AlzaPlus+ Brit Care Sustainable

Váš pes už se zase nudí? Zkuste psí hlavolamy DOGLOG

Zobrazit katalog

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

Zdá se vám, že váš psí parťák je k neutahání, i když mu dopřáváte časté a dlouhé procházky? Po chvíli odpočinku už se znovu dožaduje pozornosti? Možná mu nestačí unavit se pouze fyzicky, ale potřebuje zaměstnat také hlavu. Mentální činnost dokáže vašemu mazlíkovi pomoci od přebytečné energie a on se zároveň bude bavit a rozvíjet své dovednosti. Takovým řešením jsou hlavolamy pro psy DOGLOG.

DOGLOG hlavolamy pro psy – OBSAH

  1. Co jsou psí hlavolamy DOGLOG
  2. DOGLOG hlavolamy pro psy – jak to funguje
  3. Jak používat DOGLOG interaktivní hračky
  4. DOGLOG chytré psí hračky – typy a složení
  5. Interaktivní hlavolamy DOGLOG – pro koho jsou určeny
  6. Psí hlavolamy DOGLOG – varianty a cena

Co jsou psí hlavolamy DOGLOG

Psí hlavolamy DOGLOG jsou hračky určené pro duševní činnost vašich čtyřnohých svěřenců. Slouží k procvičování logických i kombinačních dovedností, paměti a koncentrace. Pes při jejich řešení trénuje také své čichové schopnosti a návyky v oblasti jemné motoriky.

Interaktivní hlavolamy jsou skvělým doplňkem k běžným procházkám, kdy se pes realizuje zejména po fyzické stránce. Nicméně, ani psychické aspekty zdravého rozvoje zvířete nelze opomíjet. Je třeba je pravidelně zaměstnávat i zkoumáním, objevováním nových činností a hledáním řešení.

Hlavolamy DOGLOG vám umožní rozvíjet logické myšlení zvířete, strávit spolu příjemné chvíle plné zábavy a nalézání nových principů vzájemné spolupráce. Tím se bude pouto mezi vámi dále upevňovat. Ale zejména, pes bude mít kvalitní náplň volných chvil, aktivně zapojí své kognitivní funkce, což ho mnohdy dokáže unavit více než bezcílné běhání v parku. Po takových aktivitách si také bude rád užívat kvalitního odpočinku a nebude narušovat váš klid častým žadoněním o další procházku.

dívka; pes; psí hlavolam; doglog
S hlavolamy DOGLOG můžete svého psa zabavit jak doma, tak i při výcviku venku.

DOGLOG hlavolamy pro psy – jak to funguje

Pokud plánujete svého psa odložit k této hračce, abyste měli více času pro sebe, zřejmě vaše předpoklady nebudou naplněny. Ano, pes se s hlavolamy zabaví, nicméně k tomu stále bude potřebovat páníčka, který s ním bude spolupracovat a za dobře provedenou práci ho také pochválí. Další odměnou mu bude schovaný pamlsek, jehož objevení je vlastně cílem celé hry.

Na počátku je dřevěná hračka s odklápěcími kameny či vysouvacími přihrádkami. Ty je třeba náhodně naplnit dobrůtkami, o nichž víte, že je má váš čtyřnohý svěřenec v oblibě. Jeho úkol je pak jednoznačný. Prozkoumat hlavolam a přijít na to, jak se k pamlskům dostat za použití čichových i motorických dovedností. Hlavolamy mají různé obtížnosti, a tak nebude cesta za odměnou vždy tak jednoduchá, jak by se na první pohled zdálo.

doglog; psí hlavolam; pamlsky doglog; psí hlavolam; pes; káva
Příprava pamlsků a využití psích hlavolamů DOGLOG v praxi.

Použití psích hlavolamů je vcelku jednoduché, takže vše můžete s klidným svědomím nechat i na dětech. Stačí odklopit pokličky jednotlivých polí, naplnit třeba jen některé z nich drobnými pamlsky a opětovně je uzavřít. Nyní můžete hračku nabídnout svému mazlíkovi. Samozřejmě vezměte v potaz typ výcviku, na nějž je pes zvyklý. Někteří chlupáči půjdou směle do toho, jiní potřebují povzbuzení a pochvalu při správně provedených jednotlivých krocích (typicky například při práci s klikrem).

Některé mazlíky nebude hračka zprvu vůbec zajímat, jiní se do ní pustí dychtivě a bez rozvahy, čímž by ji v krajním případě mohli i poškodit. Při prvním kontaktu s touto interaktivní zábavou tedy dobře sledujte reakce svého psa, abyste případně mohli lehce zkrotit jeho temperament či mu dokázali jemně pomoci na cestě k odhalení ukrytých dobrot. 

i

Hlavolamy DOGLOG nejsou striktně určeny pouze pro psy, klidně je využijte i se svými kočičími kamarády.

DOGLOG chytré psí hračky – typy a složení

V případě interaktivních hlavolamů pro psy DOGLOG máte možnost vybrat si ten nejvhodnější typ právě pro vašeho mazlíčka. Jednotlivé hračky se liší počtem polí, do nichž lze schovat pamlsky (7–9 polí) i určením dle velikosti psa (malé, střední či velké plemeno). Dále si můžete zvolit vhodnou obtížnost řešení. Zpočátku je samozřejmě vhodné vyzkoušet nižší stupeň obtížnosti a později nabízet stále složitější hlavolamy.

DOGLOG pamlskové hlavolamy vám se svými rozměry 30 × 30 × 5 cm v domácnosti nezaberou mnoho místa. Zároveň se nemusíte obávat ani o zdraví svého mazlíka. Hračky jsou totiž ekologicky i zdravotně nezávadné, jsou vyráběny z dubového dřeva, MDF a čisté bavlny, nožičky jsou ze silikonu. U některých typů (např. DOGLOG Cheese) je použit kovový spojovací materiál. Výrobky DOGLOG neobsahují ftaláty ani jiné škodliviny, jež bývají v případě hraček často velkým rizikem. Péče o tyto interaktivní hračky je jednoduchá, v případě znečištění je stačí otřít vlhkým hadříkem a nechat uschnout. 

dívka; pes; psí hlavolam; doglog
S interaktivními hlavolamy DOGLOG mohou pracovat psi všech plemen i velikostí.

Interaktivní hlavolamy DOGLOG – pro koho jsou určeny

Se psími hlavolamy si mohou své volné chvíle užívat i štěňata, hračky jim pomáhají rozvíjet centrální nervovou soustavu a představivost, zároveň tak předejdeme obvyklému ničení všeho, co se v jejich okolí dá rozkousat. Dospělí psi hračky často využijí při tréninku logického myšlení, poslušnosti (obedience), nosework a zároveň se při společné práci posiluje vztah mezi zvířetem a chovatelem.

I psí senioři mohou tyto pamlskové hlavolamy využít. Pomohou jim k aktivaci nervových spojů, preventivně působí proti degeneraci důležitých funkcí, posilují orientaci v prostoru. Hlavolamy uvítají i psi v rekonvalescenci, ať už se jedná o pooperační stavy, krátkodobé, či chronické obtíže, které jim znemožňují běžné každodenní pohybové aktivity, na něž jsou zvyklí. Hračku lze využít i pro temperamentní zvířata jako zpomalovací misku proti hltání.

i

Chcete ještě více obohatit svou sbírku výcvikových potřeb a pomůcek pro svého psa? Prohlédněte si další edukativní produkty a hračky.

Psí hlavolamy DOGLOG – varianty a cena

Vyberte si hračku třeba i podle designu. Některé typy mají podobu čtverce, jiné jsou kruhového tvaru. 

DOGLOG Rolls/Cheese – vhodný pro začátečníky menších plemen. Dobře poslouží k seznámení psa s principem objevování pamlsků. 

DOGLOG Starter – pro pokročilejší psy všech velikostí.

doglog; psí hlavolam; pizza doglog; psí hlavolam; dinner; čtvercový
Eco-friendly psí hlavolamy DOGLOG.

DOGLOG Pizza – pro začátečníky velkých plemen i pro psy s nadměrným slintáním. Pro malá a střední plemena je pak určena varianta DOGLOG Pizza Light.

DOGLOG Dinner – pro velká plemena, aktivní a zvídavé psy. Malá a střední plemena temperamentních psů využijí variantu DOGLOG Dinner Light.

Cena hlavolamů se pohybuje okolo jednoho tisíce korun, což je vzhledem k jejich dlouhé životnosti částka více než příznivá. Největším pozitivem je ovšem dlouhodobý přínos pro vašeho mazlíčka.

Psí hlavolamy DOGLOG jsou skvělou edukační i rehabilitační pomůckou pro všechna psí plemena. Jsou zdravotně nezávadné, vašeho mazlíčka zabaví a ten se díky nim učí novým dovednostem, trpělivosti i poslušnosti. Velkým bonusem je posilování vztahu mezi zvířetem a chovatelem.  

Vytisknout
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací