Nakupování budoucnosti Domácnost má zelenou
Zobrazit katalog

Nejlepší herní notebooky 2021

Nejlepší herní notebooky
(2021)

Článek

Aktualizováno

Ať už chcete hrát hry, nebo potřebujte výkonnější notebook pro náročnou práci, tu správnou volbu představují moderní notebooky vybavené nejnovějšími CPU i grafickými čipy. V čem všem nová generace herních notebooků vyniká?

Nejlepší herní notebooky – OBSAH

 1. Vybírejte notebook s výhledem do budoucnosti
 2. Naše tipy pro výběr herního notebooku
 3. Nejlepší herní notebook do 20 tis. Kč
 4. Nejlepší herní notebook okolo 20 tis. Kč
 5. Nejlepší herní notebook okolo 25 tis. Kč
 6. Nejlepší herní notebook okolo 30 tis. Kč
 7. Nejlepší herní notebook okolo 35 tis. Kč
 8. Nejlepší herní notebook nad 35 tis. Kč
 9. TOP herní notebook

Vybírejte notebook s výhledem do budoucnosti

Výběr notebooku je na začátku lepší promyslet. Notebooky neumožňují tak snadný upgrade jako klasické stolní počítače. Jistě, občas bude k dispozici jeden slot pro navýšení kapacity RAM, případně půjde vyměnit M.2 disk za kapacitně větší, ale to je všechno. Zapomeňte na výměnu procesoru nebo grafické karty. Přitom takový standardní notebook budete používat klidně dalších 5 let, takže při výběru vhodné konfigurace koukejte spíše do budoucnosti než na aktuální potřeby.

Ač je to pochopitelné, mnoho uživatelů při výběru herního notebooku hledí na co možná nejnižší cenu. Je však potřeba se připravit, že herní notebooky pod 15 tis. Kč v podstatě neexistují. A i při ceně pod 20 tis. Kč hrozí nutnost u nejnovějších her snižovat nastavení grafických detailů. Jestliže chcete herní zařízení s co možná nejnižší cenovkou, je na místě zvážit, zda se vám nevyplatí spíše klasický herní počítač. Ty sice postrádají mobilitu a zabírají více místa, nabízí ale lepší poměr ceny a výkonu, a navíc určitý potenciál pro pozdější upgrade.

Jak tedy vybrat nejlepší herní notebook právě pro vás? Doporučujeme si pořizovat raději o jeden stupeň kvalitnější notebook, než který aktuálně potřebujete. Pokud zvolíte správně, notebook vám může sloužit klidně dalších 5 let.

Herní notebook od klasického laptopu odlišuje použití dedikované grafické karty a obecně výkonnějších komponent. Vedle GPU je klíčový procesor, operační paměť RAM a kvalitní SSD disk. Obecnými nevýhodami herních notebooků bývá zpravidla vyšší váha a slabší výdrž na baterii. V současnosti však můžete narazit na modely pro které to nemusí platit a mohou vynikat jak tenkou konstrukcí, tak výdrží baterie – jedné ale zpravidla o notebooky s vyšší cenovkou.

Naše tipy pro výběr herního notebooku

Výběru herního notebooku se mnoho zákazníků předem obává. Ve skutečnosti však jde o poměrně přímočarý proces. Základním rozhodnutím je výše plánované investice. Již jsme zmínili, že notebook nejde časem nijak zvlášť vylepšit, proto jako minimum doporučujeme hranici 25 000 Kč, kdy za své peníze získáte již pěkný laptop. Kromě ceny je dobré se zaměřit i na několik dalších oblastí. Přinášíme vám pár tipů z naší praxe.

Velikost a obnovovací frekvence displeje

Velikost displeje

Úhlopříčka displeje je rozhodující veličinou směrem k hmotnosti notebooku. I pokud jej plánujete často přenášet, v pohodě si vystačíte s 15,6" displejem, takové herní notebooky mají hmotnost něco málo přes 2 kilogramy, což se dá ve spojení se vhodným batohem jednoduše zvládnout. K dispozici jsou však i varianty s úhlopříčkou 17,3", která se hmotnostně blíží ke 3 kilogramům. To už je však na každodenní cestování docela hodně. Oproti tomu se herní notebooky se 14" úhlopříčkou sice dobře přenáší, ale jsou dražší a vzhledem k omezenému prostoru pro chlazení jsou i hlučnější.

Typ displeje

Obecně je pak v rámci displejů zlatým standardem IPS panel s rozlišením 1 920 × 1 080 a ideálně s antireflexní nebo matnou úpravou povrchu. Díky tomu bude displej dobře čitelný za každých světelných podmínek. V některých případech se setkáte se starším  TN typem displeje. Typicky však jde o extrémně výkonné stroje se odezvou displeje na hodnotě jen 0,5 ms, což IPS displeje v současné době neumí.

herní notebooky, displej
Správný herní notebook by měl mít IPS displej s vyšší obnovovací frekvencí.

Frekvence displeje

Co se týče obnovovací frekvence displeje, tak jde o mimořádně důležitý parametr, který přímo ovlivní váš herní zážitek. U levnějších herních notebooků se setkáte se základní hodnotou 60 Hz. V tomto případě se nejvíce setkáte s tolik typickým cukání a zasekáváním obrazu, protože grafická karta nestíhá obraz vykreslovat na 60 FPS.

Proto výrobci postupně začali využívat displeje s vyšší obnovovací frekvencí. U dražších konfigurací herních notebooků se jako houby po dešti objevují panely s rychlostí například 120 Hz nebo 144 Hz, ale klidně i 300 Hz. NVIDIA svoji technologii nazývá G-SYNC a AMD zase FreeSync. Nakonec byla podpora pro FreeSync přidána přímo do standardu VESA DisplayPort 1.2a pod označením Adaptive-Sync, což výrazně zvýšilo počty displejů s touto funkcí.

Postupem času tak došlo k logickému kroku, kdy grafiky NVIDIA podporují technologii FreeSync i Adaptive-Sync, takže hráči nejsou při svém výběru nijak omezováni. Díky použití libovolné adaptivní synchronizace dochází k automatickému nastavení frekvence displeje podle snímkové frekvence výstupu, který je dodáván z grafické karty. Tím pádem eliminuje jak trhání, tak zadrhávání a zároveň nijak drasticky neovlivňuje vstupní zpoždění. Takový herní zážitek bude mnohem příjemnější a uvěřitelnější. Pokud na to máte rozpočet, tak určitě berte notebooku s vyšší obnovovací frekvencí.

Uvažujte o 6- nebo 8jádrovém CPU

Ještě loni byla situace s procesory v herních noteboocích krystalicky čistá. Vůbec nemělo smysl uvažovat o něčem jiném než o CPU od Intelu. Konkrétně probíhalo rozhodování mezi 4jádrovými Core i5 nebo často 6jádrovými Core i7. Vše se změnilo s nástupem mobilních procesorů AMD Ryzen 4000. Jde o moderní řadu CPU využívající 7nm architekturu Zen 2. To samo o sobě značí velký mezigenerační posun v efektivitě a prodlouženou výdrž při práci na baterii. Oproti Ryzenům 3000 došlo i k zásadní změně ve vnitřním uspořádání – již nejde o čipletový design, ale o „velký“ monolitický čip, kdy je CPU i GPU umístěno společně v jednom pouzdru. To s sebou nese mnoho výhod včetně citelného nárůstu výkonu ve všech situacích.

AMD válcuje procesory Intel

Musíme vyzdvihnout zejména AMD Ryzen 7 4800H, což je parádní 8jádro se 16 vlákny. Jeho pracovní frekvence se pohybuje v rozmezí 2,9 GHz až 4,2 GHz při spotřebě jen 45 W. Jedná se o parametry, které konkurence jen tiše závidí a obdivuje. Ostatně ani druhý často používaný procesor AMD Ryzen 5 4600H na tom není vůbec špatně. Nabídne 6 jader s 12 vlákny s maximální frekvencí až 4,0 GHz.

Pokud se tak do vašeho hledáčku dostane notebook osazený novými AMD procesory, berte ho všemi deseti. Rozhodně neuděláte chybu.

Intel Tiger Lake;přínosy

Souhrn novinek, které přináší mobilní procesory Intel Tiger Lake.

Nicméně i Intel jde postupně do sebe a snaží se dohnat AMD. A díky 11. generaci mobilních procesorů Intel Core se mu to částečně daří. Vrcholným čipem této řady je totiž extrémně výkonný Intel Core i9 11980HK Tiger Lake, který dokáže pracovat až na 5GHz frekvenci, což konkurence nezvládá.

Procesory Intel Core 11. generace využívají sílu technologie AI, aby umožnily bezkonkurenční rychlost a inteligentní výkon pro každodenní práci na notebooku. Intel například ukázal, že umělá inteligence dokáže zajistit během videohovorů oční kontakt, i když osoba na druhé straně například čte informace z vedlejší obrazovky. Integrovaný bezdrátový protokol Intel WiFi 6 zajistí bleskurychlé připojení k síti. A rozhraní Thunderbolt 4 se pak postará o rychlé datové přenosy nebo napájení.

Vybrat GPU je klíčový úkol

Výběr grafické karty je zásadním rozhodnutím, které předurčuje budoucí využití notebooku. Pokud chcete notebook spíše na práci nebo nevyžadujete u her vysoké detaily a zcela plynulý chod, pak si vystačíte s levnějšími GPU řady NVIDIA GeForce GTX. Nejčastěji se jedná o čipy GeForce GTX 1650, 1650 Ti, 1660 nebo 1660 Ti. Výkon je odstupňovaný dle číselného označení, takže s GeForce 1660 Ti si už zahrajete i náročnější hry ve slušné snímkové frekvenci.

GeForce RTX vládne mobilním grafikám

Herní zážitky v maximální kvalitě pak zprostředkují především grafické karty NVIDIA GeForce RTX 2060, 2070, 2080 a od nich odvozené varianty Max-Q. Jde sice o starší, ale extrémně úspěšnou generaci. Tu však postupně nahrazují nejnovější čipy Ampere řady GeForce RTX 30.

GeForce RTX pro notebooky

Moderní herní notebook je již často zabalený do tenkého a designově atraktivního těla. A přitom si na něm díky GeForce RTX 30 zahrajete i ve 4K rozlišení.

Pokud nechcete zdlouhavě zkoumat srovnávací testy grafických karet řady GeForce RTX 30, právě pro vás jsme dali dohromady jednoduchý přehled výkonu. Musíme už dopředu upozornit, že výkon například desktopové GeForce RTX 3070 a notebookové GeForce RTX 3070 není srovnatelný. Stojí za tím pochopitelně omezené prostorové možnosti a z toho vyplývající jiný způsob chlazení.

GeForce RTX 3060 nabídne 90 snímků za sekundu v nejnovějších hrách s nastavením detailů na ultra a v rozlišení 1 080p. Ceny notebooků startují již na zhruba 28 000 Kč. Po stránce výkonu lze očekávat vyšší hodnoty než u notebooků s vlajkovou lodí notebookových GPU minulé generace – GeForce RTX 2080 SUPER – jejichž cena se často pohybovala klidně i nad 60 tisíci.

GeForce RTX 3070 je určena ke hraní ve 1 440p, taktéž při 90 snímcích za sekundu a na ultra nastavení. Notebooky se postupně dostávají na ceny začínající na hodnotě 40 000 Kč, protože grafický výkon zajistí zhruba o 50 % více výkonu, než má GeForce RTX 2070.

GeForce RTX 3080 je novou vlajkovou lodí společnosti NVIDIA v notebookových GPU. Přinese až 16 GB paměti a umožní výrobu těch nejvýkonnějších notebooků pro hráče i tvůrce obsahu. Při hraní ve 1 440p na ultra detaily nabídne více než 100 snímků za sekundu. Cena notebooků s touto GPU postupně klesá na zhruba 61 990 Kč.

AMD sází na integrované řešení

Možná se vám zdá, že jsme zcela vynechali grafické karty od AMD. Vtip je v tom, že prakticky žádné nejsou. Nicméně blýská se na lepší časy, protože v následujících týdnech a měsících dorazí nová generace mobilních grafických čipů řady Radeon RX 6000M, které jsou postavené na architektuře RDNA2. Mělo by jít například o kombinaci procesoru AMD Ryzen 7 5800H a mobilní grafiky Radeon RX 6600M s 8 GB paměti a 1 792 stream procesory (čip Navi 23). Půjde tak o přímého konkurenta pro GeForce RTX 3060.

Kapacita RAM

Musíme konstatovat, že v současné době vidíme 8 GB RAM jako naprosté minimum pro herní notebooky na úrovni. Takový notebook však nebude vhodný na hraní nejnovějších her, které ke svému slušnému fungování potřebují více paměťových zdrojů. U většiny takto vybavených notebooků však půjde časem navýšit kapacitu pomocí jednoho dalšího paměťového modulu. Navýšení kapacity RAM v notebooku však není úplně triviální záležitost a bude nutné nejen pořídit správný typ RAM, ale současně i částečně rozebrat šasi notebooku a se zvýšenou opatrností nový modul nainstalovat.

Pokud se tomu chcete vyhnout, berte notebook rovnou se 16GB RAM, což vám aktuálně zajistí velmi slušný výkon. Nicméně s příchodem nových herních konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X obecně poroste hardwarová náročnost. Zkušenější hráči tak spíše přechází rovnou na 32 GB nejen na desktopu, ale rovněž na laptopu.

Již jsme zmínili, že 32 GB RAM je nyní standard pro technologické nadšence, kteří pracují s mnoha aplikacemi současně. Nebo například programují a potřebují si vytvářet různé testovací scénáře včetně virtuálních počítačů. Také bychom tuto kapacitu doporučili všem, kteří to myslí vážně s virtuální realitou, protože takto vybavený notebook není ničím limitovaný a celkově nabízí dostatečný výkon i pro práci se 4K videem.

Větší kapacita, tedy 64 GB RAM, už pro běžného hráče představuje zatím nevyužitelnou kapacitu. Svoje uplatnění však najde v profesionální sféře, kde se ve velkém pracuje s multimediálními aplikacemi, vytváří se obsah, dělá se s grafikou, fotkami či videem. Jde například o filmová nebo hudební studia, tvůrce architektonických návrhů, případně využití ve vědecké sféře.

Typ a velikost úložiště

Pokud ještě někde narazíte na herní notebook pouze s klasickým plotnovým diskem, obloukem se mu vyhněte. Dnes se už tyto disky v noteboocích hodí spíše jako sekundární úložiště k ukládání objemných dat.

Klíčovou roli tak hraje SSD v provedení M.2 s kapacitou minimálně 512 GB, což považujeme za minimální přípustnou hodnotu. Možná v některých konfiguracích objevíte i 256GB SSD, ale to je pro hry hodně málo. Protože když vezmete v úvahu, že jedna hra dnes zabere klidně 80 GB, není vůbec od věci si připlatit za 1TB SSD. Výrobci si problém s diskovou kapacitou uvědomují, a nesáhnete-li po konfiguraci rovnou osazené sekundárním diskem, mívají notebooky volnou pozici a v balení pak uchycení plus kabel pro 2,5" klasický disk či SSD. Kromě systémového disku pak lze přidat druhý, klidně plotnový, na který budete ukládat například filmy a další objemné soubory.

Nejlepší herní notebook do 20 tis. Kč – Lenovo IdeaPad Gaming 3


Herní notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3
 • Cena:
 • Procesor: AMD Ryzen 5 4600H
 • Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB
 • Disk: SSD 256 GB
 • RAM: 8 GB DDR4
 • Displej: 1 920 × 1 080

Další HW parametry

Typ Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ARH05 Onyx Black
Úhlopříčka a typ displeje 15,6" IPS, antireflexní povrch
Výdrž baterie 6 hodin
Konektory HDMI 2.0, 2× USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.1, RJ-45
Rozměry 359 × 249,6 × 24,9 mm
Hmotnost 2,2 kg

Vydejte se do světa esportu a užijte si hry ve skvělé kvalitě s notebookem Lenovo IdeaPad Gaming 3. I když jde o prakticky nejlevnější herní laptop, má co nabídnout. Ostatně kombinace moderního 6jádrového CPU ADM Ryzen 4600H s grafikou GeForce GTX 1650 je vhodná právě pro typické esportové hry. V praxi vás potěší 15,6" antireflexní displej nebo příjemná klávesnice se zdvihem kláves 1,3 mm. Ta mimochodem disponuje modrým podsvícením. A výdrž baterie? Ta se pohybuje na úrovni zhruba 6 hodin při brouzdání po webu.

Klíčovou nevýhodou notebooku Lenovo IdeaPad Gaming 3 je použití jen 256GB SSD disku a chybějící licence na operační systém Windows 10. Oba problémy lze vyřešit (například máte licenci na OS ze staršího PC nebo používáte už nyní externí disk), ale pro řadu uživatelů jde o následnou okamžitou investici v řádu tisíců Kč.

Výhody

 • Nejlevnější herní notebook na trhu
 • Výkonné CPU od AMD
 • Dostatek konektorů
 • Zajímavá bonusová výbava od Lenovo (herní myš + batoh)

Nevýhody

 • Fyzicky tlustější provedení s hmotností 2,2 kg
 • Jen starší typ USB-C 3.1
 • Chybějící operační systém
 • Slabá disková kapacita (nutno používat externí disk)

Nejlepší herní notebook okolo 20 tis. Kč – HP Pavilion Gaming 15-ec1900nc


Herní notebook HP Pavilion Gaming 15-ec1900nc
 • Cena:
 • Procesor: AMD Ryzen 5 4600H
 • Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB
 • Disk: SSD 512 GB
 • RAM: 8 GB DDR4
 • Displej: 144Hz s rozlišením 1 920 × 1 080

Další HW parametry

Typ HP Pavilion Gaming 15-ec1900nc Shadow Black White
Úhlopříčka a typ displeje 15,6" IPS, matný povrch
Výdrž baterie 6 hodin
Konektory HDMI 2.0, USB 2.0, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.1, RJ-45
Rozměry 360 × 256 × 23,4 mm
Hmotnost 2,25 kg

HP Pavilion Gaming 15-ec1900nc je předurčen zejména pro bezproblémové hraní středně náročných her, ale vemi dobře zvádne i tuhé esportové bitvy. Z výbavy musíme jednoznačně vypíchnout velmi pěkný IPS displej s 15,6" úhlopříčkou, ale především se 144Hz frekvencí. Díky tomu si méně náročné hry užijete i při vysoké snímkové frekvenci. Výkon použité grafiky GeForce GTX 1650 totiž rozhodně nestačí na rozhýbání moderních her na plné pecky. Přesto však kvitujeme, že výrobce použil 512GB SSD disk, na který se kromě předinstalového systému Windows 10 Home vejde i celá řada her.

Výhody

 • IPS displej se 144Hz frekvencí
 • Slušná kapacita interního SSD disku
 • Kvalitní reproduktory značky B&O
 • Grafitově černá plnohodnotná klávesnice s tajemně bílým podsvícením

Nevýhody

 • Relativně málo výkonu na hraní ve vysoké snímkové frekvenci
 • Tlustý rámeček pod displejem
 • Hmotnost by mohla být přeci jen nižší

Nejlepší herní notebook okolo 25 tis. Kč – Dell G3 15 Gaming (3500)


Herní notebook Dell G3 15 Gaming (3500) Black
 • Cena:
 • Procesor: Intel Core i5 10300H
 • Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GB
 • Disk: SSD 512 GB
 • RAM: 8 GB DDR4
 • Displej: 120Hz s rozlišením 1 920 × 1 080

Další HW parametry

Typ Dell G3 15 Gaming (3500) Black
Úhlopříčka a typ displeje 15,6" IPS, matný povrch
Výdrž baterie 7 hodin
Konektory HDMI 2.0, 2× USB 2.0, USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.1, RJ-45
Rozměry 365 × 254 × 21,6 mm
Hmotnost 2,34 kg

S notebookem Dell G3 15 Gaming (3500) rozpoutáte herní akci, která vám zvýší tep. O solidní výkon se stará 4jádrový čip Intel Core i5-10300H, který těží z technologií 10. generace procesorů Intel Core. Díky tomu se jeho frekvence vyšplhá v zátěži až na 4,5 GHz, což je pro herní nasazení důležité. O rozhýbání náročné grafiky maximálně ve Full HD rozlišení se pak stará GeForce 1650 Ti. Výrobce také umožňuje zvýšit celkový výkon díky režimu Game Shift přímo během hry. Stačí stisknout klávesy Fn + F7, čímž se naplno pustí ventilátory a klíčové komponenty mohou pracovat déle na maximální frekvenci. Notebook Dell G3 15 také dostal zcela novou, odvážnou 21,6mm konstrukci s elegantními barevnými možnostmi v černém nebo bílém provedení.

Výhody

 • IPS displej se 120Hz frekvencí
 • Slušná kapacita interního SSD disku
 • Funkce Game Shift pro rychlý přechod na vyšší výkon
 • Bíle podsvícená klávesnice

Nevýhody

 • Relativně málo výkonu na hraní ve vysoké snímkové frekvenci
 • Design odpovídá spíše firemním notebookům
 • Hmotnost by mohla být přeci jen nižší

Nejlepší herní notebook okolo 30 tis. Kč – Acer Nitro 5 Obsidian Black


Herní notebook Acer Nitro 5 Obsidian Black
 • Cena:
 • Procesor: Intel Core i5 9300H
 • Grafická karta: NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB
 • Disk: SSD 1000 GB
 • RAM: 16 GB DDR4
 • Displej: 120Hz s rozlišením 1 920 × 1 080

Další HW parametry

Typ Acer Nitro 5 Obsidian Black
Úhlopříčka a typ displeje 15,6" IPS, matný povrch
Výdrž baterie 8 hodin
Konektory HDMI 2.0, USB 2.0, 2× USB 3.2 Gen 1, USB-C 3.1, RJ-45
Rozměry 363 × 255 × 25,9 mm
Hmotnost 2,3 kg

V cenové hladině kolem 30 tisíc se konečně dostáváme tam, kde dává hardwarová výbava prakticky neomezené možnosti v konzumaci těch nejlepších herních pecek. S notebookem Acer Nitro 5 Obsidian Black se stanete vládci herního světa. Až 4,1GHz frekvence procesoru od Intelu dostatečně podporuje grafiku NVIDIA GeForce RTX 2060. A ta podává skutečně znamenitý výkon. Obzvláště v kombinaci s celou řadou pokročilých technologií v čele s DLSS. Důležitým prvkem výbavy je též 16GB operační paměť RAM nebo dokonce 1TB SSD disk.

Díky tomu se prakticky nemusíte omezovat a naplno si tak vychutnáte 120Hz IPS displej s 15,6" úhlopříčkou. Takto nabušený notebook Acer Nitro 5 Obsidian Black je nutné nadstandardně chladit. O to se stará technologie Acer CoolBoost vybavená dvojicí ventilátorů a čtveřicí větracích otvorů, což v součtu zajistí dobré provozní podmínky i při náročném používání. Veškeré funkce jsou navíc pod kontrolou v reálném čase pomocí mocné aplikace NitroSense, ve které lze kontrolovat teploty, rychlosti ventilátorů a mnoho dalšího.

Výhody

 • IPS displej se 120Hz frekvencí
 • Výkonná grafika třídy GeForce RTX
 • Nadstandardní kapacita interního SSD disku
 • Účinné chlazení Acer CoolBoost je pod dohledem aplikace NitroSense
 • Rychlá WiFi 6 (802.11ax)

Nevýhody

 • Starší generace procesoru značky Intel
 • Nižší kvalita webové kamery
 • Méně kvalitní reproduktory

Nejlepší herní notebook okolo 35 tis. Kč – MSI GF65 Thin 10UE-098CZ


Herní notebook MSI GF65 Thin 10UE-098CZ
 • Cena:
 • Procesor: Intel Core i5 10500H
 • Grafická karta: NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB
 • Disk: SSD 512 GB
 • RAM: 16 GB DDR4
 • Displej: 144Hz s rozlišením 1 920 × 1 080

Další HW parametry

Typ MSI GF65 Thin 10UE-098CZ
Úhlopříčka a typ displeje 15,6" IPS, matný povrch
Výdrž baterie 7 hodin
Konektory HDMI 2.0, 2× USB 3.2 Gen 1, 2× USB-C 3.2 Gen 1, RJ-45
Rozměry 359 × 254 × 21,7 mm
Hmotnost 1,86 kg

Pokud si pořídíte notebook MSI GF65 Thin 10UE-098CZ, můžeme vám garantovat úplně novou úroveň herních zážitků. Na vlastní oči si totiž vyzkoušíte efektní ray tracing efekty, které ve spojení s technologií DLSS uvidíte ve vysoké snímkové frekvenci. Tomu napomáhá i 6jádrový procesor od Intelu, který sice spadá do starší generace, ale i tak zvládne až 4,5GHz frekvenci.

I když MSI GF65 Thin 10UE-098CZ nabídne 15,6" obrazovku, přesto si zachová střídmé rozměry, a hmotnost tak padá na úroveň 1,86 kg. To znamená, že jej snadno můžete s sebou nosit v batohu do školy a o víkendu vozit třeba na chalupu. Nesmíme opomenout ani doprovodný software MSI Dragon Center, ve kterém budete mít pod palcem detailní nastavení všech funkcí včetně hlučnosti chlazení.

Výhody

 • Prémiový IPS displej se 144Hz frekvencí
 • Skvělá grafika GeForce RTX 3060
 • Nízká hmotnost a nadstandardní materiálové provedení
 • Účinné chlazení i kvalitní zvukový výstup
 • Rychlá WiFi 6 (802.11ax)

Nevýhody

 • Starší generace procesoru značky Intel
 • Chybějící numerická část klávesnice

Nejlepší herní notebook nad 35 tis. Kč – Asus ROG Strix G15 G513QM-HN064T


Herní notebook Asus ROG Strix G15 G513QM-HN064T Eclipse Gray
 • Cena:
 • Procesor: AMD Ryzen 7 5800H
 • Grafická karta: NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB
 • Disk: SSD 512 GB
 • RAM: 16 GB DDR4
 • Displej: 144Hz s rozlišením 1 920 × 1 080

Další HW parametry

Typ Asus ROG Strix G15 G513QM-HN064T Eclipse Gray
Úhlopříčka a typ displeje 15,6" IPS, antireflexní povrch
Výdrž baterie 12 hodin
Konektory HDMI 2.0, 3× USB 3.2 Gen 1, 1× USB-C 3.2 Gen 2, RJ-45
Rozměry 354 × 259 × 27,2 mm
Hmotnost 2,5 kg

Využijte výhody nejnovější generace mobilních procesorů AMD Ryzen. V notebooku Asus ROG Strix G15 G513QM-HN064T Eclipse Gray se totiž nachází 8jádrové monstrum Ryzen 7 5800H s pracovní frekvencí až 4,4 GHz. Díky tomu máte jistotu, že laptop bude po hardwarové stránce skvěle sloužit několik dalších let. Obzvláště když zjistíte, že o grafickou stránku se stará našlapaná GeForce RTX 3060. Ideální pro Full HD rozlišení a vysokou snímkovou frekvenci v libovolné hře.

Inteligentní chlazení notebooku ASUS ROG Strix G15 G513 zajistí odpovídající teplotní poměry pro každou herní situaci. Ventilátory Arc-Flow s 84 lopatkami zvyšují průtok vzduchu s menšími turbulencemi. Vzduch proudící přes 4 chladiče efektivně odvádí teplo. Chladicí systém tak umožňuje provoz GPU v režimu Turbo a vytváří tepelnou rezervu pro nejvyšší výkon procesoru. Stejně tak hráči v praxi ocení přítomnost čtyřzónové RGB klávesnice se zvýrazněním WASD kláves.

Výhody

 • Prémiový IPS displej se 144Hz frekvencí
 • Skvělá grafika GeForce RTX 3060
 • 8jádrový/16vláknový procesor od AMD
 • Podsvícená RGB klávesnice
 • Rychlá WiFi 6 (802.11ax)

Nevýhody

 • Pro náročnější nasazení je nutné dokoupit další disk
 • Chybějící numerická část klávesnice
 • Kvůli vyšší hmotnosti se nehodí na každodenní přenášení

TOP herní notebook – Acer Predator Helios 300 Abyssal Black


Herní notebook Acer Predator Helios 300 Abyssal Black
 • Cena:
 • Procesor: Intel Core i7 10870H
 • Grafická karta: NVIDIA GeForce RTX 3080 8GB
 • Disk: SSD 1000 GB
 • RAM: 16 GB DDR4
 • Displej: 144Hz s rozlišením 1 920 × 1 080

Další HW parametry

Typ Acer Predator Helios 300 Abyssal Black
Úhlopříčka a typ displeje 15,6" IPS, matný povrch
Výdrž baterie 6 hodin
Konektory HDMI 2.0, 2× USB 3.2 Gen 1, 1× USB 3.2 Gen 2 , 1× USB-C 3.2 Gen 2, RJ-45
Rozměry 363 × 255 × 22,9 mm
Hmotnost 2,5 kg

Pusťte se do těch nejlepších her se vším, co potřebujete k překonání nepřátel. Acer Predator Helios 300 Abyssal Black patří mezi nejvýkonnější herní notebooky vůbec. Ostatně skvěle těží ze síly 5GHz procesoru Intel Core i7 10870H, který má k dispozici 8 jader a 16 vláken. Herní výzbroj pak ještě násobí vůbec nejsilnější mobilní grafika NVIDIA GeForce RTX řady 3080. Takový výkon je vhodný klidně i pro velkolepé zážitky na externím 4K monitoru.

Všechen tento výkon chladí Acer AeroBlade 3D 5. generace. Jde o speciálně navržený ventilátor s osmdesáti devíti kovovými lopatkami o tloušťce 0,8 mm, které generují o 55 % větší průtok vzduchu než plastový ventilátor. Vylepšena byla rovněž klávesnice. Ta je nyní vybavena 4 zónami RGB podsvitu a průhlednými konkávními krytkami na klávesách WASD. Od standardní klávesnice se tento notebook liší také klávesou Turbo pro okamžité přetaktování a klávesou PredatorSense, která otevírá vlastní obslužnou aplikaci Predator pro monitorování nebo přetaktování systému, přizpůsobení všech RGB prvků a další funkce.

Výhody

 • Prémiový IPS displej se 144Hz frekvencí
 • Nejvýkonnější dostupná mobilní grafika GeForce RTX 3080
 • 5GHz procesor od Intelu
 • Podsvícená RGB klávesnice
 • Rychlá WiFi 6 (802.11ax)

Nevýhody

 • Náročnější hráč by uvítal 2TB disk
 • Slabší výdrž na baterii
 • Kvůli vyšší hmotnosti se nehodí na každodenní přenášení
i Mohlo by vás zajímat

Moderní herní notebooky jsou často po hardwarové stránce nadprůměrně vybavené. I proto vám takový notebook vydrží déle a bude se s ním celkově lépe pracovat. I přes vyšší pořizovací cenu herního notebooku tak máme za to, že vaše finance budou účelně využity.

Herní notebooky
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi