Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Zlevněné audioknihy - Humor

0

PŘEHRÁT VIDEO

Jak na audioknihy: rady a tipy

Jak na audioknihy: rady a tipy
 
 
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací na stránce.
Pokud máte dotaz, či požadavek, využijte zákaznické podpory.
Chybí Vám něco? Je něco uvedeno špatně?

Nejprodávanější

1.
Bambini di Praga 1947 Ihned ke stažení a poslechu
Audiokniha MP3 Bohumil Hrabal, čte Oldřich Kaiser
-57%
299,-
129,-

2.
Měl jsem psa a kočku Ihned ke stažení a poslechu
Audiokniha MP3 Karel Čapek, čte Václav Voska
-50%
199,-
99,-

30 položek
Značky a parametry
OneHotBook (4)
Panteon (1)
Plus (2)
Radioservis (4)
Supraphon (13)
Tympanum (6)
Autor
Jaroslav Hašek (9)
Jonathan Lynn (3)
Dominik Landsman (2)
Anthony Rupert Jay (2)
Bohumil Klepl (2)
Peter Mayle (2)
Daniel Glattauer (1)
Evžen Boček (1)

Evžen Boček, povoláním kastelán na zámku v Miloticích, je současný český autor humoristické prózy. Ve svých knihách často tématizuje šlechtu a prostředí českých zámků. Zdrojem humoru bývají generační, sociální i kulturní rozdíly a prokreslení aristokratičtí hrdinové.

Debutoval Deníkem kastelána (1999), při jehož tvorbě se inspiroval vlastními profesními zážitky. Příběh vypráví o hrdinovi, který opouští velkoměsto a odjíždí na poklidný venkov, aby zachránil svou rodinu a našel smysl života.

Za román Poslední aristokratka získal ocenění Miloslava Švandrlíka za nejhumornější knihu roku 2012. Hlavní postavou je potomek šlechtického rodu, František Antonín hrabě Kostka z Kostky, který žije v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se vrací do Čech, kde zdědí zámek i jeho personál. A právě zde se rozjíždí série nečekaných komických situací a hlášek, které pobavily nejednoho čtenáře. Kniha je pokračováním čtenářsky úspěšného románu Aristokratka ve varu, kde se rovněž setkáváme se šlechtičnou Marií Kostkovou z Kostky i s bláznivými zaměstnanci „nejchudšího“ zámku v Čechách.

Fredrik Backman (1)
Karel Čapek (1)

Karel Čapek

(* 9. ledna 1890, Malé Svatoňovice - 25. prosince 1938, Praha)

Karel Čapek byl jedním z nejvýznamnějších českých spisovatelů. Kromě toho je znám také jako novinář, filosof, překladatel a amatérský fotograf. Narodil se do rodiny lékaře a byl nejmladším ze tří dětí. Jeho bratrem byl Josef Čapek, malíř a spisovatel. Studoval na gymnáziu v Hradci Králové a Brně a v roce 1915 získal doktorát na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy. Kvůli své nemoci nebyl odveden do armády, nemusel tedy bojovat v první světové válce.

Po studiu působil krátce jako vychovatel a učitel, krátce na to však přešel k novinařině. Jako redaktor působil například v Lidových novinách, poté byl dramaturgem i režisérem Vinohradského divadla a 8 let působil jako předseda Československého PEN klubu.

Karel Čapek rád cestoval a zajímal se o dění kolem sebe. V jeho obsáhlém díle se odráží jeho inteligence a sečtělost. Varoval před fašismem a rasismem a vyjádřil také obavu, že jednou technika získá moc nad člověkem. Jeho úvahy a odkazy jsou aktuální dodnes. Ve svém díle využíval bohaté slovní zásoby, neobvyklých slov a rozvitých souvětí. Karel Čapek zemřel na zápal plic, pohřben je na vyšehradském hřbitově v Praze.

Výčet jeho rozsáhlého díla zahrnuje například fejetonový román Továrna na absolutno (1922), román Krakatit (1922), povídky s detektivní tematikou Povídky z jedné kapsy a Povídky z druhé kapsy (1929), volnou trilogii s filosofickými myšlenkami Hordubal, Povětroň, Obyčejný život (1933-1934) nebo protifašistický román s využitím alegorie Válka s mloky (1936).

Čapek je dále autorem vědeckofantastického dramatu R.U.R (1920), v němž poprvé zazní slovo robot, alegorie Ze života hmyzu (1921), divadelní hry Věc Makropulos (1922) nebo protidiktátorských dramat Bílá nemoc (1937) a Matka (1938). Z jeho pera pochází také cestopisy (Italské listy, Anglické listy), pohádky pro děti (Dášeňka čili život štěněte, 1933), překlady nebo politické texty (Hovory s T.G. Masarykem, 1928–1935). V roce 1989 natočil režisér Štěpán Skalský film Člověk proti zkáze pojednávající o posledních letech života Karla Čapka.

Dílo Karla Čapka si můžete vychutnat i prostřednictvím audioknih, například:
Válka s mloky
Bílá nemoc
Dášenka čili život štěněte
Hordubal
R.U.R.
Hovory s T. G. Masarykem
Krakatit
Věc Makropulos

Další audioknihy Karla Čapka.

Miloslav Švandrlík (1)
Paulo Coelho (1)

Paulo Coelho

(* 24. srpna 1947, Rio de Janeiro)

Paulo Coelho je známý brazilský autor psychologických románů a zároveň jeden z nejčtenějších spisovatelů posledních desetiletí. V roce 2002 se stal členem Brazilské literární akademie. Jeho knihy jsou k dostání ve 168 zemích světa a je možné si je přečíst až v 73 jazycích.

Dříve než se stal spisovatelem, pracoval jako dramatik, novinář, televizní scenárista a písňový textař brazilských zpěváků. Jako mladý musel čelit těžkému životnímu osudu a svou cestu za úspěchem poté včlenil i do některých svých příběhů.

Nejúspěšnějším knižním bestsellerem Paula Coelha je bezesporu román Alchymista (1998, česky 1999), díky kterému byl Coelho zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako autor nejpřekládanější knihy.

Významným dílem je také autobiografický příběh o neobyčejné cestě katolického poutníka do Santiaga de Compostela s názvem Poutník - Mágův deník (1987, česky 2002), kde se Coelho inspiroval vlastními zážitky z duchovní pouti.

V současnosti vychází román Nevěra (česky 2014) o mladé redaktorce Lindě, která se pod vlivem sexuálního chtíče odhodlá k manželské zradě.

Zdeněk Svěrák (1)


(* 28. března 1936, Praha)


Zdeněk Svěrák je přední český dramatik, scénárista, herec a autor písňových textů. Napsal také několik knížek pro děti a humorných povídek pro dospělé.

Po studiích na Vysoké škole pedagogické se věnoval práci v Československém rozhlase, kde vznikla postava Járy Cimrmana a kde také poprvé potkal Jaroslava Uhlíře, se kterým dodnes spolupracuje.

V roce 1967 vzniklo Divadlo Járy Cimrmana, pro které Svěrák napsal první hru s názvem Akt, a poté vytvořil autorskou dvojici s Ladislavem Smoljakem. Kromě her, sepsali také několik filmových scénářů, například pro filmy Vrchní, prchni!, Tři veteráni a jiné. V některých filmových snímcích se také objevovali jako herci.

V 80. letech Svěrák spolupracoval s režisérem Vítem Olmerem. Na začátku 90. let pak vytvářel scénáře pro svého syna, režiséra Jana Svěráka. Vznikly tak velmi známé a populární snímky jako Obecná škola, Tmavomodrý svět, Vratné láhve či slavný film Kolja, který kromě dalších ocenění získal Oscara za nejlepší neanglicky mluvený film roku 1996.

Vedle scénářů je autorem textů mnoha oblíbených a proslulých písní, v nichž také zpívá. Oceňovaná je i jeho tvorba pro děti a mládež. Napsal několik pohádek a podílel se na vzniku večerníčku Radovany a radovánky. Pro dospělé sepsal několik knih drobné prózy s názvy Povídky (2009), Nové povídky (2012) a Po strništi bos (2014), které jsou plné jemného a inteligentního humoru.

Antony Rupert Jay (1)
Bohumil Hrabal (1)

Bohumil Hrabal

(* 28. března 1914, Brno – 3. února 1997, Praha)

Bohumil Hrabal byl významným českým prozaikem, jehož tvorba spadá především do druhé poloviny 20. století. Za své knihy získal mnoho národních i mezinárodních prestižních ocenění. Jeho dílo je hojně překládáno do cizích jazyků, ale mělo také zásadní vliv na rozvoj české prózy.

Knihy se rovněž staly inspirací pro úspěšná filmová zpracování, vznikl tak například kultovní snímek Jiřího Menzela - Ostře sledované vlaky (1964), který získal Oscara za cizojazyčný film. Dále byl natočen film Skřivánci na niti (1969), Postřižiny (1976), Slavnosti sněženek (1978) či například tragikomedie Obsluhoval jsem anglického krále (2006).

Do literatury vstoupil jako básník koncem 30. let, postupně však přeorientoval svou tvorbu směrem k próze a zejména v 60. letech se stal jednou z nejvýraznějších osobností. Hrabalovy příběhy se vyznačují značnou různorodostí, experimenty a proměnlivostí. Ocitají se často na pomezí mezi realitou a imaginací, groteskou a skepsí. Hrabal často čerpal ze svého života a vyprávění strýce Pepina.

První realistickou prózou bez interpunkce se stala povídka Jarmilka, která byla napsaná už v roce 1952, ale vydání se dočkala až roku 1992.  Hrabal debutoval rokem 1956 textem s názvem Hovory lidí, dále byl vydán povídkový soubor Perlička na dně (1963). Jednou jedinou větou napsal experimentální text Taneční hodiny pro starší a pokročilé (1964). Je rovněž autorem tragikomické novely zasazené do okupačního období – Ostře sledované vlaky (1965) a několika velmi ceněných vzpomínkových próz – Postřižiny (1976), Svatby v domě (1987), Slavnosti sněženek (1978).

Životní dráhu číšníka a hoteliéra zachytil v pikareskním románu Obsluhoval jsem anglického krále (1980). Příběh starého samotáře, dělníka ve sběrně papírů, vystihl v meditativní prózy Příliš hlučná samota (1980). Napsal také meditativní esejistickou novelu Něžný Barbar (1981) o přátelství bohémů Vladimíra Boudníka, spisovatele Bohumila Hrabala a filozofa Egona Bondyho.

Don Miguel Ruiz (1)
Helen Fieldingová (1)
Jiřina Švorcová (1)
Jonas Jonasson (1)

Jonas Jonasson

* 6. července 1961, Švédsko

Jonas Jonasson je švédský novinář a spisovatel. Úspěch zaznamenal především jako autor humoristických románů.

Jeho románová prvotina o vynalézavém důchodci Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (Hundraaringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009) byla přeložena do 40 jazyků a v roce 2010 se stala nejprodávanější knihou ve Švédsku. Získal za ni řadu literárních ocenění a na její motivy byl natočen divácky úspěšný stejnojmenný snímek.

"Rozhodně mě ovlivnil Švejk. Když na něj přijde, nemůžete jistě říct, jestli to byl nejhloupější člověk první světové války, nebo jestli byl jediný, kdo rozuměl, o co tehdy šlo. To samé se dá říct o Allanovi." Jonas Jonasson

Podobný čtenářský ohlas získala také jeho druhá kniha – Analfabetka, která uměla počítat (Analfabeten som kunde räkna). Humoristický román se opět točí kolem postavy nevšedního hlavní hrdiny, konkrétně černošské dívky Nombeko Mayeki, je plný neočekávaných momentů a situačního humoru s prvky ironie.

Miroslav Graclík (1)
Timur Vermes (1)
Petr Stančík (1)
Caroline Kepnes (1)
Stephen Clarke (1)
P. G. Wodehouse (1)
Zuzana Hubeňáková (1)
Interpret
Bohumil Klepl (4)
Filip Švarc (2)
Vladimír Hauser (2)
Různí interpreti (2)
Arnošt Goldflam (1)
Jan Vlasák (1)
Jana Štvrtecká-Kaločová (1)
Martin Sláma (1)
Martin Stránský (1)
Oldřich Kaiser (1)
Otakar Brousek (1)
Pavel Soukup (1)
Petr Nárožný (1)
Richard Honzovič (1)
Rudolf Hrušínský (1)
Václav Postránecký (1)
Václav Voska (1)
Václav Vydra (1)
Valérie Zawadská (1)
Zdeněk Svěrák (1)
Bohuš Záhorský (1)
Eva Laštovičková (1)
Jiřina Švorcová (1)
Martin Dejdar (1)
Martina Hudečková (1)
Michal Herzán (1)
Miroslav Donutil (1)
Pavel Zedníček (1)
Radek Valenta (1)
Renata Honzovičová Volfová (1)
Rudolf Deyl ml. (1)
Veronika Kubařová (1)
Jana Pidrmanová (1)
Délka
1 h
67 h

Kategorie
Audioknihy (18)
Česká literatura (3)
Detektivky, thrillery (1)
Humor, satira a komedie (30)
Klasická díla (1)
Osobní rozvoj (1)
Povídky (1)
Společenská próza (3)
Zahraniční literatura (7)
Jazyk
česky (30)
Zobrazit položky
Bambini di Praga 1947
Audiokniha MP3 Bohumil Hrabal, čte Oldřich Kaiser, 4 hod. 10min.

Bambini di Praga 1947
-57%
-57% 299,-
129,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKZ186
Deníček moderního fotra 1 + 2 za výhodnou cenu
Audiokniha MP3 - Sympaticky drsňácká a vtipná výpověď současného muže od vítěze ankety Bloger roku 2015 - Dominik Landsman, čte Filip Švarc, 11 hod. 46 min.,

Deníček moderního fotra 1 + 2 za výhodnou cenu
-25%
-25% 458,-
344,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A566
Humorná série Aristokratka za výhodnou cenu
Audiokniha MP3 - Příběh emigrantské rodiny Kostků, která v restituci získá zpět své zchátralé rodové sídlo. - autor Evžen Boček, čte Veronika Kubařová, 13 hod. 57 min.,

Humorná série Aristokratka za výhodnou cenu
-20%
-20% 707,-
566,-
Koupit
Akční cena
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A570
Humorná série audioknih Jeeves za výhodnou cenu
Audiokniha MP3 - Příhody komorníka Jeevese se právem řadí do zlatého fondu britského humoru. - P. G. Wodehouse, čte Radek Valenta, 17 hod. 43 min.,

Sleva končí za 4 dny
Humorná série audioknih Jeeves za výhodnou cenu
-25%
-25% 398,-
299,-
Koupit
Výprodej
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1B013
Balíček audioknih ze série Provence za výhodnou cenu
Audiokniha MP3 - Volná trilogie vonící levandulí a chutnající po těch nejvybranějších lahůdkách a nejlepším víně. - Peter Mayle, čte Renata Honzovičová Volfová, Pavel Soukup, 24 hod. 53 min.,

Balíček audioknih ze série Provence za výhodnou cenu
-25%
-25% 637,-
478,-
Koupit
Výprodej
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1B011
Posel hydrometeorologického ústavu, To jeli dva ve vlaku
Audiokniha MP3 Zdeněk Svěrák, čte Josef Abrahám, Zdeněk Svěrák, Bohuš Záhorský, Rudolf Deyl ml., 1 hod. 3min.

Posel hydrometeorologického ústavu, To jeli dva ve vlaku
-15%
-15% 199,-
169,-
Koupit
Akční cena
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKA010
Balíček humorných audioknih Deníček moderního páru a fotra za výhodnou cenu
Audiokniha MP3 - Dominik Landsman, Zuzana Hubeňáková, čte Filip Švarc, Jana Pidrmanová, 18 hod. 23 min.,

Sleva končí za 4 dny
Balíček humorných audioknih Deníček moderního páru a fotra za výhodnou cenu
-25%
-25% 707,-
530,-
Koupit
Výprodej
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1B016
Balíček audioknih pro ženy za výhodnou cenu
Audiokniha MP3 - různí autoři,

Balíček audioknih pro ženy za výhodnou cenu
-20%
-20% 1 066,-
853,-
Koupit
Akční cena
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKZ979
Humorná série audioknih Merde za výhodnou cenu
Audiokniha MP3 - Vtipný záznam událostí, které se přihodily (nebo nepřihodily) britskému novináři během deseti let, kdy žil ve Francii. - autor Stephen Clarke, čte Vladimír Hauser, 23 hod. 17 min.,

Humorná série audioknih Merde za výhodnou cenu
-25%
-25% 398,-
299,-
Koupit
Akční cena
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A276
Jistě, pane premiére I + II za výhodnou cenu
Audiokniha MP3 ze série Jistě, pane premiére, autor Anthony Rupert Jay, Jonathan Lynn,

Jistě, pane premiére I + II za výhodnou cenu
-25%
-25% 598,-
449,-
Koupit
Akční cena
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKZ582
Jistě, pane ministře I + II za výhodnou cenu
Audiokniha MP3 ze série Jistě, pane ministře, autor Anthony Rupert Jay, Jonathan Lynn,

Jistě, pane ministře I + II za výhodnou cenu
-25%
-25% 598,-
449,-
Koupit
Akční cena
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKZ581
Měl jsem psa a kočku
Audiokniha MP3 Karel Čapek, čte Václav Voska, 1 hod. 13min.

Měl jsem psa a kočku
-50%
-50% 199,-
99,-
Koupit
Akční cena
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKA001
Balíček humorných audioknih za výhodnou cenu
Audiokniha MP3 - různí autoři,

Balíček humorných audioknih za výhodnou cenu
-20%
-20% 877,-
702,-
Koupit
Akční cena
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKZ986
Osudy dobrého vojáka Švejka CD 3 & 4
Audiokniha MP3 Jaroslav Hašek, čte Bohumil Klepl, 2 hod. 18min.

Osudy dobrého vojáka Švejka CD 3 & 4
-48%
-48% 189,-
99,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKA878
Stoletý stařík + Analfabetka za výhodnou cenu
Audiokniha MP3 autorJonas Jonasson,

Stoletý stařík + Analfabetka za výhodnou cenu
-25%
-25% 598,-
449,-
Koupit
Akční cena
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKZ603
Balíček audioknih o Bridget Jonesové za výhodnou cenu
Audiokniha MP3 - Trhlá a romantická Bridget je zpět! - Helen Fielding, čte Martina Hudečková, 18 hod. 14 min.,

Balíček audioknih o Bridget Jonesové za výhodnou cenu
-25%
-25% 598,-
449,-
Koupit
Akční cena
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A997
Dobrý proti severáku
Audiokniha MP3 Daniel Glattauer, čte Jana Štvrtecká-Kaločová, Martin Sláma, Vladimír Hauser, 4 hod. 33min.

Dobrý proti severáku
-26%
-26% 269,-
199,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A282
Osudy dobrého vojáka Švejka CD 5 & 6
Audiokniha MP3 Jaroslav Hašek, čte Petr Nárožný, 2 hod. 18min.

Osudy dobrého vojáka Švejka CD 5 & 6
-48%
-48% 189,-
99,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKA879
Doktor od Jezera hrochů
Audiokniha MP3 Miloslav Švandrlík, čte Bohumil Klepl, 2 hod. 29min.

Doktor od Jezera hrochů
-48%
-48% 189,-
99,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKA876
S vorvaněm do Bulharska
Audiokniha MP3 Bohumil Klepl, čte Bohumil Klepl,Michal Herzán, 1 hod. 5min.

S vorvaněm do Bulharska
-34%
-34% 149,-
99,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKA904
Bohumil Klepl v Divadle Kalich
Audiokniha MP3 Bohumil Klepl, čte Bohumil Klepl,Eva Laštovičková, 1 hod. 7min.

Bohumil Klepl v Divadle Kalich
-41%
-41% 169,-
99,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKA892
Osudy dobrého vojáka Švejka CD 19 & 20
Audiokniha MP3 Jaroslav Hašek, čte Pavel Zedníček, 2 hod. 2min.

Osudy dobrého vojáka Švejka CD 19 & 20
-48%
-48% 189,-
99,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKA886
Osudy dobrého vojáka Švejka CD 17 & 18
Audiokniha MP3 Jaroslav Hašek, čte Martin Dejdar, 2 hod. 8min.

Osudy dobrého vojáka Švejka CD 17 & 18
-48%
-48% 189,-
99,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AKA885
Balíček audioknih Fredrika Backmana za výhodnou cenu
Audiokniha MP3 Fredrik Backman, čte Jan Vlasák, délka 31 hodin 53 minut,

Balíček audioknih Fredrika Backmana za výhodnou cenu
-25%
-25% 897,-
672,-
Koupit
Ihned ke stažení a poslechu
Objednací kód: AK1A606

Zadejte název zboží

Poznámka (odkaz, PartNumber apod.):

Před 2 hodinami objednala firma, Praha 5 - Slivenec
Před 20 hodinami objednala firma, Brno
Před 4 dny objednal Filip, Odolena Voda
Před 5 dny objednal Radovan, Říčany
 
Bambini di Praga 1947 Ihned ke stažení a poslechu
129,-Před 5 dny objednala Alena, Praha 5 - Sobín
Před 5 dny objednal Jan, Prachatice
Před 5 dny objednala firma, Ústí nad Labem 1
 
Měl jsem psa a kočku Ihned ke stažení a poslechu
99,-Před 6 dny objednal Lukáš
Před 6 dny objednala Jana, Praha 8

Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB15
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi