Alza Dny květen 2. týden Philips Alza dny Boost

Photokina 2018 (TOP 6 NOVINEK) – Největší veletrh fototechniky. Co stálo za to?

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Photokina 2018, největší veletrh fotografické techniky na světě, je u konce. Opět se odehrál v Kolíně nad Rýnem a letos trval od 26. do 29. září. My jsme byli na místě a přinesli jsme vám novinky z celé akce. To nejzajímavější jsme pro vás nyní shrnuli do článku. Jakých TOP 6 novinek představily na Photokina 2018 společnosti Panasonic, Fujifilm, Nikon a Canon?

ČÁSTI ČLÁNKU:

TOP 6 novinek na Photokina 2018 – OBSAH

 1. Panasonic Lumix S1 a S1R: Plnoformátové bezzrcadlovky se hlásí ke slovu
 2. Fujifilm GTX 50 R a GTX 100: Rozlišení až 100 Mpx
 3. Nikon Z7: Nový bajonet Nikon Z slibuje světelnější objektivy
 4. Canon EOS R: Snaha o revoluci v podání Canon
i Proč výrobci sází na bezzrcadlovky a proč zrcadlovkám (možná) zvoní hrana?

Fototechnika zažívá krušné roky. Kvalita ustupuje rychlosti a skladnosti. Své by o tom mohly vyprávět kompaktní fotoaparáty, které prohrávají svůj souboj s fotomobily. Klesá i ochota nakupovat levné digitální zrcadlovky – ač ty nabízí stále výrazně lepší výstup než telefony, řada uživatelů se s mobilem přesto spokojí. Jak z toho ven? Výrobci fototechniky sází na bezzrcadlovky.
Bezzrcadlovky jsou oproti zrcadlovkám lehčí, fotograf vidí okamžitě, jak bude výsledný snímek vypadat a s předstihem je upozorněn na chyby v expozici. A tím výhody nekončí. Absentující zrcátko umožňuje posunout bajonet blíže čipu, a tím propustit více světla. Co to znamená v praxi?
Bezzrcadlovky slibují kvalitnější fotografie za horších světelných podmínek a snížení hloubky ostrosti. Tedy parametry, kde telefony jen obtížně konkurují. Výrobci si dobře uvědomují, že právě rozostřené pozadí táhne laiky. Není divu, že i giganti jako Samsung a Apple se funkci snaží implantovat do svých mobilů. Ale jedná se pouze o softwarovou a méně kvalitní náhražku. Fyziku prostě obelhat nejde – i když uvidíme, zda kartami opět nezamíchá umělá inteligence.
Pomůžou bezzrcadlovky dobýt zpět pozice, které v minulých letech musely fotoaparáty vyklidit telefonům? Ukáže až budoucnost.

Panasonic Lumix S1 a S1R: Plnoformátové bezzrcadlovky se hlásí ke slovu

Pokud mluvíme o bezzrcadlovkách, Panasonic se na Photokině bezpochyby předvedl. Se svými plnoformátovými fotoaparáty Panasonic Lumix S1 a S1R přinesl hned několik inovací, a tak si právem zasluhují místo v naší šestici.

V případě Panasonic Lumix S1 se můžeme těšit na 24 Mpx, u S1R je to pak dokonce 47 Mpx na full-frame snímači. Ty umožňují pro bezzrcadlovky zatím unikátní možnost natáčení 4K 50p nebo 60p videa. Fotoaparáty dále nabízí duální stabilizaci, dva sloty pro paměťovou kartu a také velice rychlý autofocus, tedy automatické doostření. Tato integrace umělé inteligence, která se objevuje čím dál častěji, nemusí být každému příjemná. Pokud však nejste odpůrcem podobných technologií, vaše práce nebo hobby bude mnohem snazší.

Panasonic Lumix S1 Photokina 2018

Fotoaparáty Panasonic Lumix S1 a Lumix S1R nabízí mnohé inovace, které potěší jak profesionální fotografy, tak i všechny, kdo fotí pro zábavu.

Spolu s bezzrcadlovkami byly na Photokina 2018 oznámeny i nové objektivy. Ty budou pasovat k bajonetům typu S a vyjít by měly spolu s fotoaparáty. Objektivy budou celkem tři:

 • 50mm f/1,4 prime pevně zaostřený objektiv
 • 24–105mm standardní zoom objektiv
 • 70–200mm zoom teleobjektiv
Panasonic Lumix Objektivy S

Na první tři objektivy se můžete těšit již při vydání fotoaparátů. Do začátku roku 2020 bychom se měli dočkat dalších 10. Celkem bude mít tedy bajonet systému S 13 objektivů.

Dalších deseti nových objektivů bychom se měli dočkat již v průběhu příštích dvou let. Fotoaparáty samotné přijdou na trh pravděpodobně na jaře příštího roku.

Fujifilm GTX 50 R a GTX 100: Rozlišení až 100 Mpx

Na letošním veletrhu Photokina 2018 představila společnost Fuji dvojici zajímavých fotoaparátů, Fujifilm GTX 50R a Fujifilm GTX 100. Zatímco ten první už existuje, na model s označením 100 si ještě chvilku počkáme. Přesto už ledacos víme. A to, co víme, jej opravňuje k zařazení do TOP 6 nejlepších produktů veletrhu. Každopádně nové fotoaparáty od Fujifilm trochu klamou tělem: Na první pohled totiž působí jako robustnější kompaktní foťáky. Podle výrobce se jedná o super plnoformát, v kuloárech se spíše zmiňuje, že je to středoformát, protože jeho čip je o něco větší než ten u běžných fotoaparátů – má rozměry 44 na 33 milimetrů. GTX 100 nabídne působivé rozlišení 100 Mpx.

Bude se jednat o vůbec první středoformát se stabilizovaným snímačem. První na světě v oblasti středoformátů bude i možnost natáčení 4K videa. Tělo fotoaparátu je magnéziové a jeho součástí bude i grip. Displej nabízí živý náhled. Jak bude novinka působit ve skutečnosti, na to si ještě chvilku počkáme. Přesto je to jeden z nejzajímavějších fotoparátů se skutečně ohromným výkonem.

Nikon Z7: Nový bajonet Nikon Z slibuje světelnější objektivy

Nikon Z7 je full-frame bezzrcadlovka, která potěší fotografy zejména svými kompaktními rozměry a hmotností. Tento model Nikon představil souběžně s modelem Nikon Z6. Oproti němu exceluje vybavenější a dražší Z7 hned v několika specifikacích. Maximální nabízené rozlišení je vysokých 45,7 Mpx. Novým bajonetem těla fotoaparátu je Nikon Z. Ten je díky své velikosti schopný pojmout větší, a tím i světelnější objektivy.

i Více o novinkách společnosti Nikon najdete v našem článku Nikon Z6 a Nikon Z7 (PREVIEW)Dočtete se mimo jiné, jaké objektivy Nikon chystá a jaké můžeme očekávat ceny.

Elektronický hledáček je velmi detailní s rozlišením 3,69 milionů pixelů. O stabilizaci obrazu se stará 5osý mechanický stabilizátor. Díky rychlému procesoru Expeed 6 by mělo být pohodlnější zaznamenat akční a pohyblivé záběry. Fotit můžete v horších podmínkách a přítomna je odolnost proti kapající vodě a prachu.

Fotoaparát Nikon Z7 s objektivem Fotoaparát Nikon Z7, zadní strana Nikon Z7 tělo

Nikon Z7 je poměrně kompaktní a lehká full-frame bezzrcadlovka.

Canon EOS R: Snaha o revoluci v podání Canon

Dopředu se již o novém modelu EOS R vědělo, přesto se jedná o hodně diskutovaný fotoaparát. Tuto bezzrcadlovku si návštěvníci veletrhu Photokina 2018 vyzkoušeli včetně několika nových objektivů. Stejně jako v případě nových Nikonů se jedná o full-frame bezzrcadlovku s novým bajonetem Canon RF.

i Více o novince v našem článku Canon EOS R (PREVIEW).

Co se týče čísel, snímacím čipem je CMOS se 30Mpx rozlišením, hodnotu ISO si uživatel může v  nastavení povolit až na rozmezí 50–102 400. Užitečný je nový dotykový ovládací prvek poblíž hledáčku, kterému je možné přiřadit jednu z několika funkcí. Při focení máte k dispozici celkem 5 655 ostřicích bodů a problém nedělá ani 4K video o 30 snímcích za sekundu.

Prodej Canon EOS R začne v průběhu října 2018. Fotoaparát bude v balení obsahovat adaptér EF-EOS R. Majitelé tedy budou moci používat i své starší objektivy. V průběhu listopadu by se pak na trh měly dostat i nové objektivy určené primárně pro nový EF-EOS R bajonet. Jejich výčet naleznete níže.

Fotoaparát Canon EOS R Fotoaparát Canon EOS R, zadní strana Fotoaparát Canon EOS R, displej

Full-frame bezzrcadlovka Canon EOS R má nový snímací čip CMOS i bajonet.

ČÁSTI ČLÁNKU:

Photokina 2018 (VŠECHNY NOVINKY POHROMADĚ) – OBSAH

 1. Panasonic představil plnoformátové bezzrcadlovky Lumix S1 a S1R
 2. Fujifilm se pochlubil středoformátovými bezzrcadlovkami a objektivy
 3. Nikon staví na svých nových bezzrcadlovkách
 4. Sony přinese nové objektivy pro E-mount
 5. Canon spoustu svých novinek oznámil dopředu
 6. Karbonové stativy Rollei přinášejí skvělou nosnost
 7. Leica ukázala novou středoformátovou zrcadlovku S3

Panasonic představil plnoformátové bezzrcadlovky Lumix S1 a S1R

Jedna z prvních novinek, které se na Photokině ukázaly, je od firmy Panasonic – jmenovitě modely Lumix S1 a S1R. Tyto modely následují vlnu popularity, kterou plnoformátové bezzrcadlovky zažívají. Model Lumix S1 nabízí 24Mpx, model S1R pak 47Mpx full-frame snímač se 4K 50p/60p videem, duální stabilizací a duálním slotem na paměťové karty (SDXC a XQD) a spoustou dalších funkcí. Výrobce také slibuje rychlý LCD displej, jenž si můžete nastavit ve třech osách. Pokud jde o elektronický hledáček, výrobce se chlubí tím, že bude mít lepší rozlišení, než mohou v současnosti nabídnout fotoaparáty Nikon S7 a Canon EOS R.

Panasonic Lumix S1R Panasonic Lumix S1 a S1R

Nové plnoformátové bezzrcadlovky Panasonic Lumix S1 a S1R.

Pro některé uživatele (Panasonic totiž cílí do řad profesionálních fotografů) může být problémem zaostřovací DFD technologie. Společnost Panasonic se tak zuby nehty drží pouhé simulace fázových senzorů pomocí kontrastního zaostřování, namísto aby je do čipu fyzicky nasadil. Fotografy potěší i rychlá závěrka a nadprůměrný synchronizační čas blesku. 

Pokud jde o bajonety (S-systém) nových Lumixů, odpovídat budou bajonetům L-systému, s nímž přišla společnost Leica. Jasná je podpora společnosti Panasonic, k té se nyní přidává i výrobce zajímavých objektivů Sigma. K novým fotoaparátům spatří světlo světa hned trojice nových objektivů. Konkrétně se tedy jedná o:

 • 50mm f/1,4 prime 
 • 25–105mm standardní objektiv typu zoom
 • 70–200mm zoom teleobjektiv

Další objektivy, konkrétně deset nových kousků, by měl Panasonic poslat na trh do jara roku 2020. Zároveň se startem nových bezzrcadlovek rozjíždí Panasonic v Evropě také program podpory Lumix Pro pro „své“ fotografy. Dohání tak ostatní společnosti.

Panasonic Lumix S1 tabule
Panasonic si na své expozici, která byla silně zaměřená na nový Lumix S1, dal hodně záležet.

Co nám tedy přináší Panasonic Lumix S1 a S1R?

 • Jako první plnoformátová bezzrcadlovka umožňuje natáčet video ve 4K 50p/60p.
 • Duální stabilizační systém – stabilizovaný snímač spolupracující se stabilizátorem objektivu – lépe drží delší časy.
 • Duální slot na paměťové karty SDXC a XQD.
 • LCD displej pohyblivý ve třech osách – nastavíte si perfektní úhel displeje dle aktuální situace.
 • Rychlý a přesný autofocus.
 • Zvýšenou odolnost při vlhkosti a povětrnostních vlivech.

Fotoaparáty Panasonic Lumix S1 a S1R by se na trhu měly objevit na jaře 2019.

Fujifilm ukázal bezzrcadlovky, objektivy i nový polaroid Instax

Také další výrobce, Fujifilm, se na Photokina 2018 blýskl zajímavými novinkami. Jsou jimi dvě středoformátové bezzrcadlovky Fujifilm GFX 100 a GFX 50R a tři objektivy pro těla série GFX.

Fujifilm GFX 100

102Mpx středoformátová bezzrcadlovka Fujifilm GFX 100 je prvním středoformátem se stabilizovaným snímačem na světě. Podle slov výrobce je snímač tak citlivý, že stabilizaci zkrátka potřebuje. S ní by mělo být snazší pořídit snímky o vysokém rozlišení při držení v ruce. GFX 100 má magnesiové tělo a jako první z řady GFX také zabudovaný grip.

Fujifilm GFX 100 se chlubí i dalšími světovými prvenstvími. Bude prvním bezzrcadlovým digitálním fotoaparátem se senzorem o rozměrech 43,8 × 32,9 mm, který podporuje nahrávání videa ve formátu 4K 30p. Bude také první bezzrcadlovkou se středním formátem, která má snímač vybavený fázovým detekčním autofokusem v celém rozsahu.

Fujifilm GFX 100 Fujifilm GFX 100, shora

Středoformátová bezzrcadlovka Fujifilm GFX 100 má několik prvenství, např. první stabilizovaný snímač na světě.

GFX 100 pohání X Procesor 4, který by měl zajistit sytou barevnou reprodukci, jíž jsou fotoaparáty Fujifilm známé. Na tak vybavený fotoparát si GFX 100 zachovává poměrně tenký profil. Dle slov výrobce bude mít přibližně stejnou velikost a hmotnost jako nejvybavenější DSLR, a to i přes to, že bude obsahovat snímač, jenž je 1,7× větší než 35mm full-frame snímač. Fujifilm GFX 100 se na trh podívá začátkem roku 2019 za cenu zhruba 10 000 dolarů.

Fujifilm GFX 50R, zmenšená verze GFX 50S

Další novinkou výrobce je Fujifilm GFX 50R, kompaktní verze středofomátové bezzrcadlovky GFX 50S. Nejenže je o 25 mm tenčí a o 145 g lehčí, ale i s předpokládanou cenou asi 4 500 dolarů také levnější než její větší bratříček.

Fujifilm GFX 50R Fujifilm GFX 50R, zezadu

Rovněž středoformátová bezzrcadlovka Fujifilm GFX 50R je odlehčenou verzí Fujifilm GFX 50S.

Pod povrchem GFX 50R, která vypadá podobně jako Fujifilm GW69 6×9 cm ze 70. a 80. let, se ukrývá 51,4Mpx CMOS snímač s procesorem X Procesor Pro. Fujifilm tvrdí, že snímač má výrazně lepší světelné schopnosti než 35mm snímač srovnatelného rozlišení. Součástí jsou mikročočky optimalizované pro zlepšení výkonu při shromažďování světla a lepší manipulaci s daty z fotodiody.

GFX 50R je také vybaven zaostřovací páčkou, hliníkovými číselníky, hořčíkovým tělem, podporou Bluetooth a schopností pracovat při teplotě až −10 °C. Do prodeje se dostane v listopadu 2018.

Objektivy pro těla GFX

Fujifilm na Photokina 2018 představil také tři nové objektivy pro těla fotoaparátů řady GFX:

 • Fujifilm GF 50 mm f/3,5 R LM WR
 • Fujifilm GF 45–100 mm f/4 R LM OIS WR
 • Fujifilm GF 100–200 f/5,6 R LM OIS WR

Fujifilm ukázal nový model oblíbeného polaroidu, Instax Square SQ20

Nový model Instax Square SQ20 navazuje na předchozí model SQ10 z minulého roku a nově umožňuje nahrávat i video. Své snímky můžete prohlížet na malém dotykovém displeji a rovnou si je vytisknout v „instagramovém“ čtvercovém formátu. Nostalgický kus technologie pro starší a prima hipsterská záležitost pro mladší se spojuje ve stylovém a kompaktním těle.

Instax Square SQ20, černý Instax Square SQ20, fotky

Instax Square SQ20 umí fotky i videa. Má zrcátko a je vhodný i na pořizování selfíček.

Novinkou oproti předchůdci je 4× digitální zoom a již zmíněné natáčení videí. Objektiv se světelností f/2,4 pořídí fotografie v rozlišení 1 920 × 1 920 pixelů. Interní paměť, kterou lze rozšířit SD kartou, udrží až 50 fotek a 30 sekund videa. Bez problémů zvládnete i selfíčko díky zrcátku umístěnému u objektivu a večer můžete využít zabudovaný blesk.

Photokina Instax historie
Fotoaparáty Instax za sebou mají bohatou historii, avšak i v dnešní době na něj spousta fotografů nedá dopustit. Je tedy jedině dobře, že nové modely stále přicházejí.

Pro maximální kreativní svobodu jsou k dispozici filtry, dvojitá expozice, dynamické módy pro zachycení pohybu nebo možnost vytváření koláží. Ovládání je velmi jednoduché, Instax Square SQ20 tak zvládne obsluhovat dítě, teenager i dospělý. Kombinace retra a nových technologií v malém čtvercovém těle přivede fotografie ihned k životu. Hodí se tak na každou svatbu nebo jinou oslavu, na niž si chcete nechat krásnou vzpomínku.

Instax Square SQ20, černá, béžová
Instax Square SQ20 se bude prodávat ve dvou barvách. Sluší mu obě.

Nikon staví na svých nových bezzrcadlovkách

Je jasné, že největším lákadlem na stánku společnosti Nikon budou jejich čerstvé bezzrcadlovky Nikon Z7 a Z6. Výrobce si je sice představil už na vlastním eventu, pro mnohé návštěvníky veletrhu to ale stále může být první příležitost, kdy si nové fotoaparáty osahat.

Photokina Nikon Z7 Photokina Objektivy

Stánek Nikonu nabídl k vyzkoušení třeba bezzrcadlovku Nikon Z7 a podobně jako u dalších společností jsme se dočkali i spousty nových objektivů.

O tom, jak je nový systém pro Nikon důležitý, promluvil Dirk Jasper, Product Manager společnosti Nikon Europe: „Nový systém mirrorless je známkou našeho úsilí o dosažení nové dimenze v oblasti optické výkonnosti posunutím hranic rozlišení, kvality a nabídky další úrovně možností pro tvůrce zkoumající nové projekty. Nikon má řešení pro každého fotografa a návštěvníci se budou moci seznámit s novým systémem společně s našimi dalšími špičkovými výrobky v oboru.“

Níže přinášíme video z kompletní první prezentace společnosti Nikon:

Nikon na veletrhu představil nové objektivy

Výše jsme zmínili, že Nikon je letos na veletrhu Photokina se svými zbrusu novými bezzrcadlovkami. Je tak logické, že k nim rovnou představil i nové objektivy, konkrétně 14–30mm f/4 a 58mm objektiv s přídomkem Noct. První jmenovaný objektiv typu zoom s proměnlivým ohniskem 14–30 mm a světelností f/4 působí kompaktním dojmem a je ideální pro ty, kdo chtějí mít na foťáku nasazený příjemný, široce použitelný univerzál. 

nikon-Z-14-30mm-f4

Zdroj obrázku: ephotozine.com

Druhý představený, 58mm Noct potěší svou vysokou světelností vyjádřenou hodnotou f/0,95. A kromě tohoto faktu to vypadá na velmi dobré sklo. Povrch bude chráněný fluorovou ochrannou vrstvou proti prachu a mastnotě. Asférické čočky o velkém průměru se podílejí na výrazné redukci aberace, přední člen má speciální antireflexní vrstvu, složenou ze dvou částí: vrstva ARNEO se stará o eliminaci nechtěného světla z vertikálního směru, vrstva z nanokrystalů pak eliminuje směr diagonální. 

Nikon-58mm-f0-95-Noct-S

Zdroj obrázku: ephotozine.com

Oba objektivy by se na trhu měly objevit v roce 2019. 

Nová zrcadlovka Nikon D3500 působí velmi prémiovým dojmem

Krátce před začátkem veletrhu se Nikon vytasil také s novou zrcadlovkou D3500. Ta je, stejně jako přechozí model D3400, určena spíše začátečníkům. Už teď víme, že zůstává displej, který nelze vyklopit. Nikon prodloužil výdrž baterie, uvádí se něco přes 1 500 snímků. Kolegové z ephotozine.com, kteří už měli příležitost si novinku v Kolíně osahat, chválí zejména rychlé a přesné ostření a také fakt, že oproti ostatním výrobcům působí tato začátečnická zrcadlovka zdaleka nejprémiovějším dojmem.

Sony přinese nové objektivy pro E-mount

Společnost Sony nás na Photokině 2018 stále drží v napětí. Zatímco někteří konkurenti již oznámili své novinky, Sony jen lehce naznačilo své plány. V oblasti nových fotoaparátů nevíme vůbec nic, ovšem viceprezident firmy Kenji Tanaka na své konferenci naznačil, že bychom se měli dočkat nových objektivů. A bude jich hned 12.

Navzdory ostatním společnostem si chce Sony zachovat svůj minimalismus. Proto budou všechny nové objektivy určeny pro jejich E-mount, který je menší, než je zvykem. Sony už tak bude mít pro E-mount celkem 60 objektivů. Tanaka se tak mírně povyšuje nad ostatní značky a říká, že kvalita obrazu vůbec nezávisí na velikosti bajonetu, a novými objektivy to chce dokázat. Jejich specifikace zatím nejsou veřejné, ale již teď víme, že velký důraz bude kladen na rychlost a integraci umělé inteligence. Na další informace si musíme počkat, ale je téměř jisté, že Sony je příliš dlouho tajit nebude.

Canon spoustu svých novinek oznámil dopředu

Co se týče účasti Canonu na Photokině 2018, nedozvěděli jsme se nic moc nového. Spoustu svých novinek totiž firma oznámila dopředu, a tak byl jejich stánek spíše místem k vyzkoušení nejnovějších modelů. Vše jasně žije ve znamení nové plnoformátové bezzrcadlovky Canon EOS R, která způsobila poměrně velký rozruch. Spousta lidí si mohla vyzkoušet fotografování s různými objektivy, které jsme ovšem také znali z dřívější doby. Více si o bezzrcadlovce můžete přečíst v našem článku Canon EOS R (PREVIEW).

Canon EOS R objektivCanon EOS R Bezzrcadlovka

Nová bezzrcadlovka Canon EOS R vypadá velice zajímavě. Na výstavě si ji návštěvníci mohli osahat spolu se čtyřmi novými objektivy.

K vyzkoušení byly i další novinky z oblasti fotoaparátů, jako třeba kompakt Canon PowerShot SX 70 HS, který byl oznámen už před veletrhem. Avšak žádné novinky, o nichž bychom nevěděli předem, Canon zatím neuvedl. Prozatím nám nezbývá nic jiného než čekat. Jestli se budeme těšit z dalších novot, nebo nám Canon nic nepřinese, je zatím ve hvězdách.

Karbonové stativy Rollei přinášejí skvělou nosnost

Po velkém úspěchu velmi všestranných a extrémně odolných stativů Rollei Rock Solid představila tato společnost jejich zcela novou generaci MARK II. Tu charakterizuje výrazná nosnost všech modelů (u modelu ALPHA XL až 65 kg). Co se samozřejmě nezměnilo, je nekompromisně vysoká kvalita zpracování všech komponent. Ty nejdůležitější části stativu jsou totiž vyrobeny ze stoprocentního karbonu. To jim zajišťuje pevnost, odolnost a zároveň lehkost. 

Rollei stativ MARK II Rollei stativ MARK II

Karbonový stativ Rollei MARK II je lehký a zároveň velmi pevný.

Stativy Rollei MARK II disponují také řadou zajímavých a vysoce praktických drobností. Nohy stativů je možné zafixovat ve třech polohách, což oceníte, zejména pokud není povrch rovný. Ideální pro milovníky outdoorové fotografie je vybavení nohou stativu špičkami. Díky nim bude jeho umístění maximálně pevné a stabilní. Samozřejmostí je háček pro umístění protizávaží. 

Leica ukázala novou středoformátovou zrcadlovku S3

Do oblasti středoformátových zrcadlovek se nově pustila i Leica. Na veletrhu Photokina představila svůj přístroj s označením S3. Nová Leica bude k dispozici na začátku roku 2019 a nabídne snímač s rozlišením 64 Mpx. Bude se jednat o čip s technologií CMOS s rozměry 45 × 30 mm (tzv, Leica ProFormat). Citlivost dosahuje hodnoty ISO až 50 000. Sériové snímání – díky novému procesoru Maestro II - dosahuje rychlosti až 3 snímků za sekundu. Samozřejmostí je kvalitní optický hledáček i obrazovka na zadní straně těla. Jediné, na čem nová Leica trochu ztrácí, je fakt, že displej nebude ani výklopný, ani dotykový. Cena zatím známá není. 

Leica S3
Leica S3 navazuje na deset let starý model. Inovace jsou proto značné.

S Leicou souvisí další novinka. Spojila totiž své síly s ruským výrobcem fototechniky a společně nabídli plnoformátovou bezzrcadlovku Zenit M. Výsledný design přístroje se opírá o model Leica M a zároveň připomíná slavnou minulost firmy Zenit. Vždyť některý z jejich výrobků měla doma snad každá v domácnost v tehdejším Československu.

Photokina 2018, prestižní veletrh fotografické techniky, představil zajímavé novinky. Mezi nimi nové fotoaparáty, objektivy, stativy a spoustu dalšího.

Vytisknout
P-DC1-WEB14
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací