Všechny dárky jako na dlani Výhodné nákupy pro živnostníky

PanoBoard The DarkDeer Edition - kvalitní a cenově dostupné kartonové VR brýle

Zobrazit katalog
PanoBoard The DarkDeer Edition - kvalitní a cenově dostupné kartonové VR brýle
0

PanoBoard The DarkDeer Edition, to jsou kartonové brýle určené k zobrazení virtuální reality prostřednictvím chytrého telefonu. Jedná se o novinku, která vychází z úspěšného loňského modelu The Deer Edition. Ve srovnání s ním však nové brýle nabízí celou řadu praktických novinek. 

VR brýle s neodymovým magnetem a programovatelným NFC tagem

Za nejvýznamnější změnu oproti předcházejícímu modelu lze v případě PanoBoard The DarkDeer Edition považovat integraci neodymového magnetu a programovatelného NFC tagu.

Neodymový magnet funguje jako akční tlačítko pro aplikace, které vyžadují akci, popřípadě interakci. Akcí, respektive interakcí, může být například přemístění se v prohlídce služby Google Street View nebo volba v menu aplikace. Ne všechny aplikace však ovládání skrze neodymový magnet podporují. Pro tyto případy umístil výrobce do spodní části brýlí malý výřez. Skrze něj dosáhnete přímo na displej telefonu. Pro dotyk na displeji proto již nemusíte vyndávat z brýlí celý telefon, jako tomu bylo u předchozího modelu.

VR brýle PanoBoard The DarkDeer Edition - neodymový magnet

Další praktickou novinkou je programovatelný NFC tag (typ NTAG 213). Jedná se o součástku, kterou lze prostřednictvím aplikace naprogramovat k provedení určité akce ve smartphonu - změna jasu, změna hlasitosti, zapnutí aplikace atd. Následně stačí telefon k tagu přiložit a ten automaticky provede přednastavenou akci.

PanoBoard The DarkDeer Edition - odolnější a s lepším obrazem

VR brýle PanoBoard The DarkDeer Edition se oproti starším modelům odlišují i tím, že mají nalakovanou vnitřní stranu kartonu tmavou barvou. Tmavá barva výborně pohlcuje okolní světlo a zvyšuje tak kontrast projekce. Lakování pak také odstraňuje tzv. efekt mastného čela, kdy u nelakovaných modelů docházelo po delší době používání k poškození kartonu v prostoru kolem čoček - kvůli kontaktu kartonu s pokožkou. Černým lakováním byl však tento efekt zcela potlačen.

PanoBoard The DarkDeer Edition - černé vnitřní lakování

I bez popruhů to je zábava

Kartonové brýle PanoBoard The DarkDeer Edition k vám domů přijdou rozložené. Nicméně není se čeho bát, PanoBoard zapracoval i na konstrukci. Nejen všechny novinky, ale i všechny starší modely kartonových VR brýlí pro mobilní telefony do 5,2" nyní složíte snadněji a rychleji (vč. PanoBoard The DarkDeer Edition) - do 10 sekund.

Důležitým faktem je i to, že součástí balení PanoBoard The DarkDeer Edition není náhlavní popruh. Brýle tak budete muset držet v ruce. Důvody jsou v tomto případě však čistě praktické. Vzhledem k váze mobilního telefonu bývá užití popruhu u kartonových brýlí nepohodlné, brýle pak nepříjemně tlačí a řežou do obličeje. Ani samotná společnost Google, v rámci svých kartonových VR brýlí Google CardBoard, nedoporučuje užívání náhlavního popruhu - roste totiž riziko vzniku nevolnosti. V neposlední řadě absence náhlavního popruhu rovněž snižuje celkové výrobní náklady, PanoBoard The DarkDeer Edition tak okupuje velmi zajímavou cenovou hladinu.

PanoBoard The DarkDeer Edition - univerzální VR brýle

PanoBoard The DarkDeer Edition - brýle pro virtuální realitu

Brýle pro virtuální realitu PanoBoard The DarkDeer Edition jsou vhodné pro všechny smartphony (Android i iOS) s velikostí úhlopříčky v rozmezí 4-5,2", které disponují gyroskopem a akcelometrem. Gyroskop a akcelometr představují v současné době naprosto základní vybavení chytrého telefonu. Podporovány jsou tak prakticky všechny přístroje vyrobené po roce 2013.

Pro váš konkrétní mobilní telefon je připraveno mnoho aplikací, her, ale i 360° videí. Ty jsou k dispozici na Google Play a App Store.

Co je to virtuální realita a jak funguje?

Virtuální realita (VR) je technologie, která vytváří iluzi skutečného nebo fiktivního světa. Ten vás po nasazení brýlí a spuštění speciální aplikace, popřípadě videa, zcela obklopí. Když se pak podíváte jakýmkoliv směrem, obraz na to reaguje - otáčí se s vámi (díky gyroskopu a akcelometru v mobilním telefonu). Výsledný trojrozměrný obraz pak dotvářejí speciálně upravené čočky VR brýlí.

0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi