Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Zahraniční literatura

0

PŘEHRÁT VIDEO

Jak na audioknihy: rady a tipy

Jak na audioknihy: rady a tipy
 
 
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací na stránce.
Pokud máte dotaz, či požadavek, využijte zákaznické podpory.
Chybí Vám něco? Je něco uvedeno špatně?

Nejprodávanější

1.
Počátek Ihned ke stažení a poslechu
Audiokniha MP3 - Fantasticky vynalézavý román od nejpopulárnějšího autora thrillerů na světě. - Dan Brown, čte Martin Sláma
299,-

2.
Noc Ihned ke stažení a poslechu
Audiokniha MP3 - Čtvrté pokračování bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem. - Bernard Minier, čte Jiří Žák
289,-

3.
Stopařův průvodce Galaxií Ihned ke stažení a poslechu
Audiokniha MP3 - Kultovní parodie na sci-fi v podání excelentního Vojtěcha Dyka. - Douglas Adams, čte Vojtěch Dyk
249,-

Další nejprodávanější
Značky a parametry
ALBATROS (12)
AlzaMedia (1)
Anag (1)
Artwave (1)
Audioberg (2)
AudioStory (9)
Baronet (1)
Cooboo (2)
CPress (2)
Fragment (7)
Infoa (12)
Jan Melvil Publishing (7)
Kristian (2)
Leda (1)
MartinProdajINSIGHT (2)
Mediaempire (2)
Meriglobe (1)
Mlada Fronta (1)
Mladá fronta (1)
MladaFronta (6)
Motto (11)
Needles (1)
NLPakademia (3)
One Hot Book (6)
OneHotBook (138)
Panteon (3)
Paulinky (4)
Plus (14)
Prah (4)
ProgresGuru (9)
Publixing (16)
Radioservis (46)
Supraphon (20)
Synergie (8)
Tebenas (1)
Tympanum (124)
Walker&Volf (6)
XYZ (16)
Autor
Agatha Christie (14)
Dominik Dán (12)
Peter May (12)

Peter May

(* 20. 12. 1951, Glasgow, Scotland)

Peter May je skotský spisovatel, oblíbený televizní scénárista a novinář, který momentálně žije i tvoří ve Francii. Když ve dvaceti sedmi letech vydal první román The Reporter (1978), byl požádán, aby jej přepsal do podoby scénáře pro seriál BBC. Od té doby se věnuje televizní tvorbě. Má na kontě více než tisíc položek, včetně seriálů The Standard a Machair. V poslední době obohacuje svět literatury strhujícími krimi romány a thrillery, již jsou populární po celém světě a u kterých trne napětím nejeden čtenář.

Současným světovým bestsellerem je kriminální trilogie Ostrov Lewis. První román z trilogie odehrávající se v Mayově rodném Skotsku nese název Skála (podle originálu The Blackhouse) a vyšel v roce 2009. Po vydání v září 2011 figuroval osm týdnů na britském žebříčku bestsellerů, byl prezentován v prestižním Richard and Judy Book Club, zvítězil v anketě o nejoblíbenější knihu podzimu 2011 a BBC plánuje natočit jeho filmovou verzi.

V září 2012 vyšel druhý díl s názvem Muž z Ostrova Lewis (The Lewis Man) a v lednu 2013 závěrečný díl trilogie
Šachové figurky (The Chessmen). Knihy se neustále drží v žebříčcích a jsou nadšeně přijímány světovým tiskem, recenzní ohlasy plné superlativů vycházejí v nejprestižnějších denících a jejich literárních přílohách.

Jo Nesbo (11)

Jo Nesbo* 29. března 1960, Oslo

"Jo Nesbo se může stát dalším Munchem nebo Ibsenem... a jestli existuje na světě spravedlnost, bude jednou Harry Hole stejně slavný jako Harry Potter." CNN

Jo Nesbo, král severské krimi, je současný norský spisovatel a hudebník. Za své romány získal řadu literárních ocenění, jeho knihy byly přeloženy do 35 jazyků a vyšly ve 140 zemích.

Narodil se do rodiny knihovnice a vášnivého čtenáře. Od dětství jej kromě fotbalu zajímala také hra na kytaru a rocková hudba. Společně s mladším bratrem založili kapelu Di Derre a dobyli norskou rockovou scénu s rekordním počtem prodaných alb a až 180 odehranými koncerty ročně.

Psaní se začal naplno věnovat až v roce 1997, kdy mu vyšel první detektivní román Netopýr (Flaggermusmannen), v němž poprvé představil postavu velmi osobitého a svérázného kriminalisty Harryho Hola. Kniha okamžitě sklidila obrovský úspěch a její autor za ni obdržel cenu Rivertonprisen za nejlepší literární počin s kriminální tematikou.

Ohlas vzbudily také další knihy ze série s detektivem Harrym Holem - Švábi (Kakerlakkene), Červenka (Rodstrupe), Nemesis (Sorgenfri), Pentagram (Marekors), Spasitel (Frelseren), Sněhulák (Snomannen), Levhart (Panserhjerte), Přízrak (Gjenferd) a Policie (2013).

Mladší čtenáře si získal humornou sérií knih s hlavním hrdinou doktorem Proktorem: Doktor Proktor a prdící prášek (2007). Originálně a vtipně ilustrované příběhy jsou plné humoru, fantazie a bláznivých situací, které zaujaly děti a mládež po celém světě.

Paulo Coelho (9)

Paulo Coelho

(* 24. srpna 1947, Rio de Janeiro)

Paulo Coelho je známý brazilský autor psychologických románů a zároveň jeden z nejčtenějších spisovatelů posledních desetiletí. V roce 2002 se stal členem Brazilské literární akademie. Jeho knihy jsou k dostání ve 168 zemích světa a je možné si je přečíst až v 73 jazycích.

Dříve než se stal spisovatelem, pracoval jako dramatik, novinář, televizní scenárista a písňový textař brazilských zpěváků. Jako mladý musel čelit těžkému životnímu osudu a svou cestu za úspěchem poté včlenil i do některých svých příběhů.

Nejúspěšnějším knižním bestsellerem Paula Coelha je bezesporu román Alchymista (1998, česky 1999), díky kterému byl Coelho zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako autor nejpřekládanější knihy.

Významným dílem je také autobiografický příběh o neobyčejné cestě katolického poutníka do Santiaga de Compostela s názvem Poutník - Mágův deník (1987, česky 2002), kde se Coelho inspiroval vlastními zážitky z duchovní pouti.

V současnosti vychází román Nevěra (česky 2014) o mladé redaktorce Lindě, která se pod vlivem sexuálního chtíče odhodlá k manželské zradě.

Fredrik Backman (8)
George R. R. Martin (8)

(* 20. září 1948 v Bayonne, New Jersey)

George Raymond Richard Martin je známý americký spisovatel čtenářsky úspěšných románových serií a novel, které spadají do žánru sci-fi a fantasy. Za své knihy získal spisovatelská ocenění Hugo a Nebula, cenu Brama Stokera či World Fantasy Award.

Kult příznivců kolem spisovatele George R. R. Martina se utvořil především po vydání prvních dílů epické ságy Píseň ledu a ohně (A Song of Ice and Fire), podle které byl následně natočen divácky populární seriál kabelové televize HBO. Sám autor se podílí i na scénářích.

Dosud nedokončená sága zahrnuje díly – Hra o trůny, 2000 (A Game of Thrones, 1996), Střet králů, 2001 (A Clash of Kings, 1999), Bouře mečů, 2002 (A Storm of Swords, 2000), Hostina pro vrány, 2006 (A Feast for Crows, 2005) a Tanec s draky, 2012 (A Dance with Dragons, 2011). Nový díl ponese název Vichry zimy (The Winds of Winter), ale zatím je uveřejněno jen několik kapitol.

Napínavá sága si získává čtenáře i diváky po celém světě. Podobně jako u slavných dramat Williama Shakespeara zde figurují hlavní hrdinové s tragickými osudy, láska je vždy předem odsouzená k zániku a do rozepře se dostává tvrdá pravda a milosrdná lež.

Je také autorem novel o rytířích a oblíbených povídkových sbírek, jako je například Píseň pro Lyu, 2002 (A Song for Lya, 1976), Zpěvy hvězd a stínů, 2006 (Songs of Stars and Shadows, 1977), Rytíř Sedmi království (A Knight of the Seven Kingdoms, 2014) a mnohých dalších.

Andrzej Sapkowski (7)

Andrzej Sapkowski

(* 21. 6. 1948, Polsko)

Andrzej Sapkowski je polský spisovatel, známý především jako tvůrce povídek a románové série o zaklínači Geraltovi z Rivie a princezně Ciri. Jako jeden z nejpopulárnějších autorů slovanské fantasy je velmi oblíbený také v České republice, na Slovensku, v Rusku, Německu, Portugalsku, ve Francii, Švýcarsku i Španělsku. Jeho příběhy se staly předlohou pro filmové i seriálové zpracování, ale na jejich základě vznikla také velmi rozšířená RPG hra pro PC a konzole.

V roce 1999 vyšly nové přeložené geraltovské povídky Zaklínač I - Poslední přání, které se skládají z příběhů ze Stříbrného meče, Věčného ohně, Meče osudu, doplněné kompletní povídkou Hlas rozumu a přiloženou černobílou mapou světa podle Stanislava Komárka. Později vyšlo také pokračování - Zaklínač II. - Meč osudu, Zaklínač III. - Krev elfů, Zaklínač IV. - Čas opovržení, Zaklínač V. - Křest ohněm, Zaklínač VI. - Věž vlaštovky a Zaklínač VII. - Paní jezera.

Jedním z posledních titulů je samostatný román s názvem Zaklínač - Bouřková sezóna (2014), v němž se autor opětně navrací ke svému nejpopulárnějšímu hrdinovi – Zaklínači Geraltovi.

Frederick Forsyth (7)
Bernard Minier (5)
Don Miguel Ruiz (5)
Georges Simenon (5)
Henning Mankell (5)

Henning Mankell

* 3. únor 1948, Stockholm

"I když můj otec zemřel dříve, než byl vydán můj první román, věděl jsem, že ve mě věřil, a byl si jistý, že budu mít úspěch jako spisovatel."

Henning Mankell je přední švédský spisovatel a úspěšný autor populárních detektivních románů, divadelních her a příběhů pro děti. Na svém účtu má více než 40 milionů kusů prodaných knih, které byly přeloženy až do 41 různých jazyků. V roce 2008 se stal devátým neprodávanějším autorem na světě.

V roce 1973 debutoval románem Bergsprängaren (Odstřelovač skal) o dělnickém hnutí ve Švédsku. V tomto roce poprvé odcestoval do Mosambiku, kde v současnosti střídavě žije a pracuje jako ředitel divadla Teatro Avenida.

Velký literární průlom pro Henninga Mankella nastal v roce 1990, kdy poprvé vyšel jeho kriminální román Vrazi bez tváře (Mördare utan ansikte) v čele s novým hrdinou, policejním superintendantem Kurtem Wallanderem. Tato kniha získala ocenění Akademie švédských autorů detektivní literatury a ještě téhož roku i cenu Švédské akademie pro kriminální literaturu Skleněný klíč za nejlepší skandinávskou detektivku. Mankell následně pokračoval v sérii úspěšných detektivních příběhů i s hlavní postavou, slavným Kurtem Wallanderem.

Jeffery Deaver (5)


(* 6. května 1950, USA)

Bývalý novinář, lidový zpěvák a právník, autor třiceti dvou románů, je v současnosti špičkou mezi autory světových bestsellerů. Jeho knihy se prodávají ve 150 zemích světa a byly přeloženy do více než dvaceti pěti jazyků.

Svou první knihu napsal již v 11 letech. Proslavil se však až sérií kriminálních románů s ochrnutým kriminalistou Lincolnem Rhymem. Prvním díl série s názvem Sběratel kostí (The Bone Collector, 1997) zaznamenal obrovský úspěch a stal se předlohou pro stejnojmenný snímek s Angelinou Jolie a Denzelem Washingtonem.

Kromě úspěšných kriminálních sérií a několika povídkových knih s detektivní tématikou je autorem populárních románů, jako Hořící drát (česky 2010), Zahrada bestií (Garden of Beasts, 2004), Příští oběti (česky 2010) a mnohých dalších.

Jussi Adler-Olsen (5)

Jussi Adler Olsen* 2. srpna 1950, Kodaň


Jussi Adler-Olsen je dánský novinář, redaktor, nakladatel a autor kriminálních příběhů ze severského prostředí. Jeho knihy jsou v současnosti čtenářsky velmi úspěšné a často je spojuje tématika psychických poruch a mezinárodních konspiračních teorií.

Dětství prožil jako syn předního sexuologa a psychiatra v oficiálních rezidencích lékařů v několika psychiatrických léčebnách po celém Dánsku. Tato životní zkušenost silně ovlivnila jeho románovou tvorbu. Autorovo specifické smýšlení, smysl pro humor, nadhled a ironie jsou bezpochyby hlavní příčiny čtenářského úspěchu a světového zájmu.

Knižní prvotina Alfabethuset (Abecední dům, 1997) se ihned stala bestsellerem. Navázal na ni romány Og hun takkede guderne (A děkovala bohům, 2003) a Washingtonský dekret ( 2006, česky 2014). Popularitu si získal také rozsáhlou detektivní ságou o kodaňském policejním oddělení Q v čele s hrdinou Carlem Morckem: Žena v kleci (2011), Zabijáci (2012) Vzkaz v láhvi (2013), aj.

Lars Kepler (5)

Lars Kepler

Za uměleckým pseudonymem Lars Kepler se skrývá manželská dvojice známých švédských autorů, Alexandra Coelho Ahndorilová a Alexander Ahndoril. Oba milují napětí a thrillery, proto se rozhodli společně věnovat tomuto žánru a rozvinout jej o nové prvky a zápletky.

Pod pseudonymem sepsali první detektivní román. Jejich identita měla být skryta, aby si je čtenáři nespojovali s předchozí tvorbou. Po obrovském úspěchu první knihy byla dvojice autorů odhalena a nyní pokračuje v tvorbě dalších detektivních příběhů. Manželé v současnosti žijí ve Stockholmu a vychovávají spolu tři dcery.

V roce 2009 byla vydána první kriminální detektivka s názvem Hypnotizér (Hypnotisören), která se ihned stala světovým bestselerem a prodala se do více než třiceti zemí. V této knize byla poprvé představena hlavní postava záhadného švédského vyšetřovatele s finskými předky, Joony Linny.

Příznivci chladné severské krimi ocení i další, dosud vydané knihy, jako je Paganiniho smlouva (Paganinikontraktet), Svědkyně ohně (Eldvittnet) a Písečný muž (Sandmannen). Příběhy se opírají o záhadná tajemství, napínavé kriminální zápletky a nejednoho čtenáře zaujme i nemilosrdné severské prostředí.

Peter Mayle (5)
Stephen King (4)

(* 21. září 1947, Portland, Maine)

Stephen Edwin King je přední americký spisovatel a jeden z čtenářsky nejvyhledávanějších autorů hororů a temných fantasy příběhů současnosti. Své čtenáře ohromuje už od konce 70. let, na kontě má již přes 40 knižních titulů a neustále si získává nové příznivce. Je držitelem mnoha významných ocenění a na motivy jeho románů byla natočena celá řada kultovních snímků a televizních seriálů.

Na filmových adaptacích se často podíleli známí herci a režiséři, jako například Stanley Kubrick nebo Frank Darabont, kteří dodali Kingovým mrazivě tajemným a dramatickým příběhům ojedinělou atmosférů. Mezi nejúspěšnější filmové snímky lze uvést například Carrie, Osvícení, Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle a mnoho dalších. Sám Stephen King si vyzkoušel práci režiséra i epizodního herce.

Mimo oblíbenou knižní fantasy sérii Temná věž (The Dark Tower) a knižní bestsellery, jako Prokletí Salemu, Řbitov zviřátek nebo Misery, se velkého úspěchu dočkal také novější titul Doktor spánek (2013, česky 2014), který je přímým pokračováním na román Osvícení.

Dan Brown (4)

Dan Brown* 22. června 1964 Exeter, New Hampshire

Dan Brown se narodil roku 1964 v Exeteru ve státě New Hampshire. Vystudoval na tamní univerzitě a několik let se pokoušel uchytit se v Los Angeles jako skladatel. Když neuspěl, vrátil se do rodného města, nějaký čas vyučoval na univerzitě angličtinu, ale záhy ho zlákala profese spisovatele.

V roce 1996 vydal svou prvotinu Digitální pevnost (Digital Fortress) z prostředí tajných služeb. O tři roky později slavil úspěch s románem Andělé a démoni (Angels and Demons), v němž se poprvé objevila postava harvardského profesora Roberta Langdona, a v roce 2001 následovala Anatomie lži (Deception Point).

V roce 2003 se ovšem z autora relativně úspěšných thrillerů stal podle výsledků ankety časopisu Time jeden z nejvlivnějších lidí na světě a z jeho dalšího románu celosvětový fenomén. Šifra mistra Leonarda (The Da Vinci Code, Argo vydalo také v odlišném překladu pod názvem Da Vinciho kód) zaznamenala nevídaný úspěch.

Velmi úspěšný byl i další thriller s hlavním hrdinou  Robertem Langdonem - Ztracený symbol (The Lost Symbol) a Inferno (Inferno).

David Michie (4)

David Michie

David Michie je mezinárodně uznávaný spisovatel a autor několika světových bestsellerů, ve kterých se zabývá především tematikou lidské empatie, duševní harmonie, meditování a budhismu. Jeho knihy byly přeloženy do 25 jazyků a vyšly už ve více než 30 různých zemích.

Narodil se v Zimbabwe, žil 10 let v Londýně a v současnosti bydlí se svou ženou v Austrálii. Posledních pět let se věnoval také pořádání duchovních a meditačních seminářů na univerzitách a v neziskových organizacích, které pravidelně navštěvuje pestrá škála zájemců. Je také klíčovým řečníkem na mnoho národních konferencích, jako je například Happiness & Its Causes Conference  v Sydney a Australian Meditation Conference v Melbourne. Vyšla o něm řada působivých článků v hlavních novinách a časopisech, například v The Times of India, The Daily Telegraph nebo The Australian.

V České republice vyšel v roce 2013 román Dalajlamova kočka, ve kterém je vylíčen každodenní život kočky žijící v blízkosti duchovního vůdce. Příběh je plný humorných situací, životních moudrostí a čtenáře zábavnou formou seznamuje se základními myšlenkami buddhismu. Na úspěch této knihy autor později navázal volným pokračováním půvabného vyprávění kočky Jeho Svatosti Dalajlamy, které nese název Dalajlamova kočka a umění příst (česky 2014).

Rovněž je autorem mnoha meditativních knih. Jednou z nich je i publikace Pospěš si a medituj (česky 2014), jež informuje laiky o základních principech buddhismu a zábavnou formou poučuje o meditaci.

E. L. James (4)
Edgar Allan Poe (4)

Edgar Allan Poe

(* 19. ledna 1809, Boston, USA – 7. října 1849, Baltimore, USA)

Edgar Allan Poe byl americký prozaik a básník. Psal fantastické a mystické příběhy a je považován za zakladatele detektivního a hororového žánru. V jeho tvorbě můžeme spatřit i prvky sci-fi.

Po smrti matky a otcově opuštění se tříletého sirotka Edgara ujala rodina Allanů, po kterých přijal jméno. Poe vystudoval literaturu a již během studia měl problémy s alkoholem, dluhy a depresemi. Poe byl nevyrovnaná osobnost, v důsledku čehož se potýkal s problémy v práci. Byl však inteligentní a zdvořilý. Zabýval se také mimo jiné mysticismem, což se projevilo v jeho díle.

Poe je autorem mnoha povídek a básní. Jeho dílo inspirovalo řadu pozdějších autorů, například Arthura Conana Doyla. Autorovým životním dílem a mistrovským kouskem je báseň Havran. Je o samotářském muži, který prožívá muka z horečky a vzpomínek na zemřelou dívku Lenoru. Vydává také hororovou povídku Zánik domu Usherů a svou nejslavnější prózu, Jáma a kyvadlo (audiokniha), o člověku odsouzeném inkvizicí na smrt za kacířství. V knize Zlatý Skarabeus Poe ukazuje, že spousta zdánlivě nevysvětlitelných náhod hraničících až s magií může mít prosté logické a racionální vysvětlení.

Edgar Allan Poe byl 3. října 1849 nalezen opilý na jednom baltimorském chodníku. Okamžitě byl převezen do nemocnice, kde však po 4 dnech zemřel na překrvení mozku. 

V naší nabídce najdete i mnoho audioknih s díly E. A. Poea.

Helen Fieldingová (4)
Jeff Kinney (4)
Roald Dahl (4)
Robert Galbraith (4)

(* 31. července 1965 v Yate)

Pod uměleckým pseudonymem Robert Galbraith se neskrývá nikdo jiný než autorka slavné ságy o Harrym Potterovi, Joanne Rowlingová. Britská spisovatelka je také autorkou novely pro dospělé – Prázdné místo (The Casual Vacancy, 2012).

Série knih o čarodějnickém hrdinovi přinesla Rowlingové nečekaný úspěch. Romány získaly řadu ocenění a prodalo se jich více než 400 milionů kopií. Podle nedělníku The Sunday Times byla Rowlingová v roce 2008 označena jako 12. nejbohatší žena v Británii. V současnosti se věnuje také dobročinné činnosti a aktivně podporuje několik charitativních organizací.

Pod pseudonymem Robert Galbraith vyšel v roce 2013 (česky 2014) napínavý detektivní román Volání Kukačky (The Cuckoo's Calling), který je zároveň prvním dílem plánované krimi série o soukromém detektivovi a válečném veteránovi z Afghánistánu, Cormoranu Strikeovi, jehož si často najímají žárliví zbohatlíci. Hlavní hrdina se tak dostává do světa luxusu, bohatých mužů, krásných žen, kde mu však samotnému mnohdy hrozí smrtelné nebezpečí. Pokračování s anglickým názvem The Silkworm by u nás mělo vyjít v českém překladu v roce 2015.

Sir Arthur Conan Doyle (4)
Suzanne Collinsová (4)
Caroline Kepnes (4)
Ransom Riggs (4)
Dmitry Glukhovsky (3)
Antoine de Saint-Exupéry (3)
Betty MacDonaldová (3)
Francis Scott Fitzgerald (3)
Jack London (3)
John Irving (3)
Jonas Jonasson (3)

Jonas Jonasson

* 6. července 1961, Švédsko

Jonas Jonasson je švédský novinář a spisovatel. Úspěch zaznamenal především jako autor humoristických románů.

Jeho románová prvotina o vynalézavém důchodci Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (Hundraaringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009) byla přeložena do 40 jazyků a v roce 2010 se stala nejprodávanější knihou ve Švédsku. Získal za ni řadu literárních ocenění a na její motivy byl natočen divácky úspěšný stejnojmenný snímek.

"Rozhodně mě ovlivnil Švejk. Když na něj přijde, nemůžete jistě říct, jestli to byl nejhloupější člověk první světové války, nebo jestli byl jediný, kdo rozuměl, o co tehdy šlo. To samé se dá říct o Allanovi." Jonas Jonasson

Podobný čtenářský ohlas získala také jeho druhá kniha – Analfabetka, která uměla počítat (Analfabeten som kunde räkna). Humoristický román se opět točí kolem postavy nevšedního hlavní hrdiny, konkrétně černošské dívky Nombeko Mayeki, je plný neočekávaných momentů a situačního humoru s prvky ironie.

Jonathan Lynn (3)
Sophie Hannah (3)
Paula Hawkins (3)
Stephen Clarke (3)
Andy Weir (3)
Asa Larsson (3)
Samuel Bjork (3)
Simon Mawer (3)
Dennis Lehane (3)
Cressida Cowell (3)
Terry Pratchett (3)
Arthur Conan Doyle (2)
Graham Greene (2)
Hendrik Groen (2)
Antony Rupert Jay (2)
Astrid Lindgrenová (2)
Brad Stone (2)
Daniel Defoe (2)
David Lagercrantz (2)
David Walliams (2)
Emily Brontëová (2)
Ernest Hemingway (2)
Gillian Flynn (2)
H. P. Lovecraft (2)
Haruki Murakami (2)
Charles Dickens (2)
Charlotte Brontëová (2)
J. R. R. Tolkien (2)

J. R. R. Tolkien

(* 3. ledna 1892 – 2. září 1973)
 

John Ronald Reuel Tolkien je považován za zakladatele žánru moderního fantasy. Kultovní anglický spisovatel byl významným jazykovědcem, znalcem staré angličtiny, severštiny a zároveň profesorem na Univerzitě v Oxfordu. V roce 1972 získal od královny Alžběty II. Řád britského impéria.

Od roku 1916 pracoval na svém celoživotním díle, mytologickém cyklu Kniha ztracených příběhů, později nazvaném Silmarillion (česky 2012). Syn Christopher Tolkien jej vydal až po smrti svého otce.

Knižní debut o mýtické Středozemi uvedl v roce 1937 pod názvem Hobit aneb cesta tam a zase zpátky (česky 1978). Čtenáři byli poprvé seznámeni se zcela svébytným fantazijním světem, který měl vybudován vlastní historii, mytologii, jazyk i hierarchii jednotlivých říší.

Na nebývalý úspěch navázal trilogií Pán prstenů, která se skládá z dílů - Společenstvo Prstenu, Dvě věže a Návrat krále. Syn Christopher Tolkien se dále podílel na vydání tragických pověstí z pera jeho otce, které nesou název Húrinovy děti.

Tolkienovy knihy se rovněž dočkaly zfilmování, na kterém se podílel novozélandský režisér Peter Jackson. Dva z těchto titulů nabízíme i jako audioknihy – Pán prstenů: Společenstvo Prstenu a Hobit: Neočekávaná cesta

Jerome Klapka Jerome (2)
John Green (2)
Jules Verne (2)
Khaled Hosseini (2)

Khaled Hosseini

(* 4. března 1965, Kábul, Afghánistán)

Khaled Hosseini je lékař a americký autor bestsellerů. Všechny jeho knihy se staly populární po celém světě a byly přeloženy do několika desítek cizích jazyků. Khaledovy psychologické romány jsou situovány do současného Afghánistánu, kde musí hlavní hrdinové čelit těžkému osudu a náročné životní situaci způsobené tamním režimem.

Khaled se narodil v Kábulu do rodiny afghánského velvyslance. Na počátku 70. let se s rodinou odstěhoval do Paříže a v roce 1980 nalezl trvalý pobyt v USA. Zde si Khaled udělal doktorát  z medicíny a následně začal pracovat jako lékař. V současnosti žije se svou ženou a dvěma dětmi v severní Kalifornii.

Jako spisovatel debutoval v roce 2003 románem Lovec Draků (česky 2012), který se ihned stal světovým bestsellerem a dočkal se i filmové adaptace. Na úspěch předchozí knihy pak navázal titulem – Tisíce planoucích sluncí (2007, česky 2013) a románem A hory odpověděly (česky 2013).

Lev Nikolajevič Tolstoj (2)
Lyndsay Fayeová (2)
Mary Shelleyová (2)
Mika Waltari (2)
Mike Bechtle (2)
Oscar Wilde (2)
Sir Artur Conan Doyle (2)
Stanisław Lem (2)
Thomas Harris (2)
Victor Hugo (2)
Martin Prodaj (2)
Ingela Korsell (2)
David Hidden (2)
Ashlee Vance (2)
Peter Sasín (2)
P. G. Wodehouse (2)
M. R. Carey (2)
Ray Bradbury (2)
Marie Jakobs (2)
Lee Child (2)
Ben Aaronovitch (2)
Deepak Chopra (2)
Robert A. Heinlein (2)
B. A. Paris (2)
S. K. Tremayne (2)
Anthony Ryan (2)
Simon Sinek (2)
Amor Towles (1)
Andrew Gross (1)
Caroline Graham (1)
Dan Lyons (1)
Erik Larson (1)
Charles Baudelaire (1)
Karen Cleveland (1)
Laura Markhamová (1)
Rachel Abbottová (1)
Taylor Jenkins Reidová (1)
Volker Kutscher (1)
Will Bowen (1)
Agatha Christie® (1)
Albert Camus (1)
Alexandra Potter (1)
Alexandre Dumas ml. (1)
Anders de la Motte (1)
Anonym (1)
Anthony Rupert Jay (1)
Anton Pavlovič Čechov (1)
Artur Conan Doyle (1)
Boris Vian (1)
Bram Stoker (1)
C.S.Lewis (1)
Camilla Läckberg (1)
David Heinemeier Hansson (1)
Denise Mina (1)

Mina Denise

(* 1966, Skotsko)

Denise Mina je známá autorka kriminálních románů. Za své detektivní prózy získala několik prestižních ocenění a některé se dočkaly i filmového zpracování. Rovněž se podílela na známých komiksech, jako je například Hellblazer.

Velmi populární jsou nejen její povídky a komiksové úpravy, ale také kriminální série, které obvykle spojuje postava hlavního detektiva. Kritika pozitivně hodnotí například ságu s vyšetřovatelkou Alex Morrowovou z Glasgow. První díl s názvem Stále půlnoc (česky 2014) vypráví o záhadném únosu a napadení jedné skotské rodiny. Za kriminální thriller Konec vosí sezóny (česky 2013) získala skotská autorka v roce 2011 cenu za nejlepší přeloženou detektivku od Švédské akademie autorů detektivek (The Martin Beck Award) a dále ocenění za nejlepší britskou detektivku roku 2012. Ve třetím pokračování Bohové a bestie (2014) pátrá vyšetřovatelka Alex Morrowová po dobře ozbrojeném lupiči. 

Doreen Virtue (1)
Douglas Adams (1)
E.A.Poe (1)
E.L. James (1)
Esther a Jerry Hicks (1)
Fjodor Michajlovič Dostojevskij (1)
Gabriel Chevallier (1)
Henry James (1)
Honoré de Balzac (1)
Choderlos de Laclos (1)
Christopher McDougall (1)
Christopher Paolini (1)
István Orkény (1)
Iva Procházková (1)
Jack Kerouac (1)
James Herriot (1)
James Joyce (1)
Jane Austenová (1)
Jason Fried (1)
Jay Elliot (1)
Jeremy Clarkson (1)

Jeremy Clarkson

(* 11. dubna 1960, Anglie)

Jeremy Charles Robert Clarkson, známý především jako Jeremy Clarkson, je populární britský hlasatel, žurnalista, spisovatel a moderátor televizního pořadu Top Gear, který uvádí společně s Richardem Hammondem a Jamesem Mayem.

Motoristický pořad Top Gear se začal vysílat už v roce 1978, v současnosti je jednou z nejvíce sledovaných show na stanici BBC Two. Vysílá se ve více než 170 zemích světa a pravidelně se na něj dívá asi 350 milionů diváků. Proto není divu, že se z televizního pořadu stal divácký fenomén. Sám Jeremy Clarkson za jeho moderování získal prestižní ocenění National Television Adward.

Kultovní show se rovněž stala inspirací pro knihy Na plný plyn (2011), Léta s Top Gear (2014), Zapomeň na brzdy (2014) aj. Tyto a další publikace vynikají humornými i politicky nekorektními úvahami a samozřejmě originálními recenzemi o automobilech.

John Gray (1)
John Ronald Reuel Tolkien (1)
Karel May (1)
Klaus Mann (1)
Krisztina Tóth (1)
Lorna Byrneová (1)
Lucy Maud Montgomery (1)
Mark Logue a Peter Conradi (1)
Mark Twain (1)
Michal Hvorecký (1)
Naomi Aldortová (1)
O. Henry (1)
Olivier Truc (1)
P. D. Jamesová (1)
Robert Louis Stevenson (1)
Romain Rolland (1)
Rudyard Kipling (1)
Různí autoři (1)
Scott Jurek (1)
St. John Greene (1)
Stendhal (1)
Steve Friedman (1)
Thomas Mann (1)
Tom Robbins (1)
Umberto Eco (1)
Vlastimil Vondruška (1)

Vlastimil Vondruška * 9. května 1955, Kladno

PhDr. Vlastimil Vondruška, CSc. je český historik, publicista a autor historických detektivních příběhů. Za literární činnost získal v roce 1987 Cenu literárního fondu, roku 2005 byl oceněn Zlatou stuhu v kategorii Literatura faktu a populárně naučná literatura pro mládež a v letech 2006 a 2007 obdržel také Cenu čtenářů nakladatelství MOBA.

Roku 1979 úspěšně zakončil studium historie a národopisu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a poté se několik let věnoval vědecké práci v Československé akademii věd, kde spolupracoval s Ústavem pro etnografii a folkloristiku. V 80. letech byl ředitelem historické části Národního muzea a od 90. let začal společně se svou ženou podnikat v oblasti výroby kopií historického skla.

Oblibu k psaní získal už v mládí, nyní je autorem více než 50 vědeckých studií, mnoha historických románů pro dospělé a několika populárních a oceňovaných knížek pro děti a mládež. Je také ve spolupráci s Českým rozhlasem, kde pravidelně vystupuje a představuje posluchačům zajímavé události z českých dějin a života lidí ve středověku.

Své čtenáře si v současnosti získal zejména historickou ságou z doby vlády Přemyslovců: Přemyslovská epopej I - Velký král Přemysl I. Otakar, Přemyslovská epopej II - Jednooký král Václav I.,Přemyslovská epopej III - Král rytíř Přemysl II. Otakar a Přemyslovská epopej IV. - Král básník Václav II. Velmi populární jsou také cykly historických detektivek z dávných časů minulých (Hříšní lidé Království českého, 1995), dále napínavé prózy z 16. století (Letopisy královské komory I –VIII, 2006–2013) a od roku 2002 pravidelně vychází čtenářsky poutavý cyklus s královským prokurátorem Oldřichem z Chlumu z doby vlády krále Přemysla Otakara II.

William L. Simon (1)
William Saroyan (1)
WM. Paul Young (1)
John Fowles (1)
Kyril Bonfiglioli (1)
Franz-Olivier Giesbert (1)
Tom Rob Smith (1)
Petr Stančík (1)
Alice Clayton (1)
Dharmachari Nagaraja (1)
Chris Priestley (1)
Henri Charriére (1)
Ĺsa Larsson (1)
Muriel Barbery (1)
Michel Houellebecq (1)
Michaela Klevisová (1)
Minna Lingrenová (1)
Katja Kettu (1)
Frank Herbert (1)
Sigrid Undsetová (1)
Tom Michell (1)
Albrecht Wacker (1)
Monika Šimkovičová (1)
Sasín Peter (1)
Mary W. Shelley (1)
Chuck Palahniuk (1)
Michael Punke (1)
Bernard Cornwell (1)
Miguel de Cervantes Saavedra (1)
Jung Chang (1)
Daniel Glattauer (1)
Anthony Doerr (1)
Naomi Woodová (1)
Patricia Highsmithová (1)
Heinrich Böll (1)
Nelson DeMille (1)
Tim Lebbon (1)
Philip K. Dick (1)
Jan Dobraczyński (1)
Walter J. Ciszek (1)
David Ebershoff (1)
Ingar Johnsrud (1)
Orson Scott Card (1)
John Vladimír (1)
Ingvar Ambjornsen (1)
David Zane Mairowitz (1)
Charles Duhigg (1)
Vladimir Nabokov (1)
Patrick Ness (1)
Ivan Rössler (1)
Alex Grecian (1)
Arthur C. Clarke (1)
Robert Harris (1)
Mikaela Bley (1)
Stephen Williams (1)
Kristin Hannahová (1)
René Goscinny (1)
Barbara Emrys (1)
Jeff Lindsay (1)
Norman Ohler (1)
Lorna Byrne (1)
Anita Moorjani (1)
Edgar Wallace (1)
Heine Bakkeid (1)
Kazuo Ishiguro (1)
Jacob a Wilhelm Grimmové (1)
Herman Melville (1)
Austin Kleon (1)
Chris Voss (1)
Roger Zelazny (1)
Maria Grace Dateno (1)
John Wyndham (1)
Světlana Alexijevičová (1)
Kate Petty (1)
Joyce Dunbar (1)
Louisa Somerville (1)
Sophie de Mullenheim (1)
Mark Haddon (1)
James Patrick Donleavy (1)
Jean-Paul Belmondo (1)
Phil Knight (1)
Steven Pressfield (1)
Eleanor Moranová (1)
Dale Carnegie (1)
Jim DeFelice (1)
Scott McEwen (1)
Chris Kyle (1)
Margaret Atwoodová (1)
Michael Dobbs (1)
A. J. Finn (1)
P.D. Jamesová (1)
Terry Jones (1)
Franck Thilliez (1)
Dot Hutchison (1)
Alan a Barbara Peasovi (1)
Friedrich Nietzsche (1)
Michael Ende (1)
Rich Roll (1)
Simon Loyd (1)
Paolo Cognetti (1)
Robert Merle (1)
Daniel Goleman (1)
Daniel Kahneman (1)
Pelham Grenville Wodehouse (1)
Jacqueline Wilsonová (1)
Heinrich Heine (1)
Neil Gaiman (1)
Erich Maria Remarque (1)
Joseph Heller (1)
Bill Burnett (1)
Dave Evans (1)
Andrea Maria Schenkelová (1)
Tanya Stewnerová (1)
Michael Wolff (1)
William P. Blatty (1)
Irvine Welsh (1)
Arto Paasilinna (1)
John Grisham (1)
Michelle Francesová (1)
Dallas Hartwig (1)
Melissa Hartwigová (1)
Peter C. Brown (1)
Henry L. Roediger III (1)
Mark A. McDaniel (1)
Robin Cook (1)
Tove Janssonová (1)
Louisa May Alcott (1)
Arkadij Strugackij (1)
Boris Strugackij (1)
Aldous Huxley (1)
Jeff VanderMeer (1)
Sarah Perryová (1)
Heinz-Peter Röhr (1)
Mijamoto Musaši (1)
Dan Ariely (1)
Robert Cialdini (1)
Guillermo del Toro (1)
Daniel Kraus (1)
Platón (1)
Interpret
Pavel Rímský (15)
Jan Vondráček (14)
Igor Bareš (13)
David Novotný (13)
Miroslav Táborský (13)
Marián Geišberg (12)
Tereza Bebarová (12)
Jan Vlasák (12)
Rodilý mluvčí (12)
Jana Stryková (11)
Jan Zadražil (10)
Dana Černá (9)
Jan Hyhlík (9)
Pavel Soukup (9)
Martin Myšička (9)
Martin Stránský (9)
Různí interpreti (9)
Jiří Žák (8)
Martin Finger (8)
Vasil Fridrich (8)
Aleš Procházka (8)
Lucie Pernetová (8)
Lukáš Hlavica (8)
František Dočkal (7)
Jiří Dvořák (7)
Jiří Vyorálek (7)
Ladislav Frej (7)
Ladislav Mrkvička (7)
Renata Volfová (7)
Jiří Adamíra (6)
David Matásek (6)
Marek Holý (6)
Petra Špalková (6)
Růžena Merunková (6)
Jaromír Meduna (5)
Jiří Lábus (5)
Viktor Preiss (5)
Zuzana Slavíková (5)
Jan Hartl (5)
Jaroslav Plesl (5)
Josef Somr (5)
Martin Růžek (5)
Martin Sláma (5)
Martina Hudečková (5)
Taťjana Medvecká (5)
Viktor Dvořák (5)
Vladimír Čech (5)
Vladimír Hauser (5)
Václav Neužil (4)
Filip Švarc (4)
Michal Pavlata (4)
Petr Oliva (4)
Petr Pelzer (4)
Václav Kopta (4)
Martin Písařík (4)
Hana Maciuchová (3)
Jitka Ježková (3)
Karel Höger (3)
Luděk Munzar (3)
Naďa Konvalinková (3)
Valérie Zawadská (3)
Arnošt Goldflam (3)
Bohdan Tůma (3)
Bořivoj Navrátil (3)
Dana Syslová (3)
Filip Čapka (3)
Hynek Čermák (3)
Ivan Lupták (3)
Ivan Trojan (3)
Ivana Jirešová (3)
Jan Kolařík (3)
Jana Hermachová (3)
Jaroslava Adamová (3)
Klára Sedláčková-Oltová (3)
Michal Zelenka (3)
Otakar Brousek st. (3)
Petr Kubes (3)
Rudolf Pellar (3)
Simona Peková (3)
Tomáš Kobr (3)
Věra Slunéčková (3)
Jana Štvrtecká (3)
Andrea Elsnerová (2)
Jan Kanyza (2)
Jan Novotný (2)
Jaroslav Kuneš (2)
Jiří Samek (2)
Jiří Tomek (2)
Simona Postlerová (2)
Vladimír Ráž (2)
Vladislav Beneš (2)
Aleš Zbořil (2)
Antonín Zíb (2)
Apolena Veldová (2)
Barbora Hrzánová (2)
Čestmír Řanda (2)
Eduard Cupák (2)
Eva Novotná (2)
František Filipovský (2)
František Němec (2)
Gabriela Filippi (2)
Gustav Bubník (2)
Hana Kofránková (2)
Helena Dvořáková (2)
Ilja Kreslík (2)
Ilja Racek (2)
Ivan Řezáč (2)
Jan Přeučil (2)
Jana Plodková (2)
Jana Plodková a Martin Myšička (2)
Jaroslav Dušek (2)
Jaroslav Kepka (2)
Jaroslav Satoranský (2)
Jiří Klem (2)
Jiří Prager (2)
Jiří Suchý (2)
Jiří Zavřel (2)
Josef Kemr (2)
Josef Vinklář (2)
Klára Sedláčková Oltová (2)
Kryštof Hádek (2)
Ladislav Kazda (2)
Ljuba Krbová (2)
Luboš Ondráček (2)
Marie Jakobs (2)
Marie Marešová (2)
Martin Prodaj (2)
Matouš Ruml (2)
Miloš Hlavica (2)
Norbert Lichý (2)
Oldřich Kaiser (2)
Oldřich Vízner (2)
Otakar Brousek ml. (2)
Pavel Batěk (2)
Pavel Nový (2)
Pavla Beretová (2)
Pavol Michalka (2)
Peter Sasín (2)
Petr Kostka (2)
Radek Valenta (2)
Richard Honzovič (2)
Simona Stašová (2)
Svatopluk Beneš (2)
Tereza Richtrová (2)
Tomáš Töpfer (2)
Václav Voska (2)
Veronika Kubařová (2)
Vojtěch Dyk (2)
Zbyšek Horák (2)
Zdeněk Junák (2)
Zdeněk Žák (2)
Honza Hájek (2)
Marek Lambora (2)
Petr Hanák (2)
Jitka Moučková (2)
Kateřina Veselá (2)
Regina Řandová (2)
Ondřej Halámek (2)
Luboš Veselý (2)
Tereza Dočkalová (2)
Martin Siničák (2)
Alexej Pyško a Eva Josefíková (1)
Borek Kapitančik (1)
Daniel Bambas (1)
František Staněk a Jitka Bediová (1)
Jan Šťastný (1)
Jan Teplý (1)
Jiří Hromada a další. (1)
Jiří Zahajský (1)
Kajetán Písařovic (1)
Kateřina Horáčková Mendlová (1)
Klára Issová (1)
Ladislav Pešek (1)
Miroslav Černý (1)
Miroslav Doležal (1)
Ondřej Novák (1)
Otakar Brousek (1)
Pavel Pavlovský (1)
Pavla Maršálková (1)
Vendula Fialová (1)
Veronika Freimanová (1)
Albert Pazdera (1)
Alena Vránová (1)
Alexej Pyško (1)
Alois Švehlík (1)
Alžběta Anna Mankovecká (1)
Antoine Barešová Talacková (1)
Antonín Molčík (1)
Barbora Žilecká (1)
Bianka Buckov (1)
Bohumil Klepl (1)
Bohumil Švarc (1)
Bohumil Záhorský (1)
Bohuslav Kalva (1)
Bohuš Záhorský (1)
Boris Rösner (1)
Boris Rösner a další. (1)
Bronislav Poloczek (1)
Dalimil Klapka a další (1)
Dana Batulková (1)
Dana Medřická (1)
Daniel Šváb (1)
Daniela Bartáková (1)
Daniela Kolářová (1)
Drahomíra Fialková (1)
Dušan Jamrich (1)
Eduard Dubský (1)
Eduard Pavlíček (1)
Elena Podzámska (1)
Filip Svoboda (1)
František Smolík (1)
Gabriela Vránová (1)
I. Bareš (1)
Igor Orozovič (1)
Ivana Denčevová (1)
J. Dvořák (1)
J. Meduna (1)
Jan Kačer (1)
Jan Meduna (1)
Jan Plouhar (1)
Jan Pokorný (1)
Jan Rosák (1)
Jan Schmid (1)
Jan Skopeček (1)
Jana Andresíková (1)
Jana Boušková (1)
Jana Drbohlavová (1)
Jana Paulová (1)
Jana Synková (1)
Jana Štvrtecká-Kaločová (1)
Jaroslav Kaňkovský (1)
Jaroslav Moučka (1)
Jaroslav Ples (1)
Jaroslav Vojta (1)
Jaroslava Pokorná (1)
Jirka Konečný (1)
Jiří Čapka (1)
Jiří Holý (1)
Jiří Hromada (1)
Jiří Hurta (1)
Jiří Knot (1)
Jiří Krampol (1)
Jiří Ornest (1)
Jiří Schmitzer (1)
Jiří Schwarz (1)
Jiří Sovák (1)
Jitka Čvančarová (1)
Josef Abrhám (1)
Josef Červinka4 (1)
Josef Grus (1)
Josef Krška (1)
Josef Polášek (1)
K. Frejová (1)
K. Issová (1)
Kamil Halbich (1)
Karel Fořt (1)
Karel Pospíšil (1)
Kateřina Klepáčková (1)
Kateřina Lojdová (1)
Katka Liďáková (1)
Klára Issová a Jana Stryková (1)
Klára Jerneková (1)
Kristýna Kociánová (1)
Ladislav Boháč (1)
Ladislav Frey (1)
Ladislav Lakomý (1)
Ladislav Trojan (1)
Lenka Vlasáková (1)
Ljuba Benešová (1)
Ljuba Skořepová (1)
Luboš Šplíchal a další. (1)
Lucie Cerníková (1)
Ludvík Král (1)
Lukáš Hejlík (1)
Lukáš Král (1)
Lukáš Příkazký (1)
Marcela Nohýnková (1)
Marek Eben (1)
Marie Glázrová (1)
Marie Vášová (1)
Marta Vančurová (1)
Martha Issová (1)
Martin Hruška (1)
Martin Skopalík (1)
Martin Stropnický (1)
Martin Zahálka (1)
Maxmilián Hornyš (1)
Michal Dlouhý (1)
Michal Hvorecký (1)
Michal Jagelka (1)
Michal Koch (1)
Michal Lázňovský Zdeněk Zdeněk Hana Kofránková Lukáš Hlavica Viktor Preiss David Matásek Dana Černá Martin Zahálka Ivan Řezáč Valérie Zawadská Petr Kostka (1)
Michal Slaný (1)
Michal Švarc (1)
Milan Holenda (1)
Milan Stehlík (1)
Milena Steinmasslová (1)
Miloslav Kopečný (1)
Miloslav Mejzlík (1)
Miloš Nedbal (1)
Miloš Rozhoň (1)
Miloš Vávra (1)
Miluše Šplechtová (1)
Miroslav Horníček (1)
Naďa Gajerová (1)
Nelly Gaierová (1)
Oldřich Janovský (1)
Oldřich Navrátil (1)
Oldřich Vlček (1)
Ota Jirák (1)
Ota Sklenčka (1)
Otto Lackovič (1)
Pavel Rímský Stryková (1)
Pavel Vacek (1)
Peter Kollárik (1)
Peter Krajčovič (1)
Petr Ctvrtnícek (1)
Petr Haničinec (1)
Petr Nárožný (1)
Petr Pochop (1)
Petr Pospíchal (1)
Petr Stach (1)
Petr Vaněk (1)
Petra Vajdová (1)
Petra Výtvarová Krausová (1)
Petra Špalková (1)
Radoslav Brzobohatý (1)
Rastislav Sokol (1)
Renata Honzovičová Volfová (1)
Robert Mikluš (1)
Rudolf Deyl ml. (1)
Rudolf Hrušínský (1)
Sára Saudková (1)
Sasín Peter (1)
Simona Babčáková (1)
Stanislav Zindulka (1)
Stanislava Jachnická (1)
Svatopluk Schuller (1)
Sylva Talpová (1)
Štefan Kožka (1)
Táňa Medvecká (1)
Tereza Vilišová (1)
Tomáš Horváth (1)
V. Cibulková (1)
Václav Baur (1)
Václav Knop (1)
Václav Mareš (1)
Václav Postránecký (1)
Vanda Hybnerová (1)
Věra Galatíková (1)
Věra Kubánková (1)
Vilma Cibulková (1)
Vítězslav Kryške (1)
Vladimír Brabec (1)
Vladimír Javorský (1)
Vladimír Krátký (1)
Vladimír Krška (1)
Vladimír Polívka a další (1)
Vlasta Fabiánová (1)
Vlasta Chramostová (1)
Vlasta Matulová (1)
Vlastimil Brodský (1)
Yellow Sisters (1)
Zdeněk Dítě (1)
Zdeněk Maryška (1)
Zuzana Kajnarová (1)
Filip Kaňkovský (1)
Jaromír Dulava (1)
Miroslav Táborský a Jiří Hromada (1)
Ilona Csáková (1)
Anna Linhartová (1)
Lenka Šestáková (1)
Jaromír Nosek (1)
Petr Vršek (1)
Otakar Brousek starší (1)
ladimír Dlouhý (1)
Gabriela Wilhelmová (1)
Prokop Rímský (1)
Dana Novák Pešková (1)
Miroslav Středa (1)
Maria Grace Dateno (1)
Adriana Růžičková (1)
Anežka Jakubcová (1)
Kryštof Nohýnek (1)
Klára Oltová Sedláčková (1)
Dušan Sitek (1)
Jan Hofman (1)
Jan Maghreb (1)
Pavel Zatloukal (1)
Petra Bučková (1)
Tomáš Havlínek (1)
Marika Procházková (1)
Tomáš Pavelka (1)
Ladislav Hampl (1)
Jiří Hána a Hanuš Bor (1)
Eva Josefíková (1)
Renata Rychlá (1)
Lukáš Křišťan (1)
Josefína Bianca Štěpánková a Alberto Tošner (1)
Kateřina Jebavá (1)
Eva Nevrlá (1)
Kateřina Mendlová Horáčková (1)
Libuše Mohelská (1)
Délka
3 h
82 h

Kategorie
Zahraniční literatura (503)
Audioknihy (450)
Detektivky, thrillery (174)
Fantasy a sci-fi (71)
Společenská próza (54)
Humor, satira a komedie (50)
Osobní rozvoj (41)
Pro mládež (31)
Klasická díla (27)
Dobrodružné romány (22)
Vzpomínky a biografie (20)
Životní filozofie, náboženství (20)
Dějiny a historie (18)
Pohádky (16)
Povídky (15)
Pro děti (14)
Beletrie v angličtině (12)
Výuka cizích jazyků (9)
Horory a mystika (9)
Divadlo, rozhlas, televize (4)
Poezie (4)
Česká literatura (3)
Literatura faktu a publicistika (3)
Populárně naučná (2)
Ekonomie a byznys (2)
Z filmu (2)
Erotické (2)
Beletrie v němčině (1)
Audioprůvodci (1)
Filmové (1)
Série
Zaklínač (audio) (6)
Cormoran Strike audio (4)
Martin Servaz (audio) (4)
Naše Mesto (audio) (4)
Detektiv Joona Linna (audio) (4)
Úžasná Zeměplocha (audio) (3)
Provence (audio) (3)
Bridget Jones (audio) (3)
Komisař Maigret (audio) (3)
Stín krkavce (audio) (2)
Jack Reacher (audio) (2)
Hendrik Groen (audio) (2)
Krev na sněhu (2)
Peter Grant (audio) (2)
Jeeves (audio) (2)
Akta Enzo (audio) (1)
Carl Morck (audio) (1)
Doktor Proktor audio (1)
Případy komisaře Wallandera (audio) (1)
Josef Bergman (audio) (1)
Metro (audio) (1)
Jižní Zóna (audio) (1)
Jistě, pane ministře (audio) (1)
Vraždy v Midsomeru (audio) (1)
Jazyk
anglicky (11)
česky (478)
slovensky (12)
Zobrazit položky
Greenshawova Kratochvíle
Audiokniha MP3 Agatha Christie, čte Jana Hermachová, 1 hod. 12min.

169,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKZ723
Stalker
Audiokniha MP3 - Kriminální thriller Larse Keplera. Dobře vystavěná a napínavá detektivka. - Lars Kepler, čte Pavel Rímský, 17 hod. 4min.

319,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKZ908
Hra o trůny
Audiokniha MP3 George R. R. Martin, čte František Dočkal, 44 hod. 32min.

399,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKZ236
Letopisy Narnie
Audiokniha MP3 C.S.Lewis, čte Miroslav Táborský, 36 hod. 20min.

Letopisy Narnie
-50%
-50% 693,-
349,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKZ348
Počátek
Audiokniha MP3 - Fantasticky vynalézavý román od nejpopulárnějšího autora thrillerů na světě. - Dan Brown, čte Martin Sláma, 19 hod. 28min.

Tento týden zakoupilo 13 zákazníků
299,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A753
Stopařův průvodce Galaxií
Audiokniha MP3 - Kultovní parodie na sci-fi v podání excelentního Vojtěcha Dyka. - Douglas Adams, čte Vojtěch Dyk, 6 hod. 20min.

249,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKA124
Metro 2033
Audiokniha MP3 - Světový apokalyptický bestseller ze spletitého labyrintu moskevského metra. - Dmitry Glukhovsky, čte Filip Čapka, 17 hod. 33min.

299,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A146
Zaklínač I - Krev elfů
Audiokniha MP3 Andrzej Sapkowski, čte Martin Finger. První část legendární Sapkowského ságy o zaklínači Geraltovi a jeho sudbě, 11 hod. 48min.

299,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKZ869
Noc
Audiokniha MP3 - Čtvrté pokračování bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem. - Bernard Minier, čte Jiří Žák, 15 hod.

289,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A942
TO
Audiokniha MP3 - Kultovní horor o podobách zla a nejniternějších lidských děsech. - Stephen King, čte Pavel Soukup, Jitka Ježková, Jan Zadražil, David Novotný, Jan Vondráček, Michal Zelenka, Vasil Fridrich, 51 hod. 46min.

897,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A710
Do vody
Audiokniha MP3 - Strhující krimi autorky bestselleru Dívka ve vlaku. - Paula Hawkins, čte Jitka Ježková, Lucie Pernetová, Jana Stryková, Apolena Veldová, Marek Lambora, Růžena Merunková, Dana Černá, Aleš Procházka, Vasil Fridrich, Ladislav Frej, 9 hod. 39min.

349,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A518
Duna
Audiokniha MP3 - Oceňované kultovní dílo science fiction vypráví o mocenských bojích uvnitř galaktického Impéria. - Frank Herbert, čte Marek Holý, Jana Stryková, 22 hod.

349,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A160
Marťan
Audiokniha MP3 - Mark Watney je nejslavnějším mužem na Zemi. Má to však háček: není na Zemi... - Andy Weir, čte Jan Zadražil, Jan Vondráček, 11 hod. 39min.

299,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A065
Kruh
Audiokniha MP3 Bernard Minier, čte Jiří Žák, 19 hod. 4min.

299,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A172
V lese visí anděl
Audiokniha MP3 Samuel Bjork, čte Petra Špalková, 14 hod. 47min.

299,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A106
Zaklínač III. - Křest ohněm
Audiokniha MP3 Andrzej Sapkowski, čte Martin Finger. 3. část kultovní fantasy Ságy o Zaklínači, 13 hod. 10min.

299,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A218
Dívka v pavoučí síti
Audiokniha MP3 - Adrenalinem nabitý, brilantně složitý a naprosto pohlcující příběh je inspirován Larssonovou trilogií Millennium. Potetovaná hackerka Lisbeth Salanderová a novinář Mikael Blomkvist, duo které nadchlo miliony čtenářů po celém světě, je zpět., 14 hod. 43min.

339,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKZ843
Elon Musk
Audiokniha MP3 - Životopis nejdůležitějšího inovátora a podnikatele současnosti. - Ashlee Vance, čte Filip Švarc, 12 hod. 50min.

299,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A179
Blade Runner
Audiokniha MP3 - Jedno z nejslavnějších sci-fi všech dob, dokonale vykreslený velice temný a přesvědčivý svět technicistní budoucnosti. - Philip K. Dick, čte Martin Myšička, 7 hod. 7min.

289,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A312
Hra o trůny 5 - Tanec s draky
Audiokniha MP3 - Epická fantasy sága pokračuje. - George R. R. Martin, čte František Dočkal, 62 hod. 40min.

399,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A093
Hra o trůny 4 - Hostina pro vrány
Audiokniha MP3 George R. R. Martin, čte František Dočkal, 46 hod. 55min.

399,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKZ946
Muž, který hledal svůj stín
Audiokniha MP3 – Pátý díl jedné z nejúspěšnějších thrillerových sérií Milénium – autor David Lagercrantz, čte Martin Stránský, délka 14 hodin 1 minuta, 14 hod. 1min.

349,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A592
Tma
Audiokniha MP3 Bernard Minier, čte Jiří Žák. Třetí kniha bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem, 18 hod. 19min.

299,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A393
Zaklínač IV - Věž vlaštovky
Audiokniha MP3 Andrzej Sapkowski, čte Martin Finger. 4. část kultovní Ságy o Zaklínači, 17 hod. 19min.

299,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A434

Horké novinky týdne

Zadejte název zboží

Poznámka (odkaz, PartNumber apod.):

Před 9 sekundami objednal Jiří, Praha 4
 
Tma Ihned ke stažení a poslechu
299,-Před 4 min. objednala Lada
 
Hra o trůny 5 - Tanec s draky Ihned ke stažení a poslechu
399,-Před 39 min. objednal zákazník
 
Otec Goriot Ihned ke stažení a poslechu
179,-Před 1 hodinou objednala Blanka, Praha 10
 
Čtvrtá oběť Ihned ke stažení a poslechu
299,-Před 1 hodinou objednal Martin, Kluky
 
Metro 2034 Ihned ke stažení a poslechu
329,-Před 1 hodinou objednala firma
 
Pátá dohoda Ihned ke stažení a poslechu
249,-Před 2 hodinami objednala firma
 
Pan Smraďoch Ihned ke stažení a poslechu
199,-Před 2 hodinami objednala Monika
 
Hra o trůny 2 - Střet králů Ihned ke stažení a poslechu
399,-Před 3 hodinami objednal Jaroslav, Praha 10
 
Doba z druhé ruky Ihned ke stažení a poslechu
229,-Před 3 hodinami objednala firma, Neratovice
 
Paganiniho smlouva Ihned ke stažení a poslechu
299,-Před 3 hodinami objednala firma, Praha
 
Letopisy Narnie Ihned ke stažení a poslechu
349,-Před 3 hodinami objednal Petr, Kopřivnice

Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB2
Váš osobní asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzace
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi