphrey (1)
Fredrik Backman (1)
Ryan Gattis (1)
Dennis E. Taylor (1)
Steve Toltz (1)
Ctein (1)
J. D. Barker (1)
Tom Hanks (1)
Remigiusz Mróz (1)
Zdenka Sokolíčková (1)
Vendula Borůvková (1)
Nnedi Okoraforová (1)
Rachel Willson-Broyles (1)
Ondřej Hübl (1)
Abby Geniová (1)
Jazyk
česky (41)
Počet stran
240 stran
800 stran

Rok vydání
2017
2019

Série
Harry Hole (1)
Akta Enzo (1)
Katie Maguireová (1)
Aristokratka (1)
Bobiverzum (1)
Tomáš Kosek (1)
Typ
E-kniha (24)
Zobrazit položky
Veselí
Elektronická kniha - autor Radka Třeštíková, 424 stran

Předp. cena
199,-
Hlídat
Očekáváme 13. září 2018
Objednací kód: EK27799
Mise Saturn
Elektronická kniha - Mimořádný thriller z budoucnosti od autora bestsellerů NY Times a držitele Pulitzerovy ceny Johna Sandforda a mezinárodně uznávaného fotografa a fanouška sci-fi Cteinai. - autor John Sandford Ctein, 488 stran

Předp. cena
199,-
Hlídat
Očekáváme září 2018
Objednací kód: EK26192
Poslední tango v Havaně
Elektronická kniha - Další volné pokračování jednoho z nejprodávanějších titulů Františka Kotlety, a to knihy Příliš dlouhá swingers party. - autor František Kotleta, 300 stran

Předp. cena
189,-
Hlídat
Očekáváme srpen 2018
Objednací kód: EK27744
Stoletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět
Elektronická kniha - Chytré, zábavné a nezapomenutelné pokračování mezinárodního bestselleru Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. - autor Jonas Jonasson, Rachel Willson-Broyles

Předp. cena
219,-
Hlídat
Očekáváme září 2018
Objednací kód: EK27733
Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka
Elektronická kniha - Pokračování oblíbené a vtipné české knižní série Aristokratka. - autor Evžen Boček

Předp. cena
159,-
Hlídat
Očekáváme říjen 2018
Objednací kód: EK27773
Potřetí
Elektronická kniha - Třetí případ Sama Bergera a Molly Bloomové. Mrazivý thriller o podstatě zla a dobra. - autor Arne Dahl, 300 stran

Předp. cena
229,-
Hlídat
Očekáváme srpen 2018
Objednací kód: EK25607
Tiché lži
Elektronická kniha - Autorka bestselleru Ví o tobě se vrací s propracovaným psychologickým thrillerem o třech ženách a jejich tajemstvích - autor Sarah Pinborough

Předp. cena
299,-
Hlídat
Očekáváme říjen 2018
Objednací kód: EK27795
Nůž /název se může ještě změnit/
Elektronická kniha - ze série Harry Hole, autor Jo Nesbo

Předp. cena
249,-
Hlídat
Očekáváme červen 2019
Objednací kód: EK27678
Za oponou války
Elektronická kniha - autor Jakub Szántó

Předp. cena
399,-
Hlídat
Očekáváme říjen 2018
Objednací kód: EK27793
K otevřeným nebem
Elektronická kniha - Dobrodružství tří nerozlučných přátel, kteří stáli u zrodu civilního letectví. - autor Antonio Iturbe

Předp. cena
299,-
Hlídat
Očekáváme říjen 2018
Objednací kód: EK27772
Tíživá láska
Elektronická kniha - Strhující debut populární italské spisovatelky a autorky tetralogie Geniální přítelkyně - autor Elena Ferrante

Předp. cena
299,-
Hlídat
Očekáváme říjen 2018
Objednací kód: EK27798
Pohřbení
Elektronická kniha – Šestý díl krimi série s komisařkou Katie Maguirovou – ze série Katie Maguirová, autor Graham Masterton, 400 stran

Předp. cena
199,-
Hlídat
Očekáváme srpen 2018
Objednací kód: EK26940
Ostrý řez
Elektronická kniha – Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová v dalším díle úspěšné série pátrají po vrahovi šťastných snoubenců – ze série Lincoln Rhyme, autor Jeffery Deaver, 600 stran

Předp. cena
179,-
Hlídat
Datum vydání: 17. října 2018
Objednací kód: EK26919
Oheň a krev
Elektronická kniha - Novinka od autora Hry o trůny. Historie rodu Targaryenů, dračích vládců, kterým se podařilo sjednotit Sedm království. - autor George R. R. Martin

Předp. cena
349,-
Hlídat
Očekáváme listopad 2018
Objednací kód: EK26397
Pandořina hvězda
Elektronická kniha - autor Peter F. Hamilton, 800 stran

Předp. cena
299,-
Hlídat
Očekáváme srpen 2018
Objednací kód: EK21747
Strážci světla
Elektronická kniha - Farallonským ostrovům se říká „ostrovy mrtvých“ — každý, kdo na ně zavítá, se musí smířit s tím, že už se možná nevrátí. - autor Abby Geniová

Předp. cena
299,-
Hlídat
Očekáváme říjen 2018
Objednací kód: EK27775
Tekutý písek
Elektronická kniha - Kniha, díky níž si uvědomíte, jaké máte v životě stěstí. - autor Steve Toltz

Předp. cena
249,-
Hlídat
Očekáváme srpen 2018
Objednací kód: EK25561
Neboj se vrátit domů: Marie Svatošová v rozhovoru s Alešem Palánem
Elektronická kniha - Kniha rozhovorů se zakladatelkou hospicového hnutí v ČR. - autor Aleš Palán, Marie Svatošová

Předp. cena
299,-
Hlídat
Očekáváme říjen 2018
Objednací kód: EK27776
Už teď jsi mrtvá
Elektronická kniha – Pohodový let balónem se změní v krvavou noční můru a jediná přeživší musí bojovat o svůj život v napínavém thrilleru – autor S. J. Bolton, 500 stran

Předp. cena
189,-
Hlídat
Datum vydání: 30. října 2018
Objednací kód: EK26920
Hodiny z olova
Elektronická kniha - Rozsáhlý román inspirovaný autorčinými pobyty v Číně. - autor Radka Denemarková, 300 stran

Předp. cena
249,-
Hlídat
Očekáváme březen 2019
Objednací kód: EK25455
Zpětný ráz
Elektronická kniha – Pátý díl kriminální série Akta Enzo – ze série Akta Enzo, autor Peter May, 350 stran

Předp. cena
199,-
Hlídat
Očekáváme říjen 2018
Objednací kód: EK26934
Stávám se sám sebou
Elektronická kniha - Irvin D. Yalom celý život strávil zkoumáním života druhých lidí, ve svých vzpomínkách obrací terapeutické oko na sebe samého - autor Irvin D. Yalom

Předp. cena
449,-
Hlídat
Očekáváme říjen 2018
Objednací kód: EK27794
Profesor Astrokocour: Tajemství lidského těla
Elektronická kniha - Výpravná obrazová encyklopedie pro děti. - autor Dominic Walliman

Předp. cena
399,-
Hlídat
Očekáváme říjen 2018
Objednací kód: EK27777
My proti vám
Elektronická kniha – Volné pokračování úspěšného románu Medvědín – autor Fredrik Backman, 440 stran

Předp. cena
199,-
Hlídat
Očekáváme září 2018
Objednací kód: EK26942
Akce týdne Akční nabídka elektronických knih. Nejlepší eknihy všech žánrů v akci za jedinečnou cenu. Vybere si každý.
Nabízíme vám minirecenze šesti knižních titulů z roku 2017, které naši redaktoři v Alza.cz vyhodnotili...
Americký spisovatel Ashlee Vance napsal biografii o Elonu Muskovi. Dočtete se v ní o jeho raném...
Velký knižní čtvrtek 2018 – nezaspěte jarní výběr toho nejlepšího čtení Velký knižní čtvrtek se na jaře 2018 odehraje 15. března. Na pulty přijdou nové literární skvosty...
Čech žijící za velkou louží, pochvalné kritiky v předních periodikách, přirovnání k Hrabalovi...
Připravili jsme pro vás výběr knižních novinek pro rok 2017. Nejočekávanější je Žízeň od Joa Nesboho...
Více článků

Zadejte název zboží

Poznámka (odkaz, PartNumber apod.):


Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB2
Váš osobní asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzace
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi