Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

E-knihy o romantice

0

Nejprodávanější

1.
Padlý dědic Ihned ke čtení
Elektronická kniha ze série Royalové, autor Erin Watt, 464 stran
209,-

2.
Setkání s cizincem Ihned ke čtení
Elektronická kniha ze série Ravenelovi, autor Lisa Kleypas, 352 stran
199,-

3.
Víš, že mi chybíš? Ihned ke čtení
Elektronická kniha ze série DIMILY, autor Estelle Maskame, 312 stran
199,-

Další nejprodávanější
Značky a parametry

Doporučujeme

Host
(2)

Ostatní značky

4mobile, s.r.o. (1)
ALBATROS (1)
Albatros Media Slovakia (13)
Alpress (48)
Argo (12)
Artis Omnis (4)
Bambook (2)
Baronet (127)
BB Art (1)
BB/art (15)
BETA - Dobrovský (1)
BizBooks (2)
Brána (2)
Budeč (1)
Carpe Diem (2)
CooBoo (20)
CPress (1)
David Kaps (2)
Deus (1)
Domino (14)
Druhé město (2)
Edika (1)
Egmont (3)
Egmont ČR (2)
E-knihy hned (2)
E-knihy jedou (22)
E-knihy Santini (7)
En Face (3)
Eroika (7)
Fantom Print (3)
Fortuna Libri (10)
Fortuna Libri SK (9)
Fragment (9)
Freetim(e)publishing (5)
Grada (7)
HarperCollins (17)
Indeart (10)
Ing. Pavel Kohout (2)
JHuslík (3)
Jonathan Livingston (2)
Jota (21)
KKnihy.cz (3)
LEDA spol. s r.o. (3)
Lukáš Vik (4)
Má kniha.cz (3)
Machart (1)
Marenčin PT (23)
Martin Koláček - E-knihy jedou (18)
Martin Koláček – E-knihy jedou (9)
MEA2000 o. z. (2)
Mediaplex (3)
Metafora, s.r.o. (9)
Mgr. Soňa Rebrová - BESTSELER (6)
Mgr. Tomáš Zahradníček - TZ-on (2)
Mladá fronta (22)
MOBA (60)
Motto (41)
Mystery Press (1)
Nakladatel Dušan Žárský - ŽÁR (1)
Nakladatelství ČAS (14)
Nakladatelství Galatea, s.r.o. (8)
Naše vojsko (2)
Oftis (1)
Olympia (1)
Palmknihy (2)
Paseka (3)
Pavel Dobrovský - BETA s.r.o. (3)
Petra Nachtmanová (4)
Petrklíč (3)
Plus (3)
Pragoline (1)
Práh (3)
Prostor (1)
Radioservis, a.s. (6)
Richard - Lunter - KICOM (1)
Skleněný můstek s.r.o. (7)
Sofa Books (3)
Synergie Publishing SE (1)
Šuplík.cz (1)
Taťána Kubátová (23)
Větrné mlýny s.r.o. (1)
VIKING (7)
Volvox Globator (1)
Vyšehrad (1)
XYZ (27)
Autor
Táňa Kubátová (22)
Hana Marie Körnerová (16)
Barbara Cartland (14)
Sabrina Jeffries (12)
Alena Jakoubková (10)
Jana Javorská (9)
Amanda Quick (7)
Lisa Kleypas (7)


(* 1964, Texas, USA)


Lisa Kleypas je americká spisovatelka a oblíbená autorka milostných románů. Svou první novelu Where Passion Leads (1987) napsala již ve svých 21 letech. Píše bestselery a na kontě má milióny prodaných výtisků po celém světě. Její knihy jsou překládány do 14 jazyků.

Do povědomí čtenářek se dostala díky historickým romancím Půlnoční romance (Mine Till Midnight, 2007). Poté přešla i k aktuální tématice. Čerpá z děl klasické literatury, historických knih i z osobních zkušeností. Prohlásila, že píše romány, které sama ráda čte. Věnuje se romantickým vztahům a zasazuje je do zajímavého prostředí.

Často píše milostné série, které spojují hlavní hrdinové i smyslné zápletky s nádechem jemné erotiky. Hlavními hrdiny se často stávají bohatí a neodolatelní muži, kteří svádějí mladé dívky, jež se rády nechají strhnout z životního stereotypu, aby prožily bouřlivý románek plný dobrodružství.

Nora Robertsová (7)
Anna Březinová (6)
Erin Watt (6)
Jo Beverley (6)
Jude Deveraux (6)
Petra Nachtmanová (6)
Stephanie Laurensová (6)
Sylvain Reynard (6)
Agnes Martin-Lugand (5)
Alexandra Potter (5)
Jane Austenová (5)
Lindsey Kelková (5)
Nora Roberts (5)

Nora Roberts

(* 10. října 1950, Maryland, USA)

Eleanor Marie Robertson, známá také pod pseudonymy Nora Roberts, J. D. Robb, Jill March či Sara Hardesty, je americkou autorkou detektivních románů a milostných příběhových próz pro ženy. Její knihy se staly světovými bestsellery, získaly mnoho významných ocenění (např. ceny Rita) a mnohé se dočkaly se i filmového zpracování.

Než se Eleanor stala známou spisovatelkou, musela si projít těžkými kariérními začátky. Začala psát v roce 1979, ovšem její rukopisy byly zprvu odmítané a nedoceněné. Debutovala tedy až v roce 1981 románem s názvem Irský plnokrevník.

V současnosti je velmi plodnou autorkou. V českém překladu vyšly pod uměleckým pseudonymem Nora Roberts tituly určené převážně ženským čtenářkám, jako jsou například romány – Spojeni osudem (2008), Sedmé znamení (2012), Zahráváš si s ohněm (2012), Nebezpečné útočiště (2012), Pohanský kámen (2013), Krajina světla (2013), Rudý šál (2014) či Dům na útesu (2014) a mnohé další.

Stephenie Meyerová (5)
Adele Parks (4)
Barbara Woodová (4)
Blanka Svobodová (4)
Catherine Doyle (4)
Elizabeth Gaskellová (4)
Fiona Valpy (4)
Jaroslava Černá (4)
Kylie Scott (4)
Magda Vilvento (4)
Petra Karasová (4)
Rozálie Děčínská (4)
Suzanne Enoch (4)
Adele Ralish (3)
Ashley Carrington (3)
Barbara Hannay (3)
Barbara Nesvadbová (3)
Cecelia Ahernová (3)
Cecelia Ahernová

(* 30. září 1981, Dublin, Irsko)

Cecelia Ahernová je irská autorka románů a povídek a televizní producentka. Vlastní diplom z oboru žurnalistika a mediální komunikace. Již ve 14 letech začala psát svůj první román PS: Miluju tě, který dokončila o 7 roků později. Kniha se po vydání ihned stala mezinárodním bestsellerem. Prodrala se na čelní příčky žebříčků nejprodávanějších knih, a to nejen v Británii, ale i v dalších zemích včetně Spojených států.

V knize se odehrává příběh šťastného manželského páru, Holly a Gerryho, který končí jeho smrtí na rakovinu. Holly však po smrti začnou přichází Gerryho dopisy s nečekanými úkoly. Ty Holly pomůžou najít nový, dokonce ještě pestřejší život.

Druhý román, Kde končí duha, zaznamenal rovněž velký úspěch a jen potvrdil talent této dcery bývalého irského premiéra. Kdybys mě teď viděla nás vtáhne do příběhu neviditelného Ivana, který miluje Elizabeth. Neméně chytlavé zápletky mají romány Až se tě život zeptá..., Sto jmen či S láskou, Rosie, který se dočkal i úspěšné filmové adaptace. Cecelia Ahernová je autorkou také děl Cesta ze ztracena a Díky za vzpomínky.

Cecelia Ahernová žije v Dublinu a kromě románů píše i povídky. Jejich výtěžek pravidelně posílá na charitativní účely.

Elle Kennedy (3)
Estelle Maskame (3)
Eva Urbaníková (3)
Georgina Guthrie (3)
Jamie McGuireová (3)
Jenny Hanová (3)
Jodi Ellen Malpasová (3)
Kathryn Taylor (3)
Kiera Cassová (3)
Lucie Auzká (3)
Mandy Baggot (3)
Martina Wolfová (3)
Monika Knápková (3)
Nika Peas (3)
Radka Třeštíková (3)
Raine Miller (3)

Raine Miller je americká spisovatelka erotických romantických příběhů. Je vdaná a má dva syny. Na poloviční úvazek pracuje jako učitelka a ve zbývajícím čase se věnuje literární činnosti. Svět literatury ji učaroval poté, co si ve 13 letech přečetla první knihu od Barbary Cartlandové. A knihy Raine Miller jsou natolik pikantní, že se nyní Cartlandová jistě obrací v hrobě. O tom se přesvědčíte také, až poznáte přitažlivého, snědého, sexy hrdinu.

Román Dokonalá vášeň čtenáře zavede do vztahu Dariuse Rourkea a tajemné Marianne, která touží být ovládána. Darius je ochoten udělat cokoli, aby se stal tím, kdo naplní její potřeby. Jenomže na povrch vyplouvají tajemnství, kterým musí oba čelit...

V knize K nezaplacení se dozvíme, zda hlavní hrdina, který má titul lord a drží zlatou olympijskou medaili v lukostřelbě, nakonec získá srdce zelenooké krásky. Úspěšná Erotická Aféra Blackstone obsahuje čtveřici e-knih Nahá, Všechno nebo nic, Oči dokořán a Vzácná a drahocenná. Spin-off k tomuto cyklu představuje román Třešinka.

S.H. Kolee (3)
Saša Nový (3)
Sophie Kinsella (3)
Tess Stimson (3)
Tracy Bloomová (3)
Nancy Holder (3)
Salma Blanco (3)
Sylvia Dayová (3)
Abby Clementsová (2)
Alexander Stainforth (2)
Alice Claytonová (2)

Alice Clayton

(* USA)

Alice Clayton je populární americkou autorkou milostných románů pro ženy. Její příběhy jsou plné humoru, sexappealu a vzrušení. Za román s názvem Nabíječ získala ocenění Goodreads Awards 2013 za 2. místo v kategorii Nejvtipnější kniha roku.

Debutovala v roce 2010 románem Kdopak je ta zrzka? (česky 2013). Předtím se věnovala práci v kosmetickém průmyslu, kde působila jako kosmetička, maskérka a školitelka. Spisovatelské kariéře dala šanci až ve svých třiatřiceti letech. Na svou prvotinu pak navázala čtenářsky úspěšným pokračováním – Zrzka se odhaluje (česky 2014).

Od roku 2014 vychází v Čechách další milostná série, v níž je vylíčen divoký vztah roštěnky Caroline a nabíječe Simona. První díl s příznačným názvem Nabíječ (česky 2014) je doslova ,,plný humoru a kuchyňského řádění“. Téhož roku se na pulty českých knihkupectví dostal druhý díl, který nese název Roštěnka. V něm se čtenářky dozví, jak se vztah obou hlavních hrdinů vyvíjí a jaké nesnáze se jim postaví do cesty.

Alice Munroová (2)

Alice Munroová

(* 10. července 1931, Kanada)

Alice Munroová, celým jménem Alice Ann Munro, je populární kanadská autorka povídek. Za svou tvorbu získala v roce 2013 Nobelovu cenu za literaturu jako mistryně současné povídky. Obdržela také několik velmi prestižních ocenění, jako je například kanadská literární cena Governor General's Award či americká Man Bookerovu cena pro zahraniční autory.

Ve svých prózách se často věnuje sociální tematice a jednotlivé zápletky se obvykle odehrávají ve venkovském prostředí. Hlavními hrdinkami se stávají inteligentní emancipované ženy, které čeká velmi těžký životní osud. Podobně je tomu i v knize Nepřítel, přítel, ctitel, milenec, manžel (česky 2009), v níž autorka pozoruhodně zachycuje příběhy hrdinek, aniž by sklouzla k přílišnému sentimentu.

Osm nových povídek pak představila ve sbírce Útěk (česky 2011). Českého překladu se dále dočkaly knihy Příliš mnoho štěstí (2013), Drahý život (2014) a Láska dobré ženy (duben 2015).

Alissa Johnson (2)
Amo Jones (2)
Andy Jones (2)
Anna Auterská (2)
Barbara Taylor Bradford (2)
Blanka Hošková (2)
Carey Heywood (2)
Claire Contreras (2)
Elizabeth Lowell (2)
Emma Hart (2)
Emma Chaseová (2)
Franziska Stalmann (2)
Grace Burrowes (2)
Graeme Simsion (2)
Halina Pawlowská (2)
Halina Pawlowská

(* 21. března 1955, Praha)

Halina Pawlowská je česká spisovatelka, publicistka, moderátorka, scenáristka a také vydavatelka. Má dvě děti, vystudovala scenáristiku a dramaturgii na FAMU. V roce 1988 začala pracovat v redakci zábavy v Československé televizi, později se věnovala novinám a publicistice.

Veřejností je známa mimo jiné jako moderátorka televizních pořadů z 90. let Zanzibar a V žitě (později Žito). Celkem 7 let vedla společenský týdeník Story a poté založila vlastní časopis Šťastný Jim. Napsala též několik filmových scénářů, které byly posléze zfilmovány (Vrať se do hrobu!, Díky za každé nové ráno – v obou zmíněných filmech se objevila v malých rolích).

V roce 1994 obdržela Českého lva právě za scénář k filmu Díky za každé nové ráno a poté dvakrát po sobě získala televizní ocenění TýTý Pořad roku za Banánové rybičky vysílané Českou televizí. Populární pořad o tom, jak přežít různé životní situace, si můžete vychutnat i v knižním vydání (Banánové rybičky, Banánové chybičky - pokračování).

Od Haliny Pawlowské si můžete přečíst například knihy Díky za každé nové ráno (1994), Ať zešílí láskou (1995), Jak být šťastný (1996), Hroši nepláčou (1996), Záhada žlutých žabek (2005). Z novější tvorby pak Velká žena z východu (2011), Strašná nádhera (2012).

Hana Whitton (2)
Helen Fieldingová (2)
Huntley Fitzpatricková (2)
Christina Laurenová (2)

Laurenová Christina

Christina Lauren je umělecký pseudonym, za kterým se skrývá dvojice autorek – Christina Hobbs a Lauren Billings. Obě spisovatelky spolu napsaly několik světových bestsellerů a jejich knihy byly přeloženy již do 24 jazyků.

Nejznámější knihou se stal mimořádně poutavý milostný román Božský bastard (2013). Jedná se o vzrušující a silně provokativní příběh plný napětí, erotiky a vášnivé romantiky. Hrdinkou je chytrá studentka obchodní administrativy, která se střetne se svým perfekcionistickým a bezohledným šéfem.

Podobnou dávku erotiky, romance a lehkého humoru přináší i druhá kniha s názvem Božský cizinec (2014). Zde je vylíčen vztah schopné finanční ředitelky a svůdného cizince.

Poté, co se čtenářky seznámily s Božským bastardem i božským cizincem, autorské duo Christina Lauren vydává třetí román, který nese název Božský hráč (2014). Všechny tři knihy vynikají napínavým vyprávěním, erotickým nábojem, humornými situacemi i chytrými zápletkami.

Irena Obermannová (2)
Iva Krocová (2)
Ivanka Devátá (2)
J. Kenner (2)
James Patterson (2)
Jana Benková (2)
Jane Banksová (2)
Jennifer L. Armentrout (2)
Josef Pepson Snětivý (2)
Juliet Ashton (2)
Kelly Oram (2)
Laura Walden (2)
Lauren Jamesová (2)
Leandra Sold (2)
Louise Bagshawe (2)
Lucia Sasková (2)
Lucy Diamond (2)
Mia Sheridan (2)
Nataly Castle (2)
Nathalie Royová (2)
R. L. Mathewsonová (2)
Radka Bryšová (2)
Rachel Harrisová (2)
Rachel Harriss (2)
Romana Szalaiová (2)
Rosella Calabro (2)
Samantha Towle (2)
Samantha Vérantová (2)
Sylvia Day (2)

Sylvia Day

(* 11. 3. 1973, Los Angeles, USA)

Sylvia Day, celým jménem Sylvia June Day, je japonsko-americkou autorkou milostných románů pro ženy. V současnosti se stala nejprodávanější spisovatelkou ve dvaceti sedmi zemích světa a získala také několik prestižních ocenění, jako jsou například ceny Romantic Times Magazine Reviewers či National Readers' Choice Award. Její knihy byly přeloženy již do 41 jazyků.

V roce 2013 se na pultech českých knihkupectví objevil světový bestseller, historický román Sedm let hříchu (v originále 2011), který vypráví poutavý příběh nabitý nespoutanou vášní, emocemi a erotikou. Velkého úspěchu se rovněž dočkal strhující erotický román Pýcha a rozkoš (2011, česky 2014), dále vyšel soubor tří romantických povídek z prostředí předviktoriánské Anglie, který nese název Nemravné známosti (česky 2014). Své čtenářky poté nalákala na magickou fantasy sbírku tří próz Očarovaná (česky 2014) i na erotickou trilogii románů Crossfire.

Šárka Zmátlíková (2)
Taylor Jenkins Reidová (2)
Tereza Čierníková (2)
Virginia C. Andrewsová (2)
(J. Lynn) (2)
Claudia Fink (2)
Deborah McKinlayová (2)
Elizabeth Haran (2)
Jana Graterová (2)
Jana Maternová (2)
Jiří Kratochvil (2)
Katie Cotugno (2)
Ľubomír Piro (2)
Martina Monošová (2)
Meg Cabotová (2)
Melissa Cameron (2)
Sophie Ranaldová (2)
Tamara McKinley (2)
Fiona McIntosh (2)
Nicolas Barreau (2)
Annie Robertson (2)
A.G. Howardová (1)
Abbi Waxman (1)
Alessandra Torre (1)
Alice Hoffmanová (1)
Amanda Hampson (1)
Amanda Staufferová (1)
Andrea Andrásová (1)
Anna Bellová (1)
Anna Benešová (1)
Anna Gavalda (1)
Anthea T. Shuterland (1)
Antoine Laurain (1)
Arnošt Valeš (1)
Astrid Pfister (1)
Audrey Mageeová (1)
B.T. Bradford (1)
Betty MacDonaldová (1)
Blanka Boháčová (1)
Brandy Purdy (1)
Caroline Robertsová (1)
Caroline Vermalle (1)
Cassandra O'Learyová (1)
Catherine Riderová (1)
Connie Willis (1)
Cora Carmacková (1)
Curtis Sittenfeldová (1)
Daniel Wallace (1)
Daniela Sandow (1)
Danka Šárková (1)
Danny Wallace (1)
David Levithan (1)
David Nicholls (1)
Denis Theriault (1)
Denisa Kancírová (1)
Elena Ferrante (1)
Elizabeth Fremantleová (1)
Elizabeth J.V. (1)
Elizabeth Kachips (1)
Elizabeth Maxwell (1)
Emily Bronteová (1)
Emma Temple (1)
Erik Dominik Novák (1)
Erika Jarkovská (1)
Ester Anaswah (1)
Eva Pospíšilová (1)
Gaelen Foley (1)
Greenová (1)
Helen Pollardová (1)
Helena Mniszkówna (1)
Hermann Hesse (1)
Charles Martin (1)
Charlie Lovett (1)
Charlotte Brontëová (1)
Chloe Espositová (1)
Inka Loreen Minden (1)
Inna Rottová (1)
Irena Fuchsová (1)
Isabelle Autissierová (1)
Iva Hercíková (1)
Iva Pekárková (1)
Iva Tajovská (1)
Ivana Havranová (1)
Iveta Kissová (1)
J. L. Rosen (1)
J. R. Ward (1)
J.R. Ward (1)
Jacinda Maple (1)
Jamie McGuire (1)
Jan Otčenášek (1)
Jana Moravcová (1)
Jana Pronská (1)
Jana Žujová (1)
Jarmila Pospíšilová (1)
Jaromíra Slezáková (1)
Jaroslav Bálek (1)
Jenna Evans Welchová (1)
Jennifer L. Armentrout / Lynn J. (1)
Jennifer Weinerová (1)
Jenny Colganová (1)
Jenny Stallard (1)
Jimmy Rice (1)
Jiří Glet (1)
Jiří London Votruba (1)
Jitka Mrkosová (1)
Jitka Smitalová (1)
Jitka Volfová (1)
Jo Watsonová (1)
Jodi Picoultová (1)
Josef Beran (1)
Josef Bolf (1)
Josef Lada (1)
Joshua Becker (1)
Juraj Červenák (1)

Juraj Červenák

(* 16. června 1974, Žiar nad Hronom, Československo)

Juraj Červenák, známý také pod pseudonymem Thorleif Larssen, je slovenský spisovatel a publicista. Proslavil se rovněž jako autor knižních fantasy sérií a získal mnoho ocenění, například Cenu Istron, Cenu Fantázie a Ceny Akademie sci-fi, fantasy a hororu.

V roce 1994 vydal první díl ságy o Conanovi, poté napsal několik fantasy cyklů, jako je Černokněžník (například knihy Krvavý oheň a Vládca vlkov), Bohatýr, Bivoj (např. tituly Bivoj běsobijceBivoj válečník) a Dobrodružství kapitána Báthoryho (např. Strážcové Varadínu či Ďáblova pevnost).

Napsal také několik samostatných románů. Jedním z nich je i hrdinské fantasy Sekera z bronzu, rouno ze zlata, v němž se hlavním hrdinou stává trójský princ Podarkés z doby bronzové a zlaté. V roce 2010 vyšla další kniha, sbírka povídek a novel, Kámen a krev, která je plná historicko-dobrodružných příběhů čerpajících ze slovanských mýtů a středoevropské historie. Třetí samostatnou knihou je fantasy western Chřestýš Callahan, jenž zavádí čtenáře do arizonského pohraničí – ráje banditů, nájemných vrahů, šlapek, lovců skalpů a indiánských hrdlořezů.

Karen McQuestion (1)
Kari Hesthamarová (1)
Karin Krausová (1)
Karine Lambert (1)
Katarína Gillerová (1)
Kate Eberlenová (1)
Kateřina Chyle (1)
Kateřina Veselá (1)
Katie Khanová (1)
Katie Marshová (1)
Katie Shamaya (1)
Kelly Stevens (1)
Kent Haruf (1)
Kim Greenová (1)
Kimberly (1)
Klára Mandausová (1)
Kristin Colli (1)
Kristy Brombergová (1)
Kyra Davis (1)
L.J. Smith (1)
Laura Madeleine (1)
Laurensová Stephanie (1)
Leah Raeder (1)
Lenka Požárová (1)
Lesley Pearse (1)
Leylah Attar (1)
Lindsey Davisová (1)
Lisa Daily (1)
Liz Fenwick (1)
Louis de Bernieres (1)
Louise Allenová (1)
Lucie Fišarová (1)
Lucy Dawson (1)
Luisa Bureschová (1)
M.T. Majar (1)
Maeve Haran (1)
Marja Holecyová (1)
Mark Helprin (1)
Markéta Harasimová (1)
Martin Čáp (1)
Meredith Appleyard (1)
Michaela Galambošová (1)
Michaela Klevisová (1)
Miloslava Rýznarová (1)
Miloš Urban (1)

Miloš Urban

(* 4. října 1967, Sokolov)

Miloš Urban je přední český spisovatel, redaktor a překladatel. Napsal několik úspěšných románů, novel a povídek, které byly přeloženy do němčiny, španělštiny, holandštiny, maďarštiny, ruštiny a italštiny. Je známý také jako autor divadelních her.

Po studiích na Filosofické fakultě UK v Praze se věnoval práci redaktora v nakladatelství Mladá fronta a od roku 2001 byl zaměstnán jako šéfredaktor v nakladatelství Argo. V jeho prózách se odráží prvky anglického literárního stylu, sám studoval angličtinu a několik let pobýval ve Spojeném království.

V roce 2001 získal za ,,zelený román“ Hastrman cenu Magnesia Litera za nejlepší knihu roku v kategorii próza. Na předchozí literární úspěch pak navázal o rok později politickou publikací Paměti poslance parlamentu s podtitulem Sexyromán. Prestižní ocenění Magnesia Litera se odnesl také za knihu Stín katedrály (2005). Téhož roku vyšlo volné pokračování románu Stín katedrály s názvem Santiniho jazyk, v němž autor pátrá po tajemství univerzální věty. V roce 2006 pak přichází na pulty knihkupectví titul Pole a palisáda, který přináší novou, ryze autorskou verzi pověsti o Libuši a Přemyslovi.

Do Prahy před koncem 19. století přivede čtenáře román Lord Mord (2008), v němž je sledován osud lehkomyslného, zhýralého a zchudlého hraběte Arca. Tato kniha se umístila na 3. místě v kategorii Krásná literatura soutěže Nejkrásnější české knihy roku 2008.

Román Boletus Arcanus (2011) vypráví příběh mladého nakladatelského redaktora Gregora Martyho, který bojoval s podivuhodnou drogou a málem nad ní zvítězil. V roce 2012 vyšel román z doby konce Rakouska-Uherska s názvem Praga Piccola (2012) a jednou z posledních knih Miloše Urbana je i noir příběh Přišla z moře (2014), jenž je koncipován jako odpověď současným krvavým krimi thrillerům.

Mirka Manáková (1)
Miroslav Kraft (1)
Moira Fowley-Doyleová (1)
Monika Peetzová (1)
Monika Petráková (1)
Natália Liu (1)
Nicola Yoon (1)
Nina George (1)
Nina Stibbeová (1)
Oldřiška Ciprová (1)
Ondřej Štindl (1)
Otilie K. Grezlová (1)
Patrick Zandl (1)
Pavel Maurer (1)
Penelope Ward (1)
Peter Mayle (1)
Petra Stehlíková (1)
Petra Zhřívalová (1)
Renata Gavenčiaková (1)
Richard Skolek (1)
Robert Jordan (1)
Robin Constantinová (1)
Rosie Blakeová (1)
Ružena Scherhauferová (1)
Sabine Stephanová (1)
Sabrina Jefferies (1)
Sára F. Rezková (1)
Sarah Haywood (1)
Sarah Jio (1)
Shana Galen (1)
Simona Paulínyová (1)
Slávka Poberová (1)
Sophie Bérard (1)
Stefanie Geryk (1)
Susan Wiggsová (1)
Tamara Krejčí (1)
Tara Sivec (1)
Tasmina Perry (1)
Tatiana Čuperková-Brezinská (1)
Théophile Gautier (1)
Tilly Bagshawe (1)
Tomáš Beník (1)
Tracy Brogan (1)
Trisha Ashley (1)
Valerie Freiová (1)
Van Meterová (1)
Věra A. Jorová (1)
Victoria Connellyová (1)
Viktorie Besó (1)
Viktorie Veselá (1)
Vilém Mrštík (1)
Virginia Woolf (1)
Vladimír Neff (1)
Weina Dai Randel (1)
Winter Renshawová (1)
Zdeněk Hanka (1)
Zdeněk Svěrák (1)


(* 28. března 1936, Praha)


Zdeněk Svěrák je přední český dramatik, scénárista, herec a autor písňových textů. Napsal také několik knížek pro děti a humorných povídek pro dospělé.

Po studiích na Vysoké škole pedagogické se věnoval práci v Československém rozhlase, kde vznikla postava Járy Cimrmana a kde také poprvé potkal Jaroslava Uhlíře, se kterým dodnes spolupracuje.

V roce 1967 vzniklo Divadlo Járy Cimrmana, pro které Svěrák napsal první hru s názvem Akt, a poté vytvořil autorskou dvojici s Ladislavem Smoljakem. Kromě her, sepsali také několik filmových scénářů, například pro filmy Vrchní, prchni!, Tři veteráni a jiné. V některých filmových snímcích se také objevovali jako herci.

V 80. letech Svěrák spolupracoval s režisérem Vítem Olmerem. Na začátku 90. let pak vytvářel scénáře pro svého syna, režiséra Jana Svěráka. Vznikly tak velmi známé a populární snímky jako Obecná škola, Tmavomodrý svět, Vratné láhve či slavný film Kolja, který kromě dalších ocenění získal Oscara za nejlepší neanglicky mluvený film roku 1996.

Vedle scénářů je autorem textů mnoha oblíbených a proslulých písní, v nichž také zpívá. Oceňovaná je i jeho tvorba pro děti a mládež. Napsal několik pohádek a podílel se na vzniku večerníčku Radovany a radovánky. Pro dospělé sepsal několik knih drobné prózy s názvy Povídky (2009), Nové povídky (2012) a Po strništi bos (2014), které jsou plné jemného a inteligentního humoru.

Zoe Sugg (1)
Zuzana Beranová (1)
Zuzana Bilavská (1)
Bianca-Maria (1)
Cristina Caboni (1)
Adam Georgiev (1)
Alessandro Manzoni (1)
Alexandra Hrouzková (1)
Alice Osemanová (1)
Allison Pataki (1)
Beatrix Mannel (1)
Blackmore (1)
Catherine Austenová Hubbacková (1)
Catherine McKenzieová (1)
Dana Hlavatá (1)
David Herbert Lawrence (1)
Dmitrij Voščinin (1)
Dominika Dinušová (1)
Dominika Würll (1)
Eliška Hřebenářová (1)
Erika Hornáková (1)
Erin McCahanová (1)
Ester Anas Bukvajová (1)
Eva Krátká (1)
Eva Martinovičová (1)
Eva Michorová (1)
Eva Talpová (1)
Evelin Červienková (1)
Evžen Vítkovský (1)
Felix Krumlowský (1)
Gabrielle Bernátová (1)
Gideon Nancy (1)
Hana Leger (1)
Helena Němcová (1)
Helena Žižková (1)
Inga Lindström (1)
Ivana Klein (1)
Jack Canfield (1)
Jan Ellisonová (1)
Jan Kostrhun (1)
Jana Hrubešová (1)
Jana Klimečková (1)
Jindřich Malšínský (1)
Josef Kopta (1)
Josef Plachetka (1)
Karin Kušová (1)
Kateřina Procházková (1)
Kateřina Richterová (1)
Katja von Seeberg (1)
Kristína Falťanová (1)
Lucia Braunová (1)
Magdaléna Pirožeková (1)
Marian Keyesová (1)
Mariana Daxner (1)
Melissa Pimentelová (1)
Menna Van Praag (1)
Michael Lorenc (1)
Michaela Ella Hajduková (1)
Miloš Gašparec (1)
Miroslav Gomola (1)
Miroslav Stoniš (1)
Molloy A. J. (1)
Monika Richterová (1)
Nicki Reed (1)
Nina Gregor (1)
Olina Táborská (1)
Ondřej Cupal (1)
Peter Adamecký (1)
Petra Kůtová (1)
Petra Lázničková (1)
Romana Niklová (1)
Sabine Stephan (1)
Silvia Antalíková (1)
Stefan Zweig (1)
Susan Jane Gilmanová (1)
Šarlota Santini (1)
Victoria Van Tiemová (1)
Viktória Darsane (1)
Vojtěch Fabián (1)
Zuzana Markovičová (1)
Veronika Málková (1)
Tiffanie DeBartolo (1)
Jennifer L. / Lynn J. Armentrout (1)
Ivan Černý (1)
Emma McLaughlin (1)
Nicola Kraus (1)
Markéta Tkadlecová (1)
Klára Bártová (1)
Katherine Luka (1)
Zdík Dušek (1)
Clara Bensen (1)
Saša Sandras (1)
Michail Šiškin (1)
Maggie Ritchieová (1)
Marie A. Gregorová (1)
Adriana Jirkovská (1)
Ivan Kašpárek (1)
Teresa Mummertová (1)
Mariana Dax (1)
Jennifer Robsonová (1)
Laura Laneová (1)
Angela Sperová (1)
Martina Frühaufová (1)
Daniel Weber (1)
Kamil Vondrášek (1)
Mark Lamprell (1)
Zdeněk Grmolec (1)
Jindřiška Dubová (1)
Jaroslava Jakoubková (1)
Zuzana Petráčková (1)
Charlotte Betts (1)
Jess Rothenbergová (1)
Lynn Crosbie (1)
Christina Courtenay (1)
Martin Charles (1)
Mirja Hein (1)
Carmen Domingo (1)
Jilian Cantorová (1)
Joanna Bolouri (1)
Jazyk
česky (692)
česky, německy (1)
rusky (1)
slovensky (63)
česky (1)
Počet stran
0 stran
1 680 stran

Rok vydání
129
2018

Série
Šlechtické romance (8)
Royalové (5)
Stage dive (4)
Cynsterovská sága (4)
Crossfire (sk) (3)
Kráska a zvíře (3)
Wait for You (3)
Sever a Jih (3)
Stmívání (3)
Hříšní ctitelé (3)
Nabíječ (2)
Nevěsty z Nantucketu (2)
Samety (2)
Srdce (2)
Vévodovi muži (2)
Znamení lásky (2)
Magda Vilvento (2)
Mladší sestra (2)
Výtečníci z Halstead Hall (2)
Padesát stínů (2)
Tetralogie bratří Maclachlanů (2)
Zapletený (2)
Neighbor from Hell (2)
Florentská trilogie (2)
This Man (2)
Bridget Jones (2)
První konec (2)
Kočár do neznáma (2)
Všem klukům, které jsem milovala (2)
Pán hor (2)
Nemravné nevěsty (2)
Boys (1)
Don Tillman (1)
Duke's men (1)
Duke's men (Vévodovi muži) (1)
Friday Harbor (1)
Frigid (1)
Jesika (1)
Katastrofa (1)
Maddox (1)
Madison a Logan (1)
Mé sladké šestnácté století (1)
Mighry Storm (1)
Mighty Storm (1)
Milenci a dámy (1)
Odkaz rodu Rothvale (1)
Odstíny vášně (1)
On (1)
Ostrov Rainshadow (1)
Příběhy ze Sydney (1)
Smlouva s... (1)
Stark International Trilogy (1)
The Game 3 (1)
Viola a Delfínek (1)
Wicked (1)
Žádný sex, je úterý (1)
Mallorenovi (1)
Aféra Blackstone (1)
Kolo času (1)
Barvy lásky (1)
Klub Inferno (1)
The Game (1)
Pikantní život Charlotte Lavigneové (1)
Příběhy na lehátko (1)
Selekce (1)
Selekce (1)
Driven (1)
Crossfire (1)
Hříšné odstíny vášně (1)
Ostrov Lewis (1)
Wild Seasons (1)
Šťastní lidé (1)
Off-Campus (1)
Ravenelovi (1)
Destination Love (1)
Flavia Albia (1)
DIMILY (1)
Bílý Jasmín (1)
Elitní klub králů (1)
Láska po francouzsku (1)
Krev za krev (1)
Typ
E-kniha (3)
Zobrazit položky
Padlý dědic
Elektronická kniha ze série Royalové, autor Erin Watt, 464 stran

Tento týden zakoupilo 29 zákazníků
209,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK27675
Prokletý princ
Elektronická kniha ze série Royalové - pokud chce Reed Royal získat svou princeznu zpět, musí dokázat, že jí za to stojí - autor Erin Watt, 320 stran

189,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK22214
Víš, že tě potřebuju?
Elektronická kniha ze série DIMILY, autor Estelle Maskame, 320 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK25578
Geniální přítelkyně 3 - Příběh těch, co odcházejí, a těch, kteří zůstanou
Elektronická kniha - Po zlatých šedesátých letech přišla jako drsné procitnutí ze snu „olověná“ léta sedmdesátá, kdy se v Itálii přihlásí o slovo pravicový i levicový extremismus. - autor Elena Ferrante, 385 stran

214,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK22294
Jedna noc 3: Odhalená
Elektronická kniha ze série Jedna noc, autor Jodi Ellen Malpasová, 456 stran

219,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK26085
Skóre
Elektronická kniha - třetí kniha skvěle hodnocené romantické série Off-Campus - autor Elle Kennedy, 408 stran

189,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK20994
Hodnej kluk
Elektronická kniha ze série WAGs, autor Elle Kennedy, 320 stran

189,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK25668
Papírová princezna
Elektronická kniha Od striptýzových klubů a zastávek kamiónů až po zámky a přípravné školy na jižním pobřeží se jedna dívka snaží zůstat věrná sama sobě - autor Erin Watt, 336 stran

189,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK21643
Hora mezi námi
Elektronická kniha - Dramatický boj o přežití v extrémních podmínkách v nich probudí sílu, o níž neměli tušení. Podlehnou v mrazivé pustině zraněním těla a duše, nebo znovu uvěří v lásku? - autor Charles Martin, 328 stran

169,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK22943
Stalo se včera v noci
Elektronická kniha - Příběh jedné nevěry, vítězství lásky a jednoho opravdového přátelství - autor Adele Parks, 504 stran

Stalo se včera v noci - Adele Parks
-50%
-50% 99,-
49,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK13284
Tady a teď
Elektronická kniha - autor Adele Parks, 472 stran

Tady a teď - Adele Parks
-50%
-50% 99,-
49,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK12601
Heřmánkové údolí
Elektronická kniha - autor Hana Marie Körnerová, 256 stran

169,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK12880
Cinder & Ella
Elektronická kniha - Co když se z vašeho internetového kamaráda vyklube miláček Hollywoodu? Emotivní převyprávění nesmrtelné pohádky o Popelce. - ze série Cinder & Ella, autor Kelly Oram, 376 stran

179,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK25963
Jezero snů
Elektronická kniha - Romantický příběh. Láska není jen pro pošetilce - autor Lisa Kleypas, 376 stran

Jezero snů - Lisa Kleypas
-50%
-50% 99,-
49,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK13341
Cinder a Ella - Šťastně až navěky
Elektronická kniha - Konec jednoho příběhu často znamená začátek jiného… - ze série Cinder & Ella, autor Kelly Oram, 376 stran

179,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK26575
Bábovky
Elektronická kniha - Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Nejprodávanější kniha roku - autor Radka Třeštíková, 328 stran

179,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK18702
Stříbrná labuť - Elitní klub králů
Elektronická kniha ze série Elitní klub králů, autor Amo Jones, 288 stran

169,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK26036
Zkrocení rebela
Elektronická kniha ze série Nemravné nevěsty, autor Suzanne Enoch, 328 stran

179,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK25889
Nevěsty bez ženichů
Elektronická kniha - autor Adele Parks - román pro ženy z 20. let - 536 stran

Nevěsty bez ženichů - Elektronická kniha - Adele Parks - román pro ženy z 20. let - 536 stran
-50%
-50% 99,-
49,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK16777
Pán hor IV.
Elektronická kniha ze série Pán hor, autor Hana Marie Körnerová, 400 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK26271
Zůstaň
Elektronická kniha - Druhá kniha veleúspěšné romantické série. Může se člověk zamilovat do někoho, koho nikdy nepotkal? - ze série WAGs, autor Elle Kennedy, 312 stran

189,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK26270
Pán hor I
Elektronická kniha - Rozsáhlá historicko-romantická sága mapuje osudy šesti generací šlechtického rodu de Braie od roku 1785. - ze série Pán hor, autor Hana Marie Körnerová, 448 stran

189,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK22818
Vášnivý sprosťák
Elektronická kniha - Nic není lepšího než sex s ex…, pokud se nezamiluješ - autor Christina Laurenová, 312 stran

199,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK17038
Sněhurka jablka nebaští
Elektronická kniha - Bláznivý, lehce pikantní příběh o tom, že některé sázky by se neměly uzavírat a že před některými muži se nedá utéct. - autor Petra Stehlíková, 307 stran

Sněhurka jablka nebaští - Petra Stehlíková
-25%
-25% 149,-
112,-
Koupit
Akční cena
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK25700
e-knihyNejlepší knihy 2017 podle redaktorů Alzy Nabízíme vám minirecenze šesti knižních titulů z roku 2017, které naši redaktoři v Alza.cz vyhodnotili...

Zadejte název zboží

Poznámka (odkaz, PartNumber apod.):

Před 13 min. objednala Ivana, Ústí nad Labem
Před 28 min. objednala Aneta, Praha 10 - Strašnice
Před 8 hodinami objednal Tomáš
 
Expanze na Mars Ihned ke čtení
229,-Před 9 hodinami objednala Aneta, Praha 10 - Strašnice
Před 10 hodinami objednala Jiřina, Praha 5
Před 10 hodinami objednala Jiřina, Praha 5
Před 10 hodinami objednala Jiřina, Praha 5
Před 10 hodinami objednal Zdeněk, Telč
Před 11 hodinami objednala Lucie, Kralupy nad Vltavou
 
Pán hor I Ihned ke čtení
189,-Před 11 hodinami objednala Petra, Praha
Před 11 hodinami objednala Jarmila, Beroun
Před 12 hodinami objednala Marie, Kolín

Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB20
Váš osobní asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzace
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi