AlzaPlus+ pet ProPlan PROMO

Klece pro hlodavce a malá zvířata

Zobrazit katalog
Cena
-
Dostupnost
Stav zboží
Hodnocení od zákazníků
Zvíře
Morče
(17)
Křeček
(30)
Králík
(9)
(18)
Tvar
Rohový
(4)
Obdélníkový
(36)
Atypický
(8)
Délka
19 cm
118 cm
-
Šířka
19 cm
100 cm
-
Výška
23 cm
107 cm
-
Materiál
Plast
(29)
Kov
(3)
Dřevo
(4)
Sklo
(1)
Pozinkovaná ocel
(2)
Vhodné
Nejnovější objednávky
Filtrovat

Dostatečně velká a prostorná klec pro hlodavce a malá zvířata je základem pro chov těchto malých zvířátek. Při výběru dbejte především na velikost samotné klece i prostoru uvnitř, materiál, provedení a zohledněte i umístění v domácnosti. Poradíme vám, jaká klec na hlodavce bude pro vašeho mazlíčka ta nejlepší.

Pokračovat

Jak vypadá klec pro hlodavce a malá zvířata a jaké má (ne)výhody?

Klec pro hlodavce a malá zvířata patří mezi nejoblíbenější typy obydlí pro malá zvířátka. Většinou je složena ze dvou částí, a to horní mřížové a spodní (většinou plastové) nádoby. Jaké jsou její výhody, případné nevýhody?

 • Klec je dobře odvětrávaná.
 • Hlodavec sleduje okolní dění.
 • Výhodou je snadná údržba.
 • Dá se snadno převážet.
 • Kolem klece mohou být nečistoty.
 • Plastové dno je náchylné k prasknutí.

Ať už vybíráte klec pro morče či klec pro králíka, dbejte také na dostatečné rozestupy mezi jednotlivými mřížemi, aby nedošlo k úniku či uvíznutí.

Klece pro hlodavce a malá zvířata vybírejte s ohledem na konkrétního mazlíčka

Při výběru klece pro hlodavce a malá zvířata je podstatné vybírat typ určený přímo pro konkrétní zvířátko (pro křečka volte klec pro křečka a podobně), protože každé z nich potřebuje jinou velikost, tvar a vybavení klece. Někteří hlodavci jsou si však velmi podobní, proto mezi těmito klecemi velké rozdíly nenajdete.

i

Klec pro potkana může být velikostně stejná jako klec pro morče. Tito dva hlodavci jsou si velikostně podobní. Stejně tak křeček a osmák degu jsou si podobní, klec proto můžete vybrat rozměrově stejnou. Lišit se však může vybavení klece.

Jaké rozměry by měla mít klec pro hlodavce? Velká je vždy lepší volbou

Velké klece pro hlodavce jsou vždy lepší volbou, a to z několika důvodů. Za prvé může mít zvířátko dostatek pohybu, a tak bude zdravé a fyzicky zdatné a za druhé, hlodavec si díky velké ploše oddělí plochu k jedení, hraní a vykonávání potřeby – velká klec pro hlodavce se tedy bude snadněji čistit.

 • Délka se liší podle zvířátka. Pro myš, křečka či potkana vám bude stačit 80cm klec na hlodavce.
 • Pro větší zvířátka byste měli pořídit alespoň 100cm klec pro hlodavce, nejlépe však 120cm klec pro hlodavce.

Velké klece pro hlodavce se hodí i pro chov více zvířátek

V případě, že se chystáte chovat více malých zvířátek, vybírejte větší klece pro hlodavce. Například pro dvě morčata už by měla dosahovat klec pro hlodavce 140 cm. Samozřejmě pokud máte dva křečky, klec nemusí být tak velká – postačí vám délka okolo 80–100 cm. Obecně v ní hlodavci musí mít dostatek místa k pohybu.

Klec se nepoužívá jen jako obydlí pro hlodavce, ale může sloužit také k odchytu nežádoucích zvířat, jako například klec na kuny.

3 základní materiály – dřevěná vs. plastová klec pro hlodavce

Většinou bývá klec vyrobena z kovových drátků a plastového dna. K dostání je však i celoplastová, celokovová a dřevěná klec pro hlodavce. Dřevo působí v interiéru velmi příjemně a plast je naopak k dostání v různých barvách. Jaký materiál klece bude pro vašeho mazlíčka lepší a v čem se dále tato provedení liší?

 1. Plastové klece pro hlodavce jsou celé vyrobené z plastu. Spodní část tvoří nádoba, na které jsou usazeny spojené plastové stěny v čirém provedení. Výhodou je, že nemáte kolem klece nepořádek.
 2. Dřevěné klece pro hlodavce se těší stále větší oblibě. Vyznačují se jednoduchou konstrukcí z přírodního materiálu a stěnami buďto z kovových drátků, nebo plastových skel.
 3. Kovová klec pro hlodavce je většinou vyrobena bez dna, tudíž slouží spíše jako ohrada, kterou umístíte na zahradu. Díky této ohradě se hlodavec proběhne na čerstvém vzduchu a zároveň vám neuteče.

i

Nejvíce se doporučuje dřevěná klec pro hlodavce. Díky přírodnímu materiálu se v ní hlodavci bude lépe bydlet a zároveň je při okusování zdraví neškodná.

Venkovní klece pro hlodavce dopřejí vašemu zvířátku bezpečný výběh

Venkovní klece pro hlodavce jsou ideální pro všechny malé hlodavce, protože se díky nim mohou proběhnout na čerstvém vzduchu a užít si vůni a měkkost trávy. Venkovní klece se od těch na doma liší zejména tím, že jsou velmi prostorné a jejich součástí je výběh, díky kterému se nemusíte bát zaběhnutí. Jsou tedy vhodné pro venkovní použití a obvykle disponují také domečkem pro schování. K dostání je kovová i dřevěná klec.

i

Jste kutilové a chtěli byste si na zahradu zhotovit originální vlastnoruční klec? Výroba klecí pro hlodavce není až tak složitá – postačí vám obyčejné pletivo, případně dřevěné laťky, trocha zručnosti a špetka kreativity. Vždy ale myslete na bezpečnost malého hlodavce.

Jakou podobu může mít klec na hlodavce a malá zvířata? Rozlišujeme 4 základní typy

Ve většině případů je klec na hlodavce a malá zvířata hranatá – liší se maximálně velikostí, zaoblením rohů nebo materiálem konstrukce. V nabídce však naleznete i atypické modely, které někteří z vás jistě využijí. Vícepatrové klece jsou u mazlíčků oblíbené, mají v nich hodně prostoru na hraní a zároveň se v nich mohou dobře pohybovat.

 • Vysoká a patrová klec pro hlodavce je vhodná pro jedno i více zvířátek. Díky vyvýšení do patra získá zvířátko spoustu dalšího prostoru i zábavy. Navíc vám vysoká klec pro hlodavce ušetří místo.
 • Rohové klece pro hlodavce ocení všichni, kteří mají místo pro svého mazlíčka pouze v rohu. Vybavení a velikost je prakticky totožná s klasickou klecí, jen je předělána do rohové varianty.
 • Skládací klece pro hlodavce mívají odklopnou horní část, což usnadňuje údržbu i manipulaci se zvířetem. Horní část se dá použít také jako ohrádka pro venkovní výběh.
 • Přenosné klece pro hlodavce se hodí kdykoliv chcete se svým zvířátkem někam vycestovat, ale nechcete s sebou nosit celou klec i s vybavením. Naprosto ideální jsou k tomu určené přepravky.

Nezapomeňte na další vybavení do klece

Vybavení do klece zahrnuje vše, co by váš mazlíček mohl potřebovat. Mezi základní vybavení patří samozřejmě krmítka a pítka. Prohlédněte si ale také domečky a pelíšky, které vašemu hlodavci zajistí pocit bezpečí. Neměli byste zapomínat ani na nejrůznější hračky pro hlodavce. Skvělou zábavu nabízí například klec pro hlodavce s labyrintem či nejrůznějšími prolézačkami, ve kterých se zvířátko zabaví.

Klec s prolézačkami

Při výběru se soustřeďte na popis produktu – některá klec na hlodavce je totiž k zakoupení už s vybavením a jiná naopak jen samostatně.

Podložka do klece pro hlodavce slouží jako podestýlka

Nevíte jakou podestýlku vybrat? Podložka do klece pro hlodavce je vyrobena z přírodních materiálů, takže je vhodná i ke kousání. Zajišťuje dobrou tepelnou izolaci, takže vašemu mazlíčkovi bude teplo i na studenější podlaze. Podložka je vhodná na hraní, stavění hnízda či relaxaci. Lze ji použít i pod klasickou podestýlku.

i

Dáte raději na klasickou podestýlku? Na výběr najdete hobliny, pelety, dřevitou vlnu či kukuřičnou podestýlku. Záleží na vaší preferenci, či co bude vašemu mazlíčkovi vyhovovat.

Zaměřit se můžete i na barvu klece pro hlodavce

Klece pro hlodavce se vyrábějí v mnoha barvách. Zvolit můžete jednoduché barvy, jako jsou černá, bílá či šedá, které padnou do každého interiéru, ale i barvy, jako jsou červená, modrá, žlutá či zelená. Vybírat dále můžete i vícebarevné klece. Při pořízení dřevěné klece pak máte k dispozici dekor dřeva.

Dáte raději na názor ostatních zákazníků? Recenze vám pomohou s výběrem.

Umístění: Kde může stát klec pro hlodavce a malá zvířata?

Místo na klec pro hlodavce je důležité, tato malá zvířátka jsou totiž docela náchylná. Které faktory byste měli zohlednit při výběru vhodného umístění a kam klec nikdy neumisťovat?

 1. Světlo je základ pro spokojený život – nedávejte tedy hlodavce do nějaké tmavé místnosti.
 2. Teplota by se měla pohybovat kolem 18 až 24 °C, a především by klec neměla být v průvanu.
 3. Hluk je pro všechny malé hlodavce nepříjemný. Nestavte tedy klece u televize či rádia.
 4. Aktivita kolem je pro hlodavce zásadní. Jsou rádi v centru dění, a tak je k umístění vhodný obývák.
 5. Hygiena by neměla být podceňována. Klec by neměla být určitě postavena v kuchyni či koupelně.

i

Chcete něco ušetřit a hledáte levnou klec? Bazar je skvělým místem, který nabízí skvosty za zlomek původní ceny. Najdete v něm nejen použité, ale i zánovní či jen rozbalené zboží. Levné klece naleznete také v našem výprodeji.

Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.

Nejprodávanější

1.
Klec pro hlodavce - rozměry: 58cm×38cm×31,5cm, vhodné pro činčilu, morče, myš a potkana, materiál: plast, obdélníkový tvar, modrá barva, vhodné na doma, přenosné, s podlahou
759,-

2.
Klec pro hlodavce - rozměry: 49cm×32cm×69cm, vhodné pro potkana, materiál: plast, obdélníkový tvar, zelená barva, vhodné na doma, s podlahou, s vybavením
1 016,-

3.
Klec pro hlodavce - rozměry: 39cm×25,5cm×40cm, vhodné pro myš, materiál: plast, obdélníkový tvar, béžová barva, vhodné na doma, s podlahou, s vybavením
765,-

Další nejprodávanější
48 položek
Lidovka Levné, ale dobře hodnocené
5,0
Ferplast Cavie 60 klec pro hlodavce 58 × 38 × 31,5 cm mix barev
Klec pro hlodavce - rozměry: 58cm×38cm×31,5cm, vhodné pro činčilu, morče, myš a potkana, materiál: plast, obdélníkový tvar, modrá barva, vhodné na doma, přenosné, s podlahou
759,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: CHPkr019
Zlatá střední cesta Dobrý poměr cena/výkon
Ferplast Cavie 15 Tris klec pro hlodavce mix barev 70 × 47 × 37,5 cm
Klec pro hlodavce - rozměry: 70cm×47cm×37,5cm, vhodné pro králíka, morče a potkana, materiál: plast, obdélníkový tvar, modrá, růžová a šedá barva, vhodné na doma, přenosné, odnímatelná podlaha, voděodolný
Cenová bomba
1 299,- Ušetříte 170,-
Skladem 3 ks
Objednací kód: CHPkr021
Zlatá střední cesta Dobrý poměr cena/výkon
4,0
Ferplast Laura klec pro hlodavce 46 × 29,5 × 37,5 cm růžová
Klec pro hlodavce - rozměry: 46cm×29,5cm×37,5cm, vhodné pro myš a potkana, materiál: plast, obdélníkový tvar, bílá barva, vhodné na doma, odnímatelná podlaha, voděodolný
Cenová bomba
1 429,- Ušetříte 260,-
Skladem 1 ks
Objednací kód: CHPkr022
Pro náročné Kvalita bez kompromisů
Zlevněno -12 %
2 558,- 2 907,-
Skladem 2 ks u dodavatele
Objednací kód: PETls14
Shumee Klec pro malá zvířata dřevo šedá 98 × 50 × 41 cm - Klec pro hlodavce Varianty
5,0
Shumee Klec pro malá zvířata dřevo šedá 98 × 50 × 41 cm
Klec pro hlodavce - rozměry: 98cm×50cm×41cm, vhodné pro králíka, morče a zakrslého králíka, materiál: dřevo, rohový tvar, šedá barva, vhodné na ven
1 869,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: CHPkr0055
Shumee Klec pro malá zvířata dřevo světle hnědá 98 × 50 × 41 cm - Klec pro hlodavce Varianty
5,0
Shumee Klec pro malá zvířata dřevo světle hnědá 98 × 50 × 41 cm
Klec pro hlodavce - rozměry: 98cm×50cm×41cm, vhodné pro králíka, morče a zakrslého králíka, materiál: dřevo, rohový tvar, hnědá barva, vhodné na ven, s podlahou
1 799,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: CHPkr0033
1 599,-
Skladem 3 ks u dodavatele
Objednací kód: Cobpet003
Shumee Klec pro malá zvířata dřevo hnědá 98 × 50 × 41 cm - Klec pro hlodavce Varianty
5,0
Shumee Klec pro malá zvířata dřevo hnědá 98 × 50 × 41 cm
Klec pro hlodavce - rozměry: 98cm×50cm×41cm, vhodné pro králíka, morče a zakrslého králíka, materiál: dřevo, rohový tvar, hnědá barva, vhodné na ven
1 769,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: CHPkr0056
Shumee Klec pro malá zvířata dřevo červená 98 × 50 × 41 cm - Klec pro hlodavce Varianty
5,0
Shumee Klec pro malá zvířata dřevo červená 98 × 50 × 41 cm
Klec pro hlodavce - rozměry: 98cm×50cm×41cm, vhodné pro králíka, morče a zakrslého králíka, materiál: dřevo, rohový tvar, červená barva, vhodné na ven
1 859,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: CHPkr0057
Zlevněno -9 %
1 088,- 1 199,-
Skladem 3 ks u dodavatele
Objednací kód: Cobpet002
3 254,-
Skladem 2 ks u dodavatele
Objednací kód: PETls13
Cobbys Pet Chinchilla 60 × 37 × 86 cm
Klec pro hlodavce - rozměry: 60cm×37cm×86cm, vhodné pro činčilu, materiál: plast, obdélníkový tvar, vícebarevná barva, vhodné na doma, s podlahou, s vybavením
1 992,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: CHPkr0076
Cobbys Pet Criceto House klec pro hlodavce 49,5 × 32,5 × 38 cm
Klec pro hlodavce - rozměry: 49,5cm×32,5cm×38cm, vhodné pro činčilu, morče, potkana a osmáka, materiál: plast, obdélníkový tvar, vícebarevná barva, vhodné na doma, s podlahou, s vybavením
Zlevněno -18 %
832,- 1 019,-
Skladem 4 ks u dodavatele
Objednací kód: CHPkr0071
1 799,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: KLEshu013
1 529,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: KLEshu016
2 989,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: KLEshu012
1 859,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: KLEshu017
2 679,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: KLEshu014
2 959,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: KLEshu015
1 979,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: KLEshu019
1 969,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: KLEshu018
Ferplast Hamster Tris klec pro křečka 46 × 29 × 58 cm bílá
Klec pro hlodavce - rozměry: 46cm×29cm×58cm, vhodné pro křečka, materiál: plast, obdélníkový tvar, vícebarevná barva, vhodné na doma, s vybavením
1 599,-
Skladem 1 ks
Objednací kód: CHPkr017
Ferplast Hamster Tris klec pro křečka 46 × 29 × 58 cm bílá
Klec pro hlodavce - rozměry: 46cm×29cm×58cm, vhodné pro křečka, materiál: plast, obdélníkový tvar, vícebarevná barva, vhodné na doma, s vybavením
1 519,-
Rozbaleno
Objednací kód: CHPkr017
5,0
Cobbys Pet Roddy Natur Oval klec pro křečky 40 × 25,5 × 39 cm
Klec pro hlodavce - rozměry: 39cm×25,5cm×40cm, vhodné pro myš, materiál: plast, obdélníkový tvar, béžová barva, vhodné na doma, s podlahou, s vybavením
765,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: CHPkr0086

Klece pro hlodavce a malá zvířata

chov králíkůJak vyrobit králíkárnu? (NÁVOD) Pokud začínáte s chovem králíků nebo jen potřebujete novou králíkárnu, protože stará je již v dezolátním stavu, bude potřeba postavit novou. Stavbu králíkárny je však potřeba důkladně naplánovat. Co všechno promyslet a na co si dávat pozor, se dozvíte v tomto článku.
Chov křečků je nenáročný, jsou proto ideální jako první živý domácí mazlíček pro děti. Děti se naučí zodpovědnosti i tomu, jak se k živému tvorovi chovat. V našem článku se dozvíte, na co si před pořízením křečka dát pozor, jakou klec pro křečky pořídit, čím je krmit a...
Potkani jsou společenská zvířata a přítulní chlupatí kamarádi, jejichž chov zvládnou i začátečníci. Jako každý jiný domácí mazlíček, i potkan vyžaduje odpovídající prostředí a péči. Co je pro potkany nejlepší a co jim škodí? Jaké jsou hlavní rady pro chov potkanů?...

Klece pro hlodavce a malá zvířata

V kategorii Klece pro hlodavce a malá zvířata máme právě teď na Alza.cz celkem 48 produktů.
Podívejte se na produkty seřazené podle ceny od nejlevnějšího v kategorii levné klece pro hlodavce a malá zvířata Produkty seřazené od nejdražšího po nejlevnější hledejte v kategorii nejdražší klece pro hlodavce a malá zvířata Zboží seřazené dle prodejnosti od nejvíce po nejméně prodávané najde v kategorii nejprodávanější, nejlepší klece pro hlodavce a malá zvířata Produkty řazené dle hodnocení uživatelů od nejlepšího najdete v klece pro hlodavce a malá zvířata recenze
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací