NAS - chytrá datová úložiště

Zobrazit katalog
Cena
-
Dostupnost
Stav zboží
Hodnocení od zákazníků
Podporované služby
Sdílení souborů (SAMBA, HFS, CIFS)
(116)
Media server (DLNA)
(111)
ISCSI
(111)
FTP server
(98)
Nahrávání z IP kamer
(81)
Využití
Domácí
(133)
Firemní
(136)
Monitorovací systém
(89)
Nejnovější objednávky
Filtrovat

NAS (Network Attached Storage) jsou chytrá datová úložiště umožňující jednoduché zálohování, ukládání nebo sdílení dat z více počítačů, tabletů či mobilních telefonů. NAS také nabízí další funkce jako streamování médií, vzdálený přístup a možnosti integrace s cloudovými službami. Poradíme vám, jaké jsou druhy NAS serveru, pro koho jsou vhodné a jakou kapacitu zvolit.

Pokračovat

NAS server a jeho hlavní výhody

Chytrá datová úložiště nejsou oblíbená jen tak pro nic. Jaké jsou hlavní benefity?

 • Ideální řešení pro automatické zálohovaní důležitých dat (zrcadlení v diskových polích RAID).
 • Přístup z více počítačů nebo chytrých zařízení doma i v rozsáhlé firmě se stovkami zařízení.
 • Společné úložiště pro dokumenty, filmy, hudbu a další multimediální obsah s možností rozšíření.
 • NAS úložiště podporují spoustu pokročilých funkcí (Web server, iTunes server, BitTorrent a další).
 • Oproti klasickým serverům mnohem nižší energetická spotřeba, ale také minimální hlučnost.
 • Díky USB portům můžete připojit externí disk a ještě více tak rozšířit celkovou kapacitu datového úložiště.

i

Oblíbenou alternativou úložiště NAS bývá také SAN (Storage Area Network). Jde o síťové úložiště, které poskytuje vysoký výkon a flexibilitu pro velké podniky. SAN se zaměřuje na blokový přístup k datům, což je ideální pro náročné aplikace jako databáze nebo e-mailové servery.

Typy chytrých datových úložišť dle počtu uživatelů

Výběr chytrých datových úložišť lze zúžit podle počtu uživatelů. Zatímco domácí NAS většinou nepodporuje více než 10 připojení, firemní datové úložiště jich zvládne i několik set v jeden okamžik. Postačí tak i velkým firmám.

Firemní server NAS

Firemní NAS jsou navrženy pro podniky, kde jsou požadavky na ukládání dat a jejich zabezpečení vyšší. Nabízejí proto rozšířenou kapacitu, vyšší rychlosti přenosu dat a pokročilé funkce pro správu i zabezpečení. Firemní NAS mohou podporovat větší množství uživatelů a zajišťují efektivní sdílení a správu souborů ve velkých organizacích. Důraz je kladen na spolehlivost a dostupnost dat, včetně podpory pro RAID konfigurace, automatického zálohování, katastrofické obnovy a integraci s podnikovými aplikacemi a databázemi.

Domácí NAS server

Domácí NAS často nabízí jednoduchou instalaci a správu, a je přizpůsoben pro snadné používání i pro technicky méně zdatné uživatele. Uživatelé mohou přistupovat k souborům odkudkoliv v domácí síti, a často i vzdáleně přes internet. Některé domácí NAS nabízí také další funkce, jako jsou zálohování dat, multimediální servery a možnosti integrace s cloudovými službami. Kapacita úložiště je menší než u firemních a obvykle můžete očekávat 2 až 8 TB.

RAID (Redundant Array of Independent Disks) je technologie, která spojuje více pevných disků do jednoho logického úložiště za účelem zvýšení výkonu, spolehlivosti nebo obojího. Existuje několik různých úrovní RAID, běžně označovaných čísly, jako RAID 0, RAID 1, RAID 5 a další, každá s různými vlastnostmi a využitím. Více si o této technologii můžete přečíst v našem článku RAID disková pole.

NAS úložiště dle provedení

NAS úložiště můžeme dle provedení a využití dělit na dva druhy: desktop a rack.

Desktopová NAS zařízení

Desktopová NAS zařízení jsou vhodná pro domácí uživatele nebo malé podniky, nabízejí kompaktní design pro snadné umístění. Tyto systémy jsou ideální pro zálohování, sdílení souborů a mediální streaming, podporují menší počet disků a jsou ceněna pro jednoduchost a uživatelskou přívětivost.

NAS zařízení do racku

NAS zařízení do racku jsou určena pro velké podniky a datová centra, umožňují instalaci do serverových racků a nabízejí vyšší úložnou kapacitu a výkon. Ideální pro náročné aplikace a rozsáhlé zálohování, tato zařízení poskytují modulární a škálovatelná řešení pro spolehlivou správu dat.


Desktop NAS
Desktop NAS

NAS úložiště do racku
NAS do racku

NAS server rack
Server rack pro NAS

Další důležité vlastnosti NAS úložiště

Při výběru NAS úložiště hraje roli také počet disků (případně jejich kapacita) a způsob připojení.

Datová úložiště NAS s diskem

NAS úložiště s předinstalovanými disky jsou připravena k použití ihned po rozbalení. Disky v těchto zařízeních jsou obvykle vybrány a optimalizovány výrobcem pro konkrétní NAS model, což zajišťuje vyšší spolehlivost a lepší výkon. NAS s diskem je ideální pro domácí uživatele a malé firmy, které hledají efektivní a instantní řešení pro sdílení a zálohování dat bez nutnosti dalších investic do hardwaru.

Datová úložiště NAS bez disku

NAS úložiště bez disku poskytuje uživatelům možnost si zvolit vlastní pevné disky podle jejich potřeb a požadavků. Toto řešení je ideální pro zkušenější uživatele, kteří hledají flexibilitu v konfiguraci a možnost budoucího rozšíření. Bezdiskové NAS zařízení umožňuje uživatelům zároveň využít své vlastní disky nebo investovat do kvalitních disků později. Tato flexibilita také umožňuje uživatelům snadno aktualizovat úložný prostor v budoucnosti.

Přenosná datová úložiště NAS

Přenosná úložiště NAS poskytují flexibilitu a pohodlí ukládání dat na cestách. Bývají menší, lehčí a odolnější, jsou proto ideální pro profesionály, kteří potřebují přístup ke svým souborům bez ohledu na to, kde se nacházejí. Přenosné systémy NAS nabízejí obvykle připojení k Wi-Fi pro online zálohování i streamování a disponují akumulátorem, což z nich činí užitečným řešením pro práci v terénu, kde není k dispozici stálý zdroj elektrické energie.


i

Pevné disky pro NAS jsou speciálně tvořené k založení nového i rozšíření starého datového úložiště.

Na co se zaměřit vybíráte-li datové úložiště

V případě NAS úložiště se často nedá říct, které je lepší nebo horší. Výběr totiž záleží na využití a preferencích.

Počet pozic pro NAS disk

Čím více pozic, tím více pevných disků (HDD) lze k NASu připojit. Zpravidla existují základní varianty s 1 pozicí, i profesionální varianty až s 16 pozicemi, které se využívají především ve větších organizacích se spoustou dat. Pro domácnosti je obvykle vystačují NAS s maximálně 4 pozicemi, zatímco pro firemní využití zvolte naopak NAS s minimálně 4 pozicemi, abyste měli dostatek místa i rezervu.

Síťové úložiště NAS musí pojmout veškerá důležitá data

Větší úložný prostor vám nabízí více místa pro uchování všech vašich dat. Všechny modely pevných disků obecně nabízejí úložiště od 1 TB až po několik desítek TB. Konečná kapacita záleží na preferenci uživatele, ale obecně se doporučuje 2 až 8 TB pro domácnosti a více než 8 TB pro firemní úložiště s mnoha počítači, mobilními telefony a dalšími zařízeními.

V sekci příslušenství najdete pro své NAS úložiště rozšiřující vybavení i software k efektivnímu používání.

Důležité systémové parametry úložiště NAS

Kromě velikosti úložiště se během výběru NAS doporučujeme zaměřit také na další systémové parametry, které mají vliv na celkový výkon.

 • Rychlost čtení udává, jak rychle NAS zařízení dokáže načíst data z úložiště pro čtení. Vyšší hodnoty představují rychlejší přístup k datům, což je klíčové pro operace jako streamování videa nebo načítání velkých souborů.
 • Rychlost zápisu odkazuje na schopnost NAS zapisovat data na disk. Tento parametr je důležitý pro efektivitu operací jako je zálohování a nahrávání dat na server, kde vyšší rychlost zápisu znamená rychlejší ukládání dat.
 • Systémová paměť RAM se vztahuje na množství operační paměti v NAS zařízení. Větší objem RAM umožňuje lepší správu více úloh a uživatelů najednou, a zvyšuje celkový výkon zařízení při náročných operacích.
 • Frekvence procesoru udává rychlost NAS zařízení. Vyšší frekvence značí lepší schopnost zpracování dat a zlepšuje výkon zařízení při náročných úlohách, jako je streamování nebo manipulace s velkými datovými soubory.
 • Spotřeba ukazuje, kolik energie NAS zařízení spotřebuje během provozu. Nižší spotřeba je výhodná pro snížení nákladů na energie a minimalizaci ekologického dopadu zařízení.

Jaká rozhraní v úložišti NAS najdete?

V NAS úložišti můžete obvykle nalézt až 3 hlavní druhy rozhraní. K čemu se používají?

 1. eSATA je využíváno v NAS systémech pro rychlé připojení externích úložných zařízení, jako jsou pevné disky. Nabízí vyšší rychlost přenosu dat oproti USB, což je výhodné pro operace jako rychlé zálohování nebo přenos velkých datových souborů v NAS systémech.
 2. LAN rozhraní je základem pro NAS systémy, umožňující jejich připojení do místní sítě. Toto připojení zajišťuje rychlý a stabilní přenos dat mezi NAS zařízením a ostatními zařízeními v síti, což je nezbytné pro efektivní sdílení a správu dat.
 3. USB porty na NAS zařízeních umožňují připojení různých externích zařízení, včetně dalších úložných médií, tiskáren nebo UPS (záložních zdrojů napájení). USB poskytuje flexibilitu v rozšiřování funkčnosti NAS a je snadno přístupné pro připojení a odpojení periferních zařízení.

i

V článku chytrá datová úložiště najdou spoustu informací ti, kteří chtějí o NAS vědět do hloubky.

NAS služby a funkce

NAS úložiště se mohou chlubit různými službami, které dávají uživatelům pokročilé možnosti používání. O jaké se obvykle jedná?

 • GDPR NAS poskytuje zabezpečené úložné řešení, které pomáhá organizacím chránit osobní data v souladu s předpisy EU o ochraně osobních údajů.
 • Sdílení souborů slouží ke sdílení a spravování souborů uložených na úložišti NAS.
 • Media server umožňuje ukládání a streamování multimediálního obsahu, jako jsou filmy, hudba nebo fotky, na různá zařízení v síti.
 • iSCSI je protokol, který umožňuje připojovat další úložný prostor pomocí internetové sítě a vytvořit tak virtuální disky.
 • FTP server umožňuje přenos souborů mezi NAS a jinými zařízeními přes internet nebo lokální síť pomocí File Transfer Protocol (FTP).
 • Nahrávání z IP kamer umožňuje připojení IP bezpečnostních kamer a ukládání nahrávek pro bezpečnostní a monitorovací účely.
 • Web server umožňuje hostování webových stránek a aplikací přímo z NAS zařízení, poskytující alternativu k externím hostingovým službám.
 • Cloud server může z NAS udělat cloudové úložiště a poskytovat vzdálený přístup k datům a zálohování souborů přes internet.
 • Print server umožňuje sdílení tiskárny mezi více uživateli v síti, což eliminuje potřebu připojit tiskárnu k jednotlivým počítačům.
 • Databázový server poskytuje úložiště a správu pro různé databáze, což je užitečné pro malé firmy a pracovní skupiny.
 • PHP je skriptovací jazyk, který může být použit pro vývoj a provoz dynamických webových aplikací, často ve spojení s databázovým serverem.

Jak poprvé nastavit NAS server?

Nastavení chytrého datového úložiště není nijak složité. Níže vám poradíme, jak na to.

 1. Pokud nejsou pevné disky již osazeny v úložišti, vložte disky do příslušných šachet.
 2. Připojte NAS do elektrické sítě a síťovým kabelem k routeru nebo WiFi routeru.
 3. Zapněte datové úložiště a pokračujte dle instrukcí v průvodci instalace.
 4. Nyní můžete NAS datové úložiště obsluhovat přes webové rozhraní.

Pro správné fungování je NAS jednotku nutné připojit síťovým kabelem kategorie CAT5E (a vyšší) k routeru s gigabitovým LAN rozhraním.

Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.

Nejprodávanější

1.
Synology DS923+ Skladem > 5 ks
NAS - pro domácnosti, firmy i na monitoring, 4 volné pozice pro 2,5" SATA HDD, 3,5" SATA HDD disky, procesor AMD Ryzen R1600 s frekvencí 3,1 GHz, paměť RAM DDR4 3,91 GB, 2 NVMe sloty pro SSD disky, 1× eSATA, 2× LAN, 2× USB 3.0, podporuje media server (DLNA), sdílení souborů (SAMBA, HFS, CIFS), nahrávání z IP kamer, iSCSI a print server, rozměry 223 × 199 × 166 mm (H׊×V)
16 790,-

2.
Synology DS723+ Skladem > 5 ks
NAS - pro domácnosti, firmy i na monitoring, 2 volné pozice pro 2,5" SATA SSD, 3,5" SATA HDD disky, procesor AMD Ryzen R1600 s frekvencí 2,6 GHz, paměť RAM DDR4 1,95 GB, 2 NVMe sloty pro SSD disky, 1× eSATA, 2× LAN, 1× USB 3.0, podporuje media server (DLNA), sdílení souborů (SAMBA, HFS, CIFS), nahrávání z IP kamer, iSCSI a print server, rozměry 223 × 106 × 166 mm (H׊×V)
13 390,-

3.
Synology DS224+ Skladem > 5 ks
NAS - pro domácnosti, firmy i na monitoring, 2 volné pozice pro 2,5" SATA SSD, 3,5" SATA HDD disky, procesor Intel Celeron J4125 s frekvencí 2 GHz, paměť RAM DDR4 1,95 GB, 2× LAN, 2× USB 3.0, podporuje media server (DLNA), sdílení souborů (SAMBA, HFS, CIFS), nahrávání z IP kamer, iSCSI a print server, rozměry 232,2 × 108 × 165 mm (H׊×V)
9 990,-

Další nejprodávanější
158 položek
Lidovka Levné, ale dobře hodnocené
4,8 32×
Synology DS923+
NAS - pro domácnosti, firmy i na monitoring, 4 volné pozice pro 2,5" SATA HDD, 3,5" SATA HDD disky, procesor AMD Ryzen R1600 s frekvencí 3,1 GHz, paměť RAM DDR4 3,91 GB, 2 NVMe sloty pro SSD disky, 1× eSATA, 2× LAN, 2× USB 3.0, podporuje media server (DLNA), sdílení souborů (SAMBA, HFS, CIFS), nahrávání z IP kamer, iSCSI a print server, rozměry 223 × 199 × 166 mm (H׊×V)
16 790,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SNLG22_06
Zlatá střední cesta Dobrý poměr cena/výkon
Synology DS1821+ - NAS Doručení na
prodejnu zdarma
5,0
Synology DS1821+
NAS - externí box pro 8× 3.5“/2.5“ HDD + SSD (2× M.2), CPU Ryzen V1500B 2,2 GHz, 4096 MB DDR4 (max. 4096 MB ), 4 × USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), 4 × LAN, 2 × eSATA
29 990,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SnLG2020_007
Zlatá střední cesta Dobrý poměr cena/výkon
Synology RS1221RP+ - NAS Doručení na
prodejnu zdarma
5,0
Synology RS1221RP+
NAS - pro domácnosti i firmy, 8 volných pozic pro, procesor AMD Ryzen V1500B s frekvencí 2,2 GHz, paměť RAM DDR4 4 GB, 1× eSATA, 4× LAN, 2× USB 3.0, podporuje media server (DLNA) a FTP server, rozměry 407,5 × 482 × 88 mm (H׊×V)
42 990,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SnLG2021_009
Pro náročné Kvalita bez kompromisů
Synology RS2423RP+ - NAS Doručení na
prodejnu zdarma
Synology RS2423RP+
NAS - pro firmy i na monitoring, 12 volných pozic pro 2,5" SATA SSD, 3,5" SATA HDD, procesor AMD Ryzen V1780B s frekvencí 3,35 GHz, paměť RAM DDR4 8 GB, 3× LAN, 2× USB 3.0, 1× PCiE, podporuje media server (DLNA), sdílení souborů (SAMBA, HFS, CIFS), nahrávání z IP kamer, iSCSI a print server, rozměry 578 × 482 × 88 mm (H׊×V)
69 990,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: SNLG23_033
5,0
Synology DS423+
NAS - pro domácnosti, firmy i na monitoring, 4 volné pozice pro 2,5" SATA SSD, 3,5" SATA HDD disky, procesor Intel Celeron J4125 s frekvencí 2 GHz, paměť RAM DDR4 1,95 GB, 2 NVMe sloty pro SSD disky, 2× LAN, 2× USB 3.0, podporuje media server (DLNA), sdílení souborů (SAMBA, HFS, CIFS), nahrávání z IP kamer, iSCSI a print server, rozměry 223 × 199 × 166 mm (H׊×V)
14 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SNLG23_006
4,9 19×
Synology DS224+
NAS - pro domácnosti, firmy i na monitoring, 2 volné pozice pro 2,5" SATA SSD, 3,5" SATA HDD disky, procesor Intel Celeron J4125 s frekvencí 2 GHz, paměť RAM DDR4 1,95 GB, 2× LAN, 2× USB 3.0, podporuje media server (DLNA), sdílení souborů (SAMBA, HFS, CIFS), nahrávání z IP kamer, iSCSI a print server, rozměry 232,2 × 108 × 165 mm (H׊×V)
9 990,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SNLG23_007
4,9
Synology DS723+
NAS - pro domácnosti, firmy i na monitoring, 2 volné pozice pro 2,5" SATA SSD, 3,5" SATA HDD disky, procesor AMD Ryzen R1600 s frekvencí 2,6 GHz, paměť RAM DDR4 1,95 GB, 2 NVMe sloty pro SSD disky, 1× eSATA, 2× LAN, 1× USB 3.0, podporuje media server (DLNA), sdílení souborů (SAMBA, HFS, CIFS), nahrávání z IP kamer, iSCSI a print server, rozměry 223 × 106 × 166 mm (H׊×V)
13 390,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SNLG23_001
4,8 20×
Synology DS223j
NAS - pro domácnosti, firmy i na monitoring, 2 volné pozice pro 2,5" SATA HDD, 3,5" SATA HDD disky, procesor Realtek RTD1619B, paměť RAM DDR4 0,98 GB, 1× LAN, 2× USB 3.0, podporuje media server (DLNA), sdílení souborů (SAMBA, HFS, CIFS), nahrávání z IP kamer, iSCSI a print server, rozměry 233 × 108 × 165 mm (H׊×V)
5 390,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DS223j
4,7 11×
Synology DS223
NAS - pro domácnosti, firmy i na monitoring, 2 volné pozice pro 2,5" SATA SSD, 3,5" SATA HDD disky, procesor Realtek RTD1619B s frekvencí 1,7 GHz, paměť RAM DDR4 1,95 GB, 1× LAN, 3× USB 3.0, podporuje media server (DLNA), sdílení souborů (SAMBA, HFS, CIFS), nahrávání z IP kamer, iSCSI a print server, rozměry 233 × 108 × 165 mm (H׊×V)
7 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SNLG23_002
4,3 57×
WD My Cloud EX2 Ultra
NAS - pro domácnosti, 2 volné pozice pro, procesor Marvell Armada-385 s frekvencí 1,3 GHz, paměť RAM DDR3 1 GB, 1× LAN, 2× USB 3.0, podporuje media server (DLNA), sdílení souborů (SAMBA, HFS, CIFS), nahrávání z IP kamer, iSCSI a iTunes server, GDPR ready, rozměry 154,94 × 99,06 × 171,45 mm (H׊×V)
3 999,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FW885k
5,0
Synology DS124
NAS - pro domácnosti, firmy i na monitoring, 1 volná pozice pro 2,5" SATA SSD, 3,5" SATA HDD disk, procesor Realtek RTD1619B s frekvencí 1,7 GHz, paměť RAM DDR4 1 GB, 1× LAN, 2× USB 3.0, podporuje media server (DLNA), sdílení souborů (SAMBA, HFS, CIFS), nahrávání z IP kamer, iSCSI a print server, rozměry 224 × 71 × 166 mm (H׊×V)
Zlevněno -8 %
4 290,- 4 690,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SNLG23_008
4,5 24×
WD My Cloud EX2 Ultra 4TB (2x 2TB)
NAS - pro domácnosti, se 2 osazenými disky o celkové kapacitě 4 TB, procesor Marvell Armada-385 s frekvencí 1,3 GHz, paměť RAM DDR3 1 GB, podporuje media server (DLNA), sdílení souborů (SAMBA, HFS, CIFS) a cloud server, GDPR ready, rozměry 154,9 × 99,1 × 171,5 mm (H׊×V)
7 979,-
Skladem 3 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FW885k1
4,3 14×
NAS QNAP TS-233
Datové úložiště - pro 2,5" a 3,5" SSD + HDD, rozměry 186 × 90 × 156 mm (V׊×H), bílá barva
5 499,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: Qnap22_11
Synology DS1621+ - NAS Doručení na
prodejnu zdarma
5,0
Synology DS1621+
NAS - pro domácnosti, firmy i na monitoring, 6 volných pozic pro 2,5" SATA HDD, 3,5" SATA HDD, procesor AMD Ryzen V1500B s frekvencí 2,2 GHz, paměť RAM DDR4 3,91 GB, 2× eSATA, 4× LAN, 2× USB 3.0, 1× PCiE, podporuje media server (DLNA), sdílení souborů (SAMBA, HFS, CIFS), cloud server, nahrávání z IP kamer, web server, iSCSI a print server, rozměry 243 × 282 × 166 mm (H׊×V)
26 290,-
Skladem 4 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SnLG2020_006
4,0
Synology DS223j 2x2TB RED Plus
NAS - pro domácnosti, firmy i na monitoring, se 2 osazenými disky 2,5" SATA SSD, 3,5" SATA HDD o celkové kapacitě 4 TB, procesor Realtek RTD1619B, paměť RAM DDR4 1 GB, 1× LAN, 2× USB 3.0, podporuje media server (DLNA), sdílení souborů (SAMBA, HFS, CIFS), nahrávání z IP kamer, iSCSI a print server, rozměry 225,5 × 100 × 165 mm (H׊×V)
11 790,-
Skladem 3 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SNLG23_009
5,0
Synology DS223j 2x4TB RED Plus
NAS - pro domácnosti, firmy i na monitoring, se 2 osazenými disky 2,5" SATA SSD, 3,5" SATA HDD o celkové kapacitě 8 TB, procesor Realtek RTD1619B, paměť RAM DDR4 1 GB, 1× LAN, 2× USB 3.0, podporuje media server (DLNA), sdílení souborů (SAMBA, HFS, CIFS), nahrávání z IP kamer, iSCSI a print server, rozměry 225,5 × 100 × 165 mm (H׊×V)
12 990,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SNLG23_010
5,0
Synology DS224+ 2x4TB RED Plus
NAS - pro domácnosti, firmy i na monitoring, se 2 osazenými disky 2,5" SATA SSD, 3,5" SATA HDD o celkové kapacitě 8 TB, procesor Intel Celeron J4125 s frekvencí 2 GHz, paměť RAM DDR4 1,95 GB, 2× LAN, 2× USB 3.0, podporuje media server (DLNA), sdílení souborů (SAMBA, HFS, CIFS), nahrávání z IP kamer, iSCSI a print server, rozměry 232,2 × 108 × 165 mm (H׊×V)
17 890,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SNLG23_013
4,0
Synology DS224+ 2x6TB RED Plus
NAS - pro domácnosti, firmy i na monitoring, se 2 osazenými disky 2,5" SATA SSD, 3,5" SATA HDD o celkové kapacitě 12 TB, procesor Intel Celeron J4125 s frekvencí 2 GHz, paměť RAM DDR4 1,95 GB, 2× LAN, 2× USB 3.0, podporuje media server (DLNA), sdílení souborů (SAMBA, HFS, CIFS), nahrávání z IP kamer, iSCSI a print server, rozměry 232,2 × 108 × 165 mm (H׊×V)
19 990,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SNLG23_014
3,0
Synology RS422+
NAS - pro domácnosti, firmy i na monitoring, 4 volné pozice pro 2,5" SATA HDD, 3,5" SATA HDD disky, procesor AMD Ryzen R1600 s frekvencí 3,1 GHz, paměť RAM DDR4 2 GB, 2× LAN, 1× USB 3.0, 1× PCiE, podporuje nahrávání z IP kamer, rozměry 295,5 × 430,5 × 44 mm (H׊×V)
18 790,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SNLG22_03
5,0
Synology DS423
NAS - pro domácnosti, firmy i na monitoring, 4 volné pozice pro 2,5" SATA SSD, 3,5" SATA HDD disky, procesor Realtek RTD1619B, paměť RAM DDR4 1,95 GB, 2× LAN, 2× USB 3.0, podporuje media server (DLNA), sdílení souborů (SAMBA, HFS, CIFS), nahrávání z IP kamer, iSCSI a print server, rozměry 230 × 168 × 184 mm (H׊×V)
10 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SNLG23_005
4,0
WD My Cloud EX2 Ultra 16TB (2x 8TB)
NAS - pro domácnosti, 2 volné pozice pro, paměť RAM DDR3 1 GB, 2× USB 3.0, podporuje media server (DLNA), GDPR ready, rozměry 157 × 99 × 165 mm (H׊×V)
17 390,-
Skladem 1 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: FW885k7
Synology DS1522+ - NAS Doručení na
prodejnu zdarma
5,0
Synology DS1522+
NAS - pro domácnosti i firmy, 5 volných pozic pro 2,5" SATA HDD, 3,5" SATA HDD, procesor AMD Ryzen R1600 s frekvencí 2,6 GHz, paměť RAM DDR4 8 GB, 2× eSATA, 4× LAN, 2× USB 3.0, 2× PCiE, rozměry 223 × 230 × 166 mm (H׊×V)
20 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SNLG22_02
4,5
QNAP TS-233 2x2TB Red Plus
NAS - pro domácnosti i na monitoring, se 2 osazenými disky 2,5" SATA HDD, 2,5" SATA SSD, 3,5" SATA HDD o celkové kapacitě 46,14 TB, procesor ARM Cortex-A55 s frekvencí 2 GHz, paměť RAM DDR4 2 GB, 1× LAN, 2× USB 2.0, 1× USB 3.0, podporuje media server (DLNA), sdílení souborů (SAMBA, HFS, CIFS), cloud server, nahrávání z IP kamer, FTP server, web server a iSCSI, rozměry 156 × 90 × 186 mm (H׊×V)
10 990,-
Skladem 2 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: Qnap22_50
4,5 14×
QNAP TR-004
NAS - pro domácnosti, 4 volné pozice pro 2,5" SATA HDD, 2,5" SATA SSD, 3,5" SATA HDD disky, 1× USB 3.0, rozměry 219 × 160,2 × 168,5 mm (H׊×V)
5 199,-
Skladem 2 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: QL272m49

NAS - chytrá datová úložiště

NASPevné disky Synology jsou skvělým řešením pro NAS Společnost Synology patří mezi lídry v rámci síťových úložišť NAS. Nicméně do takového zařízení potřebujte i pevné disky. Dříve se bylo nutné spolehnout na jiné výrobce, ale doba se mění a Synology má i své vlastní disky. V čem jsou lepší?
Společnost QNAP vnímá NAS jako něco víc než jen „pouhé úložiště“. I proto máme radost, že vám můžeme nabídnout atraktivní produktovou řadu diskových úložišť pro domácí použití. Tak které si vyberete?
Plotnové disky už nemají v počítačích co dělat. Jsou pomalé, a navíc hlučné. Patří tak maximálně do NASek, a i tam je už pomalu nahrazují SSD disky. Není ale SSD disk jako SSD disk. Doba letí kupředu a SATA rozhraní pomalu odzvonilo. Pěkných pár let tu totiž máme NVMe...
článekDefragmentace a čištění disku (PODROBNÝ NÁVOD) Opravdu jen těžko najdete disk, na kterém by nebyla žádná duplicitní či nadbytečná data. Tato data nejenom ukrajují z dostupné kapacity úložiště, ale rovněž zpomalují chod celého počítače. Jednou za čas (např. za čtvrtletí) byste proto měli svůj disk alespoň...
Western Digital patři mezi respektované značky v oblasti ukládání dat. Nové NVMe SSD jsou navržené pro vysokou rychlost, která je mnohonásobně vyšší, než mají SSD disky pro SATA. A přitom vás překvapí svojí finanční dostupností. Znáte všechny výhody moderního NVMe...
Potřebujete naformátovat disk pro herní konzoli, vytvořit externí disk, který bude spolupracovat s Windows i macOS, připravit flash disk k dalšímu použití nebo třeba doplnit nové úložiště do existující sestavy? Podrobný návod, jak na formátování a všechno s ním spojené,...
Více článků Všechny články

NAS - chytrá datová úložiště

Pod zkratkou NAS, slovy Network Attached Storage, se skrývá chytré datové úložiště pro všechny vaše fotky, filmy a další důležitá data. Centrální úložiště nabízí snadnou dostupnost a dosažitelnost odkudkoli na světě přes internet.

Přístup k NAS přes internet

NAS fungují jako centrální cloud s velkou kapacitou a ochranným zabezpečením. Mějte přístup na své domácí úložiště přes webové rozhraní. Kromě neustálého přístupu z internetu se k datům uloženým v NAS dostanou všechna zařízení ve vaší domácí síti. Oblíbená je funkce automatického zálohování souborů ze všech počítačů PC nebo Mac v síti.

NAS pro firmy

Pro své pohodlí i spolehlivost jsou NAS využívána jako domácí úložiště nebo jako úložiště pro firmy. Zde poslouží pro centralizaci a organizaci důležitých dokumentů na jednom bezpečném místě. V naší nabídce tedy najdete jak domácí NAS tak firemní datová úložiště NAS. Kvalitní NASy vyrábí společnosti Synology či Western Digital.
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.
Podívejte se na produkty seřazené podle ceny od nejlevnějšího v kategorii levné NAS - chytrá datová úložiště Produkty seřazené od nejdražšího po nejlevnější hledejte v kategorii nejdražší NAS - chytrá datová úložiště Zboží seřazené dle prodejnosti od nejvíce po nejméně prodávané najde v kategorii nejprodávanější, nejlepší NAS - chytrá datová úložiště Produkty řazené dle hodnocení uživatelů od nejlepšího najdete v NAS - chytrá datová úložiště recenze
P-DC1-WEB14
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací