Během svátků 5.7. a 6.7. mají všechny naše pobočky otevřeno.

Získejte doručení ZDARMA na rok pouze za 25 Kč měsíčně! Více informací

Naše ceny? Posečeny! Zažij rychlé doručení.
Zobrazit katalog

Overwatch 2; wallpaper: cover

Overwatch 2 (INFO) – datum vydání, předběžný přístup, platformy atd.

(Update): Článek byl rozšířen o informace o plánovaných sezónách, beta testu a nových hratelných postavách.

Multiplayerová online střílečka Overwatch už je na scéně pěkných pár let, stále ale patří mezi populární multiplayerové tituly se solidní fanouškovskou základnou, oznámením pokračování tak studio Blizzard překvapilo asi jen málokoho. Jak bude Overwatch 2 vypadat, jaké změny do hratelnosti přinese a jak jeho příchod ovlivní majitele prvního dílu, se dozvíte v následujícím článku.


Autor: Štěpán LenkInfo


Zdroj obrázku: Blizzard Entertainment

Overwatch 2 ve zkratce

    Overwatch 2

  • Žánr: Online FPS/TPS
  • Vývojář: Blizzard Entertainment
  • Vydavatel: Blizzard Entertainment
  • Čeština, česká lokalizace: Ne

  • Datum vydání a platformy: 4. 10 2022 v předběžném přístupu na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One a Switch

Overwatch 2 (INFO) – OBSAH

Overwatch 2: Druhý beta test proběhne v červenci 2022


Druhý beta test Overwatch 2 na PC a konzolích (PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One) začne 28. července 2022 a dovolí vám vyzkoušet víceméně celou PvP složku hry – nové hrdinky Sojourn a Junker Queen, nové mapy a módy atd.

Do beta testu se můžete zaregistrovat na tomto odkazu, registrace ale nezaručuje automatický přístup. Stejně jako v případě bety první totiž budete muset doufat, že projdete interním blizzardím sítem a budete vybráni.

První beta test – dojmy z hraní

První uzavřený beta Overwatch 2 hráčům ukázal výhradně multiplayerovou složku hry. Představen byl nový režim Push, ve kterém se oba týmy snaží dostat obřího robota do centra mapy a zatím se jeví jako skvělé rozšíření stávající nabídky módů. Dobrým ohlasům se těší i pingovací systém, nová hrdinka Sojourn a nové mapy.

I přes pozitivně vypadající změny a novinky ovšem Overwatch 2 tak úplně nepůsobí dojmem plnohodnotného druhého dílu, ale spíše větší expanze či updatu „jedničky“. Hratelnost, i když stále výborná, je zkrátka až příliš podobná té hře, kterou mnoho z nás denně hraje už více než šest let. Největším rozdílem mezi oběma díly tak zřejmě bude avizovaný kooperativní PvE režim a příběhové mise, ty jsme ale zatím neměli možnost vidět v akci.

První beta test – základní informace

Update: uzavřený beta test skončil 17. května 2022

Overwatch 2 se poprvé předvede širšímu publiku 26. dubna 2022 v rámci prvního beta testu, žel bohu si blizzardí novinku v tuto chvíli ani zdaleka nevyzkouší všichni. Jedná se totiž o uzavřené testování, takže pokud se chcete zúčastnit, musíte se nejprve zaregistrovat na tomto odkazu a doufat, že budete vybráni. Beta test ovšem tentokrát proběhne pouze na PC, přičemž musíte vlastnit první díl Overwatch, abyste druhý díl mohli spustit. 

Dubnová beta nechá hráče vyzkoušet herní režimy pro 5 hráčů v každém týmu, jak ve starých mapách z OW1, tak i ve čtyřech zbrusu nových úrovních – Circuit Royal, Midtown,Toronto a Rome. K prubnutí bude ale i nový hrdina Sojourn, herní mód Push a vylepšené verze již stávajících hrdinů (Orisa, Doomfist, Bastion, Sombra) a nový ping systém. 

Pokud se ale do prvního beta testu nedostanete, nezoufejte. Blizzard má v plánu ještě další testování, která by měla zahrnout i konzolové hráče, a s velkou pravděpodobností se v průběhu času dočkáme i plně veřejných zkoušek.

Overwatch 2: Datum vydání, platformy


Overwatch 2 bude vydáno jako free-to-play titul, a i když datum vydání plné verze zatím není známo, 4. října 2022 hra přejde do režimu předběžného přístupu na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One a Nintendo Switch. Současně s příchodem Overwatch 2 bude ukončen provoz Overwatch 1, jak vyplynulo z redditové debaty fanoušků s vývojáři.

Junker Queen Gameplay Trailer | Overwatch 2

zdroj: Blizzard Entertainment

Overwatch 2 vtrhne na herní scénu už v říjnu 2022, společně s novou hrdinkou Junker Queen.

Overwatch 2: Sezóny a battle pass


1. sezóna Overwatch 2 bude spuštěna 4. října 2022 a do hry přidá 3 nové hrdiny (Sojourn, Junker Queen a zatím neoznámená postava), 6 nových map a 30 kosmetických skinů. Sezóny budou trvat 9 týdnů a pravidelně budou přinášet nový obsah. Podle zveřejněných plánů 2. sezóna začne už v prosinci 2022 a nabídne nového hrdinu, mapu a nové skiny.

Overwatch 2; screenshot: roadmap

zdroj: Blizzard Entertainment

Porovnání modelu postavy Reapera z prvního (vlevo) a druhého (vpravo) dílu Overwatch.

S přechodem na free-to-play model bude do Overwatch 2 rovněž zaveden systém battle passu, který bude obsahovat výhradně kosmetické předměty. Tím pádem ze hry kompletně zmizí loot boxy používané v prvním dílu a hráč tak bude mít naprostou kontrolu nad tím, co si za herní měnu, respektive reálné peníze pořídí.

Overwatch 2: Čeština, česká lokalizace


Byť česká lokalizace nebyla v případě Overwatch 2 oficiálně potvrzena ani vyvrácena, v tomto případě češtinu ve hře spíše nepředpokládáme.

Overwatch 2: Příběh


Příběh se odehrává v alternativní budoucnosti, kde organizace United Nations v zájmu ochrany naší planety před nepřátelskými roboty dala dohromady hrdiny z celého světa, kteří společně založili jednotku Overwatch. Ta na Zemi udržovala mír po několik desetiletí, kvůli vnitřním neshodám ve vedení a mezi jednotlivými členy týmu ale nakonec bylo Overwatch rozpuštěno.

V druhém dílu se ovšem kvůli stále sílící robotické hrozbě zvané Null Sector dá Overwatch opět dohromady, což Blizzard ukázal v epické příběhové animaci zveřejněné v rámci BlizzConu 2019. Jakým směrem se ale bude příběh Overwatch 2 vyvíjet dál, je zatím nejisté, s největší pravděpodobností ale bude potřeba vymýtit aktivity Null Sectoru po celé naší planetě.

Overwatch 2 Announce Cinematic | “Zero Hour”

zdroj: Blizzard Entertainment

Blizzard příběhové animace prostě umí.

Overwatch 2: Gameplay


Overwatch 2 bude stejně jako předchozí díl akční online PvP střílečkou z první osoby s důrazem na týmový aspekt a odlišné schopnosti jednotlivých hrdinů, za které zde můžete hrát. Herní módy by měly být totožné jako v „jedničce“, s Overwatch 2 by se ale nabídka měla rozšířit o 3 další:  Push, Story Experience a Hero Missions. Poměrně velkou změnou ovšem bude přechod z formátu 6 vs 6 hráčů na 5 vs 5, což se posléze samozřejmě stane novým standardem i v prvním Overwatch.

Dvojka Overwatch se kromě klasického online multiplayeru více zaměří na příběh, k čemuž bude sloužit právě kooperativní PvE příběhový mód Story Experience, kde se ve čtyřech hráčích postavíme robotickým armádám zvaným Null Sector. Hero Missions ponesou určité podobné znaky s příběhovým režimem, jsou ale designovány s ohledem na co největší znovuhratelnost a měly by se převážně odehrávat na ploše starých známých multiplayerových map. V těch se ale nyní otevřou dříve nepřístupné prostory, navíc by se zde mělo dynamicky střídat počasí a měnit denní doba. PvE režim nicméně bude do hry přidán až v průběhu roku 2023.

V rámci druhého dílu by mělo dojít k velkým změnám u zbraní, přesněji řečeno u samotného pocitu ze střelby. Tvůrci se rozhodli přepracovat a vylepšit zvukové efekty u naprosté většiny zbraní, upravují ale i třes kamery při jednotlivých výstřelech a další aspekty, které by přestřelky v Overwatch 2 měly udělat ještě zábavnějšími a na pohled atraktivnějšími. Úpravy by se ale neměly vyhnout ani samotným hrdinům, u kterých dojde k vybalancování jednotlivých schopností, ale i ke kosmetickým vylepšením. Ty by měly zahrnovat o poznání detailnější modely postav, expresivnější výrazy, ale i kvalitnější textury oblečení.

Overwatch 2; screenshot: Reaper

zdroj: Blizzard Entertainment

Porovnání modelu postavy Reapera z prvního (vlevo) a druhého (vpravo) dílu Overwatch.

Overwatch 2: Hrdinové


Overwatch 2 bude disponovat stejnou nabídkou hratelných hrdinů jako první díl, můžeme se tedy těšit na 32 základních charakterů rozdělených do tříd Tank, Damage a Support. Právě řady „tanků“ by měla v blízké době rozšířit zbrusu nová postava – Australanka a vládkyně osady Junkertown zvaná Junker Queen. Zatím ovšem není jisté, kdy bude skutečně do hry přidána.

Overwatch 2 ovšem v říjnu svůj nástup do předběžného přístupu odstartuje ve velkém stylu a do hry přidá hned tři nové hrdiny – již dříve oznámenou Sojourn (Damage), Australanku Junker Queen (Tank) a doposud nepředstaveného hrdinu (Support). Hrdinové by s příchodem Overwatch 2 měli být do hry přidáváni s o poznání větší kadencí než v případě prvního dílu, podle tvůrců každou druhou sezonu přibude alespoň jeden.

Overwatch Animated Short | “The Wastelander” [4K]

zdroj: Blizzard Entertainment

Krátký animovaný filmeček představuje novou postavu Junker Queen.

Overwatch 2: Multiplayer


Overwatch 2 bude primárně online multiplayerovým titulem a hráčům nabídne několik PvP herních režimů. Můžeme očekávat návrat klasických módů z prvního dílu – Assault, Control, Escort, Hybrid, Capture the Flag, Deathmatch a Elimination, ty by pak měl doplnit ještě nový režim Push a kooperativní PvE módy Story Experience a Hero Missions.

Vzhledem k tomu, že provoz prvního Overwatch bude s příchodem Overwatch 2 ukončen, veškerý progress, skiny, emoty, spreje, herní měna a další záležitosti budou převedeny do druhého dílu, včetně případných nasbíraných lootboxů, které budou automaticky otevřeny.  Hra bude podporovat funkce cross-play a cross-save, je zde tedy cítit patrná snaha co nejméně tříštit komunitu, což je dobrá zpráva.

Overwatch 2: Videa, trailery, screenshoty


Trailery a další videa naleznete na oficiálním YouTube kanále hry a obrazové materiály na webových stránkách Overwatch 2.

Overwatch 2: Hodnocení a metacritic


Recenze k Overwatch 2 zatím nejsou k dispozici.

Overwatch 2: Hardwarové nároky na PC


Oficiální hardwarové nároky pro Overwatch 2:


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7/8/10 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core i3 | AMD Phenom X3 8650 Intel Core i7 | AMD Ryzen 5
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 600 series | AMD Radeon HD 7000 series NVIDIA GeForce GTX 1060 | AMD R9 380
Operační paměť 6 GB 8 GB
Pevný disk 50 GB 50 GB

• Zdroj: us.battle.net (25. 4. 2022)

S jakým herním PC na Overwatch 2?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza Gamebox Ryzen Starter

Základní sestava:

Alza Gamebox Ryzen Starter

Alza GameBox Core RTX3050

Optimální sestava:

Alza GameBox Core RTX3050

Alza BattleBox Core RTX3060 Ti TUF

Sestava pro náročné:

Alza BattleBox Core RTX3060 Ti TUF

i

• Zdroje: overwatch2.playoverwatch.com


PlayStation 5
Herní konzole - k TV, SSD 825 GB, Blu-ray (4K), možnost hraní ve 4K, menu v češtině, 1x herní ovladač - Z důvodu celosvětové nedostupnosti neznáme konkrétní termín naskladnění zboží. Veškeré přijaté předobjednávky PlayStation 5 jsou odbavovány postupně podle data vytvoření předobjednávky a dle dostupnosti příslušné regionální verze s omezením 1ks na zákazníka. Výhodné sety od Sony (konzole a hra) budou přednostně nabídnuty zákazníkům s předobjednávkou samostatné konzole vytvořenou do data uzavření předobjednávek na samostatné konzole, tj. 22.6.2022 (postupně), následně budou nabídnuty zákazníkům z předobjednávkové fronty na výhodné sety. 

Cena nebyla stanovena
Těšíme se
Objednací kód: MSX005
PlayStation 5 Digital Edition
Herní konzole - k TV, SSD 825 GB, bez mechaniky (nepřehrává fyzické disky), možnost hraní ve 4K, menu v češtině, 1x herní ovladač - Z důvodu celosvětové nedostupnosti neznáme konkrétní termín naskladnění zboží. Veškeré přijaté předobjednávky PlayStation 5 Digital Edition jsou odbavovány postupně ze společné fronty podle data vytvoření předobjednávky a dle dostupnosti příslušné regionální verze s omezením 1ks na zákazníka. Od 23.6.2022 nepřijímáme další předobjednávky na samostatné konzole. Aktuální informace získáte pomocí „Hlídat dostupnost“. 

Cena nebyla stanovena
Těšíme se
Objednací kód: MSX005DE
Xbox Series S
Herní konzole - k TV, SSD 512 GB, bez mechaniky (nepřehrává fyzické disky), menu v češtině, 1x herní ovladač, barva bílá

+ ZDARMA Komiks Scratch Wars - Komiks

6 990,-
Můžete mít dnes od 8:15
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MXO001s
Xbox Series X
Herní konzole - k TV, SSD 1024 GB, Blu-ray (4K), možnost hraní ve 4K, menu v češtině, 1x herní ovladač, barva černá

13 490,-
Můžete mít dnes od 8:00
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MXO001a
Xbox Series X + Xbox Stereo Headset
Herní konzole - k TV, SSD 1024 GB, Blu-ray (4K), možnost hraní ve 4K, menu v češtině, 1x herní ovladač, barva černá

13 990,-
Můžete mít dnes od 8:00
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MXO001ab9
Overwatch - Reaper - akční figurka
Figurka - akční, výška 10 cm, materiál PVC

999,-
Můžete mít dnes od 8:20
Skladem 4 ks
Objednací kód: GMERCHf281
Overwatch 2: Rio - Puzzle
Puzzle , 1000 dílků v balení

359,-
Můžete mít dnes od 8:20
Skladem 3 ks
Objednací kód: GMERCHb937a18
Overwatch: Heroes Collage - Puzzle
Puzzle , 1500 dílků v balení, téma: filmy a seriály

499,-
Můžete mít dnes od 16:00
Skladem 1 ks
Objednací kód: GMERCHb937a9
Overwatch Antologie: Svazek 1
Kniha - Ať jste novic nebo Velmistr, je pro vás právě tahle kniha tím pravým průvodcem po světě týmu Overwatch - 144 stran, česky, Brožovaná bez přebalu lesklá - 144 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá

252,-
Můžete mít ve čtvrtek 7.7. od 12:30
Skladem > 10 ks u partnera
Objednací kód: FKP0285650
Funko POP! Overwatch - Baptiste
Figurka - výška 10 cm, materiál vinyl

399,-
Můžete mít v pátek 8.7.
Skladem 2 ks u partnera
Objednací kód: HRAif16554
0
Vytisknout
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací