Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Prožijte čtenářské hody na Velký knižní čtvrtek 2017

Zobrazit katalog
https://cdn.alza.cz/Foto/ImgGalery/Image/velky-knizni-ctvrtek.png

Povídková sbírka spojená s reprodukcí obrazů, skutečný příběh šíleného masového vraha, thriller z prostředí luxusu a prestižních magazínů… to nejzajímavější z jarního knižního trhu opět chystá Velký knižní čtvrtek. Jedenáctý ročník prestižní akce vypukne 16. března a nabídne čtrnáctku pečlivě vybraných titulů. 

Prožijte jaro s knihou

V rámci Velkého knižního čtvrtku se milovníci kvalitní literatury mohou těšit na více než tucet zajímavých titulů – původně jednou ročně, od roku 2013 vždy na jaře a na podzim. Výběr potěší prakticky všechny skupiny čtenářů, neboť v něm jsou zastoupeny kriminálky, romány, non-fiction, biografie i povídky.

Velký knižní čtvrtek svým pojetím propojuje nakladatele a knihkupce se zpravodajskými médii a především se čtenáři. Přispívá tak k popularizaci literatury a rozvoji knižního trhu. Dodnes představil desítky kvalitních knih rozmanitých žánrů od čelních tuzemských nakladatelství.

Nedílnou součást projektu tvoří setkání s autory. Letos se uskuteční na dvou místech a vstup na ně bude opět zdarma. V pražské Městské knihovně budou 16. března za moderování Petra Viziny rozdávat autogramy Petr Bergmann, Petra Dvořáková, Lenka Horňáková-Civade, Jozef Kollár a Mariusz Surosz. O týden později se představí, kromě posledně jmenovaného, i v brněnské Knihovně Jiřího Mahena.

14 knih, co stojí za to, s Velkým knižním čtvrtkem

Čerpejte z mimořádné nabídky a užijte si Velký knižní čtvrtek také prostřednictvím vašeho mobilu či počítače. Všechny tituly si můžete v podobě e-knih koupit na našem portálu Alza Media. Literatura žije!

Chcete si přečíst něco opravdu zajímavého? Inspirujte se tím nejlepším na letošní jaro. Z titulů ve Velkém knižním čtvrtku vybíráme:

Ďábel v Bílém městěErik Larson: Ďábel v Bílém městě

Byl to ještě člověk, nebo už jenom ďábel? Proti Henry Howardu Holmesovi vypadal i Jack Rozparovač jako obyčejný břídil: bestiální masový vrah během Světové kolumbovské výstavy roku 1893 sprovodil ze světa mimořádně krutým způsobem desítky, ale spíše stovky žen. V Chicagu si pro své zvrhlé choutky postavil hotel, ve kterém se skrývalo skutečné peklo. Holmes v hrůzném labyrintu nebohé dámy chytal do pastí slepých uliček a propadlišť a poté na nich v mučírnách a pitevnách ukájel své zvrhlé choutky. Neuvěřitelný případ přibližuje v napínavém, bestselerovém příběhu americký žurnalista Erik Larson. Filmové zpracování připravuje Leonardo DiCaprio.

Více o knize Ďábel v Bílém městě.

Ve světle nebo ve stínuLawrence Block: Ve světle nebo ve stínu

Velmistr Sdružení amerických autorů detektivních románů Lawrence Block sestavil výjimečný povídkový soubor inspirovaný dílem malíře Edwarda Hoppera (1882 – 1968). Jeho realistické obrazy dýchají zvláštním kouzlem a naznačeným příběhem napěchovaným napětím, otazníky a erotikou. Ideální startovací čára pro 15 předních spisovatelů v čele se Stephenem Kingem, Lee Childem, Jeffery Deaverem a Joyce Carol Oatesovou, kteří si vybrali po jednom obrazu a přetvořili jej do strhující psané podoby. Poslední dva příspěvky dodali samotný editor a kunsthistorička Gail Levinová, specialistka na Hopperovu tvorbu.

Více o knize Ve světle nebo ve stínu.

Stockholm: Přísně tajnéHanna Lindberg: Stockholm: Přísně tajné

Bývalá úspěšná novinářka Solveig Berg na tom momentálně není moc dobře. Je bez práce i bez přátel. Vydavatel Lennie Lee si naopak užívá slávy, peněz a přízně krásných žen. Cesty obou hrdinů se zkříží, když za podivných okolností zemře známá bloggerka a modelka Jennifer Leone. Hra bez pravidel, upřímnosti a smyslu pro fair-play, hra plná bizarních vražd může začít. Jak daleko je Solveig ochotna (a schopna) zajít, aby se opět vrátila na výsluní? Napínavý příběh švédské spisovatelky Hanny Lindberg je bestsellerem v řadě evropských zemí a své čtenáře si nepochybně získá i u nás.

Více o knize Stockholm: Přísně tajné.

55 minut mezi životem a smrtíJozef Kollár: 55 minut mezi životem a smrtí

Jak překonat železnou oponu v dobách nejtužšího socialismu? Přeplaváním Dunaje, přestřihnutím ostnatého drátu či podkopáním hraniční zdi? Ve vnitřnostech osobních i nákladních aut, lodí či vlaků? Likvidací závor autobusem, nákladním vozem či autojeřábem, to vše za velkého osobního rizika, že pokus skončí tragicky? Nebo být chytřejší, vše pořádně promyslet, sestavit horkovzdušný balón, tank, motorové rogalo, vrtulník nebo akvaskútr a teprve poté se pustit do akce? Právě na poslední skupinu technicky obzvláště schopných jedinců se zaměřuje oceňovaný reportér Jozef Kollár. A ukazuje, že touha po svobodě a víra ve své dovednosti dokázala doslova přes hranice přenášet.

Více o knize 55 minut mezi životem a smrtí.

Ach, ty Češky!Mariusz Surosz: Ach, ty Češky!

Co spojuje Věru Čáslavskou, Adinu Mandlovou, Petru Šáchovou a Růženu Vackovou? Byly to Češky. Význačný polský novinář, esejista a historik Mariusz Surosz na základě mapování životních osudů těchto známých, avšak často polozapomenutých osobností odkrývá českou národní povahu, sílu i komplexy. Ukazuje širší souvislosti a odhaluje minulost našeho národa z úhlu pohledu, vypovídajícím o nás mnohem více, než si sami myslíme. Nebo chceme myslet. Velice poučná kniha navazuje na titul Pepíci – dramatické století Čechů polskýma očima z roku 2010.

Více o knize Ach, ty Češky!

Každý má svou lajnuPetra Dvořáková: Každý má svou lajnu

Příběh o radostech i starostech dospívajících dětí na českém maloměstě má za ústřední motiv florbal. Kateřina s Adamem, sourozenci a hlavní hrdinové knihy Petry Dvořákové, několikrát týdně trénují, aby posílili šance svého týmu na triumf v krajském poháru. A nejen to. Kateřina se trápí kvůli neshodám rodičů a Adam touží po Elišce, která však zřejmě napomáhá nečestným způsobům party kolem drsného Richarda. Jeho otec si prý ostatně může dovolit koupit vítězství nejen v rozhodujícím zápase. Mladá autorka, dobře obeznámená s florbalovým prostředím, s nadhledem popisuje nejen sportovní klání, ale též běžný život mládeže, touhy, přání, první výhry i neúspěchy.

Více o knize Každý má svou lajnu.

Skleněný zámek Jeanette Walls: Skleněný zámek

Životopisný román, v němž Jeanette Walls vykresluje své rozporuplné dětství v 60. letech 20. století. Stvořila neobyčejně silný a dojemný příběh čtveřice sourozenců, jejichž rodiče nejsou jako ostatní. Matka se raději než péči o domácnost věnuje umění a otec neustále balancuje na hraně kriminálu. Dětem ale umí vyprávět nádherné, fantastické historky. Autorka přesto oba popisuje s láskou a porozuměním, byť jako dítě sama v obavách hleděla do budoucnosti. Kniha se hned po svém vydání dočkala vysokých prodejů a popularity, do kin se právě chystá film s Brie Larsson, Naomi Watts a Woodym Harelsonem.

Více o knize Skleněný zámek.

Kniha zrcadel Eugen Ovidiu Chirovici: Kniha zrcadel

Přesvědčte se, že knihy mohou být nebezpečné. Odvážný a všehoschopný žurnalista John Keller dostane od literárního agenta Petera Katze rukopis Kniha zrcadel. Čtení je to vzrušující, zábavné a napínavé, až na to, že vražda váženého profesora Josepha Wiedera v něm není objasněna – závěr prostě chybí. A jeho autor Richard Flynn umírá v nemocnici. Rumunský spisovatel žijící ve Velké Británii Eugen Ovidiu Chirovici vás ve svém trháku zatáhne do nebezpečných osidel cizích vzpomínek. Jak dopadne pátrání po 25 let staré vraždě, jehož klíč kniha zřejmě ukrývá?

Více o knize Kniha zrcadel.

Velký knižní čtvrtek a další tituly

Každý má svou lajnu
Elektronická kniha - O florbalu, prvních láskách a ceně vítězství - autor Petra Dvořáková, 143 stran - česky

169,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK20932
Apollinaire
Elektronická kniha - Kniha o uměleckém životě bohémské Paříže počátku minulého století dává nahlédnout nejen do života Guillauma Apollinaira - autor Julia Hartwigová, 400 stran - česky

160,-
Koupit
Ihned ke čtení
Objednací kód: EK20930
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB6