Univerzální zastřihovač vlasů, vousů i ochlupení? Profi zastřihovač jako do salónu? Přístroj s digitálním displejem? Jak se orientovat v jejich materiálech, napájení, voděodolnosti? Poradíme vám, podle čeho vybrat zastřihovač přesně pro vás.
Na trhu lze najít množství zastřihovačů vlasů, vousů a chloupků pro běžné použití. Významnou skupinu však tvoří zastřihovače k profesionálnímu použití v salonech. Jejich výkon, přesnost, zlepšenou kvalitu střihu, ergonomický design a nižší hmotnost pro celodenní využití ocení především profíci.
O tom, v jakých partiích a jakou minimální délku střihu přístroj zvládne, napovídá počet nástavců, jejich rozsah a zaměření na určitý typ porostu. Obecně platí čím více, tím lépe. Kvalitní zastřihovače umožňují až 20 nastavení délky od necelého milimetru až po desítky milimetrů. I díky tomu s nimi lze pracovat v těžko dostupných oblastech obličeje a těla.
Čím lepší a tvrdší materiál, tím kvalitnější, přesnější a méně bolestné zastřižení. Standardem by měly být nerezové břity s dvojitým ostřím, lepší strojky mají břity, které se zvládají samy brousit (tzv. doživotně ostré břity). Nejlepší materiál je titan (omyvatelný pod vodou a samoostřící), keramika (nesmí však pod vodu) a nerezová ocel.
Velkou výhodou voděodolných zastřihovačů je možnost jejich mokrého použití (např. během sprchování). Omyvatelné zastřihovače jsou určeny pouze pro suché holení, avšak při čištění je lze opláchnout vodou a většinou také dobíjet skrze elektrickou zásuvku.
Nejmodernější zastřihovače je možné ovládat přes digitální LED displej, který umožňuje řadu dalších funkcí (např. hlásí stav baterie). Klasické přístroje se ovládají pomocí tlačítek.
Zastřihovače s možností síťového dobíjení budou vždy fungovat, stačí k tomu elektrická zásuvka. Při použití síťové baterie musí být strojek zapojen do sítě, akumulátorová baterie nahromadí dostatek energie a přístroj lze používat nezávisle na zásuvce. Kvalitní Ni-MH baterie vydrží plně nabitá až 120 minut provozu.
Zastřihovače vousů nadchnou každého, kdo neholduje hladkému oholení. Liší se rozsahem funkcí, vzhledem i cenou. Umožňují zvolit libovolnou délku zastřižení a řada z nich disponuje tzv. detailním zastřihovačem pro přesnou úpravu okrajů strniště do požadovaného tvaru. Místo návštěvy holiče s nimi vše potřebné zvládnete doma a ušetříte čas i finance.
Každý muž, který chce dobře vypadat, by se měl pravidelně starat o své vlasy. Přesně to je doména vlasových zastřihovačů, se nimiž lze vykouzlit nejrozmanitější tvary střihu vlasů. Mají odnímatelný výškový nástavec pro snadné čištění, ergonomické držadlo proti vyklouznutí z ruky a často také LED indikátor dobíjení. Umožňují stříhání bez hřebenového nástavce a nastavitelnou výšku zastřižení.
Zastřihovače chloupků v nose, uších, linii obočí, podpaždí, hrudníku a jiných hůře dostupných partiích se dostanou tam, kam běžné přístroje nikoliv. Nazývají se také hygienické nebo detailní zastřihovače. Napájení často zajišťují mikrotužkové alkalické baterie. Kvalitní zastřižení zaručují nerezové břity a omyvatelné stříhací hlavy.
Ano, nejprve je však ostříhejte pomocí holicího strojku nebo speciálního nástavce pro zastřihovač.
Vysoká kvalita břitů závisí na několika faktorech, proto ji není možné exaktně definovat. Záleží na tvrdosti holených vousů a jejich výšce, na času holení a jeho způsobu (zda je to suché či mokré holení apod.) a na pravidelnosti jejich údržby.
Dejte pozor, aby vlasy byly při stříhání suché. Vždy také zvolte přiměřenou délku nastavení hřebene.
Ukončení přístroje, na které se nasazují nástavce umožňující nastavení délky střihu.
Je součástí příslušenství (např. nabíjecí adaptér se stojanem, olej k mazání břitů, hřeben) a slouží k čištění hlavy a nástavce přístroje po použití.
Pokožka během něj nepřichází do kontaktu s vodou (s holicí pěnou). Jeho opakem je mokré holení.